Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34351) kemotox válasza dobragab (#34350) üzenetére


kemotox
addikt

Hmm.. Hát igen a G400s el szemezgetek már egy ideje... MX510 et használok és nagyon szeretem, csak idegesít a 400DPI, lassú nekem, 800on meg csak akkor megy ha felrakom a progiját. Amit meg utálok minden egyes winfos telepítésnél megtenni, Linuxra meg nincs is (Ahogyan gondolom LGS sincs). Ezért lenne jó, ha hanyagolhatnám teljesen.
Jó tudni, hogy a G400s alapból 800on megy, így újra megjött a kedvem hozzá. Utóbbi időkben a G402-t nézegettem, annak van RAM-ja.
Ez a félrenyomós dolog viszont... Meg így megint kilőve két gomb, fölöslegesen vannak csak ott. MX510esen konkrétan semmire nem jók a görgőnél lévő gombok, alatta-fölötte ami van az tök ugyanaz, mintha görgetnék, a legalsó meg 8.1 alatt nem is funkcionál. Ezért gondoltam, hogy kiöntöm valami gyantával a gombok kis lyukacskáit, és lefestem, és olyan lesz, mintha nem is lennének (rohadtul zavar, hogy ott van három gomb és semmire nem jó, akkor inkább ne is legyenek :D). G400s-re vajon rámegy az MX510 burkolata?? Mert akkor ki tudnám így lőni a "fölösleges" gombokat anélkül, hogy szét kéne barmolnom a G400s burkolatát. Az lenne az álom egér basszus, jó kis megszokott forma, 800 DPI, semmi fölösleges gomb, csak a két oldalsó amit nagyon megszoktam az évek folyamán. (Érdekes, hogy játékban egyáltalán nem használom, viszont ha épp oldalsó gomb nélküli egeret használok, akkor netezés közben az idegemre megy a hiánya :D)

Szerk: Habár jobban belegondolva elég nehéz azokat a gombokat véletlenül megnyomni. A progiban át lehet bindelni őket? Mert akkor végülis bevállalható lenne, hogy felrakom, bebindelem valamire amire jól esik. Aztán ha még is másik gépen kell nyomulni vele, vagy átmegyek Linuxra, akkor nem lesz olyan funkciója mire beállítottam, de legalább nem kapok agyfaszt amiért hirtelen tök más sebességgel ficánkol a kurzorka.

[ Szerkesztve ]

(#34352) PeetR válasza kemotox (#34349) üzenetére


PeetR
aktív tag

Zowie FK1 vagy FK2 bár van mindkét oldat 2-2 gomb de, csak egy oldalit tudsz használni. Szóval a jobb oldalit nem tudod elnyomni és nem is zavaró számomra legalábbis.

(#34353) kemotox válasza PeetR (#34352) üzenetére


kemotox
addikt

Igen nézegettem őket, és ami azt illeti ha nem lenne rajta 2 fölösleges gomb, be is jönne. De nagyon zavarna a dolog. Már eleve olyan fura, hogy minek fizessek azért a plusz két gombért, ha nem is használhatom, meg lehet zavarná a kisujjamat. Nemtom, olyan furi. Ki kéne próbálni. Lehet engem se zavarna.

(#34354) dobragab válasza kemotox (#34351) üzenetére


dobragab
addikt

Hát igen, nekem még szándékosan is :D

Btw ebay tele van G400(s)-MX5xx modokkal, összevissza kompatibilisek a burkolataik.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34355) jaffa 2843 válasza ricsiii01 (#34348) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

[link]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34356) kemotox válasza dobragab (#34354) üzenetére


kemotox
addikt

Ó ez jó hír. Így meg tudom csinálni álmaim egerét :D Semmi fölösleges gomb, pont annyi amennyi kell, fix 800 DPI, pimpelt külső. Ó de jó lesz. Hát köszi a segítséget, igazán boldoggá tettél.

(#34357) dobragab válasza kemotox (#34356) üzenetére


dobragab
addikt

Ebay-en lehet, hogy meg is tudod venni.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34358) kemotox válasza dobragab (#34357) üzenetére


kemotox
addikt

Áh az nem olyan, ha más modolja :P
Még egy kérdés: G400 is 800DPI-n megy alapjáraton? Mert őszintén szólva annak a színe sokkal jobban bejön, valami hasonlóra festeném úgy is az ütött-kopott MX510-est is.

(#34359) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Érdekel valakit egy Logitech G402?
Most írtam ki a hirdetésekhez :U

(#34360) Kasya válasza Mikulásbá (#34359) üzenetére


Kasya
nagyúr

Bejött az Asus GX1000?

(#34361) Mikulásbá válasza Kasya (#34360) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Még nem jött meg,de a Gladius igen!

Ha megérkezik,azonnal megy az apróra,ki sem bontom-ugyanis akinek kellett volna,visszamondta. :U

[ Szerkesztve ]

(#34362) kemotox válasza Mikulásbá (#34361) üzenetére


kemotox
addikt

Na a Gladiusról jöhetne majd egy fasza kis teszt, szerintem sokan kíváncsiak lennénk rá, hogy milyen is a cucc:P

(#34363) salytmasztor válasza kemotox (#34362) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Pont ez előbb keresgéltem és találtam egy korrektnek tűnő teszter csókát és review-t az egérről.
Scan Computers - Pro Gaming reviews - ASUS ROG Gladius

(#34364) Mikulásbá válasza kemotox (#34362) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én ehhez nem értek,hogyan kell tesztelni.Jó,az tuti,több játékban is próbáltam.

Amúgy ilyen kapcsolókat adtak hozzá+vadi új talpakat is,ha valaki szerelni akarja.

[link]

(#34365) juve600 válasza Mikulásbá (#34361) üzenetére


juve600
nagyúr

egértanya :DD :DD :DD

nekem is megjön ma TESORO :)

[ Szerkesztve ]

(#34366) Mikulásbá válasza Mikulásbá (#34364) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez tényleg gagyi kínai Omron?
Nem hiszem,a száma alapján rákereshető.

(#34367) tonero


tonero
csendes tag

Sziasztok!
Ez a két egér közt mi a különbség?Logitech m187 meg a m235 közt meg mivel tud többet az m235?Vagy 6000 ft ig tudnátok ajánlani vezeték nelküli egeret ami jobb lenne ezeknél?
[link]
[link]

(#34368) nyunyu válasza Mikulásbá (#34364) üzenetére


nyunyu
félisten

Szamoljuk ossze a kinai es a japan Omron kozti kulonbsegeket.

Van egyaltalan kozos alkatreszuk? :DDD
Belsejuk sem egyforma.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34369) Mikulásbá válasza nyunyu (#34368) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Engem ez a kérdés nem nagyon izgat.
Csak hangosan gondolkodva:egy ASUS bevállalná,hogy egy amúgy is pár száz forintos alkatrésszel blamálja magát? :U

Az egér szuper,már egész jól megszoktuk egymást-és ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#34370) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Valamilyen olcsóbb casual "gaming" vezeték nélküli egeret keresnék. Nem shooterhez, csak MMO-hoz.

Néztem az A4tech R3 egeret. Valami olyasmi kellene, de árban az már a totál maximum amit adnék érte.

Van egyébként egy VX nano Logitech egerem, de széria hibás, gyakran duplán kattint, használtam már Genius, A4 tech, MS egereket is különösebb gond nélkül.

Nem kell óriási felbontás, mert ultranagy frissítési frekvencia, de nem ártana, ha nem műanyag talpas lenne, hanem valami strapabíróbb, könnyen csúszós.

Ne legyen kis méretű, de persze nem bánnám ha könnyű is lenne.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34371) kemotox válasza nyunyu (#34368) üzenetére


kemotox
addikt

Wow, mennyivel szofisztikáltabb a japán belseje: még rendes kis "érintkezőpogácsák" is ki vannak alakítva. (Nem röhögni, tényleg így hívják, szakemberektől hallottam)
Itt van a kutya elásva. (Igen a japcsik elássák a kutyát, a kínaiak meg megeszik :D)

(#34372) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Roccat lua vagy Log. g100s?

(#34373) Starlights


Starlights
csendes tag

Logitech M500 Corded Mouse Black -ről mi a véleményetek? G400 helyettesítésére?

--== Starlights ==--

(#34374) dobragab válasza Nxn908xxx (#34372) üzenetére


dobragab
addikt

Egyértelműen G100s.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34375) kemotox válasza Starlights (#34373) üzenetére


kemotox
addikt

Elromlott a G400? Ha igen, mi baja van?

(#34376) L4mie


L4mie
veterán

Tudom OFF, de valaki foglalkozik Razer Lachesis javítással? Jobb klick ragadt be.
:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#34377) Nxn908xxx válasza dobragab (#34374) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Köszi! :)

(#34378) kemotox


kemotox
addikt

Egy külföldi tesztből loptam a gépet, a srác ilyesmit tapasztalt G400-nál az LGS progival: [link]
Azé komoly. Remélem azért kijavították a dolgot. Valaki tapasztalt hasonlót?

(#34379) jaffa 2843 válasza kemotox (#34378) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A teljes írást tudnád linkelni?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34380) kemotox válasza jaffa 2843 (#34379) üzenetére


kemotox
addikt

(#34381) nokamiki


nokamiki
senior tag

Sziasztok.

Most vettem egy egy g400s-t azt tapasztalom, hogy talán a jobb klikk egy hajszállal könnyebb. Ez természetes vagy csak beképzelem magamnak?

V2 rider - Yamaha MT-01

(#34383) Starlights válasza kemotox (#34375) üzenetére


Starlights
csendes tag

2 év után a jobb egér gomb valamiért akad, és nagyon idegesítő. szétszedtem amennyire tudtam de nem látom hol. (g400)

[ Szerkesztve ]

--== Starlights ==--

(#34384) kemotox válasza Starlights (#34383) üzenetére


kemotox
addikt

Maga a fülecske ragad be? Az komoly :S

(#34385) mumtaz válasza Starlights (#34383) üzenetére


mumtaz
senior tag

Végül is így kb. 1 hónap rágódás után ma megvettem az egeret. A kiválasztott egy Revoltec FlightMouse Elite lett.
Akkor meg inkább billentyűzetet vettem, mert az is kellett. Így legalább volt időm rágódni az egéren is. :-)

Baromi fura a kerámia tappancs. Főleg azért, mert évek óta olyan egeret használtam, ami már a hasán csúszott, mert lekopott a gyári tappancs. Az a két egér már eléggé "tapadt" az asztalhoz. Most meg újra kell tanulnom az egér használatot, mert ez az egér meg siklik.

Jól a kezemre áll és szép is, csak kicsit idegesítő, hogy a világítása nem folyamatos. Ezt nem lehet valahogy állandóra állítani?

(Bocsánat. Ezt nem válasznak szántam, csak még tényleg szokatlan az egér. :-) )

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#34386) Nxn908xxx válasza dobragab (#34374) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Na be is üzemeltem a drágát. Hát ég és föld a különbség a netscroll után. :D Amire azt hittem eddig hogy én nem célzok jól, kiderült hogy mégse. Sokkal könnyebb és érezhetően pontosabb a célzás. :Y

(#34387) jaffa 2843 válasza mumtaz (#34385) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Őő, asztalon kerámia talppal? Viszlát bútorlap in a month. :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34388) dobragab válasza Nxn908xxx (#34386) üzenetére


dobragab
addikt

Háát igen. Roccat Lua ennyire nem lett volna frankó :)
G100s szenzora a legjobbak között van.

[ Szerkesztve ]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34389) ttamashu válasza #46372352 (#34382) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Márkajelzés nélkül nincs ember aki erre a konkrét termékre tapasztalaton alapuló választ tud adni neked.

Általánosságban ilyenekről: Helyén kell kezelni a dolgokat. Ez az igazi ipari hulladék, "100 forintos" vásárokon ki tudod próbálni mert ezeknek az az itthoni lelőhelye. Ezek azok a termékek amikért nem vették a fáradtságot hogy kitaláljanak egy nevet neki / nem akartak nevet adni mert aminek neve van arra rá lehet googlizni.

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#34390) tonero válasza tonero (#34367) üzenetére


tonero
csendes tag

Erre valaki?
[link]

(#34391) ttamashu válasza tonero (#34390) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Van néhány különbség:
235 unifyingos vevővel van
más a szenzor
más elem kell bele
méretük is teljesen más

"Egy évig használhatja az eszközt elemcsere nélkül. A tápkapcsoló energiát takarít meg, az intelligens alvó üzemmód megnöveli az elem élettartamát, a jelzőfény pedig megóv a kellemetlen meglepetésektől.**"
EZT EL NE HIDD

Ajánlani semmilyen árkategóriában nem tudok vezeték nélkülit. Inkább touchpadezek :D .

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#34393) dobragab válasza juve600 (#34365) üzenetére


dobragab
addikt

Ha jól látom, nem jött be.
[link]

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34394) mumtaz válasza jaffa 2843 (#34387) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ne vedd szó szerint az asztalt. Évek óta egy műanyag fóliát használok egérpadként. Vékony, de jó kopásállóságú. Ez van ráragasztva az asztalra.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#34395) juve600 válasza dobragab (#34393) üzenetére


juve600
nagyúr

semmi gond nincs vele,csak közben jött egy logi 402 is :D :D :D

(#34396) Nxn908xxx válasza dobragab (#34388) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Még annyit kérdeznék, hogy hogyan is kell jól beállítani, mert ugye a játékokban is lehet érzékenységet babrálni. A játékban legyen minél alacsonyabb és magán az egéren állítsam be a megfelelő DPI-t?

(#34397) flymi válasza juve600 (#34395) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na és milyen? Én is tervezek venni egyet, azért kérdezem. 16,5e Ft-ért azért már a legjobbat akarom kapni!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#34398) juve600 válasza flymi (#34397) üzenetére


juve600
nagyúr

tökéletes

(#34399) dobragab válasza Nxn908xxx (#34396) üzenetére


dobragab
addikt

Logitech Gaming Software-t telepítsd.
Windows csúszka szigorúan középen.
Remélhetőleg játék közben nem szeretnél a dpi-k között ugrálni, ha mégis, megoldható.
Sokaknak nem jó böngészéshez, office-hoz, stb. ugyanaz a dpi, és gyorsítás, mint játékban. Ha neked mégis jó, akkor csak az Alapértelmezett profilon változtasd az alábbiakat, nem kell másik.
Ha neked se jó ugyanaz, az Alapértelmezett profilt úgy állítod be, ahogy akarod, és a játékoknak (vagy külön-külön, vagy egyet az összesnek) létrehozol egy profilt, ahol 1 dpi-szint van, és az 800, jelentés gyakorisága 500 Hz, gyorsítás kikapcs. Utána játékonként az in-game érzékenység beállítással az általad kedvelt szintre hozod. Ennyi.

Gyorsítás: a játékok zöme raw input-ot használ, ami azt jelenti, hogy a windows-csúszka és a windowsos gyorsítás nincs a játékon belüli beállításokra hatással, vagy legalábbis be lehet ezt állítani. Ha biztos vagy benne, hogy minden játékod ilyen, vagy böngészéshez sem kell neked gyorsítás, nem muszáj új profil, de szerintem biztos, ami tuti.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34400) tiempo


tiempo
tag

Hello!

Szeretnék e-bayről rendelni egy logitech g400s-t és szeretnék kis segítséget kérni. Tudna nekem valaki megbízható vagy kipróbált eladót ajánlani aki jó áron árul ilyen egeret? köszi

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.