Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) juve600 válasza ttamashu (#34298) üzenetére


juve600
nagyúr

a véres tenyérnyom egerekről nem is szólva, mert tegnap is kezembe került egy V8m és jujjjjj)

mi a problém vele ??
én a TL7-el egy giga 6900-et váltok le

(#34302) juve600 válasza sepsi0 (#34297) üzenetére


juve600
nagyúr

SS Kana V2-t én most kaptam karácsonyre 11eft.

hol vetted ?
:R

(#34303) juve600


juve600
nagyúr

ez lett a végleges,ezt rendeltem meg
tesoro

(#34304) kemotox válasza juve600 (#34303) üzenetére


kemotox
addikt

Az igen. Gyorsan döntöttél. Meg se vártad, hogy jöjjön a válasz:D Nehogy aztán csalódás legyen a vége.
(A Kana pedig tuti, hogy jobb)

[ Szerkesztve ]

(#34305) juve600 válasza kemotox (#34304) üzenetére


juve600
nagyúr

az már volt nálam,nem tetszett :D

elég jókat irnak erről a Tesororól,omron kapcsoló,súlyozható,stb,ja meg ingyen kihozzák :DD

[ Szerkesztve ]

(#34306) sepsi0 válasza juve600 (#34302) üzenetére


sepsi0
őstag

[link]
Azt akartam kihozni az írásomból, hogy a V7-en kívül egyiket sem rendelném meg a Bloody szériából....
A megrendelést még visszamondhatod!

(#34307) juve600 válasza sepsi0 (#34306) üzenetére


juve600
nagyúr

:R :R :R

(#34308) ttamashu válasza juve600 (#34301) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Az volt a baj vele, hogy éreztem az inputlagot és hogy ha gyorsabban húztam még a lemaradást is.
Pedig nem játszottam vele, hanem csak netet varázsoltam a gépre. Frissen felrakott windowsban erős PC-n és nem ez volt az első, hogy A4technél ilyet éreztem. Tehát nem a windows laggolt hanem ahogy húztam az egeret nem volt ott ahol kellett volna. Még a 499Ft-os geniusoknál is rosszabbnak éreztem.

Volt nekem régi x7es a4tech-em 6-8-10 éve, de ez nagyon nem hasonlít arra.

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#34309) juve600 válasza ttamashu (#34308) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

(#34310) dobragab válasza juve600 (#34305) üzenetére


dobragab
addikt

Az 5600 dpi parasztvakítás, a súlyozhatóság felesleges, a szenzor akár jó is lehet (A9500), de nem hiszem. Pont ugyanennyiért rendelhettél volna Logitech G400s-t ebay-ről, szintén ingyen szállítással... Vagy akár olcsóbban Razer DA-t, MS IME 3.0-t, ezeknek a szenzora mind-mind jobb.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34311) flymi válasza dobragab (#34310) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tetszik ez a MS IME 3.0...
Esetleg lehet többet tudni róla? Súly, magasság, hazai ár, ilyesmik...? A honlapjukon csak szél-hossz van megadva.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#34312) kemotox válasza flymi (#34311) üzenetére


kemotox
addikt

"Microsoft Intellimouse Explorer 3.0* (132 x 69 x 43 mm, 103 g, 5 gomb, 400 cpi, AS-, uh)"
Összefoglaló ;]
6500 Ft ebayen, az már Steelserieses (MS már nem gyártja, de az SS folytatta vagymi, nem tudom pontosan miről van szó), de ugyanaz az egér. Például
Viszont Hardveraprón szoktak lenni 2-3 ezer forintokért is, ha nem is IME3.0, hanem a testvérei közül valamelyik. (oldalsó gomb nélküli, illetve a másiknak egy-egy gomb van a két oldalán.)

(#34313) juve600 válasza dobragab (#34310) üzenetére


juve600
nagyúr

azért ha megjön majd irok róla hogy vált be

(#34314) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Van itt köztetek esetlen olyan, akinek volt a kezében MX Performance és fogta már az új logitech egereket is? (G402/502) Méretben kisebbek/nagyobbak?

Elég lapát tenyerem van (a performance-ot sem bírom palm fogással megfogni, mert beleveszik a tenyerembe, pontosabban még kéne 1 jó centi hossz, hogy az ujjaim ne lógjanak le). Szóval anno megdöglött az MX revom, így kaptam a Logitechtől egy újabbat, mert a revolution már nem volt, így lett a performance. Abban kb 1 év után megdöglött az elem töltés, de vezetékről hibátlanul megy, csak már megkopott a fényes rész (érdesre), a görgő és a gumis borítás. Előbb utóbb csere lenne és ezek az újak egész méretesnek néznek ki (mondjuk az furcsa, hogy a G402-nek nincs olyan hüvelykujj támasza, mint a Performance-nek)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#34315) Sonja


Sonja
veterán

Édesanyámnak kellene laptophoz egy vezeték nélküli egér. Bluetooth-os egérre gondoltam, méghozzá egy Rapoo 6080-ra. Van valakinek tapasztalata vele? :F Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#34316) atee válasza Sonja (#34315) üzenetére


atee
őstag

Tökèletes lesz neki.

D-day 2002-01-04 01:54

(#34317) Vanir válasza Sonja (#34315) üzenetére


Vanir
veterán

A célra tökéletesen megfelel. És még dizájnos is. :)

(#34318) Dtamas82 válasza Dtamas82 (#34291) üzenetére


Dtamas82
csendes tag

Természetesen MS WORD-re gondoltam... Nem mintha sokat számítana :) Szerkeszteni nem engedi...

Továbbra is várom a segítő véleményeket az egérről.

(#34319) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Szakértők véleményére lennék kíváncsi ERRŐL ->[link]

Kifejezetten FPS játékokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#34320) Vanir válasza Mikulásbá (#34319) üzenetére


Vanir
veterán

Az a 2000 Hz-es polling nagyon overkill. A szenzora jó, a kapcsolói szintén. Valószínűleg jó egér, de ennyit a helyedben nem adnék érte, vannak sokkal olcsóbban is egerek, amik tudnak ennyit.

(#34321) Mikulásbá válasza Vanir (#34320) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Úgy gondoltam,"kabáthoz gombot"
Ha hasonló tudású gamer egerek kb. hasonló áron vannak,akkor legyen már ugyanaz a logó. :U

(#34322) nyunyu válasza Vanir (#34320) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezt a 2000Hz pollingot hogy hoztak ossze?

Ha az adatatvitel sebessegere akar utalni, akkor az USB 8 slotot definial, mindegyiknek van fejenkent 125 idorese.
Ha az eger ratelepszik mind a nyolcra, akkor is csak 1000Hz-cel tud adatot kuldeni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34323) Mikulásbá válasza nyunyu (#34322) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Amiket linkeltem oldalakat,ott nincs benne,hogy oldották meg?
Számítana,hogy eleve pl. USB 3.0-ra tervezték(az gyorsabb)

(hülye vagyok ehhez,csak hangosan gondolkodom) :DDD

(#34324) XZoli


XZoli
aktív tag

sajnos úgy nézz ki, hogy elhalálozik a G700s egerem maximum 25k vagyok hajlandó erre költeni a két egér amit kinéztem Logitech 502 vagy a Steelseries Sensei a két egérnek vannak széria hibái? milyen a szofveres támogatás a Steelseries-nél?

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#34325) juve600 válasza Vanir (#34320) üzenetére


juve600
nagyúr

szia
erről mi a véleményed ??? [link]

(#34326) nyunyu válasza Mikulásbá (#34323) üzenetére


nyunyu
félisten

Linkelt tesztben 2000MHz pollingot irtak, szoval komoly teszt lehet. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34327) Mikulásbá válasza nyunyu (#34326) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Elírás-előferdül bárkivel..... :B

(#34328) Xero válasza Mikulásbá (#34319) üzenetére


Xero
nagyúr

Érzékelő kiváló, a cserélhető kapcsoló nálam csillagos ötös.
Ami problémás lehet az a kábel. Valahogy nem tudok bízni benne. Egy rossz rántás és vége a csatinak.

Ha ettől nem tartasz, akkor simán megvehető. Az ára is teljesen rendben van.

(#34329) Mikulásbá válasza Xero (#34328) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Úgy látom,egy zárszerkezet védi a kirántás ellen,azt nem tudni,az mennyire erős.
Persze nincs olyan,amit ne lehetne kirántani,még rögzítettnél is akár.
Egy hosszú és egy rövid kábel-asztalihoz vs. laptophoz.Az a kis zsákocska sem rossz,ha pl. állandóan hordozva van-mint nálam lesz.(már maga az megéri! :DDD )

(#34330) atidzsiforc válasza nyunyu (#34322) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Elvileg el lehet menni usb2.0-n 8000hz-ig high speed usb controllerekkel, azoknal nen milliszekundumonkent van update, hanem microframe-enkent, amibol 8 forog le 1ms alatt. Forras: msdn

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#34331) ttamashu válasza atidzsiforc (#34330) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Azért az elvi és gyakorlati korlát között mindig ott a szakadék.

Tea az élet!

(#34332) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

Bedöglött az eddig használt egerem. (Nexus Silent Mouse SM-8500B -ha hasznos vagy ha valakit érdekel írok a tapasztalatokról)
Keresnék helyette olyan vezetékes egeret ami csendes, nem túl kicsi és strapabíró. Olyan 5e körül szánnék rá +/- egy kevés ha azon múlik. Általános felhasználásra kellene semmi extra. Egy kis PS egy kis game.

A segítséget előre is köszönöm!

(#34333) atidzsiforc válasza ttamashu (#34331) üzenetére


atidzsiforc
őstag

ertelme nincs sok az biztos.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#34334) nyunyu válasza Xero (#34328) üzenetére


nyunyu
félisten


Ennek a cserelheto kapcsolonak van barmi ertelme?

Epeszu ember ugyis beleteszi a japan Omront, aztan 2-3 evig nem kell hozzanyulni, igy a konnyu cserelhetoseget biztosito foglalat feleslegesen neheziti az egeret.

Hagyomanyos, forrasztopakas megoldas sem sokkal bonyolultabb ha van hozza eszkozod, max harom csavarral tobbet kell kitekerni, hogy hozzaferj az elektronika aljahoz a pakaval.

Ha meg nincs hozza eszkozod, sarki elektromuszeresz egy sorert 5 perc alatt megoldja.

Ugyanigy nem ertem, minek cipel microUSB foglalatot az eger orraban, ha egyszer fixen vezetekes az eger, nem mukodik madzag nelkul. :DDD
Az is plusz suly.

En is csak hangosan gondolkozom, mivel nekem tokmindegy, mivel vezetekes egerekhez amugy sem nyulok, ha nem muszaj.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34335) kemotox válasza nyunyu (#34334) üzenetére


kemotox
addikt

Nyilván nem épeszű, sőt egyenesen őrült fogyatékos, aki nem babrálja, szedi szét az egeret amíg az garis...
Forrasztós dolognál meg baromi szépen leírtad a lényeget. "Hagyomanyos, forrasztopakas megoldas sem sokkal bonyolultabb ha van hozza eszkozod"

(#34336) Mikulásbá válasza nyunyu (#34334) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Omron van benne és azt is adnak hozzá.Plusz 4 originál talpat is.
Inkább az,hogy minek,ez nem fog tönkremenni benne,hamarabb lesz egyéb baja.

(#34337) nyunyu válasza Mikulásbá (#34336) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, lehet valasztani:
- kinai Omron, amire 20 millio klikket irnak a marketingesek
- rendes japan, ami felettebb konzervativan csak 1 millio kattra van specifikalva, viszont elmegy nagyjabol 3 evig

Utobbi adatlapjat nem marketingesek irtak. :DDD

Hogy ne csak fikazzam: plusz pont, hogy a gombok kulonallo fulekkel rendelkeznek, ezeket sokkal konnyebb megnyomni, mint a Logitech altal tizeneve divatba hozott (MX500?) egy darabbol allo burkolatot, ahol a folytonos ful laprugokent deformalodik+visszarug lenyomas kozben.

Legalabbis az MX Revoimnal azt vettem eszre, hogy a par eve hasznalt egereimet konnyebb lenyomni, mint a tokugyanazzal a kapcsoloval felszerelt ujakat, mivel gombok folotti fulek anyaga elfaradt, es nem olyan merev, mint uj koraban.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34338) Mikulásbá válasza nyunyu (#34337) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

3 év bőven elég,ki tudja mi lesz már akkor.
Maga a laptop sem biztos,hogy annyit kibír.
Mindegy : ''Alea Iacta Est"

(#34339) Xero válasza nyunyu (#34334) üzenetére


Xero
nagyúr

116g szóval a súlyával szerintem semmi probléma.

Ugyan én is forrasztok ezt-azt, de még nekem is jobb ha csak kiveszem-beteszem. A kábelt viszont én sem értem továbbra sem és egy erős hibafaktornak tartom továbbra is.

Ettől függetlenül jó egérnek gondolom, de ki kell próbálni. Persze a puritán vonalról nem mozdulok el, szóval maradok Zowie párti. :)

(#34340) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Hali!
Egy elég furcsa kérdéssel fordulok hozzátok. Már nagyon régóta egy Genius NetScroll 120 csodával játszok FPS játékot(BF) és nem is olyan rosszul. Még sosem volt ilyen kifejezetten gamer egér, mindig is ez a fajta Genius volt, ha elromlott vettem egy ugyan ilyet, ez már a 3. ilyen, a görgője már ennek se jó de játéknál az nem kell. :D Szóval, miben nyújt többet egy drágább egér a programozható gombokon meg érzékenység állításon kívül?

(#34341) Vanir válasza Nxn908xxx (#34340) üzenetére


Vanir
veterán

Pontosabb szenzor, jobb mikrokapcsolók, hosszabb élettartam, normális gyártói garancia (főleg Logitech, ha jól tudom), kényelmeseb kivitel (ez meg egyénfüggő).

Kicsit lefordítva: könnyebb odahúzni, ahova akarod, a kattintások gyorsabban lesznek érzékelve, kevesebb lesz a bemeneti késleltetés, nem lesz egérgyorsulás.

[ Szerkesztve ]

(#34342) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Van most vmi best buy 4-8k ársávban PC-hez, általános felhasználásra és casual játékra?
Hardcore fps nincs, talán a gta multi szintű igények a legjellemzőbbek játék terén, semmi Q3 aréna és társai rángatózás. Ami viszont kellene azok az oldalsó gombok (mindig irigykedtem a 3+ gombos egerekre, amivel lehet motorozni gta-ban :)) ). 800-1200 dpi-nál fölösleges nagyobb érzékenység. Jah és még a tartós mikrokapcsoló előny volna. Drótless egér is jó lenne, nem zavar a késleltetés - simán fps-eztem multiban régi Logitech Cordless Optical-lal nem is sikertelenül -, csak gondolom azok 10k felett kezdődnek. Nem tájékozódtam egér kérdésben sok éve már.
Köszönöm!

(#34343) kemotox válasza Teasüti (#34342) üzenetére


kemotox
addikt

Drótless, ez jó :D

(#34344) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Jah még egy kérdés.
Láttam polcon BT egereket, amik még 2.1+EDR verzióval kommunikálnak.
Semmi infóm nincs arról, hogy ezek mennyire alkalmasak hétköznapi felhasználásra?
Teszem azt minden boot-nál csatlakoztatni kell őket, vagy párosodás után rendszerindításnál (bejelentkező képernyőn) már használható is, mint bármilyen más Plug&Play cucc?
Drótless (kemotox :D ) előny volna még mondjuk, ha TV elé szeretnék beülni (ha már input lag, akkor legyen kövér).

[ Szerkesztve ]

(#34345) mark!


mark!
őstag

Ouroboros-ról mit gondoltok? Csak szimplán drága, vagy jó is valamire? :DD

>

(#34346) kemotox válasza mark! (#34345) üzenetére


kemotox
addikt

Én szívesen kipróbálnék egyet, hogy mit tud annyi pénzért, mások annyiért már full extrás szolgáltatást nyújtanak ;]

(#34347) ttamashu válasza mark! (#34345) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Millió használati módját tudnám mondani, de a számítógéphez csatolás nincs benne :D

Tea az élet!

(#34348) ricsiii01


ricsiii01
tag

Sziasztok!

Megvettem a SS Kana V2-őt, és nagyon tetszik. Úgyhogy köszönöm az útbaigazítást. :) :R

A DPI-t milyen programmal tudom beállítani?

.

(#34349) kemotox


kemotox
addikt

Emberek, mely egerek azok, amelyek így vagy úgy, de mindenféle buziskodás nélkül 800 CPI-vel mennek? Gondolok arra, hogy mondjuk van benne memória amire el tudom menteni amit beállítottam, vagy a kis kapcsolójával be lehet állítani (de, úgy, hogy úgy is maradjon, ne kelljen minden gép bekapcsolásnál nyomogatni amíg 800 nem lesz), vagy csak simán alapból 800 CPI-s. Ja és legyen az oldalán két gomb, de csak a bal oldalon. Közepes méret/súly. Na nekem ilyen lenne az ideális egér. Ötletek?

(#34350) dobragab válasza kemotox (#34349) üzenetére


dobragab
addikt

G400s alapból ilyen, az alap DPI 800, de az 5 fokozat között alapból gombbal tudsz váltani, így könnyű elnyomni. LGS-től viszont nem kell félni, szerintem nagyon jó cucc. Akkor már érdemes azt felrakni, és letiltani a dpi-váltó gombokat. Sajnos semmit nem jegyez meg, másik gépen vagy oda is felrakod a sw-t, vagy megkockáztatod, hogy félrenyomsz és elállítod...

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.