Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) kemotox


kemotox
addikt

Hú most kicsit offolok én is. Optikai elven működő görgő vajon miért csinálja azt, hogy felfele alig, lefele meg rendesen görget? A tekerős kapcsolós megoldásnál még megérteném, hogy egyik irányba kikopott vagy valami, de ezt nem értem. Mit lehet vajon tenni? Tisztogatás, ráolvasás, ütlegelés?

[ Szerkesztve ]

(#34502) atidzsiforc válasza kemotox (#34499) üzenetére


atidzsiforc
őstag

nezegetem egy szetkapott darab nyakjat, de nem latom rajta. ha jol emlekszem vmi panasonic.

de ahogy irtam a masik hszben vegul rajottem hogy belemegy az omron is, ha levagod a feher pocoktol tavolabb eso 3. labat szoval kiralysag van.

(#34501) kemotox: tisztogatas, vagy kalapacs ;]

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#34503) Leafnshit


Leafnshit
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni, mert kicsit elvesztem a bőség zavarában egérválasztás terén :))
Jelenleg egy A4tech XL-747H-t nyúzok már jópár éve, aminek semmi baja, csak egyszerűen nem szeretem :D Már amikor megvettem se szerettem, mert túl nagy, nekem meg viszonylag kis kezem van és claw grip-el fogtam előtte a random logitech 1 forintos egerem claw grip-el szoktam meg, ez meg inkább palm gripet kényszerít az emberre. Végül is nem tudom miért tartottam meg, de gondoltam karácsonyra meglepem magam egy cserével.
Elég sokat olvasgattam fórumokat (ezt is), úgyhogy leszűkítettem azért egy fél tucat egérre kb. a választékot. Amit szeretnék, az hogy legyen a hüvelyk ujjnál legalább 2 gomb (sajnos ezeket már megszoktam, 1 a TS 1 pedig interrupt/akármi). Legjobb lenne a 3, de ilyen értelmes egeret nem nagyon láttam. Jelenleg főleg MMO-val, MOBA-val játszom, de FPS-el is szoktam, aztán ha már vesz az ember valamit akkor vegyen jót :) Úgyhogy egy jó szenzor kellene. A keret 15-20 körül lenne. Amiket én néztem:
- Roccat Kone Pure Optical
- Steelseries Rival
- Steelseries Sensei Raw (lézer :F)
- Logitech G402 (ezen elég sok gomb van azért gondolkodom rajta, talán túl sok is, annyira nem is tetszik, és valószínűleg kicsit túl nagy)
- Razer DA 4G (félek tőle, hogy talán ez a legnagyobb és főleg palm gripre ajánlják).
- Zowie FK1 (nem ismerem, de elég jó véleménnyel voltak róla)

Nagyjából ezek, de szívesen vennék bármilyen egyéb javaslatot. Sajnos sok jó egér kiesik vagy a nagy mérete/palm grip, vagy a hüvelyujjnál nem lévő legalább 2 gomb miatt (pl SS Kana, Kinzu, Logi g 400 stb.)

Az SS Sensei Raw lézer szenzorától mennyire kell idegenkedni? Láttam, hogy azért profik is használják ezt az egeret (még CS-ben is), de a mostani egerem is lézer és valahogy beidegződött, hogy nem szeretem :D De gondolom a kettő kb összehasonlíthatatlan. Mert amúgy egy ideig-e felé tendáltam.

Utolsó kérdésem pedig az lenne, hogy valahol Pesten lehet esetleg ezeket az egereket megtapizni vásárlás előtt?

A segítségetek előre is nagyon köszönöm, további szép napot!

[ Szerkesztve ]

HTC One M7

(#34504) Tigerclaw válasza Leafnshit (#34503) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az MM-ben most 15k körül van a Logitech G600...igaz az amolyan MMO-s, sok gombos állat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34505) Leafnshit válasza Tigerclaw (#34504) üzenetére


Leafnshit
tag

Túlságosan is, ez már nekem nagyon overkill. Nagy is és nehéz is.

[ Szerkesztve ]

HTC One M7

(#34506) kemotox válasza Leafnshit (#34503) üzenetére


kemotox
addikt

Logitech G302. Kisméretű, de oldalsó gombokkal rendelkező cucc. Sajnos itthon még nem kapható, így marad a gyártótól való vásárlás, vagy ebay.

(#34507) csabyka666


csabyka666
addikt

@ atidzsiforc, @ kemotox, @ dobragab: Köszi a segítséget! Már írtam is az eladónak! :R

Tudom, hogy adósotok vagyok még egy blogbejegyzéssel az IMO festésével kapcsolatban, nem felejtettem el, de legalább addigis tesztelem az egerentyűt, és be tudok majd számolni a festék tartósságáról is.

Szerintem elkövettem egy hibát a festésnél: amikor a festéket felvittem, hagytam száradni kb 1 órát, majd láttam, hogy néhol nem fedte be teljesen, ezért ráfújtam még egy réteget azokra a részekre. No, szerintem nem száradt meg eléggé a második réteg felvitele előtt, mert a hüvelykujjam alatt kicsit lejött róla a fekete, ott látszik a fehér alapja is, a többi helyen rendben van.
Kicsit várok még vele, és ott befújom újra... Mivel használt volt az egér, ahol a festék lejött, ott látszik, hogy sokkal simább, nem olyan "narancsos" a felülete, talán ezért nem fogta meg annyira? Előtte alkohollal és benzinnel zsírtalanítottam a felületet pedig... :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34508) SP!T válasza atidzsiforc (#34502) üzenetére


SP!T
addikt

Panasonic, de nem tudom milyen. Pedig egy itt van a kezemben, mert én már kicseréltem Omron-ra. Sokkal jobb a nyomáspont szerintem. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#34509) kemotox válasza csabyka666 (#34507) üzenetére


kemotox
addikt

Mintha olvastam/láttam/hallottam volna valahol olyat, hogy festés előtt érdemes valami finomabb féle cuccal megcsiszolgatni a felületet. Nem kell, hogy nagyon érdes legyen, csak ici-pici (ujjal nem is érezhető) kis karcok legyenek a felületen, és akkor jobban megkapaszkodik a festék.

(#34510) csabyka666 válasza kemotox (#34509) üzenetére


csabyka666
addikt

Fene tudja, itt a topicban is említette egyik fórumtárs, de annak szerintem inkább esztétikai szerepe van, hogy ne legyen olyan rücskös. Mindegy, lefújom újra. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34511) dobragab válasza Leafnshit (#34503) üzenetére


dobragab
addikt

Az XL-747h egy irtózatosan nagy (és rossz :D ) egér, volt már a kezemben, és nekem is túl nagy, G400s után! Meg kényelmetlen is, engem is palm grip-re kényszerített, pedig én tutira nem úgy fogom az egeret. (Képtelen vagyok meghatározni, hogy hogyan :DDD ) A tenyerem csak a tövénél, és a kisujj tövénél érintkezik az egérrel, az ujjak nem fekszenek rajta, mégis az egér ívét követik. Valaki segíthetne :D
Szóval G400s-t ne vesd el, a számok alapján kb. ugyanakkora, mint a 747h, de fogásra teljesen más, sokkal kisebbnek érződik.

Az más kérdés, hogy itthon méregdrága, ebay-ről meg nem hiszem, hogy ideér karácsonyig.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34512) Szajo


Szajo
őstag

Srácok egy kicsi off:
Felraktam a windows 8.1-et az egerem most ugyanaz a szar (egy 2e ft os A4Tech)
Ezen a windowson egyszerűen nem bírom beállítani az egeret... Ha az érzékenységet egy ponttal lentebb veszem akkor nagyon lassú számomra, ha fentebb akkor semmire se bírok rákattintani.
Win7nél se volt semmilyen driverem fent az egérhez.
Mit tehetek? Ajánlatok valami kompatibilis drivert ami segít ezen? Netán windows 7-est

(#34513) csabyka666 válasza Szajo (#34512) üzenetére


csabyka666
addikt

A Win8.1-ben nincs az a jelölőnégyzet, most jó kérdés, a magyarban mi - angol XP-m van, abban "enhance pointer precision", a sebesség állítása alatt lehet kipipálni - alapból ki van pipálva, és így nálam tök jó lassú az IMO, de ha kiveszem a pipát, nagyon gyors lesz. Talán a gyorsulást állítja ez az opció, de én nem vagyok gamer, szóval csak érzésre tippelem, hogy mire lehet jó.

Próbáld meg esetleg, hátha.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34514) kemotox válasza csabyka666 (#34513) üzenetére


kemotox
addikt


Megegyezik Win8.1-nél is a dolog, én is azt használok. Ki köll szedni a pipát, mert különben csak az ember lesz pipa, amiért soha nem oda megy az egérke ahova a gazdája akarja.

(#34515) Vanir válasza kemotox (#34514) üzenetére


Vanir
veterán

Egy poéta vagy. :C

(#34516) kemotox válasza Vanir (#34515) üzenetére


kemotox
addikt

Most, hogy így mondod :DD

(#34517) csabyka666 válasza kemotox (#34514) üzenetére


csabyka666
addikt

Na, ez az, én is erre gondoltam. Nálam maxra van húzva a sebesség, és be van jelölve a négyzet, de én jobban szeretem, ha finoman is lehet mozgatni a kurzort, és nem szalad el. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#34518) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Elromlott a razer abyssus mirror egerem. Szeretnék, egy legalább ilyen jót. FPS játékokkal szoktam játszani (BF3-BF4-FC4)
Az alábbi egérről mi a véleményetek?Vagy esetleg milyet ajánlanátok, a fenti igényekhez?
steelseries sensei fnatic edition
Köszönöm!

(#34519) dobragab válasza Dtomka (#34518) üzenetére


dobragab
addikt

Amit választottál, ha jól láttam, egy Sensei RAW-féleség, azt megveheted, de innen is válogathatsz.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34520) Dtomka válasza dobragab (#34519) üzenetére


Dtomka
veterán

Köszönöm az infót.
"Sensei RAW-féleség" Hasonlít rá, de a steelseries sensei fnatic edition 2x annyiba kerül, mint amit említettél. Lehet, hogy annyival jobb is :)

[ Szerkesztve ]

(#34521) jaffa 2843 válasza Dtomka (#34520) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

"Lehet, hogy annyival jobb is"

Ez aranyos volt :DDD

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34522) atidzsiforc válasza Dtomka (#34520) üzenetére


atidzsiforc
őstag

raw-nak jobb az ar/ertek aranya. ki van vagva belole a giccs, amugy ugyanaz.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#34523) Dtomka válasza jaffa 2843 (#34521) üzenetére


Dtomka
veterán

:B Mindig reménykedik az ember. :)

(#34522)
Tényleg nagyon hasonlítanak tulajdonságaikban. Keresgéltem, de nem találtam olyan oldalt amin mind a 2-t össze lehetne hasonlítani.

(#34524) atidzsiforc válasza Dtomka (#34523) üzenetére


atidzsiforc
őstag

[link] fnatic edition ugyanaz mint a sima sensei csak mas a burkolat meg fnatic logo van rajta, belso ugyanaz

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#34525) dobragab válasza atidzsiforc (#34524) üzenetére


dobragab
addikt

Ja és a RAW könnyebb 12 grammal.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34526) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Összefoglalóban szó esik a Windows gyorsításról, ha a jelölőnégyzet ki van szedve, akkor is 1.0 értéken áll a gyorsítás és registry-ben lehet nullára levenni. Utalást láttam az összefoglaló végére a key letöltéséhez, de nem látom sehol. :F

(#34527) Kasya válasza Teasüti (#34526) üzenetére


Kasya
nagyúr

(#34528) Teasüti válasza Kasya (#34527) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Próbáld újra! :R

(#34529) Kasya válasza Teasüti (#34528) üzenetére


Kasya
nagyúr

Hehe---tenyleg
Itt akkor :B

Pedig par napja meg ment onnan :U

[ Szerkesztve ]

(#34530) Kasya válasza Teasüti (#34528) üzenetére


Kasya
nagyúr

Megy az most is az osszefoglalobol, csak en nem tudok linkelni :(

(#34531) balintdavid


balintdavid
tag

Egész jól kezdődött a cikk, szinte meglepődtem, hogy értelmes tech cikkbe futhatok egy mainstream híroldalon, de igen gyorsan katasztrofálisra fordult a helyzet :D

vs.hu periféria ajánló
[link]

[ Szerkesztve ]

kazuár

(#34532) ogi88


ogi88
tag

Helló!
Vezeték nélküli egerek is jók játékra vagy a vezetékes a jobb?Én ezt a Logitech M560 néztem ki vagy ha van jobb ennél akkor 10e ft ig mit ajánlatok?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34533) Cheesus


Cheesus
senior tag

Hali :)

Sok év után bemondta az unalmast az egerem. Ezért úgy döntöttem, hogy ideje nyugdíjazni, és venni helyette egy másikat.
Kezdem a legfontosabbal, hogy 10-15-20e környékén tudtok ajánlani egy jó egér+egérpad párost? Azért ekkora tartományt adtam meg, mert nem szeretnék 1-2 évente egeret cserélni, hosszú távra terveznék vele mindenképp.
Az előző egerem egy noname, A4 tech-es márkájú, 800 CPI-s optikai egér volt, amit az asztal lapján használtam.

Amiket biztosra tudok:
-fingertrip grip módon fogom az egeret
-természetesen vezetékes egeret szeretnék
-főleg FPS játékokkal játszok (mostanában Cod BO2 és TF2)
-elég nagy tenyerem van
-nincs preferált márkám
-ne legyen túl csicsás, inkább minimálabb kinézetű rágcsáló legyen, szolid kék világítás belefér

A többi dologhoz nem tudok hozzátenni érdemben, mivel elég alap egeret használtam jó 6-8 évig, így nem érzem előnyét pl a cserélhető súlyoknak stb, illetve a DPI változtatás által nyújtoptt előnyökkel/hátrányokkal se vagyok tisztában játék közben.

Ha valamit kihagytam akkor szóljatok rám. A segítséget előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#34534) Kasya válasza ogi88 (#34532) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha vezeteknelkuli es jatek, akkor a G700 es G700s szeria fele nezz korbe szvsz.

(#34535) Dtomka válasza Cheesus (#34533) üzenetére


Dtomka
veterán

Szerintem ezzel az egérrel elégedett lennél:
RAZER DeathAdder 2013
(Ha nem úgy alakul, akkor szerintem én is egy ilyet fogok venni. Jók a Razer egerek. Nekem abyssus mirror, volt, és nagyon jó véleményem szerint.)

[ Szerkesztve ]

(#34536) Vanir válasza ogi88 (#34532) üzenetére


Vanir
veterán

Attól függ mire. Casual MMO-ra meg ilyenekre jó a vezeték nélküli is. Másra meg vezetékes. Olvasd el az összefoglalót.

(#34537) Teasüti válasza ogi88 (#34532) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha nem hard core fps játékos vagy, akkor nem okoz gondot a vezeték nélküli kommunikáció.

Előkotortam a régi Logitech Cordless Optical egerem, ami több mint 10 éves, hogy ne csak emlékezetből irkáljak összehasonlításokat:
Enotus Mouse test szerint a régi Logi 50 hz-en kommunikál, 800 dpi-t tud és csak high sens játékosoknak való 0,2 m/s sebességig bírja a szenzor, ennél gyorsabb mozgásnál egyszerűen állva marad.
Viszont az FPS style reaction speed test-ben átlag 220 ms reakcióidővel, ami nem rossz. A vezetékes egerekkel is csak nagyon jó formámban tudok lemenni 200 ms alá. Átlagos szögeltérés is elég hasonló, szóval ezzel a 10+ éves vezeték nélkülivel sem vagyok pontatlanabb, mint a G100s-el.
A vezetékes egerek alatt egy Logitech G100s-t és egy Genius Mini Traveler Laser-t értek.

Én bármiféle fenntartás nélkül bevállalnék egy G700s-t vagy hasonló szintű drótless játékos egeret. :K
Persze ha hardcore lennék és éppen életbevágónak éreznék 20 ms különbséget a headshot-hoz és/vagy gyorsabb lennék 200 ms-nál akkor persze csak vezetékes jöhetne szóba.

[ Szerkesztve ]

(#34538) Nyx89 válasza Cheesus (#34533) üzenetére


Nyx89
aktív tag

Logitech G100S, Razer Abyssus.

Ha használt illetve Ebayes dolog is érdekel, talán MS WMO.

Egyéb iránt összefoglaló + Ajánló

(#34535) Dtomka: Kicsit nagy lesz a DA fingertip fogáshoz szerintem.

(#34539) salytmasztor válasza Dtomka (#34535) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Fingertip fogáshoz Deathadder-t ajánlasz...?
Hááát, maximum ha (lapát) nagy keze van a kedves kollégának. :U

[ Szerkesztve ]

(#34540) Teasüti válasza ogi88 (#34532) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ugyanekkor költségvetésből nem mertem bevállalni egy vezeték nélkülit.
Ami tetszene az 25k.
Logitech vonalon ennyiből csak a G100s jön ki mint ajánlott típus. Meg a G300/G300s, de ez utóbbi kerülendő.

Játékos egerekről lévén szó ugye. Desktop hétköznapi használatra szvsz mindegy.
Viszont ha azt nézem, hogy évekig a fenti Cordless Optical-lal játszottam különösebb gond nélkül, akkor meg már megint az van, hogy felőlem azt veszel amit akarsz. :))

[ Szerkesztve ]

(#34541) Dtomka válasza Nyx89 (#34538) üzenetére


Dtomka
veterán

+(#34539) salytmasztor
Miután leírtam, gondoltam, hogy nem lesz tökéletes....de meg lehet szokni. :)

(#34542) Addel


Addel
senior tag

Ezek a Microsoft egerek mennyire jók fps-hez? Például nálunk az irodában van egy wmo1.1a, azt érdemes lenne hazamentenem?
;-)
Más, az ebay-n újként árult ime3.0-k, valami kínai másolatok, vagy létezik hogy van akinek van még belőle új és azt árulja?

[ Szerkesztve ]

(#34543) Leafnshit válasza kemotox (#34506) üzenetére


Leafnshit
tag

Köszi, felvettem a listára a g302-t, jónak tűnik! :)
Annyi kérdésem lenne még, hogy ez jobb mint az előző listán lévő egerek vagy preferencia kérdése?
Teszem azt Roccat Kone Pure Optical/SS Sensei raw/SS Rival/Logi g302 összehasonlításban?

Esetleg van arról vmi info kb mikor lesz Mo-n forgalmazva? Gondolom k9özvetlenül a logitól jópár ezressel drágább :D Ebay nem játszik.

[ Szerkesztve ]

HTC One M7

(#34544) kemotox válasza Leafnshit (#34543) üzenetére


kemotox
addikt

Hát ezekre a kérdésekre már nem nagyon tudok válaszni. Biztos van aki inkább a Roccat-et ajánlaná, van aki a Logit, és van aki az SS-re esküszik, de szerintem ezekkel már nem lőnél mellé, nem noname egerekről van szó.

Hát igen, Logiéknál kicsit drágák a cuccok. Összehasonlításképp a G100s náluk 13 pisztolyorrú Matyi, itthon boltokban 8-10 körül alakul, ebay bácsi meg odaadja 5ezerért. :D Jó kérdés, hogy mikor lesz boltokban kapható a 302-es, tuti olcsób lenne pedig.

(#34545) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Hali!
Lehet nem az egérvásárláshoz tartozik, de segítenétek abban hogy miért nem kezeli a játék az egéren lévő programozható gombokat? Nem tudok rá rakni semmit mert egyszerűen nem veszi be mikor lenyomom. :F

Semmi.

[ Szerkesztve ]

(#34546) Leafnshit válasza kemotox (#34544) üzenetére


Leafnshit
tag

Rendben, köszönöm szépen a segítséged! :R
Esetleg valahol Pesten meg lehet tapizni ezeket az egereket? Mediába néztem de ezek közül semmi nem volt

HTC One M7

(#34547) Cheesus válasza Nyx89 (#34538) üzenetére


Cheesus
senior tag

Köszönöm a tippet + az ajánlót is, ha kiválasztottam a megfelelő egeret, akkor utána menjek át az egérpad topicba? (mivel arra vonatkozó választ nem kaptam) :R

(#34539) salytmasztor: Hát attól függ, mi számít lapátnak (2m-es ifjú legény vagyok, ha ez így számít :)) )

https://www.twitch.tv/csehla

(#34548) kemotox válasza Leafnshit (#34546) üzenetére


kemotox
addikt

Hát valahol biztos :D Szerintem nézegess ki boltokat amik közel vannak, azt telefonálj be, hogy meg lehet-e tapizni, van-e kiállított darab.

(#34549) Nyx89 válasza Cheesus (#34547) üzenetére


Nyx89
aktív tag

Ne haragudj, azon átsiklottam! :R

Egyébként a meglátás helyes, egérpad topikban folytatjuk!

Az említett két egeret, szerintem azért fogdosd meg ha tudod. Vagy pedig végső esetként ki tudod használni a 14napos webshopos elállási lehetőséget, hogyha nem lenne kényelmes.(Első körös véleményt pedig lehetőleg 8-10óra használat után mondj, sokat tud változni a helyzet ennyi ido alatt!)

(#34550) Dtomka válasza Cheesus (#34547) üzenetére


Dtomka
veterán

Mivel nem "kicsi" a kezed...ezért azt is megnézhetnéd amit én ajánlottam. Jó minőség...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.