Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) Lenry


Lenry
félisten

bocsánat az OFF-ért, de ez a legpörgősebb egeres topik... :R

van egy MX1000-es Logitechem, ami a scroll-clicket nagyon nehezen veszi be. gondolom elkopott valami mikrokapcsoló benne.
cserélhető ez gazdaságosan / házilag vagy nincs értelme foglalkozni vele?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34852) jaffa 2843 válasza Lenry (#34851) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha nyunyu kolléga leinfózza, hogy milyen kapcsolót rejt a görgő klikk, akkor közelebb kerülünk a megoldáshoz. :)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34853) #10691584 válasza atee (#34841) üzenetére


#10691584
törölt tag

Én se. Nekem még a régi van (bőven 10+) és hibátlanul működik/néz ki meg nem válnék tőle, max ha véletlen kiderülne, hogy Steve Jobs ezzel Quakezett Bill Gates-el vitáik rendezése gyanánt, max akkor menne aukcióra englandiába :D

(#34851) Lenry: Még a komolyabb japán omronok is beszerezhetők 500 ft/2 darabáron itt aprón. Ónszippantó/forraasztópáka +némi ón és jólvan :) A switch típusát mondjuk nem tudom, de nem hinném, hogy drágább mulatság volna mint a japó D2F-01F. Gáz akkor van, ha elcseszed (a nyákot)

[ Szerkesztve ]

(#34854) zsoltnyiri


zsoltnyiri
tag

Kicsit off topik, de ez a fórum jobban pörög gondoltam megkérdezem: úgy néz ki rendelni fogok Puretrakéktől egy Stealth padot (lehet, hogy eleve másodmagammal), és ha esetleg más is akarna valamit (pl. Talent) lehetne együtt, hogy jobban kijöjjön a postaköltség :)

(#34855) Razenhell válasza jaffa 2843 (#32888) üzenetére


Razenhell
tag

Üdv
Köszönöm írásaid, gondolkoztam ezen az egeren, egyrészt illene a gépház stílusához, másrészt tetszetős az egér is... Így megfontolom hogy beruházok egyre.(Roccat kone pure military)
EVGA Torqx10-ről mik a vélemények? Használt valaki ilyet?
:R

[ Szerkesztve ]

(#34856) linuxuser666


linuxuser666
tag

Megjött a g100s.
A futár át akart verni, és 2 ezressel kevesebbet adott vissza:D
Később tesztelem majd, és írok véleményt.
Ilyenkor még nem szoktam bedugni, mert rengeteg pára csapódik le rá.
Fogásra egyébként nagyon jó, így elsőre, és a gombok is jónak tűnnek, talán jobbnak mit a wmo-nál.
Bár a scrollt sokkal nehezebb lenyomni, de gondolom azért is, mert a wmo már régi, és be van járatva.
Na mindegy, elmegyünk vásárolni szilveszterre, aztán pár óra cs után majd mesélek róla:D

(#34857) SP!T


SP!T
addikt

ESReality fórumon több helyen láttam, hogy vita folyik arról, mi a legjobb beállítás a Zowie FK'14 egérnél. Sokan azt állítják, hogy 2300CPI alatti beállításnál szokásosnál magasabb az input lag (az ESR ajánlott egér listában több Zowie egérnél említve van: [link]). Én most 450CPI/500Hz-en használom. Valakinek van ezzel tapasztalata? Mennyire lehet igaz? Konkrét tesztet nem találtam erről.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#34858) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Szevasztok,

Ár/értékben tudtok jobbat ebben az árkategóriában?BF4-el játszom.

SteelSeries
KANA Gaming Mouse Black

[ Szerkesztve ]

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#34859) jozefhu


jozefhu
csendes tag

Sziasztok!

Arra a döntésre jutottam, hogy az új évre veszek magamnak valami profibb egeret. Mivel az egyetem miatt leginkább laptopról tudok csak játszani (kompetitív multi fps-ek leginkább, CSGO, Quakelive semi-casual szinten), így rászoktam egy sima párezres Logitech laptop egérre, ami szinte eltűnik a kezemben, könnyű is, pont jó fingeres fogásra. A fentieket figyelembe véve, valami hasonlóan kis méretű, könnyű egeret szeretnék.

KinzuV3-at ajánlották páran ismerősök között, hogy az számomra épp ideális kialakítású, de utánaolvasva nem hallottam túl jókat a a belépő szintű szenzorról. A mérete, súlya viszont tetszik. Néztem még egy KanaV2-t, ami elviekben nagyobb, de gyakorlatilag pár milliméter az eltérés a hosszában, cserébe jobb minőségű szenzor.

Egyelőre csak a SteelSeries egeret böngésztem, de teljesen nyitott vagyok mindenre, használt egereket azonban inkább kerülném. Esetleg egy-két tippet tudnátok adni számomra?

[ Szerkesztve ]

(#34860) netpeti98 válasza jozefhu (#34859) üzenetére


netpeti98
addikt

Logitech g100s, ha hozzá vagy szokva a könnyű Logitech egerekhez. :)
Ebayról olcsóbban is be lehet szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#34861) dobragab


dobragab
addikt

[link]

Ennyiért elég jónak tűnik.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34862) #67977536


#67977536
törölt tag

Üdv
Vezetékes egeret keresek.

Némi warthunderes repülőzés-tankozás, egy kis skyrim ami leköt.
Mivel nem játszom HC szinten fps-ekkel, így mindössze 6000 forintos keretben gondolkodok.
Tenyeres fogással játszok többnyire, és legfeljebb egy plusz gombot szoktam használni így gombok számánál sincsenek igényeim.
PCX-hez közel lakok, úgyhogy örülnék ha ott kapható lenne, de ha picit messzebb kell mennem az sem baj.
Egy jobb minőségű egérpadom még akad, az fps- es korszakomból

Szóval, milyen rágcsálót tudnátok ajánlani?
Előre is köszönet.

(#34863) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

Adobe After Effects-ben roto brushoz és Photoshophoz lenne szükségem egy nagyon pontos, könnyen kezelhető egérre, mivel kicsit remegős a kezem és nem mindig tudom szépen körberajzolni a dolgokat.

Tudom, hogy egy digitalizáló tábla beszerzése lenne a tökéletes megoldás, de sajnos arra nincs pénzem és fizetős munkák sincsenek egyelőre, amikből bejönne az ára.

Egérből sem tudom megvenni a több tízezres darabokat, mindenképpen 10e Ft alatti modellre gondoltam (bolti áron).

Jól sejtem, hogy 3000dpi környékinek kell lennie mindenképp? Milyen egyéb paraméterei fontosak még nekem fenti munkálatokhoz, illetve pontos típusokat tudnátok-e említeni? Előre is köszönöm!

(#34864) dobragab válasza sellerbuyer (#34863) üzenetére


dobragab
addikt

Jól sejtem, hogy 3000dpi környékinek kell lennie mindenképp?

Nem valószínű. Összefoglaló.

Ebből az ajánlóból bátran válogathatsz. Talán a legjobbak erre a célra a Microsoft említett egerei, amik ugyan csak 400 dpi-t tudnak, de a mai napig az egyik legpontosabb szenzoruk van. Ha remegős a kezed, az alacsony érzékenységgel egyébként is jobban járnál. Sajnos ezek már csak használtan vagy ebay-ről szerezhetők be. Hasonló a helyzet az ajánló 10.00 Ft alatti részének zömével is, talán G100s az egyetlen kivétel.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34865) ttamashu válasza #67977536 (#34862) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Hát ha tényleg nem lesz fps, csak wartündérhez mindegy alfa vége óta játszottam vele (kb. két éve) és hát teljesen mindegy, hogy milyen egeret használsz, válassz egy szimpatikus Gigabyte-ot G6xxx-et vagy egy Logit ebben az árban .

Ha viszont jó egér kell (de mondom warthunderhez szvsz felesleges) akkor pcxből a G100S 7706Ft

Tea az élet!

(#34866) sellerbuyer válasza dobragab (#34864) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Olvastam az összefoglalót, csak nem értettem. :) Gondoltam, a pontosság is számít. :F Akkor ezek szerint sokkal fontosabb a szenzor pontossága. Erre oda fogok figyelni.

Megnézem az ajánlót, ebay beszerzés nem probléma.

Nagyon köszönöm a helpet! :R

[ Szerkesztve ]

(#34867) nyunyu válasza Lenry (#34851) üzenetére


nyunyu
félisten

MX1000-ben a szokasos kinai Omronok vannak, viszont a ket darabbol allo emeletes elektronikaja nagyon nehezen szerelheto.
Kep szerint Panasonic EVQ-P0-at tettek gorgo gombnak.

Ha rosszul valasztod szet a ket emeletet elvalaszto tuskesort, akkor lottek a felso+oldalso gomboknak.

Legalabbis anno sikerult elbarmolnom az enyemet, ugyhogy mehettem uj egeret venni, aztan mar csak MX Revot lehetett kapni dragabban, amit eleinte nagyon nem akartam megvenni...
Most persze nem tudom mire cserelni a Revot, mert azota sincs jobb. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34868) #67977536 válasza ttamashu (#34865) üzenetére


#67977536
törölt tag

Köszönöm a segítséget.
Ha tényleg nincs olyan nagy különbség, akkor majd szemre választok valamilyen gigát

(#34869) dobragab válasza nyunyu (#34867) üzenetére


dobragab
addikt

P.S. nemrég láttam egy használt MX Revot aprón :DDD

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34870) SZKEBE75 válasza SZKEBE75 (#34858) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

?

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#34871) dobragab válasza SZKEBE75 (#34870) üzenetére


dobragab
addikt

Bocs, kimaradtál :D

Itt van egy rakás, ami jó, de a Kana v1 is.

Valahol láttam Kana v2-t itthoni webshopban 10.900-ért, az jobb egér.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34872) SZKEBE75 válasza dobragab (#34871) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Köszönöm szépen! :R

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#34873) #10691584 válasza dobragab (#34871) üzenetére


#10691584
törölt tag

Kana v1-et én hanyagolnám.. v2 ok.

(#34874) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Ma jött meg a KANA V2.
Első benyomás vegyes, minőségben semmi extra (a 3000 Ft-os Zalman kb ugyan ezt hozza), nem annyira kézreálló (bal oldali gomb nekem túlságosan hátul van).
Mozgása jó, könnyen csúszik, gombok nyomásérzékenysége jó, görgő halk, de határozott.

Játék közben még furcsa, erre kell egy kis idő, mire megszokom, mint általában.

Most azt mondanám nem éri meg az árát, de lehet ez idővel változni fog.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#34875) jozefhu válasza Zolee_70 (#34874) üzenetére


jozefhu
csendes tag

Egy véleményt pár nap múlva szívesen olvasnék. :) Az ajánlott G100S-el, ill. továbbra is a Kanával szemezek, bár utóbbinál a magas LOD tántorít el.

[ Szerkesztve ]

(#34876) Zolee_70 válasza jozefhu (#34875) üzenetére


Zolee_70
senior tag

OK, használom pár napig, és írok.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#34877) dobragab válasza jozefhu (#34875) üzenetére


dobragab
addikt

Tape-trick.

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34878) #10691584 válasza dobragab (#34877) üzenetére


#10691584
törölt tag

Az drága

(#34879) Vanir válasza #10691584 (#34878) üzenetére


Vanir
veterán

:DDD

(#34880) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Hali!

Tudtok ajánlani ujjbegyes fogáshoz valami egeret 13e-ig, aminek könnyen benyomható és gyorsak a gombjai? (félautomatához :), cod ) Most M8000x van, fogásra tökéletes, a gombai tökéletesek újkorukban, az érzékelő nekem elmegy, de a görgő xar. Ha ennél (13e) van olcsóbbb, ami jó lehet, akkor lehet hogy rákéreckednék! Ha nem nagyon, akkor jöhet a harmadik gigabyte. :)

(#34881) dobragab válasza #10691584 (#34878) üzenetére


dobragab
addikt

[link]

;)

Tudom, tudom, akasszak a tökömre egy lámpát, hogy sötétben is tudjak kaszálni.

(#34882) Synthwave válasza kemotox (#34830) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez az 1x1 verzió.

Persze régen is voltak hulladék engine-ek. Pl. az UT '99 egérkezelése még a legújabb konzolcsodákon is túltesz, olyan indirekt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34883) Synthwave válasza sellerbuyer (#34863) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Gyűjtesz még hozzá +6-8 ezret és ott az új Wacom Bamboo Pen & Touch. Már ez is klasszisokkal jobb lesz a célra, mint bármilyen egér.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34884) Synthwave válasza Zolee_70 (#34874) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tapefix / jaffa-talpak csodákra képesek.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34885) jaffa 2843 válasza Synthwave (#34882) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

"Pl. az UT '99 egérkezelése még a legújabb konzolcsodákon is túltesz, olyan indirekt."

Létezik hozzá fix, ha érdekel elküldöm. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34886) atee válasza Synthwave (#34882) üzenetére


atee
őstag

A legjobb játèk volt.

D-day 2002-01-04 01:54

(#34887) Synthwave válasza jaffa 2843 (#34885) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem, a movement attól még egy nyögvenyelős vergődés, a fegyverek meg túlbonyolított és javarészt használhatatlan holtsúlyok maradnak.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34888) Synthwave válasza atee (#34886) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köptetőtea helyett. : D

Összességében sokat markolt, keveset fogott.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34889) atee válasza Synthwave (#34887) üzenetére


atee
őstag

Ez is egy vèlemèny. Szerintem meg a maga korában jobb volt mint a riválisok.
A CTF mòd meg messze a legjobb volt.
A fegyverek is jòl kitaláltak voltak ès használhatòak. Nèzz meg egy komolyabb fragvideòt. Simán van olyan mint egy Q3.

D-day 2002-01-04 01:54

(#34890) jaffa 2843 válasza Synthwave (#34887) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Szimplán csak nehezebb egy UT-vel jól játszani, mint Quake-kel. A 2004 meg még összetettebb. A Quake egy funkcionalitását tekintve jóval egyszerűbb, könnyebben kezelhető játék. Persze ettől még erősen "hard-to-master".

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#34891) atidzsiforc válasza jaffa 2843 (#34890) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Sztem inkabb mas, mint nehez. Baromi nehez beleszokni a gunplaybe meg a movementbe, ha elotte jopar evet letolt az ember vmelyik quake-el.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#34892) Synthwave válasza atidzsiforc (#34891) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem nehéz, hanem nem is akarsz, mert csak felbasz. :>

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34893) Synthwave válasza atee (#34889) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A fegyverek is jòl kitaláltak voltak ès használhatòak"

Használhatóak? ))
Basically használsz Flak Cannon-t, ASMD-t, sniper-t és a Pulse Gun alternatív lövését.
Alap pisztoly kb. semmire nem jó.
Impact Hammer-ben poén, hogy csomó lövedéket visszaüt, más kérdés, hogy nem-növények ellen túl sok haszna nincs. Meg van Impact Hammer jump, rocket / grenade jump helyett. Megint egy olyan funkció, amit a lassúsága és körülményessége miatt éles helyzetben kb. soha nem használsz.
A rocket / grenade launcher is közelít a használhatatlansághoz; nagyon lassú és ormótlan eszköz. A célkövető mód érdekes, de megintcsak túlságosan körülményes. A túltöltés akár jó ötlet is lehetne, ha nem csak töltési fázis végén lehetne vele lőni és nem eresztene ki mindent azonnal, amint az utolsó töltési fázisnak vége. Ami vicces, hogy rocket / grenade jump nincs vele, légkalapáccsal meg van.
Ripper. Totál useless, max. szörnyek ellen érne valamit single playerben. Ha lenne olyan.
Bio Rifle: A 3. gránátvető típus. A falra és különböző felületre tapadó zöld turhákok nem is lennének olyan rosszak, ha nem olyan végtelenül kicsi splash damage radius-uk lenne. Így maximum akkor használod, ha már unod a banánt vagy tényleg nincs más nálad.
A Shock Rifle egy butított railgun. Ha meg már rail-utánérzet, akkor a lövedék a gomb lenyomásának pillanatában legyen ott. De nincs ott. A másodlagos gömb + elsődleges lövés jópofa kombó.
A Pulse Gun gyakorlatilag egy Plasma Gun, csak lassabb lövedékekkel. Így lassítva viszont túl sokat nem érnek azok a gömbök. Marad a használható másodlagos lövésmód, ami ugye a Lightning Gun-ra hajaz.
A Minigun az minigun. Elmegy. Semmi pozitívat vagy negatívat nem tudok róla írni. Igen fantáziadúsan a másodlagos lövésmód gyorsítja a cső forgását a precizitás kárára.
A Flak Cannon az egész jó. Itt a shotgun szerepét tölti be, a falról pattanó "sörét" (izzó fémszilánkok) se rossz. Talán a "gránátvető" része is ennek a legjobb a listában, ami igazából vicces, mert két direkt-gránátvető is van ugye.
A Sniper Rifle jó fegyver, bár igazán headshot-tal jó.
A Redeemer poén. Felturbózott BFG. A másodlagos lövéssel lehet Vörös Bárót játszani - szóval el lehet ökörködni. A rakétát le is lehet lőni, ill. az Impact Hammer is vissza tudja pattintani.

A legnagyobb bajom a játékkal talán mégsem ez, hanem a diafilmezésre hasonlító, szaggatózó movement (+dodge)-rendszer. Ezen még a mouse input fix sem segít - az egész játékmenet olyan, mintha valami stop motion cuccot néznél. Nem a szó szerint "keresztülfolysz a mapon, hogy még nézni is élvezet" érzés - nem egy légies balettelőadást élsz át, hanem egy újhús első botladozásait a parketten. Az meg idegesítő. : D

Azt nem tagadom, hogy vannak benne jó ötletek (pl. gyárilag beépített mutator-ok, azokból is elég sok, sok meccsbeállítási lehetőség, AntiGrav Boots) meg fun játékmódok (assault), de számomra ennyi kevés a felmagasztosuláshoz. Pedig párszáz órát még így is raktam bele '99-'02 között (meg azóta pár LAN).

"Nèzz meg egy komolyabb fragvideòt."

Több száz GB-nyi ilyen-olyan fragvideón vagyok túl, a kedvencek 13 DVD-re ki is vannak írva. :>
UT soha nem fogja adni azt a >>fluiditást<<, precizítást és letisztultságot - ezt objektívan is így látom, nem csupán vallásos meggyőződésből.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34894) kemotox válasza Synthwave (#34893) üzenetére


kemotox
addikt

Jó-jó, de a Q-ben nincs mosolygó fejecskés gránát amit halálod előtti utolsó pillanatban láthatsz, ahogy vigyorog rád :P ;] Felbecsülhetetlen. Minden másra ott a Master Card.

(#34895) SP!T válasza Synthwave (#34893) üzenetére


SP!T
addikt

UT-ban én csak az insta módokat imádtam. Rifle, de főleg sniperrel. Iszonyat feelinges, pl kihalt város mapen aminek elfelejtettem a nevét már. :) Úristen mennyit nyomtam. :D A movement miatt maradtam én is inkább quake-es, sokkal jobban elsajátítható egy egyéni stílus benne. Na meg pörgősebb... :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#34896) atee válasza Synthwave (#34893) üzenetére


atee
őstag

Más szemszögből nézzük a játékot. Igen ez különc volt egy kicsit, de talán pont ettől is volt szórakoztatóbb.
Most nem megyek bele a fegyver elemzésedbe mert hozzáértő kezekben mindegyik jó tudott lenni. Persze a favoritok itt is a sniper, rocket, shock rifle(gömb) és minigun, plasmagun másodlagosa voltak.
A dodge rendszert szokni kellett az biztos, de én meg a quake felgyorsulós ugrálós technikájától kaptam agyfaszt :)
És akkor még nem említetted a teleportálós technikát ami a CTF alapja volt :)
Meg is kerestem a mi klán videónkat :)

[link]

Aki nem játszott vele annak átláthatatlan lehet, de most megtekintve 10+ év távlatából is elszórakoztatott engem :D

És, hogy ne csak off legyen! Még golyós egérrel kezdte ez mindenki aki az elején 99 ben már elkezdte.
Nem semmi volt a sok görgő pucolás :)) nem beszélve jellemzően mindenki 56k modemmel vagy max ISDN el nyomta eleinte. El lehet képzelni azt az élményt.
Az első optikai egeremmel MS 1.0 volt. Játszhatatlan volt az egész. Egy közepes rántást se bírt lekövetni.
Aztán az IMO 1.1a nagy áttőrést hozott. Gyakorlatilag mindneki átállt arra. Nekem mindig volt belőle otthon tartalékba is egy bontatlan. (ezért van még szinte teljesen új is kettő)
Ma is játszik a többség valami aktuálissal. Most épp BF4 megy. MS 1.1a egeret már csak ketten használnak az egyikük nem is játszik már max offline. A többiek csupa olyan egérrel játszanak amik nem ajánlottak! Mint pl.
Roccat XTD, Logitech G300, Roccat kone pure color.
Nem vagyunk már gyerekek és nem a fények kellene. Igazán FPS veteránok vagyunk és mégse találunk semmi kivetnivalót ezekben az egerekben. Van low és high sense játékos is közöttünk. A napokban voltam az egyiküknél és kíáncsoságból megnéztem az egér beállításait. 8200 DPI 1000Hz játékban majdnem minimumra véve... nem találtam el vele senkit. Ő meg úgy lő vele mint egy félisten. Mert megszokta!
Szóval most is azt mondom, hogy van élet az itt ajánlott egereken túl is és nem csak a vérpistik játszanak lézeres egérrel.
Miközben szakmailag nem tudok és nem is akarok vitatkozni, hogy a tesztek meg a gyorsulások stb.

:R

D-day 2002-01-04 01:54

(#34897) SP!T válasza atee (#34896) üzenetére


SP!T
addikt

Valóban a teleportálós fegyó, az mekkora cucc volt! Na meg a halottnak tettetés CTF-ben! Egyszerűen a szívroham tudott néha kerülgetni az izgalomtól! :) Szóval el kell ismerni más, de ott is nagyot alkottak ám!

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#34898) seederking


seederking
őstag

Sziasztok.

Van egy mad rat 3 egerem ès nèha azt veszem èszre hogy elvèsz a tenyeremben.Az ujjaim abnormálisan fogják körül.Mintha túl kicsi lenne vagy nem is tudom lehet èn fogom balfèk módon.

Nèznèk egy másikat de akkora a kinálat hogy lövèsem sincs mit keressek.
Játèkra lesz használva,padom van,vezetèkes vagy anèlküli hmm inkább előbbi.(gondolom a vez nèlküliek nem olyan pontosak vagy ha igen akkor nagyon drágák) mondjuk ezek a dokkolós tipusuak tetszenek.
Keret max 15e.

Köszi a tanácsokat.
Gondoltam rá hogy maradok a márkánál csak pl rat 7re váltok de nem tudom jó ötlet lenne-e.Elvègre már nem mai darabok.

(#34899) Vanir válasza seederking (#34898) üzenetére


Vanir
veterán

(#34900) salytmasztor válasza atee (#34896) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

"8200 DPI 1000Hz játékban majdnem minimumra véve... nem találtam el vele senkit. Ő meg úgy lő vele mint egy félisten. Mert megszokta!
Szóval most is azt mondom, hogy van élet az itt ajánlott egereken túl is és nem csak a vérpistik játszanak lézeres egérrel.
"

Persze, hogy lehet ilyen beállításokkal és egerekkel is jól játszani.
Viszont ha a haverod egy jobb egérrel és normálisabb beállítással tolná, még ennél is (sokkal) jobb lenne.
És továbbra sem fogjuk ajánlani a rosszabb megoldásokat, ha tényszerűen és bizonyítottan jobb egy-egy szenzor vagy beállítás.
Nem lehet elvárnia senkinek sem, hogy sok ezer egeret elemezgessünk, hogy na ez 10%-al rosszabb, az meg 45%-al...ez csak kicsit szarfos, az meg nagyon, stb.
Ha kijön egy egér és letesztelve teljesen rendben van szenzor / szoftver / stb szempontból, akkor megy az ajánlottak közé.

Ha meg valaki nem akar minőségi egeret, minőségi szenzorral, akkor menjen a ..... legközelebbi Tesco, MM, stb-be és vegye meg ami szemre tetszik neki
Nem kell itt szenvedni, hogy melyik egér "kevésbé szar" neki, mint az ajánlottak, mivel ezekkel a típusokkal úgy sem foglalkozik szinte senki.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.