Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32601) Stauffenberg válasza Tuninger (#32600) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Itt van a megfejtés, csak egyszerűen ellenőrizni akartam a firmware verziót, de ezek szerint a menüben kotorászni sem lehet úgy, hogy ne legyen egy kibalanszolt kamera rárakva. Nem baj, csak most már tudom ezt is.

A haverommal (btw ő az audiós és B-cam emberem ha videózunk) egy kicsit szórakoztunk vele, de a szél annyira erős és köcsög volt, hogy 20 perc után meguntuk és beültünk fröccsözni. :D

Viszont az már most látszik, hogy az X-T3 AF rendszere nem erre van kitalálva, de az újabb vázak sem igazán tudnak videóban object trackinget, szóval most gondolkozom a Weebill S fókuszmotoron is... Sosem lesz vége a költésnek, de olcsóbb egy új váznál (pláne egy rendszerváltásnál).

(#32602) _q válasza Stauffenberg (#32601) üzenetére


_q
addikt

Pedig már azt hittem visszaküldöd és jön helyette a dji ;]

(#32603) Tuninger válasza Stauffenberg (#32601) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én A7 III-al használom, van fókusz motorom amit a zoom mozgatására használok és tökéletesen működik.
Ha viszont fókuszra akarod használni, szerintem nehéz, mert bár "pro érzés" (én Manual Samyang 35 T1.5tel próbáltam) az életbe nem reagálod le időben a fókuszból kicsúszást, arról nem is beszélve hogy nem látod a kritikus fókuszt field monitor nélkül. De ha látod is, kb F4-F5.6on kell menni hogy ne kelljen folyamatosan a fókuszt csesztetni.

Egy szó mint száz: inkább megpróbálnám a legtöbbet kihozni az XT3 AF-jéből a helyedben, akár mindig az adott scenehez igazított AF móddal, mint MF-el küzdeni gimbalon. Arról nem is beszélve hogy + MF motor + field monitor + akkormár két kezes mod és jön a hátfájás, derékfájás...

(#32604) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Mekkora király frissítés - proxy-t is készít az S5II [link]

(#32605) vond válasza Stauffenberg (#32601) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egyetértek Tuninger kollégával: nehéz és körülményes állandóan a fókuszt húzni gimbalon. Párszor próbáltam, elég is volt belőle, köszönöm. :D

Nekem is van focus puller kiegészítőm (Combo Kit-ben vettem a Weebill S-t), de nem használom. Ha kell jó áron, szólj. ;) Mondjuk hirtelen azt sem tudom, hol van. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32606) Stauffenberg válasza Tuninger (#32603) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Sajnos az X-T3 videós AF-je elég buta, van egy zóna amit mozgatni tudsz és ezen kívül az AF-S/AF-C és MF kapcsolóval babrálni. Ráadásul a Sigma objektíveim huntolósak (azóta se tette gatyába firmware oldalon a gyártó, ugyanezek az objektívek szépen mozognak Sony vázon).

Jobban járok az AF-S móddal és oda fókuszálok ahova kell éppen, csak még nem jöttem rá, hogyan tudom a gimbalra programozni ezt, hogy ne kelljen felnyúlkálni a gépre. Főleg narratív dolgokat veszek fel, szóval inkább kényelmi dolog, nem finom focus pullra van szükségem (ha igen, azt megoldom gimbal nélkül).

(#32607) Tuninger válasza Stauffenberg (#32606) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

AF/MF kapcsolás kellene. Taperolod a kijelzőt, MF-ben van a váz és gombnyomás vagy nyomvatartás erejéig van csak AF-ed. Én mondjuk nem szeretem így használni, de pl Sonynál sokan erre esküsznek.

(#32608) Stauffenberg válasza Tuninger (#32607) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jajj ne is mondd, nem szoktam Sonyval forgatni, de a múltkor csináltunk egy barátommal klipet az új kislemezéhez és nappali felvételek a Fujimmal készültek, az éjszakai felvételek meg Sony A7S II-vel (ez a sajátja, ragaszkodott hozzá, hogy lőjük azzal).

Mire rájöttem, hogyan működik az AF/MF kapcsoló, hogy a közepén van egy gomb, ami körbe cirkulálja az AF módokat... :D Ott tűnt fel, mikor csinált egy látványos huntolást, pedig nem kellett volna.

Amúgy rohadtul várom már, hogy a végére érjünk az utómunkának. Sima hobbi projekt mindkettőnknek, klipet még nem forgattunk, tök jó tanulás volt egy csomó minden benne és minden vele töltött nap végén le lehetett küldeni pár fröccsöt. :D

(#32609) vond


vond
MODERÁTOR

Azért a UFC-nél is van pénz rendesen (videós melókra is): 30-40 darab BGH1-gyel, meg Voigtländer Nokton lencsékkel van körberakva az oktagon. :Y

Mondjuk ahhoz képest ez nem is olyan drága, hogy a Performance of the Night 300 ezer dollár. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32610) hibavissza válasza vond (#32580) üzenetére


hibavissza
veterán

Sikerült kipróbálni, hogy van különbség az adapter és direkt jack közt?

(#32611) vond válasza hibavissza (#32610) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Írtam, hogy nem is működik a külső mikrofon a Redmi Note7-esen az USB-C - jack átalakítóval. Sokat nem foglalkoztam vele. Lehet, hogy végig kellett volna túrni a menüt.

De most megnéztem újra, tényleg nem működik ez az átalakító bemenetként, csak kimenetként. Mondjuk nekem csak arra kellett. De nem igazán értem. :(

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32612) FerNandor


FerNandor
őstag

Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de van egy Dell U2722D monitorom. Egy T430-as lenovot szoktam rádugni, vagyis fordítva. Ez a monitor meg tud jeleníteni 24p tartalmat helyesen? Tudja ez így változtatni a frekvenciáját, vagy fix 60Hz?

Olyan, mintha nem tudná amúgy. Olyan érzésem van. médialejátszón, plazma tv-n más.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#32613) vond válasza FerNandor (#32612) üzenetére


vond
MODERÁTOR

48 hertzre, esetleg 72-re lehet némi esély, de szerintem nem sok. Próbáld meg szoftveresen átállítani simán Windows-ban, vagy a videókártya beállításai között, vagy akár CRU-val.

A TV-ken eléggé általános már a kadenciahelyes lejátszás, meg azok tele is vannak ilyen "movie mode"-os fícsörökkel.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32614) MrChris válasza FerNandor (#32612) üzenetére


MrChris
nagyúr

56-60Hz, valszeg nem lehet más frekin hajtani.

(#32615) flash-


flash-
veterán

Van egy belteri rendezveny amit panasonic v770 es videokameraval kerul rogizistesre.(memoriakartyara)

Itt van beszedes resz es zenei.

Ez a videokamera hatulról, az előadoval szemben helyezkedik el.
Ezzel felvett videot vegassal szerkesztem es vagom.
Eddig semmi extra.

De ha szeretnenk még egy kamerát (akar valami felszerelt fixet) elhelyezni a kozonseggel szemben akkor azt hogy kell megoldani hogy vagasnal ne legyen sziszifuszi orakig tarto sakkozas hogy ha a videoban az egyik helyett par percig a masik kamera kepet akarom megjeleniteni, hogy az szinkronban maradjon?
Vagy kellene egy vezerlo egyseg ami rogzit es amin valtogatok egy ksttintassal hogy epp melyik kamera kepe rogzuljom?
De gondolom ez studiotechnika nagyon dragan..

Egy egyszerű olcsó megoldas mi lenne?
Ha ez a kamera tamogat is másodlagos kamerát az gondolom valami kep a kepben dolgot csinal🤔

Tehat mi lemne a legolcsobb használható megoldas?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#32616) Márton válasza flash- (#32615) üzenetére


Márton
nagyúr

Menjen folyamatosan mindkettő, Vegas-ba behúzod a 2 sávra, egyszer szinkronizálod a beszéd alapján, majd vágod, ahol kell. Mi a probléma? Évek óta így csinálom a 6-8 (!) kamerás szalagavatókat.. :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32617) Stauffenberg válasza flash- (#32615) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nagyon rég kitalálták már a filmezésben: Csapó! :D

De bármi jó rá, csettintés vagy csak a beszédnek a hangja, bejátszott zene, összeszinkronizálod őket időben és felteszed őket egymás alá-fölé a timeline-on, majd vagdosod ahol jónak érzed.

Vannak rá timecode stúdiótechnikai eszközök, nem akarod tudni az árukat. :)

(#32618) Márton


Márton
nagyúr

Vond: jön az X4 jövő héten, hallottál róla? Itt a 8k! :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32619) hibavissza válasza FerNandor (#32612) üzenetére


hibavissza
veterán

60/24=2,5. Nem kéne annyira rossznak lennie. Tévéken van mozgásjavító funkció. Az ki van kapcsolva? Másrészt a tévét általában messzebbről nézed mint a monitort.
Ha megállítasz egy crisp 24p mozifilmet monitoron, azt fogod látni, hogy full blur az egész. Olyan mintha 24p-t 1/25-ös záridővel vetted volna. Egy MILC kamerás felvétel 1/4000-res záridővel gyakorlatilag éles fotót ad, ha megállítod.

[ Szerkesztve ]

(#32620) Márton válasza hibavissza (#32619) üzenetére


Márton
nagyúr

Ha nem egész számú többszöröse akkor rossz, ugrál. Ennyi :)
1/25s nagyon ken, inkább 1/48 vagy gyorsab lesz az mozifilmnél is.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#32621) FerNandor válasza hibavissza (#32619) üzenetére


FerNandor
őstag

Annyira nem rossz monitoron, de észrevehetően más és nem voltam benne biztos, hogy most mi van.
Köszi mindenkinek a válaszokat.
TV-n minden ilyen javító cucc ki van kapcsolva. Kadencia helyesen mennek a filmek egy lejátszó segítségével.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#32622) qnadam válasza flash- (#32615) üzenetére


qnadam
veterán

quick and dirty: felveszed mindkettőt végig, fentebbi sávba teszed, amit kevésbé akarsz látni, szinkronba hozod. kikapcsolod a fentebbi sáv láthatóságát, végignézed az anyagot, ahova a közönséget tennéd, ott a pengével belevágsz a klipbe, aztán ahonnan már nem, ott megint. aztán egyszerűen kidobod azokat a nagyobbik részeket, ahol már nem akarod látni.
bonyolultabb esetben meg multicam :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#32623) Stauffenberg válasza qnadam (#32622) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lehet ezt máshogy is? :DDD Az legyen a hanyatló nyugat ópiuma!

(#32624) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Tudtok olyan videó lejátszót Mac-re, aminek van LUT támogatása? Néha jól jönne, ha a Log-ot visszanézve rá lehetne dobni egy BT709 LUT-ot.

Az IINA tud ilyet, de annyira beesik a teljesítmény M1-en, hogy ilyenkor jó ha megüti az 5 fps-t a playback sebesség.

(#32625) hibavissza válasza Stauffenberg (#32624) üzenetére


hibavissza
veterán

Davinci Resolve, Final Cut. ;] 7 db klikk és jàtsza.

(#32626) Stauffenberg válasza hibavissza (#32625) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Eszembe sem jutott! :D

Nyilván akkor kell, amikor ezért nem nyitnék meg egy vágószoftvert. De az IINA tökéletes lenne (főleg mert az adott könyvtár összes videóját le tudja játszani libasorban) ha nem kezdene szaggatni a videó amint bekapcsolom a LUT-ot, lehet csak valami beállítás kavar bele, de nem jöttem rá.

(#32627) vond válasza Stauffenberg (#32626) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Még nem próbáltam, de Windows-ban egy FFplay + LUT + Context Menu kombó működhet szerintem, legalábbis ha ugyanazokat a parancsokat ki lehet adni FFplay-ben, amit FFmpeg-ben (miért ne lehetne). macOS-ben egyáltalán nem vagyok otthon, de nem kizárt, hogy ott is megoldható ehhez hasonlóan.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32628) vond válasza vond (#32627) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kipróbáltam, Windows-on működik. :K Bár ez téged gondolom, nem vigasztal. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32629) qnadam


qnadam
veterán

a kapitány klipet készít. hármat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#32630) nozs23


nozs23
addikt

S5II kapott egy masszív AF/IBIS frissítést. Ha valaki próbálná a gépet mindenképp updatelje, mert nagyot dob a teljesítményen. Nem csak a release note-ban látható új funkciók jöttek (animal eye/motor/auto AF, Active EIS, stb). De az általános AF/IBIS teljesítmény is sokkal jobb lett. Itt kis rövid videón látszik az új AF működés: [link]

Jött még proxy rögzítés és preburst is.

(#32631) Tuninger válasza nozs23 (#32630) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

4K60-ban is van 1.3x crop ha high-ra rakod az EISt?
Fullframe 1080p 50/60-ban van már PDAF?
1080p + High EIS-el rosszabb a képminőség? Vagyis utólag croppol bele a 1080p képbe?

(#32632) nozs23 válasza Tuninger (#32631) üzenetére


nozs23
addikt

Igen. Itt többet megtudsz a videó vége felé a croppokról: [link]

Fullframe 1080p 50/60-ban van már PDAF? - Nincs.

1080p + High EIS-el rosszabb a képminőség? Vagyis utólag croppol bele a 1080p képbe?

- Passz, majd kipróbálom neked. Csak ritkán 120fps-re használok 1080-t.

(#32633) qnadam


qnadam
veterán

most, hogy lett alkalmas kijelző a háznál, ki kellett próbálnom ezt a hdr dolgot.
a nyersanyag 2 éve egy mavic 2 proval készült, egy számomra ismeretlen kijelzővel (dji rc), ez a precíz expón látszik is :) és persze 8 biten, mert úgy az igazi. resolve-ban némi zajszűrés, nagyon minimális fényelés, és ment fel yt-ra. feltöltés után még kb fél nap volt, mire a hdr verzió is elkészült...
megfelelő kijelzőn még a hibákkal együtt is egész látványos szerintem. vagy csak nekem újdonság ez az egész :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#32634) hibavissza


hibavissza
veterán

DR 19-ben helyretették már a mekes gamma driftet? Vagy még mindig maradt Rec709A?

(#32635) Tuninger válasza hibavissza (#32634) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az nem a DR hibaja, hanem a Mac-é. Szoval rec709-a

(#32636) hibavissza válasza Tuninger (#32635) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi!

(#32637) qnadam válasza hibavissza (#32634) üzenetére


qnadam
veterán

erről mesélj kérlek, nemrég lett mekem...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#32638) Tuninger válasza qnadam (#32637) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Király lett a HDR-es drónos vidi! Én is most kísérletezem a HDR-rel, végre a Resolveban is lehet vele játszani a 14"-os Macbookkal, nem csak FCPXben.

REC709-A: valamiért ha Mac-en fényelsz, és REC709 a timeline / output gammád, akkor amikor bármi más, nem apple terméken nézed vissza, nem stimmel a kontraszt ahhoz képest amit a resolveban/premiere/fcpxben láttál. A legjobb példa ha a kiexportált videót megnyitod VLC playerrel és Quickplayerrel, más lesz a kontraszt/gamma. Elvileg 1.9es gammaként kezeli a felvételt ha quicktimeban nézed, a VLC pedig ignorálja a gamma taget.
Ha REC709-A az output gamme taged, akkor minden a helyére kerül, ugyanazt fogod látni az editorban is, mint utána youtubeon visszanézve egy windows laptopon.

hibavissza: oszt a terheléses teszttel mi van?

[ Szerkesztve ]

(#32639) Stauffenberg válasza Tuninger (#32638) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Keveset fényeltem eddig még Mac-en, de nekem is feltűnt, hogy a videók gammájának kezelésével valami nem kerek és tök jó, hogy szóba jött a téma, mert így találtam rá ezekre az anyagokra:

rec709 vs rec709-A - Reddit
Quicktime Gamma Shift Bug – What Is It and How to Combat It

Utóbbit az egyik Reddites kommentelő írta. Hát... azt tudom erre mondani, hogy BAZDMEG Apple. Ez legalább akkora csontváz a szekrényben, mint a DPI alapú felbontás kezelés, ami miatt semmilyen szabványos monitor felbontással nem tud kompatibilis lenni a Mac és életlen a 4K kép.

Teljesen érthetetlen, hogy ha az iOS-nél már megváltoztatták a gamma kezelést (korrektre), akkor a MacOS-t miért nem intézték el ugyanazzal a lendülettel.

Hozzáteszem nálam a VLC brutálisan mást mutat, mint bármi más, de natív színtérben van a monitorom 2.2-es gammával, lehet beállítom fixen Rec709 + 2.4 gammára és megnézem majd úgy is (a screenshot korábbi).

Bal felső: Finder előnézete
Jobb felső: Elmedia
Bal alsó: IINA
Jobb alsó: VLC

(#32640) Tuninger válasza Stauffenberg (#32639) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Érdemes úgy hozzáálni hogy amit a VLCben látsz azt látja mindenki ha az anyagodat nézi. És ha REC709A-ban van a timeline akkor azt látod a szerkesztőben is ami a VLC export lesz. Ha megpróbálsz elmélyülni a tényleg pontos megoldás megtalálásában (mert azért ez sem 100as...) akkor kivágod a kukába a végén az egészet...

A DPI skálázásra van van (természetesen) fizetős app, BetterDisplay

(#32641) Stauffenberg válasza Tuninger (#32640) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem ismeretlen terep nekem a color management, csak ugye amikor egy rendszer rosszul működik és megpróbálod megérteni a workaroundot, akkor azt néha szárazon kell beseggelni (pun intended). Ez most nekem elég is volt délutáni kávé helyett (újszülöttnek minden vicc új).

A Rec709-A kapcsán többször elhangzott ellenérv (amiket eddig olvastam), hogy egy öszvérmegoldás, mivel csak annyit csinál, hogy kikorrigálja a gamma shiftet, de csak Apple eszközön fog jól megjelenni az anyag. De mesélhetsz a saját tapasztalataidról (esetleg lehet a fellelt szakirodalom óta meg a Windows is lekezeli a Rec709-A-t és "ellenkorrigálja", de csak tippelek, viszont mindenhol azt olvastam, hogy nem lesz azonos az anyag megjelenítése az eszközök között).

Ez amúgy mindennek a megtestesülése ami tilos color managed környezetben, ez egy rosszul működésre kitalált ellen-rosszulműködés. De nem lehet vele mit kezdeni, ha eleve az oprendszer színmenedzsmentjében van egy súlyos elmaradás, hogyan kéne értelmeznie a Rec709 transzfer karakterisztikát. Főleg úgy érthetetlen, hogy az iOS és iPadOS már tudja.

Amúgy nekem az a tipp tűnik jónak és tesztelni fogom (csak izzítanom kell hozzá egy Windowsos gépet), hogy a local output legyen mindig annak megfelelő, amilyen eszközön nézni akarod, webre pedig 2.2-es gamma és akkor Windows és MacOS nem tér el túl látványosan egymástól (meg egyébként is sRGB gamma 2.2 a webes kváziszabvány).

[ Szerkesztve ]

(#32642) Stauffenberg válasza Tuninger (#32640) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lehet hülye kérdés, de most nincs időm ebbe is beleásni magam: A BetterDisplay DPI skálázás alatt azt érted, hogy rávehető a natív 4K kimenetre? Mert ugye jelenleg ezt 5K-ból skálázza vissza 4K-ra, amitől nyilván egy kicsit lágyabb a kép.

(#32643) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Na hát megvan miért ennyire más a VLC képe, mivel nem színmenedzselt app (bevallom nem szerettem soha, ezt is csak tesztelni tettem fel). Ez meg egy Display P3 monitor natív színtérre profilozva 2.2-es gammával (itt éppen, de amúgy van Rec709 + 2.4 gammám is).

Szóval a videód ebben az esetben attól függően fog így, úgy vagy amúgy megjelenni (és ez igaz Windowsra is), ahogyan a monitor be van állítva (natív, Rec709, sRGB, AdobeRGB, stb).

Ha úgy nézed össze a rendszereket Rec709-A output gammával, hogy a monitor Rec709-re és 2.4-es gammára van állítva, akkor a MacOS megoldja színmenedzsmentből, Windows pedig sehogyan, csak a monitor van az exportált anyaghoz jól beállítva. Ez csalóka, ez nem jelenti, hogy az anyag helyes lesz színmenedzselt környezetben, sőt!

Anyám... Apple...

Amíg fotóval foglalkoztam 99%-ban, tökre szerettem a színmenedzsmentjét.

(#32644) hibavissza válasza Tuninger (#32640) üzenetére


hibavissza
veterán

Nekem a Better Display lefagyasztotta a gépem. Mondjuk évekkel ezelőtt próbáltam, akkor még lehet nem volt M1 kompatibilis.

(#32645) hibavissza válasza Tuninger (#32638) üzenetére


hibavissza
veterán

Nos most kezdtem összeszabdalni. Ahogy ígértem a render idők a mintaprojektre:
DR_mac: 6.55
DR_win: 1.55
FCPX: kb. 16.00 :Y
Te nem mérted le, ha megvan még és kirendereled kijelzőt rögzítve akkor +sör. :)

FCPX durván fos. Még M1-es Minin is eltángálja a Resolve. DE.....
- szerintem egyszerűbb eyecandy színeket behúzni benne. Valamit hupákol a háttérben.
- behúzom a hangot és jó. DR-ben még pimpelgetni kell. Valamit ügyköd a háttérben.
- TL-on picit gyorsabban rendereli ki a Cache-t. De nem mindig. Van amikor belefagy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32646) hibavissza válasza qnadam (#32637) üzenetére


hibavissza
veterán

Megelőztek :)
Lényeg, hogy a Timeline: rec709A továbbá pipáld be a menüben, hogy Mac gammát rendeljen hozzá.
[link]

(#32647) hibavissza válasza Stauffenberg (#32643) üzenetére


hibavissza
veterán

Youtube Rec709-et vár el. Az 2,4-es kimeneti gamma, 8 biten. Soha, semmi nem lesz tökéletes, mert a tömörítetlen gammához legalább 9 bit kellene.

(#32648) qnadam válasza hibavissza (#32645) üzenetére


qnadam
veterán

ha adsz linket, lerenderelem én is a mintát :) fcp-ben nem, de resolve-ban igen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#32649) Tuninger válasza hibavissza (#32645) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Bár megírtam privátban, legyen itt is meg:
14" Macbook Pro M1Pro 10/16:
DR_mac: 4:06 (40W fogyasztás)

Gamer laptop i7 12700H + 3070Ti
DR_win, bedugva 220V-ba: 1:41 (150W)
DR_win akkuról: 4:31 (70W?)

Meg kell néznem hogyan tudom bevinni a DR projectet FCPX alá.

BetterDisplay natívan hajtja 4K-t, tudtam is próbálni egy monitorral

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.