Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33051) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Valaki el tudná magyarázni, hogy miért rakja át fhd prores422hq-ba, és utána azzal az átalakított videókkal megy tovább? Majd a végén exportálja 4k-ban. - azon kívül, hogy elmeséli, kevesebb helyet foglal meg kicsit romlik a minősége. [link] - 8:20-tól.

(#33052) nozs23


nozs23
addikt

Z6III
NRAW, ProRes RAW, FF 4K/60, APS-C 4K/120
Opengate nincs

Annyira fura, hogy ezekre a Nikonokra nem lehet backup-ot rögzíteni a dual foglalat ellenére. :F Nekem emiatt abszolút no-go lenne (amúgyis), de nem lett rossz.

(#33053) Tuninger válasza nozs23 (#33052) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én csorgatom rá a nyálat, van adapter E moiuntos obikhoz, csak vázat kellene cserélni.

Talán végre megkezdődik az elfogadható áras fullframe 4K60 korszak.
Mondjuk R6II már tudja, csak ott nincs (internal) RAW. De azért most komolyan, 6K 60fps RAW az 640GBs kártyára 20 perc? hagyjukmá :D
Azért ezzel a Nikon most egy új standardot teremtett, amihez lehet mérni minden más vázat, pláne ár/értékben.

(#33054) qnadam válasza Tuninger (#33049) üzenetére


qnadam
veterán

exmelóhelyen voltak különböző kamerákkal forgatott anyagok, amiket összehúztam annyira, hogy elfogadhatónak gondoltam. aztán láttam, hogy mik jönnek ki az alvállalkozótól, mint elfogadhatók, és onnantól nem stresszeltem a dolgon... mondjuk annál az anyagnál azért gondoltam szépeket, amit ha egy darab függőlegesen tartott kamerával vettek volna fel 4k-ban zöld háttér előtt, az minden szükségesre elég lett volna. de ők inkább felvették két különböző géppel 2 képkivágással majdnemfekete háttér előtt, ami nem volt olyan széles, mint a kép, aztán lehetett szopni az utómunkával...

és ha már az exmunkahely. biztos láttátok ezt a csodálatos filmet, fb-on annak idején elég sokaknak szembejött. na ezt én vágtam. van rá mentségem :D

az úgy volt, hogy még mielőtt a gyárba érkeztem, alvállalkozók készítettek egy 45 másodperces toborzóvideóhoz egy nyersanyagot nyáron, össze is rakták, amit ősz elején szépen megörököltem. kicsit még simogattam a filmet, majd kiderült, hogy az ügyfélnél egy fontos ember még fontosabbnak akarta érezni magát, és kitalálta, hogy az egész úgy rossz, ahogy van, de ő megszakérti. úgy érezte, hogy a 18 éveseket nem egy 30-40 másodperces videóval kell megszólítani, abban még el kell mondani csomó dolgot, ezért több a4-es oldalnyi szöveggel kibővítették a narrációt, küldtek pár videót pluszban, hajrá. nyilván egy általános kedvcsináló videóban hatalmas szükség van az alkalmassági vizsgák részletezésére (ezt külön kiemelték, hogy fontos, persze forgatott anyag semmi nem volt hozzá. így lett stock, igényesen).
valamit összekalapáltam belőle, de aztán egy szép decemberi napon megérkeztek az ügyfél részéről ketten. egyikük, az állandó kapcsolattartó szégyenkezett kicsit, a másik meg leült mellém, hogy akkor rakjuk össze a filmet együtt :C próbáltam meggyőzni, hogy ez hosszú lesz így, cserébe megmondta, hogy közelit közelire nem lehet vágni. mert csak. az, hogy vizuálisan működik, és tök más van a két képen, így kicsit sem lesz jumpcut, az senkit nem érdekelt. ezen a ponton cseréltem az adjunk ki jó munkát a kezükből elvet az örök klasszikusra, miszerint az ügyfélóhaj szent. mindegy, a film váza nagyjából megvolt, ügyfél elégedetten el.

később készítettem az elejére egy jópofa is osztottképes intrót mindenféle bevetésekből, azt kidobatták, cserébe beleerőszakoltak osztott képeket oda, ahol semmi pluszt nem ad, de az olyan jó dinamikus... a feliratokat csak bedobáltam placeholdernek, gondoltam majd megmondják, hogy kell brandbeillően kinéznie, az elején az ordítozás meg csak poénból került bele, annyira abszurdnak tűnt így. mindkettőre azt mondták, hogy így jó ahogy van, szeretik, köszi :D a fekete írógépeset kifejezetten így kérték. aztán náluk házon belül valaki felmondta ezt a jó kis fiatalos narrációt, és ezer kör után az év legvégén (tényleg, már kezdődött a céges karácsony, amikor feltöltöttem az utolsó verziót) elfogadták a Nagy Művet. főnököm amikor meglátta, nekiállt lebaszni, hogy mi ez, ami kimegy az ő cégétől, úgy kellett megnyugtatni, hogy ezt direkt így akarták :U

motionös kollégával annyit nevetgéltünk és fogtuk a fejünket felváltva ezen az egész projekten, hogy készült egy fork belőle pár apró módosítással. szerintem így sokkal jobb lett :DD (ezt a narrációt még az üffél mondta fel, amikor elküldtem a telefonommal a raktárba, hogy legalább valami fogalma legyen róla, milyen hosszú is lesz ez így)

a fentebb olvashatók természetesen a képzelet szüleményei, a valósággal való bármilyen egyezés kizárólag véletlennek köszönhető, és egyébként is elhatárolódok.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33055) vond válasza qnadam (#33054) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"egy fontos ember még fontosabbnak akarta érezni magát, és kitalálta, hogy az egész úgy rossz, ahogy van, de ő megszakérti"

Ez a világunk egyik legnagyobb rákfenéje. Meg hogy az adott pozíciókra és feladatokra alkalmatlan emberek hozzák a döntéseket.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33056) qnadam válasza vond (#33055) üzenetére


qnadam
veterán

de legalább van egy jó sztorim :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33057) vond válasza qnadam (#33056) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, nem rossz. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33058) vond


vond
MODERÁTOR

Készült két újabb sportos, rövid, zenés klip. :)

Szinte a teljes múlt hétvégémet az Illés Akadémián töltöttem. Fotóznom és videóznom is kellett végig, egyedül. Összesen 20+ óra, 100+ meccs. Hát, nem volt egyszerű. :D

A szombati és vasárnapi tornáról kellett egy-egy rövid, pörgős összefoglaló videót csinálnom. Az ~1200 fotót már múlt héten leadtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33059) vond


vond
MODERÁTOR

Látom, nem igazán ütötte meg a topik ingerküszöbét az U11-U12 focitorna videó. :DDD

Na, majd talán ez. ;] :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33060) Grillo válasza vond (#33059) üzenetére


Grillo
senior tag

Na. :DDD

(#33061) vond válasza Grillo (#33060) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mondom én. Fél óra sem telt el, már jön a komment. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33062) Grillo válasza vond (#33061) üzenetére


Grillo
senior tag

Azért ő nem tűnik U12-nek, csak ezért :DDD

(#33063) vond válasza Grillo (#33062) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:DDD :DDD :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33064) Tuninger válasza vond (#33059) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Végre valami értékes content! :P

(#33065) vond


vond
MODERÁTOR

BTW cseréltem a GTX 1660 Super-t egy RTX 3060 Ti-re. Rendesen érezni videóvágás alatt, hogy mennyivel erősebb kártya. :K Azért ez a széria, mert még épp elbírja a tápom, és nem kellett bankot sem rabolnom egy használt darabért. :D

Tuninger: Rosszak vagytok mind (velem együtt)! :DDD

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33066) qnadam válasza vond (#33059) üzenetére


qnadam
veterán

a téma iránti teljes érdektelenségem lehetett. de most megnéztem, te is látszol benne :D
a 360-as snittek tök látványosak. egyébként korrekt eseményvideó :R (ebben semmi negatív nincs, csak a téma is, meg a szereplők is teljesen ismeretlenek)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33067) Kukcaman válasza Grillo (#33062) üzenetére


Kukcaman
senior tag

de ha benne lenne az U12-be, akkor néznéd és szurkolnál is :))

(#33068) vond


vond
MODERÁTOR

Nyálcsorgatók! Kint van a szépségverseny első videója (összesen hat darab lesz). ;] :D

qnadam: Nagyon köszi! :R

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33069) Grillo válasza Kukcaman (#33067) üzenetére


Grillo
senior tag

Ha U12 lenne, akkor csak csukott szemmel szurkolnék... :DD

(#33070) vond válasza vond (#33068) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Feltöltöttem még pár szépségverseny videót, akit esetleg érdekel. ;] :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33071) vond


vond
MODERÁTOR

Évfordulós ajándéknak készült egy esküvői klip. Rövid, pörgős, tartalmas videó volt a kérés (a hosszabb anyagokat már megkapták tavaly). :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33072) Kukcaman válasza vond (#33071) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Nem lett egy sablonos videjó :D Grat.

(#33073) Tuninger válasza vond (#33071) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Talán a közepén egy picit leül az eszméletlen lendület amivel indul az egész, de aztán összekaparod a végére. Profi munka, minden téren, bár én tudnék ilyet.
Viszont rég láttam már A7 III 1080p-t és mostmár érezni hogy eljárt felette az idő.
Ideje mindent lecserélni A7sIIIra.

(#33074) vond válasza Tuninger (#33073) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az A7SIII-at eléggé elfelejtette a Sony. Inkább fejlesztenék FX3-ra, de valahogy nincs most erre 3+ millióm. :D Bízom benne, hogy talán az A7V-be végre bekerül a crop mentes 4K50, moderált rolling shutter-rel, 1 millió alatt, de jelenleg az is elképzelhetetlen lenne, főleg két váz.

Mondjuk itt még rosszabb a FullHD, mivel a már exportált, átlag 20 Mbps 1080p50 fájlokból vágtam, nem az eredeti nyersekből.

Köszi a reakciót, megtisztelő. :R Szerintem ott ülhet le, ahol vágnom kellett a zenét is, hogy beférjenek legalább az alap képek.

Kukcaman: Neked is köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33075) Tuninger válasza vond (#33074) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nos, a sony leváltotta a teljes APSC sort, tegnap megjelent a ZV-E10 II, 1000 eur-ért
Így gyakorlatilag 1000/1400/1800 EUR-ért van ZV-E10/A6700/FX30 nagyon hasonló tudással, 4K60 10 bittel a sonytól.
Jó, ebből az újból kimaradt az IBIS és 4K60on azért forró fejű, B váznak simán jó, pláne hozzápattintott ventivel.

(#33076) Márton válasza Tuninger (#33075) üzenetére


Márton
nagyúr

napon 4k/60-ban 11 percig bírja. ehh :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#33077) Tuninger válasza Márton (#33076) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Bár ez a mai elvárások alapján nem túl erős, az a6300 a maga idejében rosszabbul teljesített és akkor az a legjobb budget gépnek számított.
És a 30 fok napsütésben kint te sem bírod ám tovább. Ventivel szerintem egy jó választás lehet. Plusz a 4K24-es ventis ideje "korlátlan".

Árnyékben pedig már egyből 30-40 perc az üzemidő venti nélkül

(#33078) Stauffenberg válasza Tuninger (#33077) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az A6300 fő baja a kiszámíthatatlanság volt. Haverok mit szívtak vele, többen inkább váltottak Pana GH4/GH5-re, elfogadva a hátrányaikat (de akik például eleve manuális objektívekkel videóztak, nem volt probléma a szar AF).

(#33079) Márton válasza Tuninger (#33077) üzenetére


Márton
nagyúr

Az igaz. Árnyékból kell videózni :)
Agyalok a váltáson, mert a 4k/50p nagyon vonzó.
Végre svenkelhetek kedvemre :D

Az új kitobi előrelépés bármiben az elődhöz képest? (amivel én, elég fényben nagyon elégedett vagyok, vagy csak kifogtam egy jól sikerült példányt). Kicsi, könnyű, stabi, powerzoom.. Még napellenzőt is applikáltam rá, így már profi :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#33080) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Videószerkesztéshez keresek windows pc-s programot. Pörgős, sokvágásos, efektes videókat szeretnék készíteni. Kezdő vagyok, lehetőleg ingyenes szoftvert keresek. A videók youtube-ra, tiktok-ra készülnének főleg.
Mit ajánlanátok? Van valami favorit?

Köszönöm. :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#33081) Tuninger válasza AssAssynn (#33080) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Ahogy mindig, most is a Davinci Resolve a befutó.

(#33082) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

CapCut-ra is nézz rá :D

(#33083) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Kezem közé akadt egy DJI Pocket 3... valami döbbenetes a cucc képminőség szempontjából, ha valaki idáig hezitált hogy általános felhasználásra ez vagy egy akciókamera.... nem kérdés hogy gyaláz a pocket. Meglepően sok háttérmosás van 1" szenzor létére, temporal noise reductiont használ, így ISO3200-on is teljesen használható. Tipikus sonys zajjal. (sony szenzor van benne ha minden igaz). A dinamika pazar, a színeken mondjuk lehet még csiszolni, de legtöbbször elég jól eltalálja. Az AF is meglepően jó. A mikrofonon lehetne csiszolni, de a creator kombóban van hozzá DJI Mic, azzal szuper.

Most még tudok vele játszani pár napot, kiváncsi vagyok, lesz vs. gopro is, de ha így haladunk még a végén a gopro leváltásra kerül...

(#33084) section9 válasza Tuninger (#33083) üzenetére


section9
őstag

Képminöségben tényleg brutális. Ha nem melegedne túl ilyen hamar és cserélhetö aksija lenne, akkor nagyon gondolkodnék, hogy beruházom egyre.

(#33085) Tuninger válasza section9 (#33084) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

a csütörtöki 34 fokban hajtottuk 4K60-ban s bár meleg volt tapintásra, nem volt overheat warning. 2-10 perces darabokban szinte folyamatosan használtuk kb 18:00-22:00 között, 1 óra 45 percet vett. Döbbenet gyorsan feltölt egyébként PD-s powerbankról 60%-100% az 15 perc volt.
A creator komboban lévő extra aksi is gyorsan tolja fel.

(#33086) section9 válasza Tuninger (#33085) üzenetére


section9
őstag

Igen, ez altalanos celra lehet eleg, de en harminc perctol tobb oraig szoktam felvenni egyhuzamban, itt meg elvileg tizenpar perc utan szokott overheatelni.

A cserelheto aksi a kesobbi javithatosag miatt lenne fontos. Az extra aksi elvileg csak a belso aksit tolti es nincs bypass charging, szoval ha a belso aksi megpurcan akkor lehet kukazni az egeszet.

Vegul ezek miatt maradtam a meglevo setupnal. :)

(#33087) Tuninger válasza section9 (#33086) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Áh akkor neked tényleg nem jó választás, mert nem arra való.
De mit számít meddig jó a belső aksi, fogyasztói társadalomban élünk, 2 évente mindent cserélni kell, úgy van tervezve hogy addig jó legyen amíg a pocket 4 megjelenik :D

(#33088) vond válasza Tuninger (#33087) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, azért nyüstöljük a 6 éve kiadott A7III-akat. :D Mondjuk tőlünk nyugatabbra (de lassan már keletebbre is) tényleg így van, sőt...

Pocket 3: Még valamikor a megjelenés után néztem róla teszteket. Elképesztő, amit például low light szituban is művel. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33089) Tuninger válasza vond (#33088) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Azért nekem a gyári aksim haldoklik és "annyit" nem használtam, lehet benne 50-60 töltés?, az utángyártottak úgy ahogy bírják, de haveromnak már meghalt egy gyári egy utángyártott aksi.
Érdekes módon viszont pl a gopro (enduro) aksijaim amiket folyamatosan nyüstölök azok bírják már évek óta.

(#33090) hibavissza


hibavissza
veterán

GoPro7-et milyen beállításokkal jó hajtani víz alatt (snorkeling, 5-6 méterre tudok leúszni) és normál körülmények közt? Gimbal nincs. Resolve-ban lesz feldolgozva.

[ Szerkesztve ]

(#33091) nozs23 válasza hibavissza (#33090) üzenetére


nozs23
addikt

Én sok mindennel próbálkoztam, bár 11-es van, de hamar elfogy a fény, úgyhogy és 24fps mellett hagytam dolgozni az automatikát 800-as ISO-ig (ha nem tűz a nap, lehet tovább is kell engedni), stabinak elég a legalapabb változata és valami flat profil. Posztban biztos lesz küzdés a színekkel. Ilyen mélységnél szűrőket elfelejteném, azzal szarabbak lettek. WB 4500K – 5500K körül mélységtől függően, de sokszor ezt is hagytam auton.

(#33092) hibavissza válasza nozs23 (#33091) üzenetére


hibavissza
veterán

Zajtól-dinamikától nem tartok. Privát célra kell. Emléknek. Viszont a víz alatti WB-t nagyon el lehet aszarintani. Néztem videókat és murvára nem mindegy. Beteszem 4500-ra fixen? Melegíteni könnyebb, viszont a tenger kék....nem merem auton hagyni. Ez csak egy 7-es.
Le kell tesztelnem használat előtt. Nagy könnyebbség lenne, ha auto működne a hetesen is.

[ Szerkesztve ]

(#33093) Tuninger válasza hibavissza (#33092) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Normál kontrasztos profil, awb, 4K 30/60 izles szerint, -0.5, -1.0 EV kompenzacio.

nagyon nincs kontraszt a víz alatt, ha flatbe veszed fel és utolag akarod visszahúzni, szétesik a file mire jó lenne. AWB azért jobb, mert nagyon erős tint kompenzáció kell, ami akkor látszik amikor feljössz a víz alól és visszaáll normálra a kamera. Plusz meglepően sokat mászik a WB 10 centire és 1méterre a víz alatt. Az expo komp meg azért kell, mert a relative sötét téma miatt ő felfele húzza a világosságot, teljesen feleslegesen

a stabin nem érdemes aggódni, a gopro megoldja ügyesen, meg nincs is sok rázkódós mozgás.

[ Szerkesztve ]

(#33094) nozs23


nozs23
addikt

Esküvő 2nd shooter fizetéssel kapcsolatban van valakinek tapasztalata/tippje? Saját felszerelésről nem kell gondoskodnia, hanggal nem kell foglalkoznia. Viszonylag statikus állványos munka az elvárás (8 óra).

(#33095) Tuninger válasza nozs23 (#33094) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Én saját felszerelés, 10 órára mondok 100 rongyot, bár még sosem hívtak :D

(#33096) vond válasza nozs23 (#33094) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Csak "be kell állni" a kamera mögé? Első óra 10 ezer, utána 5 óránként.

Saját felszerelés és/vagy komolyabb fizikai igénybevétel (rohadás 40 fokban gimbalozni, vagy handheld 3-4 kilókkal futkozni) első óra 20 ezer, aztán 10 ezer/óra, mint Tuningernél. :)

De persze az sem mindegy, hogy számlás-e, vagy sem.

Ha rendszeres a meló, akkor lehet kedvezményeket adni. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33097) nozs23 válasza Tuninger (#33095) üzenetére


nozs23
addikt

Köszi! Szerintem annyit felszerelés nélkül is megér.

#33096 vond

Szerintem túl olcsón adnád magad. :)

Alapvetően a kreatív/mozgós dolgokat én szeretném elvégezni, ahogy eddig szólóban is. Nekem az kell, hogy állvány mellett főbb pillanatokat fixen megörökítse, üresjáratban pan/zoom a vendégekre. Handheld mozogni a kreatív készítésekor kéne (ez egy félóra ált.) (plusz ad-hoc kérések szitutól függően).
Én 12 órát vagyok többnyire, de készülődéskor és bulikor már nincs szükségem rá, olyankor elég a fotós társammal elférni, ezért tartom reálisnak a 8-at.

(#33098) vond válasza nozs23 (#33097) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Lehet. :) Mondjuk én inkább úgy gondolkodtam itt, hogy én mennyit adnék egy plusz embernek, meg tényleg erősen "kamera mögött állós" melóra. :D

Én ezeket a dolgokat amúgy élvezem is csinálni, és ha készülnöm se kell rá, cuccot se kell vinnem, plusz ugye semmi utómunka, így nekem megérné beugrani 8 órára 45 ezerért (saját cuccal meg 90 ezerért). :) Mondjuk ha számláznom is kell, akkor jöhet rá még minimum 30-40%.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33099) hibavissza válasza Tuninger (#33093) üzenetére


hibavissza
veterán

4K 60p normál stabival mehet? Nem blokkosodik jobban mint a 30p? Van elég sávszél?
Bocsi, hogy kérdezgetek, de igazából csak a sarjat akarom felvenni víz alatt és adom is vissza gépet. Kölcsönben van. Sehol máshol nem használnám.
Nem akarom kiismerni, csak pár alkalommal akarom használni víz alatt. Minden másra ott a telefon.

(#33100) Tuninger válasza hibavissza (#33099) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Nincs is más stabid csak normál hypersmooth On a hero7-en (meg “standard”, de az harmatos) A 4K 60 stabi egy picivel gyengébb mint a 4k30, de mivel nem downhill mountain bikera fogod használni, nem fog látni különbséget. Esetleg az ISO limitet érdemes iso800ban maximálni.

bitrateben a 4K 30nál több jut egy kockának, de itt most szerintem az sokkal fontosabb hogy a 30 vagy 60 fpses lookot keresed. Ami szétesik codec miatt 60on az 30on is szétesne.

pici háttérinfo: az eddigi infók összezavarását célzandó:
16:9 4K30 es a 2.7K30 közel azonos részletet tartalmaz, de a 2.7K-n van zajszűrés, kevésbé szemcsés minden ISO-n. 4k60 és a 2.7K 60 is közel megegyezik, de itt nincs NR.
csak wide-ban érdemes menni, a 2.7k linear elég halovány minőség. A superview több részletet tartalmaz, de brutál a torzítás és gyengébb a stabi.

amit én használnék: h265 16:9 4K30 Wide, GoPro color, -0.5EV, ISO400 max, raw audio: low

raw audio: wav-ban lementi az adott klipphez mindhárom mikrofon jelét postprocess nélkül. Előnye víznél: amikor kiveszed a vízből, akár 20-30 mp mire kitisztul a hang, míg a nyerseknél szokott lenni olyan hangsáv, ami 1-2mp után már tisztább hangot ad, mégsem azt használja automata módban a kamera.

(#33101) hibavissza válasza Tuninger (#33100) üzenetére


hibavissza
veterán

Nagyon köszönöm! :R

(#33102) _q


_q
addikt

18.6.3-as Davinci-t használ valaki? Color fülön bármit állítok elkezdt vibrálni a kép, kicsit mint egy flicker effect.

[ Szerkesztve ]

(#33103) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sikerült a fényképező gépem lencséjét megfognom! Mivel lehet jól és kíméletesen letisztítani az újlenyomatot?

PC

(#33104) _q válasza _q (#33102) üzenetére


_q
addikt

18.6.2-nél kitömörítési hibát ír, 18.6-os verziónál viszont működik és nincs gond. Ezek szerint nem minden verzió stabil a studio-nál

(#33105) qnadam válasza Wasquez (#33103) üzenetére


qnadam
veterán

pamutpóló csücskével. esetleg mikroszálas törlővel :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33106) hibavissza válasza Wasquez (#33103) üzenetére


hibavissza
veterán

Érdemes beszerezni egy Lenspent. Ha picit is dörgölni kell akkor kizárólag új mikroszálas. A használt már poros, karcolhat. Apró szöszt bármilyen tiszta textillel le lehet finoman törölni. Az új lencsék fel vannak készítve mikrokarcok ellen.
De dörgölni csak Lenspennel állnék neki és van amikor a légy fosta össze vagy nem tudom, de dörgölni kell. Pedig semmi extrém helyen nem fotózok.
Mondjuk a képalkotást nem fogja befolyásolni pár hajszálkarc, csak eladáskor riaszthat el vevőket. Egy Lenspen csak 5000. Behozza az árát, helyet nem foglal.

[ Szerkesztve ]

(#33107) Wasquez válasza hibavissza (#33106) üzenetére


Wasquez
senior tag

Mi ez a lenspen, milyen dörzsi van rajta ami nem az ecset része?
Olyan ruhadarabbal, ami mosva volt már, nem nyúlok optikai cuccokhoz, mert a mosószer is tele van abrazív szemcsékkel és a vízben rengeteg oldott ásványi anyag van, ami szintén koptató hatású. Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de ez részben a ruhában marad és idővel a finom karcok homályosítják a lencséket!
A szemüvegeken, amiket pólóba törölgetnek, egyértelműen látszódik ennek a hatása!
Szemüveg törlő akkor teljesen rendben van a feladatra, nincs valami spéci folyadék, ami ajánlott a zsíros szennyeződésre?

PC

(#33108) Kukcaman válasza Wasquez (#33107) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Néha rányulok én is.
Mikroszálas szemüvegtörlő kendőt használok, ahogy fentebb is írták.
A spéci folyadék: rálehelek :D (amikor van szemüvegtörlő folyadék, akkor meg azt használom - a kendőre spriccelve)

(#33109) hibavissza válasza Wasquez (#33107) üzenetére


hibavissza
veterán

Lenspen. Az jó zsírosra is. Az egyik vége ecset a màsik aktívszén valami spéci hordozón. Tippre bőrdarab. Minden visszazàràskor tisztítja magàt. Erre talàltàk ki. Nincs jobb megoldàs. Sztem.
Szemüvegtörlő folyadék meg új mikroszàlas hurcolàsa, cserélése sokkal maceràsabb. Nekem Legalàbb 5 éves a Lenspenem. Pàr hete a szezort takarítottam le vele, mert semmi màssal nem jött le.

[ Szerkesztve ]

(#33110) vond válasza Wasquez (#33103) üzenetére


vond
MODERÁTOR

+1 a lenspenre. Ha viszem magammal a vázakat, obikat, mindig van nálam egy. Ahogy mikroszálas kendő is, a nem annyira makacs foltok miatt.

Melók előtt általában végigmegyek a használni kívánt lencséken körtepumpával, aztán lenspennel. A körtepumpa is kötelező kellék szerintem, de abból olyat érdemes venni, ami szűri is a beszívott levegőt. Talán ez a legolcsóbb ilyen.

A kettő együtt bő 10 ezer forint, és hosszú évekig elvannak. Szerintem nem érdemes spórolni rajtuk.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#33111) bonat


bonat
senior tag

Sziasztok
A régi Yi 4K+ kamerámat DJI Osmo Action 4-re cseréltem. Készítettem néhány tesztvideót, hogy megismerjem az új kamera mit tud. A képminőséget tekintve azt vettem észre (FOV-Standard), hogy a videók/képek bal és jobb széle nem éles és kicsit elmosódott a 16:9-es képaránynál. Csináltam 4:3-as képeket és videókat is és ott jónak tűnik az élesség. Ha összevetem a két videót/képet, akkor látszik, hogy 16:9-ben csak a 4:3-nak megfelelő területen éles a kép, a két szélén viszont nem. Mintha egy láthatatlan szabályos kör lenne a kép közepén, amiben a részletek élesek, kívül viszont nem. Megnéztem a FOV-t is Wide/UWide beállításokkal. A Wide esetében a helyzet a legjobbnak tűnik, de nem 100% ez sem. A régi Yi 4K+ -nál az összes képen élesebbek a részletek, jóval nagyobb felületen, mondhatni az egészben 16:9-ben.
Másnál is ez a helyzet Osmo Action 4-nél?
Ez a kamera normál működése?
(Az élességet természetesen kézzel is állítottam 2-1-0-ra, de egyik sem oldja meg 100%-osan a problémát)
Képek:
1.Kör
2.Sharpness +1 FOV Standard flowers
3.Sharpness +1 FOV Standard
4.Sharpness +1 FOV UWide
5.Sharpness +1 FOV Wide
6.Sharpness +2 FOV Standard flowers
7.Sharpness +2 FOV Standard
8.Sharpness +2 FOV UWide
9.Sharpness +2 FOV Wide
10.Sharpness Default FOV Standard
11.Sharpness Default FOV UWide
12.Sharpness Default FOV Wide

(#33112) Tuninger válasza bonat (#33111) üzenetére


Tuninger
Topikgazda

Az ultrawide a 4:3-as képet torzítja bele a 16:9-es képarányba
A wide a 4:3-as kép közepéből vág ki egy 16:9-es darabot
A standard a 4:3-ból kivágott 16:9-es felvételen csinál torzítás korrekciót a képszélek "kihúzásával"

Standardnál mivel a képszélek nyúlnak, nincs akkora felbontás mint a képközépen, így azonos élesítéssel lágyabb lesz a képszél.

Úgy kaphatnál szebb eredményt, ha letekernéd -2-re a sharpnesst és utólag élesítenél a videóvágó szoftverben, mindegyik beállítás esetén.

(#33113) Tuninger


Tuninger
Topikgazda

Ha valaki kiváncsi hogy a gépe hogy vinne 8K RAW-ot, erről a linkről le tud tölteni Canon R5 mark II 8K 50fps RAW-okat. Csak az első ami 26GB, a többi kisebb.
Nekem 18 fps-t megy az M1 Pro-val a lejátszás a color pagen 8K 50fps timelineon.

(#33114) bonat válasza Tuninger (#33112) üzenetére


bonat
senior tag

-2 sharpness:
Igen ezt észrevettem, de az nagyon nem tetszett a végeredmény.
Inkább kiokoskodom melyik beállítással készül elfogadható kép, mert az összes felvett videót nem szeretném utómunkában is még mindig élesíteni alapból.

Közben még a RockSteady, RockSteady+ is kicsit "bele zoomol" képbe úgy látom.
Szóval meg kell találni a FOV + melyik képstabilizátor beállítás lesz a jó kombó.

(#33115) hibavissza


hibavissza
veterán

MiniDV kazettát nem tud kimásolni valaki vinyóra jó áron. 2000/kazi, Budapest, Pest megye déli rész.

(#33116) Wasquez válasza vond (#33110) üzenetére


Wasquez
senior tag

Ilyen pumpám valahol van, csak ecset is van a végén, porra jó, az újlenyomatra meg akkor lenspen, de milyet érdemes?

PC

(#33117) qnadam válasza hibavissza (#33115) üzenetére


qnadam
veterán

írj rám :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33118) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Ez a postcard stílus nagyon megtetszett mostanság, aztán felkeresek jópár helyet.
Az első jelenet 20mm a második pedig 40mm.
A színt coloristával hintettem rá meg egy kis look-al, nem akartam túlzásba esni.
Meg már használom a rode mikit is :D ami szebben kihangsúlyozza az állványhoz hozzáverődő nyakpánt hangját.
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.