Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) Muerte68 válasza PrinczA (#49550) üzenetére


Muerte68
addikt

Olympus EM10-I-II olcsók az obik- a telék is elérhető árban vannak,vagy EM5-az időjárás álló is persze csak ha az obi is olyan-de van egy időjárás álló kit obi is ami egész olcsó szokott lenni.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#49552) pandur99 válasza PrinczA (#49550) üzenetére


pandur99
aktív tag

M4/3 jó telében, aránylag olcsó az m.zuiko 75-300 és a Pana 100-300, a 2x-es szorzó miatt ekv. 600mm-ig mennek. Ugyanez APSC-ben már drágább, nem nagyon férne be a keretedbe. Egy E-M5 vagy E-M10 II jó gépnek, egy m.zuiko 12-50 meg alapobjektívnek, ennek van külön makro funkciója is.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#49553) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Hetek óta kínlódok DSLR ügyben :) nem vagyok kezdő, inkább újrakezdő. A kiválasztottam Nikon D7200 + 18-140mm KIT obi 320k-ért. Canon oldalról 80D jöhetett volna szóba de a 18-135-el már nem fér bele a keretembe. Nagyon nem.

Egy középkat. APS-C vázat szeretnék, első körben egy vállalható minőségű mindenes utazó obival, ennél jobb megoldást nem találtam.

Mit gondoltok? Csak új jöhet szóba.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#49554) Muerte68 válasza Motion_Blur (#49553) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem vagyok DSLR-szakértő de szerintem ez rendben van-a 7***-szériában van AF-tuning,megvan az utazoom-ez elég jó választás.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#49555) konyi79 válasza Motion_Blur (#49553) üzenetére


konyi79
addikt

Mindkettő vállalható, jobbat DSLR-ben mi se fogunk tudni mondani.
MILC-ben hasonló átfogásban ajánlható a Sony 18-105pz, ami ugyan rövidebb kicsivel, de F4, rátekerni meg egy a6300 lenne amazokkal versenyképes.
A 18105-re van jan31-ig még 20k cashback.

(#49556) konyi79 válasza PrinczA (#49550) üzenetére


konyi79
addikt

Kollega jól mondja, egy használt E-M5 jó irány lehet, a legolcsóbb rendszer ha telézni akarsz. APS-C-ből sokkal drágább lenne hasonló gyutáv, vagy minőségben nagyon kompromisszumos, ha egy használ tükrösre választanál inkább egy teszemazt régebbi 400-ig nyúló Tamront.

[ Szerkesztve ]

(#49557) PuMbA válasza Motion_Blur (#49553) üzenetére


PuMbA
titán

Mindkettőnek van előnye. D7200 nagyobb dinamika tartomány és több részlet fotózáskor valamint dupla memória kártya hely, ha az egyik kártya megadná magát. Canon 80D-vel viszont lehet videózni is és az LCD-n is használható fókusz van, tehát LCD-t kitekerve és a fejed fölött vagy a talajhoz közel is egyszerű fényképezni. Illetve sorozatfotónál a Nikon 5-e helyett 7 fps a Canon. Ezek alapján, illetve a fogás, kényelem, valamint a jövőbeni obik alapján dönthetsz csak.

[ Szerkesztve ]

(#49558) Motion_Blur válasza PuMbA (#49557) üzenetére


Motion_Blur
félisten

80D-re ráadásul van most visszatérítés hó végéig ami azt jelenti hogy 279k lenne a váz. Videó nem érdekel, de a kihajtható LCD nagy előny lenne..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#49559) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok,
szeretnék hobbiból (újra) elkezdeni néha fotózni leginkább olyan területeken, ahova a telefonom kevés, tehát: hosszú záridős képek, naplemente, éjjeli képek illetve nagyobb zoomos fényképek nyaralásra, repülőgépfotózásra. Szűrők miatt kompaktot nem szeretnék. Szerintem a kitobjektív és egy 250-300 mm-es zoomobjektív elég lenne.

- Gépre szánt összeg? Max 180e és nagyon max 210e a két objektívvel együtt

- Méret számít? Súly nem számít, ha számít, elég a telefon

- Videóra szükség van? Nem igazán, de úgyis tudja mindegyik már.

Nem tudom belépő kategóriában melyik márka lenne a legjobb és milyen márkájú zoomobjektívvel, de ebben az árban csak használt jöhet szóba inkább. Amit nézegettem Canonból használtan: 200D, 750D,esetleg 800D illetve újonnan 2000D (hátha lesz Amazonon megint 18-55-el 300EUR-ért) nem tudom mennyire jó vétel, hiszen a szenzora azonos lehet a 750D-jével
.
Nikonból használtan D3400, esetleg 5600. A vásárlás nem sürgős, tudok várni.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#49560) vamoskr


vamoskr
csendes tag

Sziasztok,

Pana 25mm f/1.7 vagy Sigma 30mm f/2.8 Dn Art?

Új ára Sigmának 50k Panának 57k

Melyik az ajánlottabb?

Üdv,

(#49561) konyi79 válasza vamoskr (#49560) üzenetére


konyi79
addikt

Persze, hogy a Pana. F2,8 nagyon nem F1,7. Emellett feleslegesen cipelnél egy APS-C-re méretezett, sötétebb objektívet, ha kb azért az árért kapsz jobbat.
Gyutávra is jobban értelmezhető a Pana, szóval nem sok minden szól a Sigma mellett itt.

(#49562) konyi79 válasza bbsofficial (#49559) üzenetére


konyi79
addikt

Itt a topikban nem olyan nagy a belépő tükrösök népszerűsége. A felsoroltak közül talán a 800D ami már jobb, kihajtható kijelző, dual-pixel af, stb. Az 5600 meg kicsit szenzorban.
Először az olcsó telét viszont kihagynám, úgyis hamar rájönnél mire jó.

(#49563) PuMbA válasza konyi79 (#49562) üzenetére


PuMbA
titán

"Először az olcsó telét viszont kihagynám, úgyis hamar rájönnél mire jó."

+1, igazából az obi a legfontosabb egy elégséges alap-közép gép esetén, arra kell minél több pénzt szánni, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#49564) kovsol válasza PuMbA (#49563) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem minden kategóriában. (aztán lehet másnál nem így van) Az objektív az egy olyan befektetés ami több vázon át elkíséri az embert, ezért nem azon érdemes spórolni semmiképp. Ha vesz valaki egy jó 24-70 meg mondjuk egy 70-200 objektívet az akár egy örök darab is lehet ha vigyáz rá, míg a vázat előbb utóbb cseréli az ember, mert elszalad a technika mellette.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#49565) PuMbA válasza kovsol (#49564) üzenetére


PuMbA
titán

Ez is igaz. Ha valaki most vesz profi obit mondjuk Sonyra vagy Canon RF-re, az jó 10-15 vagy akár 20 évig is használhatja :)

[ Szerkesztve ]

(#49566) konyi79 válasza PuMbA (#49565) üzenetére


konyi79
addikt

DE itt EF-S-ről beszélünk, annak lassan már csak múltja van.

(#49567) fireman123 válasza konyi79 (#49562) üzenetére


fireman123
őstag

Nyilván nem érdemes a 40e ft-os 70-300-akat megvenni, viszont a Nikkor 70-300VR, Tamron 70-300VC, Nikon AF-P 70-300 azért használhatóak kezdő szinten (igaz, hogy nem 40e, hanem dupla, tripla az áruk)

[ Szerkesztve ]

(#49568) PuMbA válasza konyi79 (#49566) üzenetére


PuMbA
titán

EF-S tényleg elég múlt szagú, de a tapasztalatok alapján a Canon oldotta meg a legjobban az új bajonettre a régi objektíveket. EF 70-200-asra nagyon jókat tesztelnek EOS R-rel, ugyanolyan villámgyors, mint EF géppel. Gyakorlatilag ugyanazt kapod, tehát az obid nem ment kárba. Persze lesz majd RF-re jobb 70-200-as darab később.

[ Szerkesztve ]

(#49569) bbsofficial válasza fireman123 (#49567) üzenetére


bbsofficial
tag

én is ezt olvastam, hogy kezdő spottingolásra jó lehet pl. egy Tamron 70-300VC. Ehhez elég lehet egy d3400/2000d/750D?

(#49570) MittuDomain_ válasza PuMbA (#49563) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Ezen a vonalon elindulva, mit vegyek szerintetek az M5-höz a kitobi mellé? A legolcsóbban a legjobbat vonalon mozognék. :DDD
Az f3.5 kezdő amit tud egyértelműen kevés, most az adapter (viltrox mondjuk 7750,- Ft az eBay-en; ahogy látom jók a tapasztalatok vele, 100%os helyettesítő termék) + 50mm/f1.8 amiben gondolkozom (yungnuo vagy használt canon), így lenne fényerős fixem este fotózni városban császkálva, de akár csillagokat, tejutat is állványról.

A listámon van még a 22mm/f2.0, amihez nem kell adapterezni, de "túl drága". Telét nem akarnék egyelőre, nem olcsó egy belépő APS-C mellé.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#49571) PuMbA válasza MittuDomain_ (#49570) üzenetére


PuMbA
titán

Fényerősben EF-M 22m f/2 STM, nem kérdés :) 50mm-essel nem fotózol annyira sok mindent, mert kevesebb dolog fér bele a képbe és ezért csillagokat és tejutat fotózni például nem lehet vele. Teleobjektívnek pedig Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM egy jó vétel.

"Telét nem akarnék egyelőre, nem olcsó egy belépő APS-C mellé."

De nem is drága, mert nem fél millió Ft, mint egy profi tele :DDD

(#49569) bbsofficial: Használtam 50-60k-ért kapsz Canonhoz 55-250 IS STM-et. Bármi más ár / érték arányban nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#49572) konyi79 válasza PuMbA (#49571) üzenetére


konyi79
addikt

Szerintem van ott értelem egy fényerős ötvenesnek, amíg ment jó áron az M50+adapter +50STM kitben én azért is ajánlottam. Nem mindent megváltó egy 50-es fényerős APS-C-n, de ad sikerélményt. Lehet vele portrézgatni, játszogatni a háttérelmosással stb.
Jó ott a 22-es is, de F2-n kevésbé látványos, tudatosabb használat, látásmód kell hozzá. Egy 6,3-as végű tele meg kifejezetten kényszerválasztás.

(#49573) PuMbA válasza konyi79 (#49572) üzenetére


PuMbA
titán

Azért nem ajánlottam neki az 50-est, mert ezt írta:

" így lenne fényerős fixem este fotózni városban császkálva, de akár csillagokat, tejutat is állványról."

Na most a kérdés, hogy mit fotóz a városban, de például egy egész utcai életkép nem fog beleférni teljesen az 50mm-es látószögébe vagy egy közeli épület sem :) Csillagokra és tejútra sem valami jó, mert jóval kisebb záridőt kell használnia a föld forgása miatt, mint a 22-esen. Portréra természetesen jobb az 50-es, csak azt éppen nem írta. Most már ez alapján eldöntheti, hogy melyiket veszi.

[ Szerkesztve ]

(#49574) konyi79 válasza PuMbA (#49573) üzenetére


konyi79
addikt

Csillagokat, tejutat ezekbe a látószögekbe tök felesleges belekeverni. Egyik sem nagyon odavaló.

(#49575) PuMbA válasza konyi79 (#49574) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, de a 22-es egész jó, az 50-es pedig jóval rosszabb :) Ha tartja az égbolttal próbálkozást, akkor nem kérdés, hogy melyiket vegye.

[ Szerkesztve ]

(#49576) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Nem is válaszolok egy embernek, mindenkinek köszi az eddigieket. :R

- Ahogy látom, égboltot fotózni Samyang/Rokinon 7.5mm fisheye kéne a profik szerint - itt nem lenne látószög gond. ;]
- Szóval, szeretek/szeretnék égboltot fotózni és kísérleteztem is állvánnyal, de nem volt az igazi, viszont valójában nem 100%os éjjeli égbolt képekre mennék, hanem az ég részlete valami jellegzetes tárgy (várrom, autó, magányos fa, villanyoszlop..., bármi; ez a bármi nálam februárban a petrai sziklába vájt templom bejárata akarna lenni :B ), sziluett mellett, ti is biztosan láttok sok ilyen képet.
- Az általános használhatóság szempontjából tuti az adapter + 50mm lenne a megoldás, egyrészt lennének rendes esti képeim - bármennyire szeretek éjszaka fotózni, ez egy lassú/magányos hobbi, sokkal többet számítana, hogy utazgatva éles esti képeim legyenek a többiekről is - , másrészt kvázi harmad áron kihozható a dolog.

Én azt látom, bízva a távolkeletben ez+ez a kombó még pénztárcával is tolerálhatóan megjöhet, kérdés, mit csináljak az obi-val, hogy ne vámolják meg. :S

Lehetnének más linkek is, random ebay cuccokat tettem be.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#49577) tvamos válasza MittuDomain_ (#49576) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem inkabb vegyel egy hasznalt Canont, ha mar ragaszkodsz az 50-eshez.
A Viltrox adapterrol viszont hallottam pozitiv tapasztalatot.

Ha Canon gepekrol, meg obikrol van szo, miert nem kerdezoskodsz itt?

Itt van egy osszehasonlitas, a sok kozul: [link]

(En mondjuk biztosan a 22mm f/2.0-t vannem elsonek, es neznem a hasznapt piacot.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49578) PuMbA válasza MittuDomain_ (#49576) üzenetére


PuMbA
titán

Általános használhatóság szempontjából pont a 22mm-es a jobb, mert több fajta fotózáshoz tudod használni. Nem véletlenül vannak a telefonokon ekv. 28mm körüli látószögek :) Az 50mm speciálisabb objektív.

[ Szerkesztve ]

(#49579) MittuDomain_ válasza PuMbA (#49578) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Nyertél, sokkal jobb a 22mm f2, tudom én, de az alsó hangon 55-60e, ez meg meglenne 20 körül, és tudok utána más EF obit csavarni a Viltroxra. Azért 3szor annyit tuti nem ér.

Ez a hülye begőzölésem úgy indult, hogy vennék rendes gépet nagyon max 150e-ért (használt cucc kezdésnek nem játszik, mert még tapasztalatlan vagyok és akaratlanul is megvezetnek), ami MILC (kicsi-könnyű), arányaiban nagy szenzorral (APS-C), mindneképpen optikai keresővel/EVF-el.
Ebből lett egy M5 kit 154e-ért, hozzá pót akksik 7e, memkari 5e, nincs még szűrő, normális állvány, kameratáska. És most akarok elkölteni rá további Deákokat, hogy félhomályban is tudjak tisztességesen fényképezni.
A szűrő nem létszükséglet, a táska megoldva, belement a régi bridge tokjába. A jelenlegi állványom viszont ez, mindnyájan tudjuk, vicc. Kvázi súlyt kell kötni az alájra, hogy ne vigye el egy szél a cuccot.

Igazából ha megjönne a decemberi fizu és kiderülne, lesz-e jutalom, nem aggódnék ennyire. Új munkahely, ne mtudom mire lehet számítani. :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#49580) PuMbA válasza MittuDomain_ (#49579) üzenetére


PuMbA
titán

Ok, de Yongnuo 50mm-est ne vegyél, ahogy tvamos is írta, mert elég trágya és nem sokkal olcsóbb a Canon-nál. Canon-t igen :) Pót akksijaid bírják addig, mint a gyári?

" MILC (kicsi-könnyű)"

Egyébként az M5 egyáltalán nem könnyű, volt a kezemben, pont ugyanannyi súlya van, mint a 77D DSLR-emnek :D Az M5 előnye a tükör nélküliségbe lakozik és amilyen áron vetted az nagyon jó vétel volt.

[ Szerkesztve ]

(#49581) KACZOR fERI


KACZOR fERI
újonc

Sziasztok,

Első fényképezőgépemet szeretném megvenni. Nyaraláson , kiránduláson és családi eseményeken használnám. Eddig egy szerényebb képességű telefont használtam erre a célra.

Keret max 180k

Kiszemelt gépek : Nikon D3500 (138 ezer ft)
Canon 200d (168 ezer ft)
Fuji x a3 (95 ezer ft )

Melyiket javasolnátok ezek közül ? Esetleg más a budgetbe beleférő ötletet is szivesen veszek.

(#49582) konyi79 válasza KACZOR fERI (#49581) üzenetére


konyi79
addikt

Keresőre van szükséged?

(#49583) MittuDomain_ válasza PuMbA (#49580) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hát nem tudom, a pixinfo-s srácok szerint sem rossz az.
És igazából egy használt canon árából kintről már lehet venni akár a rev2-es Yongnuo-t is.

Oké hogy gyengébb mint a canon, de beszélünk mondjuk 5-15%-al gyengébb teljesítményről - amit egy átlagos fotós okos kompozícióval, vágással, raw-ból helyrehoz ha kell - , 60%-os áron. (kintről ez a 60% inkább 35-40)

Szerk:
Ezt az akksi szettet vettem, a 4db+töltő volt 6900,- Ft. Ugye az M5-ben nincs akksi szint kijelzés utángyártott cuccal, érzésre tudnám belőni, de ahhoz menni kéne nyaralni. Most kint egy egész napos programot egyértelműen nem bírt az új gyári akksi.

Oké, nem könnyű, de lagalább kicsi. :P

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#49584) modulus válasza KACZOR fERI (#49581) üzenetére


modulus
aktív tag

Egy tipp a választáshoz. Telefonos fotózás után megkönnyíti az életed, ha olyat vásárolsz, ami elektronikus keresős, érintő kijelzős, és az sem hátrány, ha a kijelző kihajtható/dönthető.
Az elektronikus kereső nem feltétlen fontos, de jó ha van.

(#49585) konyi79 válasza MittuDomain_ (#49583) üzenetére


konyi79
addikt

Százalékos eltérésről beszélni egy filléres objektívnél nem sok értelem van. Viszont képminőségen pont onnan már nem kellene lentebb adni.

(#49586) PuMbA válasza MittuDomain_ (#49583) üzenetére


PuMbA
titán

Inkább ezt olvasd :) Canon mindenben jobb: halkabb (a mostani STM verzió pedig még halkabb, azt érdemes venni használtan), jóval élesebb, kevésbé csillan be, fókusza is jobb (ami egyébként a Canon-nál sem tökéletes). Nem 5-15% van a kettő között, hanem sokkal több.

[ Szerkesztve ]

(#49587) PuMbA válasza PuMbA (#49586) üzenetére


PuMbA
titán

Ja és ugyanúgy 7 lamellás az STM verzió, mint a Yongnuo.

(#49588) Terapeuta válasza MittuDomain_ (#49583) üzenetére


Terapeuta
őstag

de beszélünk mondjuk 5-15%-al gyengébb teljesítményről

Ezzel én nem értek egyet: a számszerűsíthetőség sajnos nem működik úgy, ahogy gondolod. Itt nem feltétlenül arról van szó, hogy százalékosan mennyivel jobb/rosszabb az üveg egy kép esetén. Ezen a szinten szerintem nem is lényeges ez. Inkább az, hogy 100 képből mennyi sikerül úgy, ahogy szeretnéd. És ami rossz lesz, az szinte biztos, hogy javíthatatlan: mert elmászik a fókusz, nem oda fókuszál, nem olyan gyorsan, mint szeretnéd..(nálam ezek szoktak lenni). Persze a C50 sem világbajnok, az is tud téveszteni (de én le sem veszem a gépről (ami igazából nem is STM, csak a régebbi 50/1.8II ;] ), szinte mindig az van rajta az 5D-n).
Megjegyzés: YN vakum van, de üveg csak canon.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#49589) tvamos válasza MittuDomain_ (#49583) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha ennyire "kell", akkor meg kell azt venni. Ha nem teszed egymas melle oket, akkor nem fog feltunni, hogy gyengebb. Ha meg eszre veszed, akkor lecsereled egy Canonra, valamennyi buktaval.
(Mondjuk azt gondolom, hogy nem fogod sokat hasznalni ezt az ekvivalens 80mm-es latoszogenek megfelelo obit, de ez jelzem, ez csak az en gondolatom, lehet, hogy neked nagyon bevalik. Nem tejut fotozasra... mert szerintem arra nagyon szuk lesz, meg panoramahoz is. Melyeg objektumokhoz meg rovid.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49590) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

hi! sztetek letezik olyan gep (leginkabb milc) ami kepes stop-motionra es az elkeszitett cucc az utolso frameig visszanezheto gepen belul?

(nem time lapse, hanem stop motion kellene)

A camera does not make art, the artist makes art.

(#49591) konyi79 válasza rednifegnar (#49590) üzenetére


konyi79
addikt

Sony gépekre van app hozzá, de fizetős. Itthon ráadásul nem támogatott, azaz trükközni kel, meg tudd venni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49592) vond válasza rednifegnar (#49590) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A G80 pl. tudja. Épp ma tegnap próbálgattam. :)

Stop motion rögzítésnél választható a kézi, illetve a bizonyos időközönkénti automata exponálás.

Utána egyenként léptetni, és folyamatosan lejátszani is lehet. Utóbbinál választható az is, hogy az elejétől, vagy az aktuális képtől.

Gondolom, akkor a többi hasonló Panasonic gépben is megvan a funkció.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49593) grigo válasza KACZOR fERI (#49581) üzenetére


grigo
őstag

Én a legkisebb, leginkább hordozható gépet venném. Ha nagyon szeretnél utólag dolgozni a képeken akkor a kirándulások és nyaralások miatt a dinamikát is hozzávenném.
Telefonhoz képesti minden előrelépés, de úgy számolj, hogy lehet, még állványt is magaddal kell cipelned. És egy nagy gép (+obi) plusz állvány eléggé meg tudja változtatni egy kirándulás, nyaralás hangulatát ha mondjuk egész nap cipeled az alap cuccod mellett. Én lehet inkább erről az oldalró közelíteném meg a kérdést.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#49594) minimumgame


minimumgame
tag

Sziasztok!

2016 óta használok egy Canon EOS 1200D-t. Hobbi szinten fotózok,videózok, főként utazásoknál, nyaralásoknál, eseményeknél, (emberek-portré ritka) de rendszeresen fotózok ezeken kívül is hétvégente, vagy néha videózás csak úgy.

Fél éve használok egy Galaxy S9 telefont, amit a 4K-s videóminősége miatt választottam+gimbal.
Videóban (számomra) nem kérdés, jobb a telefon. Viszont a fotók minősége is meglepett, automatán sokszor találtam jobbnak a telefon képeit, főleg a színeket, de még a részletesség is volt, hogy jobb. Ehhez hozzá tartozik az, hogy csak előveszem zsebből, nem cipelek külön DSLR-t, nem állítgatok semmit, nem ülök le utómunkázni, gyorsan megvan a kép stb.
Ezek miatt egyre inkább elhanyagoltam használni a fényképezőt, mert nem éreztem akkora minőségbeli különbséget -arra a célra amire nekem kb. 80%-ban kellenek a fotók (megmutogatni, felrakni ide-oda)- .
De persze van, hogy nélkülözhetetlen és egy jó eredményért az sem számít mennyi felszerelést kell cipelnem.

A kérdésem az lenne tudtok-e olyan DSLR vagy MILC gépet ajánlani ami 4K videózásra, fotózásra minőségben előrelépés, a fentiekhez képest, viszont nem akarok fél milliót szánni egy vázra, meg külön százezreket stabilizátorra, objektívre mert nekem nem éri meg és nem használom ki jelenleg.

Köszi

(#49595) #31733248 válasza minimumgame (#49594) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én egy Sony A6300-at használok, ez a Canonhoz hasonlóan APS-C szenzoros (de sokkal jobb a szenzora) nagyon jó képminőséggel, a kategóriájának legjobb fókuszrendszerével, nagyon jó minőségű 4K-val. Vagy ott a Pana GX80, amelynek vázstabilizátora is van, igaz, a fókuszrendszere halvány.

(#49596) PuMbA válasza minimumgame (#49594) üzenetére


PuMbA
titán

100-150k körül nincs :)

Sony nem annyira jó videóban utómunka nélkül. A csúcsfényeket a Canon sokkal jobban kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#49597) Mirman válasza minimumgame (#49594) üzenetére


Mirman
őstag

Ha nem viszed magaddal az esetek többségében akkor a rá szánt pénzt én beleraknám a telefonba és abból venném meg mindig a legjobbat.

(#49598) konyi79 válasza minimumgame (#49594) üzenetére


konyi79
addikt

A mostani vázad is átugorja képminőségben a telefonod, de ha ezt nem találod hol, akkor nincs szükséged fényképezőgépre.
Ha jelentős előrelépést akarsz 4k képes vázzal, nem fogod olcsón megúszni, ahogy a jó objektívek vásárlását sem. Ez egy sokszázezres hobbi sajnos.

(#49599) Tin_Shield válasza minimumgame (#49594) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Panasonic GX80 az egyik legolcsóbb belépő a 4k világába, mostanában 140e körül megy kitobjektívvel együtt, jó kis gép, ennyiért pedig bestbuy.
De - mert mindig van de - nézegess mintaképeket, mert a Pana jpg motor alapbeállításon nem igazán "eyecandy", főleg a mobilok által behozott túlszaturált, túlkontrasztosított, túlélesített képi világgal szembe állítva.
Persze a jpg motor ezerféleképpen finomhangolgató a vázban, ha nem jön be az alapbeállítás, de erre egyszer rá kell szánni némi időt.

(#49600) NextError


NextError
tag

Sziasztok!
100k körül kellene valami gép főleg fotózásra, nem baj ha videót is lehet vele csinálni ha úgy van. Tudom hogy ez nem egy nagy összeg de egyenlőre első gépnek ennyi lenne rá. Lehet használt is. Családi összejövetelek kirándulások alkalmával lenne vele fotózva esetleg ritkán videózva de az nem szempont annyira telefonnal is megoldható az. A kb 100k kereten kívül érdekelne milyet és hol érdemes sd kártyát akár küldföldről is, esetleg táskát, nyakba akasztót venni hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.