Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) Lefty válasza -Gabesz- (#49446) üzenetére


Lefty
addikt

Kisebb a szenzor de a kepminoseg szerintem igy is remek. Tovabba en sem gondoltam de a nem fix lcd es erintokepernyo nagy segitseg. Es mindekepp fogdosd meg a gepeket is, a GX80 szvsz joval masszivabb es komolyabb felepitesu vaz.

(#49452) #89309696 válasza konyi79 (#49436) üzenetére


#89309696
törölt tag

Na igen épp ezért gondolkozom még rajta, hogy adni kéne egy esélyt annak a 18.5mm-es f1.8 Nikon obinak. Mert szép és jó az APS-C szenzor, meg 3x akkora (korban egyidősek), csak az előtt ismételten egy kitobi fog ücsörögni. Az objektív drága, minden szenzorhoz... :( És az obi lényegesebb pont, mint a szenzor.

Igazából nekem nincs bajom az 1 collal, sötétben nem fotózok, akkora dinamikatartomány se kell, 10MP az kiadja a 4K-t meg az A4-en a 300dpi-t.
Nekem csak annyi a nyűgöm, hogy az én szememnek egy kicsit lágyak a képek.
[link]
Vagy nem tudom ezt ti jobban tudjátok, de szerintem ez még lehetne karcosabb, határozottabb is. Ezt tudja a kitobi 19 milin f4.8 mellett (legnagyobb rekesz 19 milin).

(#49454) #31733248 válasza #89309696 (#49452) üzenetére


#31733248
törölt tag

Az enyém így néz ki az 50-es portréobival, nyitott rekesszel (f1.8-on), az A6000-rel fotózva. Ugyanez közelről. :)

(#49455) #89309696 válasza #31733248 (#49454) üzenetére


#89309696
törölt tag

Jó, de ez APS-C. A Nikon 1 soha nem lesz ilyen részletes, csak reménykedem benne, hogy 50-es portréobival sokat javul. Booookeh is sokat fog javulni remélem.
Jók ezek a meleg színek, bár nekem a Nikonos hideg is tetszik.

(#49456) itouchfan


itouchfan
senior tag

Eglobal-ról továbbra is lehet/ajánlott rendelni, ugye?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#49457) hemaka válasza itouchfan (#49456) üzenetére


hemaka
nagyúr

Garid nem lesz, de jah, siman jo. En is onnan (+einfin) vettem az osszes cuccomat.

(#49458) #89309696


#89309696
törölt tag

Ha régi filmes obi van átalakítóval a vázra tekerve akkor a váz ugyanúgy működik, csak az exif adatokban nem lesz beleírva néhány érték ugye? Mert lenne egy filmes obi Nikon1 átalakítóval, szóval valószínű működik ha a tulaja is így használta. Nekem inkább az a bajom, hogy nem fogok tudni normálisan fókuszálni kézzel gyűrűt tekergetve. Meg időm se lesz szórakozni vele, mivel a portréalany folyamatosan mozog.

(#49459) konyi79 válasza #89309696 (#49458) üzenetére


konyi79
addikt

Igen, kell működnie. Csak azt ne feledd, a Nikon kicsi szenzora miatt jelentősen croppol, az eredeti gyújtótávolságot 2,7-tel szorozva kapod meg Nikon1-en az ekvivalens értéket.

(#49460) #89309696 válasza konyi79 (#49459) üzenetére


#89309696
törölt tag

Igen, azt tudom. 135 milinek felelne meg az az obi amit néztem, az nem is lenne jó nekem. 50-85mm közötti kéne.
De addig bosszant ez a hülye rendszer meg ez a tehetetlenség, hogy tényleg veszek egy m4/3-öt inkább... Vagy APS-C-t, amit épp találok elérhető árban portréobival. Igazából mindegy a szenzor mérete (m4/3 vs APS-C), mert ezekre ha nem rak az ember igazán jó obit akkor elsírja magát.

(#49461) Muerte68 válasza #89309696 (#49460) üzenetére


Muerte68
addikt

ha nem fontos a gyors fókusz akkor nézzél egy használt Fuji-t arra van 18-55/2,8-4-es obi van elég fényerő van zoom tudsz manuálozni-focal reducer-el meg van a FF.
Az obi 80-ért már szokott lenni
XE1- 50000ft lassú AF-elég jó evf közepes kijelző.
XE2-80-90000ft gyorsabb AF meg kicsivel jobb minden.
XT1-125-150-dupla akkora evf .
XT10-90-100000ft gyorsabb evf-kisebb méret hajtogatós kijelző
Xpro1-100-120-belül ugyanaz mint az XE1-gyengéb evf jobb kijelző+átnézős kereső ami mutatja a valós képméretet-távmérős feeling+nem fogyaszt áramot :)

ezek az olcsóbb gépek van fölfelé még bőven,újonnan drágák de használtan jó áruk van.

Normál kit obi sokszor teljesen újonnan 40-körül szokott lenni fényszegény kit tele 60-70.

28/2,8-az fix is szokott jó árban lenni.

És a Fuji is mint a Sony-bírják az ISO emelést meg az alexpóból visszahúzást.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#49462) #89309696 válasza Muerte68 (#49461) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekem ez már picit sok. Épp ezért gondoltam, hogy inkább m4/3 kéne. APS-C-ből amúgy is Sony Nex5-öt néztem, de ezt már nem tudom megfizetni, nekem ez a szenzorméret drága.

Pana kiesik a színei miatt, akkor marad az Oly. Gyors fókusz kellene, EVF viszont nem fontos. Tudom, hogy kicsi a m4/3 is, de annak már van komolyabb tábora, épült rá valami.
Örülnék az elektronikus zárnak a megbízhatósága miatt, de ebben a kategóriában gyanítom a vázak nagy része redőnyös lesz mindenképp. Majd nem lóbálom annyit.

(#49463) konyi79 válasza #89309696 (#49462) üzenetére


konyi79
addikt

Sonyból is a 16Mp-es vázaktól felfele érdemes nézni (NEX-5N).
Elektronikus zár először az a6300-ban lenne.
Még ha vázat találsz is olcsót, a kicsi fixek mft-n valóban olcsóbbak. Egy 45/1,8-at pl ami neked kellene, az mft szent grálja, néha meglepően olcsón lehet kifogni.

(#49464) Muerte68 válasza #89309696 (#49462) üzenetére


Muerte68
addikt

ha oly és nem kell az evf,akkor a pl szériából elég olcsón lehet vázakat venni.
jobb szenzor a pl5-től van elvileg meg a stabi is onnan jobb.

Van egy két pana obi ami kicsi és jó(12-32 pld)de elég sok fix is van olcsón a Sigma fix-ek pld 30 körül mennek,19-30-60/2,8-nagy előnyük hogy már nyitva is éles.
(ez a sor egyébként van a Sony-ra is értelem szerűen más ekvivalens gyújtótáv).

azért ebból a pénzből nem lessz villám AF csak elfogadható sebességű mivel nincs pdaf :)

Oly-nál az EM10 már elég korrekt sebességű,de szerintem neked az is drága ezek szerint.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#49465) #89309696 válasza Muerte68 (#49464) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az gáz mondjuk, ha a kis Nikonba belefért a hibrid akkor a többibe miért nem. Az állatok nem szeretnek várni fókuszálásra. A Nikonba pont az a jó, hogy első fókuszálás után már nem csinál semmit, ha a tárgytávolság változatlan. Ellenben a kontraszt alapúval ami minden alkalommal végigzongorázza. Persze ettől még lehet az is gyors, nem tudom, mert nem volt dolgom még egyedüli kontraszt alapú fókusszal fényképezőgépben. Keresek róla majd videókat.

[ Szerkesztve ]

(#49466) Muerte68 válasza #89309696 (#49465) üzenetére


Muerte68
addikt

az oly valamiért nem akarja az alsóbb kategóriába berakni,a mai napig sem :(((
Fuji-nál XT10-XE2 már hibrid de nem olyan gyors,az XT2-től már elég gyors,valamiért ez a Fuji-nál mostohán kezelt dolog volt idáig de mostmár jók benne.
A Sony-nál az A6000-ben már van,igaz a sötét helyeket nem szereti de azért elég jó.
A tükrös gépeken gyors a fázisos-viszont ott meg ot van a FB-fókusz probléma.
A Nikon 1-es szériának nagy előnye a sebessége,olyat ebben az árkategóriában nem fogy találni,viszont lehet részletesebb képed,jobb iso-tűrés jobb húzhatóság ha kell-mert az 1-es szenzorban azért nincs sok tartalék-meg obi sincs nagyon.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#49467) #89309696 válasza Muerte68 (#49466) üzenetére


#89309696
törölt tag

És a 4:3 képarányt mennyire lehet megszokni m4/3-nél? Mert bár van 3:2 szoftveresen gondolom, de akkor alul-felül két csíkban nem használja ott a szenzort (vagy levágja a képet) ami megint nem jó.

Legnagyobb baja a Nikonnak, hogy nincs obi. Ami van annak egy része meg indokolatlan tudású és ennek köszönhetően árazású. 32 milis fix f1.2-vel valami 200 ezrekért megy ebay-en, ki a bánat veszi azt meg egy 1 colos vázhoz. Miért nem volt jó az f1.8-on, ahogy a 18.5-ös is. Rögtön harmadannyiba kerülne és vette volna a nép. Ráadásul nyitott rekesznél mindkettő színhibázik, ki se tudja az ember használni.
A fix 10-es meg f2.8 ami gyakorlatilag a kitobi szintje majdnem. Kitobi van háromféle, meg motoros zúm mert az menci videózásnál. Ja meg persze színesre eloxált obik. Fontos dolgok.
Az első szenzorok sem olyan rosszak, az utolsók meg egészen jóra sikeredtek. Nem lett volna ezzel gond, ha van mit elé rakni és a rendszer tudásához mérten igazodnak meg az árazása is.

[ Szerkesztve ]

(#49468) asdf_ válasza #89309696 (#49467) üzenetére


asdf_
veterán

(vagy levágja a képet) ami megint nem jó.

Mar miert ne lenne jo? Par szaz pixel jobbra-balra a kulonbseg, nem halt meg bele senki. Es aldani fogod meg ezt, majd ha RAW-bol dolgozol, es ott meg rajta lesz, amit levagott, es sokszor fogja megmenteni a segged a szukre komponalt kepnel :) Multiaszpi szenzornal ez ugye buko.
(fotozni velhetoen 3:2-ben fogsz, mert a kijelzo is 3:2-es, az OVF is, na meg jellemzoen a vegeredmenyt is 3:2-ben szereti az ember)

[ Szerkesztve ]

(#49469) Muerte68 válasza #89309696 (#49467) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem olyan nagy a külömbség,két vékony csík a szélén-én mindig utólag vágtam,mert szoktam papírra csináltatni és azt az arányt használom.
Ha 3-2-őt használsz a raw akkor is 4-3-ha jól emlékszem.
A mikróhoz olcsók az obik,meg van rogyásig.
Az 1-en a 2,8-az nagyjából olyan mint mikrón a 3,5.Én az EM10-el 2,8-on iso emeléssel majdnem mindent meg tudtam oldani még úgy is hogy a zár 160-ra volt rakva hogy ne mozduljanak be az emberek.
1600-nyugodtan jó volt,extrém esetben saját használatra 3200-is is mehetett.
Ezért szerettem a Sigmát mert nyitva is éles volt.

Ez egy 3200-as kép[link]

Ez meg 1600-teljesen nyitva[link]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#49470) Tin_Shield válasza #89309696 (#49467) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Multi-aspect szenzor a Panában van, a többi vág. De minden mai gépben van annyi megapixel, hogy ez azért nem akkora tragédia.
A 4:3 képarány annyira szokható mint a 16:9 vagy az 1:1 vagy a 3:2, szerintem. Témája válogatja mikor melyik áll jól.

(#49471) #89309696 válasza Muerte68 (#49469) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mennyivel élesebbek, részletesebbek ezek a képek, mint az enyémek. Meg kb. minden kép amit itt látok néha. És ezt nem a raw adja szerintem. Gyenge a kitobi a Nikon1-en. Sokkal jobb lenne normális fixekkel még elég is lenne az 1 col nekem, de ha egyszer nem kapni obit...

[link]
Szépek lennének a képek (ha épp belenéznének), de nekem egyszerűen nem elég részletgazdag. A nagyobb háttérmosás lehet enyhítene ezen, mert nagyobb különbséget adna ki a portréalanyhoz, de akkor sem látom a hemzsegő részleteket, mint az itteni képeken.
Mikor megvettem a gépet fél éve akkor nagyon örültem neki, hogy leugranak a képről a dolgok, mennyivel másabb, mint telefonnal. Aztán eltelt fél év, a szemem megszokta és most visszanézve az első képeimet, azokon is ugyanazt látom. Pláne mivel azóta nagyon sok fotót megnéztem másoktól tanulási szándékkal és egyszerűen érzem, hogy ez gyenge az agyam látóideg központjának.
Amivel nincs baj, a baj azzal van, hogy ezt elég drága kiküszöbölni. :DDD
És azt is tudom, ha vennék is mást mi garantálja, hogy fél év múlva nem lesz az is kevés? :DDD

(#49472) itouchfan válasza #89309696 (#49471) üzenetére


itouchfan
senior tag

"Amivel nincs baj, a baj azzal van, hogy ezt elég drága kiküszöbölni. :DDD
És azt is tudom, ha vennék is mást mi garantálja, hogy fél év múlva nem lesz az is kevés? :DDD "

Szerintem te most rátapintottál a hobbifotózás lényegére. :D :K :C :O

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#49473) PuMbA válasza #89309696 (#49471) üzenetére


PuMbA
titán

"És azt is tudom, ha vennék is mást mi garantálja, hogy fél év múlva nem lesz az is kevés? "

Olcsón veszel használt full-frame-et és ennyi :) Onnantól már alig van felfele, tehát nem lehet kevés.

[ Szerkesztve ]

(#49474) #89309696 válasza PuMbA (#49473) üzenetére


#89309696
törölt tag

Medium format? :DDD
Fullframe/APS-C is lenne igen, de csak tükrössel ilyen árban. Az meg méretben, súlyban sok. Ráadásul a régi, százezerszer elkattintott tükör/redőny meddig fogja bírni, hogy vándorolok vele fel-alá kézben, lóbálom, elesek vele.
Haverom fotózik ő is ajánlotta, hogy vegyek valami 10+ éves vázat (D3000 pl) azok olcsók obival. Minőségben mindenképp jó, árban 50-ért hozzávágják az emberhez nem kitobival, csak nem feltétlen fog az jövő héten is üzemképes lenni és hurcolni se tudom magammal. Ráadásul ekkora távlatban nagy lépték van fejlődésben, hiába fullframe a fullframe vagy az APS-C. Kivénhedt és nagy.
Még ha túl is lépnék a méretein még mindig gond az öregsége és megbízhatósága. És kérdéses a képminőség is ekkora távlatban. De amúgy igen, régi dslr az van fillérekért és nagy szenzorral.

Nikon1 elfér a tenyeremben és be tudom húzni a kabátujjba, nincs fázás, még a gép se fázik, csuklóakasztó van rajta, kész.
Ma már ez sem akadály, ott a Nex sorozat pici gép, nagy szenzor. Már fiatalnak se fiatal az se. De hát mégse annyiba kerül, mint egy kivénhedt dslr.

[ Szerkesztve ]

(#49475) Rapid136 válasza #89309696 (#49471) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem drága kiküszöbölni csak valahol kompromisszumot kell kötni :)
Van az a marhaság hogy a jó fotós szappantartóval is jó képet csinál, pont nem igaz viszont kihozza a maximumot belőle...
Egy fapados A7-tel és viszonylag olcsó manuális objektivekkel elég jó dolgokat ki lehet hozni.
Vagy vegyél egy Sony A77-et és hozzá Minolta 1,4/50-et meg egy 4/70-210 Beercant, baromi jó obik csak a csavarós AF fölött már kicsit eljárt az idő :)
Olyan nincs hogy igényed van valamire és az legyen olcsó, a minőségi fényerős lencsék hangtalan AF motorral, beépített képstabival baromi drágák. A technikai sportok drágák...
A fizika/optika és a fototechnikai ismeretek viszont sokat segítenek abban hogy megértsd az összefüggéseket az érzékelőméret/fényerő/mélységélesség/gyujtótávolságok között, hogy mi miért van és mi kellene ahhoz hogy azt kapd amit szeretnél. De biztos hogy nem lesz olcsó :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49476) Ironizer válasza #89309696 (#49471) üzenetére


Ironizer
tag

(#49477) PuMbA válasza #89309696 (#49474) üzenetére


PuMbA
titán

Nem ilyen régi dolgokra gondoltam. 5D Mark III-mal például a mai napig sokan dolgoznak (sőt többen, mint hiper-szuper MILC-ekkel) és használtan nagyon olcsó, hiszen nem kerül 1 millióba, csak a harmadába. Mellé raksz olcsón régebbi Canon fix obikat és ennyi. Több évig nem lesz problémád, hiszen a gép még most sem elavult.

[ Szerkesztve ]

(#49478) Muerte68 válasza PuMbA (#49477) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerintem az a nagyon "olcsó"nem az az árkategória amire gondolt.
Ha egy két hsz-el följebb olvasod jóval olcsóbb gépet szeretne.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#49479) PuMbA válasza Muerte68 (#49478) üzenetére


PuMbA
titán

Értem. Azoknak sok értelme nincs, hiszen a nagyon régi FF szenzorok (2008 előtt) annyit tudnak, mint egy mai APS-C, viszont a felbontásuk kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#49480) #89309696 válasza Muerte68 (#49478) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha negyed millióm lenne egy gépre nem itt írnék, hanem már rég a kezembe volna egy Nex6-os portréobival. :DDD
Én max 100-ra gondoltam obival együtt és ne kitobi legyen, mert az mint látható már a Nikon1-en is gyenge. Nem feltétlen kell fix portréobi, de ne kitobi legyen. Ennyi pénzből nem véletlenül kezdtem Nikon1-gyel.

Azért ez a 100 nem annyira sovány. Meg lehetne próbálni m4/3-öt beleerőltetni. De ennyiért ha beáldozom a méretet és bevállalom a tükrös rendszer esetleges nyűgjeit akkor van pl D3200. Meg minden hasonszőrű társa.
Szóval akadály nincs a képminőség felé, akadály az, hogy én fogok-e ekkora gépet magammal hurcolni és imádkoznom kell nehogy szoruljon valami vagy elállítódjon. Amitől ugye mentes a milc, nem véletlenül pártolom annyira azt. Viszont tagadhatatlan, hogy ugyanabból a pénzből a m4/3-höz képest is hatalmas előrelépés.
Erre még aludnom kell nem keveset.

[ Szerkesztve ]

(#49481) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

A német amazonon deal of the day-es a Sony A6000 464 EUR-ért.

[ Szerkesztve ]

(#49482) PuMbA válasza #89309696 (#49480) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, DSLR-ből ezért érdemes csak AFMA-s gépet venni, ha f/1.4-es fix-szel tűéles dolgok kellenek, de olcsón ilyet nem tudsz :)

[ Szerkesztve ]

(#49483) Rapid136 válasza #89309696 (#49480) üzenetére


Rapid136
őstag

Hát Nex6-ot ennyiért venni elég nagy botorság lenne... A6000 inkább :)
Mondjuk ha találsz Nex6-ot egy 1,8/50-es Sonyval egész jó párosítás lehet, bár 100 fölött lenne az is.
A 100 ezres keretből elég hamar el lehet jutni oda hogy valamiben megint nem lesz olyan mint szeretnéd.
De nézd meg a Sony SLT vázait, abban legalább megkapod az elektronikus kereső előnyeit és manuál obival is kényelmesebb mint a Nikon vagy a Pentax.
Az is fizika hogy egy fixobinak jobb a képe mint a zoomoknak, fényerősebbek tudnak lenni emiatt jobb a háttérmosásuk is, de cserébe drágák. A gyártók pont abban a háromszögben mozognak mint te, minőség, ár és teljesítmény. Ebből kell kihozniuk a legjobbat.
A fő kérdés az hogy lesz-e később pénzed fejleszteni?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49484) konyi79


konyi79
addikt

Ránéztem már a használtpiacra, NEX irányból. :Y
Ahhoz képest, 200k egy A7 újonnan, 100+ hirdetnek 5N-t? :O
Én kivárnék a helyedben, szoktak ezek sokkal reálisabb áron menni, nem is értem mitől van most ezek ára így elborulva. Vagyis de, alig van kínálat.

(#49485) #89309696 válasza Rapid136 (#49483) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem lesz pénzem fejleszteni. :DDD
Lehet tényleg jobb volna maradni m4/3-nél. Csak ugye zavar, hogy tényleg nem nagy szenzor az sem, bár még mindig 2x akkora, mint az 1 colos.
Meg ezek vannak olcsón is, az aprón látok Olympus E-PL5-ből kettőt is, egyik fixobis bár nem pont a legjobb mérettel/fényerővel, a másik kitobis. Viszont amennyivel olcsóbb a gép, annyival többért lehet venni portét hozzá.
Meg van egy Olympus OM-D E-M5 is. Ezek szinte ingyen vannak azokhoz képest amikről beszéltünk eddig.

Nem tudom ezek hányadik generációs szenzorok m4/3-nél. Illetve azt sem tudom miért iso200 a legkisebb mindegyiknél.

(#49486) konyi79 válasza #89309696 (#49485) üzenetére


konyi79
addikt

Az E-M5 egy jó kis váz, azzal már elég jól el lehet élni. Kb ott van közel, mint egy NEX-6. Annak se lenne szabad sokkal többe kerülni, mint itt látni az aprón.
Bár rejt némi cinizmust e mondat, de azzal a vázzal megkapod közel a legjobb mai mft szenzort ;]

[ Szerkesztve ]

(#49487) #89309696 válasza konyi79 (#49486) üzenetére


#89309696
törölt tag

Pont az E-M5? Kicsit retro, bár nincs vele gondom. De ha választani kéne az E-PL5 sokkal szebben néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#49488) konyi79 válasza #89309696 (#49487) üzenetére


konyi79
addikt

Nincs EVF.
Ha akarsz olcsó mf üvegekkel is trükközni, EVF nélkül 2 nap után megutálod. Azzal, a vázat a szemedhez emeled, sokkal stabilabb, rezgésmentesebb lesz, könnyebb éleséget állítani, mint magad elé kitartva akár 30 cm-re.
Napsütés +1 gond.
EVF miatti üvegeket csak akkor szoktuk ezek miatt ajánlani, ha kifejezetten nagyon-nagyon kicsi váz kell ill. abszolút nincs olyan, mai belefér a keretbe.
Ettől függetlenül te veszed, olyat, amilyet szeretnél. Ez csak egy vélemény.

(#49489) #89309696 válasza konyi79 (#49488) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mivel világ életemben telefonnal fotóztam, egyszerűen kiesett a fejlődési vonalból az EVF. De akkor ezek szerint kell.

(#49490) konyi79 válasza #89309696 (#49489) üzenetére


konyi79
addikt

Ez a kell ugye szubjektív, de a leírtak miatt ajánlott.

(#49491) Zedz válasza #89309696 (#49489) üzenetére


Zedz
addikt

Telefonos világról váltottam kb. 1 hónappal ezelőtt, és az EVF bizony elég hasznos. :K :K

(#49492) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

kezdő fotózáshoz melyik gépet ajánlanátok leginkább:

Canon EOS 4000D (103k)
Canon EOS 1300D (128k)
Nikon D5300 (175k ehhez van táska és Sd kártya is ennyiért)
Nikon D3500 (139k)

Mindegyik géphez jár egy alap objektív.(18-55)

Véleményeket kérnék, esetleg alternatívákat is szívesen fogadok.

Köszönöm! :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#49493) PuMbA válasza m3tr0 (#49492) üzenetére


PuMbA
titán

Használt, de eggyel feljebbi kategóriában lévő gép elég jó vétel :) Ezek közül csak D5300, de van még Canon oldalon 650D, 60D. Az fontos, hogy ez a rendszer lesz a továbbiakban, tehát a jövőben vásárolandó objektívek és áruk elég fontos. Ezeket érdemes megnézni, ja és boltban kipróbálni őket, hogy melyiknek jobb a fogása kezelhetősége, mert ez lesz a döntő. A gyártón belül a különböző modellek már nagyon hasonlóak.

[ Szerkesztve ]

(#49494) Motion_Blur válasza m3tr0 (#49492) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szia!

Csak új gép játszik? Ha igen akkor mindenképpen a D5300.

Ha használt is, akkor Canon 750D akár 18-135 KIT obival.

Hasonló cipőben járok mint Te :)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#49495) #89309696 válasza Zedz (#49491) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én is telefonokkal toltam, majdnem minden nagyobb Cybershot-om megvolt és módosított camdrivereket cserélgettünk rajtuk veszettül.
Az a baj, hogy még most sem tudom letenni a voksom, hogy mit is akarok. Nekem a J1 is elég volna, ha kapnék rá nyamvadt 18.5-ös obit. Mert a kitobi lágyságán kívül meg azon, hogy 19 milire tekerve f4.8 a legkisebb rekesz, szenzorban különösebben nincs vele bajom pedig vannak nyűgjei, de huszadrangúak. Csak ehhez kellene elé valami objektívnek nevezhető valami és az a 18.5-ös.

A probléma itt kezdődik, hogy ezeknek az obiknak az ára reálisan 30-35 ezer, ennyiért árulgatták itthon aprókon pár éve. Csakhogy nagyon kevés van belőle, félévente feldobnak egy hirdetést vagy még ritkábban. Pedig egy tök alap obinak kéne lennie és fotós berkekben még drágának sem volt mondható újonnan (60k). De nincs.
Japánból lenne egy csomó, de áfával/vámmal mire ideér már 55-60 ezer. EU-ban nincs eladó, már nézem egy hónapja, japókon kívül nem sokan vették ezt. Ennyit viszont nem ér meg, ennyiért már lehet kategóriát is ugrani. És ez az ami felkavarta az állóvizet, mert most nem tudom eldönteni mit kezdjek vele. Nekem elég lenne a 30 ezres fixobi, miért cseréljek rendszert 100 ezerért vagy többért. Tudom, hogy még többet ugrana a képminőség, de még nem állok készen egy kategóriaváltásra.

(#49496) Grga_Pitic válasza #89309696 (#49495) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Előbb-utóbb kénytelen leszel váltani, hiszen a rendszer halott, persze működő vázzal még lehet húzni akár több évig is. Szerintem dobd fel apróra a szetted, és ha megkapod érte azt az összeget, amivel megéri váltanod, akkor válts. Ha meg nem, akkor eldőlt a kérdés.

(#49497) bignor válasza #89309696 (#49495) üzenetére


bignor
tag

Nikon FT 1 adapter és a használt piacról válogathatsz obit.

(#49498) tvamos válasza #89309696 (#49495) üzenetére


tvamos
nagyúr

100 ezerbol azert mar vannak jo gepek. Ha nem ragaszkodnal a kis merethez, akkor pl. vehetsz egy D7000-ret, kitobival. Biztos, hogy sokkal jobbak lehetnenek a kepeid. (A J5-nel is jobb kepeket csinal a D7000, tapasztalatbol irom.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49499) #89309696 válasza tvamos (#49498) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor inkább D3200. Az biztos, hogy sokkal jobb képeket csinál egy J5+18.5 fixobinál is, ez egyértelmű. Még kitobival is.
Csak ezek emberes gépek, erre már figyelni kell. Azt még emésztenem kell, hogy a méretből/kényességből fakadó hülyeségeit ellensúlyozza-e a többlet képminőség. Egyáltalán, hogy fel vagyok-e nőve hozzá.

(#49500) faki_ válasza #89309696 (#49495) üzenetére


faki_
senior tag

[link] (Van "Make Offer"!)

[link], [link], [link].

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.