Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49501) #89309696 válasza faki_ (#49500) üzenetére


#89309696
törölt tag

Köszi, ezeket már néztem. A brit az ütött-kopott semmi leírás róla, a többi meg drága nem vagyok vele előrébb japánhoz képest és ők sokszor vadi újat küldenek ennyiért. Nyomtam a Makeoffra, de egyik se fogja a reális értékén odaadni. Más az árgondolkozása a magyarnak és nyugatnak.
Várok még vele aztán lehet inkább el is felejtem.

[ Szerkesztve ]

(#49502) tvamos válasza #89309696 (#49499) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem ez a D3xxx, meg D5xxx vonal nem jön be, azért írtam a D7k-t, mert azt volt lehetőségem birtokolni néhány hétig.
Az a fura, hogy a D7000-ret jobban szerettem, mint az M50-et, de nem tudom megmondani, hogy miért. Pedig az M50 tuti kicsi, könnyű.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49503) hemaka válasza tvamos (#49502) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem a mai napig a Canon 30D a kedvenc gepem, pedig elegge hulladek volt szegeny, de az esett a legjobban kezre, a gombok is, elmeny volt a hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#49504) Sleek


Sleek
senior tag

Nézegettem megint a Milc gépeket.
Nehéz döntés.

Gx80 ,előny a kis méret sok objektív hozzá. Sajnos az Oly M10II t sehol nem tudtam megtapizni mert pesten egyik boltban sem volt kiállítva. Ahol lett volna ott csak akkor bontják ki ,ha meg is veszem.
Kinézetre nagyon húz az Oly felé a szívem.
Ha jól gondolom akkor erre lehet a legtöbb objektívet tenni úgy ,hogy lesz stabilizátor is?
Gondolok itt a régebbi 4/3 mas objektívekre.
Tehát gx 80 és az olyban van vázstabi ami előny.
Sony 6000 fogásra egész jó volt , viszont valahogy az evf nem tetszett benne. Lehet csak nem volt beállítva a kiállított modellen. Olyan furán remegett a kép mint amikor a monitoron nem jó a Hz beállítás,
Canon M50 már nem nagyon játszik mert drágább gép.
Az Oly jelenleg 180ezer 14-42 es objektívvel.
A Pana gx80 is 140ezer környéke. 12-32 obival,
Sony 165ezer ft 16-50 es obival
Több ismerős azt mondja visszalépés lenne a kisebb szenzor a D 5300 ashoz képest.
Persze nekik nincs M4/3 gépük csak próbálták.
Így nem adok a szavukra. Viszont tény ,hogy jó lenne ha legalább olyan gyors lenne az új gép mint a nikon beltérben.
Vajon az Oly M10II megéri a plusz költséget ? 4k nem kell de néha napján pár rövid videó azért készülne.
Vaku úgy is kell mindegyik géphez a hungexpon amikor kiállítás van . A nikonhoz is kellett.
Többnyire a képek szabadban kiránduláskor készülnének.
Köszi a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49505) PuMbA válasza Sleek (#49504) üzenetére


PuMbA
titán

"Canon M50 már nem nagyon játszik mert drágább gép."

Szerintem ne vesd el az ötletet. Jobb drágábban egy esetlegesen hozzád passzoló gépet venni, mint olcsóbban egy rosszabbat :) Én 150k-ért akartam gépet, de 230k-ért vettem, mert kipróbálás után az állt kézre és az olcsóbbak mind kicsik voltak.

[ Szerkesztve ]

(#49506) Sleek válasza PuMbA (#49505) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen. Akkor azt is megtapizom . Az tény kimaradt :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49507) konyi79 válasza Sleek (#49506) üzenetére


konyi79
addikt

Még egy rövid ideig él a 16k visszatérítés az M50-re, azt úgy számold.

(#49508) Sleek válasza konyi79 (#49507) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen . Mindenképpen szeretném jövő héten vagy az utána való héten megvásárolni a gépet

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49509) Tin_Shield válasza Sleek (#49504) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Olympus mintabolt? A teddprobara.hu keretében némi kaució ellenében egy hétig próbálgathatod.
Van hozzá gyári markolat, azzal a Pro és a méretesebb tele obikkal is kényelmes a fogása, a kicsi fixekhez meg pár mozdulattal lekapható.
Viszont a 4/3-os obikra (egy két kivételtől eltekintve) ne építs, ahhoz E-M1 kell, a többivel szenvedés lesz.
Én is APS-C Nikonról váltottam, és egy percig sem érzem visszalépésnek. Mindegyik obit bátran használon nyitva, - amik nekem voltak Nikonra azokat azért rekeszelni kellett -, az általam próbált kitobik (Pana 14-42II, és 12-32) azonos gyutávon jobbak mint a Nikon 18-55/105 és 16-85, valamint a front/back fókusz gyakorlatilag megszűnt.
De a szenzorban van kb. 1FÉ hátránya az m4/3-nak. Ha sokszor használtad határhelyzetben a Nikont (ISO3200 fölött és/vagy 4-5 FÉ-ket cibálod a raw fájlokat) akkor érezhetsz némi visszalépést.
Én nagyon szeretem Olympust, de ebből a hármasból most egyértelműen a GX80-at venném, szerintem az a bestbuy (és bevállalnám adott esetben a raw feldolgozást is ;) )

[ Szerkesztve ]

(#49510) Sleek válasza Tin_Shield (#49509) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen. Nikonnal sem mentem iso 1600 as érték fölé. Akkor inkább beltérben feltettem a vakut .
Raw képekkel meg nem foglalkoztam. Csak fotóztam és ami tetszett az ment az albumba. Ami nem azt meg töröltem.
Rendben akkor a 4/3 objektívek kimaradnak.
Megnézem a linkelt oldalt

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49511) asdf_ válasza Sleek (#49504) üzenetére


asdf_
veterán

EM10II-vel nem akarsz videózni. Nem hogy néha, sosem. Az EM10III-hoz viszont nincs grip, kicsit butítva van (ellenben van fasza videó, 4K is).

(#49512) Sleek válasza asdf_ (#49511) üzenetére


Sleek
senior tag

Rosszabb mint pl a nikon 5300?
nikon
Ezt azzal készítettem kézből

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49513) asdf_ válasza Sleek (#49512) üzenetére


asdf_
veterán

Hat, korulbelul ekkora szar az is, talan meg egy picivel rosszabb is (nem ez a legidealisabb tesztvideo megitelni, viszont a stabi miatt nem fog ilyen veszettul ugralni). BTW Alza bemutatoteremben van EM10II es III is (alul +obin lopasgatloval, tehat sulyilag erzest nem ott kell tesztelni), ha kozelebb van, mint az Oly bemutatoterem..

[ Szerkesztve ]

(#49514) tvamos válasza Sleek (#49512) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha a full HD video megfelel, abban eleg jo az M50. Mondjuk nem art hozza egy IS objektiv, de az van a kitben ugyis. Nem rossz a DPAF. (Sajnos 4K-ban nem megy.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49515) Sleek válasza asdf_ (#49513) üzenetére


Sleek
senior tag

Igazából mindegy Budapesten ,hogy merre kell mennem mert úgy is Székesfehérvárról utazok.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49516) Sleek válasza tvamos (#49514) üzenetére


Sleek
senior tag

Igen megfelel.
Nem gondolkodom 4kban se monitor se tv m ami lejátszaná. Egyenlőre nem is tervezek venni :DD

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49517) asdf_ válasza Sleek (#49515) üzenetére


asdf_
veterán

Onnan jobb az Oly mintabolt, 4-es metroval keleti, onnan meg 7 perc seta.

(#49518) #98574848 válasza itouchfan (#49456) üzenetére


#98574848
törölt tag

Ezzel beültetted a bogarat a fülembe, gyakorlatilag a EOS 200D árában meg tudnám venni a 800D-t.

(#49519) PuMbA válasza #98574848 (#49518) üzenetére


PuMbA
titán

200D inkább videós cucc, 800D fotózásra sokkal jobb, hiszen már tud sportfotóra való dolgokat is :) Több fókuszpont és 3 helyett 6 kép másodpercenként.

[ Szerkesztve ]

(#49520) fckdup01


fckdup01
tag

Üdv mindenkinek!

Abszolút kezdőként írok nektek, tanácsot szeretnék kérni.

DSLR fényképezőgépet szeretnék venni maximum 300 ezer forint értékben objektívvel együtt.
Nagyobb részben kültéri fotózásra szeretném használni, portré képekhez.

Remélem ez a kevés információ is elég ahhoz, hogy tudjatok ajánlani valamit.

Köszi előre is.

Üdv.

(#49521) asdf_ válasza fckdup01 (#49520) üzenetére


asdf_
veterán

Nagyobb részben kültéri fotózásra szeretném használni, portré képekhez.

Tehat szemre fokuszalo MILC-et akarsz, nem DSLR-t ;)

(#49522) Rapid136 válasza fckdup01 (#49520) üzenetére


Rapid136
őstag

Elég rossz ötletnek tartom hogy egy komolyabb szakmai tudást igénylő feladathoz egy fórumon kérjünk segítséget viszonylag nagyobb összeg elköltéséhez...
Az elméleti tudáshoz társulnia kellene a technika és az eszközök alapvető ismeretének is hogy legalább a főbb irányelvek behatárolhatók legyenek. A képet a fotós készíti elsősorban, az eszköz az igényeinek kell megfeleljen...
Első körben egy tanfolyamot ajánlanék, utána könnyebb lesz a döntés is :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49523) fckdup01 válasza asdf_ (#49521) üzenetére


fckdup01
tag

Szia!

Koszi a valaszod!
Azert irtam DSLR-t, mert kesobb elofordulhat, hogy atternek mas temaju fotokra is, es amennyit eddig megtudtam az ilyen gepekrol, azt szurtem le, hogy a MILC akkor jo nekem, ha kompakt gepet szeretnek, es csak portret. Meg kellett volna emlitenem ezt is, ne hatagudj.
Ha meg igy is van ertelme MILC gepet venni, akkor szivesen varom a tanacsaid :)

(#49524) itouchfan válasza asdf_ (#49521) üzenetére


itouchfan
senior tag

Mert DSLR-rel még nem készítettek éles portrét? :F :U

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#49525) fckdup01 válasza Rapid136 (#49522) üzenetére


fckdup01
tag

Szia!
Azert batorkodtam itt tanacsot kerni, mert tobb forum topicban is kaptam mar profi segitseget ugy, hogy allor meg szinte fogalmatlanul alltam dolgok elott. Nem csalodtam meg az itt forumozo szemelyek barmely elektronikai temaban adott tancsaban. Ennek ellenere koszonom a tanacsodat, egy tanfolyam a jovoben lehet esedekes lesz, most viszont a gepek muszaki oldalarol valo tudas elsajatitasat egyelore az internetre biznam, gepeszmernokkent remelem igy is elboldogulok :)

(#49526) Rapid136 válasza fckdup01 (#49525) üzenetére


Rapid136
őstag

Hát ha azt olvasod hogy a MILC portréra jó akkor megkérdőjelezhető a gépészmérnökként internetes fórumokra hagyatkozás sikeressége...
A szakmai, technikai ismeretek összefüggnek az elméleti tudással, az egyik nélkül mit sem ér a másik.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49527) asdf_ válasza itouchfan (#49524) üzenetére


asdf_
veterán

De keszitettek (kerdes, 100-bol mennyi lesz pont ott eles, ahova szeretned az egyiken es a masikon). Mindossze arra mertem celozni, hogy ha az embernek meg nincs semmije, portre a fo celja, akkor onlabonlovesnek erzem erre dslr-t venni, amikor egy megfelelo MILC-cel meg azt is kivalaszthatod, hogy a kozelebbi vagy a tavolabbi szemgolyon legyen a fokusz. De persze mindenki ugy szivatja magat, ahogy akarja...

(#49528) Sleek válasza asdf_ (#49527) üzenetére


Sleek
senior tag

Szeretem a Nikon 5300 as gépem is . De tegnap vettem Oly M10II-t és tényleg fura mennyi funkciója van egy milcnek. Ami kényelmi elsősorban. Eddig ezt nem hittem el. Pedig tegnap csak nyomogattam a gépet.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49529) #31733248 válasza fckdup01 (#49520) üzenetére


#31733248
törölt tag

Szia!

Kültéri fényképezéshez mindenképpen keresővel rendelkező gépet ajánlok, mivel a kijelző napfényben sokszor alig látható és keresővel pontosabban komponálhatsz.

A DSLR (Digital Single Lens Reflex, tehát tükkörreflexes) fényképezőgépeknél portréobjektíveket használva elég gyakran előfordulnak fókuszpontossági problémák, ezért javasolják, hogy milcet vegyél, mert ott nincsenek ezek a felépítésből adódó gondok.

Szintén fontos, hogy milyen témák vanak tervben. Ha statikus jeleneteket fotózol (pl. a modelled áll), akkor szinte bármelyik gép alkalmas erre. Később, más témák fotózásánál jól jöhet egy, a mozgást jól követő, gyors fókuszrendszer (PDAF), de azt Neked kell tudnod, kelleni fog-e.

A javaslatom: vegyél milcet. Ha elég egy lassú fókusz rendszer, akkor a Sony NEX-6 és 7, az Olympus E-M10 (illetve ennek újabb, Mark II és III változatai) lesz a nyerő (vagy egy gyors fókusszal rendelkező Sony A6000). A Sony szenzora nagyobb, a háttérmosása ökölszabály szerint emiatt erősebb, az érzékenység emelését jobban tűri, a csúcsfényekből és az árnyékokból is jobban lehet húzni. A Sonyhoz SEL50F18 portréobjektívet használtan 60 ezer környékén kaphatsz, az Olympushoz a 45mm f1.8 ugyanennyibe kerül. Vagy mindkettőhöz elérhető az új Sigma 56mm f1.4, ami még erősebb háttérmosást kínál.

Ha igény a mozgó témák miatti fejlett fókuszrendszer, akkor a Sony A6000, az újabb és nagyobb tudású A6300 és a Fujifilm X-T20 a szóba jöhető alternatívák. A Fujinál viszont eléggé kalandosak az árak, egy 50mm f2 portréobjektív sokkal drágább a fent említetteknél.

[ Szerkesztve ]

(#49530) Zedz válasza #31733248 (#49529) üzenetére


Zedz
addikt

Szeretnem annyival kiegesziteni a dolgot, hogy a Sony A6000-ben talalhato LCD kijelzo meg nem erintes erzekeny! Szerintem ezt erdemes kiemelni annak fenyeben, hogy minden konkurenciaja mar igen.

fckdup01:
Szerintem messze en vagyok a legkezdobb itt a topikban, de milyen szempontok a fontosak szamodra? Mert a portre egy dolog, de RAW szerkesztessel mennyire foglalkoznal, mennyire fontos a jo JPEG, milyen tipusu JPEG-ek jonnek be? Ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

(#49531) 80hun válasza fckdup01 (#49520) üzenetére


80hun
addikt

Nikon d7200 váz + Af-s 50mm f1.8G

(#49532) konyi79 válasza Rapid136 (#49522) üzenetére


konyi79
addikt

Szerintem maradjunk a topik fő céljánál, segítsük a lehetőségeinkhez mérten azt, aki itt kérdez. Ezzel már sok embernél egy nagyságrenddel okosabb azzal, hogy előbb kérdez nem utólag. Függetlenül attól lehet-e részigazság a véleményedben, ha valakivel nem tudsz azonosulni, bízd másra a válasz gombot.

(#49533) konyi79 válasza fckdup01 (#49520) üzenetére


konyi79
addikt

Érdemes lenne mielőtt döntenél a MILC vs DSLR univerzumot körbejárni, hol is tart. Az idei év már vízválasztó a kettő harcában talán, nagyon nem mindegy, ha hosszú távra tervezel, merre kötelezed el magad.

(#49534) #98574848 válasza konyi79 (#49533) üzenetére


#98574848
törölt tag

És akkor még a szenzor méretről még nem is beszéltünk...

Mennyivel egyszerűbb lenne a választás, ha nem lenne ennyi gyártó, szabvány stb.

[ Szerkesztve ]

(#49535) Zedz válasza #98574848 (#49534) üzenetére


Zedz
addikt

Szerintem unalmasabb lenne az elet. :))

(#49536) #89309696 válasza #98574848 (#49534) üzenetére


#89309696
törölt tag

Miért most sok van? Pont annyi amennyi szükséges, hogy az ember ne korlátozza be magát. Ha kettő volna akkor meg az lenne a baj, mint a prociknál meg a VGA-knál. Engem sokkal jobban zavar az ár. :DDD

(#49537) hemaka válasza #98574848 (#49534) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha valaki tudja mit szeretne fotozni, akkor celiranyosan hamar megtalalja a szamara legmegfelelobbet, utana mar csak a penztarca melysege szab hatarokat.

(#49538) Zotya21 válasza fckdup01 (#49523) üzenetére


Zotya21
senior tag

engem már a sony felé húzna a szívem de az objektívekkel még mindig vannak problémák, vagy iszonyat drága vagy gagyi

talán még mindig megéri dslr-t venni aztán később egy adaptert a meglévő obikhoz

https://500px.com/slayer_art

(#49541) konyi79


konyi79
addikt

Egyetek még bejglit srácok, hátha visszajön a hét eleji hangulat. :N

(#49542) hemaka válasza konyi79 (#49541) üzenetére


hemaka
nagyúr

Fuj, valaki meg ra bir nezni a bejglire? :DDD

(#49543) Neck válasza Zotya21 (#49538) üzenetére


Neck
veterán

Ez az infó honnan jön? Én úgy gondolom, a Sony 18-105 f4, a Sony 50 f1.8, a Sony 35 f1.8, a 2.8-as Sigma sor, az 1.4-es Sigma sor mind kiváló ár /érték arányú objektív. És van még pár ilyen.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#49544) #98574848 válasza hemaka (#49537) üzenetére


#98574848
törölt tag

A videós képességei miatt a Sony A6300 felé hajlok...csak a pénztárcám nem igazán akarja. :(

(#49545) hemaka válasza #98574848 (#49544) üzenetére


hemaka
nagyúr

eglobal

(#49546) #89309696


#89309696
törölt tag

Eddig bennem az tartotta a ragaszkodást a Nikon1-hez, hogy ha bővíteném esetleg az obikat akkor később tudok alátenni még másik vázakat amik jobbak. Csak épp a tesztoldalakat olvasgatva a későbbi vázak sem jobbak, sőt még visszalépés is bizonyos szempontból. :(
A J1 és J2 esetén ahol még 10MP volt a felbontás nem problémáztak annyira a dinamika, zaj felálláson, mert nem volt olyan vészes. De az összes többi (J3 14MP, J4 18MP, J5 20MP) ott már felsorolták negatívumnak az átlagon felüli zajosodást. Ahogy picit nőtt a felbontás már hullott is el. Az utolsó szenzoruk ráadásul BSI volt már, de se a zajon nem javított, se a dinamikán. Nem lehet vele mit kezdeni ez ennyit tud, nem véletlenül állt le, de már ezt előre sejthették azért nem erőltették az obikínálatot sem hozzá (és a DL is leállt).

(#49547) lugosi válasza #89309696 (#49546) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem bántásképp mondom, hanem mint volt nikonos a régi nikon milced elengedése elősegítése érdekében, szerintem azt a gépet új korában se lett volna szabad megvenni, az akkor látszott, hogy alatta van a konkurenciának. Szerintem ma már könnyű szívvel hagyja ott az ember. A probléma az lehetett szerintem, hogy a gyártó bátortalan volt és nem mert "alátenni" a saját dslr gépeinek azzal a szériával.

(#49548) konyi79 válasza #89309696 (#49546) üzenetére


konyi79
addikt

Nem romlottak a későbbi szériák, nem tudtak fejlődni, a konkurencia lelépte.
2011-ben mikor megjelent, még a DSLR-ek is épp felette voltak felbontásban annak a 10MP-es szenzornak, a Sony is éppen belépett a 14MP-es szenzorával a MILC piacra. És akkor most a történetmesélés miatt maradjunk a Sonynál, úgyis a többség azokat a szenzorokat használja.
Na nem az a 14MP-es lapka hozta meg a hírnevet a Sony szenzor-üzletágának.
Rá egy évre viszont a Sony feltalálta magát, a következő szériában már pl az D/A konverter felköltözött a szenzorra, meg pár apróságtól ISO-ban, dinamikában, színmélységben sokat ugrott, itt indult a menet, ami után mai napig nehéz megfogni a Sony szenzorokat. Nézd meg itt az összehasonlítást, a J1-ed mennyire közel van még a 14MP-es NEX5-höz, majd a következő generáció Sony csúcsmodell NEX7 mennyire lelép tőle.
A Sony itt nem állt meg, sikerült megoldania a réz+szilícium problémát (azért használnak szilícium lapkákon mai napig vezetőnek alumíniumot annak ellenére, a réz 2x jobb villamos vezető, mert a réz hajlamos a szilíciumba belediffundálni, ezzel tönkretéve a drágán legyártott félvezetőt), ezzel a mikrolencséket növelni tudta, így 2016-ban már APS-C szenzorral pár éves FF szenzorokat ver meg. Itt látod, hol van már az utolsó Nikon1 modell, a J5 a nála kevesebb, mint 1 évvel fiatalabb a6300-hoz képest.
Azaz látod, a későbbi vázai a Nikonnak nem lettek rosszabbak, de mindig összemérik valamivel mikor tesztelik, nem játszhat a Nikon külön homokozóban.
Jelenleg az a szenzorméret itt tart valahol tudásban, ami egy csúcskompaktban még elmegy, a cserélhető objektívesek közé már kevés.

A legfontosabb pedig:

Békés, boldog új évet mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#49549) #89309696 válasza lugosi (#49547) üzenetére


#89309696
törölt tag

Újonnan az áruk miatt nem volt értelmük, később meg azért, mert lemaradtak.

Van egyébként létjogosultsága ennek a Nikon1-nek, ha az ember most tanul fotózni vagy második gépnek vagy utazósnak, esőbe, ködbe akar valamit ami olcsó és nem kár érte ha pofára van ejtve. Van azért minősége és lehet manuálisan is használni. Régebbi gépek kitobival 30 pénzért. De megrekedni rajta és fejlesztgetni, az hót hülyeség. Pláne mivel alig van hozzá valami, az is drágán.
Én egyébként sajnálom, hogy nincs m4/3 ellenfele se a Nikonnak, se a Canonnak. A belépő dslr-en kívül nem fenyegetne semmit, de egy kis ügyeskedéssel azokat se.

(#49550) PrinczA


PrinczA
őstag

Sziasztok,
fényképezőgép várárlásra adtam a fejemet, és egy kis segítség kéne:
- Gépre szánt összeg? Max 150e és nagyon max 200e cakk-pakk mindennel.
- Felhasználás? Vadászlesre, tájat, őzet, szarvast, vadmalacot, ..., ritkábban virágot fényképezni.
- Méret számít? Súly nem számít, foghatóság általában állványon lesz, strapabíróság jól jönne.
- Videóra szükség van? Nem.
- Ezért az árért szvsz csak használt jöhet szóba.
- Egyéb kívánság, speciális igények? - ne legyen drága hozzá az objektív (tuti, hogy több kell belőle).

Ha van pár jó modell amit tudtok ajánlani, az jól jönne. Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.