Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) PuMbA válasza angyalakos (#49249) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor marad a használt vagy régebbi bontott, 170k-ért ez nagyon jó vétel :) Tájfotózáshoz még nagy valószínűséggel kell majd állványt venned, ami +20-30k szóval ne hidd, hogy megvetted a gépet és már vége is van a pénzköltésnek. Sajnos a fotózás pénzes "mulatság". A pénzkereted elég kevés és ezért inkább használtban gondolkodj szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#49252) konyi79 válasza angyalakos (#49249) üzenetére


konyi79
addikt

Ha csak azért jöttél, a döntésedben megerősítsenek rossz helyen jársz, akkor vedd meg amit jólesik, ha senki tanácsára nem hallgatsz.
Amint kicsit kezdenél majd érteni a fotózás technikai oldalához, megy a belépő tükrösöd a használtpiacra. Nézz csak rá, amit venni akarsz vázakból és közvetlen elődeikből mennyi van az aprón meg a jófogáson. Aztán gondolkozz rajta, hogy miért.

(#49253) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Jó reggelt!
Objektívekről kérdeznék. A képstabilizálás úgy általában minden vázzal működik, vagy össze kell párosítani a vázakat a hozzájuk való objektívekkel? Pl egy Pana mega ois működni fog bármilyen natív vázon (pl. BMPCC 4K)?
Valamint az autófókusz érdekelne még, hogy azokon az obikon amiken nincsenek kapcsolók, ott hogy kell kikapcsolni a motort és manuálisan tekerészni? MF beállításra kikapcsol a motor?

[ Szerkesztve ]

(#49254) csacsi77 válasza angyalakos (#49249) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ezt akkor

Öreg fater megoldja!!!!

(#49255) Rapid136 válasza Teasüti (#49253) üzenetére


Rapid136
őstag

Egy adott objektivet a bajonettjének megfelelő vázra tudsz teljesértékűen feltenni, úgy hogy minden funkció működjön. Ha tudnak kommunikálni akkor megbeszélik a stabilizálást. A gyártó mögötte elvileg érdektelen, hiszen a bajonett és a kommunikáció szabványos.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49256) Teasüti válasza Rapid136 (#49255) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Zsír, köszönöm szépen!

Mi a helyzet a fókusszal? Az MF beállítás a vázon az lekapcsolja a motort?

[ Szerkesztve ]

(#49257) Grga_Pitic válasza Teasüti (#49256) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Igen. Ha MF-et állítasz menüből / váz gyorsgombról, akkor kikapcsol az AF (pl. félig lenyomott kioldóra nem fókuszál).
MFT rendszeren belül amúgy kompatibilisek a vázak és objektívek, néhány funkció nem megy csak (pl. DFD Oly objektívvel).

(#49258) grigo


grigo
őstag

"Nem áldoznék rá plusz 30-40k-t, mivel nem vagyok annyira profi"

Pont ezért áldozz rá, jó képeket akarsz. Ha majd profi leszel akkor így is menni fog.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#49259) vond válasza grigo (#49258) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez már annak idején is bullshit volt, most is az. Elismerem a Nánási tudását, biztos frankó fotós. De itt hiába pöcsölnek azzal a játék fényképezővel, ha közben meg kiviszik a terepre a több százezres (milliós) világítást. :N

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49260) tvamos válasza angyalakos (#49236) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha a családi kép azt jelenti, hogy beltérben, kevés fénynél, nagy mélységélességgel kell fotózni, akkor hamar elégedetlen leszel azzal, hogy a beépített villantóval képenvillantod az embereket. Szerintem az olcsóbb váz + külsô vakuval jobban jársz!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49261) hemaka válasza vond (#49259) üzenetére


hemaka
nagyúr

DigitalRev TV copy, csak bena magyar kivitelben. Winkler egyaltalan mit keres ott? lol

(#49262) tvamos válasza hemaka (#49261) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt keresi ott, hogy Totalcar. Ok hivtak meg a fenykepeszt.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49263) hemaka válasza tvamos (#49262) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ja ertem, akkor meg Digitalrev tv copynak is eros volt hivni ezt az attrakciot. 😂

(#49264) choco01


choco01
addikt

Hali.

MM-ben néztem ezt a NIKON D3500 + AF-P 18-55 VR + Táska + 16GB memóriakártya csomagot , és írják itt ezt a pénzvisszatérítéses dolgot.. na most ezt tutira megkapja az ember?

Szóval akkor 145.000 ft-ért megveszem és a NIkon visszautal 30.000Ft-ot ? :U

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#49265) konyi79 válasza choco01 (#49264) üzenetére


konyi79
addikt

Igen.
a MM benne van a partnerek listájában.

(#49266) Shingen válasza pandur99 (#49246) üzenetére


Shingen
addikt

18-105 VR-t vedd

Tudsz ajánlani egy olcsó helyet?

風林火山

(#49267) tvamos válasza hemaka (#49263) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem, gondolom az ötlet onnan lehet...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49268) choco01 válasza konyi79 (#49265) üzenetére


choco01
addikt

Digitcamtol megrendeltem, ott 5k-val olcsóbb es ott is írjak az akciót, meg fent vannak a Nikon oldalán a boltoknal, köszi!! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#49269) pandur99 válasza Shingen (#49266) üzenetére


pandur99
aktív tag

Apróhirdetések itt vagy irányjelzőn.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#49270) grigo


grigo
őstag

Kollégámnak kellene valami új gép. Jelenleg az én 600D-met gyűri egy még régebbi Nikonnal. De a 600D-t össze is törte, meg az objektívek sérültek (De működőképesek mellé). És nem igazán találja a ritmust, meg az éles képeket.
Hozzáteszem a belépő 600D, Tamron 17-50 2.8 és 50 1.8 mellé egy olyan kis mazsola témát választott mint a néptánc, sokszor sötét színházteremben. Nagy probléma nála a zaj.
Most kacsintgat a tükör nélküli rendszerek felé. Mondtam neki, hogy az esetleges F/B fókusz ott már nem lesz gond gond, de nem biztos, hogy kisebb szenzorra kellene váltania, hiába a stabi, meg a dual stabi, mert ha 5 néptáncos pár ugrál előtte, akkor hiába lő 1.8-on, a stabi megadja majd magát és csak a záridő oldja majd meg. Szóval mielőtt beleviszem valami őskövületbe, mennyire tolnék ki vele valami 7D vagy 5DMKII ajánlattal?

#49259 vond: Persze, hogy bullshit, maga a világítás többet ér, mint az autó. Ezt anno át is beszéltük, csak egy erős gondolatébresztőnek szántam, mert hát nem 40-50 ezer Ft jelenti a profi határt és, hogy pont a nem profiknak jön jól minden egyes kis technikai segítség, kapaszkodó.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#49271) PuMbA válasza grigo (#49270) üzenetére


PuMbA
titán

7D szenzora ugyanaz, mint a 600D-é :)

(#49272) Warton válasza grigo (#49270) üzenetére


Warton
őstag

Így olvasva eléggé kényszerhelyzetben van a kolléga, mert stabi ide, stabi oda 1/250-nél lassabb nem lehet a záridő, sőt. A rekesz, meg annyi, amennyit az obi tud, úgyhogy marad az ISO tologatása felfele, amitől zajos lesz. Vaku?! No persze nem az, ami a kamerába van beépítve. Talán egy Canon 430-as plafonra irányítva nem annyira zavaró a táncosoknak. :F

(#49273) Roxx


Roxx
tag

Sziasztok.Canon 60D-t amiben 120e expo van szerintetek meglehet venni?50e Ft lenne az ára....

(#49274) lentivator


lentivator
csendes tag

Sziasztok!
Múlt héten vettem elő a Fuji S 200 EXR-emet,viszont úgy néz ki megadta magát.
Nem túl jókor,mert az ünnepek alatt szeretném a készülő weboldalamhoz az általam készített fadarabkáimat megörökíteni.
Szerettem a Fujit,főleg nappal készült képek színeire,meg a teljes körű manuális beállítás lehetőségére gondolok.
Az érzékelő mérete az már más kérdés.
Valamelyik boltban bele néztem egy Panasonic EVF keresőjébe,azt majdnem kiestem a boltból:
Nagy és világos képet láttam, minden lényeges információval együtt.
Viszont nekem horror árnak számító pénzt kértek érte.
A lehetőségeim nem engednek most ilyesmit,így a realitások talaján szomorkodva kell egy akár ideiglenes gépet keresnem.
A Fujinak kb 200ezer képpontos keresője volt,ráadásul kicsi,viszont sötét.+30akárhány mm2-es érzékelője.
Képminőség terén mindenképpen szeretnék előre lépni,hacsak kicsit is.
Úgy 10 éve játszadoztam a gondolattal,hogy veszek egy DSLR-t.
Most eljött az idő,hogy keressek egyet azok között,amik akkor voltak újak...:-)
Amennyiben célzottan a tárgyfotóra gondolok,akkor azok az őskövületek mint:
- Oly E410 - 520
- Sony A200-300
- Canikon,stb
Ezek megfelelnek akár a kit obival tárgyfotóra?
Tudom,hogy az esetleges 30-50ezer forintos vételár totál pénzkidobás,viszont most nem futtya többre.
Viszont ha meg úgy nézem:relative kevés pénzből kiderül,hogy bejön-e nekem a DSLR,aztán,ha igen akkor majd veszek később valami normálisat,ez meg marad emlékbe.
Bocsi,kicsit hosszúra sikeredett...:-)

(#49275) grigo válasza Warton (#49272) üzenetére


grigo
őstag

Akkor a 7D kiejtve de, én is úgy gondolom, hogy a lehető legjobb iso adatokkal kellene valamit találnia. Ugyanakkor a 600D-ből és a körülményekből ítélve gondoljátok hogy nem egy 3 milliós szettre hajtunk :)
Szóval én a kedves kollégának elmondtam mindent amit lehet a tükörnélküli rendszerekről, és bele is vágott volna, de ott lesz a színházi gálaműsor stb ahol lehet jobban megállná a helyét egy régebbi (jobb áru) tükrös géppel hogy tudjon állandó 1/300 körüli záridőket. Ha csak kinti fotózás lenne már rég vett volna oly-t vagy panát.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#49276) PuMbA válasza Roxx (#49273) üzenetére


PuMbA
titán

Ha felkészülsz a lehetséges zárcserére és jó állapotban van, akkor igen.

(#49277) Rapid136 válasza grigo (#49275) üzenetére


Rapid136
őstag

Minél ujabb egy érzékelő annál jobban teljesit extrém fényviszonyok közt. Tökmindegy hogy tükrös vagy MILC, pont ugyanaz az érzékelő van benne. 2-3 évente van ugrás, de nem törvényszerű.
Ha visszafelé megy az ember akkor az szenvedés lesz, jó ha nem próbálta ujabb géppel akkor nem lesz viszonyítási alapja...
Flipperversenyt fotóztam, minimális fény + a gépeké, iso12800-on 2-es rekesznél jött ki az 1/350, mondjuk azért szinpadi rendezvényeken több fény van. Viszont ha többen vannak a szinpadon akkor meg rekeszelni kell a mélységélesség miatt, szóval egy 2,8-as telezoom nem mindig elég.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49278) darvak


darvak
senior tag

Sziasztok,

Állókép, kisebb flyerek, tájkép fotózásra keresnék 150eFt körül használtan MILC gépet.

Alapvetően amatőr felhasználásra, de jobb képminőség a cél. Én SonyA6000-re gondolnék, persze 1 kiegészítő akkuval (Ahogy nézem A6000 1 picit többért akár újonnan is megérheti.)

Esetleg egyéb ötlet?

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#49279) Tin_Shield válasza darvak (#49278) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a6000 jó választás.
A Panasonic GX80 van még hasonló árban. A Sonynak jobb a szenzora, a Panához jobb objektívet kapsz a kitben. Egyéni preferencia kinek melyik a fontosabb.

(#49280) darvak válasza Tin_Shield (#49279) üzenetére


darvak
senior tag

Köszi választ, illetve a Pana az Mikro 4/3 szenzoros, ilyen gépekkel nincs tapasztalatom.

(#49281) hemaka válasza darvak (#49278) üzenetére


hemaka
nagyúr

Kulfoldrol (ha opcio), Fuji X-T100 kit is belefer a keretbe.

(#49282) tvamos


tvamos
nagyúr

Milyen jól beárazta a piac az M50-et: [link]
Ennyit simán megér! Szerintem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#49283) Tin_Shield válasza darvak (#49280) üzenetére


Tin_Shield
őstag

APS-C-vel van?
Ha a szenzort önmagában nézzük akkor képest kb. 2/3 blendényi a különbség mélységélességben, mintha f1.4 helyett 1.8-at használnál. Ha kitobit használsz tájképezésre akkor ennek pontosan nulla a jelentősége, azok "fényerejével" eleve nincs sok DOF játék, másrészt a legtöbbször még rekeszelni is kell. Sokkal többet számít milyen a rajz, ebben a Sony kitobi... khm... szóval gyengécske.
A dinamika és a magas ISO-s zaj nem ennyire egyértelműen csak méretfüggő, a Sony APS-C szenzor kb annyival jobb mint ami méretkülönbségből adódik, a Canon APS-C nagyon hasonló mint a m43.

(#49284) darvak válasza Tin_Shield (#49283) üzenetére


darvak
senior tag

Hello,

Én Full frame DSLR-rel fotózok, a gép nem nekem lenne.

Ezeket a MILC gépeket nem ismerem, csak a5100-at használtam picit.
Kicsit bajban lennék az obikkal, az 1 másik téma, aminek utána kéne nézni, pl. milyen filmeset érdemes venni, vagy csak saját gyári obikat stb...

Első körben a vázat kéne belőni, én anno az APS-C méretet is nyögtem, ebből gondoltam,h a 4/3 nem lenne túl jó választás. Igaz az régi szenzor volt, mai szenzorok nagyobb dinamikával rendelkeznek már.

[ Szerkesztve ]

(#49285) Tin_Shield válasza darvak (#49284) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha APS-C akkor az a6000 jó választás.
Amúgy igen, sokat fejlődtek a kisebb cropos szenzorok, egy mai belépő m43 dinamikában jobb mint az 5DmkIII - ISO400-ig, 800 körül fordul át a fullframe javára meccs (ha hihetünk dxomark-nak)

(#49286) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok a napokban nagyon gondolkodtam ,hogy a D 5300 as mellé kellene valami Milc gép.
Első sorban kirándulni vinném a Milcet város fotózás , valamint hungexpo területén tartandó kiállításokat fotóznám.
Azt ha megtetszik a Milc akkor eladnám a Nikont.
Minőségben megfelel a D 5300 as is. Csak sok esetben túrákkor külön táskában kell vinnem , vagy külön a táskára feltenni a gépet. Nyakban cipelni nekem valamiért kényelmetlen a 18-140es obival.
Két gépet néztem ki.
A 6000 res Sony t. Vagy Canon M50 .
Meg ugye beltérre úgy is kell vennem valami vakut a gépekre.
Régebben fogdostam a Sony t már . De valamiért akkor a fogása nem igazán jött be.
Most ,hogy hosszabb távon használtam a Nikont , ott meg görcsöt kapnak az ujjaim a markolatnál, ha sokat fotózok.
Persze nem csak ez a két gép játszik ,ha van más ötlet.
Többen azt mondták ne Milc legyen ,hanem inkább egy használt FF es tükrös gép.
Csak azzal megint ott vagyok ,hogy nehéz lesz pakolni túrakor.
Ár olyan 200ezer 210ezer ft.
Lehet használt gép is ha kevés expos. Valamint jó lenne ha régebbi objektíveket is tudnék használni vele.
Nikonnal még az a bajom ,hogy ismerősi körben van egy rakat régi obi ,amit pl kiakarnak dobn,i mert nekik nem érték, de én nem tudom használni a gépen.Pedig szívesen odaadnák akár pár ezresért. Vagy más egyéb csere dologért.
Köszi a segítséget :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49289) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani a következő paramétereknek megfelelő gépet, objektívvel együtt?

- Gépre + objektívre szánt összeg: 250.000 Ft környékéig

- Felhasználás: Leginkább portréfotózáshoz lenne használva, városi környezetben, manuális módban.

- Méret számít: Kompaktabb gépet keresek, de nem kell, hogy egy zsebben elférjen. Ezért talán inkább MILC

- Videóra szükség van: Nincs, de nem hátrány.

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is: Csak új.

- Egyéb kívánság, speciális igények: Cserélhető objektív, zoom előny.

Ami eddig szóba jött: Olympus OM-D E-M10 Mark II, de igazából semmilyen preferenciám nincs.

:R

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#49290) Sleek


Sleek
senior tag

Azt elfelejtettem írni ,hogy jó lenne ha a milchez lenne valami objektív is.
Videó max full hd elegendő.
Csak ne kelljen annyit kínlódni mint a D 5300 nál ,hogy lassan reagál stb.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49291) Tin_Shield válasza #86322688 (#49287) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Fujiban is Sony alapú szenzor van. Az X-Trans valóban jobban kezeli a zajt mint a Bayer, de nincs ingyenebéd, máshol meg kell fizetni ennek az árát.

(#49292) #86322688 válasza Tin_Shield (#49291) üzenetére


#86322688
törölt tag

Az x-t100 bayer nem xtrans.

(#49293) konyi79 válasza aAron_ (#49289) üzenetére


konyi79
addikt

Az Olympusok nagyon jó gépek amit kinéztél, az objektívpark is jó ami elérhető hozzá. A 45-ös portréval könnyű barátságot kötni. Igazi markolata sajnos nincs, ha stabilabb fogás kell sokan kiegészítő markolat után néznek.

Az előtted kérdező által bedobott két típus ami a keresős belépőszinten ajánlott még:
EOS-M50-ben én az igazi értéket ebben (-16k cashback) a kitben látom. Egyből lenne egy portréobid, fillérekért tudsz adaptálni Canon üvegeket rá. Anyaghasználatra, minőségérzetre és néhány szolgáltatásban is elmarad az E-M10m2-től, de viszonylag friss modell, sokkal jobb fókuszrendszerrel.

Sony a6000, ami nem mai váz már, de olyan jó kiegyensúlyozott vázat dobott be a Sony vele 2014-ben, a mai napig megállja a helyét. A 2. generációs szenzorra integrált fázisérzékelő pontokon alapuló fókuszrendszerét a mai napig nem sikerült az Olympusnak megugornia, követendő témánál ebből fakadóan gyengébb jóval a Sony-nál. Kitobjektív amit a Sony-hoz adnak véleményes itt a topikban. Ami jó benne, hogy baromi kicsi és 16mm-ről indul, a mérete miatt erős a peremsötétedés nagylátón, meg ott a szélei nem túl élesek. Viszont az új ára mára annyire lejött, a keretedbe befér közel egy 50-es (-10k cashback, ez most sajnos nem olyan jó ár, BF idején 75k-ért ment, érdemes a karácsonyi akciókat figyelni)portrézni. A váz szenzorban valamivel jobb az E-M10-nél, szolgáltatásokra hasonló, tudása bővíthető utólagosan telepíthető appokkal (ami itthon nyűgös kicsit, elsőre trükközni kell külföldi fiókkal, és vannak köztük pár dolláros fizetősek is) , kevesebb fémet tartalmaz, mint az Olympus. A rendszerbe önthető pénz végtelen, az E bajonett minőség/ár határa a csillagos ég. Objektív hiányból mára a fényerős alapzoom maradt meg csak talán.

Nálam nagy kedvenc még a Sony a6300, ami a 6000 testvére, annál 2 évvel frissebb modell, valamivel még jobb szenzorral, pár hasznos dologgal, amit a 6000-ből kispóroltak. Akciókat figyelgetve olyan 230k körül újonnan megcsíphető. Ami fontos lehet, azt kitömték rendesen fémmel, sokkal nehezebb a 6000-nél.

(#49286) Sleek A téma azonos, neked is ide válaszolok:
Csak korban van messze a két gép egymástól, ami 4k van az M50-ben az kb a semmi. Fogásra talán egy picivel magasabb az M50 váza, de ha nagyobb a kezed a kisujjad ugyanúgy le fog lógni róla. Én a 6000/6300-at egész nap el tudom lóbálni, az M50-töl fél óra után görcsöltek az ujjaim. Az M50-et ha megnézed felülről az ujjaidnak a markolatra egyből vissza kell fordulnia, mintha a tenyeredbe kellene az ujjhegyeid visszafordítani, míg a Sony kicsivel nagyobb ívet ad, szélesebb az a része. Kicsi különbség, meg biztos egyéntől is függ, de jelentős. Érdemes mindenképp megtapogatni őket vásárlás előtt.
A lassú reagálás meg végképp olyan dolog, amit ki kell próbálni, hogy mi neked a elégséges.
A6000-et 100k+ jó állapotút tudsz venni, akár garanciásat.

[ Szerkesztve ]

(#49294) Sleek válasza konyi79 (#49293) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm szépen :)
Pont ez a bajom a D 5300 as géppel is ,hogy hirtelen törik meg az ujjam és kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49295) konyi79 válasza Sleek (#49294) üzenetére


konyi79
addikt

Pedig markolat méretben sokkal jobb ezeknél a Nikonod.
Ha komolyabb markolatra igényeg van, még a Pana felé érdemes nézelődnöd. A G80-ba meg lehet kapaszkodni rendesen, árban is rendben van mostanra.

[ Szerkesztve ]

(#49296) Sleek válasza konyi79 (#49295) üzenetére


Sleek
senior tag

Nincs nagy kezem csak kicsit suta ,mert egész nap fizikai melót végzek. Így nem hajlanak már annyira az ujjaim

Pl van agy Olympus SH21 kompakt gépem . Annak pl szeretem a fogását.
Igazából nem nagy markolatot keresek ,hanem ilyen laposabbat vagy ,hogy is hívják szaknyelven.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49297) konyi79 válasza Sleek (#49296) üzenetére


konyi79
addikt

Pedig ennek aztán végképp nincs fogása. Próbálgass, nehéz így bármit mondani rá. Meg akkor könnyű gépet keres, azt nem kell úgy szorítani.

(#49298) Tin_Shield válasza #86322688 (#49292) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Igaz. Ügyes a Fuji jpg motor, bár az én ízlésemnek alapbeállításon túlélesít. A Dpreview teszképe alapján kevés fényben ISO6400-ig is elengedném, az E-M10-nél 3200 a határ, nálam.

[ Szerkesztve ]

(#49299) Sleek válasza konyi79 (#49297) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm a tanácsot ismét.

Érdekes ,hogy a Canon 800D nek viszont kényelmesebb volt a fogása mint a nikonomnak . Persze csak pár percet fogtam.
Lehet tényleg vmi nagyobb méretü dslr kellene ?
De azt meg megint macera cipelni kiránduláskor.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49300) PuMbA válasza Sleek (#49299) üzenetére


PuMbA
titán

Az olcsóbb Nikonok kicsi gépek DSLR-hez mérten, ez a fogásukon megérződik, ez szerintem hiba, kellene lennie nagyobb gépüknek :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.