Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) faki_ válasza sony309 (#49142) üzenetére


faki_
senior tag

Nem ismerem a konkrét típust, Fujim van, így nem lebeszélni akarlak, de két dolgot vegyél figyelembe, nincs rajta kereső (bár ennyiért valószínűleg más márkánál sem lesz) és ha bővíteni akarod, a többi rendszerhez képest drágábban kapsz hozzá objektívet (ill. szűkebb a használtak piaca is). Ha ezek nem számítanak, érdemes szétnézni a jobb kompaktok között is, pl. a Sony RX100 első verziója most ~105e Ft.

(#49152) faki_ válasza azthittem (#49150) üzenetére


faki_
senior tag

"Jól gondolom-e, hogy az összes régi SLR objektív gyakorlatilag full frame?"

Vannak kivételek lefelé (Oly Pen, Pentax 110) és felfelé (középformátum) is, de a túlnyomó többség FF-re tervezett.

"Milyen 50 mm-es manuál technikát ajánlotok? E-bay-ről szoktátok ezeket beszerezni, vagy használt fotóscuccos magyar oldalakról?"

50mm környékéről elég nagy a választék, van itthon is bőven, bár már eBay-es áron akarják adni a legtöbbet.
[link]

(#49153) sony309 válasza faki_ (#49151) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm a választ!

S3x, hifi & rock and roll

(#49154) Rapid136 válasza azthittem (#49150) üzenetére


Rapid136
őstag

Érdemes családi/lakóház környezetben érdeklődni, a 70-es évektől kezdve nagyon sokan vettek Zenit/Praktica szetteket amik aztán a padlásra kerültek, de akár japán szettek is előkerülhetnek. Akkor leginkább csak fix obik voltak és egész jók ráadásul.
Jófogáson lehet megcsipni néha ilyesmit jobb áron, indexen piacin, de azért előtte érdemes figyelni az árakat.
Egy távmérős Jupiter-8 is jó választás, jóval kisebb az SLR obiknál.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49155) azthittem válasza Rapid136 (#49154) üzenetére


azthittem
csendes tag

Jupiter 8-asom azt hiszem van is otthon. Ha jól tudom az M39-es.

Elkezdtem agyalni egy jó 35 mm-ben is. Cimborámnak van egy 50-es CZ Jena, szépen rajzol....

Köszi a segítségeket.

(#49156) Neck válasza zsolt0017 (#49149) üzenetére


Neck
veterán

Sony-t át tudod tenni APSC módba, és így felmegy rá a Sigma 16mm f1.4, ami egy nagyon jó lencse, jó áron.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#49157) zsolt0017 válasza Neck (#49156) üzenetére


zsolt0017
tag

Nem lesz kicsit kevés a felbontása az a7III-nak ahhoz? Btw most, hogy így mondtad, utána néztem és látom, hogy kijött a sigma 56 is aps-c-re közbe. Így már nagyon vonzó lett az a6500 a 16, 30 és 56mm obikkal. Ahogy látom, jól sikerült mindegyik és árban is sokkal jobban járnék, simán kijönne egy drón is a csomag mellé mondjuk. Tavaszig még talán tudok várni, hátha igazak a hírek és jön új aps-c váz. Köszi szépen :D

(#49158) kovsol válasza zsolt0017 (#49157) üzenetére


kovsol
titán

APS-C módban 10Mpixel 3936x2624 pixel képet csinál.

May the Force be with you!

(#49159) zsolt0017 válasza kovsol (#49158) üzenetére


zsolt0017
tag

Az kicsit soványnak tűnik.

(#49160) kovsol válasza zsolt0017 (#49159) üzenetére


kovsol
titán

Nem is azért veszel egy Full Frame kamerát, hogy APS-C módban fotózz. Ezt főleg videózásra szokás használni. Super35 módnak is szokták hívni.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#49161) jlaudio válasza zsolt0017 (#49149) üzenetére


jlaudio
tag

Neked kell eldöntened, hogy mennyire fontos a FF érzékelő, videóban szerintem a Fuji jobb mint az a7III, portrénál viszont előny lehet a Sony FF szenzora bár a Fuji 56-os az azért nagyon jó obi szerintem ki kéne próbáljad mind a két kombinációt.
Én is a Sony a7III és a Fuji xt3 között vaciláltam és végülis a Fujit vettem meg :)
Mindig FF gépre vágytam de az T3-as meggyőzött, igaz nálam elsődleges szempont a méret volt és a Fujicron obik nekem nagyon bejönnek igaz csak f2 de elképesztő épitési minőség, tiszta fém (kivéve a napellenzőt) és kiválló képminőség persze nem olcsók de nem hiába.
Épitési minőségre és képminőségre nincs mit kifogásolni a Fujinon obikban persze meg is kérik az árát de cserében kiválló a minőségellenőrzésük és nem kell attól tartanod, hogy decenteres vagy fókuszhibás obit kapsz.
Persze a puding próbája az evés szóval ki kell próbálni mind a két vázat és akkor majd kiderül, hogy neked melyik jön be.

(#49162) Matska válasza zsolt0017 (#49149) üzenetére


Matska
senior tag

Elfogult vagyok Fuji irányba, de szerintem ha a Sony/Fuji topikban feldobod a témát, akkor találsz olyat aki megmutatja neked a gépet, objektíveket egy kv/sör mellett.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#49163) Wollie


Wollie
tag

Sziasztok!

Keresnék a következő paramétereknek megfelelő gépet.
Kérlek, ajánljatok valamit :)

- Gépre szánt összeg? Objektívvel együtt: MAX: 80.000.- Nagyon MAX: 120.000.-

- Felhasználás? Bent, villanyfénynél fotóznám a babánkat. ez a legfontosabb. Néha kint, kerti összejövetelek születésnap stb... Orbitális zoom nem fontos.

- Méret számít? Nem számít.

- Videóra szükség van ? Nem fontos, de nem gond, ha van.

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Akár új de inkább használt szerintem ami szóba jöhet.

- Egyéb kívánság, speciális igények? Benti körülmények közt is legyen jó.

A telefonom nem készít jó képeket odabent az ezeréves Fuji s5700 pedig még rosszabbat. Ezek helyére keresek egy komolyabb gépet.

Előre is köszönöm válaszotokat!

Zújonc

(#49164) modulus válasza Wollie (#49163) üzenetére


modulus
aktív tag

Én ajánlanám egynek, hogy nézd meg a Fujifilm xa3-t vagy xa10-et. 100 ezerből meg van, és elég jó képeket lehet vele készíteni.

(#49165) scream


scream
veterán

Halihó!

Segítségeteket szeretném kérni, fényképező választás ügyében.

A jelenlegi kinézett gép (igaz, nem cserélhető obis) egy Pana DMC-LX100 (nem a Mark 2), de bizonytalan vagyok benne, hogy megfelelő lenne-e az számomra, mert ~160ezerből (mint amennyi az LX-100 lenne) már tudásilag jobb MILC-et lehet kapni.

Amihez szeretném használni (haladó(bb) - nem teljesen kezdő - szinten, hobbi jelleggel):
- portré (egész alakostól headshotig)
- macro
- tájkép (time/nightlapse), itt fontos, hogy legyen valamilyen szabvány méretű filter menet, USB töltés lehetősége, beépített vagy csatlakoztatható intervalometer (vagy app)
- kirándulásra magammval vinni -> túristáskodás (DSLR-eimmel az volt a gond, hogy nagyok és nehezek voltak, így sokszor inkább otthon hagytam...)

Nem ragaszkodom újhoz, használt is szóba jöhet, régebbi manuális obikkal való valamilyen kompatibilitás is vonzó (valamilyen adapter segítségével).

Mit ajánlanátok? Mind váz, mind objektív érdekelne.

(#49166) Tin_Shield válasza scream (#49165) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Olyan átfogású és fényerejű objektívet amit az LX100 kapott nem hogy 160 ezerért nem kapsz, de van ahol a sokszorosáért sincs.
160 ezerért amúgy sem tudom milyen MILC veri meg az LX100-at, és főleg milyen üveggel...

(#49167) scream válasza Tin_Shield (#49166) üzenetére


scream
veterán

DPReview-s albumokat nézegetve nekem úgy jött át, hogy az LX100 képminőségben (részletességben) annyira nem erős, akár egy E-PL7-tel vagy Fuji X-A3-mal összehasonlítva, persze ezt csak én feltételeztem.

Viszont nem tudom mennyire lesz alkalmas az aránylag kis átfogás miatt az LX a felsorolt felhasználási célokra (főleg a portré miatt aggódom).

[ Szerkesztve ]

(#49168) Tin_Shield válasza scream (#49167) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Aránylag kicsi a felbontása ez tény. Amúgy a 16MP-es m43 szenzorra épül ez is, de ebből 12MP-t használ. Igaz a multiaspect miatt minden képaránynál megmarad pixelszám.
A tesztképek sokszor becsapósak, főleg a jpg-k, sok függ a beállításoktól (az Oly pl. kicsit túlélesít alapból szerintem).
Az ekv 75mm nagyon a kezdete a portré gyutávnak, picivel hosszabb valóban jobb lenne. De ezt adott esetben lehet kompenzálni, egy fél lépéssel hátrébb lépve, egy hangyányit szellősebb kompozícióval.
A tipikus kitobjektívek is kb. eddig mennek ekv. gyutávban, csak ott még fényerőd sem lesz. Sőt a Fuji vagy a Sony APS-C 50-es fixe is pont ugyanekkora látószöget ad.
Persze ha cél késöbbiekben a cserélhető objektív akkor az LX100 nem játszik. De azt érdemes mérlegelned, hogy ha minőségi zoomot szeretnél, vagy több fényerős fixet akkor már nem lesz zsebrevágós egyik MILC szett sem.

[ Szerkesztve ]

(#49169) #98574848


#98574848
törölt tag

Sziasztok!

Egy Canon PowerShot SX260 HS kompaktot váltanék le, a kérdésem az lenne mekkora előre lépés lenne egy belépő DSLR, mondjuk ez:

http://www.220volt.hu/Nikon+D3500+kit+18-55mm+f+3.5-5.6G+VR++Plus+taska++Plus+16GB+SD+VBA550K009

Fele-fele arányban használnám fotóra és videóra, a másik kiszemeltem a Canon EOS 200D, de ez már drágább (tetszik a kihajtható kijelző, ill. a Dual Pixel AF).

Összességében jelenleg (váz+obi) max 150 ezret (nagyon max 200 ezret) szánnék rá.

Nem ragaszkodok DSLR-hez, lehet MILC is.

Használt is jöhetne, csak mivel még nem tudom mire kell figyelni, ezért csak megbízható forrásból venném.

Köszi.

(#49170) csacsi77 válasza #98574848 (#49169) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ez a Nikon 110 eFt-ért ajándék (visszatérítés után). Jó a szenzora és eszméletlenül jó a fogása, szerintem ez az eddigi legjobb 3xxx kategóriájú gép.
Az AF-P obi kezdésnek jó, kicsi, könnyű és számomra megfelelően éles képet adott. Hangtalanul fókuszál, sajnos a -Nikonra jellemző gyorsasággal. De azért családi videókra szerintem már használható.
Ha a Nikont választod, akkor még belefér a keretedbe egy fényerős 35 vagy 50 mm-es f/1,8-as obi is, amivel már tudsz minőségi fotókat is csinálni.
Canon vonalon a 200D jó választás, videóban jobb lesz, mint a Nikon. Esetleg M50, de az kicsit drágább.
Esetleg nézd meg a Sony A6000 vázat a kitobival. Az is jó áron volt mostanában (160-170 eFt). Ott a kitobit nem dicsérik nagyon, de szerintem átlagos felhasználásra az is vihető.

Öreg fater megoldja!!!!

(#49171) #98574848 válasza csacsi77 (#49170) üzenetére


#98574848
törölt tag

Köszi.

Nézegetem a 77D-t is (illetve hasonló árkategóriában), de lehet az idő nagy részében csak ott állna a polcon kihasználatlanul, úgy meg nem sok értelme van a nagyobb tudásnak.

(#49172) PuMbA válasza #98574848 (#49169) üzenetére


PuMbA
titán

Videó miatt Nikon egyből kiesik, mert a videós fókusza nem jó :) MILC-ek vagy Canon 200D, M50 játszik csak.

[ Szerkesztve ]

(#49173) Tin_Shield válasza #98574848 (#49171) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Még a Panasonic GX80 is jó áron megy mostanában, 140 ezer körül. Fémházas masszív kis gép, jó a kitobjektív. Fotóknál kicsit kevesebb a tartalék mint a (Sony szenzoros) APS-C vázakban, videóban viszont körberöhögi ezeket.

(#49174) csacsi77 válasza #98574848 (#49171) üzenetére


csacsi77
senior tag

Két oldalról lehet ezt megközelíteni. Ritkán veszed elő, ezért
1. a legolcsóbb megoldást választom, mert arra a kevés alkalomra minek drága gép, nagyrészt csak áll a szerényben
2. a legjobb gépet veszem meg, mert ha már olyan ritkán használom, akkor legyen a legjobb gép, adjam meg a módját

A Pana GX80-at és más gépet is mindenképpen vedd kézbe, mert ott dől el szinte minden. Számomra a GX80 vállalhatatlanul kicsi és sajnos az Oly EM10 vázakra is igaz ez. Az említett Nikon, Canon és Sony gépek jobban kézre állnak nekem.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#49175) #98574848 válasza PuMbA (#49172) üzenetére


#98574848
törölt tag

Ahogy nézegettem a teszteket, ez sajnos a legtöbb Nikonról elmondható :((

Jelenleg manuál fókuszban használnám, de később jól jöhet egy megbízhatóbb AF, ezért is gondoltam a 200D-re.

Átrágom magam ezen 200D vs M50, illetve megvizslatom még a GX80-at is.

[ Szerkesztve ]

(#49176) #98574848 válasza #98574848 (#49175) üzenetére


#98574848
törölt tag

Illetőleg milyen obit kellene választani, ha a fényképezendő tárgy kb. 10 cm széles, és a tárgy-fényképezőgép(lencse) közötti távolság 1.5-2 méter?

Ide bepötyögve ~200 mm jön ki, akkor ezek szerint kellene még egy 70-300-as objektív?
https://www.cambridgeincolour.com/tutorials/camera-lenses.htm

[ Szerkesztve ]

(#49177) #98574848 válasza #98574848 (#49176) üzenetére


#98574848
törölt tag

Rosszul írtam 1 méterre jön ki a 200 mm, 2 méternél 400 mm.

[ Szerkesztve ]

(#49178) PuMbA válasza #98574848 (#49176) üzenetére


PuMbA
titán

Attól függ, hogy a tárgy mekkora legyen a képen.

[ Szerkesztve ]

(#49179) #98574848 válasza PuMbA (#49178) üzenetére


#98574848
törölt tag

Lehetőleg minél jobban kitöltse a képet.

(#49180) PuMbA válasza #98574848 (#49179) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor ok. Canon-nál, ha erre esik majd a választásod a 70-300-nál jobb az 55-250 IS STM (400mm ekvivalens), mert 250-en a képet 300-ra megvágva élesebb képet kapsz, mint a 70-300-zal 300-on.

[ Szerkesztve ]

(#49181) Wollie


Wollie
tag

Sziasztok! A Panasonic lx100 és a Fujifilm x-a3 között vacilálok. A kérdésem az lenne, hogy a kit obi van e olyan jó mint az lx100é.

[ Szerkesztve ]

Zújonc

(#49182) Tin_Shield válasza Wollie (#49181) üzenetére


Tin_Shield
őstag

2FÉ előnye van az LX100-nak, ez nagyon sok. A szenzor viszont jobb a Fujiban, ez valamennyit kompenzál, főleg magasabb érzékenységen. De amúgy elég alma-körte a két gép.

(#49183) Wollie válasza Tin_Shield (#49182) üzenetére


Wollie
tag

Azon gondolkoztam, hogy minél kisebb annál jobb. Számomra macera lenne a gyerek és a család cuccai mellé még egy egy szettet is cipelni. Ezért az lx100. A fuji mellé viszont később vennék egy fix 1.8 vagy 1.4es obit az biztos. Viszont most meguszom 100kbol újonnan a fujit az lx100 meg használtan 120e. De csak nehéz a döntés...

Zújonc

(#49184) vond


vond
MODERÁTOR

Üdv. a fotós kollégáknak! ;)

Erősen gondolkodom egy Panasonic G80 kiten. Kellene már a jobb képminőség (FZ200/300-ról jönnék, amik nagyon jó kis gépek, de már nagyon elegem van a kis szenzorokból), és emellett fontosak lennének a videós képességek is.

Rengeteg gépet, lehetőséget megvizsgáltam már, most éppen egy ilyen szett áll az első helyen. Ezzel kellene talán a legkevesebb komporomisszumot kötnöm. Egész jó szenzor, sok rátehető objektív, UHD videó, mindenfelé hajtogatható kijelző, mikrofon bemenet, szuper stabilizátor, jó fogás, és kezelhetőség, stb.

A 12-60-as kit most 240k, a 14-140-es meg 300k. Idővel 1-2 olcsóbb, fényerősebb manuált még beszereznék, de elsőre csak egy jól használható, mindenes cucc kellene.

Figyelembe véve a fenti igényeket van olyan fényképezőgép, vagy akár egész platform, amit érdemes lenne ehelyett megfontolnom?

Sajnos ez a 2-300 ezer is elég nagy megerőltetés lenne, így nem nagyon tudok/akarok feljebb menni. Nagyon max. valami ilyen árszinten kellene maradni.

Köszi! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49185) konyi79 válasza vond (#49184) üzenetére


konyi79
addikt

Na végre :)
Láttam képeid a kezdő fotó topikban, jó érzéked van hozzá, de nagyon adja már a körömnyi zajgyártól megszabadulj!
Láttam a G80-ról érdeklődsz, bíztam benne betérsz ide is. :K

A G80 is egy jó váz, a Panákat videóban pedig elég nehéz megfogni. Viszont a sokzoomos kiteket engedd el, ha ennek a kényelmét eddig szeretted is, a kezedbe a fényerős dolgok valók. Innentől elég nehéz lesz a móka, de megvan szerintem az ismereted kiszelektáld mi a fontosabb neked.
Bár van benne kompromisszum, de szerintem nézz rá az EOS-M50 kitre is, amit az EF-M adapterrel + 50STM-mel adnak csomagban 240-250-ért. Nem olyan kezes és jó videós talán, mint a G80, de az EF-M adapterrel ha feszegetni akarod még a határaid hosszútávra egy jó kompromisszum lehet rádobálni apróról mindenféle jóárú EF üvegeket.

[ Szerkesztve ]

(#49186) Tin_Shield válasza Wollie (#49183) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az LX100 mellé viszont később sem kell venni semmit, igaz nem is tudsz :)
Ha rendszert építenél akkor jobban jársz a cserélhető objektíves iránnyal, ott mindig az igényeidnek megfelelően tudod változtatni éppen mit veszel meg, mit cserélsz, mit használsz. Ennek viszont ára van, lehet most olcsó(bb)nak tűnik, de hidd el nem lesz az ;) A belépő gépet és a kitobjektívet elég hamar ki lehet nőni...
Ha kényelmet és egyben a megfizethető árú minőséget keresed akkor szerintem jobban jársz az LX100-zal. Itt nem fog motoszkálni állandóan a gondolat, hogy kéne egy másik zoom, egy-két fényerős fix, aztán később lenne egy EVF-es váz stb. Ha - majd - kinövöd a géped tudását egyben cserélsz, addig viszont "pénztárcabarát".

(#49187) konyi79 válasza konyi79 (#49185) üzenetére


konyi79
addikt

Kimaradt, az EOS-M50-re most van 16k cashback is.

(#49188) Tin_Shield válasza vond (#49184) üzenetére


Tin_Shield
őstag

12-60 szerintem, az egy ideális zoomátfogás általános célra. Kényelmes persze a nagyzoom, és nem is rossz a maga kategóriájában a 14-140II, de ha kell hosszabb tele vég akkor egy "filléres" Oly 40-150 is bőven tudja azt a minőséget 30 ezer körül. A különbözetből inkább egy Pana 25 f1.7-re mozdulj rá, azzal új világ nyílik ki.
Az EOS-M50 sem elvetendő gondolat, jó áron megy, és a gép is bőven hozza a "kötelezőt", de rendszer szinten - egyelőre - lényegesen kompromisszumosabb mint a többi MILC

(#49189) vond válasza konyi79 (#49185) üzenetére


vond
MODERÁTOR

;) Köszi!

Igen, néztem az M50-et is, de az 1.7-szeres UHD crop miatt dobtam az ötletet. Sajnos a ~41 millis nagylátó már nagyon szűk lenne nekem. A G80 is kroppol egy kicsit, de csak kb. 1.1-szeresen.

Nem is értem, miért nem bírják már megcsinálni, hogy ne legyen képkivágás a 4K videóknál. Kéne csinálniuk egy 33 megapixeles szenzort, pontosan 8K felbontással, aztán abból méretezni egy 2160p-t. ;] Ja, persze, bilibe ér a kezem. :DDD
________________________

(#49188) Tin_Shield: Köszi, agyalok még. :) Az a baj, hogy elég jól jönne, ha cserélgetés nélkül lenne ekv. 120mm fölött is valami, mivel focimeccseken az egyik másodpercben még nagylátó kell, a másikban meg már nagytele. Meg amíg nem lesz pénz valami jó portréobira (pl. 85mm f/1.4), addig a 140mm f/5.6 azért jobb lenne, mint a 60mm f/5.6.
________________________

Azt nem tudjátok, hogy a Pana 14-140-es micro-jitter-t javították azóta firmware-rel? Mert ha nem, akkor nem is filózok tovább, és megyek a 12-60-ra.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49190) Tin_Shield válasza vond (#49189) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez is igaz, neked azért van egy speciális fotózási területed. Akkor talán mégis a 14-140, az Oly 12-100 jó lenne, de az nagyon drága.
Ezt a micro-jitteres dolgot nem tudom.
Esetleg csak a váz és Oly 14-150II - feltéve hogy ott nem jelentkezik ez... ennek utána kell olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#49191) PuMbA válasza vond (#49189) üzenetére


PuMbA
titán

A Pana jobb videóban, az M50 fotóban :) Az M50 csak FullHD videóban játszik, hiába van benne 4K.

[ Szerkesztve ]

(#49192) kovsol válasza vond (#49189) üzenetére


kovsol
titán

M50-el nem csak a crop a gond 4K ban, hanem a dual pixel auto focus is le van tiltva ott. Viszont az 1080p minősége az egész jó.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#49193) Wollie


Wollie
tag

Meg egy kérdés :) Sony a6000 is bejott a képbe szintén kit obival. Az xa3 viszont újabb. Mennyiben jobb a Sony? (pl nekem a kereső megléte külön tetszik a fujival szemben)

[ Szerkesztve ]

Zújonc

(#49194) Tin_Shield válasza Wollie (#49193) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a6000 lényegesen komolyabb váz, hiába öregebb, viszont a kitobi elégé gyenge darab, a Fujihoz képest is (az LX100 objektívje mindkettőhöz képest másik ligában játszik)

(#49195) vitya81


vitya81
tag

Hali!

A segítségeteket/tanácsotokat kérném. Elhatároztam, hogy megismerkedem (megtanulom) a fotózás művészetét, tudományát. Ehhez szeretnék egy kezdő, de mindenképpen hosszabb távra szóló gépet vásárolni, ami mondjuk évekig kiszolgálja a tanulási igényeimet úgy hogy legfeljebb objektíveket vásárolok, vázat nem cserélek.

Hosszas információ szerzésem eredményeként (DSLR és MILC kategóriában) oda jutottam, hogy számomra egy CMOS szenzoros APS-C képérzékelővel ellátott, max 24 Mpx-es gép ideális lenne, melyet mindenképpen kit objektívvel vásárolnék (alig) használtan, vagy teljesen újat. A keret 170ezer Ft. Akik szóba jönnek (nálam, és ebben is kérem a tanácsotokat, ha ti jobbat, vagy hasznosabb gépet tudtok, akkor említsétek):

DSLR:
1. Nikon D3500 139 900 Ft-
2. Nikon D5300 167 990 Ft-
3. Canon EOS 200D 169 980 Ft-

MILC:
1. Sony A6000 169 990 Ft-
(nagyon jó állapotú, használt, garanciás, 8000 expoval, ugyanezzel az objektívvel 110 000 Ft)
2. Fujifilm X-T100 161 333 Ft-

Információ szerzésem végére arra a megállapításra (sejtésre) jutottam, hogy a jövőt a MILC kategória képezi, és az ő tudásuk ár/érték arányban viszonyítva egy DSLR géphez sokkal magasabb, így az az érzésem, hogy ebből a szegmensből kell választanom. Erősítsetek, vagy cáfoljatok meg. A kis listámból a szívemhez legközelebb most a Sony A6000 (Sony 16-50mm f/3.5-5.6 objektívvel) áll használtan 110ezerért. Erősítsetek, ill. cáfoljatok meg.

Egy másik kérdéskör a fejemben az objektívek: úgy gondolom bármelyik típusú gépet választom az objektívek (új) ára elég magas. Kérdés, hogy a Sony A6000 E bajonettre tudnék-e 'mindenféle' más gyártótól származó objektíveket felrakni (átalakítóval)?

Egyelőre ebben szeretném a segítségeteket kérni. A szívem tényleg a Sony felé húz, de mindenre nyitott vagyok. Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat, pacsi mindenkinek. :R

Viktor

[ Szerkesztve ]

(#49196) PuMbA válasza vitya81 (#49195) üzenetére


PuMbA
titán

Sony A6000 vagy Canon M50 MILC szerintem :) Videó kell? A többi kiesik, mert gyorsan mozgó objektumok követése nincs, tehát ha arra visz az utad, hogy jövőre fotóznád mondjuk a Red Bull Air Race-t, akkor adhatod el a géped. Boltban érdemes megfogdosni a gépeket, hogy melyik áll jobban a kezedre, melyiket egyszerűbb használni, ujjaid odaérnek-e a gombokhoz, illetve, hogy mennyibe kerülnek hozzá a további 2-3 objektív, amit majd a jövőben venni akarsz. Ezek után beszélhetünk, hogy merre húz a szíved.

[ Szerkesztve ]

(#49197) Tin_Shield válasza vitya81 (#49195) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha szimpatikus az a6000 nyugodt szívvel válaszd azt, nem nyúlsz vele mellé, jó gép.
Az adaperezés aránylag jól megoldott, a manuális objektívekkel természetesen problémentes, a modernebbek közül a EF/EF-S bajonettes objektívek használata a legegyszerűbb. Ezek némelyike jól hasznáható, mások kevésbé, a konkrét típusokról és a tapasztalatokról itt a PH-n is tudsz érdeklődni a szaktopikban (általánosságban azért igaz, teljeskörű funkcionalitást, és megbízható működést azért alapvetően a natív objektívektől várhatsz)

(#49198) Tin_Shield válasza PuMbA (#49196) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azért túlzásokba ne essünk, lehet fotózni PDAF nélkül is. 10+ éve az akkori kompakt Pana FZ20-ammal simán végigfotóztam a kecskeméti repülőnapokat, és nem csak az egyhelyben lebegő Harriereket sikerült lekapni :)
A repnaptól sokkal nehezebb feladatok is léteznek amik tényleg feladják a leckét a legprofibb AF-nek is.

(#49199) PuMbA válasza Tin_Shield (#49198) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, én csak ezt néztem: X-T100 követése DPReview alapján elég gyenge :) 20%-a jó csak a képeknek... az A6000 és az M50 ennél százszor jobb majdnem azonos áron.

[ Szerkesztve ]

(#49200) konyi79 válasza vond (#49189) üzenetére


konyi79
addikt

Ha annyira fontos a 4k, nincs abban az árban jobb tippem.
A Sony a6300 még ami jobb lenne, de amit tudnék ajánlani neked obit hozzá a 18-105f4 pz a kereteden amit megadtál túl van már, legalábbis a jobb objektívvel. (amikor jóáras lenne olyan 230k+150k minimum)
A Panánál nézz rá a videó és c-af kapcsolatára, ebben a dpf nem annyira acélos, 4k-ban pedig a kis huntolgatása ha nagyon arra támaszkodsz tud zavaró lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.