Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49301) Sleek válasza PuMbA (#49300) üzenetére


Sleek
senior tag

Megmondom őszintén tavaly amikor vettem a gépet azért lett inkább nikon mert ehhez volt 18-140es obi.
Meg valamiért sok helyen kifogytak a Canon készletek és csak 18-55 ös obival volt.
Viszont majdnem drágább volt a 750d canon alapobival mint a nikonom
Ezért lett jobbára nikon. Üzletben tapogattam jó párszor fogtam ,forgattam stb akkor nem volt kényelmetlen.
Viszont egész napos használatnál igen.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49302) Tin_Shield válasza Sleek (#49301) üzenetére


Tin_Shield
őstag

(A 750D is az lenne egy egész nap után. Sőt, a nagyobb gépek is, csak azok más miatt)

(#49303) Sleek válasza Tin_Shield (#49302) üzenetére


Sleek
senior tag

Értem . Tehát akkor csak marad a milc :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49304) csacsi77 válasza PuMbA (#49300) üzenetére


csacsi77
senior tag

Én pont most tapogattam meg a Nikon D3500-at. Csodálatos fogása van, pont beleilleszkedik a D5500-al kezdett sorba, Kicsi a váz, de kellően mély a markolat és elfér a kezem. Sőt az expo gomb alatti perem úgy van kialakítva, hogy gyakorlatilag egy ujjal is lehet tartani, úgy is biztonságos.

Öreg fater megoldja!!!!

(#49305) pandur99 válasza Sleek (#49299) üzenetére


pandur99
aktív tag

Ha nagyobb kell, van nálam elfekvőben egy Fuji S2 Pro :) Azt aztán meg lehet markolni férfiasan!

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#49306) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

sziasztok!

Leszeretném cserélni nagyon öreg kompakt digi gépemet egy minőségibb fényképezőre. Ha már veszek egy újat, olyat szeretnék ami azért látványosan jobb képeket lő egy mobiltelefonnál. (Jelenlegi Sony dsc H2 van)
Nem vagyok igazán hozzáértő és fotómániás, szóval évi 3-4 alkalommal veszem elő a masinát (jelenleg, de ez változhat) családi fotókhoz, esetleg kiránduláshoz, tehát sokszor beltéren, mesterséges fénynél, vagy félhomályban használnám.

Olvasgattam a topikot és jelenleg 2 masina érdekelne a nikon D3500 kitt és a sony A6000 (Tudom van A5100 olcsóbban, de ha már sony, akkor szerintem megéri a felárat az A6000)

Nikon mellett szól, hogy van a családban D3100-as és az pl. nekem évekkel ezelőtt is tetszett, mert gyors és jó képeket lő, annak ellenére hogy a termékcsalád azóta azért fejlődött. A D3500 ára kedvezőbb, 144-ért van szettben és ha jól olvastam lejön belőle 30ezer, amit visszautalnak regisztráció esetén?? Netán kittben vásárolt termékre ez nem vonatkozik?
Az erősebb aku amiben jobb még a nikon.

Sony mellett szól hogy itt sokan azt ajánljátok inkább egy ilyen nikon helyett, mert több fókusz pontja van, kisebb, gyors mozgású eseményt jobban fényképez, újabb generációs tükör nélküli készülék nagyobb tudással. (a jövőre tekintve időtállóbb)

Összehasonlítást nézve, fej-fej mellett hozza őket képminőségben, meg összesített pontokban, sőt képminőségben pont sport módban a nikont jobbnak ítéli meg a kevesebb fókuszpont ellenére is?!

Mindkét gépet lehet fejleszteni ha esetleg kedved kapnék hozzá, de egyenlőre a kezdő kittben lévő obival használnám. A méret egyenlőre nem mérvadó, de ahogy néztem nem olyan katasztrofális a nikon sem e téren.
Mit gondoltok, melyiket érdemesebb beszereznem?

[ Szerkesztve ]

(#49307) Sleek válasza pandur99 (#49305) üzenetére


Sleek
senior tag

Ez már tényleg férfias gép :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49308) konyi79 válasza -Gabesz- (#49306) üzenetére


konyi79
addikt

Az utolsó mondatban feltett kérdésed kiüti a 4. bekezdésed első mondata. :)

A tükrösök jellemzően gyenge fényben jobbak af sebességben tükörnélküli társaiknál, sportra ezért is lehet jobb. Meg ugye arra a Nikonra olcsóbban találsz natív fényerős telét, ami megint a sportnál arra billenti a mérleget, már amennyire igazi sportfotóra alkalmasak ezek a belépő vázak.

(#49309) -Gabesz- válasza konyi79 (#49308) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Igen, szándékos az ellentét, mert én sem értem, vagy rosszul értelmezem.

Itt a topikban olvastam hogy kevés a fókuszpont a nikonon és ez gondod okozhat gyors mozgású célnál, pl. repülős napon. Ezzel ellentétben viszont a linkelt összehasonlító oldalon épp "sport" képeknél ér el több pont számot. Én azt hiszem ritkán fotóznék ilyen témát.

(#49310) lugosi válasza konyi79 (#49293) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez amit írtál nekem is nagyon érdekes volt. Nézegettem az a6000-et és a 6300-at, úgy látom kb 100k a különbség a kettő között egy áruház ön belül.
Ezért kapnék (ha jól látom a tesztek alapján) kb 1 fényértéknyivel tovább zajtalan magas ISO-t (úgy láttam kb a 6300 olyan zajban 6400-on mint a 6000 3200-on), időjárásállóságot, 4K videót, egy kicsit nagyobb súlyt és cserébe fém házat.

Én ezeken gondolkozok hogy megérik-e a +100k-t.

(#49311) konyi79 válasza lugosi (#49310) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt mindenki a saját zsebe alapján kell eldöntse.
ISO-ban a különbség pont az, amit írtál. Fejlettebb a témakövetés, van af-c-ben eye-af (!), digitális szintező, némi időjárás védettség, paraméterezhető az iso emelés sebessége (!), jobb kicsivel az evf, jobban testreszabható gombok, több funkciós fn menü, brutál ISO teljesítményű 4k videó, meg egy kalapács a 6000 után, ez már nem mindig előny.
De ha így nézzük soha nincs vége, az A7m2 fölötte éppen picivel drágább, amivel kapsz úgymond natív szenzorméretet, kb annyi ISO előnyt, mint a 6000-6300 között van, bár ott sebességről meg pár dologról azért le is kell mondanod.

(#49312) kovsol válasza konyi79 (#49311) üzenetére


kovsol
titán

Elektronikus zár is van A6300 -ban, ami az A6000 nél még nincs.

May the Force be with you!

(#49313) konyi79 válasza kovsol (#49312) üzenetére


konyi79
addikt

Ja, ez a fontos dolog ki is maradt. :K

(#49314) MittuDomain_ válasza MittuDomain_ (#49009) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hát helló mindnekinek.

Mint kezdő MILC-es, átvettem kint az M5 kitet és végigtoltam vele a nyaralást.
Az alábbiakat tapasztaltam:
- A kit üveg 3,5ös kezdő fényereje alkonyat után lóf@** (napfényben bőven elég), az ISO pedig 6400ig mindenképpen vállalható. (csak jpeg, még ismerkedem az egész dologgal)
- A kit obi (15/45) elég rövid is, ahol zoomolni kell, ott kevés a 3szoros nagyítás, de azért el lehet lenni vele, 24MP-ből lehet vágni.
- A gyári akksi karcsú, éppen csak kibír egy napot energiatakarékosan (~400kép), mondjuk nem találtam meg, hol lehet letiltani a kijelzőt, hogy csak EVF-only legyen. Rendeltem Aliról utángyártott akksi+töltő csomagot, így azért már vállalható. (4db akksi töltővel 7e volt)
- Nem találtam meg, hol lehet kapcsolni a focus peaking-et, pedig nagyon jó lett volna mindig látni, merre hány méter a dolog.
- Nem volt a csomagban sajnos EF-EOS M adapter (nem volt egyértelmű a leírás, nem rendeltem be előre, hátha mégis lesz benne), és szomorúan láttam a gyári árát, érdemes szerintetek valami utángyártottat venni hozzá? Elsőre a GB-n találtam nagyjából egy 10esért (sajnos nincs készleten, pontokkal szállítással 6700 lenne), az értékelése jó, az ára nagyon baráti. De ugyanúgy játszhat akár az ali is, csak ugye kezdő vagyok, nem tudok kinek/minek higyjek, mi lesz tényleg jó.
- Ha pedig már lesz adapter, kéne olcsón valami fényerős (F1.4-1.8) alap üveg, akár használtan is.

Ezekben kérném lehetőség szerint a tippeteket, tanácsotokat. :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#49315) konyi79 válasza MittuDomain_ (#49314) üzenetére


konyi79
addikt

Ha már van gyári adapter én lehet arra szavaztam volna. Kb annak ára miatt mondom én a korábban linkelt kitet, külön megvenni túlzás, használtan kivárnám míg felbukkan.
Volt valami akció egy időben, kérésre küldte a Canon ingyen az adaptert, nem ilyen volt az eseted is?
STM meg USM motoros obikat nézz hozzá főképp, azzal fog rendesen működni.

Sőt, rápillanva az apróra itt is találsz M5 mellett külön adaptert nem is olyan rossz áron.

(#49316) MittuDomain_ válasza konyi79 (#49315) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Igen, igazad van, de már nem tudok vele mit csinálni.
Mielőtt rendeltem, hetekig néztem. Mikor ment a nemzetközi BF, még nem voltak itthon jó árak, az M50 kit 250 körül mozgott, az M5öt meg megkaptam 150ért (Dubaj, gyak. nincs Áfa, meg az árak is lejjebb vannak.)
Aztán mikor átvette kint a barátom, hirtelen lett itthon kit adapterrel 210-220ért.

És az elvi felső határ amit meghúztam a 150e volt (használt DSLR szettet szerintem jobbat tudtam volna venni ennyiért, de ez szerencsére tényleg kicsi/könnyű, és most nyaralásnál mikor egész nap a nyakamban lógott - volt 20km-es városnézéses sétálás is lépésszámláló szerint - már ez sem volt tökéletesen kényelmes), már így is fölé mentem a 4 akksival, most meg még kellene fényerős fix, amihez adapter sem árt, ha olcsón akarom megoldani ezt a drága hobbit. Szóval jó lenne egy 200e-s határig úgy feltornászni a kezdő szettemet (értelemszerűen adapter + a lehető legtöbb fényerős üveg, esetleg egy zoom - az sem baj, ha van közte manuálos), hogy utána ne érezzem a késztetést a további költésre. És akkor még nem említem a memóriakártyát, szűrőt/előtétet, állványt, fotós táskát. Szerintem csoda, ha 220ban megáll a dolog, de mégis, mintha a fogamat húznák, úgy "szórom a pénzt".

Btw, akár privátban meg tudod osztani az adaptert HA-ról, én nem találtam meg. (Ill. nem találtam olcsót, az a 6700as ár igen korrekt, ha mondjuk a használt canon 10-12e lenne, nem nagyon gondolkoznék.)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#49317) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Mit ajánlanátok 50K-ig objektívvel együtt? Melóba kellene fotózni, csak tárgyakat, nem baj ha éjszaka is jó képeket csinál, ha a makrója is elfogadható, annak nagyon örülnék. Kültéren is használva lesz, télen-nyáron, tehát valami régebbi, még mindig bírom a strapát szerkezet kellene.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49318) #86322688 válasza F.B.I. (#49317) üzenetére


#86322688
törölt tag

ilyen nem létezik, 50k-ig...

(#49319) F.B.I. válasza #86322688 (#49318) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor valamelyik kitételt kizárva. :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49320) Tin_Shield válasza F.B.I. (#49317) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha feljebb tudsz lépni az 50 ezres kerettől akkor Olympus E-M5 + 12-50, jó a szenzora, időjárásálló, makrót is tud. A képstabi sokat fog, de beltérre kellhet egy jó rendszervaku és/vagy valamilyen fényerős objektív.
DSLR vonalon a Pentax kínál olcsón strapabíró(bb) gépeket.

[ Szerkesztve ]

(#49321) F.B.I. válasza Tin_Shield (#49320) üzenetére


F.B.I.
veterán

Esetleg egy D3100?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49322) konyi79 válasza F.B.I. (#49319) üzenetére


konyi79
addikt

Az a baj abba a keretbe csak nagyon régi vázak férnek bele, ami mai szemmel már nehezen ajánlható. Főképp ha még időjárásállóságot is szeretnél.

(#49323) Tin_Shield válasza F.B.I. (#49321) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha Nikon (illetve bármilyen Sony szenzoros gép esetén) érdemes a 16MP-es vagy újabb szenzorokat keresni.

(#49324) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Értem urak. Köszönöm, akkor még gyűjtünk egy kis pénzt. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#49326) -Gabesz- válasza konyi79 (#49308) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Pro és kontra segítenétek összefoglalni D3500 vs A6000 tekintetében a helyzetet, biztos többet tudtok nálam. El kellene már döntenem a dolgot :) Jónak tartom a D3500-öt, de mégis azt látom, hogy sokan cserélik le ezt a kategóriát (D3200-D3500) Milc gépekre, adott esetben pont A6000-re. Kíváncsi vagyok az okára. Fő szempont a képminőség különböző helyzetekben (gyenge fényviszonyok, zárt hely, nagy iso mellett, stb)

Amiket én tudok D3500 előnye:
-Olcsóbb hozzá obi ha netán később kellene
-2018-as fejlesztés (kisebb lett és könnyebb)
-az aku kapacitás kb duplája
-gyenge fényben talán jobb af sebességben
-olcsóbb
-több garancia (1 év vs. 3 év)

A6000 előnyök:
-kisebb, könnyebb
-a gép megjelenése ugyan régebbi, de az irányzat (milc) amit képvisel modernebb (állítólag ez a jövő?)
-van wifi
-kihajtható kijelző
-Több fókuszpont (a gyakorlati használatnál ez nem tudom mennyi előnnyel jár a kevesebbhez képest nem profi fotósként)

Pont képminőség tekintetében nincs infóm, például nagyobb iso mellett hogy teljesítenek.
Gyanítom egyébként, hogy hasonlóan jó képeket készít mindkét gép.
A fórumot olvasgatva inkább az A6000-at ajánlaná szerintem mindenki, de miért?

(#49327) kovsol válasza -Gabesz- (#49326) üzenetére


kovsol
titán

A garancia megjegyzéshez: Sony vázakra, és objektívekre vásárlást követő 360 napon belül vásárolható extra garancia, és biztosítás is. Így akár 5 évra is bővíthető. Ez megvásárolható sony szalonba, vagy kártya formályában nagyobb fotós üzletekben. Pl: [link]
+4 év garancia (szóval így 5 év garnacia) 20e Ft volt a Westendben lévő sony üzletben, mikor tavasszal vettem ott az A6300 gépemre.

May the Force be with you!

(#49328) konyi79 válasza -Gabesz- (#49326) üzenetére


konyi79
addikt

Belépő tükrösökkel annyira spúr a CaNikon, nem lehet őket jószívvel ajánlani. Kis sötét kereső, fix hátsó kijelző, nincs is értelme folytatni...

(#49329) PuMbA válasza -Gabesz- (#49326) üzenetére


PuMbA
titán

Megfogdostad bár boltban őket? :)

(#49330) hemaka válasza -Gabesz- (#49326) üzenetére


hemaka
nagyúr

A6000 ezer eves keszulek, de meg mindig azt vennem, ha a ketto kozul kellene valasztani. Oke, az EVF nagyon kezdetleges, de manualozni pl. meg mindig szazszor jobb, mint egy belepo ovf es tobb erdemi info is van rajta.
Vannak Sigma uvegek Sonyra, egesz olcson, erdemes azokat megcelozni, ha szukos a keret.

[ Szerkesztve ]

(#49331) PuMbA válasza konyi79 (#49328) üzenetére


PuMbA
titán

+1, kezdő tükrösöket nem ajánlok, A6000-ret is csak akkor ha kipróbálta, kézre áll és teszik a kezelése, mert elég távol áll a "legjobb kezelhetőség díj"-tól a régisége és a Sony még akkori tapasztalatlansága miatt.

[ Szerkesztve ]

(#49332) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Köszönöm a véleményeket.
Hajlok a sony felé.
Átnéztem egy oldal tesztjeit.
D3500
A6000
Képminőségben nem látok jelentős különbséget. Értékelésben a Sony nyert, igaz 4 évvel régebbi a tesztje, azóta nőhettek az elvárások (ma már lehet nem kapná meg azt a pontszámot)
Videóban is talán a sony nyerőbb.
Szóval hallgatok rátok :)

kieg: nem fogdostam még sonyt.

Kieg2: Pár napja akciós volt egy helyen a fujifilm X-A3 (99eft) de lekéstem róla.
Talán még az is jó lett volna olvasottak alapján, bár az A6000-et jobbnak mondják.

kieg3: beugrom ma az MM-be megnézegetem őket.

[ Szerkesztve ]

(#49333) csacsi77 válasza -Gabesz- (#49332) üzenetére


csacsi77
senior tag

Addig ne vegyél semmit, amíg meg nem fogod. Lehet visítva dobod majd el, mert annyira nem áll kézre.

Öreg fater megoldja!!!!

(#49334) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok szó volt a gépváltásról ,hogy leváltom a D 5300 at.
Egy ismerős tanácsát megfogadtam és kipróbáltam két dolgot.
Ne röhögjetek ki.. :DD
Vékony cérna kesztyűben fogtam a gépet.
Sokkal kényelmesebb volt.
Valamint kesztyű nélkül a hintőporozott kézzel.
Szerintem nálam az volt a ludas eddig ,hogy megizzadt a kezem, és nem tudtam fogni kényelmesen a gépet, a jobb kezemmel.
Ma is tapogattam ,úgy hogy nem izzadt a kezem és valahogy jobban kézre állt.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49335) -Gabesz- válasza PuMbA (#49331) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Megfogdostam őket tegnap :)
Az A6000-nél mondjuk nem tetszik hogy nyakpánt rögzítő fülecske pont a fogás alatt van jobb oldalt is és ugye kitart. Bal oldalon még okés, nincs útba, de jobb oldalt valahogy elrejthették volna. A nikonnál ezt a dolgot elegánsabban meg tudták oldani (be van süllyesztve.)
Összességében jobban tetszett a sony ezüst színben, annak ellenére is hogy a nikon fogása kényelmesebb, mert ugye nagyobb, jobban tenyérre áll.

Szóval értem hogy az A6000 egy ősrégi készülék, na de akkor mit lehet helyette nézni, ami újabb, ami ajánlott kategória jó képminőséggel rendelkezik, hasonló érzékelővel és felbontással?

(#49336) lugosi válasza PuMbA (#49331) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért annyira nem volt tapasztalatlan már a Sony az a6000 megjelenésekor, vagy 10-12. aps-c milc fényképezőjük volt a nex sorozatot beleértve az a modell. Milcben meg akkoriban meg igazából együtt fejlődtek a gyártók, mindenki kezdő volt előtte.

(#49337) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Körülnéztem az árukeresőn milyen kínálat van úgy 180-190eFt-ig.
Nikon D3500 (144k) és a Sony A6000 (164k) már ugye ismert.
Ezeket néztem: (Árak árukeresőből)

Canon EOS M3 ~ 150K kifutónak tűnik.
Canon EOS M100 ~ 130k
Canon EOS M50 ~ 174k Csak vázat tudnék venni, alap obit néznék használtan.
Canon EOS M5 ~ 189K Csak vázat tudnék venni, alap obit néznék használtan.
Canon EOS M6 ~ 189K Csak vázat tudnék venni, alap obit néznék használtan.
Fujifilm X-A5 ~ 190K
Fujifilm X-T100 ~ 160k váz, vagy 180 alap obival

Igazából az első kettő lehetne vetélytárs, a többi már drága kategória nekem és annyival nem nyújtanak többet. (na jó, némelyik 4k videós, de ez nem mérvadó nálam)
Csináltam egy montázst egy blog oldal teszteredményeiből:
[kép]

Lehet hogy a tesztelő elfogult a sony iránt, de ha figyelembe veszem az értékelését és a termékek árait, továbbra is az öreg A6000 a befutó.

megjegyzés: Ha komolyabb fotós lennék, vennék egy A7 vázat amit 205k-ért láttam valamelyik boltba és arra építkeznék, de tényleg nem akarok ennyire belemerülni, mert tudom aztán csak ott állna a táskájában és csak néha lenne elővéve szülinapokkor, összejövetelekkor.

(#49338) Tin_Shield válasza -Gabesz- (#49337) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az EOS-M50-en kívül szerintem a többi Canon felejtős.
Ha videó és a követő AF nem érdekes akkor a X-T100 megérdemel egy pillantást, elégé kimaxolta a Fuji amit a jelenlegi APS-C szenzorból Bayer ráccsal ki lehet hozni.

(#49340) PuMbA válasza -Gabesz- (#49337) üzenetére


PuMbA
titán

Csak M50. Miért éri meg csak vázat venned? Az alap 15-45-ös obit féláron megkapod kitben, használtan sem veszed olcsóbban és arra nincs gari.

[ Szerkesztve ]

(#49342) Sleek


Sleek
senior tag

Panasonic LUMIX G DMC-GX80 mennyire ajánlott ? Beltérben alul maradna a D 5300al szemben ?
130ezer körül van az ára 12-32 kittel. Tudom ehhez is kell külső betérben vaku mint a D 5300as hoz

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49343) Zedz válasza Sleek (#49342) üzenetére


Zedz
addikt

GX80 úgy tudom MILC vonalon az egyik legjobb ár-érték arányú masina. Többiek majd kijavítanak ha tévedek. :D

(#49344) Sleek


Sleek
senior tag

Javítva. Tudom ehhez is kellene beltérben vaku

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49345) Tin_Shield válasza Sleek (#49342) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Magas érzékenységen kb. 1 FÉ hátrányban van a kisebb szenzorméret miatt. Ha külső vakut használsz ennek nincs akkora jelentősége. A GX80 jó gép az egyik best buy jelenleg, számtalan előnye van a belépő DSLR-ekkel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#49346) Sleek válasza Tin_Shield (#49345) üzenetére


Sleek
senior tag

Hungexpon a dslr nél is kénytelen vagyok külső vakut használni a gyári 18-140 es obi mellé amikor mezőgazdasági gépeket fotózok .
Úgymond nincs bajom a Nikonnal csak nehéz ide oda pakolgatni amikor felvagyok más cumóval is pakolva .

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49347) hemaka válasza -Gabesz- (#49337) üzenetére


hemaka
nagyúr

X-T100

(#49348) Tin_Shield válasza Sleek (#49346) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A kitobinál sajnos a legtöbbször kikerülhetetlen a vaku a fényerő(tlenség) miatt. Egy f1.4-f1.8-as objektívnél nem mindig kell. Az más kérdés amikor a képalkotásban is szerepet kap a vaku fénye.

(#49349) Sleek válasza Tin_Shield (#49348) üzenetére


Sleek
senior tag

Igazából engem nem zavar a vaku mert nem kiállításra mennek a képek. Hanem megörökítésre .
Viszont tényleg nehéz a döntés ,hogy mi legyen a sorsa a D 5300 nak.
Érdemes e apsc ről m4/3 váltani vagy maradni a milc apsc vonalon.
Igazából pénz az megvan az új gépre. Tehát olyan 180ezerig tudok menni. Abba azért már fér használt gép rendesen-
A d 5300 at 18-140 es obival meg lehet akkor meghirdetem olyan 160 ezer környékén.
Mondjuk sok eladóval nem lehet egyezkedni ,és majdnem új áron akarja adni a milc gépeket.
Erre az a válasz ,hogy ő kifizette az áfát nézzem azt. Mondtam ez ok ,hogy te kifizetted , de akkor is használt a gép.
Én sem számolom bele az áfát meg még arról kb 10 százalékot számolok veszteségnek. Tehát új ár mínusz 35-37 százalék a használt ár. Ez van ezt bele kell számolni a buktába.

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49350) Tin_Shield válasza Sleek (#49349) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én is Nikon DSLR-ről váltottam m43-ra, és egy pillanatra sem bántam meg. A felhasználási szokásaim mellett (nem megyek ISO3200 fölé, nem ráncigálok 4-5 FÉ-et rawból, agility versenyt sem fotózok) semmi hátránya nem volt a váltásnak, csak előnye.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.