Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49951) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Kifutó Canon 750D 18-55 STM-el 170k

Elég jó dealnek tűnik ebben a kategóriában, nem?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#49952) modulus válasza Motion_Blur (#49951) üzenetére


modulus
aktív tag

Tényleg nem rossz, bár nekem az a kitobi nem kéne.
Inkább anélkül, még olcsóbban, és 1 sokkal jobb objektívet rá, akár használtan. Vagy 2t. Vagy hármat :D Na jó, 1 normális fényerős zoom.

(#49953) Mr.Csizmás válasza Motion_Blur (#49951) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a 18-55-öt nettósíthatjuk rögtön 10-20k értékre, azaz 150-160k a váz. (mivel középkategóriában nem népszokás kitobival nyomulni tartósan)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49954) PuMbA válasza Motion_Blur (#49951) üzenetére


PuMbA
titán

Kérdés, hogy mi az a 230k-ról való leárazás, mert annyiért sokkal jobb 800D-t veszel :) Szokásos MM. 200k körül volt az ára egyébként a cuccnak, szóval annyira azért nem rossz a leárazás a plusz akksival. 200k-ért biztos, hogy nem volt jó vétel a 800D miatt.

(#49952) modulus: Kitobit sokszor érdemes megvenni, mert alig drágábban adják, mint csak a vázat és 15-20k-ból nem veszel jobb obit tőle még használtan is.

[ Szerkesztve ]

(#49955) vihartigris válasza modulus (#49952) üzenetére


vihartigris
őstag

Nem rossz obi az a 18-55 STM.
Az árát megéri, kitobik között nincs szégyenkezni valója.

bármi reciproka a semmi

(#49956) modulus válasza vihartigris (#49955) üzenetére


modulus
aktív tag

Valakinek valamire biztos jó. Sőt, nyilván sok mesternek bőven kiszolgálja a munkáját.
Én a legtöbb esetben nem tudnám használni a fényereje miatt, így totál fölösleges lenne megvásárolnom. Használt piacon ilyen obik tömkelege vár gazdára.

(#49957) PuMbA válasza modulus (#49956) üzenetére


PuMbA
titán

Kezdő táj és épületfotóra tökéletes, ahol mondjuk f/8-at használsz :) Vigyázni se kell rá, hiszen tök olcsó obi. Mehet az esőben fotózás. Eladni persze nehéz, hiszen csak feljebb váltanak az emberek, lefele kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#49958) vihartigris válasza modulus (#49956) üzenetére


vihartigris
őstag

Természetesen ez felhasználásfüggő. Van Akinek egy pl: Canon L-es F4-es obi sem jó, mert fényerőtlen.

bármi reciproka a semmi

(#49959) Motion_Blur válasza modulus (#49956) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem csak mesterek vesznek DSLR-t.

Volt nekem fix 2.8-as telém is amikor még bele voltam b*zulva a fotózásba, most már csak egy kirándulós gépet szeretnék. A kit mellé egy 10-18 kell még nekem és ennyi. Éjszakai úgyis állványról menne, nappal kültéren meg kb mindegy a fényerő.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#49960) modulus válasza Motion_Blur (#49959) üzenetére


modulus
aktív tag

Boldog-boldogtalan veszi, elég valakit rábeszélni, hogy a milc-ek is jók már. "de hát az kicsi, azzal biztos nem lehet jó fotót készíteni.. " :D

10-18 jó lenne nekem is, de fényerősben sokba kerül, így maradt a 22/f2. Általános fotózásra, kirándulásra, pici milc-el együtt kis helyen elvan, könnyű is. Portréra meg az 50-es, de azt nyilván nem hordom, csak ha kifejezetten azt akarom használni.
Zoomba még nem találtam meg a nekem valót, ami jó lenne és nem százezrek.

(#49961) Motion_Blur válasza modulus (#49960) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A6000 volt még terítéken, kollégámnak van be is hozta kipróbálásra.
Hamar megköszöntem a lehetőséget és elengedtem a MILC témát.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#49962) Big_Boss


Big_Boss
aktív tag

Sziasztok!

Vásárolni szeretnék egy gépet.

Amire/amikor használva lenne:
- Kisgyerek fényképezése
- Nyaralások és családi összejövetelek alkalmával

Használt gép is játszik. 80-100 ezer Ft a keret rá.
Jelenleg a D3100-al szimpatizálok.

Köszönöm!

(#49963) vond válasza Big_Boss (#49962) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Használt LX100. Kis méret, viszonylag nagy szenzor, brutál fényerős 24-75mm lencse, fejlett fotós/videós funkciók.

Gyerekfotózáshoz, beltéri családi összeröffenésekhez a DSLR/MILC kitobik sötétek lesznek. Valami régebbi váz mellé még beleférhet egy használt, fényerős fix, de akkor csak egy látószöged lesz.

Szerintem. :B

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49964) Big_Boss válasza vond (#49963) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Köszi, teszteket olvasna nagyon jónak tűnik.
Már csak találni kellene eladó darabot... :)

(#49965) Lefty válasza Big_Boss (#49964) üzenetére


Lefty
addikt

Itt hardverapron szokott lenni.

(#49966) scream válasza scream (#49920) üzenetére


scream
veterán

Lassan választanom kéne, de nem igazán megy...

Ti mit vennétek?

- Sony A5100L + 16-50 kit obi, 2 év gari, ~140k
- Fuji X-A3 + 16-50 kit obi, 2 év gari, ~120k
- LX100 MarkI, 2 év gari, ~170k

Videó számomra teljesen elhanyagolható, leginkább a képminőség ami számít.

Nézegettem - későbbi időkre - objektíveket, Sony-ra azt láttam, hogy elég drágák (alapvetően szeretnék egy fix 60-80 körülit (portéra) és egy fix 12-16 körülit (tájkép) majd), de nem tudom, hogy még a gyári megoldáson kívül milyen alternatívák vannak? Pl van-e normális M42-es átalakító Sony E mount-hoz, ami nem kerül vagyonokba?

Fuji oldalról nem nagyon tudom mik vannak, de azt sejtem, hogy olcsóbb nagylátó fix Pana-ból van, amúgy meg Oly.

Ti mit vennétek? :F

(#49967) Rapid136 válasza scream (#49966) üzenetére


Rapid136
őstag

E bajonettes adapter fillérekért van az ebayról bármihez (is)
60mm-ben ott a Sigma 2,8/60 vagy bármelyik m42 50-es
nagylátóban 2,8/19mm Sigma vagy 2/12mm Samyang
sok E bajonettes manuális obi is létezik, távol-keleti gyártóktól pl.
(de kicsivel többért ott az A6000 keresővel)

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49968) scream válasza Rapid136 (#49967) üzenetére


scream
veterán

Köszi a választ!

Ha jól tudom, akkor mint az A6000, mint az A5100 tudja mutatni manuális obi esetén is, hogy mi van fókuszban, ugye?

Illetve az A6000 fókusza nem gyengébb-e, mint az 5100-é (a keresőt be tudnám a jobb/biztosabb fókusz érdekében áldozni).

(#49969) Tin_Shield válasza scream (#49968) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a6000 fókusza nem gyengébb mint az a5100-é, sőt.
Ha a képminőség az elsődleges akkor felejtsd el a kitobjektívet, legfőképp a Sony 16-50-et. Ha képminőség akkor ott a patent Sigma f1.4 sor (16, 30, 56), vagy a budget f2.8 sor.(19, 30, 60).

[ Szerkesztve ]

(#49970) scream válasza Tin_Shield (#49969) üzenetére


scream
veterán

A relatív képminőség ami fontos (mostani "felszerlésemhez" (S8+, iPhone SE, XiaoYi) képest. Anno volt DSLR-em, de eladtam, mert soha nem vittem magammal fizikai adottságai miatt (nagy és nehéz), most ezt szeretném elkerülni, így számít a kompakt méret (és súly).

Persze, jól jönne esetleg valami lista a kompakt objektívekről, főleg, ha E bajonettesek. :K

(#49971) Tin_Shield válasza scream (#49970) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha eldöntötted, hogy Sony akkor topikjában biztos segítenek, hogy melyik gyutávon mi a bestbuy.
Ha normális minőségű zoomot szeretnél a Sonyra akkor felejtsd el, hogy az kicsi lesz. A 16-50 persze kicsi, de ennyi az összes pozitívum róla.

(#49972) scream válasza Tin_Shield (#49971) üzenetére


scream
veterán

Igazából még nem döntöttem el, csak hajlok felé, mert nem igazán látok más alternatívát hasonló árkategóriában.

Talán még Oly E-M10 MarkII vagy MarkIII (bár azért ez már túllóg a kereten, de beleférhet).

Az a baj, hogy egyrészről nagy a választék, mert nincsen még se váz, se obi parkom, de a pénz tényező miatt meg elég szűk is.

Szóval valami olyat keresnék, ami az elején kompakt, de utána könnyen (nem kell hetegik fórumokat/oldalakat bújni 1-1 obi vagy kiegészítő beszerzéséhez, minden egyes alkalommal) bővíthető, relatíve pénztárcabarát módon (jó ár/érték aránnyal rendelkező üvegekre értem ezt elsősorban az általam használt gyútávon, akár manuális üvegekkel is). Nem tudom melyik lenne a megfelelő irány.

[ Szerkesztve ]

(#49973) modulus válasza scream (#49972) üzenetére


modulus
aktív tag

Lehet érdemes lenne akkor objektíveket is nézni, hogy miből van kínálat, milyenek és mennyiért.
(feltéve ha van elképzelés, hogy mi az ami neked kell)
Az már segít a váz eldöntésében is.

Én objektív alapján döntöttem, mert sok helyen olvastam itt a topicokban, hogy hiába jó a gép, az objektív ugyanolyan fontos.
Meghatároztam egy pénzbeli keretet, és abból kihoztam mindent (váz, állvány, memória kártya, plusz objektív, táska)

(#49974) Tin_Shield válasza scream (#49972) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Sony jó lehet, de ha nem fontos "selfie-lcd" akkor inkább az a6000. Követő AF-ben verhetetlenek, de hátrány lehet, hogy jó minőségű natív alapzoom még mindig nincs rá. Fixekből viszont már egész szép a választék, a többségük jó minőségű.

Ha nem akarsz videózni akkor felesleges az Oly E-M10mkIII, elég a mkII. Mft vonalon a Panasonic-ot sem hagynám ki, a GX80 nagyon jó áron megy mostanában. M4/3-ra van minden, a filléres kitobiktól a méregdrága Pro cuccokig, egy-két kivételtől eltekintve jók az objektívek. Hátrány, hogy video alatt gyenge a követő AF, és a raw képek sem húzhatók annyira utólag mint az APS-C.

A Fuji legolcsóbb gépei sem brillíroznak követő AF-ben, de képminőség itt a legjobb. Az objektívek jók és van is minden, de nem olcsók, 3rd party csak néhány manuális akad.

[ Szerkesztve ]

(#49975) Mr.Csizmás válasza scream (#49966) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

fujit szavaznám meg, a 16-50 az egyik legfrankóbb olcsó obi, amit volt alkalmam tesztelni. 18 helyett 16 kezdő, és relatíve jó rajzolat, 45-50 között elkopik már, de oda tudsz venni egy filmes 50-est adapterrel. esetleg ha eladod, egy 27/2.8, 23/2, 35/2 valamelyike is kijöhet kis ráfordítással, ha fényerős fixet szeretnél.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49976) krisztian7 válasza scream (#49972) üzenetére


krisztian7
tag

Én is hasonló márkák között vaciláltam és végül Olympus lett belőle MKIII (ha nem videóznék az MKII is elég lett volna). Próbáld ki a Fotoplus-ban, Olympus bemutató boltban a dolgokat, specifikációk meg tesztek segítenek a döntésben, de megfogni más dolog. Nekem itt rögtön kiesett a Sony és Panasonic is. Fuji-hoz meg drágálltam az objektíveket, de amik vannak jók. Olympus ezzel szemben rengeteg objektív lehetőség, jó fogás, minőségi anyaghasználat. De próbáld ki. :DDD

(#49977) csacsi77 válasza krisztian7 (#49976) üzenetére


csacsi77
senior tag

Igen a személyes próba mindenképpen kell. Én például sikítva dobtam el az Oly E-M10 III-at amikor megfogtam. Kinek mi, most már olyan szintre vannak hozva a digitális gépek, hogy csalódni nagyon semmiben sem fogsz.

Öreg fater megoldja!!!!

(#49978) vond válasza scream (#49972) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kisméretű, jó rajzú kitobiban nagyjából csak a Pana 12-32 jöhet szóba. A többi vagy gyengébb minőségű, vagy sokkal vastagabb. GX80-nal elég jó árban van már hónapok óta, de persze rárakhatod más MFT vázra is, csak akkor pl. nincs dual stabi. Szenzorban persze rosszabb, mintha Sony, vagy Fuji APS-C-t vennél, de ha fontos a kis méret, akkor szerintem ezen is gondolkodj el. És az LX100mI sem elvetendő (m4/3+fényerős alapzoom - az a lencse alapból megérne 200 ezret), csak azt meg nem nagyon tudod bővíteni, max. konverterekkel.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49979) Zoltán124


Zoltán124
kezdő

Üdv!
DSLR fényképezőgépet szeretnék vásárolni.
Mit ajánlotok?
Hobbi fotós vagyok, az elmúlt pár hétben vettem kettő használt Nikon gépet, az egyiket leejtettem, a másiknak meg elromlott a kijelzője :(
Az egyetlen hozzájuk való Nikon obim is szilánkosra törött :(
Szóval egyszóval megszívtam :(

Legfőképpen tájképeket készítek, illetve mostanában makro képeket, szocioportrékat, portréfotókat, multiexpós képeket, illetve a kedvenc témám az éjszakai szabadtéri fotózás, csillagfotózás, fényfestés.
Erre a célra milyen gépet ajánlanátok?
Illetve milyen objektíveket?
Olyan gép kellene, amihez használtan viszonylag olcsón (10-15-20ezer) találok objektíveket.
Maga a keret nagyjából a gép vázra 60ezer forint lenne, és természetesen használt gépre értem.

[ Szerkesztve ]

(#49980) pethob válasza scream (#49966) üzenetére


pethob
aktív tag

Mindenképpen azt javaslom, hogy a leendő optikák irányából tervezz. A vázak gyorsan változnak, változhatnak...

Nem titkolom, hogy Fujit nyúzok. Elsősorban a színkezelés és a "retró" kezelőszervekből származó ergonómia miatt, de nem utolsó sorban azért is, mert rossz XF objektív nincs, és szinte mindent lefedtek már a változtatható fókuszsíkú optikákon innen...

SZVSZ a Fujifilm 16-50 optikailag lényegesen jobb mint a Sony 16-50. Az LX100 meg egy egészen más történet, mint a másik kettő.

Kiváló képminőséget kis mérettel minden rendszeren csak fix objektívekkel kaphatsz. A "profi" zoom-ok nagyok és nehezek.

Fuji optikáknál van egy jellemzően F1.4 fényerős drágább és egy F2 fényerővel bíró kompakt, időjárásálló objektív sor. Neked ez utóbbi kell, ha a kis méret a lényeg. Konkrétan 35/2 (ekv. 50), 50/2 (ekv. 75) valamelyikét ajánlom portréra, esetleg a méltánytalanul elnyomott 60/2.4 macro-t (ekv 90)

Széles látóra nem félnék manuál fókuszost venni (úgyis minden éles) Laowa 9 (ekv 13.5) vagy Samyang 12/2 (ekv. 18) személyében. Ezek olcsóbbak, mint a Fujifilm saját megoldásai. Ha kell az autófokusz akkor persze van Fujifilm saját objektív is, több is, kifejezetten tájképezésre a 10-24/f4 zoom-ot venném. (Meg egy jó állványt és szűrőket, filtereket.)

Használtan vagy külföldről minden lényegesen olcsóbb, ezzel a lehetőséggel is bátran kell élni!

Ha a méret és az ár fontosabb, akkor MFT-ben gondolkodnék, tehát Oly vagy Pana...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#49981) Sleek válasza scream (#49972) üzenetére


Sleek
senior tag

Szia. Én dslr ről váltottam oly omd e m10 mk2 re.
Elsőre furcsa volt a fogása a gépnek. De nagyon megszerettem . Az meg iszonyat tetszik ,hogy az lcd n oda teszem a fókusz pontot ahova szeretném.
Viszont pár darab akksit vegyél hozzá mert max 300 képet bír ki.
Sokan mondták ,hogy akad késik a kereső a gépben meg ,hogy lassú , de én ezt nem vettem észre.
Esetleg ha nem tudod kipróbálni valamelyik üzletben , akkor Szfvár vagy Budapesten meg tudom mutatni a gépet,és kipróbálhatod.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#49982) konyi79 válasza Zoltán124 (#49979) üzenetére


konyi79
addikt

Milyen Nikonok voltak, mennyire voltál elégedett velük? Mit nem szerettél bennük?

[ Szerkesztve ]

(#49983) Zoltán124 válasza konyi79 (#49982) üzenetére


Zoltán124
kezdő

Nikon D3200, Nikon D3000.
Elégedett voltam velük, a 3200-sal, nagyon jól lehetett fényfestést fotózni, illetve az iso is megfelelő volt számomra.
A D3000 is használható volt.
Elégedett voltam velük még galyra nem mentek :(

[ Szerkesztve ]

(#49984) vihartigris válasza Zoltán124 (#49983) üzenetére


vihartigris
őstag

Neked akció kamera kell, az jobban bírja a strapát. :D

bármi reciproka a semmi

(#49985) Zotya21 válasza Zoltán124 (#49983) üzenetére


Zotya21
senior tag

sztem ha ennyire olcsó üveget szeretnél akkor

valami milcet kellene nézned mert azokra nagyon sok régi manuál obit rá lehet tenni amik vannak ennyiért

de a milc meg megint nem olcsó

Sony a6000 ? használtan talán van ennyiért

és a régi üvegek fémből vannak általában ugyhogy lehet velük dobálózni :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#49986) konyi79 válasza Zoltán124 (#49983) üzenetére


konyi79
addikt

Az a helyzet annyiért, mint szeretnéd a nem fogunk tudni ajánlani olcsó üvegekkel etethető vázakat ajánlani.
A belépő tükrösök a legolcsóbbak így pár évesen, évtizedre visszamenőleg kompatibilisek a saját lencséikkel.
Ettől nem lesz jó, de olcsó. A jó objektív mindenképp drága, most is meg régen is. Inkább fordítsd meg a dolgot, nézz nézz üveget ami tetszik, a maradékból meg ajánlunk hozzá vázat.

(#49987) scream


scream
veterán

Mindenkinek köszönöm a rengeteg tanácsot, hozzászólást és a felajánlást is!

Akkor egyelőre megyek és szétnézek obi kínálat tekintetében is, lesz mit átnyálazni és megfontolni...

:R

Aztán majd ha azzal végeztem, jövök ide vissza kísérteni.

(#49988) Tin_Shield válasza Zotya21 (#49985) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a6000 manuálozni? Hát izé, pont azt nem tudod vele kihasználni amiben erős, az autófókuszt. Egy régebbi NEX5/6 is bőven elég erre. Vagy egy Olympus PEN, egy Panasonic G. Vagy a titkos favorit a Fuji XE1. Ezeket "gombokért" meg lehet már csípni.

[ Szerkesztve ]

(#49989) Zotya21 válasza Tin_Shield (#49988) üzenetére


Zotya21
senior tag

csak a milc miatt gondoltam rá

annyira nem ismerem a sony-nikon canon mellett a többi márkát

viszont én a d5500 al szívok ha régi obit szeretnék mert ugye nincs végtelen fókusz a legtöbbnél

kevés való nikonra pedig rengeteg szép üveg van de nem is amiatt vettem, csak kipróbálom néha azt is

egy helios 44-3 om van a rendes obik mellé

de ha van sokkal olcsóbb jó szenzoros megoldás csak örülök neki :))

https://500px.com/slayer_art

(#49990) Mr.Csizmás válasza Tin_Shield (#49988) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

inkább XE1, a szenzor az jó, a fókusz csapnivaló, de ha vintagel akkor úgyis mindegy :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49991) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,
ISO tűrésben mely FF vázak a legjobbak kb 500, max 600ezer ft(itthoni ár) környékén?

(#49992) Rapid136 válasza zümzümm (#49991) üzenetére


Rapid136
őstag

Ennyiért lassan Sony A7III-at is kapsz, az elég kompromisszummentes :)
(dxomark-on vannak ilyen jellegű mérések, kb. 14,7 fényérték)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49993) zümzümm válasza Rapid136 (#49992) üzenetére


zümzümm
senior tag

OKs, akkor legyenmax 500ezer:)

(#49994) p_adam válasza zümzümm (#49991) üzenetére


p_adam
addikt

Az újak között nincs akkora számottevő különbség, ami gyakorlatban releváns, ennél sokkal jobban függhet attól, hogy milyen objektív van a gépen, és az adott max. fényerő miatt milyen ISO/záridő érhető el. Persze ha ilyen ISO12800 felettiről beszélünk, akkor a Sony/Nikon egy kicsit jobb mint a Canon, de nem sokkal (cserébe az utóbbi színei kevésbé problémás rossz fényviszonyoknál)

[ Szerkesztve ]

(#49995) ftc


ftc
nagyúr

Úgy néz ki végre elkel a régi E520-am...

Nézelődtem fényképező fronton...

Kiszemeltek:

Oly OM-D E10 mk II
Oly OM-D E10 mk III - videó végett

Sony A5100
Sony A6100

a FF Sonyk kb 780EURtol indulnak :W

Fuji X-T100
Fuji X-A10

Fujinal mondjuk eléggé drágák az obik halandónak...

Mindegyikhez KIT obejktiv menne illetve van egy Oly FL-36R vakum. Mindegyik géppel működne?

A Canon EOS sorozat meg olyan mintha ki lenne halva... Canont nem nagyon érdekli...

(#49996) MARVEL


MARVEL
tag

Használt DSLR vásárlásánál mi a megengedett max exposzám?
A 15000-es szám még megfelelő?

(#49997) vihartigris válasza MARVEL (#49996) üzenetére


vihartigris
őstag

Az még bejáratós.

bármi reciproka a semmi

(#49998) grigo válasza MARVEL (#49996) üzenetére


grigo
őstag

Ár függvénye. Sokan vesznek 100e körül is és bekalkulálnak egy zárcserét. Legalább is volt ismerősöm aki így csinálta. Kérdés, hogy amiben már ilyen sok van ott mennyire fárad el maga az egész akkor is ha új zár van benne. De 15 ezernél nem aggódnék.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#49999) PuMbA válasza ftc (#49995) üzenetére


PuMbA
titán

Canon-nál EOS M50 van, top minőségű FullHD videóval és autofókusszal. Sokan használják vlogra. Egyáltalán nincs kihalva :)

[ Szerkesztve ]

(#50000) suhi84


suhi84
tag

Sziasztok!

Lehet hülye kérdést fogok feltenni, de nem értek a fotózáshoz.
Szeretnék venni egy gépet a család/gyerekek fotózására és videózására- beltérben és kültérben egyaránt-, ami azért jobb az öregjó Canon SX100IS után.
Azt nem tudom, hogy ha a GX80 12-32-s Kitben kapható készülékre esik a választásom szenvedhetek-e hátrányt, mondjuk egy Canon G9X Mark II-vel szemben.
140-rt találtam neten, ezért még ennyit esetleg kiadok, ha jobban ajánljátok, de 160-170-rt egy LX100t már biztos nem veszek meg.
Ja és többnyire autó módban menne, mivel a feleségem kezelné java részt, amikor nem vagyok otthon.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.