Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) maestro_z


maestro_z
tag

Sziasztok!
Abszolút kezdő lévén milyen gépet ajánlotok 150e forintig bezáróan. Szempontok jó kép minőség, jó videó minőség, 4k videó lehetősége, jó ár/érték arány. Ebben az árban mi most a bestby?
Előre is köszönöm.

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#49102) ForTun3 válasza maestro_z (#49101) üzenetére


ForTun3
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Segítségek, tanácsot kérnék, elvesztem, nem tudom mit tegyek!

Életemben kb 10 alkalommal volt a kezemben DSLR és megszerettem a fotózást, de sajna videózni nem nagyon tudtam vele, egy 600D-ről van szó.

Szeretnék egy olyan gépet, mely tud akár 4k-ban is videózni, viszonylag stabilizált, ellenben nagyon szép képeket is tudok vele készíteni.
Valamint szeretném ha este is látna valamit a gépezet, sokszor az edzéseink belenyúlnak a szép naplementébe, éjszakába a városi fényekkel és jó lenne közben videózni, képeket készíteni.

Sony A7S Mark II-re gondoltam, ....ára miatt használtan...., nézegettem vele képeket, videókat, de közvetlenül nem volt alkalmam, hogy kipróbáljam még.
Ha valaki tudna más alternatívát is szívesen hallgatom, nem venném zokon sem ha olcsóbb mert évek óta spórolok rá kb, gimi, egyetem mellett..
DSLR, vagy MILC, melyiket miért?

Eddig nagyrészt telefonnal küszöböltem ki a problémáimat, de gyatra a kép és a videó minősége is egy nagy szenzoros kamerához képest, pláne hogy este "vak".

Szeretnék hozzá egy gimballt is, vagy valami alternatív stabilizátort a jövő évben venni mellé, de azért nem árt szerintem ha beépített stabilizátor is van.
Várok minden ötletet, tippet, tanácsot, trollok kíméljenek, komolyan szeretném venni!
Köszönöm! -Ákos :R

(#49103) kovsol válasza ForTun3 (#49102) üzenetére


kovsol
titán

Nem tudom az A7SII milyen árban megy használtan, de lehet érdemes lenne várnod még, mert most már nagyon érik a harmadik széria bejelentése, és akkor tuti megzuhan jobban a hasznát ára a kettesnek, ha sokan váltani akarnak.
Egyébként alternatívának tudom javasolni az A7III -t. Low light tudása nem sokkal marad el az A7SII-höz képest, de az auto fokusz jobb, és tudsz Full frame és super35 mód között is váltani. És ha HLG-ben szeretnél videózni azt is csak a harmadik generációs vázak támogatják.

Panasonic gépeket nézted esetleg? Bár azok nem tűrik olyan jól a magas ISO -t, mint a sony.
A Fujifilm X-T3 is nagyon jó videós cucc lett egyébként, egyedül a stabi hiánya ami lerontja az összképet.

Egyébként a váz az csak egy dolog. Ha tudod milyen objektíveket akarsz rá venni, akkor azok árát is már előre nézd meg.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#49104) ferrari1


ferrari1
őstag

Régebben képben voltam és használtam is tükrös gépet aztán az élet másfelé sodort és azóta sok minden változott. Most viszont baba születése miatt megint szükségem lesz egy jó kis szettre. Kérlek benneteket segítsetek, hogy mit lenne érdemes vennem.

Keret kb. obira kb 200e. vázra kb 100e.-et szánnék elsőre. Használt elől sem zárkózom el!

Köszönöm az ajánlásokat!

Ha rossz helyre írtam a kérésem, akkor mindenkitől elnézést! :)

[ Szerkesztve ]

(#49105) hibavissza válasza ferrari1 (#49104) üzenetére


hibavissza
veterán

Fuji XT20+35 f1,4, Olympus EM10 II+Pana 20 f1,7. Egy árban fölötte, egy alatta. Esetleg Canon M50+22stm f2. Ebben nincs e shutter és a mechanikus zárja csak 1/4000-ig enged. Ez fényerős objektívvel, napsütésben gond lehet, ha a gyermeket fotóznád leválasztott háttérrel azaz tág rekesszel.

[ Szerkesztve ]

(#49106) hibavissza válasza ferrari1 (#49104) üzenetére


hibavissza
veterán

Kihagytam egyet. A Sony A7II mindenféle kuponokkal (Topikjában segíteni fognak) most jó vásár lehet. Ez is fölötte van a keretednek sajnos.

(#49107) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Tavasz körül tervben van egy komolyabb gép vásárlása. Addigra szeretném pontosan tudni, hogy mit vegyek.

Az igényeimnek majdnem teljesen megfelel a Sony RX10 Mark IV:
- 24-600mm ekv.
- jó lencse
- gyors AF sötétben is
- 4K video
- mikrofon bemenet
- manuális fókusz felülbírálás (odatekerem kb. ahova akarom, utána az AF nem kezd el máshol keresni)
- használható makró képesség

Az egészre maximálisan 650-700k-t szánok minden kiegészítő kütyüvel együtt.

Mivel valamiért kiráz a hideg attól, hogy 650k-t kiadjak egy 1"-os "kompaktért", még akkor is, ha erre 5 év gari jár, így szeretnék alaposan körbenézni a cserélhető objektíves gépek között is a használt piacot beleértve.
Azért is szeretnék máshol is körbenézni, mert az RX10 mk4-hez képest nagyobb érzékelőt, és/vagy ekv. 600mm-nél nagyobb telét szeretnék.
Megfelelően jó lehetőség esetén a 4k videó az egyetlen, amiről a fenti listából hajlandó vagyok lemondani.

MFT vonalon sajna nem úszom meg 800 alatt, így a Canon DSLR vonalat néztem ki egy 15-85mm és egy Tamron 150-600 G2 társaságában. Persze minden használtan.

Szeretnék pro-kontra érveket meghallgatni a lehetőségekről.

Előre köszi minden tippet!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#49108) Ereshkigal válasza Bici (#49107) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Tanácsot majd adnak mások, mindenesetre meg tudod venni azt a Sony-t 450-ért is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49109) Tin_Shield válasza Bici (#49107) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Egy Pana G80 kit és egy 100-300II messze nem kerül 800-ba, kb. a feléből megvan. Persze ha G9 és PanaLeica 12-60 plusz 100-400 akkor simán lehet annyi, de az akkor már bőven nem RX10mk4 szintnél járunk.

[ Szerkesztve ]

(#49110) Bici válasza Tin_Shield (#49109) üzenetére


Bici
félisten

Hmm, kit obira nem is gondoltam. Utánanézek a minőségének. A 100-300II az eddigi nézelődéseim alapján gyengébb, mint az RX10 mk4 lencséje. Viszont 400 körül meglenne. Nehéz döntés.
Azt hiszem a g80 érzékelője fog dönteni. Ha van annyival jobb, mint amennyivel kisebb a rekesze a két pana obinak, akkor erős alternatíva, bár kicsit kételkedem ebben.

Mindenképp nyitott maradok egyéb lehetőségekre is, és szíveaen veszek ötleteket.

Kössz!

(#49108) Ereshkigal: Kössz a tippet!
Nehéz kérdés. Ez az ár nagyon jól hangzik; 200ezer ft mínusz... Ezért már elképzelhető, hogy megéri bukni a +4 év garit. Utánaguglizok, hogy több garival is van-e olcsóbban.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#49111) Tin_Shield válasza Bici (#49110) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Próbáld ki a Panasonic Try&Buy programjában a vázat is, és a telét is. Kicsit döcögősebben működik mint az Olympus "Tedd próbára", de egy próbát megér.

(#49112) hibavissza válasza Tin_Shield (#49111) üzenetére


hibavissza
veterán

Ami az olimposz tedd próbára akciójánál döcögősebb......az nincs.

(#49113) Mirman válasza hibavissza (#49112) üzenetére


Mirman
őstag

Nekem csak pozitív tapasztalatom volt . Le van foglalva az időpont , oda megyek , elhozom és a kijelölt időpont előtt visszaviszem.

(#49114) Tin_Shield válasza Mirman (#49113) üzenetére


Tin_Shield
őstag

+1

[ Szerkesztve ]

(#49115) Ear001 válasza Mirman (#49113) üzenetére


Ear001
addikt

+1

(#49116) sony309


sony309
őstag

Üdvözlet, sziasztok!

Saját részre keresek egy MILC gépet obival kb. 120.000 Ft-ig!

Eddig csak kompakt gépeim voltak, erről szeretnék feljebb lépni. Semmi profi felhasználás, csak az általános témák, család, városi kirándulás, tájfotózás, néha megpróbálkoznék korlátozott fényviszony mellett egy-egy esti képpel is. Sport fotózásra nem használnám, gyors mozgások kizárva. Videó nem elsődleges, de nem lenne hátrány, ha FHD-ban tudna rögzíteni. Használt géptől sem zárkozok el, de jobban örülnék egy újnak.

Várom az ajánlásokat, amikkel nem nyúlok mellé!

Köszönöm előre is!

S3x, hifi & rock and roll

(#49117) hibavissza válasza Mirman (#49113) üzenetére


hibavissza
veterán

Ja, 2 hónapot kellett volna várni a váz és objektív kipróbálására. Elég vicces. Gondolom a főni és haverjai nyaraltak vele. :DDD

(#49118) asdf_ válasza hibavissza (#49117) üzenetére


asdf_
veterán

Jozan paraszti esz: a vaznak ES az obinak egyszerre kellett szabadnak lennie, szezonban szerintem semmi meglepo nincsen benne, hogy akar ket honap mulva hozhato ez csak ossze.

(#49119) konyi79 válasza asdf_ (#49118) üzenetére


konyi79
addikt

Én egy e-m5-öt kértem a 75-tel, kétszer. Azóta várom hívjanak. 4 éve.

(#49120) vihartigris válasza konyi79 (#49119) üzenetére


vihartigris
őstag

Kéréskor nem volt elég mély a hangod :D

bármi reciproka a semmi

(#49121) hibavissza válasza konyi79 (#49119) üzenetére


hibavissza
veterán

Tedd próbára a türelmed akció :))

(#49122) konyi79


konyi79
addikt

Gyanítom a partnerbolt hozzáállása nagyban közrejátszik a dolog sikerében, ez ilyen volt, azóta már nem partnerbolt. Ettől függetlenül sajnos akkor is a gyártó megítélésére üt vissza, vagyis nem sajnos, okkal.

(#49123) xXxian válasza konyi79 (#49119) üzenetére


xXxian
senior tag

Ha csak kétszer próbáltad, nem is akartad igazán. ;)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#49124) azthittem


azthittem
csendes tag

Sziasztok!

Haladó szintű fotósnak sajnos rajta kívül álló okok miatt rendszert kell cserélnie.

Egyelőre egy váz kellene + kit obi.

A keret 300K.

A jövő pedig FIX obis.

Ezek tudatában kérem segítségetek!

Előre is köszönöm!

(#49125) konyi79 válasza azthittem (#49124) üzenetére


konyi79
addikt

fix vagy FX?

(#49126) azthittem válasza konyi79 (#49125) üzenetére


azthittem
csendes tag

Fix:)

Szeretem a 35 és 50mm-eket.

Nem zárkózóm ez a MILC-től sem....bevallom az a7-eket nézem....de lehet róluk olvasni hideget meleget.

Ésszerűnek tűnhet egy 77D is.

[ Szerkesztve ]

(#49127) konyi79 válasza azthittem (#49126) üzenetére


konyi79
addikt

A rendszercsere miben merül ki, maradt esetleg valami obid, amit tudnál tovább használni, és megéri befolyásolja a döntésed?

(#49128) azthittem válasza konyi79 (#49127) üzenetére


azthittem
csendes tag

Szia!

1 db akku maradt és 2 töltő......szóval gyakorlatilag semmi. Amúgy Sony párti vagyok, de ez egy jó lehetőség nyitni más irnyba. A Sonyt nagyon szeretem de hátránya a szegényes és drága objektív választék.

(#49129) konyi79 válasza azthittem (#49128) üzenetére


konyi79
addikt

Én is szonin élek, de az EOS-M50 kit + ef adapter + 50stm-nél nem tudok most ár-értékben jobb ajánlatot 250k-16k cashback-kel. Minden hibája ellenére az egy nagyon jó ajánlat most. És akkor még szintén cashback-kel a keretedbe beleférhet az M-es 22 STM

Bár tény, abból a rendszerből nem lesz könnyű továbblépni, erre mind a Sony mind a Fuji alkalmasabb.

[ Szerkesztve ]

(#49130) Rapid136 válasza azthittem (#49126) üzenetére


Rapid136
őstag

Manuális obival megbirkózol? Én három évig azon éltem az A7-esen.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49131) azthittem válasza Rapid136 (#49130) üzenetére


azthittem
csendes tag

Szia!

Igen utánanéztem már, hogy régebbi manuál obikat is meg lehet etetni az a7 vázzal. Megmondom őszintén, hogy jártam már pórul mf-al........tudom, a pénz szab határt az elképzeléseimnek, de 2018-ban nem szívesen manuál fókuszoznék már - de persze meg tudom oldani.

Jelenleg nekem egy váz kellene meg egy kit obi, amit aztán tudnék bővíteni üveg szinten.....mondjuk egy fix 35 mm-rel vagy fix 50 mm-rel.....1,8as fénnyel és autofokusszal.

Feltételezem, hogy a régi A bajonettes SONY DT 50/1,8-at is rá lehetne átalakítóval tenni az a7-re.(ilyen obimat loptak most el és nagggyon szerettem....az volt a zászlós hajóm gyakorlatilag).

Full frame gépet még soha nem próbáltam, ez is csábít az a7-ben.

Természetesen az alakja is tetszik....meg ugye sony.....megrögzött sony-s voltam mindig is, de úgy vagyok most vele, hogy az elfogultságom fölé próbálom helyezni a praktikumot.

Ha telét akarnék venni, akkor egy fix 400-ban gondolkodnék, de az már szerintem minden gyártónál kokain árban megy.

Összegezve:
-kell egy váz
-kell egy kit obi
-nem baj ha full frame
- tudjon annyit legalább mint egy A58....

(#49132) asdf_ válasza konyi79 (#49122) üzenetére


asdf_
veterán

Most nem tudom visszanézni, de elég rég.óta (de lehet, hogy a kezdetek óta ez az egyedüli módja) a teddprobara.hu oldalon kell igényelni a próbacuccot, ahhoz a partnerboltoknak semmi közük és rendben, időben elintéznek mindent. Ha egyéb úton kérted, akkor valószínű nem úgy kellett volna.

(#49133) konyi79 válasza asdf_ (#49132) üzenetére


konyi79
addikt

Igen, ez a módja. Mégse működött, de lényegtelen.

(#49134) azthittem válasza konyi79 (#49129) üzenetére


azthittem
csendes tag

Ezt úgy érted, hogy az általad említett MILC Canon rendszerből nem lesz könnyű továbblépni?

(#49135) PuMbA válasza konyi79 (#49129) üzenetére


PuMbA
titán

EF obikkal könnyű továbblépni, mert azok felmennek az RF mountra is :)

(#49136) Rapid136 válasza azthittem (#49131) üzenetére


Rapid136
őstag

Az embereknek évtizedekig működött a fotózás AF nélkül, 1980 után jelent meg az első rendszer :)
Azért A7-tel kicsit könnyebb a manuálozás mint bármely tükrössel és van jónéhány kompakt távmérős obi amik simán hozzák a szintet. 1,4-es obi sincs AF-ben megfizethető áron, viszont akár 1,2-est is találsz MF-ban.
A családban fellelhető egyéb obiktól nem is beszélve... portrézni filléres Heliossal megfizethetetlen.
Szinházban fotóztam jónéhány előadáson csak manuális obikkal, nem nagy mágia.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49137) azthittem válasza Rapid136 (#49136) üzenetére


azthittem
csendes tag

Nos azóta készítettem egy kimutatást hogy hogyan alakulna a jövő.

A Nikon rendszer jön ki a legdrágábbra.

A legkedvezőbb árú a Canon M50 lenne.

A legjobban az A7 tetszik.

Viszont ha jól veszem ki soraidból, te is az A7 felé terelgetsz.....

(#49138) kovsol válasza azthittem (#49137) üzenetére


kovsol
titán

Azt vedd figyelembe, hogy az A7 első szériája már nagyon régi technika. Az M50 azon kívül, hogy nem full frame valószínűleg jobb mindenben.

May the Force be with you!

(#49139) konyi79 válasza azthittem (#49134) üzenetére


konyi79
addikt

Hosszútávon, ha a cél a FF lapka nem a legjobb megoldás az EOS-M. Persze, vehetsz ef üvegeket, amit egyszer felrakhatsz egy EOS-R-re is, de az sose lesz olyan.
Ettől még áll amit írok, 300k alatt igencsak jó az EOS-M50 az említett kitben.
Bár igaz, annyiból vehetsz egy A6000-et is meg egy ötvenest natívban, ugyanott vagy. Csak a Sony-t a drága natívok miatt bíráltad korábban, ezért nem mondtam. A Sony rendszere a legrugalmasabb hosszútávon, de a használtpiac öreg tükrös üvegeivel csak adaptálva versenyképes árban.
Az A7 persze lehet az utad, de korlátolt a használata mf üvegekkel a többi felől nézve az biztos. Nem biztos rossz irány, de korlátolt.

[ Szerkesztve ]

(#49140) MittuDomain_ válasza azthittem (#49137) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az A7 jövőállóbb, és nagyobb közösség van mögötte, akik segítenek.
Mondom úgy, hogy most vettem M5-öt (az M50 kicsit butább tesója, ami cserébe talán jobban kezelhető /több tárcsa, több programozható gomb/), de a fő ok az volt, hogy olcsóbban megkaptam és én most váltok bridge-ről, szerintem évekbe tellik mire megérzem a hátrányait.

A Canon-ra használt, FF-es obit adatterrel venni nem vészes, a kínálat is jó.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#49141) Rapid136 válasza azthittem (#49137) üzenetére


Rapid136
őstag

Dehogyis :))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49142) sony309


sony309
őstag

Bár még nem kaptam választ a kérdésemre, de kérdeznék újabbat:

Nem profi felhasználásra, családi alkalmak, kirándulások, városlátogatások megörökítésére mennyire használható a Fujifilm X-A3?
Nagy mellényúlás lenne 100.000 Ft-ért 16-50 objektívvel kitben?

A válaszokat előre is köszönöm!

S3x, hifi & rock and roll

(#49143) sony309


sony309
őstag

Vagy jobban járnék egy Canon EOS M100-zal (15-45 mm kitobival) 103.000 Ft-ért?

S3x, hifi & rock and roll

(#49144) konyi79 válasza sony309 (#49142) üzenetére


konyi79
addikt

120k-ba értelmes gép újonnan nem fér bele, kitben használtan viszont garis a6000-et kapsz annyiért.
Az A3 ha evf nem számt lehet jó, de a Fuji topikban érdemes lenne rákérdezni, én nem ismerem a típust csak adatlapról. Azt tudom, mellőzi a Fuji x-trans színszűrőjét, annak minden előnyével és hátrányával.

(#49145) sony309 válasza konyi79 (#49144) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm a választ!

Canon M100 kitben?

S3x, hifi & rock and roll

(#49146) azthittem válasza Rapid136 (#49141) üzenetére


azthittem
csendes tag

Nos, beletettem a délutánom a dologba. Ismerve fotózási szokásaimat úgy néz ki letettem a garast az a7 mellé. A gondom az, hogy nem tudom eldönteni hogy kezdő szettnek 28-70 ff steadyshot os obival vegyem, vagy egy vázhoz vegyek egy sony ef 50/1,8 at ami ugyancsak ff de nincs stabi....a jövőmet pedig ff objektívekkel képzelem(meike,helios,takumar stb...). A dilemmám kb 20.000 ft különbséget mutat, ezt most elhanyagolhatónak tekintem. Köszi előre is.

(#49147) konyi79 válasza azthittem (#49146) üzenetére


konyi79
addikt

Az a kit nem olyan rossz, lesz stabid, zoomod, időjárásálló objektíved.
Ötvenessel trükközni meg tényleg manualból fillérekből megoldod.
De azt tud, az A7 nagyon az eleje, lassú, kényelmetlen kis váz, csodát ne várj tőle.

(#49148) Rapid136 válasza azthittem (#49146) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem kényelmetlen az :)
Az AF előtti filmes vázak méretét idézi, Minolta XDs, Pentaxok...az ujabb képstabis vázak már másfélszer vastagabbak sajnos. Egy jó 50-es meg tényleg megoldható fényerőtől függően 8-20000 Ft-ból.
Miután nincs benne csapkodó tükör és úgyis a tenyeredbe ültetve használod, igy elég jó záridőket ki lehet tartani vele stabi nélkül is (+iso6400 akár).

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49149) zsolt0017


zsolt0017
tag

Sziasztok :D

Teljesen új, az alapokról felépített rendszert szeretnék össze hozni és igazából van is már két jelöltem.

Az egyik a Sony a7III, 28mm f2, 55mm f1.8 és 85mm f1.8 obikkal.

A másik a Fujifilm X-T3 a 16mm F1.4, 23mm f1.4 és 56mm f1.2 obikkal.

Amire szeretném, portré, kevés tájkép, városi fotózás (épületek is), time lapse, rendezvények. Nagyon fontos, hogy nagyon kevés fény mellett is jó eredményeket produkáljon. Videózás is lenne vele, tehát fontos az AF, valamint az abból eredő zaj. A keret kb ennyi lenne, ahogy nézegettem, ezek egy árszinten is vannak. Persze más javaslatokat is meghallgatok. Tisztában vagyok vele, melyik rendszernek mi az előnye, nagyjából, de mivel egyiket sem használtam, nagyon remélem itt találok véleményt. Nálam egyelőre a Fuji a nyerő a 24mm miatt, kicsit frusztráló, hogy 28mm az olcsóbb obi a Sonynál, de hát ez van. Talán ha kicsit húznám a keretet, kijöhet a 24mm GM, de akkor vagy az 55mm vagy a 85mm esne. A tamron 28-75mm is pont ezért nem preferált, bár ugyanott vagyok vele, mintha az első Sony kitet választanám, csak ugye 1 stopnyi fénnyel kevesebb. Igazából elég sok az opció, pont ezért szeretnék véleményt kérni.

Valamint gondolkodtam a Fujinál a 16-55 és 50-140 kombón egy gyors fix obival, ami kb f4 lenne full framen, és még így is olcsóbb.

(#49150) azthittem válasza Rapid136 (#49148) üzenetére


azthittem
csendes tag

Mindkettőtöknek köszönöm, hogy foglalkoztok a témával.

Az utóbbi években nem annyira kísértem figyelemmel a technológia fejlődését, mert volt egy rendszerem, amivel meg tudtam oldani tökéletesen a dolgaimat.
Meglehet, hogy banális kérdés, de mégis feltenném. Jól gondolom-e, hogy az összes régi SLR objektív gyakorlatilag full frame?
Milyen 50 mm-es manuál technikát ajánlotok? E-bay-ről szoktátok ezeket beszerezni, vagy használt fotóscuccos magyar oldalakról?

Köszi a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.