Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49701) Tin_Shield válasza seadrone (#49697) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha MILC esetleg szóba jöhet az Olympus E-PL5/6 és egy Oly 9-18 használtan, bár ez a kombó inkább 120-130e körül lenne.

(#49702) hibavissza válasza konyi79 (#49700) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] Ez már azért szempont. Szerintem.

(#49703) konyi79 válasza hibavissza (#49702) üzenetére


konyi79
addikt

Szerintem venned kellene ha annyira jónak látod.
Aztán ha majd egy hónapja megelégedéssel használod, nem fagy, nem omlik össze állandóan, van használati értéke, leírod a tapasztaltakat, utána a leírásod tudjuk linkelni az érdeklődőknek.
Aki pedig keresi élete első valódi fényképezőgépét, ne szívassuk meg ilyennel.

(#49705) konyi79 válasza seadrone (#49688) üzenetére


konyi79
addikt

Szia,
az épületfotó sem olcsó dolog, ha specifikusan akarod csinálni. Alapból olyan nagylátószögű objektívet igényel, amiből használtra is meg kell nézni, mire elég a kereted. Meg ha még jobban ráfeküdsz a témára, akkor tilt-shift obi kell, a perspektívikus torzítással is tudj játszani.
Kezdésnek nem tudsz ennyiből túllépni egy kitobin, de ha még nem használtál nagyobb szenzoros fényképezőgépet, én azt mondom nem is biztos kellene. Viszont akkor már olyan, aminek az átlagosnál kicsivel nagyobb a látószöge.
Ez Olympus/ Panasonic esetén 12mm indulót jelent, Canonnál 15mm-t, Fuji/Sony/Nikon 16mm kezdő.
Ha kisebb megoldást látsz szimpatikusabbnak, akkor a tükörnélküli gépek felé érdemes nézelődnöd, ma már azért azokból is van használtan jó áron.
Ami jó hír, az épület nem ugrál így nem kell gyors fókusz, meg kivárja meglődd több expóból ha kell, így a dinamika se létkérdés neked a szenzorban. Viszont kell hozzá egy állvány.
Amit ajánlottak GX-80 már egy használható kategória, az m100 bár olcsóbban megcsíphető azért elég kompaktos hatású, nem nagyon van benne fényképezőgép érzet. Bár soknak tűnik a másfélszeresét kimondani a keretednek, de a sokkal értelmezhetőbb M50-ig gyűjtenék akkor már.
A kettő között van valahol a középút az Olympus EPL sorozata kereső nélkül szintén.
Szerintem ne kapkodd el, nézegesd 5-6 évre vissza a típusokat, és figyeld a hirdető oldalakat mikor bukkan fel kereteden belül ami tetszik.

(#49706) daniduke válasza seadrone (#49688) üzenetére


daniduke
tag

Én a nagy látószög-pici pénz kombóra fujifilm xe1 + 7artisans 12mm-t használok. Még egy sör is is kijön mellé a 100 ezerből :)

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#49707) seadrone


seadrone
őstag

köszi srácok, olvasgatok, figyelek, és ha lesz új kérdéscsomagom, akkor nem fogom restelleni ide feltenni.

:R

(#49708) MittuDomain_ válasza MittuDomain_ (#49653) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Na most reggel sikerült átvenni.
Vittem a gépet magammal, beletettem, stimmel.

Igazatok volt, maximum még egy kis üveget lehetne beletenni mellé (mondjuk 22m f2, de viltrox+50mm tuti nem), de kárpótol a minősége; 3e-ért ajándék volt.
Nagyon masszív, vízálló, hatalmas fém csat, komoly varrások, tetszik, na. :B
Ha valakinek kis méretű gépe, esetleg bridge-e van és táskán gondolkozik, próbálja bele.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#49709) modulus válasza MittuDomain_ (#49651) üzenetére


modulus
aktív tag

Én is most vettem Canon m100-at, kitobi nélkül. Vettem hozzá adaptert plusz egy 50/1.8-at, hamarosan pedig én is szintén egy 22mm F2 palacsintát. :)

Övtáskában is simán elfér így, úgyhogy kirándulásokra tökéletes (obival együtt 400 gramm körül van). Egyébként sem nagyon kell szégyenkeznie képminőség terén.

(#49710) MittuDomain_ válasza modulus (#49709) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Hol-milyen adaptert meg 50/1.8at vettél és hol tervezed venni a palacsintát?
Még mindig nem vettem semmit a kitobi mellé, mert nem találok ár/értékben "bajnokot".

Azért az M100 jóval kisebb, mint ez M5, itt csak a váz valami 420g, de nincs mit tenni, nekem muszáj volt az evf, nyaralós gép, nyaraláskor meg erősen süt a nap. :))

Jöhetnek a tippek akár pm is. :B

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#49711) modulus válasza MittuDomain_ (#49710) üzenetére


modulus
aktív tag

Canon EF/Eos M adapter,, 50mm/1.8 STM. Az adaptert géppel együtt vettem meg akcióban, az 50-es obit külön, illetve a 22-est még egyelőre pihentetem, azt még én sem tudom honnan lesz.

(#49712) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Segítséget szeretnél kérni,használt gép kiválasztásánál.Főként portré fotókat szeretnék készíteni.
Nikon D300 vagy Canon 1200D?Melyiket,miért válasszam?

[ Szerkesztve ]

(#49713) Tin_Shield válasza korcsillio (#49712) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem tudom milyen szempontok alapján nézted ki ezeket a gépeket. A Nikon egykoron az APS-C kínálatuk csúcsa volt, egy masszív profi cucc, ez a Canon pedig egy fröccsöntött műanyag belépő gép.
Mekkora összeget szánsz az egész projektre (gép, objektív, fényformálók stb.)?

(#49714) korcsillio válasza Tin_Shield (#49713) üzenetére


korcsillio
őstag

80körüli összeg...
Most volna egy 1300d is...
Portrézni szeretnék megtanulni,ahoz keresek gépet,objektívet
Ne gondolkodjak ezekben?

[ Szerkesztve ]

(#49715) Mr.Csizmás válasza korcsillio (#49714) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

abszolút ne.

ha szereted a kihívásokat, gombokért analóg+50 fix, meg valami előhívós hely. (nem mellesleg olyan csajozófaktor, mint egy kisebb gitár)

-----------------

a gépváz a kisebb gond, inkább hogy mit teszel rá. csak portrézni, nem sietősen jó egy manual vintage obi is. de ez esetben érdemes olyan vázat venni, ami támogatni tud ebben, pl. focus peaking, zebra, kiégett/bebukott részek mutatása.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49716) PuMbA válasza korcsillio (#49714) üzenetére


PuMbA
titán

A kérdést kell megfordítani. Milyen obid lesz és használtan vagy újonnan? :) Újonnan a Canon 50mm f/1.8 STM a legolcsóbb obi (ebből 80mm lesz APS-C vázon, ami neked belefér pénzben és portréra már nagyon jó), ennél kétszer drágább a Nikon. Használt árakat nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#49717) korcsillio válasza Mr.Csizmás (#49715) üzenetére


korcsillio
őstag

Akkor mi lenne a jó,jobb váz-obi portrézáshoz pl.?

(#49718) korcsillio válasza PuMbA (#49716) üzenetére


korcsillio
őstag

Használt...80mm vagy fölötti...

(#49719) Rapid136 válasza korcsillio (#49714) üzenetére


Rapid136
őstag

Olyan nincs hogy portrézni tanulni, előbb alapszinten a fotózást és a fényképezőgép működését kellene megismerni. A gép nem helyetted készít képeket...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49720) PuMbA válasza korcsillio (#49717) üzenetére


PuMbA
titán

Az a jó váz DSLR-eknél, aminek van több fókusz pontja, nem csak a legalapabb 9 darab, ugyanis a szemre kell fókuszálnod :) Én csak Canon oldali összeállítást ismerem, de ott a 750D vagy 760D + 50mm f/1.8 STM (ebből 80mm lesz ugye) obi felel meg ezeknek minimum. Nikon-t meg a MILC-eket majd valaki elmondja neked.

[ Szerkesztve ]

(#49721) Mr.Csizmás válasza korcsillio (#49717) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

valami normálisabb milc váz, pl. XT10, eos M család, ez pl. helyből két obit is ad: [link] (mondjuk az M nem evf-es, nem lesz kukucska), EM10 (itt kell venni obikat).

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49722) Tin_Shield válasza korcsillio (#49718) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ekv. 80mm vagy fizikai 80mm? Az ekv.80mm körüli gyutáv minden cropos rendszerre aránylag kedvező áron elérhető, a fizikai 80mm már komolyabb beruházás lesz.
A Canon-ból valószínű könnyebb beleférni a keretbe, bár én a négyszámjegyű vázaikat kerülném, inkább egy generációval korábbi megkímélt háromszámjegyű váz.

(#49723) korcsillio válasza Rapid136 (#49719) üzenetére


korcsillio
őstag

Fotózgatok,teljesen amatőr buta szinten...Csináltam családi fotókat,portrékat...ezt szeretném tovább "fejleszteni" ... 🤔

(#49724) PuMbA válasza korcsillio (#49723) üzenetére


PuMbA
titán

Mennyi a pénz keret? Ha a legolcsóbb megoldás kell, akkor valószínűleg egy Canon-nal jössz ki a legjobban, mert portréhoz minél több megapixel, minél nagyobb szenzor és minél élesebb objektív kell. A Canon 50mm f/1.8-as árának környékén pedig nem találsz ennyire éles obit tudtommal semelyik gyártónál.

[ Szerkesztve ]

(#49725) korcsillio válasza PuMbA (#49724) üzenetére


korcsillio
őstag

80-100 a keret

[ Szerkesztve ]

(#49726) Rapid136 válasza korcsillio (#49723) üzenetére


Rapid136
őstag

Eddig mivel?
Igazából az elmúlt 10 év bármelyik cserélhető obis gépével lehet jó portrét csinálni :)
Most inkább az a kérdés aktuális hogy az egyre jobban elterjedő MILC technológiába fektetsz vagy az eddig egyeduralkodó tükrös rendszerbe.
A Sonynál markáns áresés következett be az objektivek terén emiatt. Mondjuk ők kezdték el a váltást, az Oly és a Pana nem volt a tükrös piacon.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49727) Dr.NX válasza Rapid136 (#49726) üzenetére


Dr.NX
addikt

Olympusnak volt DSLR vonala 2009-ig.

Amúgy a Micro 4/3 és a Samsung NX is előbb volt a MILC piacon, mint a Sony.

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#49728) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#49724) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a canon 50-es virágcserép a fényerőn kívül semmit nem tud, mert a 80-as évekbeli kit modelljük optikailag, csak kapott egy AF motort, a szenzoraik szintén le vannak maradva pár évvel. van ám világ a két ősmamuton kívül is ;) de egy kezdőt ne sz@passunk a low-entry vázak metróalagút szintű viewfinderével.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49729) korcsillio válasza Rapid136 (#49726) üzenetére


korcsillio
őstag

Eddig Sony A200 volt.
Eladtam és szeretnék kicsivel jobbat.Tükröset szeretnék mindenképp .
Tudnék most 1300d is jó áron kapni.
Nem tudom hogy ebben az árkategóriában Nikon vagy Canon a jobb vagy nincs nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

(#49730) korcsillio válasza korcsillio (#49729) üzenetére


korcsillio
őstag

Mihez tudok olcsóbban objektívet venni?

(#49731) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#49728) üzenetére


PuMbA
titán

"a canon 50-es virágcserép a fényerőn kívül semmit nem tud"

Láttál már képet az 50-estől egyáltalán? Vannak, akik szinte ebből az 1 obiból élnek profiként. Most mutass egy MILC obit újonnan 30k-ért, ami hozza ezt a minőséget :)

"de egy kezdőt ne sz@passunk a low-entry vázak metróalagút szintű viewfinderével."

Mi a baj vele? Én használtam Nikon D850-et, aminek akkora a viewfindere, mint egy ház, de a metróalagút viewfinderrel is tudok fotózni. Én még nem ütköztem bele olyan különbségekbe, ami miatt valamit nem tudtam volna megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#49732) konyi79 válasza PuMbA (#49731) üzenetére


konyi79
addikt

Attól mert valami működik, nem biztos jó is, meg nem kapsz hasonlóért jobbat.
Szerencsére a gyártók is felismerik végre nem olyan sok érv maradt a belépő tükrösöket életben tartani.

(#49733) Rapid136 válasza Dr.NX (#49727) üzenetére


Rapid136
őstag

ha nem derült volna ki a szövegkörnyezetből a váltás az SLR-MILC gyártói technológiára vonatkozott, igy egyedül Sony jöhet számba ahol mindkettő nagyobb számban jelen van és követhető az arányok megváltozása
az Oly 9 éve leállt rendszerével szemben az A bajonett még mindig fut
logikailag igazad van, de a témában felesleges, nem volt annyira elterjedt az Oly

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49734) Rapid136 válasza korcsillio (#49729) üzenetére


Rapid136
őstag

Miért ragaszkodsz a tükröshöz? Tudod hogy mi az a front/back fókusz? Amig az ember családi és tájképeket csinál a kitobival addig nem találkozol vele, fe fényerősebb obiknál bele lehet futni amikor fontos lesz a mélységélesség kontrollja.
Ha portrézni akarsz (meg bármikor) akkor állandóan el kell venni a szemedtől a gépet hogy ellenőrizhesd az élességet, főként ha minimális mélységélességű képeket szeretnél. Egy elektronikus keresőben szinte rögtön megteheted, a modellednek se unalmas várakozni :-)
Hosszú távon érdekes lehet hogy ha kinövöd a gépet akkor egy tucatváztól nehezebb megszabadulni.
Amúgy simán vehettél volna egy Minolta vagy Sony 1,4/50 obit a Sony A200-hoz is, gyönyörű portrékat lehet azzal is csinálni, ilyen fényerővel szerintem drágább a többi rendszer obija.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49735) konyi79 válasza korcsillio (#49729) üzenetére


konyi79
addikt

A Nikonokban lévő Sony/Toshiba szenzorok jobbak, mint a Canon sajátjai. A Canon elterjedtebb, ez az objektívek használtpiacán is látszik.
A belépő vázakat viszont nem annyira szoktuk ajánlani, a sokezres vonalat főleg nem.

De mielőtt döntenél, érdemes lenne szétnézned a MILC-ek között is.

[ Szerkesztve ]

(#49736) tick válasza korcsillio (#49729) üzenetére


tick
aktív tag

ha szűkös a keret szerintem bármelyik canon váz jó lesz egy 50mm 1.8-al, később jöhet mellé egy olcsóbb tele vagy vintage 85mm

Everything that has a beginning... has an end

(#49737) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#49731) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

pont azért kerül 30e-be, mert egy 40 éves technika. szép a bokeh, elfogadható rajzolat, ebben ki is merül. de akkor már tegye egy EOS-M-re. az összes milc obi kivétel nélkül új tervezésű, Sonynak van pár A-ról adaptált obija, ezeket fel lehet ismerni, ha belenézel a végébe, és egy 1,5 ujjnyi üres hely van.

ps. D850 belépő gép? :F :Y

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49738) Mr.Csizmás válasza Rapid136 (#49733) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

Olympus tolja a milc vonalat elég rendesen, pl. nekik volt először live expojuk az EM10-ben ;) fun fact: cross license keretében az olyék adták a Sonynak az IBIS-t, ami az EM5-ben jelent meg először.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49739) Rapid136 válasza Mr.Csizmás (#49738) üzenetére


Rapid136
őstag

Cserébe megkapták a Sony érzékelő technológiáját :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49740) konyi79 válasza Rapid136 (#49739) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt jól titkolják, pár éve nemigen volt ott szenzor fejlesztés.

(#49741) PuMbA válasza konyi79 (#49732) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, de kevés pénzért azért MILC-ből se kapsz valami hű de jót :) Az EVF az olcsó gépekben is milyen? Én 200k alatt nem vennék MILC-et, de ez csak én vagyok.

(#49737) Mr.Csizmás: Csak összehasonlításként írtam, hogy láttam már rendes OVF-et, de meg lehet lenni egy kisebbel is. Olyan még nem volt, hogy valamit nem láttam benne és ezért nem lett jó a fotó (sötétben is).

[ Szerkesztve ]

(#49742) konyi79 válasza PuMbA (#49741) üzenetére


konyi79
addikt

Pl egy már alig 100k+-os X-T1-nek? Szuper!

(#49743) Rapid136 válasza konyi79 (#49740) üzenetére


Rapid136
őstag

gyors keresés a szavakra...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#49744) PuMbA válasza PuMbA (#49741) üzenetére


PuMbA
titán

"Én 200k alatt nem vennék MILC-et, de ez csak én vagyok."

Kihagytam, hogy újonnan. De DSLR-t se egyébként :DDD XT-1-et még nem láttam, de megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#49745) konyi79 válasza Rapid136 (#49743) üzenetére


konyi79
addikt

Már az első generációban is Sony szenzor volt. Sőt, mióta a Kodak szenzort dobták, azóta talán az összesben. De hiába a 2 éves E-M1, valahogy nagy előrelépést nem hozott.
Arról meg ne is beszéljünk annak a szenzornak már melyik vázakban kellett volna rég landolni.

(#49746) PuMbA


PuMbA
titán

Sony Eye AF érdekességek :) Ha az A6400 így lenyom mindent, minden helyzetben, akkor az nagyon ott lesz.

[ Szerkesztve ]

(#49747) konyi79 válasza PuMbA (#49746) üzenetére


konyi79
addikt

A topikot eltévesztetted.

(#49748) korcsillio válasza tick (#49736) üzenetére


korcsillio
őstag

Talán ha sikerül egy 1300d lesz.Milc-töl valamiért(én sem tudom miért) óckodok...

(#49749) asdf_ válasza korcsillio (#49748) üzenetére


asdf_
veterán

A legnagyobb butasag 2019-ben egy belepo tukrost venni MILC helyett, de te tudod...

(#49750) asdf_ válasza konyi79 (#49747) üzenetére


asdf_
veterán

Mert miertis? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.