Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) vond válasza krisztian7 (#49899) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"A G85 nehéz és jóval nagyobb, pont emiatt váltanék DSLR-ről." GX80-hoz képest mindössze 8 dekával több, 1 centivel magasabb, és 3 centivel mélyebb, de az is nagyrészt a markolat miatt, ami ugye a jó fogáshoz kell is. Szóval nekem egyáltalán nem egy DSLR jut róla eszembe. :N Ráadásul jobb az EVF, és időjárásálló is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49902) Zedz válasza Mr.Csizmás (#49900) üzenetére


Zedz
addikt

GX9ben is mindenki az EVF-t ekezi. Pedig az mar arban sem egy GX80.

(#49903) Tin_Shield válasza krisztian7 (#49899) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A G7 utódja a G80. Méretben szinte milliméterre egyformák, a G80 100g-mal nehezebb, cserébe jobb az építési minősége és időjárásálló.
Az E-M10III nem is annyira a fókuszban lett gyorsabb, a video javult jelentősen az elődhöz képest.
Az E-M5II EVF valóban nagy és jó, kb mint a fullframe gépek keresője. Az E-M10II keresője kisebb, de még elfogadható, kb akkora mint a haladó APS-C DSLR-ek keresője. D5100-é ezekhez képest egy sötét kulcslyuk.
A GX80 keresőjének nem a méret a baja, hanem a 16:9-es képarány, ez inkább videózásra való, és a színenkénti frissítés okozhat "szivárványos" hatást.

[ Szerkesztve ]

(#49904) MittuDomain_ válasza vond (#49901) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Most grammnáci leszek, az a csak pár deka meg centi konkrét számokban FYI:

GX80:
426g, 122*70,6*43,9mm = 378,12cm3

GX85:
505g, 128,4*89*74,3 = 849,07cm3

Mindez pluszban:
18,5% tömeg
124,5% térfogat - azaz több mint kétszer akkora merev falú dobozba tudod csak beletenni

Ezt csak azért írom le, mert maximálisan veled értek egyet, én is a normálisan megfogható gépeket szeretem, és örülök neki, minél több a dedikált tárcsa és gomb, de megértem ha valaki óckodik a nagy mérettől.
A térfogat összehasonlítás pedig nem fair a markolat miatt, az lenne a jó, ha a valós térfogatot, "vízkiszorítást" tudnánk összehasonlítani. Főként arra akartam ráirányítani a figyelmet, hogy ezeknél a MILC-eknél 1 tábla csokinyi különbség 20-40%-ot jelent a tömegben - a térfogat különbségen én lepődtem meg a legjobban.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#49905) vond válasza MittuDomain_ (#49904) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Végülis igazságod vagyon, minél kisebbek a gépek, annál nagyobbak a különbségek, meg a magasságot is elnéztem majdnem egy centivel. :B De a többi nagyjából stimmel.

De most őszintén, 42 deka, vagy 50 deka? Szerintem ez nem sokat számít. Rárak akár csak egy könnyebb objektívet is, és még elenyészőbb lesz a különbség. :)

Én egyébként arra kaptam fel a fejem, hogy nagy és nehéz a G80/G85, és hogy DSLR-ekhez hasonlította. Hát, szerintem egyik sem. :N

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#49906) krisztian7 válasza vond (#49905) üzenetére


krisztian7
tag

Az a baj tenyleg sokat jelentenek azert itt a 10dkg elteresek is. Ennyi erovel a D5100 is csak 560 gr, 55gr-al nehezebb mint a g80. Raadasul az uj d5600 csak 470gr korul van. Ami egy Milcnek se lenne mar rossz. Ezt is fontolora vettem, megfogdostam, de nem varazsolt el, tetszik az Evf is, pedig ettol feltem,de tetszik a sok info rajta.

(#49907) Dr.NX válasza MittuDomain_ (#49904) üzenetére


Dr.NX
addikt

Hű, ez nagyon sántít.
A mélységi adatnál az előreálló markolat csúcsa és az hátrafelé kiálló EVF csúcsa közti méretet adják meg, nagyon nem reális ezt téglatestként kezelni.

Elfogadom a sütiket.

(#49908) sucre


sucre
csendes tag

Most, hogy a Fuji X-H1 900 euro környékén megvehető, mit gondoltok, melyik a jobb vétel: X-H1 vagy pedig a Sony A7ii? Eddig X-T20-at használtam, de az objektívjeim nagy részét eladtam már, csak az XF 16 maradt meg.
A kiszemelt objektívjaim a két rendszerhez:
Sonynál: batis 25mm f2, sony 50mm f1.8, 85mm f1.8
Fujinál: xf 16 1.4, xf35 f1.4, xf 56 1.2
Így közel ekvivalens lenne a két renszer mind technikailag, mind árban. (súlyban a Sony nyerne)
A vágyam a FF rendszer lenne érte még a videos képességekről is szívesen lemondanék, viszont a szívem a Fuji felé húz. Van úgy értelme váltanom, hogy tudom egy jó ideig nem fogok drágább objektívba invesztálni, ahol igazán kijönne a FF előnye?
Vagy felejtsem el mindkettőt és inkább X-T3 a nyerő?

(#49909) Mr.Csizmás válasza sucre (#49908) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

én is ebben a dilemmában vagyok jó ideje, perpill az anyagiakon felül a szotyira váltás indoka egyedül az FF lenne, cserébe a fujista kezelőszervekről és színekről lemondhatnék.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49910) konyi79 válasza sucre (#49908) üzenetére


konyi79
addikt

A lapkaméretet kivéve mindenben nagyon alatta van az A7m2 az X-H1-nek, az A7m3 ami mellé való.

(#49911) krisztian7 válasza Mr.Csizmás (#49900) üzenetére


krisztian7
tag

Fujiból ezeket néztem: ráadásul itt még fix obim sincs utcai fotózásra
Fuji Xt-100 + használt 18-55 F2.8-4 : 250.000 Ft
Fujifilm X-T20+15-45mm : 280.000 Ft

Pana Olympus ezzel szemben: fix obival kiegészítve!
Panasonic DMC-GX80KEGK 12-32mm+G 25mmF1.7: 220.000 Ft
Olympus OM-D E-M10 mark II +EZ-M1442 II +Pana G 25mmF1.7 : 230.000 Ft
Olympus OM-D E-M10 mark III +EZ-M1442 II +Pana G 25mmF1.7 : 290.000 Ft

Tudom vannak olcsóbb árak kintről, de mindenféleképp magyar beszerzésre(számla) és garira van szükségem.
Megnézem ma az Olympus üzletet is.

(#49912) Mr.Csizmás válasza krisztian7 (#49911) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

streetelni opció a vintage is, pl. Nikkor E 28/2.8, 35/2.5, relatíve olcsók, szép képük van, és a bütykös fókuszgyűrűt még kesztyűben is lehet kezelni finoman (azért nem síkesztyűben, na) [link]

mondanám a helios obikat, de az manapság nagyon common cucc :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49913) krisztian7 válasza Mr.Csizmás (#49912) üzenetére


krisztian7
tag

Próbáltam manuális objektívet használni, de nem jött be. A nagyobb d7xxx széria keresője lehet, hogy jó élességet állítani, de a D5xxx széria keresője nagyon kicsi volt nekem. Ráadásul nyaralás közben utána képet lőni családról a kettő együtt nem megy obi csere nélkül. Ha meg a párom fotózna vele, akkor meg elkergetne a világból is, hogy ilyen vackot adok a kezébe :D A 35mm F1.8 jó volt erre, kicsit hosszú, de portréra se annyira rossz.
Úgy látom, hogy GX80 vs. OLY M10 MII között fogok választani, aztán max eladom 2 év múlva, ha jön vmi újabb Olympus 3 év garanciája jó ilyen szempontból, garis gépet mindig könnyebb eladni.

(#49914) Mr.Csizmás válasza krisztian7 (#49913) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

dslr-en vintage, na az igazi mazochizmus, milcen más világ. ezért értékelődtek fel, mert csomóan vesznek egy a7 családból valót, és csak filmeset raknak rá, és jól elvannak. belenagyítás, zebra, focus peaking, ezek mind előnyök.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49915) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Pana GX800 12-32 kit most 110e a Mediában, ha valaki éppen kicsi olcsó gépet szeretne venni.

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#49917) Mr.Csizmás válasza Dr.NX (#49915) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

:R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49918) scream


scream
veterán

Hali!

Az MM-es DC-GX800 vagy a Fuji X-A3 lenne szerintetek jobb beruházás?

Felhasználási módok, amire szeretném:
- utazásnál (kisebb túrák is lennének)
- tájképekhez, timelapse-hez, nightlapse-hez
- portrézásra (teljesen amatőr, beltérben)
- később lehet lenne hozzá vaku

A GX800-on lévő obi nem túl fényerős, de ahogy néztem egész szép képeket készít és egész kompakt is, de később terveznék kifejezetten egy nagy(obb) látószögűt a 2. ponthoz, illetve portrézásra is (~70mm körül).

Zoom lencsék - egyelőre - nem annyira izgalmasak.

Vagy még annó az LX100 Mark1-en gondolkoztam (tudom, az kompakt).

Szerintetek merre lenne érdemes mozdulni? :F Árban amúgy 100-150k körül gondolkozom, obj-vel együtt (valami alappal).

Illetve használt is szóbajöhet.

[ Szerkesztve ]

(#49919) Tin_Shield válasza scream (#49918) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A GX800-nak nincs vakupapucsa, válaszd helyette inkább a GX80-at, jobb gép, többet tud, nem csak azzal, hogy tehetsz rá külső vakut.
De az LX100mark1 sem elvetendő ötlet, ha nem kell ekv.75mm-től hosszabb gyutáv később sem. A szenzor lényegében ugyanaz (a multiaspect miatt némileg kisebb a pixelszám), az objektív pedig sokkal fényerősebb mint a 12-32.

(#49920) scream válasza Tin_Shield (#49919) üzenetére


scream
veterán

Csak ahogy nézegettem teszt képeket, az LX100 képminőségre elmarad - szerintem - még a belépő milcektől is.

Vagy hol érdemes nézni összehasonlítást (képminőségbeli)? :F

(#49921) Mr.Csizmás válasza scream (#49920) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

flickr, 500px-en lehet gépre keresni. persze bennevan a buherafaktor, hogy feltöltés előtt mennyire nyúlt hozzá a készítő. de sok kép alapján lehet dönteni már. (vagy dxo, snapshot, fstoppers, stb. ezek sterilebb tesztek, rágyúrva a számszerűségre)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49922) krisztian7 válasza Mr.Csizmás (#49914) üzenetére


krisztian7
tag

Megnéztem az Olympus m10-t és eldöntöttem, hogy az lesz, sokkal jobban tetszik a formája, minősége mint a Pana GX-80-nak. Plusz az EVF is jobb rajta érzetre. Még páromnak is jobban tetszik.
A Mark II és Mark III verzió most már csak igazán a kérdés. Ha Full HD-ben videózok, akkor ugyanolyan lesz a végeredmény vagy abban is jobb az újabb? Az EVF a próbán nem tűnt másmilyennek, vagy abban is van minőségi különbség?

(#49923) Tin_Shield válasza krisztian7 (#49922) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha a video kicsit is számít akkor a markIII.
És ha nem elsődleges a kis méret, akkor inkább a 14-42R kitobjektívvel vedd, jobb rajzú mint az EZ palacsinta.

(#49924) krisztian7 válasza Tin_Shield (#49923) üzenetére


krisztian7
tag

Végül a mark III lett, szettben a mediamarkt-ban most elég olcsó. A 14-42 Ez-vel választottam tetszik, hogy ilyen kicsi, úgyis veszek hozzá vmi fix 25mm-t rövid időn belül, ráadásul a 40-150-es utazóval 235ért adták. Ha eladom az objektíveket főleg a zoomot, ha nem használom akkor is sokkal jobban megérte most így.

(#49925) Tin_Shield válasza krisztian7 (#49924) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Elég jó ez az ár a duplakitért.
Pana 25 f1.7, ha olcsó de tisztességes fix objektívet keresel.

(#49926) krisztian7


krisztian7
tag

Igen, ki is probaltam mar :) ha megjon a szett ez es egy vaku lesz a kovetkezo.

(#49927) csonka válasza krisztian7 (#49924) üzenetére


csonka
tag

235-ért hol vetted? Én a 12-42-vel látom annyiért.

[ Szerkesztve ]

(#49928) krisztian7 válasza csonka (#49927) üzenetére


krisztian7
tag

Valószínűleg levették azt az akciót, lehet csak pár darab volt.
Link
Nem pancake obival, de simával van még, ez se rossz szerintem.

(#49929) grigo válasza krisztian7 (#49928) üzenetére


grigo
őstag

Szerintem nem csináltál rossz vásárt... :C

off az offban: sokkoltak a pana FF hírei...Nem tudom megmagyarázni, de mintha változás lenne az erőben ezzel a sok FF belépővel.
Azért a méreteket elnézve ez eléggé igásló kinézetű

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#49930) Mr.Csizmás válasza grigo (#49929) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

gondolom 3k€ kezdőár a bodyra....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#49931) grigo válasza Mr.Csizmás (#49930) üzenetére


grigo
őstag

Hát igen. Miközben mindenki a szektor válságáról beszél az egekbe verik fel az árakat. De hát a fotózás soha nem volt egy filléres történet. Esetleg ha valaki vesz majd innen S1-et mindenképpen rakjon fel képeket.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#49932) P. Éva


P. Éva
újonc

Sziasztok!
Panasonic GX800-as telefonhoz hány GB-os, milyen sebességű és márkájú micro SD kártyákat ajánlanátok, hogy 4k videózásra is alkalmas legyen?
És milyen után gyártott akksit?

Köszönöm! :)

(#49933) vihartigris válasza P. Éva (#49932) üzenetére


vihartigris
őstag

"Panasonic GX800-as telefonhoz"
Itt valami elírás lesz

bármi reciproka a semmi

(#49934) PuMbA válasza P. Éva (#49932) üzenetére


PuMbA
titán

SanDisk Extreme (Pro) és olyan, ami a gép leírásában támogatva van. Ha UHS-I, akkor olyat, ha UHS-II, akkor olyat.

[ Szerkesztve ]

(#49935) P. Éva válasza vihartigris (#49933) üzenetére


P. Éva
újonc

Egész pontosan: "Panasonic Lumix DC-GX800"

(#49936) konyi79 válasza P. Éva (#49935) üzenetére


konyi79
addikt

Nem ezen volt a hangsúly, a telefonon.
Amit írsz, az egy fényképezőgép.
Amire akár itt itt vagy itt kérdezel rá megértem, de mindegy.
Az itt olvasható specifikációk alapján 4k 100Mbps a max adatfolyam, azaz ha a kártya tud folyamatos írásban legalább egy 20MB/s-ot, jó lesz neked a videóhoz. A konkrét típus max írási sebességét nem találtam meg, de a testvérei kb 35MB/s tudnak írni, azaz ha sorozatnál ki akarod használni, azt érdemes minimumnak megcélozni.
32GB alatt 4k-ra nem vennék, ajánlott valami ismertebb gyártó: Sandisk, Samsung, stb

[ Szerkesztve ]

(#49937) P. Éva válasza konyi79 (#49936) üzenetére


P. Éva
újonc

Köszi, és igazad van; elírtam, természetesen fényképezőgép!
Nehéz odafigyelnem, ha 3 kisgyerekre kell közben figyelnem. :)
A kezelési útmutatóban nem találtam javaslatot a kártyára.

(#49939) grigo válasza vihartigris (#49938) üzenetére


grigo
őstag

Értem a poént, ugyanakkor itt nem hiszem, hogy maga a fotózás a produktum hanem maga a kiállítás és annak berendezése. Kövezzetek meg de itt talán teljesen mindegy mivel kattintod el a beállított, kivilágított kiállítást. Lejjebb a steampunk valami az jól néz ki, ha a képeket azzal csinálták király de ott meg a képek sajátos torzítása és régies világa viszi a prímet, ugyanezek a képek egy bármilyen modern echnikával kukázni valók lennének. A régies világa ad nekik érzetet szerintem és egyfajta időutazás hangulatot.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#49940) LemPettya


LemPettya
újonc

Szép napot Tisztelt Szakértők !

Fényképezőgép vásárlás előtt álok. Kinéztem pár gépet, de nem tudok dönteni.

panasonic gx80 (ez most akcios de ha nem lesz akkor kiesik a játékból jóval magasabb ára miatt)
panasonic gx800
canon M100
sony a5100

Szeretném megkérdezni melyikkel járnék a legjobban.
Eddig a sonyn gondolkozok erősen, de nem akarom elkapkodni nehogy belenyuljak valami rosszba.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#49941) haruspex válasza LemPettya (#49940) üzenetére


haruspex
aktív tag

Ezek közül nem kell, hogy gondolkodj, ha nincs valamilyen nagyon jó érved, akkor a GX80. Kereső, jó alapobjektív, jó videó, és jó stabilizátor.

[ Szerkesztve ]

(#49942) Tin_Shield válasza LemPettya (#49940) üzenetére


Tin_Shield
őstag

GX80 egyértelműen.

Az a5100-ban van a legjobb szenzor és követő AF, de a kitobi gyenge, és túlmelegedésre is hajlamos.
A GX800 szenzora a legkisebb, viszont a kitobjektív itt a legjobb, és tud 4k videót. Az m4/3 rendszer elterjedt, kiforrott.
A Canon, hátizé... Canon..., van akinek ez is elég... Kiforratlan a rendszer kevés objektívvel. Ellenben egyszerűen adapterezhető rá a legtöbb Canon objektív. Ha nem tervezel rendszert építeni, csak egy point&shoot gépet keresel, vagy meglévő Canon DSLR mellé olcsó másodgépnek jó.

[ Szerkesztve ]

(#49943) #31733248 válasza LemPettya (#49940) üzenetére


#31733248
törölt tag

Vegyél inkább egy Sony A6000-et, akciózzák éppen. Kitobival belefér egy övtáskába, mégis APS-C szenzora van 24 megapixeles felbontással. A fókuszrendszere a kategórián belül etalonnal számít, ingyen jár hozzá egy nagyon jó raw feldolgozó, letölthetőek rá nagyon jól kidolgozott alkalmazások. is. Az 50-es portréobi nagyon jó és használtan csak 55-60 ezerbe kerül hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#49944) Tin_Shield válasza #31733248 (#49943) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van egy olyan sejtésem a listából, hogy nem ~170ezres gépben gondolkodik a kérdező.

(#49945) asdf_ válasza #31733248 (#49943) üzenetére


asdf_
veterán

letölthetőek megvásárolhatóak rá nagyon jól kidolgozott alkalmazások. is

(#49946) Zeze94


Zeze94
tag

Sziasztok!

Gepvasarlas elott allok, ket resztvevo maradt mar csupan. Elore leszogeznem, hogy hasznalt gepekrol van szo.
Az egyik egy Nikon D7100 lenne, mindossze 6000 elkattintott keppel a mechanikaban, 400 EUR-os(cca. 125k HUF) arcedulaval, a masik pedig egy D7200, azonos aron, viszont 68000 elkeszult keppel.
A gepet leginkabb belterben fogom hasznalni, gyengebb fenyviszonyok kozott, tovabba masodlagosan olyan igazi mindenes "kis" cipelos gep lesz.
Ilyen feltetelek mellett, ti melyiket valasztanatok? Ad annyi pluszt az en felhasznalasi modom mellett az ujabb generacio, amekkora rizikot rejt magaban a magas exposzam? Egyaltalan kell-e tartani egy majd' 70 ezret kattintott geptol(ugye 150k a gyar altal megadott elettartama a zarnak)?

Koszi elore is! :)
Udv,
Seagal.

(#49947) LemPettya válasza Tin_Shield (#49944) üzenetére


LemPettya
újonc

Maximum 350font az összeg. A sony pont annyi, akkor a canont elfelejtem, a panasonic gx800 300 a gx80 only body az 329 de ez nincs raktáron meg rendelés opcio sincs, gx80 objektivvel meg 379.

így maradt a sony a5100 vagy a gx800.

vagy Fujifilm X-A3 van még 350-ért

Szóvel ezek vannak kereten belűl, ebből akarom kihozni a legojbbat.

(#49948) Tin_Shield válasza LemPettya (#49947) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Választhatsz nyugodtan szimpátia alapján, tisztességes belépő gépek, nem nyúlsz mellé egyikkel sem.
A Fuji adja a legjobb képminőséget (nem kell itt hatalmas különbségre gondolni, "pixel-peeper"-kedve látni esetleg), de elég buta és lassú az a gép.
Magamnak talán az a5100-at választanám... és rövid időn belül beszereznék egy olcsó Sigma 30 f2.8-at, több van abban a szenzorban mint amire a kitobi képes.

[ Szerkesztve ]

(#49949) lugosi válasza haruspex (#49941) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem gx80 volt benne a felsorolásában hanem gx800.

Szerk.: ja látom a gx80-at is írta. Az tényleg jobb a többinél amit felsorolt.

[ Szerkesztve ]

(#49950) Muerte68 válasza LemPettya (#49947) üzenetére


Muerte68
addikt

A Fuji jó képminőségben+elég jó a kit obi is,viszont lassabb az AF-mint a többinél.
A Sony szintén jó képminőség,viszont a palacsinta obi a kialakításából adódóan jobban torzít a széleken-viszont kisebb és jobb az AF.
A Pana kisebb szenzor(kevesebb részlet/több zaj) véleményes színvilág,használható kit obi-ehez lehet később viszonylag olcsón obikat venni.

Ha később több obit szeretnél akkor a Fujihoz lehet jobb fényerősebb alap zoom-ot venni(80),meg tele is van elfogadható áron(60) viszont a többi obi drága és jó :) (használtan)

A Sony objektív kínálata elég hiányos-jobb alap zoom nincs,vannak olcsón Sigma fixek meg a kit tele a többi drága,meg jó egyébként :)

A panához van rengeteg obi viszont az olympus obikban nincs stabi.

Ha csak az alap objektívvel használod akkor fogd meg nézegesd,és amelyik jobban tetszik :K

Ha lényeges a gyors fókusz akkor az A5100-abban jobb jóval a többinél-egy olcsó sigma fixxel meg megvan a fényerő is.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.