Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86651) Molydeus válasza 0xmilan (#86645) üzenetére


Molydeus
senior tag

Igen, azt láttam, de ebből gondoltam tovább. Eleve adja, hogy nem muszáj ezeknek egy sorban lennie, de nézhetnék ezekre is valami gyakoriságot. Biztos furcsa lenne a végeredmény a klienseinken használt hotkey-k, az SQL felületek, TC, stb. miatt, de lehet, hogy hozzá tudnék szokni. A bal oldal lényegében amúgy is üres az F+Navcluster rétegemen, oda elférne egy ilyen próbálkozás. A kollégák meg legfeljebb néznének, hogy miért keresek Fn+D-vel.:D

M.

(#86652) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Eddig a párezres billentyűzetekkel éltem, de váltanék egy minőségibbre, ha van az igényeimnek megfelelő opció.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Mindegy, ésszerű keretek között.

2.Használt szóba jöhet?
Csak ha muszáj, azért higéniás szempontból preferálom az újat, de ha már nem kapható a legjobb típus, akkor megfontolom a használtat.

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Genius Slimstar 220

4.Mire használnád a billentyűzetet?
Általános webes felhasználás + munka + gaming

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Nem értek kifejezetten hozzá, de ez a slim billentyűs megoldás tetszik. Ha ebből létezik mechanikus, akkor olyat.

6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs, nem ismerem a piacot.

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Magyar, vagy ha az nincs, akkor teljes magyar layout (hosszú Í, magas enter, kis ű, etc)

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Fullsize, numpad kell.

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Kezeljen egyszerre 3 gombnál több lenyomást. Gamingnél sokszor kerülök a túl sok lenyomott billentyű blokkolásba.
Stabil billetnyűk, ne dülöngéljenek (A mostani mondjuk már 9 éves, lehet ezért dölöngél)

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#86653) Molydeus válasza Mosqu!to (#86652) üzenetére


Molydeus
senior tag

Low profile mechanikus: [link]
Ha ragaszkodsz a magyar felirathoz az ISO kiosztás mellett (ahol megvan a helyez í-nek és kétsoros az Enter), akkor ezzel tudod kombinálni: [link]
Csak a K3 (Low profile) készlet jó hozzá és abból is elsősorban az alfanumerikus rész (a középső kék mező), a stabilizált billentyűk (Space, Backspace, Enter, és jobb Shift) nem, azoknak eltérő helyen van a keresztje.
Vezetéken ez jó játszani is, bluetotthon nem nagyon.

Ollós billencsek (notebook-okhoz hasonlóan laposak, nincs vezetékes módjuk):
olcsón: Rapoo 9700, ebből van itthon magyar, de tömörítve van a kurzorblokk
drágán: Logitech MX Keys ISO verzió + magyarítás a hardverapróról
Ezeknél a játékkal lehetnek problémák, mert nem erre vannak kihegyezve.

M.

(#86654) PROTRON válasza Molydeus (#86650) üzenetére


PROTRON
addikt

Nekem most 2 db 72 gombos billem van, de a Royal Kludgeból nem volt magyar ...de legalább értelmesen, 15k-ra árazva árulta Banggoodon. :)

A másik egy Redragon Deimos...a Drevo-n 1-el több gomb van, még jobban besűrítve a kurzornál :P
Meg az ABS kupakok kicsivel másabbak, a switchek is, így összességében jobban bejött...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#86655) Mosqu!to válasza Molydeus (#86653) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Köszi, a Rapoo 9700 előtt ácsorogtam egy kört a mediaban a multkor, de végül a wireless inputlag miatt továbbálltam, pedig a stílus tetszett. A Logit is nézegettem, de hasonlóan tartottam a játékok esetén a lassulásnál.

Ez a Keychron viszont jó cuccnak tűnik. a Red és brown switch ha jól látom abban tér el, hogy az egyik linear a másik pedig tactile.
Valahol ezeket személyesen meg lehet nyomkodni, hogy melyik jön be jobban?

@#86654 PROTRON
Köszi a tippet, nekem a 72 gombos nem jó, kell a numerikus rész.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#86656) PROTRON válasza Mosqu!to (#86655) üzenetére


PROTRON
addikt

Alza-nál van esély rá hogy ki tudod próbálgatni, elég sok keychron ki van rakva és talán fel van tüntetve melyik milyen switchel van szerelve.

A barnánál érzel egy kis kattintást a bevitel pillanatában, ez nem a kapcsoló legaljánál van, ezért lehet gyorsabban gépelni ezekkel mint egy membránossal, már ha kitanulod a kapcsolási pontot.
Ez a barna valamivel halkabb mint a klasszikus, kattogós, írógépes stílusú "kék" kapcsolók.

A "red", tehát lineáris típus folytonosan engedi a nyomást és ugyanolyan magasan, mondjuk azt hogy "félúton" érzékeli a bevitelt, de itt nincs olyan "kattintásos" visszajelzés. Cserébe ha kitanulod ennyivel halkabb, hogy nincs kattanás.
De én pl membránosról szoktam át, így megszoktam hogy mindig leütöm a billt az aljáig, így a red esetén egyáltalán nem gépelek halkan, mert odaütődik a platenek a kupak.

A 72 gombos kiosztást nem Neked írtam, benne vagyunk egy másik beszélgetésben, no offense. :)

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#86657) Mosqu!to válasza PROTRON (#86656) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Áh, köszi, akkor izgalmas lehet a barna switch, de ma hazafelé úgyis útba esik az alza, akkor benézek, hátha találok ilyet. Gondolom a low profile más switchet használ, így csak a low profile billeket érdemes nézegetni lenyomásérzet tekintetében.

Jogos, nem néztem, hogy melyik hsz-re válaszoltál, azt hittem ide kapcsolódóan írtad, sorry.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#86658) PROTRON válasza Mosqu!to (#86657) üzenetére


PROTRON
addikt

Én is laikus vagyok a témában.
Még én sem tudom pontosan mekkora a különbség, mert csak most érkezik be a Keychrontól rendelt K13 low profileom, de én is valószínűsítrem hogy érzetre is teljesen más lesz a technológiából adódóan.
Sőt én még berendeltem még egy adag un. "banana" switchet, ami a lenyomás elején még ad egy extra "kapcsolási" érzetet, hogy még jobban hasonlítson a gépelési élmény.
Nekem van másik billem, azért mertem berendelni + kapcsoló szettet, mert ahhoz feltudom használni.

most látom válaszolt a Keychron:
K17 PRO-ból egyelőre nincs beütemezve az ISO layout...emiatt SAD panda vagyok :(
Az M6 restock kérdésemre azt választoa hogy nyugodtan kattintsak a notify me gombra--->nem tudja mikor lesz készleten
A harmadik kérdésem ilyen csak hogy legyen meg a 3 a magyar igazság, érdeklődtem hogy lesz-e banana switchel szerelt K17, de a válasza hogy nyugodtan rendeljem be +-ban a kapcsoló készletet... :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#86659) 7


7
addikt

Ha valaki esetleg használ PowerToyst: a legfrissebb update a Keyboard Manager modulban engedélyezte a shortcutok (modifier+billentyű) újramapelését, akár unicode stringre is.

Ez tulajdonképpen felfogható egy lightos keyboard layout editornak, érdemes lehet kísérletezni vele. :)

Nekem most konkrétan így vannak ékezeteim az eddigi WinCompose-alapú (viszonylag körülményes) megoldásom helyett.

[ Szerkesztve ]

(#86660) Synthwave válasza Mosqu!to (#86657) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Játékhoz inkább lineárisat akarsz szerintem.


A "kattanás" alatt amúgy nem hanghatást, hanem taktilitási pontot ért, ami a lineáris kapcsolókban nincs (ezért lineárisak, a billentyűutat nem töri meg egy pont, ahol érezhető visszajelzést kapsz a leütésről).

"Gondolom a low profile más switchet használ"

Igen, alacsony profilút.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86661) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amúgy köszi mindenkinek a kapcsoló kenceficézéssel kapcsolatos meglátásokat, elraktároztam őket. Kinéztem egy rugót is, szerintem ezt kellene majd rendelni az MX Silverekhez, értelemszerűen a 45 gF-esből.

Meg megjött a Shenpo retro dye-sub PBT szett, és előben igen guszta. Nagyon jól olvasható, kontrasztos legendek, vaskos műanyag, és csak egy egészen picit lett mélyebb a billencs hangja, mint a gyári OSA ABS-ekkel, viszont szerintem jobban mutat, meg talán gépelni is kényelmesebb vele, bár a Cherry profiltól ezt vártam. Kulturált tálcákkal jön, és egy kicsivel szemcsézettebb tapintásra; nem rücsökbánya, de nem olyan tükörsima, mint a gyári. Meg komálom ezt az old school zöngét. Barátságos és hívogató. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86662) Synthwave válasza Molydeus (#86639) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Itt például klasszik Doomban CapsLockon van a map/demo restart. Speedrunnál van, hogy gyakorta püfölni kell. Szerintem voltak olyan napok, amikor több ezerszer le lett nyomva, bár a több száz jellemzőbb. :DDD

Majd Q8-ról lehet, hogy összedobok egy blogos bejegyzést. Egyébként adják ezek a Shenpo kupakok, szerintem megérték a cakkpakk 16 pénzt.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86663) dqdb válasza Synthwave (#86662) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egyébként adják ezek a Shenpo kupakok, szerintem megérték a cakkpakk 16 pénzt.
Simán.

És lesz ez még jobb is idővel, mert a Shenpónál is jobb dyesub és kupakminőséget ad az XMI és JC Studio azonos áron (Taobaón nettó 25-28 dollár környékén vannak ezek is). Csak sajnos az előbbi jelenleg nem kapható AliExpressen, az utóbbi igen (bruttóban 50 dollárért), de azoknál az ISO támogatás hiányos, ezért nem ajánlgattuk még jobban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#86664) Seep válasza dqdb (#86617) üzenetére


Seep
senior tag

linkeket is kerunk ezekre a kitekre. :DDD

(#86665) 0xmilan válasza 7 (#86659) üzenetére


0xmilan
addikt

Wow, ez hasznos! QMK-ban van ugye a CG_TOGG (vagy CG_SWAP es CG_NORM) Magic Keycode, ami felcsereli a Control-t es a GUI-t, de igy akkor szoftveresen is megoldhato, hogy Command-C/V az Control-C/V, stb. legyen.
(Nyilvan nem ez az elso megoldas erre, de itt legalabb eleg egyszeru a UI es nem kell scriptelgetni, mint AutoHotkey-ben peldaul.)

[ Szerkesztve ]

(#86666) Synthwave válasza dqdb (#86663) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez hardverapróról jött, unused és az utalást követő második napon már meg is érkezett az automatába (meg Aliról kb. egy egressel lett volna olcsóbb, ki tudja, mennyi várakozással).

Aznap rakták fel, amikor elkezdtem nézelődni, szóval pont jókor volt jó helyen.

Arról a 14 mm-es/45 gF-es single stage Geon rugóról van valami meglátásod?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86667) 0xmilan


0xmilan
addikt

(#86668) Synthwave válasza 0xmilan (#86667) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha kijön, ez lesz a de facto go to Hall board.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86669) 0xmilan


0xmilan
addikt

Nyertem egy billzet taskat! Megeri kbd.news-t olvasni. :)

(#86670) norby_42


norby_42
aktív tag

Ideért az Alis Dandy, egész jó minőségű

Eat pasta, run fasta

(#86671) PROTRON válasza norby_42 (#86670) üzenetére


PROTRON
addikt

Már akartam kérdezni tőletek erről a kiosztásról. Nektek mennyi idő volt megszokni?
Csak mert kíváncsiságból szereztem 4k hufért egy Microsoft "ergonomic" kialakítást, de egyszerűen ez a két szigetre bontást sehogy se tudtam megszokni, pedig direkt azért akartam kollégának beajánlani hogy az ergonómia miatt milyen kényelmes lesz neki...egyszerűen annyira random hogy 1-2 karaktert a jobb vagy a bal kezemmel használok középütt és pont nem ott van elváalsztva ahol nekem kell...pl "Z"-t van hogy jobb, van hogy bal kezemmel ütöm le, ugyanígy "B", "V" gombokat...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#86672) Mephike válasza 0xmilan (#86667) üzenetére


Mephike
senior tag

Tehát ha jól gondolom, akkor a Q1 HE csak és kizárólag Magnetic Switch-eket fog támogatni?
Unlike mechanical switches, which depend on physical contact, Hall Effect magnetic switches use magnets to detect key presses. It is effortless to swap out the switch with compatible Hall Effect magnetic switches.

(#86673) norby_42 válasza PROTRON (#86671) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem volt vele gond, de figyelek a 10 ujjas gépelésre

Eat pasta, run fasta

(#86674) dqdb válasza Mephike (#86672) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jól. Ahogyan az optikaihoz való nyák is csak optikai kapcsolót támogat.

Ahol normál esetben a kapcsoló középső szára alatti lyuk lenne, itt nincsen lyuk, helyette a nyák túloldal ott van az érzékelő.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#86675) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Na voltam Alzában, csak brown switches full size capes Keychronok voltak kiállítva, így igazából összehasonlítási alapom nincs, Pixelben meg egyáltalán nincs kiállított darab Keychron billekből, úgyhogy fogalmam sincs, hogy milyen lehet egy low profile brown vs red switch.
Írok az After Hoursnak, hátha tudnak valahogy prezentálni nekem egy próbát, de amúgy a barna nem volt rossz az alzában.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#86676) Mephike válasza dqdb (#86674) üzenetére


Mephike
senior tag

Oksa, csak mert láttam olyan NYÁK-ot is, ahol a 3 pines mechanikus kapcsoló is támogatva volt pluszban a Magnetic Switch mellett. De érthető, ha csak az egyiket támogatja egy billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

(#86677) Synthwave válasza PROTRON (#86671) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem sok idő, szerintem max pár nap, de ez feltételezi, hogy alapból sem teljesen csapnivaló a gépelési skilled.

"egyszerűen annyira random hogy 1-2 karaktert a jobb vagy a bal kezemmel használok középütt és pont nem ott van elváalsztva ahol nekem kell"

V I A
I
A

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86678) dqdb válasza Synthwave (#86677) üzenetére


dqdb
nagyúr

A VIA nem teszi át a fizikailag csak másik oldalon lévő billentyűt.

Amúgy megszokás kérdése, egyre kevesebbet nyúl át az ember a túloldalra. Ha meg nem bírja megszokni, akkor nekik való a QWERTYTY layout :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#86679) dqdb válasza Mephike (#86676) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hmm, akkor úgy fogalmaznék, hogy a Wootingnál így van, és a kapcsoló gyártójától függ. Náluk is így nézett ki eredetileg a nyák, aztán beszállítót váltottak, és a szenzort át kellett költöztetni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#86680) 0xmilan válasza dqdb (#86678) üzenetére


0xmilan
addikt

> nekik való a QWERTYTY layout :)

🤢🤮🤢🤮

(#86681) Dr. Akula válasza norby_42 (#86670) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nekem akkor nézett így ki a billentyűzetem, amikor széttörtem játék után, mert csalt. :D

(#86682) Synthwave válasza dqdb (#86678) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"A VIA nem teszi át a fizikailag csak másik oldalon lévő billentyűt."

Nem, de mindent oda rak, ahová akar, valamit biztos ki tud silabizálni vele, hogy jobb legyen. Bár egyszerűbb megszokni, de az a TYTY mindenesetre jópofa.

Amúgy szerintem nem vészes a dolog, inkább csak elsőre lehet furcsa ez az osztott gomberdő.

Egyébként erről mi a vélemény, ha az MX Speed Silver pengésmentesítése (és esetleg picit felkönnyítése) a cél?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86683) PROTRON válasza Synthwave (#86682) üzenetére


PROTRON
addikt

Node a Microsoft 10 éves ergonomic membrános billjét hogyan programozom át VIA-ban? :D

Az a vicces hogy a Redoxom ugye kvázi ugyanolyan layouttal van, mégse tudtam megszokni a Microsoft Ergo-t. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#86684) Domonkos válasza PROTRON (#86683) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha komoly a kerdes, akkor en a volt AEK2-mnel is hasznalt protokoll konvertert hasznalnam. Tekintet nelkul arra, hogy epp USB-USB "konverzio" kell-e vagy mas.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#86685) Domonkos válasza PROTRON (#86671) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez a kiosztas a legretardaltabb "ergo" meme amit erthetetlenul sokan benyelnek. Es en itt egy kalap ala veszem az Alice es hozza hasonlo kiosztasokkal is.

A normal kiosztasnal valoban jobbak, de pont az egyszerubb ergo ficsoroket nem sikerul, vagy csak szo-szo implementalniuk. Borzalmas. :W

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#86686) Domonkos válasza dqdb (#86678) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha nem qwerty-vel lenne, akkor most mas arcocskat szurnek be. :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#86687) 0xmilan válasza Domonkos (#86686) üzenetére


0xmilan
addikt

Ha a zold arcocskakra gondolsz, akkor azt nem a Domonkosrol kuldted. Elfelejtettel visszavaltani azt alt accodra. :Y

...vagy az a vicces benne, hogy qwertitty. akkor nem szoltam.

[ Szerkesztve ]

(#86688) Synthwave válasza Domonkos (#86685) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem mindenki elektroműszerész, hogy tervezzen és építsen magának valamit. Vagy csak épp pénze/kedve/ideje nincs hozzá.

Az ergonómia is elég szubjektív. Nekem pl. egyáltalán nem volna kényelmes, hogy van 40 gombom, meg vagy négy layerem.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86689) PROTRON válasza Domonkos (#86685) üzenetére


PROTRON
addikt

Naja a redoxomnak ezért örülök, mert szabadon garázdálkodhatok vele, hogy most átforrasztom low profil kapcsolókra, mivel az ergonómia jegyében akkora méretű hogy folyton emelgetnem kell a kezem ami fárasztó.
A házát is kicsit át kell alakítanom hogy ott támasszon alá ahol kell.

De legalább úgy helyezem el a két felet ahogy nekem jó, nem pedig a gyártók szerint.
Majd meglátom hogy a megváltoztatott bill magasság alapján mennyivel lesz kevésbé fárasztó a gépelés...de van hogy a "T"-t is jobb kézzel szeretném nyomni, az végképp nem fog beleférni... :D

A szállítmányommal kapcsolatban meg 4-én hirtelen frissült a szállítmányozó felület és "feltöltötték" az adatokat hogy már 3 napja ott várakozik az Expressone telephelyén.
Ez utóbbi saját nyomkövetési rendszerében a várh. kézbesítésre még mindig azt írja "csak elektronikus adat érkezett"...még azért van vagy 5-7 napjuk a mindenki által emlegetett szállítási határidőkből csak jobb szeretem látni.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#86690) Domonkos válasza Synthwave (#86688) üzenetére


Domonkos
Ármester

Jah, vagom. Viszont te csak 4 eve vagy benne a sceneaban; szoval vard ki a veget! ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#86691) Domonkos válasza PROTRON (#86689) üzenetére


Domonkos
Ármester

dvorak-on jobb kezzel nyomhatod :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#86692) PROTRON válasza Domonkos (#86691) üzenetére


PROTRON
addikt

Régi elgondolásom azt rendesen kitanulni....
Csak az a baj hogy ha megtanulom, odaülök másik PC elé a cégnél irodában, idegrohamot kapok. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#86693) Domonkos válasza PROTRON (#86692) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hat figyelj; en nem erzem ugy, hogy vesztettem vele; meg ugy sem, hogy a qwerty-t mara szinte teljesen elfelejtettem. :( :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#86694) Synthwave válasza Domonkos (#86690) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Forrasztani sem tudok, és egészen pontosan nulla előképzettségem van ilyesmihez. :))

Nem keveset gépelek napi szinten, és folyamatosan kellenek az ékezetes karakterek, plusz képekkel is sokat machinálok, szóval az egér sem mellőzhető.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86695) Domonkos válasza Synthwave (#86694) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hat, ennyit kitapostam. A tobbi a te bajod. :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#86696) 0xmilan válasza Synthwave (#86694) üzenetére


0xmilan
addikt

> Forrasztani sem tudok, és egészen pontosan nulla előképzettségem van ilyesmihez.

En ugyanezzel a hatterrel rendeltem egy Sweep kitet, ahol majd SMD diodakat is kell forrasztanom. Mar varom. Szerintem nincs olyan, hogy nem tudsz forrasztani, maximum csak nem probaltad meg. :DDD
Amugy eleg sok bolt kinal epitos szolgaltatast felarert, szoval ez nem lehet kifogas.
Illetve azt se lehet mondani, hogy az ergo billzetek sokkal dragabbak. Mondjuk ugyanannyi penzert ez nem lesz CNCzett alu meg double gasket mount meg ilyesmi, de szerintem megeri ezeket feladni a kenyelemert cserebe.

[ Szerkesztve ]

(#86697) Synthwave válasza Domonkos (#86695) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak máshogy és másra használom a gépet, mint te. ;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#86698) 0xmilan válasza Synthwave (#86697) üzenetére


0xmilan
addikt

A Q8-ra is keszithetsz balkezes photoshopozos reteget peldaul es maris ergonomikusabb, mert nem kell valtogatnod a jobb kezedet a billzet meg az eger kozott. Split billzeteknel meg az az elonye van egy kezre atpakolni egy program minden gombjat, hogy akkor a masik felet odebb lehet rakni es tobb hely van az egernek. De ez mar csak aprosag.

(#86699) PROTRON válasza 0xmilan (#86696) üzenetére


PROTRON
addikt

Egyetértek hogy én sem "nem tudok forrasztani" csak nem gyakoroltam eleget.
Pl amikor terepen kellett a "gyorsan csináljuk meg" " csak legyen valami" gányolás, az nem tettszett. De amikor havernál, asztal mellett (bent a melegben :D) rendesen tartócsipeszekkel pontosan pozíciónálva tanulgattam LED szalagokon, azzal nem volt bajom, 4 év után még mindig rendesen világítanak azok, pedig kültérre kerültek és napi 12 órán át mennek...gyógyszertár egyedi formára 3D nyomtatott logójának belső csíkja...akkoriban még nem volt rendes rugalmas fény "csőszalag"...
Valszeg idén kellene majd cserélni, mert azért 4-5 év alatt elérnek azok a LED-ek.

Szal rámerek majd próbálni a Redox billem eredetileg RED normál kapcsolókkal felszerelt kivitelét át forrasztgatni low profile Keychron BANANA-ra...
Pont azért született meg az elhatározás, mert már 2 eredeti gomb forrasztása is megadta magát és épp egy harmadik makacsolja magát, hogy van hogy meg kell 20-30x nyomogatnom hogy újra rendesen kapcsolgasson.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#86700) PROTRON válasza 0xmilan (#86698) üzenetére


PROTRON
addikt

Nekem a 2x35 gombos Redoxom BTW szélesebb mint a 72 gombos billzeteim. De azért szeretem, mert hátra dőlve sokkal szabadabban eltudom úgy helyezni, hogy elvileg végig lent tudom tartani a csuklóm az asztalon...míg a jelenlegi 72 gombosok esetén folyton fel kell emelgetnem...csak kell a low profile, mert túl magasakl a kupakok...

Balra van egy Tartarus V2 keypad, pont azért amit írsz, hogy autocad-word-excell-relux-dialux-inventor-solidworks-solidedge programokban alig kelljen emelgetnem a kezem...csak ha tényleg gépelnem kell csak akkor engedem el a tartarust és a nettó 17 gombos egeremet. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.