Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87901) Ereshkigal válasza [Prolixus] (#87899) üzenetére


Ereshkigal
őstag

1. Én pont ezt nem szeretem az aluban. Konkrétan néha sokkol a hideg, ha hozzáérek a fémhez.
2. Emelgetés, hordozás szempontjából nálam a súly is hátrány. A hangra persze lehet jó hatással. Én ha tehetem, nem emelgetem, mert elfáradok. :D
3. Ha megkocogtatom a Q1 Pro-t, hang alapján az első ami beugrik, hogy üreges, nem pedig tömör.

[ Szerkesztve ]

(#87902) [Prolixus] válasza Ereshkigal (#87901) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"2. Emelgetés, hordozás szempontjából nálam a súly is hátrány. A hangra persze lehet jó hatással. Én ha tehetem, nem emelgetem, mert elfáradok. :D"

Ha hordozgatni akarod, vagy gyakran veszed ölbe vagy ilyesmi, akkor persze inkább hátrány. Rám egyik sem igaz (hordozgatós billentyűzetnek - ha ritkán kellene - van egy agyonpimpelt Keychron K2, az tökéletes erre a célra).

Asztalon viszont gyakran pakolgatom ide-oda a billentyűzetet különböző okokból. Ilyenkor nekem jó érzés mindig "rádöbenni", hogy huhh ebbe aztán van anyag. Szóval én szeretem a súlyát érezni ilyenkor, az izommunkába meg nem halok bele. Meg a sok asztalon pakolgatás miatt előnyös ha wireless egy billentyűzet, hiába nem hordozom vagy nem veszem ölbe, ezért nem veszek már csak drótos PCB-s billentyűzetet sem.

Dehát ez is preferencia, ahogy mondtam. Nyilván megvan a műanyag házas bill-eknek is a jogos helye a piacon, és nem csak az olcsó mezőnyben. Akinek arra van szüksége vegyen olyat, én maradok az önvédelemre is alkalmas fémtömbjeimmel :D

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#87903) fuximaxi válasza [Prolixus] (#87899) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Nekem attól semmiképp sem lesz prémium valami, hogy nehéz mint a dög. Nagyon szeretek bringázni és van is pár bicóm itthon, ott valahogy mindig az volt a cél, hogy minél masszívabb legyen, de ehhez a lehető legkisebb tömeg párosuljon :)

Szóval ez tényleg nézőpont kérdése.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#87904) Mephike válasza [Prolixus] (#87888) üzenetére


Mephike
senior tag

KAT szetted van?
Nincs, de most majd lesz, egy próbát teszek majd vele :DD

(#87905) agaron válasza Mephike (#87885) üzenetére


agaron
tag

Koszi a tippeket! Ugy latom, akkor Alirol is mukodhetnek ezek jol?

Steam Deck | PC | PS5

(#87906) [Prolixus] válasza fuximaxi (#87903) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Billentyűzetekről van szó....jóhogy nem a teniszütőt hozod fel ellenpéldának, ahol nyilván nagyjából mindenkinek hátrány, ha nehéz.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#87907) dqdb válasza fuximaxi (#87903) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy bringánál és egy billentyűzetnél teljesen eltérő szempontok érvényesülnek, de még egy egérnél és egy billentyűzetnél is.

A billentyűzetnél a gépelési élmény fontos összetevője a hang, a hangból a mélyebb frekvenciák kellemesek a fülnek, ahhoz pedig minél nagyobb tömeg kell. Persze nem kell túlzásba sem esni, a 2-3 kilós kategória bőven hozza ezt (ez itt 9 kiló, Apiary látványosan szenved is vele, de már 4 kiló is macerás tud lenni mozgatáskor), és csak a nagy tömeg nem egyenlő jó hanggal, de tipikusan bele kell tenni az anyagot.

Ereshkigal: Ha megkocogtatom a Q1 Pro-t, hang alapján az első ami beugrik, hogy üreges, nem pedig tömör.
Ne a Q sorozatot kocogtasd, hanem olyat, ahol az oldalfalak vastagságán nem kellett spórolniuk a tervezés során.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#87908) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Keygemnél elindult a JCS Arabic, az utóbbi idők legjobb ár-érték arányú készlete

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#87909) fuximaxi válasza [Prolixus] (#87906) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Teljesen szubjektív, hogy kinek mi az ami jó, de valóban pontatlanul fogalmaztam.
Akkor próbálom máshogy szemléltetni. Van akinek a prémium laptop ultra könnyű kategóriát jelenti üzleti felhasználásra, másnak pedig azt, hogy csúcs CPU-VGA páros van benne és 5kg, viszont brutálisan gyors mindenben.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#87910) Synthwave válasza ricogsm (#87893) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyelőre a Ducky One 3 TKL Fuji PET porvédője van a Q8-on, de nyilván nem az igazi, viszont hamarosan jön a hozzá való akril a Keychrontól.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87911) Furious


Furious
tag

A Kumara K552höz Otemu Silent White switchekre ezt a keycap csomagot néztem ki, ez jó lesz rá?
Illetve fázok kicsit a fehértől, mert izzadósabbak a kezeim, és nem tudom, hogy ez mennyire koszolódhatna el tőle... ha igen akkor takaríthatom rendszeresen vagy rendelek inkább sötétebbeket.

Köszi előre is a segítséget! :R :R

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#87912) Molydeus válasza Throme (#87886) üzenetére


Molydeus
senior tag

Igen, ez nekem is feltűnt, hogy fotókon milyen elegáns a shell white ezzel a retro kupakkészlettel. Kiváncsi lennék, hogy élőben ilyen lehet.

Viszont a V-knek a QMK/VIA támogatás is nagy előnye az Akko-kkal szemben.

M.

(#87913) micafighter válasza dqdb (#87908) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én személy szerint az ikon modokat preferálom, de amúgy nagyon jó kis szett lett layout szempontjából, vendor is jó választás volt és ár-érték aránya is nagyon jó :K Sajnos taobaon nem találtam még meg a szettet :DDD

(#87914) Molydeus válasza agaron (#87905) üzenetére


Molydeus
senior tag

Alin pl. itt érdemes körülnézni: [link] vagy [link]
A dye-sub PBT-knél érdemes ellenőrizni, hogy lefedi-e kérdéses a kiosztást. A 170+ db-os Aifei double-shot blended PBT készletek ebből a szempontból megbízhatóbbak: [link]

M.

(#87915) dqdb válasza Molydeus (#87912) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azt érdemes megjegyezni, hogy ez biztosan nem anodizálás, azonban a Keychron nem részletezi, hogy milyen megoldással állt elő a szín (e-coating, porfestés vagy más coating megoldás), de az biztos, hogy az anodizálás tartósabb és kevésbé kényes (persze nekem is van krém és bézs színű billentyűzetem, mert a szín maga szép, de a szépségnek ára is van).

A kupakkészleten a tipográfia rettenetesen igénytelen szerintem.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#87916) agaron válasza Molydeus (#87914) üzenetére


agaron
tag

Rendben, koszi az infokat!

Steam Deck | PC | PS5

(#87917) [Prolixus] válasza fuximaxi (#87909) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Na ez már egy jobb példa :) Persze értelek, én csak a saját szempontjaimat írtam le. Ennek ellenére nem feltétlenül beszélnék le senkit egy műanyag billentyűzetről, a V széria Keychronnál pont ár/érték bajnok szerintem. Nekem persze megéri a felárat a Q fémháza, de sok vásárló árérzékenyebb, meg vannak más szempontok is ahol objektíven nézve is jobb a könnyebb (hordozhatóság), ahogy beszéltük.

40€????? Tyah. Azigen. :Y Minősége vajon milyen lesz?

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#87918) dqdb válasza [Prolixus] (#87917) üzenetére


dqdb
nagyúr

Minősége vajon milyen lesz?
A JCS jelenleg az új dyesub PBT sztár a budget custom világban, a hasonló áron kapható XMI-vel egy szinten van, és a sokkal drágább CRP-t kivéve minden mást lever minőségben.

Eddig is ajánlgattuk itt időnként JCS/JC Studio/Leek Bros néven, csak azért nem jobban, mert eleinte csak Taobaón volt elérhető, és az ott árult készleteknél az ISO támogatás hiányos volt (ez a készlet komplett ISO UK támogatással jön).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#87919) dqdb válasza Furious (#87911) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha ANSI, akkor jó lesz rá, bár drágállom.

Ha ISO, akkor nem lesz jó.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#87920) micafighter válasza dqdb (#87858) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az a baj az AliExpressről történő Krytox rendeléssel, hogy nem tudhatod, azt kapod-e vagy nem

Kenőanyagot én is csak megbízható vendortol (vagy hivatalos forgalmazótól) vennék, de ott is fennálhat egyébként hasonló probléma, ha nem tudod biztosan honnan szerzik be a kenőanyagot. Sajnos a legtöbb vendornál nincs feltüntetve. Gondolkoztam azon, hogy érdemes lenne pár helyről rendelni 205g0-át, aztán összehasonlítani melyik meddig marad egyben. Vendorok tekintetében egyedül sandkeys-t ismerem annyira, hogy szerintem ők utána néztek, hogy a lehető legjobb minőségű cuccot szerezzék be, de nem túl olcsó ide a szállításuk. Vennék még EU vendoroktól pl keygem, deltakeyco, illetve US vendoroknál egyedül divinikey-nél láttam feltüntetve, hogy az ő cuccokat a Chemours gyártja.

A szeparáció azért érdekes kérdés, mert ha kiválik az olaj a tégelyben, akkor valószínűleg a kapcsolóban is ki fog válni előbb-utóbb, és változhat a kenése a kapcsolóknak (nem hinném, hogy jobb lesz :DDD)

(#87921) Furious válasza dqdb (#87919) üzenetére


Furious
tag

De attól hogy ISO vagy ANSI csak az pár billentyű változik nem? Szóval ha nincs nagy enter na bumm, de a többit cserélhetem, nem? Vagy teljesen más formájúak? :U

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#87922) micafighter válasza [Prolixus] (#87917) üzenetére


micafighter
nagyúr

,,Minősége vajon milyen lesz?"

Ilyen :)




JC Studio Purple Rune átmenetileg hotswap nyákon, amíg a rugókat tesztelgetem :)

(#87923) Synthwave válasza Furious (#87921) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A billentyűk száma sem egyezik.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87924) Synthwave válasza micafighter (#87922) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egész pofás kis szett, de ennél a HHKB kiosztásnál megőrjítene, hogy a WASD tapodásakor nincs gomb az R1 jobb szélén.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87925) agaron válasza micafighter (#87922) üzenetére


agaron
tag

Oh, ez a Rune tetszik :K

Steam Deck | PC | PS5

(#87926) Molydeus válasza dqdb (#87915) üzenetére


Molydeus
senior tag

Igen, ez így van, nem ártana hozzá valamilyen infó.

A kupakoknál tényleg nem szerencsés ez a betűtípus és méret, viszont a profil nem tűnik rossznak.
A látványhoz részemről hozzátartozik, hogy nagyon nem vagyok híve ezeknek a retro keycap készleteknek, de világos házakban (fehér, krém, bézs) még nekem is tetszenek.

M.

(#87927) micafighter válasza dqdb (#87918) üzenetére


micafighter
nagyúr

Rendeltem a CRP R6-ból is, az most a kínai raktárban pihen, nemsokára útnak indítom haza aztán a JCS mellé tudom majd rakni, rendeltem többek között egy Purple Rune -t a CRPból is :)

(#87928) micafighter válasza dqdb (#87858) üzenetére


micafighter
nagyúr

Csak hogy teljes legyen a kép, a TX csavaros stabilizátorok (17 USD) mellé rendeltem QMX-et (24 USD), Neo-t (8 USD) és a Wuque doubleshot stabilizátoraiból (11 USD) is, majd ha megjöttek és volt időm kipróbálni őket, írok róluk. Amúgy a QMX még Kínában is 20+ USD-ért megy, igazi GMK árazás :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87929) Molydeus válasza micafighter (#87922) üzenetére


Molydeus
senior tag

Klassz. Egy pár keresztbe rakott handaxe legend-ért azért üvölt a készlet szerintem és hát ők tudnák is megfelelő minőségben. :)

Milyen ház ez, ha szabad kérdezni?

M.

(#87930) micafighter válasza Molydeus (#87929) üzenetére


micafighter
nagyúr

Meglévő szettet másoltak szerintem, nem tudom melyik volt az originál :DDD Frog Mini :)

(#87931) Synthwave válasza Synthwave (#87924) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Eh, mármint a BALON.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87932) fuximaxi válasza [Prolixus] (#87917) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Várom, hátha érkezik a Q6 Max :)

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#87933) 0xmilan válasza Synthwave (#87931) üzenetére


0xmilan
addikt

Mondjuk a jobb oldalon sincs. :D

(#87934) micafighter válasza Synthwave (#87924) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem játszottam még HHKB layouttal, de a bal controlt sokat használtam billentyűparancsokhoz. Az új pozícióra sikerült átszokni 1-2 nap alatt, azóta nem zavar. Mondjuk WASD-k mellé nem tudom mennyire lenne kényelmes az új pozíció, majd kipróbálom kíváncsiságból :)

(#87935) Synthwave válasza 0xmilan (#87933) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát nem van, de ott nekem sincs turnleft bindom. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87936) micafighter válasza Synthwave (#87935) üzenetére


micafighter
nagyúr

Mondjuk nem vagyok biztos benne, hogy a WASD a legoptimálisabb pozíció ha a kézmozgatás nélkül könnyen elérhető billentyűk számát akarjuk maximalizálni játékhoz. :) Mondjuk akkor már említhetnénk a row staggert is :DDD

(#87937) 0xmilan válasza micafighter (#87936) üzenetére


0xmilan
addikt

Column stagger boardokon nem veletlenul rakja mindenki az ESDF-re a mozgast. Home pozicioban maradsz, tehat az oszlopok elcsusztatasa kezre all es tobb billentyut is ersz el, mert a kisujjnak az A mellett ott van meg a Caps Lock, stb. Emiatt szerintem meg sima row stagger kiosztason is jobb megoldas, mint a WASD, csak hat a szokasok...

[ Szerkesztve ]

(#87938) [Prolixus] válasza dqdb (#87918) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hmm, hát most elcsábultam. Ilyen klasszikus színsémás szettem úgysincs, úgyhogy lehet veszek egyet, Cherry profil ellenére.

#87922 micafighter

Köszi a képeket. :R

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#87939) Molydeus válasza micafighter (#87930) üzenetére


Molydeus
senior tag

Melyik felfüggesztéssel használod?

M.

(#87940) Synthwave válasza micafighter (#87936) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Teljesen jól elérhető és logikus pozícióban van a bal Ctrl (turnleft) és Alt (turnright) ahhoz, hogy a WA/SA (forward-strafe left/back-strafe left) és WD/SD (forward-strafe right/back-strafe right) gombokkal (meg az egér jobb klikkjével, ami a strafeon) egyszerre nyomjam le, majd nyomva is tartsam mindet, ha SR50-zni akarok. :))

Főleg, hogy a walkhoz jóval kellemesebb az 1u-nál szélesebb Shift, plusz a demo/map restarthoz is zsír a rendesen elkülönülő CapsLock, és tekintve, hogy 8 különböző fegyverbind van (+egy-két egyéb funkció a közelben), nem előnyös, ha minden vagy szinte minden 1u széles gombon van.

Ki lett ez kísérletezve bőséggel. : >

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#87941) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Feleségem testvérének nagyon megtetszett a Cooler Master CK 550 billentyűzetem.
De valami hasonló kinézetűt szeretne olcsóbban.
Létezik ilyen 15 körül? Nem feltétlenül kell mechanikus.

(#87942) fuximaxi válasza gyenesmartin (#87941) üzenetére


fuximaxi
senior tag

És mi az ami megtetszett neki benne?

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#87943) Furious válasza fuximaxi (#87942) üzenetére


Furious
tag

:DDD :DDD :DDD

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#87944) gyenesmartin válasza fuximaxi (#87942) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Főleg a háttérvilágítás.

(#87945) PROTRON válasza gyenesmartin (#87944) üzenetére


PROTRON
addikt

Félre ne értsd, komolyan kérdezem:
hány éves a kapitány?
és hölgy vagy úr?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#87946) gyenesmartin válasza PROTRON (#87945) üzenetére


gyenesmartin
őstag

22 év körüli fiú.

(#87947) micafighter válasza Molydeus (#87939) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ennél csak egy féle mount opció van, tadpole. Ez a klasszikus top mounttol abban tér el, hogy csavar helyett egy kis szilikon tadpole nevű pöcök rögzíti a platet a ház felső részéhez. Platekből van sok féle opció, eddig a legjobban a minimális "leaf spring"es alu plate jött be:


Mondjuk egy klasszikus top mountot ettől függetlenül még ugyanúgy kipróbálnék, mert ott a hangzást az is segíti amennyire értem, hogy a plate nincs izolálva a felső háztól, hanem csavarral van rögzítve, így a rezgések átmennek a felső házra, onnan pedig az alsóra.

Egyenlőre 60%os méret érdekel csak a PCB kompatibilitás miatt, nem tudom viszont, hogy egy 60%os top mount tud-e olyan szépen szólni, mint egy jó top mount TKL. Mondjuk elmúlt hónapokban jött pár nehezebb 60%os (2-3kg+) is.

(#87948) fuximaxi válasza gyenesmartin (#87946) üzenetére


fuximaxi
senior tag

Bementek egy Média Marktba vagy megnézitek Ipon, PCX oldalon, hogy mi tetszik és fér bele a keretbe.

Ha segítséget szeretnél kérni, akkor azt ne privátban tedd. Valószínűleg mások is tudnak segíteni illetve nem csak neked lehet szükséged az információra.

(#87949) ricogsm


ricogsm
őstag

Sziasztok!
Meglepően original csomagolást felbontva a Q2 barabone billentyűn vezetéken és a tappancs csavar kombón más nincs benne.
Leírás szerint jár hozzá tools készlet is.
kiszedő, imbusz, stb. K3 hoz kaptam.

Másik a hangerő tekerő megnyomásakor ami némítja a hangot a panel besüpped... ez normális?

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#87950) micafighter válasza micafighter (#87947) üzenetére


micafighter
nagyúr

Még az lemaradt, hogy a gyakorlatban a tadpole izolálja a platet az alsó és a felső háztól is. Szerintem az eredeti terv az lehetett, hogy összerakáskor a tadpole belekap a felső részbe, így az alsóval nem érintkezik, viszont a belső méretekből ítélve szerintem a tadpole érintkezik az alsó házzal is, így nem tudom mennyivel lenne másabb egy szilikonos gasket mounthoz képest :DDD

Az augurt még nem raktam össze, a QK65-öt pedig a poron gaskettel használom, de az egész más érzésre, mondjuk ott a PCB is igen más (ezek klasszikus gasket mountok, bár az augurnál van a platen működő leafspring is).

Mondjuk Geon gyárt a koreai légierőnek is, neki a billentyűzet csak hobbi, úgyhogy ez alapján meg inkább azt mondanám, hogy amit legyártott az terv szerint működik valószínűleg :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.