Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86580) Molydeus válasza Synthwave (#86578) üzenetére


Molydeus
senior tag

Szerintem az a tálca is tökéletesen megteszi.

Az ecsetekben nem vagyok túl jó. Mérnök vagyok, az ecset nem munkaeszköz, az ilyen hobbi/művész izé...:D
Az enyémek ebből a kezdő készletből vannak. Amikor vettem jó áron volt, mind megvan még: [link]
Vannak, akik széles (kb. 3-4mm), lapos fejű ecsetet is használnak, de szerintem mindegy. Én aszerint szeparálom őket, hogy G2-t vagy G0-t kenek velük, mert ezeket teljesen eltávolítani kb. lehetetlen.
Ja igen, a kozmetikai applikátorok is népszerűek, de azt nem próbáltam.

Ez a négykarmos csipesz bár ránézésre ugyanaz, mint a készletben lévő, de nekem ez finomabban jár: [link]

Ez a pici csípőfogó is hasznos 5->3Pinre alakításkor, stab clip-modnál (ha esetleg cherry clip-int is használnál, máshol már nem nagyon szükséges), de arra is kiváló, hogy az ember nekiessen az olcsó ABS ház felesleges merevítőbordáinak. :D [link]

Innen vettem egy ferde (a törtvonalút, nem az ívest) és egy szélesebb lapos fejű csipeszt, de a készleten lévő hegyest is használom néha: [link]
A laposat használom a rugóhoz*, a ferde alkalmas PCB tesztelésre is.
*szerk.: hegyes nekem hajlamos volt a legrosszabb pillanatban hirtelen elfordulni a rugón, a lapossal stabilan meg tudom fogni, de akkor is jó, ha a holeemod ragasztó csíkját kell megfogni vele anélkül, hogy a hegyes elnyírná a vékony anyagot.

Persze biztosan be lehet szerezni ezeket itthon is egy elektronikai boltban.

Eredeti krytoxot pl. innen érdemes: [link]

M.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.