Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78351) Muerte68 válasza |AP| (#78350) üzenetére


Muerte68
addikt

az új se rossz csak az a 70'es évek feeling hiányzik belőle :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#78352) Lassú Víz válasza |AP| (#78350) üzenetére


Lassú Víz
őstag

:((( Ezért a cseréért kár volt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78353) MrChris válasza |AP| (#78350) üzenetére


MrChris
nagyúr

Bakker, ez egy kontár volt aki ilyen gagyira átépítette. Szép díszes vaskorlát, a csíkos fal és a bugyólámpák nagyon eltalált, igényes munka volt. Az új csak egy fantáziátlan tucat csigalépcső.

(#78354) |AP| válasza MrChris (#78353) üzenetére


|AP|
veterán

nem átépítés, a régi teljesen eltűnt. A meglévő épület mellé (amiben volt ez a lépcsőház) húzták fel az újat, és a kettő összekötésénél útban volt.
A dolog mentségére legyen mondva, hogy nagyon jól sikerült az új CEU épület, de azért én erőlködtem volna egy kicsit a lépcső megmentéséért. (bár lehet azért nőtt ennyire a szívemhez, mert még az első melóhelyemen terveztük)

(#78355) Parci válasza |AP| (#78354) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, hogy az szó szerint a "te lépcsőd" volt? :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78356) konyi79 válasza |AP| (#78354) üzenetére


konyi79
addikt

Akkor külön gratula, már nem a képhez, a lécsőhöz.
De ez amúgy jó :
Kelene egy jó fotó, mondjuk egx stílusos csigalépcsőről... Nincs? Nem baj, tervezek! :R

(#78357) t72killer válasza Lassú Víz (#78345) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha valaki tud lengyelül (gugli transzlét jobb híján), panáék tényleg a csúcs-stabit kérték a videóért cserébe :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78358) |AP| válasza Parci (#78355) üzenetére


|AP|
veterán

pihés építészként a munka rabszolgarésze volt az enyém, de igen, van közöm hozzá :)

konyi79: hát igen, szívem szerint terveznék egy csomó csigalépcsőt és jól végigfotóznám őket :)

(#78359) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

[link]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78360) Studi válasza t72killer (#78359) üzenetére


Studi
addikt

(#78361) t72killer válasza Studi (#78360) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha belenéztél: G7-re cserélte a srác a gépet;) - igaz, csak a 6. percnél derül ki.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78362) gorgo válasza t72killer (#78357) üzenetére


gorgo
őstag

Hűbazz, PanaAF + csúcs stab, már csak adobe támogatás kéne (vagy alapból jó gyári jpeg)!!! Fujival nem paktálnak le véletlenül, AF-et adnak cserébe egy-két filmmód :)) :DDD

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#78363) Ear001 válasza |AP| (#78358) üzenetére


Ear001
addikt

Én a te csigalépcsős képeid miatt kezdtem spórolni a 9-18-ra, igaz, azóta sem fotóztam vele épületet belülről. :B

[ Szerkesztve ]

(#78364) |AP| válasza Ear001 (#78363) üzenetére


|AP|
veterán

ha elérhető lesz a kis Laowa 7.5mm, akkor valószínűleg cserélve lesz. A lépcsőházakban nem árt egy kis plusz fényerő :)

Amúgy mióta megvan a 9-18, szinte állandóan ez van fent a vázon. Még kirándulni, várost nézni is szinte csak ezzel megyek, úgyhogy nem lesz könnyű megválni tőle (ha egyáltalán meg fogok).

(#78365) madgie válasza gorgo (#78362) üzenetére


madgie
titán

Mármint annak a Fujinal akarnak AF-et adni, akiknél az egyik Sony fejes is azt mondta (X-T2 C-AF-fel kapcsolatban), hogy nincs fegyverünk ellene az A7 sorozatban?

Hát majd legközelebb :D

(#78366) Parci válasza t72killer (#78359) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

írd oda légyszi, ha belefér, hogy mit linkelsz. egy komment nélküli youtube linket én például meg sem nyitok :N

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78367) Parci válasza madgie (#78365) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt mesélték neked a legutóbbi sörözésen a haverjaid, mert hogy láttak valakit, aki perfekt japánból és a nagynénjének ismerősétől hallották? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78368) t72killer válasza Parci (#78366) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Oksi:R Nem akartam elrontani az előadást, hogy a 6. percig titkolja, mire is váltotta a kamerát:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78369) madgie válasza Parci (#78367) üzenetére


madgie
titán

(#78370) Parci válasza madgie (#78369) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na...
1. egy japánról fordított interjúban a finom hangsúlyok igen gyakran félremennek...
2. nem csak a fujiról beszél, elég általánosan beszél
3. a sony-nál nem az a7 a megugrandó szint, hanem az a6300
4. ha bárki tanulni akar c-af-ből, akkor azt sejtem, hogy mondjuk a nikon d500 a szint

nekünk meg aztán bőven elég már bármelyik kurrens milc is...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78371) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ütős lett ez a g80, na!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78372) b.vr válasza Parci (#78370) üzenetére


b.vr
őstag

ez mind igaz, de madgie átvette mc pite szerepét :DDD

(nyugi madgie, csak ugratás. Bár lassan azért már van benne valami... :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78373) t72killer válasza Parci (#78371) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy GX80-nal fej-fej mellett összehasonlítósat megnéznék azért, pl javult-e a c-AF és a stabi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78374) Schanyee válasza t72killer (#78373) üzenetére


Schanyee
senior tag

nem tudom mit vársz két fél éven belül kijött váznál különbséget, amikor a nyilvánvaló előrelépés amúgy sem itt fog történni, hanem a GH5-ben. Ha van is előrelépés, az csak épp akkora, hogy a marketing anyagokba beleférjen... mondjuk mint hogy nincs a szenzoron AA filter. A képminőséget épp javíthatja, de hogy észre veszed e a különbséget az kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#78375) hibavissza válasza Parci (#78370) üzenetére


hibavissza
veterán

nekünk meg aztán bőven elég már bármelyik kurrens milc is...

kicsodák a ti? mi a kurrens? szerintem ez egy kicsit sommás lett így. én például egyáltalán nem vagyok elégedett a gx80 fókusz teljesítményével. páran már kifejtették itt, hogy valamit lépni kéne, mert pdaf nélkül sok szituációban bizony elég szenvedős.

az más kérdés, hogy a cdaf világból nézve különbséget keresni pdaf és pdaf közt kicsit szőrszálhasogatásnak tűnik, de be tudom látni, hogy sokaknak az a kis különbség is mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#78376) Parci válasza hibavissza (#78375) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja értelek. bár nem, mégsem: miért nem dslr-t használsz, ha tényleg ennyire kritikus a követő fókusz? (ezzel együtt élek a gyanúperrel, hogy ez a "páran már kifejtettük" legalább annyira szól a kifejtőkről, mint az adott vázról, különös tekintettel arra, hogy egy kicsit is komolyabb fókuszrendszer érdemi megismerése, kitanulása, esetleges hiányosságainak a tapasztalatok miatti elkerülése évekbe kerül. a profiknak.)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78377) madgie válasza Parci (#78370) üzenetére


madgie
titán

Szóval egy Sony fejes külön kiemelte a Canon mellett a Fujit is, mint követendő példát az AF fejlesztésnél, szóba hozta az A7 sorozatot, amelyiknek a kurrens csúcsa ebben a szegmensben az A7RII (amelynek agyonpromózták az autofókuszát), ebből te azt olvasod ki, hogy a D500 a követendő példa, mert csak. Biztos nagyon finom hangsúly utal erre a cikkben is.

Az alapertelmezés meg az volt, hogy gorgo poénosan elvetette, hogy a Pana adhatna AF technológiát a Fujinak. Erre ment a riposzt, hogy kicsit már előrébb járnak ebben, mint a CDAF only Pana.

Most akkor szoljatok már a szonisoknak is, jó, mert valószínűleg ők sem látják át a finom hangsúlyokat ;]

[ Szerkesztve ]

(#78378) hibavissza válasza Parci (#78376) üzenetére


hibavissza
veterán

miért nem dslr-t használsz

azért mert rengeteg szolgáltatás nem vagy csak méregdrágán érhető el tükröséknél, de gondolom ezt nem kell tovább részleteznem......
de ettől még vágyom a pdaf-re.

szól a kifejtőkről, mint az adott vázról, különös tekintettel arra, hogy egy kicsit is komolyabb fókuszrendszer érdemi megismerése, kitanulása, esetleges hiányosságainak a tapasztalatok miatti elkerülése évekbe kerül. a profiknak

ja, igen én vagyok a szar és minden gyártó aki beleteszi a gépébe a pdaf-et. de a legnagyobb lúzerek, akik meg is veszik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78379) madgie válasza Parci (#78376) üzenetére


madgie
titán

"hogy egy kicsit is komolyabb fókuszrendszer érdemi megismerése, kitanulása, esetleges hiányosságainak a tapasztalatok miatti elkerülése évekbe kerül. a profiknak."

Még szerencse, hogy vannak internetes fórumok, ahol hasraütés-szerűen ki lehet jelenteni, hogy XY ennek a királya :DDD

(#78380) rumos14 válasza Parci (#78370) üzenetére


rumos14
nagyúr

én is kicsit meglepődtem ezen az interjún, ill. azon, ami a fordításból átjön. nem kételkedem az X-T2 AF képességein, de eddig az volt, hogy "vajon lesz-e olyan jó, mint az A6300", most meg hitelen sokkal jobb nála, a Sony fejes szerint is? WTF? persze felőlem legyen, sőt, az A7 sorozat igencsak megérdemelne egy még fejlettebb AF rendszert.

(#78381) Parci válasza madgie (#78377) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mazsi, hiába kardozol, onnantól kezdve, hogy egy japán emberrel készült interjúból kiragadott mondatot hordozol, mint véres kardot, nincs miről beszélni. igen, egyáltalán nem biztos, hogy egész pontosan azt mondta, amit te kiolvasol belőle. a nikon d500 és a sony a6300 pedig mint tények jönnek ide, némileg erősebbek, mint hogy kovács jocó ezt és ezt mondta tükörfordításban.

de amúgy sem igazán értem, hogy mit akarsz bebizonyítani, mind az x-t2, mind az a6300 követő fókusza jelenleg milcia csúcsa (a nikon 1-et hagyjuk, ha már a nikon is hagyja... :U). meglátjuk, hogy az előre licitként bedobott e-m1ii mit domborít, de az ugye még csak nedves fantázia.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78382) Parci válasza madgie (#78379) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, épp ez történt az x-t2-vel az imént. na, lapozzunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78383) madgie válasza rumos14 (#78380) üzenetére


madgie
titán

Nem hiszem, hogy sokkal jobb, de azt írtak már pár helyen, hogy stabilabban követ (már a Pro2 is!). Ugye eleve jó a konfigurálhatósága, MILC-eknél ez elég ritka.

És igen, a Sony simán meg fogja ugrani ezt a szintet, mert baromira jók ebben :)

A többiektől bocs a sok offért!

(#78384) t.imi


t.imi
addikt

Jó ezt olvasni. Elvileg ma viszik el a d3300-t és mennék egy gx80-ért :)
Akkor most jó gyerek fotózásra vagy sem?
Bazira értek hozzá, G7,gx7,gx80 vonalon az utóbbi lehet a legerősebb AF-ben (?)

(#78385) t72killer válasza t.imi (#78384) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sok különbség nincs a modern pana vázak között, mindegyik a pana DFD-t használja (amikor tudja), ami kicsit jobb a natúr CDAF-nél, de azért még nem DSLR/natív pdaf kategória.

Amúgy jó kis cucc ez fotóra, szuper stabi (nekem 1.8/45-ös olyval 1/3sec megy), még a jpg-k megszelídítését kell megoldanom.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78386) Parci válasza t.imi (#78384) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mit értesz gyerekfotózás alatt? hogy bármikor, bármilyen beállítás mellett előrántod és exponálsz, akkor minden frankó és éles lesz? nem valószínű. de hogy az eszköz alkalmatlan lenne rá, az egész egyszerűen kizárt. tényleg elnézést kérek mindenkitől, akinek a lelkébe gázolok, de ezek a cuccok már mind elég jók szinte mindenre. de eszközök, meg kell tanulni használni őket, kikerülni a korlátaikat stb.

amikor hazahoztam az "ezerkettes makitát" (vésőgép), még sajnos nem voltam kész, pedig a gép mindent tud. (egy hétig reggeltől-estig vésnem kellett a lábazatot, majd összeh.gyoztam magam)

(a gx80 szerintem a legjobb vétel most a kínálatból, a g80 nekem jobban tetszik, na de 300e ft fölött kérnek érte, az horror)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78387) konyi79 válasza madgie (#78377) üzenetére


konyi79
addikt

Itt a szonisok, persze az a legjobb! ;]
D500-at meg venni kell, aztán kitapasztalva pár év után kikiáltani követendőnek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78388) Parci válasza konyi79 (#78387) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak azért nem akartam az aggastyán d300-at írni, mert páran itten elbőgnék magukat ;]

egyébként egy d500 + új 16-80 kitet egészen boldogan cipelnék, csak hát az az egymillió forint, amit a nikon megálmodott érte... :F

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78389) t72killer válasza Parci (#78388) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ők Jen-ben álmodtak kb ugyanakkora összeget, mint amennyibe anno a d300 került;)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78390) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként tényleg óvatosan kell bánni ezekkel a fórumokkal, mert az ember hamar azon kapja magát, hogy minden szar (kivéve xy, mert az meg a legeslegjobbabb) és a 2 millió forintos cuccot is igazán fejleszthetnék már stb. a gyártók is ennek örülnek, amikor xy speckón pattog mindenki, mert azt lehet javítani, odaírni, hogy 27,4%-ot gyorsult és máris cseng a kassza.

nyilván van olyan, hogy valami nem elég jó valamire, de ha tényleg nagyon el akar mélyülni benne az ember, akkor érdemes utánakérdezni, hogy egész pontosan mit akart csinálni a user, mi történt, milyen beállításokat használt stb.

egyébként meg mc_mazsi bármikor lehívhatja ellenem azt az adut, hogy nedves álmaimban én is egy x-t2-ről fantáziálok........ :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78391) madgie válasza Parci (#78390) üzenetére


madgie
titán

X-T1-ről is, ha pontosak akarunk lenni :)

BTW nem zavar, ha "lepitéztek", amíg ez a nyüves fudzsi olyanokat lép meg, hogy a friss videós váza mellé készít videószerkesztőbe behívható szabványkövető LUT fájlokat. Mert tök jó, hogy mondjuk a szonikenon sz*rik erre évek óta, így boldog-boldogtalan házi, össze-vissza LUT fájlokat csinál hozzá, de megvan annak a perverz varázsa, hogy a profikra is gondol a gyártó (már az elején!), hogy nesze, eleve BT.2020 alapú az F-log, de ha nem vagy ennyire modern, akkor itt van két fájl, hogy tökéletes BT.709-be vagy DCI-P3-ba dolgozhass.

[ Szerkesztve ]

(#78392) b.vr válasza Parci (#78386) üzenetére


b.vr
őstag

abszolut egyetértek!
ezt írtam múlt héten is, én sokszor játék közben fotózgattam kitartott kézzel, lett sok aranyos kép, de nyilván rengeteg életlen. Ezt tudtam előre, azért a pár remek hangulatú, spontán, éles képért csináltam (meg mert jó szórakozás :) De amikor a géptől másfél méterre lévő kiscsaj hirtelen előrehajol egy építőkockáért, eléggé kételkedem hogy még egy mostani/leendő csúcs milc (eye-AF) le tudná követni kis mélységélesség mellett. De ez egy ilyen sztori, lesz sok életlen kép, viszont lesz néhány ami meg tök csodás emlék.
Nyilván, aki meg akar az villogtasson vakuval.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78393) Parci válasza madgie (#78391) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te is tudod, hogy az álmok azonnal ejtik a régi cuccot, mihelyst bejelentik az újat, mert hát merjünk nagyot álmodni! :DDD (de igen, egy olcsó x-t1-re rámennék azonnal, ehhez képest még 200e+ az összes, azért meg :N)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78394) MrChris válasza t.imi (#78384) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hát tényleg lassan itt off lesz ez a kérdés :D
Csiga 20-assal +gx80al is fotózom a gyerekeket, de nem akkor mikor rohangál, hanem ha ül és pl rajzol, legózik, babázik... Viszont ilyenkor is simán bemozdul a lányom, hirtelen mozdulat, hirtelen előrehajol... e-satter, hogy ne figyeljen a kattanásra, sorozat, aztán majd válogatok.
Legjobb lenne kipróbálnod, úgy emlékszem már Panát is lehet a fotopluszban.

Ja ez az új Pana zárszerkezet vajpuha, alig érezni, G6 fémesen csattanós érzetű volt, szinte lökött a gépen, ez meg nagyon ott van a szeren.

(#78395) t72killer válasza b.vr (#78392) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mi az összefüggés a vaku és az af között:F? (azon kívül, hogy a legtöbb vakun van AF segédfény?)

A hirtelen mozgások lekövetése persze PDAF-et igényel.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78396) b.vr válasza MrChris (#78394) üzenetére


b.vr
őstag

" e-satter, hogy ne figyeljen a kattanásra"
ja igen, ez is tök érdekes volt, szerintem kb 2 éves koráig nyugodtan fotózhattam játék közben, aztán elkezdte érdekelni és mindig vissza kellett közösen nézni a képeket, aztán jött rövid ideig a direkt kamerának bohockodós korszak, de aztán az utóbbi kb egy évben (nemrég múlt 5) meg inkább az hogy egyáltalán ne is fényképezzek, ami aztán a nagy játékban azért el szokott múlni. Nyilván 1 év múlva meg majd megint más lesz.
Szóval tökre függ attól is hány éves, milyen korszakában van, meg hogy éppen mit csinál. De mindig meg tudod találni azokat a szituációkat amikor kb. bármilyen géppel jól le tudod fotózni, meg amikor a legjobb AF-fel sem.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78397) t.imi


t.imi
addikt

Fogásra, kezelőszervekre a G7 nekem csodás. Tudásra a gx80.

Gx marad :R
1-1 "lehúzós" vélemény meg tudja ingatni az addigi biztos jól választok álláspontját az embernek.

2 éves rakéta, kb verőfenyben sem lehet nagyon jó képeket készíteni róla sem 50/1.8-al, sem Sigma 17-50-el. Két géppel lőve kb 30-50℅ a valóban éles képek aránya. Közelről meg..... Áhh... :)
Ezért is hajlok jobban a videó felé ilyen esetekben, az őt is jobban leköti a tv-n és kevesebbet anyázok :D

(#78398) b.vr válasza t72killer (#78395) üzenetére


b.vr
őstag

hogy vakuval ilyen szituációkba bele se fogsz kezdeni.
Te még a hss-től is féltetted a vakudat (bár a legjobb kímélés az ha nem is használod...), képzelem amikor elkezdenél folyamatosan 10-20 képes sorozatokat lőni... (most persze túl azon hogy az átlag vaku újratöltési idejével ennek nyilván értelme sem lenne. Viszont használhatsz szűkebb mélységélességet, és az af-segédfény vagy modellfény is segít)

(#78397) t.imi: mondom, az a lényeg hogy el kell fogadni hogy csak kevés lesz az éles kép, és nyilván az éleseknek is csak töredékes ami ráadásul még érdekes is (mert jó az arckifejezés, a kompozíció, a fények stb, stb) De ha egy alkalommal már van 1-2 jó kép, azokért máris megérte (amúgy is, ha a családot, ismerősöket elkezdenéd minden nap 100-200 képpel bombázni, a két nagymamát leszámítva egyébként is gyorsan elfogyna a nézősereg :) Elég bőven az a pár jó kép ami sikerül.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78399) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, őszintén, nem ér csalni! szóval: komolyan nekiáll valaki a szobában játszó gyereket követő af-fel trekkelni? :DDD

én mobiltelefonnal szoktam vincét lekapni, marha sok az életlen, na de elég havi 1 tök jó kép, hidd el, hogy ha 10 éves korában nekiállsz végignézni az a 12x10 képet, bőven elég lesz... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78400) t.imi válasza b.vr (#78398) üzenetére


t.imi
addikt

Kb igaz :) Nagyszülőknek minden mennyiségben jó bármilyen kép.
Ezt már megszoktam, elfogadni még nem sikerült. Mondjuk akkor van @#$&#**@ amikor egy új dolgot csinál és lemaradsz róla.
Namindegy. Élőben jobb mint monitoron :D

Parci, most tartunk sok ezernél és alig múlt két éves. De van egy fix téma, amit mindig lehet fotózni. Max az alany bújik el, hogy elég volt!!!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.