Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78651) t.imi válasza Studi (#78649) üzenetére


t.imi
addikt

Köszöntem, elnézést az offért!

(#78652) aginor válasza madgie (#78650) üzenetére


aginor
addikt

Van oly is a háznál és egyáltalán nem nagy dráma a különbség szerintem, simán vállalható (a jpeg motor meg gondolom testreszabható, így csak egyszer kell a vázban beállítani, ha valami nem tetszik).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#78653) Muerte68 válasza aginor (#78652) üzenetére


Muerte68
addikt

Én nem bírtam megszokni a pana Raw-ot ráadásul nem túl jó a silky-sem :U
Az oly jpg rögtön használható,a panához nincsenek szinprofilok sajna-aki jó utómunkában annak nem vészes nekem az oly egyszerűbben használható
Nekem még a sony szinei is tetszettek

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#78654) domedee


domedee
senior tag

Sziasztok!

Lehet az, hogy E-M10II vázon egy 12-40 2.8 stabilabban tart tracking CAF-ot videóban, mint Oly 25 1.8 esetén? A kis 14-42-n nem lepődöm meg annyira, hogy ott is jobb azért, de a 25-nél meglepődtem. Direkt mérést nem csináltam, de érzetre ez jön át. :U Sikerült beszerezni ugyanis egy zsír új 12-40-et nagyon jutányos áron :DDD , és ez volt az első ami nagyon szembe ötlött. Van egy negatívuma is amúgy, az obi beárnyékolja a beépített vaku fényét. :(

Egy kicsit off kérdés még. Van aki látott már olyat, hogy aki hallotta, hogy mesélték neki, hogy lehetséges találkozni a 40-150 2.8 obival a használt piacon? Ennek az újkori ára, mondhatni nagyon túl van a komfortzónámon. Egy használt ára talán már barátibb lenne. Csak az asszonyka meg ne tudja, mert a kis buksimban, amiben megfordult ez a gondolat, így fog járni: :W, mondhatni :DD

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#78655) ANOka válasza domedee (#78654) üzenetére


ANOka
őstag

Az irányjelzőn fent van egy keresett termék "baráti árú" hirdetése. :D

(#78656) domedee válasza ANOka (#78655) üzenetére


domedee
senior tag

Sajna nem ilyen barátaim vannak... :P Mondhatni ez már túl van a barátságon. :N

De amúgy tényleg nem nagyon látni ebből a piacon.

[ Szerkesztve ]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#78657) Grga_Pitic válasza domedee (#78654) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Szerintem addig is kevesen jutottunk, hogy Oly vázzal videózzunk, nemhogy az obik közötti eltérést elemezzük C-AF +tracking módban. 😈

(#78658) domedee válasza Grga_Pitic (#78657) üzenetére


domedee
senior tag

Én is inkább fotózok vele, de egy Panat csak a videóért tartani luxus lenne. Így marad az Oly. Nagyiknak videót készíteni az unokákról bőven túlteljesíti a követelményeket. :P Meg én sem elemeztem direkt, de mintha az izgő-mozgó aprónépet stabilabban tudná fókuszban tartani. Legalábbis érzésre. Aztán lehet, hogy csak tudat alatt igazolni akarom magamnak a vételt. :B

[ Szerkesztve ]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#78659) sticky35 válasza domedee (#78654) üzenetére


sticky35
tag

Épp mostanában gondolkodtam rajta hogy el kellene adni a 40-150-et, mert az utóbbi időben nagyon keveset használtam. Helyette jönne egy 7-14/2.8 de mivel most itthon fotós vásárlási tilalom van, a meglévő cuccokból kell kigazdálkodni.:) Még gondolkodok rajta, meg lehet kivárom mit és mennyiért virít a Laowa, vagy hogyan tudok más nagylátót okosítani, de ha tényleg az eladás mellett döntök, majd írok.

(#78660) t72killer válasza domedee (#78658) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"egy Panat csak a videóért tartani luxus lenne" - attól függ, mennyit videózol, ill hogy láttál-e már pana+oly videót minőségi kijelzőn egy napon belül (<-:Y).

c-AF témában a m43 féllábú sündisznó, és azt a fél lábat egyelőre az E-m1 viszi egyedül. Az is igaz, hogy a pana szereti a saját obijait (DFD, Dual-IS) - ezért gondolkodom rajta, h megváljak hőn szeretett PRO-párosomtól, de nehéz feladni a pengeéles, alig vignettált, színhelyes képminőséget.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78661) Grga_Pitic válasza domedee (#78658) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Már nem olyan nagy luxus egy használt Pana váz (persze minden relatív). Én megváltam a videókamerától, és a bevétel nagyrészt fedezte egy használt GM1 árát, ami második vázként is jól jön.
Viszonylag statikus témánál is időnként mutatkozó fókusz vadászós videók óta én inkább manuál fókuszt használok. Ha feléd futnak a gyerekek, ez nem annyira jó megoldás (bár gondolom ez is csak rutin kérdése), de ha csak előtted mozognak, akkor teljesen jó a manuális fókusz. Az 1/50-es zársebesség mellé nappal, szabadban úgyis nagy mélységélességet kapsz, főleg full HD felbontáson, nem is nagyon kell állítani a fókuszt.

(#78662) t.imi


t.imi
addikt

Urak, egy oly 9mm fish-re érdemes befektetni egy gx80-on? Soha nem próbáltam halszemet, érdekes képeket lőtt vele Wong szaki.

(#78663) aginor válasza Muerte68 (#78653) üzenetére


aginor
addikt

Én nem vagyok különösebben jó az utómunkában és utálom is, de ettől még a Pana szerintem kezelhető. Az Oly más színvilág, teltebb piros és sárga színekkel (melegebb a képi világa), amik ált. jól állnak a képeknek, de nem mindig természetes.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#78664) Grga_Pitic válasza t.imi (#78662) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Használtan, 15-20 között igen, azzal nem nagyon bukhatsz, ha később nem használod. Csak éppen ritkán bukkan fel hirdetésekben. A 30 ezer forintos új árát szerintem nem éri meg, mert játszani jó vele időnként, de valszeg nem ez fog fent lenni a vázon legtöbbet.

(#78665) domedee válasza t72killer (#78660) üzenetére


domedee
senior tag

Sajna még nem láttam Pana videót az Oly mellett, ugyanarról a témáról. De mint írtam is, a fő célközönség jelenleg a nagyik. Nekik küldünk videót a gyerekektől. Ehhez a felhasználáshoz lenne érzésem szerint luxus egy Pana pluszban. Főleg úgy, hogy amúgy eszembe sem jut a videó, mint funkció amúgy.
Meg hiába féllábú sündisznó, ha egy mobillal felvett zajos, remegős, elcseszett színű videótól is könnyeket hullatnak a nagymamák, hogy milyen aranyosak az ő kis unokáik. :C

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#78666) t72killer válasza domedee (#78665) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aapropó mobil! A nejem egyáltalán nem ultradrága moto g2-je ha van elég fény, videóminőségben gyalázza az E-PL5-ömet. Tudom, azóta az oly is lépett, de durva... Ezért is fogadtam meg, ha a pana stabija eljut a használhatóság szintjére, akkor átállok, ami most meg is történt (hogy a kis e-pl5-nek mi lesz a sorsa, még nem döntöttem el, szívemhez nőtt+sok$-t nem adnának érte - főleg, hogy az expó és a tárcsa kupakja is lejött:)))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78667) t.imi válasza Grga_Pitic (#78664) üzenetére


t.imi
addikt

Köszi a gyorsat. 25k-ra tartják, nem tudom annyit megér e némi móka időnként. Zárt helyen jól jöhet,de f8 harmatos rossz fényviszonyok . Na mindegy, megálmodom :)

(#78668) t72killer válasza t.imi (#78667) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Poénos a halszem-perspektíva, egy időben énis toltam egy walimex halat - de pár éve már csak a port gyűjti, 12mm nekem elég, igaz nem szoktam plázákat fotózni belülről meg hasonlók.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78669) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#78617) üzenetére


AXisBOLD
addikt

up! :)

"G3-hoz milyen macro obit érdemes venni vagy 14-42-re milyen macro közgyűrűt?

köszi

Aurea mediocritas

(#78670) t.imi válasza t72killer (#78668) üzenetére


t.imi
addikt

Nekem sem áll szándékomban. Egy park pl. szép lehet így, de inkább nyomok egy fél panorámát. :)

[ Szerkesztve ]

(#78671) Muerte68 válasza aginor (#78663) üzenetére


Muerte68
addikt

Persze kinek mi nekem az oly,meg a sokak által nem szeretett sony színvilág jön be.Ami lehet hogy nem természetes de nekem az tetszik

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#78672) Mirman


Mirman
őstag

Most egy családi esemény alkalmával volt lehetőségem kitapasztalni a kis E-M10 II-t a 45 1.8al . Valami brutális az arcfelismerővel számomra. 10/10szer pontosan borotva élesen szemre fókuszál , nagyon jól működik . Élmény volt így fotózni hogy sose kell pakolgatni a fókusz pontot.

[ Szerkesztve ]

(#78673) domedee válasza AXisBOLD (#78669) üzenetére


domedee
senior tag

Úgy általánosságban makróra nagyon ajánlott az Olympus 60mm 2.8. De most jön ki egy 30mm-es Olympus is, egész kellemes árral elvileg. Mondjuk a Panának is van makró obija, de azt nem követem annyira.

Minden önérdek nélkül, nekem pont most lenne egy eladó 60mm Oly-m. :DDD

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#78674) 80hun válasza AXisBOLD (#78669) üzenetére


80hun
addikt

A 30-as pana macro is jó nagyon.

Ha olcsóbb megoldást akarsz mint a dedikált makróobi akkor raynox dcr-250 előtétlencse.

(#78675) MrChris válasza AXisBOLD (#78669) üzenetére


MrChris
nagyúr

+1 Raynox
Vagy adapterezett régi makro manuál, vagy közgyűrűkkel sima manuál. Általában 50-esek a legolcsóbbak, ha egy rendeset veszel másra is használhatod mint kistele, portré obi.

(#78676) daniduke válasza t.imi (#78662) üzenetére


daniduke
tag

Én megnézném azért azt a 8mm 3.8 c-mount obit amit néha látni ebayen. Hasonló árban van, és az a pár teszt alapján jatszos obinak jó lehet , a vázsapka képminőséget sztem hozza.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#78677) t72killer válasza daniduke (#78676) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ugyanannyiért miért vegyen c-mount cuccot, ha van natív:F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78678) daniduke válasza t72killer (#78677) üzenetére


daniduke
tag

F3.8 vs 8 :F
A vazsapkát sem a képminőség miatt vesz az ember, a c mountos se tűnik rosszabbnak. Ellenben 2fé az 2fé. Én a 3.8-t venném, ha csak nem kell az extra kompakt méret.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#78679) t72killer válasza daniduke (#78678) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mekkora szenzorhoz készült az a C-mountos obi:F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78680) 80hun válasza t72killer (#78679) üzenetére


80hun
addikt

Link Hajlítja a teret rendesen :)

(#78681) pitagi


pitagi
tag

Sziasztok!
Kezdőként kérdezem: napokban sikerült szert tennem egy pana 20-as objektívre. Meglepett, hogy ekv. 40 mm-en is milyen nagy még a perspektivikus torzítás (remélem, jól írom).Ez normális? Példa kép. Lehet-e valamit ellene tenni? (Váz: e-pl5)
Köszönöm.

(#78682) t72killer válasza 80hun (#78680) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

f/5.6-on eléggé bemostak a képszéleknek. Jó, persze egy <100$-os lencsétől ne várjuk az 1.8/8 teljesítményét:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78683) AXisBOLD válasza domedee (#78673) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ment pü :)

(#78674) 80hun &(#78675) MrChris : ez az előtét nagyon rendben van, ha mást nem árban :DDD de tényleg jókat lehet vele lőni a képek alapján, kezdésnek jó lesz.

mindenkinek köszi!

Aurea mediocritas

(#78684) Lassú Víz válasza pitagi (#78681) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tartsd vízszintesen a gépet, korrigáld utólag PS-ben, használj tilt-shift objektívet.
Nem függ az objektív látószögétől [link]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78685) t.imi válasza daniduke (#78676) üzenetére


t.imi
addikt

Beszámításba menne majd új árban, ilyen összegben nem látom sok értelmét, hiába jó móka még videóban is.
A 8mm nekem már nagyon sok a képek alapján.

(#78686) zso79


zso79
őstag

DSTE BLS50 akksit lehet tölteni a gyári töltővel? Illetve melyik utángyártottat ajánljátok? EM10 mk2-be kellene.

[ Szerkesztve ]

(#78687) t72killer válasza zso79 (#78686) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezekszt nem :Y.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78688) zso79 válasza t72killer (#78687) üzenetére


zso79
őstag

Köszi! Van esetleg ajánlott, bevált márka és beszerzési hely?

(#78689) Grga_Pitic válasza zso79 (#78686) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Nekem van két ilyen akksim egy éve (BLS-50), mindkettőt tölti a gyári töltő. Sőt, a GM1-hez is DSTE-m van, és a Pana töltő is nyomja bele a kraftot. Nyilván bele lehet futni gyengébb példányokba, de ez van, a gyári árának töredéke kompromisszumokkal jár.

(#78690) Tin_Shield válasza zso79 (#78688) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az nem túl friss thread, amikor a E-M5 kijött tényleg voltak problémák az utángyártott akksikal. Az E-M10-be eleve másfajta kell mint a nagytesóba, és kezdettől fogva működnek ezek.
A DSTE többünknél bevállt, nekem is van kettő, kb. azt tudják mint a gyári.
Én a dealextreme-ről vettem, kicsit lassan jött meg más bajom nem volt velük.

(#78691) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok,

Panasonic 35-100 f/2.8 objektív hogyan funkcionál az oly E-m5 II vázzal?
Működik olyan jól mint a oly PRO 12-100 F4 fog?
Természetesen nem a 12-30 közötti tartományra és a F2.8-4 közötti különbségre gondolok.
Vagy érdemes a 12-100-re várnom?
(12-40 tartományra ott a Oly Pro F2.8 lencsém)

(#78692) pitagi válasza Lassú Víz (#78684) üzenetére


pitagi
tag

Köszönöm, utánaolvasok.

(#78693) t72killer válasza mikrofon (#78691) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A dual IS nem fog menni, csak házon belül műkszik, máskülönben semmi problémának nem szabadna előfordulni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78694) Mercutio_ válasza t72killer (#78687) üzenetére


Mercutio_
félisten

Már megint gugli alapján...

Dual IS E-M10-nél? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78695) mikrofon


mikrofon
addikt

Az olympus 60/2.8 Macro lencsének mi a megfelelő darabja panasonic-ból?

(#78696) t72killer válasza Mercutio_ (#78694) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Panasonic 35-100 f/2.8 objektív hogyan funkcionál az oly E-m5 II vázzal?"

Odamegyek és letiltom azt a gonosz guglit a routerben! ;] Amúgy meg nem gugli, akkortájt vettem akksikat az e-pl5-ömbe és nézelődtem, mi a helyzet oly akksitémában, el volt mentve a dpr-topicjaim közé:P

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78697) Studi válasza mikrofon (#78695) üzenetére


Studi
addikt

45/2.8macro nagyjából. Ha ROBOTER erre jár, akkor érdemes rákérdezni, nála megfordult mindkettő.

(#78698) 80hun válasza mikrofon (#78695) üzenetére


80hun
addikt

Ilyen hosszú gyújtótával nincs másik af-es mft makró.
Panából a 30/2.8 és a 45/2.8 pana-leica makró van.

(#78699) Mercutio_ válasza t72killer (#78696) üzenetére


Mercutio_
félisten

Huhh, kevés volt az alvás. :B

Sokat nem segített az elmentett linked, ahogy a leírt személyes tapasztalatok mutatják...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78700) t72killer válasza Mercutio_ (#78699) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem+ úgy látszik haladnom kell a korral, a dzsunka akksikat is fejlesztik :Y. :R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.