Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77551) Muerte68 válasza dioka7 (#77550) üzenetére


Muerte68
addikt

ez egy középérintős vaku elvileg mindenre jó.Nem tud semmit csak villan ,de az se biztos.A M4/3-nak külön vakuérintkezője van azzal van mindenféle visszajelzés-a középérintősek univerzálisak de semi visszajelzés nincs csak villan.
Van vaku topic is de ha a keresőbe úgy írod hogy m4/3-vaku kiadja a hozzá való rendszervakukat.
A középérintős mindegyikre jó-a régi vakukkal viszont vigyázni kell nagyobb feszültséggel dolgoznak könnyen megsütik a gépet.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#77552) dioka7 válasza Muerte68 (#77551) üzenetére


dioka7
senior tag

oh, jó ezt tudni, köszönöm! :R

(#77553) Studi válasza dioka7 (#77550) üzenetére


Studi
addikt

Ez menni fog, középérintkezős vaku, ezért mindent neked kell majd hozzá beállítanod. A hátulján van segítségként egy táblázat a beállításokról, nem árt, ha érted az expozíciót meghatározó számhármast, és gyorsan számolsz fejben. :)

Ilyen árkategóriában nem lesz automata alternatíva, a legolcsóbb, amit újonnan be lehet szerezni az a Metz 24 AF-1. Vagy használtan szokott lenni Metz 36 AF-1 Olympushoz, az ennél azért olcsóbban.

(#77554) Lassú Víz válasza dioka7 (#77550) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Amit linkeltél inkább felejtsd el. Vennél magadnak egy csomó bosszúságot. Tudom, régen is összeállt a család és pofán lehetett villantani egy fix manuális vakuval. De ma már mások az elvárásaink. Manapság egy manuális vakutól is minimum elvárható, hogy lehessen a fényerejét, villantási szögét vezérelni. Van amelyiket távolról is, rádiósan, megspékelve slave üzemmóddal. De vannak olyan helyzetek, ahol a TTL fénymérés jelentősen megkönnyíti az életed és megnöveli a sikeres képek számát. Partik, bulik, kevés modell hajlammal megáldott türelmetlen családtagok. Szóval amit az átlag ember fotóz. Manuális vaku inkább tárgyfotóra, stúdió jellegű modellfotózáshoz jó a gyakorlatban, oda is fényformálókkal.

Manuális vakunál a gépet is tedd M módba, rekesz a vaku fényének és a tárgy távolságának függvénye, míg a záridő pl. 1/180 vagy ahogy a háttér kívánja. Kijelzőnél az éjszakai felvételt (live view boost) be kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#77555) mikrofon


mikrofon
addikt

az oly 60/2.8 macro obi gyári napellenzője az LH-49 az nagyon király. Ezzel a húzogatós megoldással tökéletes. Ilyet szeretnék a többi obimra is. Létezik ilyen a 75-300-ra és a 12-40-re?

(#77556) frankstork


frankstork
aktív tag

E-m10 hüvelykujj támasztéka megadta magát... Lehet ezt cserélni? :(((

(#77557) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Lenne egy (számomra) fogas kérdés.
Nikon F, m42 obi rátehető pl G7-re adapterrel, hogy legalább fókusz visszajelzés legyen? Gondolom af az nem fog menni Nikon obival.

(#77558) |AP|


|AP|
veterán

Hoppá
és éljen!

(#77559) totálkezdő válasza t.imi (#77557) üzenetére


totálkezdő
tag

Én megkérdezném a Mintaboltot. Nekem filléres apróságot is beszereztek. Bocsánat, frankstorknak szántam.

[ Szerkesztve ]

(#77560) sticky35 válasza |AP| (#77558) üzenetére


sticky35
tag

Végre, egy régi kívánság teljesülni látszik.:)

(#77561) dioka7 válasza Studi (#77553) üzenetére


dioka7
senior tag

Köszönöm, Neked és Lassú Víz-nek is a választ! :R

(#77562) Lassú Víz válasza t.imi (#77557) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Minek? Ez a fókuszvisszajelzés dolog a DSLR-ek kicsi és sötét keresőjénél fontos. A MILC-eken ott a focus peaking meg a belenagyítás, ami nem függ objektívtől.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#77563) madgie válasza |AP| (#77558) üzenetére


madgie
titán

Ehhez is kell majd Laowa, de igen, épp ideje volt már :)

(#77564) ati3x válasza ati3x (#77518) üzenetére


ati3x
senior tag

Asszem lottoznom kell. Az uj 12-100/4-ben is benne lesz az obistabi. 17 lencse, 11 csoportban, ebböl 12 valami specko:5!ED, 2 valami super HR, 1 sima HR, 1 vmi DSA, 3 aspherical. Szal a képminöségnek jónak kell lenni. Persze az is làtszik, hogy nem 1 parci lesz. Az én tippem a nyito àr 7parci. Valaki beszàll a tippelésbe? :)

(#77565) gorgo válasza ati3x (#77564) üzenetére


gorgo
őstag

sztem sokan nem vágják, hogy mi is az az "1 parci". Az ő kedvükért: 1parci = 50khuf.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#77566) Grga_Pitic válasza |AP| (#77558) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Végre!
A speckó mindenben tökéletes: fényerős, kicsi, jó széles, szűrőzhető. Ha a képminőséggel vagy az árával nem rontják el, akkor instant get!

(#77567) Lassú Víz válasza ati3x (#77564) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha ezzel az átfogással ki tudja szolgálni a HiRes módot, megy az még feljebb is.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#77568) Golota válasza |AP| (#77558) üzenetére


Golota
aktív tag

Ha az ára megmarad egy Oly 45mm szinten, akkor nem fognak tudni eleget gyártani belőle, kb letarolják a piacot vele.

(#77569) Studi válasza Golota (#77568) üzenetére


Studi
addikt

Az azért kicsit túlzás, ilyen széles nagylátó szerintem erősen rétegigény. :) De azért nem rohad a nyakukra, ha jó áron adják majd.

(#77570) Parci válasza ati3x (#77564) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az én tippem: 9+ parci lesz a nyitóár

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77571) |AP| válasza Studi (#77569) üzenetére


|AP|
veterán

én mindenesetre már azt nézem, hogy hogy/honnan lehet beszerezni a Laowa obikat. Nem sokat hallottam eddig róluk, de ez a 7.5/2 úgy tökéletes, ahogy van (persze egyelőre a képminőség ismerete nélkül)

(#77572) Grga_Pitic válasza Golota (#77568) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Az Oly 9-18mm 190-200 ezer most. A Venus Optics legolcsóbb objektíve 400 dollár.
Ez alapján 150 ezer Ft körül várnám, ha optikailag rendben van.

(#77573) madgie válasza Studi (#77569) üzenetére


madgie
titán

Talán rétegigény, de jobban érzi egy kínai gyártó az mft lényegét, mint az azt létrehozó PanOly mostanában...

(#77574) MrChris válasza t.imi (#77557) üzenetére


MrChris
nagyúr

Már próbáltam chippes adapterekkel, a kontraszt AF rendszer miatt nem működik rendesen a fókusz visszajelzés.

(#77575) Golota válasza Studi (#77569) üzenetére


Golota
aktív tag

Igazad lenne, ha lenne megfizethető nagylátó MFT-re. Sajnos nincs igazi alternattívája, mert a 9-18mm is drága, a fix lencsék meg vagy csillagászati áron vannak, vagy halszem, vagy a kettő kombinációja. A 12-32 után vagy egy masszív piaci rés, így egy elérhető árú lencse igen nagyot szakíthat.

Szerintem amúgy az MFT egyik "legnaturálisabb" terepe pont a nagylátó lenne, mert a legtöbben a kicsi mérete miatt veszik utazó-gépnek, vagy otthonra beltéri fotózásra amihez pont jól jönne az UWA.

(#77576) mikrofon válasza ati3x (#77564) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha ebből indulunk ki, akkor megérdemli a PRO megnevezést és én 9-10 parci-ra teszem a tétem. A szívem szakad meg, mert ez azért jó lenne....
Azt már tudjuk mi a parci @gorgo-tól, de honnan ered egy ilyen szép kerek váltószám mint az 50e?

[ Szerkesztve ]

(#77577) Parci válasza madgie (#77573) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fene tudja, komoly imidzshez kellenek ezek a pro cuccok. ugyanakkor sosem jött ez be az olynak, 4/3-dal sem, korábban sem, mert hiába pro az üveg, ha mögötte "kicsi" a szenzor. akinek nem gond a nagy és drága üveg, akkor a nagy váz sem, abban meg ff szenzor is lehetne.

ezzel együtt a 12-100 dögösnek tűnik. tényleg, berakod a képet, ahol a pöttöm fuji 18-135 van mellette? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77578) madgie válasza Parci (#77577) üzenetére


madgie
titán

Vótmá :)

De súllyal még mókásabb :D

[ Szerkesztve ]

(#77579) mikrofon válasza madgie (#77578) üzenetére


mikrofon
addikt

olyan kép nincs ahol egy 12-40 Pro van a 12-100 Pro mellett? Én erre lennék kíváncsi...

(#77580) MrChris válasza |AP| (#77558) üzenetére


MrChris
nagyúr

12cm-es közelpont! Érdekes makrókat lehet majd csinálni vele.

(#77581) Grga_Pitic válasza Parci (#77577) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

A 300mm elég sokszor került preorder státuszba. Szóval vagy jól fogy, vagy az Oly bénázik a gyártással.
Persze a kivétel erősíti a szabályt. :)

MrChris: a Raynox DCR-250-nek pont 49mm-es a natív szűrőmenete...

[ Szerkesztve ]

(#77582) Studi válasza Parci (#77577) üzenetére


Studi
addikt

Ez igaz, Ott volt otthon egymás mellett a teljes 4/3-os pro váz, mellettük az 5D, semmivel nem kisebbek az Olyk. De azért még szeretem őket. :)

(#77583) Studi válasza mikrofon (#77576) üzenetére


Studi
addikt

Szeretett :DDD házigazdánk mondta minden újonnan megjelenő drága cuccra, hogy majd vesz ilyet, ha 50e lesz az ára. :)

(#77584) Parci válasza madgie (#77578) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért persze az oly üveg jó eséllyel elpáholja azt a fujit, na meg 24 mm-ről indul. de nagy és nehéz, még egy e-m1 mögött is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77585) madgie válasza Parci (#77584) üzenetére


madgie
titán

Hátö, nem hiszem, a 18-135 bazijó cucc.

(#77586) mikrofon válasza Parci (#77584) üzenetére


mikrofon
addikt

A súly és méret valóban nagy, de ha elég ezt a vázon cipelnem, és nem kell más obit vinni a táskában, cserélgetni, akkor szerintem én még bevállalnám az E-M5 II -n markolat nélkül... nah jó a 60/2.8 macro, még jönne....

[ Szerkesztve ]

(#77587) Studi válasza madgie (#77585) üzenetére


Studi
addikt

De nem ekv 24mm-en! :Y :DDD

(én is mindig ezt kapom az arcomba, amikor a 12-32 körüli hype-ot megkérdőjelezem. :) Mondjuk most, hogy már kipróbáltam, jobban értem a dolgot, tényleg jó képe van. De nekem a nagylátó tartomány annyira nem otthonos, a kistele sokkal jobban vonz, ahhoz meg rövid sajnos)

Megintcsak az van, hogy egy várhatóan, és egy már kipróbáltan nagyon jó obi közül válogathatunk, ki-ki ízlése szerint. Jó dolgunk van, na! :K

(#77588) Parci válasza madgie (#77585) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyira azért nem. sőt, semmi különös sztem, korrekt, ennyi (nem kevés ez, persze). az oly meg azért nem szokta ezt a pro cimkét rátenni csak tényleg makulátlan cuccokra. kizártnak tartom, hogy ne legyen határozottan jobb a fujinál.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77589) Parci válasza Studi (#77587) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 18-135 hol kipróbáltan nagyon jó? komolyan.. (nekem úgy tűnik, hogy épp a 18-135 van széthájpolva)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77590) madgie válasza Parci (#77588) üzenetére


madgie
titán

Szerintem ez is pont olyan agyonkorrigált, soklencsés, lélektelen képű túlméretes zúmocska lesz, amit te makulátlannak hívsz :)

Engem a finom hibák fognak meg, most is a Fuji 16/1.4-nél a flare varázsolt el. Más rakná rá a napellenzőt, meg takarná a fényforrást, én nagyon élvezem és keresem az ilyesmit. Akkor és ott döntöttem el, hogy ezt a 16-ost bizony nehéz lesz visszaadnom :)) Na meg a szűk rekeszes viselkedése nappal szemben.

(#77591) Parci válasza madgie (#77590) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát azért most már eléggé visszafelé érvelünk... és nem is a 18-135-ről írtál visszafelé sem. abban mi varázsolt el?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77592) madgie válasza Parci (#77589) üzenetére


madgie
titán

Sehol sincs széthájpolva, az a 14-140 itt a PH-n.

(#77593) Parci válasza madgie (#77592) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó, akkor maradjunk abban, hogy megeszem a kalapom, ha a teljesen átlagos 18-135 leveri ezt az oly-t. aztán max. kajálás lesz, ha az oly épp most botlik :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77594) madgie válasza Parci (#77593) üzenetére


madgie
titán

Mást látunk fontosnak egy objektívnél szerintem.

(#77595) Parci válasza madgie (#77594) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nézd, van olyan, hogy egy objektív ugyan nem túl jó, de vannak szerethető hibái. de azért általánosságban ezeket erénynek nevezni túlzás. lehet, hogy steril lesz az oly pro, persze, és lehet, hogy a 18-135 ugyan rosszabb üveg, de szerethetőbb ezért vagy azért. de azért nevezzük nevén a gyereket... brutál felbontás, sarokban is élesség, magas kontraszt, frankón korrigált torzítás mellett. erre számítok és ha ezeket meg kell neveznem, akkor a "jó" szó jut eszembe.

a 18-135-tel amúgy semmi baj sincs, de nem egy zseniális üveg, messze nem. azok a fixek a fujinál. az meg, hogy leveri a nikon 18-200-at :DDD, alap!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77596) b.vr


b.vr
őstag

Májusban Korzikán voltam, már akkor fontolgattam hogy kéne valami nagy átfogású cucc, csak a 10x es m43 utazózoomok végülisrendbenvan képminősége engem nem igazán mozgatott meg (és ahhoz képest meg nem is olcsóak), még egy plusz RX10-ben is elkezdtem gondolkozni (van RX100am, teljes megelégedettséggel, elsősorban koncertekre, de ilyenkor is viszem magammal, ott lóg kéznél a hátizsák vállpántján, plusz ha épp a 40-150/2.8 van fönt ne kelljen mindenért átszerelni) , az RX10 obija, képe az elejétől kezdve tetszik (hogy hogy nem pont ekv 24-200) a mechanikus zoom hiánya már nem annyira.
Na ekkor kezdtek jönni a pletykák a 12-100/4-ről, szóval azt még úgyis megvárom. Most jöttem vissza egy 16 napos Izlandot bejáró túráról, itt is a 12-40/2.8-é volt a főszerep (bár most egész sokat használtam a 9-18-at, a 40-150-nek csak epizódszerep jutott, bár fontos epizódszerep, találtunk tengerpartot fókákkal, ahol csak relatíve lehetett közel menni, kellett a teleconverter is, azzal a legfotogénebb trió töltötte ki majdnem teljesen a képet)

Szóval tovább erősödött bennem hogy ha ez a 12-100/4 annyit vagy majdnem annyit fog tudni mint hasonló rekeszeken a 12-40, akkor ez bizony nekem kell. És nem hiszem hogy ezzel egyedül leszek majd.
(amúgy szerintem is drága lesz)

Zárásként visszaolvasva az elmúlt heteket, volt sokk vicces dolog (főleg hogy az ekvivalens rekesszel kapcsolatos értetlenség és hogy _rendszerszinten_ ezzel miért érdemes számolni, az tényleg nem tud kimenni a divatból) , de az egyik kedvencem mégiscsak azok a nagy megmondások hogy az oly kezdi elveszíteni a fonalat mi is itt egyesek szerint a m43 rendszer lényege. lol.

A leendő külsős fix 7.5/2-t is szintén örömmel várom.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#77597) Parci válasza b.vr (#77596) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért az oly sosem kapta el igazán a fonalat, lásd a negyedéves nyereségességüket az elmúlt 15 évre visszanézve

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77598) b.vr válasza Parci (#77597) üzenetére


b.vr
őstag

Viszont én nem részvényes vagyok hanem fotós :) És ezekben az úgymond vitákban is az ellenérvek sem gazdaságiak hanem a "túl nagy, túl nehéz, minek ez" tengelyen forognak. Volt erről már vitám 1-2 éve, jellemzően olyanokkal akik nem használják ezeket.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#77599) Studi válasza Parci (#77597) üzenetére


Studi
addikt

Azért remélem még pár évtizedig életben tudnak maradni. :K Most például kíváncsian várom a hétfőt, hoznak-e valami tényleg nagy dobást? :K

(#77600) Parci válasza b.vr (#77598) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát a fuji zoomok sem kicsik. a lényeg az, hogy mindenki meg tudja venni, amit akar :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.