Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78201) t72killer válasza Mercutio_ (#78200) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes gondolatok, az tuti, hogy az iparág a telefonok nyomulásával visszaáll a '70-es, '80-as évek szintjére (később raklapszám tolták már az olcsó filmes kompaktokat is a nagyok, profitbővítés céljából - a legalja, a piac 80-90%-át adó szintet a nagy kameracégek bukják befelé).

Amúgy mióta lett a photokinából múzeum? A d500 nemsoká egy éves kamera lesz, friss bejelentésekkel illene brillírozni.:U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78202) hibavissza válasza b.vr (#78199) üzenetére


hibavissza
veterán

Portrézni ISO 800-on.....nem tudom. Én inkább vakuzom.
Nekem nem volt Olympus 25 és 75 a tulajdonomban. A PL25 1,4-gyel tudom összehasonlítani.
Az Oly 45-öt eladtam a PL25 megvan.

A képet árnyalja, hogy én Pana G5-ön használtam (Panás firmware-rel). Lehet Olympus vázon jobban muzsikál. Sajnáltam eladni, mert rengeteg szép képet csináltam vele, de szénné kellett rekeszelni, hogy betaláljon és igazából soha nem tudtam kiismerni.

Nemrég volt téma ez a fókuszhiba itt. Akkor a user szervizbe küldte. Jó lett volna megtudni a történet végét. Még az is lehet, hogy kitoltak egy hibás szériát és én a selejtből kaptam te meg nem érted, h mi a gond, mert a tiéd jó.

(#78204) g_g_g válasza hibavissza (#78202) üzenetére


g_g_g
őstag

Nekem voltak fenntartásaim a fókuszával kapcsolatban. Beadtam szakszervizbe, de nem találtak problémát, csak egy tisztítást kapott. Mint utólag kiderült, az én bénaságom miatt volt néha rossz. Azóta már sokszor teszteltem és minden ok vele.

(#78207) Mercutio_ válasza hibavissza (#78205) üzenetére


Mercutio_
félisten

Beküldted szervizbe?

Egyébként saccra az egyik legnagyobb számban eladott fényerős fix lehet, és van gyártási szórás, egyszer én is találkoztam gyengébb példánnyal.

Mondjuk az önjelölt topicgazdáskodást inkább hanyagold, itt van erre nekünk Parci.... ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78208) szpetri válasza hibavissza (#78202) üzenetére


szpetri
tag

Szintén használtam G5-ön Oly 45-öst.
Nem érzékeltem, hogy kellene rekeszelni ahhoz, hogy éles legyen.
Egyébként én is inkább vakut használok portréra, mint ISO emelést, ebben egyetértünk.

(#78209) Schanyee válasza Schanyee (#78129) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ha okt 31-ig rendeled a G80-at, akkor adnak hozzá battery grip-et ajándékba [link]

(#78210) Studi válasza Schanyee (#78209) üzenetére


Studi
addikt

:O Van hozzá battery grip? :R Ez igen hasznos újítás a G szériába, eddig csak a GH-kra volt. :R

(#78211) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akinek GX80-ja van: hány perc 4k videót bír az akksi egy töltéssel?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78212) MrChris válasza t72killer (#78211) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mi tart vissza? Indítsd el aztán had szóljon! :D Még nem próbáltam, de majd kipróbálom.

(#78213) t72killer válasza MrChris (#78212) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Melózni kell :DDD :((( . De este adok neki:R Ja, amúgy a 30p (NTSC) trükk állítólag a 30perces limitet is eltünteti - nem mintha nagyon fenyegetne a probléma, de ha vmi komolyat akarnék végigfilmezni még jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78214) Deadpapa


Deadpapa
aktív tag

Ha valaki megunta a micro rendszert szeretne sony FF hirdetéseim közt található egy kit KIT

(#78215) t72killer válasza Deadpapa (#78214) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miaz, váltasz m43-ra ;]?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78216) Deadpapa válasza t72killer (#78215) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Nekem már 1 éve van M4/3 is.Pana Gh4 és G7 esek Olyval Em5 el spékelve+ Sony :)CSak most szezon vége van.Nem kell ez a drága cucc.Más tervem van.

(#78217) silmatauki válasza Mercutio_ (#78200) üzenetére


silmatauki
őstag

A masodik link helyesebben (konnyebben megtalalhatoan) https://prohardver.hu/tema/fujifilm_x/hsz_15297-15297.html

[ Szerkesztve ]

(#78218) t72killer válasza Deadpapa (#78216) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R Amúgy a m43 vázakat is érdemes lehet kiszórni, gondolom komolyan esik majd az áruk az újdonságok érkezésével.

#78219: G80-nak nem sok értelme lesz a GH5 mellett:F Mondjuk attól is függ, hogy a GH5-be tesznek-e stabit a brutál kiolvasás miatt (meg hogy kameragyűjtésről vagy melóról van-e szó ;] ).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78219) Deadpapa válasza t72killer (#78218) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Az lessz G80 GH5 és Oly Em1.Már G7 ment el Em5 megadta magát lassan kitolom mindet.Tavasszal márciusra jönnek az ujak.Egyedül a Black Magicek maradnak

(#78220) silmatauki válasza t72killer (#78213) üzenetére


silmatauki
őstag

"amúgy a 30p (NTSC) trükk állítólag a 30perces limitet is eltünteti"

Ja, remélhetőleg az FZ2000-hez is lesz ilyen használható hack (és az nem hevül túl 4k-ban), mert nagyon tetszetős darab, és a DFD miatt sokkal jobban használható a tele tarományban, mint az RX10 MkIII. (Feltéve, ha egyértelműen jobb az optikája, mint az FZ1000-esé, ami nagylátó(bb) részen egyáltalán nem érte el az RX10 szintjét.)

(#78221) t72killer válasza silmatauki (#78220) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a bridge kategóriával sose voltam kibékülve, ha vmi nem tetszik a lencsén, csak flexszel/láncfűrésszel lehet segíteni rajta :((( . Persze, az ára barátságosabb, mint amennyibe egy G80+12-60+az új 50-200 kerülni fog.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78222) silmatauki válasza t72killer (#78221) üzenetére


silmatauki
őstag

Na ja, ezért nem is vettem FZ1000-at (nagylátó tartomány viszonylagos életlensége, ami miatt nem használtam volna). Az FZ2000-ret remélhetőleg már jobban megcsinálták, mert amúgy szinte minden paraméterében (kivéve az extrém nagysebességű videó) jobb, mint a (jóval drágább!) RX10 MkIII.

(#78223) Tikakukac válasza silmatauki (#78222) üzenetére


Tikakukac
titán

Fz2000 nekem is tökéletes lesz. Csak az ára nem fz1000 lesz ám.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78224) Zilko87


Zilko87
tag

Üdv!
Az alábbi két objektívről kéne némi infó. Fele-fele arányban fotó(főként portré,táj) és videó készítés lenne a cél. A hamarosan megjelenő G80-ra nézem őket. Érdemes lenne kit-ben venni a 12-60al? Nikon dslr-ről váltok, ott a 18-55 csak nyaralásra került fel, minden másra az 50-est használtam.

-Panasonic Lumix G 42.5mm f/1.7 Asph Power OIS
-Panasonic Lumix G 25mm F/1.7 ASPH.

(#78225) Parci válasza Zilko87 (#78224) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ezek fasza üvegek :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78226) t72killer válasza Zilko87 (#78224) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legérdemesebb az új, fényerősebb 12-60-nal lenne érdemes venni a gépecskét, akkor nemigazán lenne szükséged ezekre a fixekre. Viszont egyelőre nem írják, hogy a vázzal együtt adnák az új obit.

Amúgy jó üvegek:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78227) Parci válasza t72killer (#78226) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem egészen értelek... az az obi nem is létezik még, kiraktak egy műanyag mockupot és bejelentették, hogy tervezik. de te már konkrétan ajánlod, hogy azzal vegye :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78228) madgie válasza Parci (#78227) üzenetére


madgie
titán

Nekem a pont az i-n a mai nap cikke volt, ami arról szólt, hogy az E-M1 II hibrid stabija még jobb lehetne, de a Föld forgása megakadályozza ebben :D

(#78229) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Picit tesztelgettem a GX80-at (oly 1240-es üveggel), azért stacked BSI szenzor ide vagy oda, jobb képet ad az rx100-nál és nem tudom, hogy a tesztoldalak honnan szedik a moirét 4k videó módban, én még tesztábrán se tudtam produkálni.

Egy kis hajnali köd:

Frame a GX80 videójából (ISO 100, f/2.8, 12mm))

Frame az rx100iv videójából (ISO 100, f/2.8, 8.8mm))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78230) Mercutio_ válasza madgie (#78228) üzenetére


Mercutio_
félisten

Engem is csak a föld forgása gátol meg abban, hogy jobb képeket lőjek :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78231) Parci válasza madgie (#78228) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért veszélyes ez, mert ha kijön az e-m1 márk három, muszáj lesz a stabinak még jobbabbnak lennie, ám akkor ahhoz már a földet is meg kell állítani, az meg még talán a digicam site-oknak sem sikerülhet :U

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78232) Schanyee válasza Zilko87 (#78224) üzenetére


Schanyee
senior tag

vedd a 12-60-al, sokkal többért el tudod adni, mint amekkora a felár, ha nem jönne be

(#78233) t.imi


t.imi
addikt

(#78172) scarabaeus O.k,o.k,o.k csak a GX7 maradt meg bennem :)

(#78171) hibavissza 1600 fölé én sem szívesen mennék, GF6-on már 800-nál elkezdtek megjelenni az örömcseppek rajtam. Jó, abban nem GX80 érzékelő volt.
Egy ütős obiért még kiadnék 100-130k-t újonnan, de e fölé nem mennék.

(#78173) MrChris Azért kérdeztem, mert 155-ért van új váz, két év pana garanciával, 20mm II-vel 250, 12-32-vel 195k.
Használt 20mm II 70k környékén, 12-32 48 körül, utóbbival még meg érné, mert 0km-es.
Szerencsére Sigmák használtam kb fél áron mennek, nagy bukta nem lesz,ha mégsem tetszik.
A5000-n volt ilyen, rekeszelés nélkül is szépeket lőtt naposabb időben.

(#78176) b.vr ahol lakásban tudok gyerekre lőni a nikon 50mm/75-el és éppen nem lépi át a hangsebességet, az kb 5*5 méter. Még ott is sok volt sokszor, 90-el meg sem próbálnám.
Ezeket is leírom, úgy is átnézek egy vödör tesztet meg user képet, mielőtt betárazok belőlük :)

(#78187) ati3x ez több mint elég, köszönöm :R ISO 1600-on számomra már elég zajos teljes méretben. Monitor méretben hibátlan. Tudom, saját gyagyám, hogy minden borotva legyen. Marad a vaku, bár ekkora tárgyakat nem lehet bevilágítani a gyári mütyürrel. Ettől függetlenül nagyságrendekkel jobb, mint a régi Pana.

Köszönet mindenkinek a segítségért, már csak a régi vasat kell eltolni és jöhet a kisebb méret.

(#78234) t72killer válasza t.imi (#78233) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Jó, abban nem GX80 érzékelő volt." - bizony, ami az új (ok, nekem új) pana kicsikéből kipotyog, nagyon tetszik, még a sokat szidott ooc jpeg is iso3200-on, ami az előző pana gépem (gx1) idején használhatatlan volt.

Ma nyilatkozta a sigma fejes, hogy fognak sony-E-mountra fejleszteni - remélem a m43 se marad ki a pixisből, ehhez nagyot kéne robbantania a jövő évi vázaknak.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78235) Lassú Víz válasza Mercutio_ (#78230) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Igyál kevesebbet! :D Úgy én sem tudok jó képet lőni (amúgy sem :P ), ha forog velem a föld meg a ház és a szoba is.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78236) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#78235) üzenetére


Mercutio_
félisten

Há de ha a megfelelő irányban hat pont kikompenzálja a föld forgását! ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78237) t72killer válasza Grga_Pitic (#77896) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, mostmár hogy megvan a pana váz - GX85, megvan a mérés is: manuálban üzemeltetve a vakut (=adatpinek papírcsíkkal letakarva) 1/250 teljesen tiszta, 1/320-on pedig kb egy 5%-os csíkot bukik az ember a kép tetején. Utóbbit észre se veszi az ember egy tipikus napfényes derítésnél, a témát úgyse a felső 10%-ba szokás zsúfolni... Ez 1 teljes FÉ előny a speckókhoz képest.

Tudom, van HSS-mód meg anyámkínja, csakhogy a HSS arról szól, hogy egy helyett 2-4-10x gyötri a fénycsövet, így hatványozottan csökkenti a vaku élettartamát.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78238) Lassú Víz válasza t72killer (#78237) üzenetére


Lassú Víz
őstag

HSS: én is azt hittem, de nem. A vaku folyamatosan fenntartja az ívfényt amíg a zár lefut. Ezért van az, hogy HSS módban a vaku fényére és a környezeti fényre egyaránt hat a záridő, míg normál módban csak a környezetire.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78239) t72killer válasza Lassú Víz (#78238) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R - mondjuk a fenntartott ívfény se biztos, h hosszútávon egészséges egy ilyen pici fénycsőnek. Nyáron, amikor ez inkább téma lesz, kipróbálom. 1/320-on ugyebár a fentebbi módszerrel fullos a villanás. Persze ha már a vázon a vaku, egyszerűbb HSS-be váltani, mint papírdarabkával szerencsétlenkedni + valószínűbb, hogy nem lesz elcseszve az expó.

Nekem amúgy más miatt kell ez igazán, idővel lehet a gx80 is kap egy vízalatti házikót. A vízalatti vakuvezérlés pedig az ő esetében egy a vakusaruba ültetendő LED-es kütyüvel megy, főleg manuálban. Arra voltam kíváncsi, h manuál módban mennyit tud a rendszer, uis odalent is sokszor szükség van a gyors szinkronra, hogy jobban érvényesüljön a vakuk fénye.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78240) Lassú Víz válasza t72killer (#78239) üzenetére


Lassú Víz
őstag

1/320-on ugyebár a fentebbi módszerrel fullos a villanás.

Nem, illetve vaku függő. TTL nincs, az evidens, de a manuális vakuk vagy a manuális módba kapcsolt rendszervakuk is vezérelhetőek. Persze azt már te tudod, hogy milyen távolságból képes elvillantani egy slave vakut a vázon lévő, és milyen tokban mennyire nyomkodhatóak a gombok, ha változtatni kellene a villanás erősségén.

Nem biztos, hogy kell neked a rövid záridő. Javaslom a scantips oldalt, nekem sok helyzetet és fogalmat sikerült tisztázni, ahogy olvastam. Főleg az volt meglepő, amikor lefotózták a 24000-es fordulatszámmal pörgő flex korongot normál és HSS módban.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78241) MrChris válasza MrChris (#78212) üzenetére


MrChris
nagyúr

GX80 gyári akksival teljesen feltöltve 4k25p-ben pár tucatszor fókuszáltatva kereken 100 percet bírt. 45 perc után csökkent egy egységet a visszajelzés, 75. percben maradt 1 egység, utolsó két-három percben villogott, majd kikapcsolt. Asztalon volt csak langy meleg lett a váz. Természetesen egyszer sem fagyott le, EU-nak köszönhetően fél óránként újra kell kezdeni a felvételt.
Bevallom 30-40 percre számítottam, meglepődtem. Valós használattal azért csak elmehet 50 percet ami egész tűrhető, aszem elég lesz egy jóminőségű pótakksi.

[ Szerkesztve ]

(#78242) t72killer válasza Lassú Víz (#78240) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hogy mennyit bukunk a villanásból a gyorsabb redőny miatt, ki lehet mérni, egy kép fehér falra, és megnézni, hogy egy vertikális csík mentén felfelé csökken-e az intenzitás. Nem szerencsétlenkedtem vele, mert szemre is látszik, hogy a veszteség egy szűk zónára korlátozódik, azaz 1/320-nál még biztos <<1FÉ-t bukik az ember. A GX80-as képeket nem töltöttem fel, de kb úgy néz ki, mint az E-PL5-ös kísérletem. Kézzel beállítani persze lehet a vakukat, a Metz és a vízalatti vakuim is állíthatók kézzel, az öreg Sunpak nem.

Vízalatti témánál maradva:
Kell-e rövid záridő? Nem sokszor, de ha igen, akkor nagyon :DDD Ahhoz, hogy a témát szeparáld a háttértől (=háttérfény nagyon ne zavarjon be), vagy bazierős (=víz alatt bazinehéz+ultradrága) vaku kell, vagy egyszerűen rövidebb szinkron, amivel alkalmasint 1FÉ-t elvehetsz a háttér kékjéből. A kékkel megérkeztünk a következő vízi problémához: minél mélyebbre mégy, annál kevesebb a vörös-narancs-sárga a fényben. Trópusi vizekben 40m-en is világos van, de ebben a világosságban max 2-3 vörös foton kószál. Ergo vagy szűrőzöl a külvilág fényének megregulázására (macerás, főleg, h mélységtől+a vízben lakóktól függő a fényáteresztés), vagy a záridővel csökkented a háttérfény mennyiségét, a vakufényt maxon tartva.

Nagyobb roncsoknál, nagyobb állatoknál szokott ez előjönni, de korallnál is sokat segít.

#78241: Köszi:R! Ezekután végképp nem értem miért venne az ember G80at. Egyik velős tétel volt, hogy nagyobb az akksija+grip-et is lehet tenni rá - persze, a telómat is hordhatom a 20Ah-s powerbankra kötve, csak semmi értelme, magától is napokig elmegy. Fogni meg - ha annyira fontos a fogás - alkalmasint gimbalon fogja az ember, amin még jól is jön az a mínusz pár g... Az rx100iv klipek között kihűtve se tud fél órát videózni egy akksival.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78243) MrChris válasza t72killer (#78242) üzenetére


MrChris
nagyúr

Folyamatos fókuszálgatással biztosan többet eszik, meg sokat megy üresjáratban átlag használatban/bekapcsolva marad, emiatt jelentősen csökkenhet a felvételi idő.
G80 engem a mikrofon bemenet miatt érdekel, fejhallgatóval elég szörnyű a stabi zúgása, meg eleve egy olcsó miki is jobb minőséget produkál. Meg ott van a jobb fogás, kezelés... tehát a kis különbségek amik összessége valakinek döntö, meghatározó.
Az ár majd szépen lemegy ahogy szokott és jó vétel lesz. De még így is jó ára van a konkurenciához képest. Meg a másodkézből akciózott árat sem érdemes hasonlítgatni a még nem is kapható fényképelőhöz, majd meglátjuk tavasszal mibe fog kerülni.

(#78244) Deadpapa


Deadpapa
aktív tag

Srácok sasoljátok meg a hirdetésem az A7RII vel kapcsolatban aki ügyes ma jól jár

(#78245) Studi válasza Deadpapa (#78244) üzenetére


Studi
addikt

Cseréled 1:1-ben a GX7-emre? :Y :DDD

(#78246) Deadpapa válasza Studi (#78245) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Megfontolandó :) :R :R

(#78247) t72killer válasza MrChris (#78243) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A miki mondjuk teljesen jogos, írtad is korábban:R - bár 1perc alatt alá lehet keverni egy akármilyen felvevővel felvett hangot. Amúgy USB mikit nem lehet rátenni?

Fókuszra nem vagyok biztos benne, hogy AF-elni akarok, néha még zoomoláskor is szerencsétlenkedik oda-vissza.

#78244: inkább a Hardveraprón kéne UP-olni, nem itt oldalanként - ha vki sony FF-et akarna venni egy használt verda áráért, az minek őgyelegne a m43 topikban?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78248) Lassú Víz válasza t72killer (#78247) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Annyi pénzt m4/3 rendszerre is könnyen el lehet tapsolni, ha van miből.

Deadpapa: lehet jutányos áron jutnék hozzá, de jól nem járnék az biztos. Asszony páros lábbal rúgna s**gbe, és az még a legenyhébb következmény volna. :N

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78249) Parci válasza Deadpapa (#78244) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megremegtem egy pillanatra, mondván, hogy x-t2-re is el lehet költeni ennyit... :Y
nagyon jó áron adod, az más kérdés, hogy számomra a műfajban ezek az összegek értelmezhetetlenek, de ez az én bajom :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78250) t72killer válasza Lassú Víz (#78248) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet, csak "errefelé" üvegekre költ komolyabb összeget az ember. Nálam pl ott figyel az Oly PRO zoom pár, de a 1.5kEUR-t, amit használtban kiadtam értük bő egy éve, kb az utolsó centig visszakapnám, ha most dobra verném a cuccost. Vázakkal nagyon nem ez a helyzet, egyik másik gyorsabban amortizálódik, mint a napra tett pálpusztai...

Amúgy amennyit sony-háztájon normális obikra (amik miatt tleg megérte FF vázba fektetni) költeni szokás...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.