Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78151) MrChris válasza t72killer (#78150) üzenetére


MrChris
nagyúr

GX9 :D Egy nagyságrenddel olcsóbban jöttél ki.
USB csatis töltőt rendeltem (ha már lespórolták) azt manapság bármely mobiltöltővel, autóban is tudom használni. Plusz egy eredeti akksit is 8-9ért. Nekem az utángyártottak nem jöttek be, minduntalan feltűnt, hogy kevesebbet bírnak és állásban merülnek, még a hírös Patona is. Párszor volt, hogy hosszab állás után betettem, balanszíroztam a steadit erre lemerül. Akksit csak újra balanszírozással lehetett cserélni.
Meg még egy dummy akksit+usb adaptert, így hálózatról/usb töltőről is tud menni, vagy egy powerbankról.

(#78152) t72killer válasza MrChris (#78151) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, lehet énis beszerzek egy ilyen dummy-t ha úgy alakul, hogy órákig kell videózni (20Ah-s bank már van, telóhoz használom).

Amúgy csak a BLG10 jó neki?

Balanszír: cserélni kéne azt a steadyt egy okos enkóderesre, h kicsit pörgősebben menjenek a dolgok;)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78153) Deadpapa válasza MrChris (#78139) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

G7 esek is lenyomnak egy rendezvényt.Akkor a G8 ugymond csak jobb lessz.Grip+ stabi minden oké.Ha meg nem birják akkor ott vannak a black magicek.Gx80 meg a kis stabira kell.Dronra.

(#78154) t.imi


t.imi
addikt

Reggelt!

Kérdezném a nagyérdeműt, hogy gx80-t melyik objektívvel érdemes megvenni kitben,12-32, 20, 12-32--35-100? A képminőségre mennék rá elsősorban.

(#78155) t72killer válasza t.imi (#78154) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teher és költségbíró képességeidtől függően én fényerős cuccot akasztanék rá, pl a 2.8/12-35-öt. (nekem az oly tesó 1240 van, viszont abban nincs stabi). Ennek szuper a képminősége, ráadásul sötétben nem muszáj csillió+-on nyomatni az ISO-t. (dual-IS-el 1/2sec-et kitartasz, ezt f/2.8-al megspékelve rendben vagy beltérben)

Alternatív megoldás, hogy vmi ktghatékony darabot veszel (tudtommal a 1232 használható példány) és év végén cseréled az új, fényerősebb 12-60-ra.

"Fénygyengébb" obikban nem vagyok járatos, majd a kollégák kisegítenek:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78156) MrChris válasza t.imi (#78154) üzenetére


MrChris
nagyúr

12-32 jó minőségű alap obi, látószöge és mérete miatt megkerülhetetlen. 20-as kb egyetlen hátránya a kissé lassú fókusz, viszont a normál látószögűek között talán a legjobb képminőségű. 35-100 fekete bárány az átfogása miatt, legtöbben a 40-150 és társait veszik. Cserébe szintén kicsi és elég jó képe van.
Hogy mire lenne szükséged? Ez a fotózási szokásodtól függ, ha mindegy/nem tudod akkor a 12-32. Viszont a létrán lehet végig kell menni mire kialakul :D Nekem előbbi kettő van, mert alig telézek, jól kiegészítik egymást, nyáron nincs nagy szükség a fényerőre, ezért végigtoltam idén a 12-32-vel. Majd télen egyre többet kerül elő a 20-as, univerzális a látószöge, fényerős, nincs szükség a rekeszelésre, 2 évig szinte csak azt használtam fotózásra.

(#78157) Schanyee válasza t72killer (#78155) üzenetére


Schanyee
senior tag

azért ezt gondold végig, hogy ha f3.5-ös kit obi helyett vesz egy 2.8-ast, akkor miért lesz óriási különbség az iso értékben. pláne ha belevesszük a 20 1.7-et amit még írt.

(#78158) Mercutio_ válasza t72killer (#78155) üzenetére


Mercutio_
félisten

"gx80-t melyik objektívvel érdemes megvenni kitben"......

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78159) hibavissza válasza t.imi (#78154) üzenetére


hibavissza
veterán

A 35-100 kakukktojás. Érteném a létezését, ha picit fényerősebb lenne. 40-150, 100-300 jó választás tele tartományra. Mindkettőből szokott lenni használt. 45-200 és 45-175 is feltűnik használtan. Igazából mind korrekt darab, de az első páros jobb ár-érték arányú.
Mindenképp szükséged lesz egy fényerősebb fixre a rendszerben, ha beltérben vagy este akarsz fotózni kézből, vaku nélkül. Tehát ha választanom kéne én a 20-assal kezdenék.

(#78160) t72killer válasza Schanyee (#78157) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért az a 3.5 felmászik 5.6-ra a hosszú végén, ami már 2FÉ.

Igen, ezek közül én a 20assal venném kitben.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78161) scarabaeus válasza hibavissza (#78159) üzenetére


scarabaeus
őstag

Van kétféle fényerősebb 35-100, de én épp amiatt vettem meg a kit 35-100-ast, mert olyan pici, és amennyi tele kellett, utazgatásoknál, arra pont elég, madarászás vagy utasszállítók vadászata nélkül. Egy pici táskába belefér a GM1 rajta a 12-32-vel, a másik rekeszben a 20-as egybecsavarva a kit 35-100-zal, annyira pici táskában, hogy a munkába járós táskába simán így, egyben belerakom, nálam van napközben is.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#78162) hibavissza válasza scarabaeus (#78161) üzenetére


hibavissza
veterán

Én is szemeztem vele a méret miatt, de mindig bevillant, hogy a 45-200-nál hogy hiányzott a végéről az a plusz 100. Egy jó ideje már nincs tele objektívem. Így nem is merül fel hiányérzetem a tele végén :D
Most a 12-kezd szűkös lenni....

[ Szerkesztve ]

(#78163) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Apropó, a GX80-hoz állítólag új FW jött ki, ez honnan tölthető:F? Uis a cég oldalán G7/70 ill GX8 firmware-eket találok csak a közelebbi kamerák közül...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78164) MrChris válasza t72killer (#78163) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olvasd el a kommenteket, senki sem találja :D Mivel van fókusz bkt ezért olyan nagy jelentősége nincs. Hacsak nem ragaszkodsz az ooc jpg-hez. Amúgy minek a rövidítése az ooc?
Még nálunk is megírta a Panasonic!

(#78165) t72killer válasza MrChris (#78164) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Out-of-camera;).

Szoktak ezek egyéb kisebb optimalizációkat-javításokat tartalmazni, ezért gondoltam érdekes lehet.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78166) MrChris válasza t72killer (#78165) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tényleg! Valami bonyolultabbra gondoltam :DDD

Hát ötleteim lennének mit optimalizáljanak, csak ugye sok-sok pénznél mindig jobb a több ;]

(#78167) Grga_Pitic válasza MrChris (#78164) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Out of camera, vagy sooc=straight out of camera

Upsz, ha nem frissül az oldal, akkor bőven megelőznek. :)

[ Szerkesztve ]

(#78168) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Drónos gh4 verzióról csiripelnek a verebek. Kíváncsi vok a hűtésére azért.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78169) scarabaeus válasza t72killer (#78168) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Épp ezért fel is szerelik ezeket a kvadkoptereket négy hűtőventilátorral is)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#78170) t.imi


t.imi
addikt

Nagyon köszönöm mindenkinek a hasznos infókat :R

t72killer: ezek biztos nagyon ütős obik lehetnek, de az áruk miatt rájuk sem merek nézni :) 3k nekem már minden felett van.
12-60-at megnézem, tetszetősnek tűnik. A 3.5-5.6 természetesen :) Ezzel fölösleges lenne a KIT obi, 120mm már elég 1-2 célpontra.

MrChris: Átnyálazva 1-2 tesztet, valóban szép rajza van a 12-32-nek. Egy két 18 / 2.8 obi mindenképpen szükséges lesz majd idővel.
Egyenlőre portré, tájkép, város, amit enged az alapfelszerelés vagy egy 12-60, később makró esetleg madárfotózás általad írt 45-200 v 100-300 panával.
40-150 volt anno a Pana GF6-hoz, verőfényben jó volt, felhős időben már nem voltunk olyan jóbarátok. Nem tudom, hogy ez a GF6 régi szenzora vagy az objektív hibája volt e.

hibavissza: a 35-100-at mint lehetőséget érdeztem, valahol láttam ilyen dupla kittet is. Nagy ódákat nem írtak róla, ellenben nem egy deverbális jószág. Mondjuk pénzt nem adnék érte, ha "csak" a közepes szintet üti meg.
Most egy Nikon 50 1.8 a legfényerősebb. Ha éppen beesik egy Sigma 19(?) 2.8, az szobában talán jó lehet, látoszögben mindenképp a 75mm-hez képest.

Pár napja kaptam már jó tippeket tőletek fix obikra, használtan áruk sem mellbevágó. :R

Annyit még hadd kérdezzek, a GX80-on is csak 4 vagy 5 szín van a "szín egy pontban" opciónál vagy megtoldották egy kicsivel?

(#78171) hibavissza válasza t.imi (#78170) üzenetére


hibavissza
veterán

A 2,8 nem fényerős m4/3-on. Este f1,4-nél is kell az ISO 1600 egy kézből tartható záridőhöz (1/125). ISO 1600 fölött már nem igazán van értelme technikai értelemben vett képminőségről beszélni. Persze ez függ a kimeneti médiádtól is.
A Nikon 50 1,8 után köpködni fogsz azzal a Sigmával. Én nem javaslom. Akkor már inkább Pana 25 1,7.

[ Szerkesztve ]

(#78172) scarabaeus válasza t.imi (#78170) üzenetére


scarabaeus
őstag

"a GX80-on is csak 4 vagy 5 szín van a "szín egy pontban" opciónál vagy megtoldották egy kicsivel?"

Várj már, ez a múltkor tisztázódott egyszer

Quoth the Raven "Nevermore."

(#78173) MrChris válasza t.imi (#78170) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olynak van a 17/2.8 nem javaslom. A 17/1.8 jó lenne, csak ott a 20-as és bár jó azaz obi, de a kettő között elég nagy az élességi különbség. Vagyis úgy is írhatnám jobb a Pana. Sigmák közül a 60/2.8-nak van értelme mert beretva, annyira mint a 75-ös Oly. 19 és 30-nak nem sok értelmét látom bő 1 fével gyengébbek, márpedig ezeket fogod szobában rossz fényviszonyok között használni.

(#78174) b.vr válasza hibavissza (#78171) üzenetére


b.vr
őstag

"A 2,8 nem fényerős m4/3-on. Este f1,4-nél is kell az ISO 1600 egy kézből tartható záridőhöz (1/125)"

Ezek a számok honnan jönnek? Csak mert nem véletlenül írom rendszeresen (és tapasztalatból) hogy a 12-40/2.8 + egy jól stabilizált váz az roppant ütőképes rendszer, esti városi sétáknál nálam S mód, 1/10 (ami nagyon nem 1/125) és ezzel teljes hosszon, még a 40 mm-es hosszú vége is teljes biztonsággal kitartható (ha meg számít akkor a 12 mm-es végen persze lehet még ennél is jóval lejjebb menni)

(amúgy meg _szerintem_ nyugodtan lehet m43-on is fényerősnek nevezni a 2.8-as obikat. Különben könnyen eljutunk oda hogy még a manuál Voigtlandereket az f/0.95-tel is csak félrehúzott szájjal, hiszen FF-ben az 1.8 a tök átlag fixeknél van. A kit-obik 5.6os végére meg akkor milyen szavak maradnak?)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78175) Nippon válasza b.vr (#78174) üzenetére


Nippon
őstag

Persze, ki lehet tartani 1mp-es záridőt, gondolom onnan jött az 1/125, hogy embereket is szeretne fotózni.

(#78176) b.vr válasza t.imi (#78170) üzenetére


b.vr
őstag

Szobába én (megintcsak saját tapasztalat, a családban akkor volt igazán kicsi a kisgyerek) a 45/1.8-at jó szívvel tudom ajánlani, kíváló ár/érték arányban, nagyon sokat használtam anno erre. Aztán később lett mellé 25/1.4, annak a hangulatát erre (is) még jobban szerettem, akkor ki is szorította a 45-öst. Persze az már más árkategória, viszont azóta vannak olcsóbb 25-ösök is mindkét gyártótól.
Ugyan 20asom nem volt, viszont arról is sokan sokat írtak itt.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78177) 80hun válasza b.vr (#78174) üzenetére


80hun
addikt

1/10-es záridővel max statikus témát fotózól.

Kicsit is mozgó témánál a stabi max a kézremegésed szedi ki.
Márpedig szobában általában családi fotókat készítünk. :)

Karácsonykor családi fotózásánál nekem az iso 3200 és 6400 között mászkált f2.8-as obival :)
Pedig volt lámpafény bőven.
Tehát kell a rövid záridő amiröl sokan megfeledkeznek amikor a stabit emlegetik, márpedig ebben a stabi nem segít.

(#78178) b.vr válasza 80hun (#78177) üzenetére


b.vr
őstag

Végülis lehet hogy félreértettem, csak ki volt emelve hogy este, meg kézből, nekem szobán belül viszont anno szinte mindegy volt hogy nappal vagy este (elég árnyékos volt a lakás, este viszont villanyfény van, kb azonosak voltak a feltételek), ha meg az emberek mozgása a limit akkor lényegtelen hogy kézből vagy állványról.

PS: gyorsan visszanéztem pár régi fotót: 1/25, 1/30, 1/50 voltak a tipikus villanyfényes záridők a 45össel. Amikor meg az unokahúgom épp begyorsult akkor úgyis a fókuszsebesség volt a limit. (persze ez egy ilyen műfaj, sok lesz az életlen kép. De nem bántam, én (is) játékként fogtam fel)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78179) hibavissza válasza b.vr (#78176) üzenetére


hibavissza
veterán

Persze annak nevezel bármit, aminek akarsz.
Én még megvárom, míg a bulb záridőt kitartjátok kézből.
A 45 1,8 beltérre, műfényben, gyerekre, vaku nélkül elég fail. Persze lehet vele képet készíteni, de én nem ajánlanám.

(#78180) b.vr válasza hibavissza (#78179) üzenetére


b.vr
őstag

"A 45 1,8 beltérre, műfényben, gyerekre, vaku nélkül elég fail. Persze lehet vele képet készíteni, de én nem ajánlanám."

Aha. Akkor helyben vagyunk.
Egész pontosan miért is nem ajánlanád? Mi volt vele a problémád ilyen helyzetekben? (csak mert én saját tapasztalatból meg ajánlanám és ajánlottam is, elég sokat használtam megelégedettséggel)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78181) t72killer válasza 80hun (#78177) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

m43-on nagyon nem szeretem 1600 fölé tekerni az isot, ilyen esetekre van egy metz af-50, és az iso mehet vissza 100ra:R.

Vakuval viszont maradhat a pici 1232.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78182) b.vr válasza t72killer (#78181) üzenetére


b.vr
őstag

igen, ez is egy lehetőség, viszont sokan (pl. én sem) nem szeretik lakásban még a plafonra villantott vakut sem, másrészt számomra még fontosabb volt, hogy én játék közben sorozatfelvételeket csináltam (és pl ebben (is) volt nagy előrelépés nekem anno az e-m1 a korábbi g5höz képest, az akkoriban kb. csak a profi riportergépekkel összemérhető raw-bufferével)
De ez már valóban ízlés kérdése, és akinél okés, ott a vaku is megoldás.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78183) hibavissza válasza b.vr (#78180) üzenetére


hibavissza
veterán

Nyugati fekvésű, napfényes nappalimban (ablaktól távolabbi részén) a következő beállításokkal készítettem képeket gyermekemről: f1,4; 1/100; ISO 1000.
ISO 1000-nél már kapaszkodni kell, hogy valami értelmezhető színvilág szülessen RAW-ból.

A nyomorult 45-ös Oly olyan megbízhatatlanul fókuszál 1,8-on, hogy legalább 2,2-ig kell rekeszelni. Ráadásul beltérbe hosszú, hacsak nem igazolványkép a cél.

Annyit az objektív javára kell írni, hogy ha élesre állt és a téma 4-6 méternél közelebb volt, akkor varázslatos képeket gyártott.

[ Szerkesztve ]

(#78184) t72killer válasza b.vr (#78182) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, egyéni szitu+ízlés. Tudom, rossz helyen járok a zaj-allergiámmal a m43 táborban, de amit a m43 iso1600 felett csinál, nem tolerálom. A család a plafonra villantással teljesen ki van békülve, + kb mindenkinek a környezetünkben fehér a plafonja, úgyh ez a befutott megoldás. Persze portrénál a szűkebb DOF érdekében fel-felcsavaródik az 1.8/45, de egyre ritkábban: a 2.8/40-je nagyjából elmegy kisportrékra, úgyh a 45-öst lehet eladom. Ha pengevékony DOF kéne, akkor rábeszélném magam a nocticronra, vagy inkább az 1.4/85-ös sigma ART+speedbooster kombóra.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78185) b.vr válasza hibavissza (#78183) üzenetére


b.vr
őstag

Hát én ezt azért nem nevezném fail-nek :) De persze ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Én mindenesetre ajánlom a mostani kérdezőnek is, másoknak is.
(a hossz sem olyan vészes, én még a 75-össel is csináltam félalakos képet az unokahúgomról, pedig nem éppen csarnok méretű a nappalink :)
(ja, és a telének még egy előny: ahol kisgyerek van ott rumli is van, az pedig nekem előny volt ha a képen ez minél kevésbé hangsúlyos)
Persze ahogy írtam ott vannak még a különféle 25ösök meg a 20as.
(főleg mert én szinte sosem "megfigyelőként" fotóztam, hanem együtt játszottunk, és a 25össel jóval közelebb maradtam. Amúgy fókuszsebességben, pontosságban nekem nem tűnt fel nagy különbség a 45ös, 25ös, 75ös között, és inkább attól függött épp mennyire mozgott a kiscsaj. Ha meg nagyon, azt az e-m1 sem követte le)

PS: az viszont érdekes hogy az arcról készült közeli portrékat nem először mintha kezdené belengeni egyfajta negatív felhang :) Mondjuk nekem az "igazolványkép" az csak és kizárólag azért degradáló kifejezés mert arról a totál mesterséges beállítások, arckifejezések ugranak be, mint a letartóztatási fotóknál :D
Egy jó közeli portréról (akár kisgyerek, akár modell) viszont a legkevésbé az igazolványkép ugrik nekem be :)

(#78184) t72killer: ja, nincs ezzel gond. Csak az én szememben ezek emlékképek, nem zavar a zaj (amúgy ahogy most visszanéztem, azokkal a paraméterekkel ezek a képek iso800 voltak tipikusan. De simán engedném ebben tovább ha kell.

A stúdió az persze egészen más, ott vakuk és természetesen alap-ISO, illetve ugyanígy a nagy kedvenceim a szép napfénystúdiók, bár ott még jó napszakban menni sem elég, lehet mellette imádkozni a napos időért (itt az iso400nak sem örülök már. De hát azok a képek másról is szólnak)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78186) madgie válasza b.vr (#78185) üzenetére


madgie
titán

Én csak azért szoktam szidni az igazolványképet, mert az égvilágon semmiről nem mesél, csak az arcról. Ez néha jó lehet (a rumlis-gyerekes példád jó), máskor viszont állhatok ott bambán az átadott képeknél, hogy miért nem látszik, hol voltunk :))

(#78187) ati3x válasza t.imi (#78170) üzenetére


ati3x
senior tag

Szóval 12-32.

Ha már előjött épp tegnap voltunk Linköpingben a flygvapen múzeumban. Itt a gelériám, ha valaki esetleg erre jár, mindenképpen nézze meg, fantasztikus kiállítás. Viszont fényképezéshez nem árt felkészülni. Mert a múzeum nagy részében "sejtelmes" fényviszonyokat alakítottak ki, ami nagyon jó atmoszférájú, viszont fényképezéshez igencsak hátrányos.. ez főképp igaz a "hidegháború" teremre, a lezuhant(oroszok által lelőtt felderítő dc3-as.) repülő termére pedig fokozottan. Nagyon profin állították ki a gépet, olyan pozicióban, ahogy a tenger allatt megtalálták. Olyan fényviszonyokat teremtve, amilyenek a megtalálás helyszínén voltak. (több mint 100 méterrel a tenger alatt).

No én a 12-32-est vittem, em5-ön. (nincs nagyon fényerős nagylátóm még) készülve a statikus témára a stabival. Persze tudom, néhány kép így is bemozdult valamennyire, de a célom csak dokumentálás volt. Ugye 3 gyerek mellett nem lehet igazán "fókuszálni", kísérletezgetni. Alapvetően elégedett vagyok az eredménnyel, mobillal/kompaktal esélytelen lett volna (kivéve lx100 és testvérei). Méretre pedig az em5 ezzel az obival igencsak kezelhető méretű.. Pláne ha közben a két szemed a 2 gyereken(8 és 6 éves) kell lenni, akik persze mindig 2 különböző irányba akarnak menni (a 3. még babakocsiban, vagy hordozóban még nem akkora probléma). Az eszmecserére visszatérve, ha nem elég fényerős az obi beltérre, és mozgás van, akkor egy jobb vaku mindeképp ajánlott. Nekem egy nissin i40-es van, frankó, igaz bazi ritkán használom. De azért vakuval is lehet jó képeket lőni, csakhát meg kell tanulni..

(#78188) ANOka válasza t72killer (#78184) üzenetére


ANOka
őstag

DxO OpticsPro szoftver zajszűrését próbáltad már?

(#78189) ati3x válasza ANOka (#78188) üzenetére


ati3x
senior tag

Jó, hogy említetted. Megvettem a franzis Denoise pro-t. itt az eredeti ami "kiesett" az EM5-ből. Ez pedig denoise-val Denoise-ban nem csináltam más csak default settingsel kimentettem. Itt egy másik példa: eredeti és ez pedig denoise pro-al. (RAW-ból)

(#78190) Mercutio_ válasza hibavissza (#78183) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nemtom mi a cél, de emlekképnek amit a GM1 kiköp iso1600-ig azzal se monitor méretben, se 10x15-ben nyomtatva nincs bajom.
Sokkal jobban zavarná a természetes, életszerű képek elkészítését, hogy léptem - nyomon villogna a vaku ami a gyerekek/társaság számára jelzi a fotózást és főleg a kicsiket pózolásra készteti.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78191) jmakk


jmakk
őstag

Eddig fel sem tűnt, hogy az új Olympus makróobinak 1,25x lett a nagyítása a szokásos 1:1-hez képest.

(#78192) Studi válasza jmakk (#78191) üzenetére


Studi
addikt

Ez szép, és jó, de félek, hogy emellett nem hoz valami rózsás munkatávolságot, így kénytelen leszel a fény útjába állni sok esetben, és más módon pótolni azt. :( Ez volt az probléma a régi 4/3-os 35-ös makróval is, pedig élességét tekintve az is jó kis obi.

(#78193) jmakk válasza Studi (#78192) üzenetére


jmakk
őstag

Ez már csak ilyen játék. Viszont nagyobb mélységelésséget kapsz, mint hosszabb gyútávokon.

(#78194) hibavissza válasza b.vr (#78185) üzenetére


hibavissza
veterán

Valahonnan onnan indultunk, hogy Sigma 19, Pana 20-as és 12-32 közt vacilált a kolléga első obinak és eddig Nikon 50 1,8-at használt. Erre írtam a Pana 25 1,7-et, mint gazdaságos megoldást.
Ennek tükrében fail a 45-ös látószöget ajánlani neki.

(#78190) Mercutio_ : ez már ízlés és kimenet kérdése. Általában nem zavar, ha zajos egy kép. De én nem megyek ISO 1600 fölé. Akkor nem készítem el a képet. A monokróm nem az én világom.

[ Szerkesztve ]

(#78195) t72killer válasza ANOka (#78188) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rawtherapee-ban szoktam szerencsétlenkedni ha úgy adódik (a vaku miatt ritka azért, hogy 3200-at kelljen használni), de valahogy nem az igazi a végeredmény - bár ez lehet az én saram is. Ránézek a DxO-ra:R, lightroomra nincs sok kedvem, tudom, az előző panám (GX1) idején jó szolgálatot tett, de valahogy nem szívesen tartok a PC-n Adobe szoftvereket.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78196) 80hun válasza t72killer (#78195) üzenetére


80hun
addikt

Pedig az LR-ban elég jól ellehet tüntetni az iso6400 zaját is. És még a kép se lesz dobós.
Családi pillanat képnél úgysem a tökéletesség a lényeg. 10x15-ös nyomatban észre sem veszed :)

Bár én megoldottam a low light kérdést A7+55 :D

(#78197) b.vr válasza hibavissza (#78194) üzenetére


b.vr
őstag

"Ennek tükrében fail a 45-ös látószöget ajánlani neki."

Hátö, ennek most eléggé reframing-beütése lett, mivel amikor a "fail"-re reagáltam szerintem ott egyértelműen és teljes általánosságban írtál:
"A 45 1,8 beltérre, műfényben, gyerekre, vaku nélkül elég fail. Persze lehet vele képet készíteni, de én nem ajánlanám."
Erre pedig nagyonis indokolt írni amit írtam, hogy aki később beleolvas nyugodt lehet, egyáltalán nem általános vélekedés hogy a 45-ös erre téves választás lenne, sőt szerintem nagyonis ajánlott opció.

(főleg hogy az eredeti kérdező "Egyenlőre portré, tájkép, város" témájától ment el a téma beltéri gyerekfényképezésre.
De részemről nem folytatom. Ha szerinted a 45ös beltérre, műfényben, gyerekre, vaku nélkül elég fail, gondold ezt)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78198) hibavissza válasza b.vr (#78197) üzenetére


hibavissza
veterán

Persze, akinek nem gond az ISO 3200 és béna fókusz, annak jó lesz az 45 Oly beltérre. Viszonylag olcsó is. Szerencsére van választási lehetőség már.

(#78199) b.vr válasza hibavissza (#78198) üzenetére


b.vr
őstag

Leírtam hogy ezek egyike sem igaz (nálam tipikusan iso800 volt, és fókuszban ebben a témában egyáltalán nem tűnt kisebbnek a sikerrátája a jóval drágább 25 és 75ösnél.
Ja, természetesen nem téged győzködlek (az fölösleges is lenne) hanem mások is olvassák. De tényleg befejeztem, erre nekem nincs időm.
Amúgy igen, választási lehetőség szerencsére tényleg van.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78200) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Akik esetleg nem olvassák a fuji topicot, lenan írt 2 szösszenet a photokina-s benyomásairól 1, 2

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.