Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78751) t72killer válasza kátú (#78750) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mostmár pana a főgép, így Metz AF-50. Igaz, alig-alig volt még a gx80-on.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78752) b.vr válasza kátú (#78750) üzenetére


b.vr
őstag

"én elhiszem, hogy te értesz hozzá"
?
<-"a 35/2,8-ból m4/3-on 70/11,2 lesz"

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78753) Studi válasza hibavissza (#78743) üzenetére


Studi
addikt

Nem tudom, hogy tényleg ennyire hülye vagy, vagy csak megjátszod a dolgot. Gyanítom, hogy az utóbbi, mert elég módszeresen beszélsz mindig másról, és másról, amikor megcáfoljuk a mondanivalódat, ahelyett, hogy értelmeznéd, amit írunk.
Elolvastam végig a threadet, mivel te indítottad a hülyeséget, elég jól lokalizálható az eleje. Senki nem beszélt jel-zaj viszonyról. Érzékenység-blende-záridő hármasról volt szó, és erre vonatkozóan mondtál baromságot. Nem tudom, miért érzed fontosnak, hogy tovább csűrd-csavard a kérdést, nem lesz ettől igazad.

(#78754) b.vr válasza Studi (#78753) üzenetére


b.vr
őstag

nem hiszem hogy ez megjatszas lenne. Es az csak az egyik hogy probal terelni a kiindulo hulyesegerol (a sajat maga altal hozott linkel cafolta sajat magat), most pedig "nem akar tanarbacsisat jatszani" de megszoroz 4gyel egy olyan szamot ami az atmerore vonatkozik, ami pedig negyzetesen aranyos a terulettel es ezaltal a bejuto fenymennyiseggel. Meg nem "m43on lesz", stb.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78755) MrChris válasza |AP| (#78748) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jó kis kombó, most már a Pana is felzárkózott a GX80+20/1.7-el. Főleg ha ff akkor még a színekkel se lehet probléma :D Ilyenkor egyébként ott ácsingózik a csóka és vár a megfelelő pillanatra? Pl ennél? Ez olyan lesipuskásan történik?

(#78756) Dolphin


Dolphin
tag

Aztamindenit mi van mar megint itt...

A nagy oromre valo tekintettel kuldok egy kepet inkabb. GM5 - Oly 12-40 az elkoveto, meglehetosen erdekes paros utazashoz... Velemeny johet, de csak oszinten.

[ Szerkesztve ]

(#78757) kátú válasza b.vr (#78752) üzenetére


kátú
őstag

a fenébe, nem érződik az irónia... :N

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#78758) madgie válasza MrChris (#78755) üzenetére


madgie
titán

Nem feltétlenül. A street photo szerintem olyan, hogy vagy meglesz a saját ritmusod a történesekkel és ebben az esetben az sem zavar igazán, hogy ha 1-2 dologról lemaradsz, vagy kapkodsz össze-vissza és hónaljszagú shift+del lesz a vége :)

(#78759) szaby_gyerek válasza MrChris (#78755) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Ahogy madgie is írta ez az adott fotós ritmusától függ. De jellemzően sétálni szoktunk, ha van egy érdekes felület vagy tér akkor egy kicsit várunk, ha nem jön senki, akkor megyünk tovább. Majd következő alkalommal lesz ott valaki. :)

(#78760) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jintu Canon adapterje van valakinek:F? A DPR fórumon elég jókat írtak róla, mivel lehet ez gyengébb, mint a 4x annyiba kerülő metabones smart?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78761) Studi válasza t72killer (#78760) üzenetére


Studi
addikt

Ha lenne még EF obim ennyiért ezt kipróbálnám. :K De szerencsére már elment minden Canon, így megspórolom még ezt is. :DDD

(#78762) t72killer válasza Studi (#78761) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R. Nekem csak tervben van kettő, elcsábultam egy "olcsó" 2.8/300-as irányába (gyerkőc már a saját lábán jár, így újra lehet gyűjteni a b@zinehéz üvegeket ;] ) - ilyesmit a m43 nem tud (najó, van a zuiko 2.8/300-as, amit még használtpiacon se láttam 4kEUR alatt :Y - ez kb a negyedébe fájna).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78763) Parci válasza hibavissza (#78743) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ez az a pont, amikor én is szólok: amit rendre itt művelsz (és t72killer is többször leverte ezt a lécet), lassan kimeríti a flood és topikrombolás fogalmát. Megkérlek nyomatékosan, hogy csak minden ötödik hozzászólásodat küldd el, hadd álljon vissza az egészséges user/komment arány.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78764) gorgo válasza Dolphin (#78756) üzenetére


gorgo
őstag

Én sajnos csak a GM1 + oly 12-40 kombót próbáltam, sztem használható, ha a GM5 nem lényegesen nagyobb a kereső miatt, akkor még faszább is! Bár lenne Adobe színprofil panához, valami kifutó GM5 vázra/kitre beneveznék. (Van egyáltalán GM5 használt piacon? mennyiért vesztegetik?)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#78765) Studi


Studi
addikt

Szedegetem elő a régi képeket unalmas estéimen...

(#78766) Muerte68 válasza Studi (#78765) üzenetére


Muerte68
addikt

ilyet bármikor :D :C jó kis kép :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#78767) aginor válasza Muerte68 (#78766) üzenetére


aginor
addikt

Kellemes kis nyuszika, nincs meg a száma véletlenül.. ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#78768) silmatauki


silmatauki
őstag

Kihozta a Lenstip tegnapelőtt a Pana 12-60 review-t. Hááááát – az edge resolution tekintetében tényleg nem egy 12-32, pláne nem egy 12-40 vagy akár 12-35...

Edit: a konklúzióban az Oly 12-50 kithez viszonyítják (csak, azaz pl. a 12-32-höz nem). Annál persze jobb (vakok között...).

[ Szerkesztve ]

(#78769) MrChris válasza silmatauki (#78768) üzenetére


MrChris
nagyúr

A 12-32-t ők nem tesztelték. Más oldal képein a sarkok-szélek mosását összehasonlítva a 12-60-at a 12-32-vel elég hasonlóak. Bár a 12-32 hamarabb magához tér a közép felé haladva. Franc se tudna választani a kettő közül, 12-60-al már megint nagyágyút hurcibál a túrista :D meg egyenlőre elég drága.

(#78770) Tikakukac válasza MrChris (#78769) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem vicc, kitben 3500 forint a diffi a 14-42 és a 12-60 között :P

Kollega elviszi már rendelem is befele, grátisz kint még ráfejeltek 20 fonto az 50 fontos visszatérítésre, az aprón árult használt kitek árában dobálják anogloknál az új G7-eket ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78771) MrChris válasza Tikakukac (#78770) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor az úgy nagyon baráti. 14-42? dehogy, akkor simán a nagyobival venném. Bár ha most lenne a 'mitisvegyek', kivárnám a G80-al kicsit ákciósan.
Aprókon vannak érdekes árak, főképp az obik ugye, mert a kitből bontottak leviszik nagyon, így elég reménytelen pl 14-est 80-ért árulni, 45-ért is pár hétig tartott mire gazdát talált.

(#78772) Tikakukac válasza MrChris (#78771) üzenetére


Tikakukac
titán

G80 grip akcióban van csak, G7 kithez képest majdnem dupla árban mozog. Az pedig rengeteg,

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78773) .DLL


.DLL
veterán

'ello!

Ismertek valami jókis összefolgalót a Panasonic szériákról? Annyi van már... :U Egyedül a GH-t vágom, az a komoly; és videós vázsorozat. De a többi féltucat G-vel kezdődő széria...?

Amin elcsodálkoztam: nincs panasonic m4/3 topik, következésképp témaösszefoglalója sincs. Valami ilyesmit olvasnék szívesen! :R

Előre is köszi!

(P.H.)

(#78775) madgie válasza mandarino (#78774) üzenetére


madgie
titán

Na most mit mosolyogsz? Csak nem ez jut eszedbe mondjuk a konzisztens G sorozatról? :DDD

(#78776) .DLL válasza madgie (#78775) üzenetére


.DLL
veterán

Fujifilmnél is hasonló a helyzet :D X-pro, X-E, X-M, X-A, X-T, egy számjegyű, két számjegyű, stb. :D
Kéne valami kisebb gép az 550D helyett, ezért indult be a vezérhangya...

(P.H.)

(#78777) MrChris válasza .DLL (#78773) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mivel a m4/3 a rendszer és azért nem nagy az itt fórumozók létszáma feleslegesnek tűnik szétaprózni külön Panasonic, Olympus, Kodak, BMPC... topikokra.

(#78778) konyi79 válasza MrChris (#78777) üzenetére


konyi79
addikt

...Yi

(#78779) Studi válasza .DLL (#78773) üzenetére


Studi
addikt

Eddig azt hittük ismertük. :D
Volt a GH, ami valóban a profi széria, azt nem mondanám, hogy mindent bele, mert a stabilizátort például nem pattintotta bele a Pana, de attól eltekintve a legjobb érzékelő, és kiemelkedően a legjobb video jellemzi. Az újabb szériákhoz portrémarkolat, meg pár apró finomság is kapható.
Volt a GF, ami abszolút a belépő széria, jellemzően korábbi szenzorral szerelt, mindig kereső nélküli kis méretű vázak.
A kettő között pedig volt a G, amire mindig azt mondtuk, hogy apróbb kompromisszumokkal, de egy kiegyensúlyozott átlagot hoz. A G3 kivételével mind markolatos, jó fogású váz, az összesen kihajtható-forgatható kijelző, kereső, tárcsák-gombok vannak bőven.
Aztán lett még a GX, ami afféle igényes amatőr szériának indult a GX1-el, aztán jött egy minden tekintetben jó, keresős, stabis, szép GX7, majd egy csúcsgép GX8.

Most ezt az egész rendszert felborította a Pana, és már egyetlen gépet is háromféleképp nevez el, hogy megzavarja az ellenséget, és minket is. Most van az itthon GX80-nak nevezett, leginkább ezt mondanám a GX7 utódjának, és jön a G80, ez pedig a G7 folytatása. A kettő tudása nagyon hasonló.

(#78780) pandur99


pandur99
aktív tag

Sziasztok!
Egy E-M5 szenzorát szeretném megtisztítani, mert valahogy belekerült egy kis kosz. A szerviz ki akarja küldeni emiatt Csehországba, én meg nem. Hol lehet ezt rövid idő alatt - megvárhatóan - megtisztíttatni? Vagy érdemes esetleg házilag?

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#78781) .DLL válasza Studi (#78779) üzenetére


.DLL
veterán

Köszi!

Az utolsó bekezdés priceless. :D Aztán ott van még a GM is... :U
és igen, nem elég a széria betűjele, még az 1 vagy 2 számjeggyel is variálnak.

(P.H.)

(#78782) Studi válasza .DLL (#78781) üzenetére


Studi
addikt

Jájj, azt lehagytam, a GM az a mini méretű, ámde a GF-nél jóval magasabb szolgáltatásokkal, és építési minőséggel rendelkező "szériát" jelenti, már amennyiben a két megjelent vázat szériának nevezhetünk. :)

(#78783) mazsi70


mazsi70
senior tag

Sziasztok !
Pár héten belül lenne rendezvény fotózásom ,beltérben egy Pana G7-tel . .
Tehát szükségem lenne egy fényerős fixre ,de szeretnék a makró fotózásba is jobban belemélyedni .
( Jelenleg egy 250-es Raynoxal szórakozok + 14-140 F/3.5-5.6. )
A láma kérdésem ,illetve dilemmám : Vegyek egy dedikált Pana makrót (G30 F/2.8) amit használnék beltérben is vagy inkább egy Pana fix + a Raynoxom ?
Szerintetek ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#78784) Wa2x_


Wa2x_
veterán

80-100e Ft körüli nagylátót (10-12 mm) szeretnék venni karácsony fele, mit ajánlatok? Lehet manuális is, nem kell túl fényerős sem, de azért egy Oly 9/8-as vázsapkaobinál jobbat produkáljon. Vannak itt már sokan, akik nagyobb tapasztalattal rendelkeznek-e téren, 20-as Panát cserélném le rá, kérdés ebben az árfekvésben érdemes-e?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#78785) Tin_Shield válasza Wa2x_ (#78784) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha elég a 12mm vegyél egy 12-32-t. Kicsi, olcsó és meglepően jó. A 20-ast meg tartsd meg :)

(#78786) MrChris válasza Tin_Shield (#78785) üzenetére


MrChris
nagyúr

+1
12mm alatt 100e-ből nehezen jössz ki.

(#78787) .DLL válasza Wa2x_ (#78784) üzenetére


.DLL
veterán

EF adapterrel, Canon 10-18 IS STM?

(P.H.)

(#78788) Wa2x_ válasza .DLL (#78787) üzenetére


Wa2x_
veterán

Na ilyen pároson még nem gondolkodtam. Csinált már valaki ilyen kombót?

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#78789) voriae válasza Wa2x_ (#78788) üzenetére


voriae
tag

Én az EF-S 10-22-t használtam párszor adapterrel. Hiába rekeszes az adapter, inkább csak jobban vignettált, ha behúztam. Az obi nyitva is egész használható volt, de szerencsére már el tudtam passzolni az APS-C Canon cuccaimmal egyetemben. Az EF-m43 adapteremet azóta sem használtam, szerencsére különösebben sok pénz nem áll benne...:)

A fókuszálás nem nagy kunszt egy ultra nagylátóval, a MILC vázak meg elég jó segítségekkel meg is támogatják a dolgot. Nekem az értelmes rekeszelés hiányzott leginkább.

(#78790) ati3x


ati3x
senior tag

Hoztam egy képet:

(#78791) silmatauki válasza Wa2x_ (#78784) üzenetére


silmatauki
őstag

Ha nem gond a 7.5mm, akkor melegen ajánlom a Samyang halszemét. Olcsó, viszonylag keveset CA-l és bitang éles.

GM1-gyel például itt van pár panoráma, amit csináltam vele: https://www.flickr.com/photos/123250104@N04/albums/72157666244585474

(#78792) Rum.cájsz válasza silmatauki (#78791) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Valószínűleg keveset használtad a közel ponton, ott konkrétan akkorát céadzik (adott körülmények között), hogy belenagyítás nélkül is üvölt a hiba az LCD-n. Szerencsére ez korrigálható, amúgy tényleg fasza cucc, nagyon jók a színei, piszkosul éles és hát ez a torzítás..., nekem nagyon bejön :C

(#78793) silmatauki válasza Rum.cájsz (#78792) üzenetére


silmatauki
őstag

Nehéz olyan halszemet találni, aminek ne lenne durva CA-ja :) Amúgy a majd' kétszer drágább (és valamivel szűkebb) Panasonic Lumix G 8mm f/3.5 szinte minden paraméterében (CA, élesség stb.) rosszabb. (Persze teljesen automata, de egy halszemnél ez nem annyira előny.)

(#78794) csurgoi válasza pandur99 (#78780) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Én házilag tisztítottam ki, igaz olyan makacs folt volt rajta, hogy elhasználtam vagy 3-4 swab-ot.
Biztos, nem Parkinson kóros kéz kell hozzá.
Az Olympus Magyarország szerint ez a kit teljesen megbízható(mégkérdeztem tőlük emailban), ők azt mondták nyugodtan használhatom.
Én egy E-PL6 szenzorát tisztítottam ki vele miután gyulai kolbászos reggeli után szájjal akartam kifújni belőle a port :DD
Ha van türelmed kivárni a tisztító szettet és érdekel részleteiben a dolog, írj egy privátot szívesen válaszolok

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#78795) Rum.cájsz válasza csurgoi (#78794) üzenetére


Rum.cájsz
tag

Errefelé is lesz hamarosan kolbászos, igaz nem Gyulai, hanem Csabai... fesztivál, lesz habzsi-dőzsi témában :DDD

(#78796) Nippon válasza csurgoi (#78794) üzenetére


Nippon
őstag

Azt pont nem írtad le, hogy melyik kit-re mondták.

(#78797) csurgoi válasza csurgoi (#78794) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Bocsi, de a beszerzési forrás linkje lemaradt:
[link]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#78798) Wa2x_ válasza silmatauki (#78791) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi, halszemet nem akarok, 10 mm a határ.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#78799) mikrofon


mikrofon
addikt

Van valakinek tapasztalata a panasonic és az olympus 7-14 obikkal? Melyik milyen? Képek milyenek?

Kicsit OFF: nagyon szemezek oly 7-14 obival. Annyi pénzem nincs hogy újat vegyek. Az e-bay-en időnként megjelennek használtan. Arra gondoltam, mivel még ott is használtan is sok pénzt kérnek érte ezt a pénzt egy itthoni honfitársnak szívesebben adnám oda, minthogy külföldiek pénzét gyarapítsam.... Tehát ha valakinek lenne ilyenje és nem használná, valamint az e-bay-es árért eladná, akkor megvenném.....

(#78800) konyi79 válasza mikrofon (#78799) üzenetére


konyi79
addikt

Studi árul egyet a HA-n, beszéltél már vele?
Vagy csak így üzensz neki, adja a magyar piaci áron alul? :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.