Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78851) Parci válasza Studi (#78849) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ehh, tényleg. akkor mennyit engedsz belőle? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78852) Studi válasza Parci (#78851) üzenetére


Studi
addikt

Mailcímem, számom az adataimnál. :P :DDD

(#78853) Grga_Pitic válasza mikrofon (#78845) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

:N Csak bankkártyával tudsz fizetni.

Bár már amúgy is eltűntek a feltűnően olcsó ajánlatok, Parcival egyetértve én sem erőltetném nagyon ezeket.

A Laowa 7.5mm f2.0 jön jövőre, remélhetőleg az Oly 7-14-hez képest max. féláron, igaz az fix, nem zoom.

Ha nagyon kell most nagylátó, én megvenném használtan a Panát, és ha nem jön be, árán még továbbadhatod.

(#78854) mikrofon válasza b.vr (#78850) üzenetére


mikrofon
addikt

Pont ezeket mondta amit te is írtál, és amiket én is gondoltam:
- képminőség beli különbség nem kérdés, ha nem pixeleskedik az ember nincs különbség, talán pixelszinten se sok, Nagyon jó képet adnak, tesztek alapján
- Oly mérete nagy, hatalmas ebben nagyon nyerő a Pana, nah ez nagy kérdés.......
- Emberek esetén az f 2.8 azért jól jön, hiszen az emberek mozognak, tehát a gyorsabb záridő nyerő, ráadásul ez használható 2.8, nem kell rekeszelni......
- Oly csepp és porálló, beltérben inkább az utóbbi számíthat, de nem releváns
- Építési minőség, szubjektív.... De azt tudni lehet, hogy oly pro-k igen masszív darabok, megjelenésre nekem nagyon tetszik.

(+1 én ilyen rendszerben gondolkodó "marha" vagyok, ha pana legyen pana komplett szett, de ha oly a váz, akkor legye minden oly..... Ha pana vázam lenne biztos ez az obi szettem lenne: pana 7-14/4, pana 12-35/2.8, pana 35-100/2.8... Pont emiatt fordult meg a fejembe hogy az egész szettemet lecserélem pana-ra....)

Tehát a mérleg:
Pana/Oly
súly, méret: ++/-- méret, súly
ár +/-
nem oly :B : -/+
F4/F2.8: --/++

Sajnos kipróbálni nem tudom Győrben nem tudok vidd és teszteld lehetőségről..... Így talán ennek a méretet és a súlyt könnyebb megszokni, ha van markolatom. Mint azt hogy nincs használható F2.8 (és hogy nem oly)

Igazából rosszul fogalmaztam, mert nem megerősítésre volt szükségem, hanem hátha le tudott volna beszélni, mert, hogy mondjuk neki nem hozott annyit a 2.8 vagy esetleg ennyire nyitottan nem olyan jól használható, de nem ez történt....

[ Szerkesztve ]

(#78855) kátú


kátú
őstag

Ti portréra melyiket vennétek? 1. 2. 3.

It still works!

(#78856) voriae válasza kátú (#78855) üzenetére


voriae
tag

Én az 1.4-es Sigmát. De nem rövid ez portréra?

(#78857) Lassú Víz válasza kátú (#78855) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Egyiket sem. 40-80 mm-es gyújtótávolságút keress. Pana 42.5, Oly 45, Sigma 60, Oly 40-150 pro, Oly 75, ilyesmik.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78858) Studi válasza kátú (#78855) üzenetére


Studi
addikt

Sigma 60 - Oly 45 - Pana 42.5/1.7 - Oly 75 - Nocticron

Amúgy +1 ezek közül az obik közül a Sigma 1.4-esre. Vagy egy használt 25/1.4-re. Igaz, ezeket nem soroljuk a klasszikus ("headshot") portréobik közé, de azért meg lehet oldani vele ezt-azt.

(#78859) mikrofon válasza Studi (#78858) üzenetére


mikrofon
addikt

+1 a képnek és a hölgynek

(#78860) Studi válasza mikrofon (#78859) üzenetére


Studi
addikt

Köszi! Most visszanézve a színeken még finomítanék egy kicsit, de akkoriban még nem volt rendes monitorom. :)

(#78861) kátú válasza Lassú Víz (#78857) üzenetére


kátú
őstag

sajnos szűkebb az nemigazán opció, van egy fölös szobám itt a házban, és ekv. 60 mm még pont belefér, de a szűkedd már nem

It still works!

(#78862) mikrofon válasza Studi (#78860) üzenetére


mikrofon
addikt

Talán a vörös szín...
de a kompozíció és a nézés az mindenképp megéri a +1-et.....

(#78863) kátú válasza Lassú Víz (#78857) üzenetére


kátú
őstag

hogy a tökömbe küldtem el ugyan azt a hszt még egyszer? xd

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#78864) Studi válasza mikrofon (#78862) üzenetére


Studi
addikt

Igen, azt sokallom én is. :) Amit a mostani monitoromon belövök nekem tetszősre, az általában a telefonon, tableteken, más monitorokon is jól néz ki. A régi monitorommal sajnos ez nem így volt, hiába húzogattam a csúszkákat, ott sem állt össze igazán frankóra a kép, más megjelenítőkön meg kifejezetten szét is csúszott. Hiába kalibrálgattam azt valami egyszerű kalibrálóval, semmit nem ért az IPS-hez képest. :K

(#78865) kátú válasza Studi (#78864) üzenetére


kátú
őstag

így van nekem is, beállítom a monitoron, telón megnézem és nemjók a színek akkor eshetek neki újra, már néha úgy csinálom, hogy egyszerre állítom telón meg gépen és akkor nem akkora a difi

It still works!

(#78866) Grga_Pitic válasza kátú (#78861) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Félalakos és annál nagyobb kivágásnál teljesen jó (mint Studi képe is mutatja, nyomok rá egy like-ot én is), de fej-váll kompozíciónál már torzítani fog.
Igazából az a helyzet, hogy kell egy ekv. 50mm és ekv. 90mm körüli objektív is. Ha van keret a Sigma 30mm-re, akkor hozzácsapnék helyedben egy jó tizest, és megvenném a Pana 25mm-t és egy használt Oly 45mm-t.

(#78867) MrChris válasza kátú (#78865) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha ennyire nagy az eltérés akkor le kell cserélni egy rendes monitorra és kalibrálni. Egy ideje Eizo monyóm van, kalibráció nélkül is jó, olyan eltérés nincs nálam, hogy el kéne állítgatni Lr-ban a csúszkákat. Telómon, egy másik Dell monitoron, tableten szemre jól jelennek meg. A TV lógott ki a sorból, ott viszont a készüléken kellett kicsit állítani, hogy hasonló legyen a többihez.

(#78868) kátú válasza Grga_Pitic (#78866) üzenetére


kátú
őstag

hmm meggondolom amit mondtál a két optikával

MrChris iben, de a jelenlegi géphet teszek egy nagyobb felbontású monitort és meg is halt

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#78869) konyi79 válasza mikrofon (#78848) üzenetére


konyi79
addikt

Már bocs beleszólok a szomszédból, én sony-n élek, de nagylátózok. Annyira, van 10-18 F4 (ekv 15-27) meg 12 F2 (ekv 16) üvegem is. Nagylátóval még az f2-vel is alig-alig tudsz témát leválasztani, arra aps-c-n is kevés az f2, nehogy mft-n a 2,8. A csillagos ég fotózásán kívül szinte mindig diffrakció határára rekeszelve fogod használni, ahol legélesebb az obi. Beltérben se fog megmenteni az a kis fényerő. Szóval eddig nem ígért Studi jutalékot a cuccát eladni, de én azt hoznám el, vagy akkor már megvárnám a véleményeket a Laowa 7,5 f2-ről, ha annyira a fényerős nagylátóra gyúrnék.

(#78870) konyi79 válasza konyi79 (#78869) üzenetére


konyi79
addikt

sry, 12=ekv18

(#78871) Dolphin válasza kátú (#78868) üzenetére


Dolphin
tag

Nem 4K-s monitor kell, hanem jobb panelu, pl IPS, ami mar onmagaban, kalibralatlanul is eleg amator szinten. Ettol semmikepp sem lesz lassabb a geped, a FullHD-t meg mar 10 evvel ezelott is kitoltak a masinak, lightroomnak meg CPU kell. Ujonnan kb 24k-tol indulnak...

[ Szerkesztve ]

(#78872) MrChris válasza kátú (#78868) üzenetére


MrChris
nagyúr

1920x1200-as a monitor, csak jó minőségű. Egy öreg 8 éves PC hajtja, SSD-vel táltosítva, így nekem Lr-hoz megfelel.

(#78873) szaby_gyerek válasza MrChris (#78872) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Sziasztok! Látom már a topikban is van aki használja a Sigma 30mm f/1.4 DC DN C objektívet. Tesztek és ár alapján elég biztató. Élőben mik a tapasztalatok? AF sebességben hozza az msc-s m.zuiko obik szintjét (25mm 1.8 vagy 45mm 1.8)?

(#78874) 80hun válasza Dolphin (#78871) üzenetére


80hun
addikt

A 4k kicsit sok , apró lesz rajta minden
Nekem is 4K van TN paneles 27"-os és 2560x1440-ben használom , 98% sRGB szinteret fed le.
Természetesen kalibrálva van. :)

A LR-nek és a többinek nemcsak CPU kell, bár abból egy normál i3 v fx-6300 is megteszi. már
A VGA gyorsítás a nyerő, a legdrágább i7-et is körberöhögi számítási teljesítményben.

(#78875) kátú válasza Dolphin (#78871) üzenetére


kátú
őstag

most egy 1280x1024 es van rajta, és ha egy fhd videót akarok nézni már laggolok, valszeg kevés a ram is a égb vel, azt növelem majd, de már egy új gép kéne

MrChris: nekem nincs benne ssd sajnos

80hun egy core2 van benne

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#78876) Mercutio_ válasza kátú (#78875) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legalább tedd offba, semmi köze az m4/3 rendszerhez. :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78877) kátú válasza Mercutio_ (#78876) üzenetére


kátú
őstag

ezer bocsánat, kimaradt a pipa ha esetleg egy admin offba rakná

It still works!

(#78878) Dolphin


Dolphin
tag

@katu: Akkor tudok ajanlani mindenfajta igeny nelkul egy UP boardot.. bankkartya meret, es korberohogi a FullHD videokat. Termeszetesen kepszerkestesre nem ilyet vennek, csak reprezentativ jelleggel irtam, hogy szinte no penzert lehet tobb mint elegendoen gyors gepet venni. Foleg hasznaltan.
(Nekem i7-4770 videokari nelkul hasitja a LR-ot, persze SSD-vel)

@80hun: 4K-t senki sem ajanlott, ellenben csak azt hasznalok teljes felbontasban, egyaltalan nem kicsi.

De itt hagyom is ezt a temat, nem teljesen idevalo...

[ Szerkesztve ]

(#78879) madgie válasza Dolphin (#78878) üzenetére


madgie
titán

Nekem is hasítaná az i7-5775C, ha nornálisan lenne megírva :D

(#78880) Dolphin válasza madgie (#78879) üzenetére


Dolphin
tag

Ezek a h.lye programozok.. :((( (en is az vagyok :B )

[ Szerkesztve ]

(#78881) voriae válasza Dolphin (#78878) üzenetére


voriae
tag

Amúgy van olyan topik itt valahol, ahova beírom a konfigomat, hogy mire használom a gépet, és a guruk ajánlanak viszonylag konkrét cuccokat, amikkel észszerű ráfordítással némi gyorsulást el tudok érni?

(#78882) Dolphin válasza voriae (#78881) üzenetére


Dolphin
tag

Ezt passzolom, de biztosan van, aki ebben jobban tajekozott.
En a Lightroom CC teszteket neztem meg, 4 mag fole teljesen felesleges menni pl., errol van fent cikk is teszadatokkal, minimalis a gyorsulas. Videokartyat pedig csak kep szerkesztesnel hasznal (Develop ful), sehol mashol, exportalasnal sem ha jol olvastam Adobe oldalait, ergo erre teljesen felesleges penzt forditani.

(#78883) silmatauki válasza 80hun (#78874) üzenetére


silmatauki
őstag

"A 4k kicsit sok , apró lesz rajta minden"

Vagy felrax rá Hackintosh-t, és Full HD Retina módban használod – minden OK lesz (nem lesznek túl kicsik az ikonok), plusz minden tűéles. Én is így használom az MBP-t egy 27”-es IPS Dell-lel.

(#78884) madgie válasza Dolphin (#78882) üzenetére


madgie
titán

A feldolgozási idő nagy részét pont a Developban töltöd, nem?

[ Szerkesztve ]

(#78885) madgie válasza silmatauki (#78883) üzenetére


madgie
titán

Hackintosh azért meredek munkagépre, meg a skálázás sem fog rajta out of box menni (nem a hackintosh mivolta miatt), csak 3rd party progival.

(#78886) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Pana workshop ha valaki ráér.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78887) Dolphin válasza madgie (#78884) üzenetére


Dolphin
tag

Nekem speciel egy OSX kompatibilis PC-m van (nativ OSX!, nem hackintosh), hibatlanul teszi a dolgat, atomstabil es erezhetoen gyorsabb mint ugyanezen a Win + Lr.. persze nem egetrengeto kulonbsegrol beszelek.

Az hogy a nagy reszet huzigalassal toltod nem azt jelenti, hogy varsz is a modositasokra :D 1:1 preview, es szvsz.. .de azt megcsinalni es exportalni... En maradok a "videokartyaaratinkabbprocirakoltom"verzional, nekem ez valt be, de ezt dontse el mindenki maga.

(Egyebkent jelenleg Macbook 12 retinan vagyok kenytelen szerkeszteni. 1:1 preview es export brutal lassu, minden mas zokkenomentes, a szerkesztes is. Rengeteget kertesgeltem utana neten, amit talaltam errol, az keves volt elegge valtozo velemenyekkel. Csak ha esetleg mas is gondolkozna ilyenen, utazashoz pl...)

(#78888) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! GX80-ra mennyire ajánlott Panasonic 14-42 hiány miatt Olympus 14-42-t pattintani? Utóbbi optikailag valamivel gyengébb, ha lehet hinni az összehasonlító teszteknek. 12-32-t nem szeretnék most, mert drága és a GX80 éppen eladás alatt van. Csak azért vennék rá egy obit, hogy azért tudjam tesztelgetni, amíg elviszik. Csak aztán nehogy nagyon megtetsszen :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#78889) madgie válasza Dolphin (#78887) üzenetére


madgie
titán

Natívan semmire nem megy rá, már a bootloaderrel eleve varázsolni kell.

(#78890) Dolphin válasza madgie (#78889) üzenetére


Dolphin
tag

Igaz, nemtudom az Unibeast mit csinal pontosan, mikor kiirod a store-bol az image-et. De kulon varazsolgatni biztosan nem kell.
De mar megint offtopic, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#78891) Studi válasza hito (#78888) üzenetére


Studi
addikt

Ha ezüst lenne a GX80-ad már nem is lenne a tiéd. :DDD

(#78892) ANOka válasza Studi (#78891) üzenetére


ANOka
őstag

A Pana gyárt egyáltalán ezüst vázat?

(#78893) hito válasza Studi (#78891) üzenetére


hito
nagyúr

Ez sötétezüst, mélyezüst, kis fekete árnyalattal :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#78894) Studi válasza ANOka (#78892) üzenetére


Studi
addikt

GH-k kivételével nagyjából mindenből. ;)

Volt G5-öm ezüst, az nem volt amúgy frankó, a festett műanyag részek nagyon sérülékenyek voltak. A GX7-em is ezüst, de annak a lényegi része, a teteje fémből van, nem fújt. Az széééép. A GX80 is ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#78895) Tikakukac válasza Studi (#78891) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha utaztatás nem gond, frissen megkapod bontatlanul 130k-ból 2év garesszal.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78896) Studi válasza Tikakukac (#78895) üzenetére


Studi
addikt

Igazából semmi szükségem rá, ott a GX7. Csak sosem nyugszom. :D

(#78897) Tikakukac válasza Studi (#78896) üzenetére


Tikakukac
titán

Kint nagyon meg lett tolva a Pana, itthoni használt árakban ha nem olcsóbban repülnek a dolgok. G80-at nagyon vennék, de az annyira új, hogy még így sem éri meg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78898) jmakk válasza Tikakukac (#78897) üzenetére


jmakk
őstag

Hol van az a kint? Az udvaron? :)

(#78899) Tikakukac válasza jmakk (#78898) üzenetére


Tikakukac
titán

Majdnem. Picit arrébb, ír meg angol biztosan, többit nem olvastam el, nekem ennyi is elég :B

Parci: Leszoktam róla évekkel ezelőtt, vagyis hát külső behatások miatt. "Biztos onnan kapod a fizudat" "nem összeegyeztethető az oldallal" stb. stb. meg privátban fenyegetőzés, ügyvédezés és egyéb. Nem kell. Azóta semmit sem linkelek. Aki élelmes az megtalálja így is, majd akkor linkelek megint ha nem lehet fenyegetni magán/céges oldalról sem privátban büntetlenül.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#78900) Parci válasza jmakk (#78898) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

10^100 lejk!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.