Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77801) #31733248 válasza ati3x (#77799) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azért gondolj például a Sigma kínálatára. Ott van APS-C-re a 18-35mm f1.8, az 50-100mm f1.8, vagy éppen FF-re a 24-105mm f4... Ezek egytől egyig nagyszerű zoomok, amelyek fényében az MFT-n meglévő f4 fényerő és a magasabb ár nem hangzik túl jól...

(#77802) Mercutio_ válasza #31733248 (#77798) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennek talán az lehet az oka, hogy nincs beteges kényszere oda írogatni más márkák tulajainak :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77803) pandur99 válasza ati3x (#77799) üzenetére


pandur99
aktív tag

Mindenki azt nézi az újdonságokban, ami neki megfelel (vagy nem). Engem speciel hidegen hagy a dupla stabi, mert nem E-M1-em van, hanem E-M5-öm, első kiadásból. Így a hi-res sem érdekel. De az átfogás nagyon is, meg a fix 4 sem rossz, habár ez nekem fölösleges is, felőlem elmehetne 5,6-6,3-ig, mint a mostani 12-50. A képminőség már jobban izgat, de arról most még semmit sem tudunk, csak reménykedünk. Mondjuk a 12-50-et nem nagy kunszt überelni. Az is igaz viszont, hogy ha cewe könyvet gyártasz a fotóidból, vagy otthon monitoron nézegeted, a 12-50 minősége is elmegy, főleg, ha nem nagyítóval nézed, hanem normális, olvasási, monitornézési távolságból (nem belenagyítva!). Persze én is élvezem pl. a Pana 20/1,7 élességét, csak úgy érdek nélkül, és szeretném, ha minden objektívem penge lenne, de józan ésszel tudom, hogy nincs sok értelme magáncélra annak, mert kiállításra nem küldök képet, újságba, könyvbe (ahol sok fotóm megjelenik) meg bőven elég a minősége. A Pannon lapok veszprémi nyomdája pl. úgy kéri a fotókat, hogy az élvezhetetlenségig ki kell világosítani, plusz agyonélesíteni, mert a festékterülés a rotációs papíron úgy hozza ki belőle a legjobbat. Most akkor minek arra félmillás objektív? Mikor szántszándékkal el kell rontani minden fotót?
A most készülő könyvemben meg max. A/5-ös fotók lesznek, de a többség A/6, A/7. Erre szintén minek vagyonokat költeni?
Már sokan megírták: a célhoz kell az eszközt választani. Az vegyen milliókért objektívet, gépet, akinek kell a céljához, vagy pedig pénzes, fanatikus amatőr.
Persze ez csak az én véleményem, és nem szaladok el a fórumból, ha sokan nem értenek velem egyet.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#77804) Tikakukac válasza Mercutio_ (#77802) üzenetére


Tikakukac
titán

Rég szitává moderáltam volna ezt a topikot, de ti tudjátok :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77805) ati3x válasza pandur99 (#77803) üzenetére


ati3x
senior tag

Nekem is jelenleg EM5 (I) és gm1 van. Most jön ki az EM2, és bizony 1 év és bagóért hozzá lehet jutni mondjuk egy 1 genes EM1-hez. Kevesebbért mint egy közép obi ára. Akkor meg? :)

(#77806) ati3x válasza #31733248 (#77801) üzenetére


ati3x
senior tag

Sigma itt is van. ;] Tehát?

(#77807) b.vr válasza #31733248 (#77801) üzenetére


b.vr
őstag

Komolyan b*zmeg leírsz ilyen baromságokat akkor ne akard már hogy komolyan vegyenek. 24-105 vs. ekv. 24-200, tisztán látszik hogy fogalmad nincs miről szól ez a sztory. Erről beszélek hogy abba kéne már hagyni ezt a karosszék-okoskodást. A Sonyról meg pár oldallal ezelőtt írtam (meg régebben is, hiszen én pl. tök komolyan vettem azt a rendszert, leírtam már párszor hogy nekem a retus miatt jól jönne a nagy felbontás ami milc-fronton csak ott van) hogy ami a 12-40 és 40-150 obikat kiválthatná az az F4-es zoomjaik, csak éppen optikailag nem elég jók. Ez van.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#77808) hibavissza válasza ati3x (#77799) üzenetére


hibavissza
veterán

Amíg FF-en 14-150 f1,8-2,8 egy ezres [link]
Látatlanban lefogadom, hogy a 12-100-nak sokkal jobb rajza lesz, de a FF érzékelőt nem tudja kompenzálni.

A másik, hogy m4/3-ra sokkal könnyebb, olcsóbb optikailag jó objektíveket gyártani, mégis drágábban adják. Egy kicsit lehúzás szagot érzek.

(#77809) t72killer válasza ati3x (#77800) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Vannak ekv. fókusztávú minőségi obik, csak többszörös áron, többszörös súlyban. Igaz, egy 36-42mp-es FF szenzorral lényegesen többet is tesznek az asztalra, kérdés, kihasználod-e a valóságban ezt a többletet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77811) b.vr válasza hibavissza (#77808) üzenetére


b.vr
őstag

Akkor egy példa nem is olyan régről, amikor az első Sony A7 páros megjelent és velük rögtön egy 55/1.8-al nyitott a Sony, majd egy ezresért dollárban/euróban, és a megjelenés előtt engem is beleértve mindenki értetlenkedett hogy ezt mégis hogy képzeli a Sony (merthogy a más FF rendszerekben az 50/1.8-at kvázi fillérekért vágják az emberhez) Aztán amikor kijöttek az első képek mindjárt világossá vált mire képes akár teljesen nyitva az az obi, onnantól már egyáltalán nem tartottam drágának.

De mindegy, néhány ember (köztük Te) úgyis totál benne ragadt a "túl nagy, túl nehéz, túl drága, minek ez" mantrában. A semleges és esetleg befogadóbb olvasók meg remélhetőleg megtalálják ebben az áradatban azokat a sorokat amik a pozitívumokról szólnak, hogy miért is lehet jó mindez.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#77813) hibavissza válasza b.vr (#77811) üzenetére


hibavissza
veterán

Remélem igazad lesz és a képminősége kompenzálja az összes hátrányát és a csodájára járunk. Én a Pana 35-100 f2,8-ra voltam ráégve nem is olyan rég....azóta sem vettem semmit, pedig a pénz meg van rá.

(#77815) MrChris válasza #31733248 (#77798) üzenetére


MrChris
nagyúr

Még mindig nem veszed észre magad, hogy mást se csinálsz itt csak a Sony-t dicséred egekig, mellette a m4/3-ot lesajnálod. Nem tudom ilyen posztra mit vársz? Mitől lesz jobb? Mi a célod, mert ez még nem derült ki. Ez nem gépválasztó topik, ahol (bár ott sem indokolt, de) körömszakadtáig kellene meggyőzni bárkit is és minden egyes csavarról bebizonyítani, hogy abban a másik jobbat csinál.

konyi79: fogadni merek, hogy nem fog az Oly előjönni m4/3-on semmi nagy újdonsággal szenzor terén, egy picivel jobb új 18, 20 MP-essel, nagyon max 1/3fével jobban teljesítővel, EM1mk2-ben talán pdaf-el. Nem lesz olyan csoda, hogy FF lapkát elérő zaj, dinamika tulajdonságokkal fog rendelkezni. Miért is kéne? Jónak jó lenne ,de nélküle is jól megy a szekér. A m4/3 nem ugródeszka a FF felé, hanem önálló rendszer, ezt kell megérteni, mint ahogy a Nikon 1 is az, értelmetlen a szenzor méretén lovagolni hogy majd tovább kell róla lépnie a gyártónak. Az egy önálló másik rendszer lesz, ha lesz, ha talál rá piacot.

(#77817) pandur99 válasza MrChris (#77815) üzenetére


pandur99
aktív tag

Az M4/3-on belül is lehet lépegetni, mert az E-PL1/7-től el lehet jutni az E-M1 II-höz, és az legalább akkora lépés, mint mint a Nikonnál a 3***-től a 7***-ig. Pénzben is :(

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#77818) b.vr válasza hibavissza (#77813) üzenetére


b.vr
őstag

Ez így teljesen rendben is van :) A 35-100/2.8 nagyon jó obi és persze nagyon drága is hogy csak álljon benne a pénz. Ha úgy érzed nem használnád ki, tök érthető ha nem veszed meg. Más meg aki sokat használná ott meg ugyanannyira érthető ha megveszi (vagy éppen az Oly párját)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#77820) MrChris válasza pandur99 (#77817) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ilyen távlatokban igen. Nagyjából kétféle szenzorral megcsinálta :D

(#77821) t72killer válasza pandur99 (#77817) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

m43-on, ugyanúgy, mint a legtöbb IT területen lelassult a fejlődés. Már nincs az, hogy no stabi->használhatatlan stabi->jó stabi 3 egymás utáni generációban, ill egész FÉ-s ugrások szenzorteljesítményben.

A szenzorok az elmúlt ~4évben semmit sem fejlődtek, a mai PEN-F képét azonos csúcsminőségű optika használata mellett is mikroszkóppal kell nézni, hogy fejlődést lássunk a 2012-es modellekhez képest. Szolgáltatásokban van inkább előrelépés, pl ott a csúcsminőségű stabi, néha bevethető high-res mode és talán az e-m1II-vel kapunk oly vonalon is végre használható videót.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77823) haruspex


haruspex
aktív tag

Azért azt látni kell, hogy az mft gyártók, az Oly különösen kényszerpályán vannak sok szempontból. Nincs saját szenzorgyártás, abból kell nagyrészt főzni amit kapnak. A régi 16-os egy elég jól sikerült szenzor volt, de ha valaki nem gyárt jobbat, újabbat akkor nem lesz. Márpedig sok lehetőség nincs akitől venni lehetne, és ez persze a piacnak sem tesz túl jót. A Panasonic jobb helyzetben lenne a saját gyártás miatt, de azért ők messze nem olyan szintű versenyzők itt mint a Sony.
Ha tippelne kéne amúgy az új 20mp-s szenzort sem azért hanyagolják mert rosszabbul sikerült, hanem marketing, vagy kihozatali okokból.

A másik az erős Jen. A nagyobb gyártók is árat emelnek, jó eséllyel az új objektíveket sem erre az árszintre lőtték be mikor elkezdték tervezni, valszeg a 30mm-et is az ára indokolta volna, bár így is felesleges duplázás. A12-100 pedig elég sokakat érdekel (engem is), ezzel az átfogással, méretben is hajlandó az ember kompromisszumot kötni, aztán majd kiderül kifizetni hányan tudják/hajlandóak.

Az pedig, hogy valaki úgy magyarázza az igazát, hogy az F értéket duplázza elég nevetségesnek tűnik. DOF szempontból lehet így nézni, de az messze nem az egyetlen szempont, és a kis mélységélesség elég gyakran hátrány nem pedig előny.

[ Szerkesztve ]

(#77824) OPiiPO válasza madgie (#77787) üzenetére


OPiiPO
addikt

"éles lesz a Pro2 blogbejegyzésem, ha olvasni támadna kedved :D"
-ha adsz egy url-t, akkor még nekem is támadna kedvem, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#77825) OPiiPO válasza haruspex (#77823) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Az pedig, hogy valaki úgy magyarázza az igazát, hogy az F értéket duplázza elég nevetségesnek tűnik."
- pedig már ezerszer el lett magyarázva, hogy minimum fél vagy csak negyedigazság és magyarázatra szorul erősen, de ennek ellenére tartja magát mint népszerű téveszme. Gyakorlatilag minden 43 vs FF flame war az elmúlt években, már az indexes őstopicban is, ezzel indult.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#77826) Ear001


Ear001
addikt

This is the US price of the new Olympus stuff (E-M1II not in th elist yet):

E-PL8 body is $649
E-PL8 with kit lens is $749
12-100mm f/4.0 PRO is $1,299
Olympus 25mm f/1.2 PRO is $1,199
Olympus 30mm macro is $299
FL-900 R Flash is $579

forrás

(#77827) haruspex válasza OPiiPO (#77825) üzenetére


haruspex
aktív tag

Na igen... Valahogy ugyanezek az emberek apsc-s gépeknél nem szoroznak a fórumokon.
Amúgy egy portréra való fixnél, vagy odaírva, hogy mire gondol valaki nem is lenne ezzel gond, meg persze mindenki azt csinál amit akar, csak idegesítő egy idő után.

(#77828) madgie válasza OPiiPO (#77824) üzenetére


madgie
titán

(#77829) Mercutio_ válasza OPiiPO (#77824) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fuji topicban már megtette :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77830) hibavissza válasza OPiiPO (#77825) üzenetére


hibavissza
veterán

Totális tévedésben élsz. Persze nem ennyire lineáris az összefüggés, de jobb ha tudod, azonos technológia esetén az elkészült kép szempontjából nézve semmi más nem számít.
Ez valami brutális, kiirthatatlan téveszme, hogy egységnyi felületre vetítve nézitek a fényhasznosítást. Mondanám, hogy gimnáziumi fizika, ha nem lehetne józan ésszel belátni.

Ha nem sikerül belátni magadtól, akkor egyszerű, könnyen érthető példákon keresztül segítek, ha megkérsz.

(#77823) haruspex: szépen kifejtetted, mennyire nem vagy képben. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77831) haruspex válasza hibavissza (#77830) üzenetére


haruspex
aktív tag

Akár azt is leírhatnád, hogy éppen mivel nem vagyok képben, ha már ilyen kedves stílusban sikerül kommunikálni. Esetleg a személyeskedést még offba is teheted.

[ Szerkesztve ]

(#77832) t72killer válasza haruspex (#77823) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Nincs saját szenzorgyártás" - ez nem igaz, a pana gyárt szenzorokat, az e-m1 szenzorát is ők csinálták.

"A másik az erős Jen." - ez tényleg gond, versenyhátrányt szerencsére nemigen jelent, uis szinte kizárólag japán biznisz a kameragyártás (canikon, sony, fuji, olypana, ricohpentax).

"Az pedig, hogy valaki úgy magyarázza az igazát, hogy az F értéket duplázza ..." Azért jóval több érv szól a "duplázós modell" mellett, mint ellene. Egyedül a hosszútelés szitu az, amikor adott az optika, amit guberál vhonnan az ember (lepottyant prémium 4/500, távcső, stb) és hiába teszel rá FF vázat, amikor a célpont mókus a képkocka középső 10%-ában foglal helyet.

Máskülönben adott súlyból és ktg-vetésből nagyjából azonos minőséget kapsz szenzormérettől függetlenül MILC fronton.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77833) konyi79 válasza Parci (#77778) üzenetére


konyi79
addikt

Sajnálom én is, rengeteg előnye van az mft-nek, rengeteg belépő tükrössel rohangálónak kellene a kezébe nyomni. De sajnos ilyen a piac, nem mindig logikus. A legbosszantóbb, én legalábbis úgy látom nem előre menekülnek, csak toporognak, tökölnek. Pedig most kellene borítani bele a pénzt, ideér a canon is! Egy Hi-rest elmagyarázni is nehéz átlagembernek, nemhogy szembeállítani a videó közben huntolás nélküli af-el. Lényegében az eos-m5 friss gépével beugrott tudásban az oly elé, ha a photokina után nem tudja megfogni az oly 1000-1100 USD ársávban, bajban lehet, nem kicsit. Még szerintem a sony aps-c gépeinek szárnyalását is visszavetheti, csak mert canon. Ahogy írod, "kicsi" pénzért itt kapod a legjobb obikat, de míg a júzerek java átböngészi a speckókat, és használja a vázat kittel, nem sokat jelent.

[ Szerkesztve ]

(#77834) Muerte68 válasza madgie (#77828) üzenetére


Muerte68
addikt

Jó kis cikk bár off :C :U (tényleg jó most olvastam végig)
Három napja nézem ahogy a m4/3-topicban húzogatják le a m4/3-ot- :D
elég aktív lett a topic :U
Engem nem zavar főleg hogy a régi alapítók is itt vannak :DDD

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#77835) t72killer válasza konyi79 (#77833) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Lényegében az eos-m5 friss gépével beugrott tudásban az oly elé" - hiszem ha látom a kézből kitartott 1/2sec képeket vázstabival a canontól.

Szenzorilag az eos m5 esetében tudtommal erről a színesfémhulladékról beszélünk, nettó pocséklás az APS-c méret... Elég vicces, hogy a sony 1"-os szenzorral közelíti meg a m43 gépeket a canon meg APS-c-vel;]

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77836) konyi79 válasza t72killer (#77835) üzenetére


konyi79
addikt

Troll ON ;]
T-OFF

De nem jött le a lényeg, ezt senki nem fogja tudni, míg a MM-ben azt fogják mondani ebben is dual stabi van, meg aps-c, meg canon.
A PH fórumot meg ha a vásárlók fele olvasná, 1Parci árfolyama nagyon meredeken nőne...

[ Szerkesztve ]

(#77837) t72killer válasza konyi79 (#77836) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hja, nyomjuk kicsit a barlangit, de ez tleg ultrapofátlan már, hogy a 2tengelyes digi ügyeskedést képesek 5-tengelyes stabiként marketingelni.

Számomra amúgy a MILC vonzereje a videós képességekben van, ezért nézelődöm pana-térfélen - itt nagyon gyászosat alkotott a canon (lineskipes fullHD 2016-ban...), annak ellenére, hogy rengeteg rajongója van.

#77838: elhiszem, az r=1 lámának elég a marketing. Ami durva, hogy az ipar engedi a nettó hazugságot a speckóknál. Én is lefogadom, hogy pl az a6300-zal szemben élenjáró ok lesz, hogy a "gagyi sonyban nincs is stabi"...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77838) konyi79 válasza t72killer (#77837) üzenetére


konyi79
addikt

Először én is beálltam mint a cövek, mikor itt a fórumon valaki bedobta, mi is az az 5 tengelyes... És ezt hidd el sokan benyelik majd, van olyan, mint az oly!

(#77841) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arra vannak tippek, mennyibe fog fájni a G80/85 és mikortól lehet kapni, vagy bírjam ki holnap délig:DDD?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77842) MrChris válasza t72killer (#77841) üzenetére


MrChris
nagyúr

Engem is ez foglalkoztat gondolatban a fotokinával kapcsolatban :D Lehet tippelni "kérem tegyék meg tétjeiket" :D
1000euro

(#77844) Mercutio_ válasza pandur99 (#77840) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már negyedik éve használod az oldalt, legalább a regisztráckor általad is elfogadott szabályzat 3. pontját olvas el:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77845) t72killer válasza MrChris (#77842) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1001, enyém;] :Y

Mondjuk először, mint a jó menyasszonyt megfogdossuk valahol, mert a G-sorozat kicsit nagyocska a mostanában megszokott gépeimhez képest.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77846) Parci válasza pandur99 (#77840) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

öö, én maradok, te repülsz, szóval te nem fogsz hiányozni. utolsó figyelmeztetés, vagy képes vagy migránsozás és személyeskedés nélkül fórumozni, vagy pápá.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77847) atis78


atis78
tag

Nekem valahogy a PL8 ara nem igazan all ossze. 650$/€ nem eppen tukrozi a realitasokat. em10mII es GX80 is mar 550€ korul siman megveheto... Mindketto jobb stabival es EVF-el. Vagy ez csak nekem tunik tul soknak....

(#77848) Nippon válasza atis78 (#77847) üzenetére


Nippon
őstag

A PEN-F ára sem tükröz semmiféle realitást. Azt is vedd figyelembe, hogy korábban már beharangozták az áremelést a gyártók, szépen lassan drágul majd a többi is.

(#77849) MrChris válasza atis78 (#77847) üzenetére


MrChris
nagyúr

Induló ár, általában igen magas.

t72killer : az úgy nem ér, kihátrálás. Téteket csak 100euróban fogadok el, különben végképp nincs semmi értelme.
Attól függ honnan jössz, én G6-ról mint hasonszőrűről, annál kicsit nagyobb volt kézbe venni a G7-et, hangyányival kevésbé jó fogása volt, hüvelyk ujj kijjebb esik, de nekem megfelelt. Azt a gyászkeretet igazán elhagyhatnák, lassan a mobilokról lefolyik a kijelző, ezeknek a fényképelőknek meg 5-10mm-es a keretük, ennyivel több hely lehetne jobb oldalt ami rengeteg.

(#77850) t72killer válasza atis78 (#77847) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagyot akartak mondani... A gx80-ban meg ott figyel a 4k videó.

#77849: Meglássuk, 1100-ért tartsák meg:)). Főleg, hogy még egy hasonló árú gimbal is kéne alá.
Egyelőre van egy e-pl5-öm amit gyakorlatilag a lencsénél fogok (telézésre van, állandóan a 40-150 ül rajta) és egy rx100iv-em. Ha azt nézem, ez a gépecske lehetne a kettő egyben (videó+fotó), akkor belefér a nagyobb váz, főleg a telénél nem oszt/szoroz. Viszont a kompaktot sok helyre elviszem zsebben, ahova fullos gépet nem tudnék (gyerkőccel járszótér, stb), erről lecsúsznék.

Más: eddig boszorkányságnak hittem/hitték sokan a kézből lőtt hi-res fotókat, egyáltalán nem az, ráadásul bármilyen kamera alkalmas rá:)) Hétvégén kipróbálom. Ha beválik, akkor búcsúzom az oly márkától

"The real trick is that we’ll shoot this set of exposures completely hand held. The subtle motion of our hand will actually act just like a sensor shift mechanism and allow different pixels to capture different parts of the scenes. It sounds simple but it actually works."

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.