Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77401) mikrofon


mikrofon
addikt

:Y
A mikrofon a videóhoz csak egy dolog. Melyik szettel lehet ilyet készíteni?

(#77402) MrChris válasza mikrofon (#77401) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ilyen nagy sebességű felvételt nem tudnak a m4/3 vázak. Meg elég combos lenne megpörgetni egy GH-t :D

(#77403) hibavissza válasza mikrofon (#77401) üzenetére


hibavissza
veterán

Minek? Már elkészítették. :DDD

(#77404) |AP|


|AP|
veterán

félig-meddig off, de a GX80 kapcsán jött elő:
Megvannak ezek a Lightroom presetek, szeretem/használom őket. Telepítéskor szépen felpakol egy csomó színprofilt, Panákhoz is (GM1/5, GX7 is van többek között).
GX80-hoz viszont semmi, van az Adobe standard és ennyi.
Ez lehet hülye kérdés lesz, de ezek szerint ha az ember vesz egy újabb vázat, akkor akkor a presetből is be kell várni a frissítést? Így működik ez egyáltalán? Én valahogy azt gondoltam, hogy a GX80-as RAW-oknál is tudom használni ezeket a profilokat.

(#77405) Grga_Pitic válasza |AP| (#77404) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

A színprofil váz specifikus, a preset meg nem, az tulajdonképpen elmentett Lightroom beállítás.
A színprofilokat csak akkor látod (és nem csak az Adobe standardot), ha a kép olyan vázzal készült, amihez van színprofil.
Szóval a preseteket tudod használni a GX80-hoz, a színprofilokat nem. Biztos vagy abban, hogy a Totally Rad cuccal színprofilt is kaptál, mert a honlapon csak preseteket írnak?
Lightroom 5-től már van az Adobe-nak is színprofilja m4/3 vázakhoz (Camera Natural, Camera Vivid stb.), de nyilván csak azokhoz, amik a friss verzió előtt kijöttek. Én pont ezzel szívok, mert a Lightroom 4-hez így nincs.

[ Szerkesztve ]

(#77406) G@ß! válasza |AP| (#77404) üzenetére


G@ß!
őstag

Hát nekem nem jön össze.
Feltelepítem próbaverzióként, de a lightroomban nem jelennek meg a presetek.
Mit csinálok rosszul?

(#77407) |AP| válasza Grga_Pitic (#77405) üzenetére


|AP|
veterán

igen, ezekhez a replichrome cuccokhoz van színprofil is.
Így néz ki a színprofil lista, ha GM1-gyel készült képet szerkesztek és így, ha GX80 raw fájlt.

(#77406): a telepítő gyakorlatilag csak annyit csinál, hogy bemásolja a megfelelő helyre a fájlokat. A preseteknek itt kell lenni:
Win7/Vista: C:/Users/(Your user name)/AppData/Roaming/Adobe/Lightroom/Develop Presets/
Win XP: C:/Documents and Settings/Application Data/Adobe/Lightroom/Develop Presets/
A profiloknak pedig itt:
C:/Users/(Your user name)/AppData/Roaming/Adobe/CameraRaw/CameraProfiles/

Ha itt látod őket, akkor mennie kéne egy LR újraindítás után.

(#77408) Grga_Pitic válasza |AP| (#77407) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Akkor szerintem csak annyi a bibi, hogy külön a GX80-hoz is el kéne készíteniük ezeket. Az a kérdés, hogy frissítik-e folyamatosan új vázakra a profilokat, és odaadják-e neked ingyen frissítésként. Mondjuk ennyi pénzért illene...

(#77409) de! válasza Grga_Pitic (#77394) üzenetére


de!
csendes tag

Az Fn2-re meg fel lehet tenni a Multi Functiont, és ha azon belül az ISO/WB-t kiválasztod, akkor a nyíl gombokkal együtt már minden megvan, kivéve az AF mode-ot. És még megmaradt az Fn1 meg a videó gomb.

(#77410) |AP| válasza Grga_Pitic (#77408) üzenetére


|AP|
veterán

és vajon nem lehet mondjuk a GX7-hez készült profilokat megbuherálni (hiszen gyakorlatilag ugyanaz a szenzor), hogy GX80-nak lássa a LR?

#77411: nem használok win10-et, szóval nem kizárt, hogy valahová máshová pakolta

[ Szerkesztve ]

(#77411) G@ß! válasza |AP| (#77407) üzenetére


G@ß!
őstag

Akkor ez a baj, üresek a könyvtárak. Win10 lehet a baj?

(#77412) MrChris válasza |AP| (#77404) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tudtommal színprofilt csak a vázzal-színábrával és DNG Profile Editor-al lehet készíteni, gondolom még nem csinálták meg. Másik típus .dcp kameraprofilját át lehet drótozni? Nekem ilyen még nem sikerült, meg gondolom ezt csak egy eredeti .dcpr fájl mókolásával lehet amit a DNG Profile Editor készít és ezt nem nagyon adják ki. Valszeg meg kell várni míg colorcheckerezik.

Már megint jó kis lépcsős helyen jártál! :C

[ Szerkesztve ]

(#77413) theporcupine


theporcupine
tag

Hasonlítgatom a GH4 4K videóját a GX80-éhoz és nemigen látok különbséget. CineD lehet plusz GH4-ben, de Naturalban nincs előnye, szerintem. Viszont könnyű így a multicam.
Nekem a mikrofon bemenet nem hiányzik annyira második gépként használva, de nem lenne baj, ha lenne. Főleg, ha az egyben a távkioldó is lenne ott, mert az viszont hiányzik.
Fókuszsorozat is egy plusz pont nálam.
Az viszont kár, hogy nem adnak hozzá töltőt. És nem is árulnak itthon gyárit.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#77414) madgie válasza theporcupine (#77413) üzenetére


madgie
titán

A Pana is átment Sony-ba, spórol a töltőn? :Y

(#77415) hibavissza válasza madgie (#77414) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezzel nincs is semmi gond. Mobilhoz sem adnak. A probléma azzal van, hogy bekapcsolt állapotban nem lehet tölteni.

(#77416) madgie válasza hibavissza (#77415) üzenetére


madgie
titán

Melyik mobilhoz nem adnak töltőt? Még a kínai sem spórol ezen.

(#77417) hibavissza válasza madgie (#77416) üzenetére


hibavissza
veterán

Töltőt adnak hozzá (pont mint a telefonhoz), olyat nem adnak, amibe az aksit teszed.
Mivel bekapcsolt állapotban nem lehet tölteni (power bank kilőve), így első körben vehetsz külső töltőt is a pótakkuk mellé. Esetleg töltögeted őket a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#77418) theporcupine válasza madgie (#77414) üzenetére


theporcupine
tag

Csak USB-s töltő van hozzá, vagyis amíg tölt, nem lehet használni a gépet. De legalább használat közben nem lehet tölteni, csak kikapcsolt állapotban.
Amcsiknál, Japcsiknál lehet külön venni, de itt még csak azt sem.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

(#77419) madgie válasza hibavissza (#77417) üzenetére


madgie
titán

Ja, tényleg. A telefon azért más, ott nem csereberélsz sokszor akkut... MILC-en meg ugye párszáz expó oszt kakukk.

(#77420) szpetri


szpetri
tag

Sziasztok,

E-M5re feltekertem Fotga adapterrel egy M42-es obit.
Tök fekete a keresőkép.
Anno Panán volt egy opció, amit nem rendszerobi csatlakoztatása esetén be kellett klittyenteni.
Olyn is van ilyen vezércsel?

(#77421) Golota válasza szpetri (#77420) üzenetére


Golota
aktív tag

Nekem nem volt ilyen gond.Két adapterrel is próbálta, az egyik pont Fotga (EM5). Mindenféle állítás nélkül is ment. Próbáltad az adaptert mással is? Jól illeszkedik?

(#77422) szpetri válasza Golota (#77421) üzenetére


szpetri
tag

Ezt nem. Panán viszonylag sokat szórakoztam többféle M42-es adapterrel és obival is, nekem sem volt gondom eddig.
Oly-n most próbálkozom először, új az obi meg az adapter is.

(#77423) szpetri


szpetri
tag

Az az érdekes, ha lámpa felé tartom, akkor csökken a záridő (A módban vagyok), ha a sötétbe, akkor leesik.
Csak kép nincs (keresőben és lcd-n sem), és exponálni nem enged.

(#77424) konyi79 válasza szpetri (#77423) üzenetére


konyi79
addikt

Engedélyezve van exponáljon obi nélkül?

(#77425) MrChris válasza szpetri (#77423) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha nincs rajta az adapter mi a helyzet?
Volt már ilyen 'hiba' aztán kiderült, hogy a rögzítő pöcök nem ugrott bele a bajonetten kialakított fészekbe, hanem félúton elakadt. Csak egy kis igazítás kellett az alun aztán ment minden.

(#77426) szpetri válasza konyi79 (#77424) üzenetére


szpetri
tag

Úgy tudom, csak Panán kell külön engedélyezni.

(#77427) szpetri válasza MrChris (#77425) üzenetére


szpetri
tag

Jó tipp, ha hazaérek megnézem.

(#77428) MrChris


MrChris
nagyúr

Olyan dummy akku létezik aminek usb csatija van és így power bankról használható?

(#77429) ANOka válasza MrChris (#77428) üzenetére


ANOka
őstag

Mihez? Oly-hoz én szereztem kézzel, házilag gyártottat.

(#77430) MrChris válasza ANOka (#77429) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pana GX80/BLG10. Az ajtón még kis fedél is van, egy jó akkus portré grippet lehetne rá rittyenteni! Persze 1025mAh helyett 3-4szerest :D

:Y Az érdekel milyen, hogyan...??

[ Szerkesztve ]

(#77431) ANOka válasza MrChris (#77430) üzenetére


ANOka
őstag

Köszönöm, de Oly gépeim vannak és egyenlőre nem tervezem másik beszerzését.

Vagy téged érdekel, hogy én mit szereztem be?

[ Szerkesztve ]

(#77432) ANOka válasza MrChris (#77430) üzenetére


ANOka
őstag

Ld.: #69041

(#77433) MrChris válasza ANOka (#77431) üzenetére


MrChris
nagyúr

Aszem félreérted, arra lettem kíváncsi milyen ez a kézzel készített cucc, felépítése, hogyan van megvalósítva, mennyiért csinálták? Ilyenek.
Látom, hogy vannak dummy elemek, abból usb átalakító és ahhoz power bank, ez lehetne egyben. De lehet alkatrészenként is beszerezni...
Csak gondolkodom milyen is legyen az energia ellátása. Kár hogy a GX80 töltőnyílását nem mobilosan oldották meg, akkor lehetne egy 10.000-es powerbank a fotóstatyóban, mikor visszateszem csak rádugom. Ez a kis ajtó rendszeres használat esetén nem tűnik hosszú életűnek.

Szerk.: ja értem, aszittem valami komplett vázra szerelhető akku grip.

[ Szerkesztve ]

(#77434) eeXaa


eeXaa
addikt

...nahh gyün a g80 vagy mi... kiváncsi vagyok ezutal végre sikerül egy értelmes vázat kiadni...

(#77435) Studi válasza eeXaa (#77434) üzenetére


Studi
addikt

...

[ Szerkesztve ]

(#77436) hibavissza válasza eeXaa (#77434) üzenetére


hibavissza
veterán

előre megjósolom, hogy csalódott leszel. sajnos ez a váz is feltételez némi fotós ismeretet

(#77437) Tikakukac


Tikakukac
titán

12-32-es obiknak az ára hogyan alakul? 40-45k körül buktamentesen eladható a későbbiekben? Ideiglenesen kellene csak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77438) MrChris válasza Tikakukac (#77437) üzenetére


MrChris
nagyúr

Csak egy biztos dolog létezik a világon, de az halálbiztos :D ;]

(#77439) Tikakukac válasza MrChris (#77438) üzenetére


Tikakukac
titán

Majd mindjárt lesz privátod, mindent sorban :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77440) ati3x válasza Tikakukac (#77437) üzenetére


ati3x
senior tag

Nem fogod eladni.. Már most szólok! :))

(#77441) Tikakukac válasza ati3x (#77440) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt már ilyen obim. Szépen ment a levesbe ez is, nyitogatós-reteszes objektíveket nem vagyok hajlandó használni ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77442) MrChris válasza Tikakukac (#77441) üzenetére


MrChris
nagyúr

Én is így voltam, aztán most kettő is van :D Pedig nagyon tartottam tőle 2 évig halogattam, újra-újra próbáltam, most meg már megszoktam, a képe pedig... volt nálam a 12/2 és 14/2,5 végül ezt választottam.

(#77443) mikrofon


mikrofon
addikt

Nagyon jó ez az oly 12-40 pro. A fogása és tartása kifejezetten jó az e-m5 II-vel markolat nélkül...
Egy baja van hogy 40-en vége van. Elmehetne 70 vagy 80 mm-ig. Egy ilyenre biztos lecserélném.
Emiatt biztos kell mellé a 60/2.8 és a macro miatt is. Az a kérdés, hogy az elég lesz-e vagy majd igényelem a 75 mm-t... Csak akkor, meg kérdés, hogy 75 mellett kell-e a 60 mm...

(#77444) MrChris


MrChris
nagyúr

Van valahol egy táblázat a Pana akksik egymás közti kompatibiliátásáról?
Van nálam BLG-10 és BLC12 amik fizikai méretükön és kapacitásukon kívül megegyeznek, ráadásul a BLC12 töltő úgy van kialakítva, hogy a kisebb BLG10 akksit is bele lehessen tenni. Aztán egy csomó töltőn mint a Patona és más kínai töltőkön csak két pólussal érintkezik.

(#77445) Tikakukac válasza MrChris (#77442) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát, megvadászódott kettő 14-42 is, most marad az. Aztán ha megvan a november jön a 12-35 és csók :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77446) mikrofon válasza mikrofon (#77443) üzenetére


mikrofon
addikt

Elmentem vásárolni. Gondoltam veszek egy oly 60/2.8 macrot obit. Azt nem találtam de 75-300 II-t igen. Nézegettem, próbálgattam, megtetszett, uh még is vettem. Majd kiderül, hogy megérte-e a 60/2.8 árát erre költeni... Ráadásul a 12-40 és a 75-300 közé milyen szépen be illene egy 60/2.8 ...

(#77447) Grga_Pitic


Grga_Pitic
aktív tag

Ma kellemetlen meglepetés ért, az FL-36-om nem volt hajlandó slave-ként működni. Azt gondoltam eddig, hogy az FL-36R-hez képest az R nélküli változat optikai TTL-t nem tud, de más vaku fényére manuálban villan - úgy tűnik sajna tévedtem. Tényleg egyáltalán nincs slave módja, még manuálban se?
Az FL-36R tud manuális slave-ként (tehát nem Olympus TTL vezérlésre) elvillanni?

(#77448) Muerte68


Muerte68
addikt

A pana kitt obijai 14-40 , 40-150 mennyivel jobb(ha jobb)az oly kitt obijainál?A stabin kívűl van még előnyük hogy megérje olympus gépre rakni?

A 12-32 mennyivel jobb a kitt obinál?

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#77449) Gondwana válasza Grga_Pitic (#77447) üzenetére


Gondwana
addikt

FL36R tud manuàlis slave-t is meg amiért megtartottam, szenzorosat is: iso-t és blendét beàllìtod, a többit a vaku intézi. (Ùgy tűnik, pàr napja sikeresen elhagytam valahol az enyémet :( )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#77450) Mercutio_ válasza Muerte68 (#77448) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha stabi nem számít nem
12-14 között lényegesen jobb

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.