Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78601) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Ismét igénybe vennélek titeket :B
Ismerősöm Fuji S5600(?)-ot kukázná és venne egy Pana G / GX vázat.
Pontos igényeit nem ismerem, relatíve sokat kirándulnak, városnézések főként. Hogy most csak a családot fotózza vagy virágokat, galambokat, stb, nem tudom.
Annyit biztos, hogy új vázat szeretne, méret, fogás nem döntő szempont.
Az érzékelők érdekelnék olyan szinten, hogy mennyit fejlődtek vagy csak kis kozmetika volt a GX7 - G7, GX80 - GX8-nál, ha jól értettem.

(#78602) t72killer válasza t.imi (#78601) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szenzortéren a GX7, G7, GX80 kvázi azonos, max annyi, h a GX80-ban nincs AA-szűrő. A gx8-ban 20MP-es szenzor van, de a kb 10%-al javított felbontáson kívül sok értelme nincs.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78603) t.imi válasza t72killer (#78602) üzenetére


t.imi
addikt

Koppra ugyanaz van a 3 éves gx7-ben, mint a ropogós gx80-ban? Köszönöm, ennek örülni fog. Több marad kiegészítőkre.

(#78604) silmatauki válasza t.imi (#78603) üzenetére


silmatauki
őstag

SZVSZ nincs akkora árdifferencia a GX80 és a GX7 között, hogy ez utóbbit legyen érdemes választani, mert gyak. minden másban (videó, stabi hatéonysága stb.) sokkal jobb az új modell.

(#78605) fefe9


fefe9
tag

Kicsit off, de hátha jól jön valakinek: Szolnoki MediaM-ban Olympus E-PL6 dupla kit 100 ezer Ft., egy darab volt a fotós részen még tegnap.

--- https://flic.kr/ps/37w6iv ---

(#78606) rumos14 válasza ati3x (#78587) üzenetére


rumos14
nagyúr

legalább olvasnál utána... :(((
euró-dollár árakat összehasolítani semmi értelme, amúgy az A6500 dollárban 1400 egység lesz - megint csak utánaolvashattál volna.

(#78607) rumos14 válasza Mercutio_ (#78595) üzenetére


rumos14
nagyúr

de legsúlyosabb az, amikor egyes itteni huszárok kijelentik, hogy más rendszert használók egyáltalán minek vannak itt (mft topik) jelen...
legalább ennyi szabadság maradjon kishazánkban.

(#78608) t72killer válasza t.imi (#78603) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem koppra, de nagyjából igen:R.

Azért ugye az is megvan, hogy a gx80-ban van egy kényelmes 5tengelyes 3FÉ képességű vázstabi, míg a gx7 stabija elég kezdetleges? Azaz félhomályban, ha a téma nem mozog, a GX80-nal, vagy vmelyik fejlettebb Oly vázzal (e-m10 mkII is megteszi, nem muszáj az e-m1-ért v m5 II-ért rohanni) felmehetsz 1/2sec expóig, a GX7-tel meg mondjuk csak 1/8 hoz értékelhető megoldást, 4x akkora ISO-n. Az is stimmel, hogy a GX7 csak fullHD, a 80 pedig 4k videót tol, ráadásul utóbbit vázstabival-dual IS-el, csillámpónival stabilizálva?

Ár: használtban 450EUR környékén simán el lehet hozni a GX80-at.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78609) Mercutio_ válasza rumos14 (#78607) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ilyet én nem mondanék, bár biztos lett 1-2 ősz hajszálam pár ide betérő arc jóvoltából :DDD
Ugyanakkor kíváncsi lennék, hogy ennyien éreznek-e kesztetést más milc topicok követésére/kommentelésére is?
És ha nem, mi motiválja ezeket az embereket, hogy pont a mikróst mégis?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78610) t.imi válasza silmatauki (#78604) üzenetére


t.imi
addikt

Na ez az. Most nézem, kb 25? k a különbség csak a váz árát nézve.

t72killer Elmesélem, nyomós érvek. Max templom, múzeum, kiállítások ahol sötétebb helyen lenne használva. Éjszakai fotózás szerintem nem igazán lesz. Ezektől eltekintve szerintem megér +25k-t egy 3 évvel fiatalabb váz plusz ficsőrök.
Éppen itt van egy használt gx7 nagy telével, árát már megkérdeztem, kb egy gx80 12-32-vel van egy árban.
Csak hazai vásárlás jöhet szóba, 60 évesen nem egy pc zseni :K

(#78611) t72killer válasza t.imi (#78610) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, mi az a nagytele, ha az olypro 40-150, akkor ugrás azonnal ;]

Hazai új viszonylatban ahogy nézem, a Tripontnál nagyjából egy árban van a két váz:Y (160 vs 156kFt)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78612) t.imi válasza t72killer (#78611) üzenetére


t.imi
addikt

Pana 100-300 lenne. Aztakúú :R .. árukeresőben néztem meg gyorsban. Ez odabsz rendesen.

(#78613) t72killer válasza t.imi (#78612) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jaja, nekem elírásgyanús, de az is lehet, hogy szökőév lévén épp Mo.-gon kezd leárazódni a GX80 a G80 érkezésének köszönhetően. Ez kb csak az ÁFÁ-val drágább a 2 hete levadászott használt példányomnál, várnom kellett volna még 1 kicsit...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78614) t.imi válasza t72killer (#78613) üzenetére


t.imi
addikt

Nem annak tűnik. 148800 a legolcsóbb helyen :Y

[ Szerkesztve ]

(#78615) t72killer válasza t.imi (#78614) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor hajrá:R

Persze a használt GX7 azért ennél lényegesen olcsóbb lesz, de mindíg lehet régebbit-olcsóbbat találni. Fentebb írtad a templomot-múzeumot: ott mindenképp értékelhető előny az 5tengelyes stabi.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78616) MrChris


MrChris
nagyúr

Nyáron 200e volt a 12-32-vel, vázért most a ~150-160e nem rendkívüli, viszont eleve ez a gép egy jó vétel volt már megjelenésekor. 155-ért vettem az obival. :D

t.imi: "60 évesen nem egy pc zseni" akkor meggondolandó az Olympus, lévén a Pana inkább utómunkás rawozós.

(#78617) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Hello,

G3-hoz milyen macro obit érdemes venni vagy 14-42-re milyen macro közgyűrűt?

Aurea mediocritas

(#78618) Mercutio_ válasza MrChris (#78616) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sose raw-oztam :N igaz panásan sz*rok is a képeim ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78619) Studi


Studi
addikt

És már megint beújítottam egy nagylátót, pedig a történelem már többször bebizonyította, hogy az nem nekem való. :Y Szóval aki Pana 7-14-et venne... :DDD

(#78620) t72killer válasza Studi (#78619) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R Mi lett helyette?

#78617: az oly 60-as makróját szokták dícsérni, persze az árát is megkérik. Bár használtban nem olyan vészes. Jómagam egy eladni sajnált 2.8/105-ös micro-nikkorral szerencsétlenkedem manuálban, ha alkalmasint makróra vetemedek :B . Fókuszálni macera, de pengeéles a kicsike.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78621) Studi válasza t72killer (#78620) üzenetére


Studi
addikt

Lett? Még csak ma szereztem a 7-14-et. :DDD Volt korábban 12/2, de nme állt közel a szívemhez, aztán meg 9-18-as 4/3-os, de az sem állt igazán "kézre". Ha lesz időm, azért ezt kipróbálom. :K

(#78622) Parci válasza Studi (#78621) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

wow, az komoly holmi, gratula!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78623) t72killer válasza Studi (#78621) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Á, ok, félreértettem :B. A 9-18 nálam is csak a port gyűjti - pláne mióta megvan a 12-40, el kéne adni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78624) Mercutio_ válasza Studi (#78621) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hirdesd meg csere 9-18-ra+KP és akkor ingyen lesz :D

MrChris: Az jó ár :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78625) Grga_Pitic válasza Studi (#78621) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Nem bírtad kivárni, hogy mit tud a Laowa és mennyiért? :)

(#78626) #31733248 válasza t72killer (#78608) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nálad a stabi jelentősége erősen felnagyítódik (ez persze eredhet a használat módjából is), illetve indokolatlanul nagy előnyt tulajdonítasz az 5 tengelyes megoldásnak. A 1/4 másodperces expó manapság szinte minden alapzoomnak megy, a 1/2 másodpercesek pedig átlagosan kb. 50 százalékos eséllyel jönnek össze.

(#78627) t72killer válasza #31733248 (#78626) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, szubjektív álláspont a részemről, uis egyik obimban sincs stabi:( (9-18, 12-40, 45, 40-150)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78628) t.imi válasza t72killer (#78615) üzenetére


t.imi
addikt

MM kupon akció keretében 180-ért 12-32-vel lepattintottam egyet, másik online fog jönni.
Jó combos darab, d3300 csak pisloghat. Ellenben kabát belső zsebben optikával el hoztam :)

MrChris fél év volt mire belejött, hogy lapos tv - pendrvie bedug - film kiválaszt - play gomb.
Jó lesz a pana bőven :D

A gx7-t sajnálom, lenyúltam volna a száz háromszázat.

Már most eltévedtem a menü rengetegben, van valahol olyan leírás mint az Oly OMD vázaknak, hogy mit mire állítson be a mezei halandó?

(#78629) Studi válasza Grga_Pitic (#78625) üzenetére


Studi
addikt

Nem érdekel a Laowa, sokkal inkább való nekem az AF-es zoom, ha már nagylátó. És gyanítom, hogy fog az legalább annyiba kerülni, mint amennyit ezért most adtam.

(#78630) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában tervezek Canon EOS rendszerről m43-re váltani egy Panasonic GX80-as vázzal és Olympus 17mm 1.8-as obival. Viszont felmerült bennem egy kérdés: ha Olympus obival használom a Pana vázat, akkor attól még az obi korrekciót megkapom, vagy azt csak Oly vázakon kapom meg? Ráadásul ahogy látom Lightroomban sincsen ezekhez lencse profil. Ezt ti hogyan oldjátok meg?

Köszi előre is az infót!

-

(#78631) ANOka válasza Terminus_ (#78630) üzenetére


ANOka
őstag

"Ráadásul ahogy látom Lightroomban sincsen ezekhez lencse profil."

DxO OpticsPro-ban van. (Legalábbis én annak értelmezem a program moduljait.)

(#78632) Terminus_ válasza ANOka (#78631) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Köszi a tippet! Az a gond, hogy a workflow-m Lightroom alapú és tök jó lenne maradni a bevált platformon. Ráadásul arra van előfizetésem, a DxO meg plusz költség lenne.

Azt mondjátok a Pana váz, Oly obi felállás Lightrommal eléggé bukó?

-

(#78633) ANOka válasza Terminus_ (#78632) üzenetére


ANOka
őstag

Nem arra gondoltam, hogy cseréld le a Lightroom-ot, hanem csak arra, hogy esetleg használd mellette.
Én (is) csak a Prime zajszűrést és a "lencse korrekciót" futtatom a DxO-ban, a "többit" Lightroom-ban végzem.

(#78634) MrChris válasza Terminus_ (#78632) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tudtommal ezzel nem kell törődni. Mlacától, ő elég jól ismeri a Panát és obikat:
A fájlokat az Adobe Camera RAW 9.6.0.625 változatával nyitottam meg a gyári paraméterek használatával. A torzításra vonatkozó tesztképeket csupán az érdekesség kedvéért a Raw Therapee 4.2.1005 kiadásával is megnyitottam, hogy a tesztelt objektív igazi optikai torzítását is megmutathassam (ám mint tudjuk, a m4/3 rendszer maga végzi el a szoftveres korrekciót, és kvázi egy szimbiotikus rendszernek tekinthető a hardver-szoftver együttes, így nincs értelme külön vizsgálni az optika geometriai hibáit).

(#78635) Terminus_ válasza MrChris (#78634) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Ha m43-on belül a márkákat keverve is működik, akkor az tök jó hír, mert akkor ez tényleg nem gond. Az az infó megvolt, hogy a Pana váz a saját obijaival megoldja és az Oly is ugyanúgy a sajátjaival, de az már kérdéses volt, hogy a Pana váz ismeri-e az Oly obi korrekciós adatait.

[ Szerkesztve ]

-

(#78636) Grga_Pitic válasza Studi (#78629) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Fene tudja, remélem 500 dollár körül megáll, mint a négy objektívjük közül a kevésbé spéci kettő. Egy AF zoom persze kényelmesebb, de a Pana nem szűrőzhető, ami pedig nagylátónál jöl jönne.

(#78637) Lassú Víz válasza Terminus_ (#78635) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ezt csak úgy tudom elképzelni, hogy az objektívek ismerik a saját korrekciós adataikat és le tudják kommunikálni a vázzal. Másképp minden új objektívnél lehetne a vázak szoftvereit frissíteni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78638) Terminus_ válasza Lassú Víz (#78637) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Igen, ez más gyártónál is így van. A váz ismeri az obikat, az újakat meg csak firmware frissítéssel. Éppen ezért érdekes kérdése ez nekem, hogy a Pana ismeri-e az Oly obikat ilyen szinten. Azt tudom, hogy kompatibilisek, de valahol az az érzésem, hogy ez az infó pont nem lesz meg a Pana vázban. És pont egy olyan obit nézegetek, amihez jól jönne (Olympus 17mm 1.8). Vásárlás előtt jó lenne ezt kiderítenem, mert ez még változtathat a beszerzési terveimen.

-

(#78639) Mercutio_ válasza Terminus_ (#78638) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mivel az obik firmware -je is frissíthető gyanítom, hogy az tárolja a torzítási infókat is (logikusabb, mint a vázat terhelni sok-sok obi adatával amire talál sose lesz szükség.

Úgy emlékszem a torzítás korrekció automatikus a CA amit nem szed ki a váz eltérő gyártó esetén.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78640) Lassú Víz válasza Mercutio_ (#78639) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tudtommal az Olympus vázak nem szedték ki a CA-t, talán az E-M1 volt az első (vagy megkapta firmware frissítéssel) amelyik igen. A Panákat te jobban ismered.

Tartom az álláspontomat, hogy szerintem az objektívben van a profil, és ezt le tudja kommunikálni a vázzal, sőt a raw képekbe is belekerül. A Lightroom sem szokott frissülni új MFT objektívek okán.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78641) MrChris válasza Terminus_ (#78635) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kerestem most rá, sehol sem találtam az ellenkezőjét, mindenütt azt írják hogy a raw-ban van az obi korrekciós adat. Nem kell miatta frissítgetni a vázat, ami valószínűsíti hogy egyenesen az obiból jön.
Más kérdés hogy csak egy standard cameraprofil van a Lr-ban Panához.

(#78642) MrChris válasza Mercutio_ (#78618) üzenetére


MrChris
nagyúr

:D Nekem ez egy plusz játék.

(#78643) sticky35 válasza Terminus_ (#78635) üzenetére


sticky35
tag

Próbaképpen lőttem gyorsan két képet a 12-40 12-es végén E-M1-en és GX1-en, nem lett hordó a Panával sem. Csak azok a színek... :DDD

Szóval működik mixelve az obikat, szépen letolja az objektív a váznak a torzítási infokat.

(#78644) mondomén


mondomén
őstag

Sziasztok! Itt is felteszem a kerdest, remelem nem zavar senkit. :) Fekete em10 mintaboltos, fekete 19-es sigma digitcam-es. 1,5 ev garancia meg mindkettore. Mennyit erhetnek? Nem vagyok kepben az arakkal.

[ Szerkesztve ]

(#78645) Studi válasza mondomén (#78644) üzenetére


Studi
addikt

Leginkább ide illik a kérdés, de a csencselősben mindjárt. ;)

(#78646) MrChris válasza sticky35 (#78643) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tök jó, köszönjük, akkor ez is kiderült!
A Pana ilyen, meg kell dolgozni a színekért :D

(#78647) aginor válasza MrChris (#78646) üzenetére


aginor
addikt

Szerintem meg túl van lihegve ez a Pana szín dolog..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#78648) t.imi


t.imi
addikt

Reggelt.

Aki képben van, egy oly 14-150 használtan milyen értéket, képminőséget képvisel? Nem tudom, hogy 1 vagy 2-es verzió.(nst??? motoros ha jól értettem)
Egy Nikon 16-85-t és egy pana 12-32-t kellene érte adni, plusz kapnék némi kp-t.

(#78649) Studi válasza t.imi (#78648) üzenetére


Studi
addikt

(#78650) madgie válasza aginor (#78647) üzenetére


madgie
titán

Addig mindenképp, míg nem látsz mást :D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.