Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77501) hibavissza válasza sideburns (#77500) üzenetére


hibavissza
veterán

Persze, nem csak a fényerő számít, de ezek a pro obik annyiba kerülnek, hogy ezért az összegért már bármelyik rendszerben körül tudsz nézni. Már csak azért is, mert egy nagy és nehéz objektívet nem kényelmes egy apró vázon használni.

(#77502) OPiiPO válasza madgie (#77493) üzenetére


OPiiPO
addikt

kis pici genya vagy, ezt nem kellett volna - nagyobb szenzor és kisebb méret, ezzel nem leszel népszerű ;]

De ami igaz az igaz, az Olympus valahol nagyon elvesztette a fonalat . . .

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#77503) Nippon válasza OPiiPO (#77502) üzenetére


Nippon
őstag

Nagyon jók a PRO obik, viszont amíg nincs alájuk rendes váz és annyiba kerülnek, mint egy FF rendszer, addig sok értelmük nincs. Ahol igazán csilloghatna az mft, az a GM5 12-32+35-100 kategória, azt meg elvileg kinyírják.

(#77504) Grga_Pitic válasza sideburns (#77500) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Illetve az időjárás állóság, gondolom ezért is nem pro a 75mm 1.8

(#77505) Golota válasza MrChris (#77491) üzenetére


Golota
aktív tag

Megkérdezhetem miért árulod? Eléggé úgy tűnt, hogy bevált neked ez az obi.

(#77506) Studi válasza OPiiPO (#77502) üzenetére


Studi
addikt

Azt nem teljesen értem, miért vesztette volna el a fonalat? :F Hisz az eddig piacra dobott, elég korrekt mennyiségű, és igen jó minőségű obikat továbbra is gyártják a rendszerhez. Most is hoztak egy újabb, olcsóbb árkategóriába eső makró obit. Emellett építenek egy pro vonalat is, nyilván szűkebb réteg számára.

(#77507) MrChris válasza Golota (#77505) üzenetére


MrChris
nagyúr

Más is pont ezt kérdezte :D

Ezt az obit már két éve kerülgettem, mert tartottam az összecsukó nyitó mechanikájától, kölcsönbe is volt... aztán nyár elején megvettem egy fórumtárstól és nagyon bevált, 5 hetet fotóztam végig. Viszont most befigyelt egy GX80 és jött vele még egy :DD így kettő nekem tök felesleges! :D Az egyiket, a garisat eladom. Aszem ezt beleírom a hirdetésbe.
Műanyag obi, ez tény. Viszont emiatt pille könnyű és marha pici, kb a legolcsóbb nagylátó m4/3-ra. Akinek ez szempont annak jó. MF ezen a gyutávon nekem nem kell, nincs jelentősége.

Ami lemaradt, hogy nyitva 12mm-en is jó, éles a képe.

[ Szerkesztve ]

(#77508) hibavissza válasza Studi (#77506) üzenetére


hibavissza
veterán

piacra dobott, elég korrekt mennyiségű, és igen jó minőségű obikat

napvicce, itt be is zárom.

(#77509) Mercutio_ válasza Studi (#77506) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne pazarold a karaktereket, OPI rendszeresen trollkodik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77510) Studi válasza hibavissza (#77508) üzenetére


Studi
addikt

Neked ezt külön megköszönöm. :R

(#77511) gorgo válasza madgie (#77493) üzenetére


gorgo
őstag

és az xf35 (használtpiaci) ára is fele, nemcsak a mérete.
A XF turistazoom viszont sztem tök mindegy mekkora és mennyibe kerül, ingyen sem kéne. Más kérdés, hogy az m43 megfelelője röhejesen nagy/nehéz. Kérdés hogyan rajzol majd, és mit kérnek érte???

Az m43 tényleg nagyon elment otthonról, sorra mond le a lényegi előnyeiről. A kis méretben minőséget, nem túl horror áron, ez egyre inkább kivész. GM5 utód kéne jobb szenzorral, 20-a s palkó gyors, néma AF-fel. Mindegy, majd a piac eldönti.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#77512) gorgo


gorgo
őstag

Az EM5 +12-40 + markolat + peak design rögzítővel több mint egy kiló. Oké, fogása már 'jó', lájtosabb hegymászás is belefér, és időjárásálló + karcol, de a kiló az megvan.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#77513) Grga_Pitic


Grga_Pitic
aktív tag

Az új fejlesztések nem igazán a tömegeknek szólnak, de szerintem úgy van vele a Pana és az Oly is, hogy a tömegigényeket már kielégítették, és próbálnak erre alapozva a rétegigények (vastag pénztárcájú amatőrök+profik) felé nyitni. Van benne logika, hiszen nem vonták ki a forgalomból a 12/2-t, a 17/1.8-at, a 20/1.7-et, 25/1.4-et, 25/1.7-et, 25/1.8-at, 42.5/1.7-et, 45/1.8-at stb., úgyhogy továbbra is lehet kedvező áron és kis méretben MFT rendszert építeni úgy, hogy vannak alternatívák.
Meglátjuk, hogy jutnak-e valamire a konkurens rendszerekkel szemben a felsőbb szegmensben, ahol az MFT már nem tud villogni a fő erényeivel.
Persze én is örülnék, ha nem hanyagolnák el a belépő/közép szegmenst sem, és jönnének mondjuk egy kedvező árú nagylátó és UWA fixszel. Na meg annak, ha a 3rd party gyártók terveznének natívan MFT-re, és nem az APS-C-re tervezett obikat hoznák.

(#77514) mikrofon


mikrofon
addikt

Egy olyan UWA lencsére gondolsz, amivel ilyet lehet? :)

Én ugyan még új vagyok az MFT-ben, de egyet kell értsek veled APS-C-ről mégis csak erre felé jöttem, és szerintem maradok is......

[ Szerkesztve ]

(#77515) hegyimorc válasza gorgo (#77511) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"sorra mond le a lényegi előnyeiről."

Ez már akkor elkezdődött mikor megszüntették a multi aspect szenzort.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#77516) Golota válasza mikrofon (#77514) üzenetére


Golota
aktív tag

Ez milyen gyutávval van (35mm ekv)? Nem rossz, valami ilyesmi kellene. Én megelégednék egy Sigma 10-20mm, mondjuk olyan 2.8-3.5 tartományban, 80 ezer körül, időjárás állódág nélkül. Ha valaki olvassa a Sigma product development osztálytól, akkor vegye úgy, hogy lenne egy vevőjük... :P

(#77517) Studi válasza hegyimorc (#77515) üzenetére


Studi
addikt

Az szerintem nagyon erősen rétegigény. Ráadásul megdrágítja a gyártást, kívül esik a szabványon. És ha jól tudom egyetlen vázban működött ilyen.

(#77518) ati3x


ati3x
senior tag

Srácok!

Nem értem mi a probléma. Szerintem ez a 12-100/f4 jó kis obi lesz. Valaki már jött azzal, hogy ez valójában f8.. :O Azért az jó dolog, hogy ez végig konstans fényerejű lesz és nem valami f5.6-6.3 a 100-as végén. Mog gondolom, már ebbe is belerakják a stabit, ami majd együtt dolgozik a vázstabival. Á lá 300/4. Ha optikailag is olyan jó lesz mint az eddigi pró obik, akkor frankó. Egy ilyennel én biza boldog lennék.

(#77519) aginor válasza ati3x (#77518) üzenetére


aginor
addikt

Szerintem itt nem az a baja az embereknek, hogy nem lesz jól összerakva, vagy hogy nem lesz remek a képminősége, hanem hogy nagy, nehéz, nincs igazán nagy fényereje és (nálam mondjuk) drága.
Én személy szerint jobban örültem volna egy normál fényerejű változatnak fele ekkora méretben és árért. Arra vevő lettem volna, de ezt szerintem kihagyom.. :F

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#77520) ati3x válasza aginor (#77519) üzenetére


ati3x
senior tag

Arra ott a n+1 14-150 vagy 14-140.

(#77521) madgie válasza Golota (#77516) üzenetére


madgie
titán

Egy f2-es UWA évek óta kéne mft-re. Nem, nem a Samyang meg Zuiko 12/2, hanem valami ekv 18 körüli.

(#77522) mikrofon válasza ati3x (#77518) üzenetére


mikrofon
addikt

én írtam az F8-at.. Mert ugye a legtöbb helyen mikor MFT-t emlegetnek, akkor nem csak a fókusztávot váltják át, hanem a fényerőt is ekv, értékre.
Szeretném megjegyezni, hogy hibásan fizikai értelembe. Mert úgy érkezik bizonyos mennyiségű fény az MFT szenzorra. Jelen esetben F4 "mennyiségű". Ha ezt a mennyiségű fényt ráengedjük kétszer akkora szenzorra egyenletesen szétterítve, akkor valóban fele ennyi jutna, tehát beszélhetnénk F8 mennyiségű fényről.... De ugye ez a lencse nem tud nagyobb képet leképezni, tehát lehetetlen lenne a teljes szenzorméretre ezt a fényt levetíteni. Hiszen nem kapunk képet akkora felületen. Tehát, ha az FF szenzor méreten vizsgáljuk és a képleképezési területet nézzük, akkor arra márpedig F4 mennyiségű fény érkezik. Tehát fizikai értelemben értelmetlen átváltani ezt az értéket. Hiszen a mi esetünkben az MFT méretben ez valóban F4 mennyiségű....

Remélem érthető mire gondolok..

Egyébként biztos jó obi lesz, ha PRO kategóriába megy. Az érintett felhasználói réteg már más kérdés......

[ Szerkesztve ]

(#77523) ati3x válasza mikrofon (#77522) üzenetére


ati3x
senior tag

Hali!

Valamit nagyon keversz. Az f4 az f4. Mármint fényerőben. Tök mindegy mekkora szenzorra vetited le. Ez már jóval többször le lett tárgyalva itt és még sok más topikban mint amennyi 14-42 van MFT-re. ;] A dof, az már más kérdés.. ;]

(#77524) aginor válasza ati3x (#77520) üzenetére


aginor
addikt

Nem ugyanaz az átfogás, szerintem nem összevethető, valamint a képminőségük sem az igai, amennyire látom.
Én nem igénylem a 140-150mm-es véget, igazából a 60 már elég lenne, de a pana 12-60-asa nem győzött meg, pedig nagyon örültem neki, amikor bejelentették.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#77525) Grga_Pitic válasza mikrofon (#77514) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Az EXIF szerint 45mm-es objektívvel készült (D700-al, tehát ekvivalens 45mm-es objektívről beszélünk), ami normál látószög. Így ez nyilván egy pano, amit a képarányból is lehetett sejteni.

(#77526) mikrofon válasza ati3x (#77523) üzenetére


mikrofon
addikt

ennek örülök hogy mindenki tudja, hogy a fénymennyiség nem érzékelő függő....
Azért írtam, mert keresgéltem kicsit más témában és a google is több találatot hozott, erről a fórumról is, más prohardveres fórumokból is, ahol az F értekeket is átváltották az érzékelő méret arányában....

Grga_Pitic: szerintem pont az a jó a nagy látóban, hogy nem kell panorámázni, a felesleges részeket, mondjuk az eget le lehet vágni és panoráma hatást érsz el. A flickeren rengeteg ilyen nagylátos kép van, Amiből egyébként rögtön lehet látni, hogy nem nagylátóval készült, az a teljes torzításmentesség a széleken.....

(#77527) silmatauki válasza mikrofon (#77526) üzenetére


silmatauki
őstag

Valóban nem kell ekvivalenst számítani fénymennyiség kapcsán. (Persze ettől még a kisebb szenzor az azonos fénymennyiségből nem lesz képes olyan zajszintű digitális reprezentációt előállítani, mint egy nagyobb...)

(#77528) aginor válasza mikrofon (#77526) üzenetére


aginor
addikt

Több helyen láttam már én is a fénymennyiséget átszámolni, még "hivatalos" oldalakon is. Sose értettem, hogy mi értelme van, de betudtam annak, hogy csak én vagyok műveletlen hozzá. :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#77529) Studi


Studi
addikt

Srácok, sokszor tisztáztuk már: a blendeértékkel kapcsolatos ekvivalenciát a mélységélesség miatt számolják egyesek. Egységnyi képterület megvilágítása valóban azonos lesz azonos blendeérték mellett FF és m43 esetén. A kész kép mélységélessége (azonos ekv. gyújtótáv mellett) viszont olyan lesz, mintha FF objektívet két fényértéknyivel zártabb blendén használnál. (F2.8 helyett F5.6, F4 helyett F8...)

(#77530) madgie válasza Studi (#77529) üzenetére


madgie
titán

És még az érzékelőtechnológia miatt, mert hozzám hasonló sötétben fotózó hülyék számára az is fontos.

(#77531) Studi válasza madgie (#77530) üzenetére


Studi
addikt

Az már kicsit más téma, mert a zajra vonatkozóan nem lehet konrét ekvivalenciáról beszélni. Több dologtól függ, de ja, a kis érzékelő jellemzően zajosabb.

(#77532) sticky35 válasza Studi (#77529) üzenetére


sticky35
tag

" A kész kép mélységélessége (azonos ekv. gyújtótáv mellett) viszont olyan lesz, mintha FF objektívet két fényértéknyivel zártabb blendén használnál. (F2.8 helyett F5.6, F4 helyett F8...)"

Ezt mindenki eldöntheti hogy hátrány vagy előny.:)

Az alapzajra viszont jöhetne valami műszaki fejlesztés, bár kis szenzorméreten nagy pixelszámmal csodát nem lehet tenni.

(#77533) OPiiPO válasza ati3x (#77518) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Valaki már jött azzal, hogy ez valójában f8.. :O"
- Ez az ősrégi téveszme még a régi indexes 43 topicból származik, és az elmúlt években gyakorlatilag képtelenség volt helyretenni, mert így kvázi önmagában nem igaz - csak bizonyos feltételek teljesülése esetén. Kedvelt része volt mindigis a Nagy FX vs 43 Háborúknak.
Részemről én már feladtam a harcot ellene . . .

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#77534) totálkezdő


totálkezdő
tag

Sziasztok! Egy láma kérdés: mi az az izé a 12-32 tetején?

[ Szerkesztve ]

(#77535) MrChris válasza totálkezdő (#77534) üzenetére


MrChris
nagyúr

Autómata obisapi. Az a hír járja, hogy vinyettál.

(#77536) totálkezdő válasza MrChris (#77535) üzenetére


totálkezdő
tag

Köszönöm a választ.

(#77537) Tikakukac


Tikakukac
titán

No elkezdtem a mókát az E-M5 mkII és egy 14-42 Pana II kombóval. Hát ez a váz ez nem semmi. A Capture az kb. olyan, mint a gyógyegérnek a drog, elképesztően mocsok módon be lehet lőni a képet tökéletesre. Holnap lépek le stúdióba, ott van rendes fényelgetés, aztán megnézem egy sorozat Lenovo mocskon :B Kitobival sem rossz, de nyilván azért erősen kéne ide az az LX100-as 1.7-es induló.

A menü az még mindig olyan, mint egy labirintus, a videó pedig. A videó. Na az tényleg pusztulat. De aki fényképezik annak tökre megértem, hogy csorog a nyála.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77538) pandur99 válasza Tikakukac (#77537) üzenetére


pandur99
aktív tag

A Pana 20/1,7 nagyon passzol hozzá :)

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#77539) Tikakukac válasza pandur99 (#77538) üzenetére


Tikakukac
titán

Volt az is régen, majd, talán. 12-35 kell és azzal bőven jól elleszek. Ha G7 kit lesz mégis, akkor 12-60mm aztán meglátjuk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#77540) 0519


0519
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy CCTV obit a PEN PL6-omra kipróbálni milyen. Szettet vettem: obi + adapter + két gyűrű.
Összerakom adapter + obi vagy adapter + obi + 1db gyűrű vagy adapter + obi + 2db gyűrű és nem működik.
A gépet bekapcsolva nem lát semmit. Masszív sötétség fogad.
Az obi nincs zárva, tekergettem rajta lévő gyűrűket, leszedtem a vázról és átnéztem rajta.

Ilyet vettem:
ebay cctv 35mm

Mi lehet a gond?
Van tippetek mit rontok el?

Előre is köszi!

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#77541) Studi válasza 0519 (#77540) üzenetére


Studi
addikt

Menüben kell bekapcsolni, hogy működjön obi nélkül is. Angolul shoot without lens, magyar menüben gőzöm sincs.

(#77542) totálkezdő válasza 0519 (#77540) üzenetére


totálkezdő
tag

Nálam akkor sötét, ha a rekeszállító gyűrűt a legszűkebb állásba tolom, de egyébként rendben van.

(#77543) MrChris válasza 0519 (#77540) üzenetére


MrChris
nagyúr

Még az is lehet, ami már volt itt a fórumon, hogy az objektív rögzítő pöcök nem megy bele teljesen az adapterben kialakított résbe, addig nem ad képet a váz.

(#77544) szpetri válasza 0519 (#77540) üzenetére


szpetri
tag

amikor feltekered a gépre, hallod a bajonett bekattanását?
nekem az volt a gond a múltkor az M42-es adapternél. Ott volt egy ki csavar az adapter bajonettjén, azzal kellett szórakozni.

(#77545) 0519 válasza szpetri (#77544) üzenetére


0519
senior tag

Köszönöm mindenkinek a tippeket!

szpetri tippje volt a megoldás: addig tekertem az adaptert, amíg megszorult, de ez még nem A kattanás volt.
bátran tovább erőltettem és bekattant.

A gép menüjében nem kellett állítani semmit.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#77546) dioka7 válasza 0519 (#77545) üzenetére


dioka7
senior tag

Szia, én is gondolkodom hasonlón. 1-2 képet raknál fel hogy milyet lehet vele lőni? Akár privátban is, hátha mást nem érdekel. Köszönöm :R

(#77547) totálkezdő válasza dioka7 (#77546) üzenetére


totálkezdő
tag

Ha a flickr.com-ban beütöd az obi adatait, akkor egy csomó képet láthatsz. Jelenleg egy baj van. Egy elmebeteg távolkeleti telepakolta ezt az oldalt a "barátnői" fotójával és egy sor egyéb értelmetlenséget is felpakolt (na jó, az ételfotók ok-k lennének, na de ilyen tömegben). Nem tudja valaki, hogy miképpen lehetne ezt az elmebeteget kiszűrni a keresésből?

(#77548) szpetri válasza 0519 (#77545) üzenetére


szpetri
tag

Azzal az erőltetéssel azért csínyján, nehogy megszakadjon valami!
Ha van csavar az adapter gép felé csatlakozó részén, azzal kell játszani picit befelé szorítva.

(#77549) dioka7 válasza totálkezdő (#77547) üzenetére


dioka7
senior tag

ránézek, köszi :R

(#77550) dioka7


dioka7
senior tag

Üdv, most biztosan hülyeséget fogok kérdezni, de vakupapucs csak 1 féle van, vagy az is tipusonként más-más, mint a bajonettek? Csak hogy ha vennék pl egy ilyen vakut (most a technikai adatoktól tekintsünk el), akkor ez pl menne az én Oly E-PL6-omon? Ha nem akkor mi az a paraméter amire figyelnem kell vásárláskor? (Bár ez már lehet, hogy nem ebbe a topikba való egészen...) :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.