Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78051) Parci válasza madgie (#78050) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez az új rektilineáris nagylátó? mert akkor :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78052) t72killer válasza Parci (#78051) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az bizony:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78053) madgie válasza Parci (#78051) üzenetére


madgie
titán

Azaz. Optikailag nem tudni még, milyen, de ez, ez... egy ilyenért ölni tudtam volna anno az E-M10-en :)

(#78054) |AP| válasza madgie (#78050) üzenetére


|AP|
veterán

:K

(#78055) Ear001 válasza madgie (#78050) üzenetére


Ear001
addikt

Ha rendesen járnál a topicba, tudnád, hogy már volt. ;]

(#78056) madgie válasza Ear001 (#78055) üzenetére


madgie
titán

De az most látszik, hogy nincs varázsgömb az elején, tök kultúrált, kis szűrő mehet rá.

(#78057) somasz válasza madgie (#78053) üzenetére


somasz
addikt

nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz az ára :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#78058) t72killer válasza madgie (#78056) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"nincs varázsgömb az elején" - igen, ennek köszönhető a pehelysúly, sajna valszleg a vignettálás is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78059) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A jó édes... Ezek országonként másképp hívják a cuccaikat (Pana G81)?:W

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78060) MrChris válasza t72killer (#78059) üzenetére


MrChris
nagyúr

:D hát ezek vagy bolondok, vagy valami jogi csűcsavar van mögötte.

(#78061) t72killer válasza MrChris (#78060) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehet. Jogilag ugyebár ott a videó hosszlimitálás-kérdése €urópában:( (azaz megoldják, hogy a g81 másféle firmware-t kapjon, mint az amcsi g85)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78062) Studi válasza t72killer (#78061) üzenetére


Studi
addikt

Ezt eddig sikerült megoldani egy név alatt. Hülye japók, nincsen erre más magyarázat.

(#78063) MrChris válasza t72killer (#78061) üzenetére


MrChris
nagyúr

Viszont nagyon bejön az a 12-60 kitobi, pláne a G80/81/85-el a kit ára. Sajnos még nem próbáltam, talán keveseknek is van itthon, a tesztek számai és képek alapján pariban van képminőségben a kis 12-32-vel, ami nekem már megfelel. Szembefényt talán kevésbé szereti.

[ Szerkesztve ]

(#78064) t72killer válasza MrChris (#78063) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem az új, 2.8-ról induló 12-60-as kéne, elsőre majdnem ugrottam egyet, hogy csak 100€ pluszért adják az új csodát - aztán néztem a speckókat:(.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78065) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

899EUR, Okt 20.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78066) MrChris válasza t72killer (#78064) üzenetére


MrChris
nagyúr

Valszeg az magában majd annyi lesz mint ez a kit. Jól láttam, hogy a GH5 is ezt a fergeteges dizájnt kapja? Csak még nem annyira kocka :D
Most hogy drótosítottam a GX80-at egész jó ötletnek tűnne a vázak aljára tenni pluszba egy usb csatit amin a töltés/betáp mehet, bár a talpára letenni nem igazán lehet, viszont kézben sokkal kényelmesebb, mint mikor oldalt lógott a drót. Természetesen ez elég használat függő, nyilván egy igazán bitang akksi lenne a praktikus, mert a 4k szívja rendesen.

Szerk. na az jó ár, kevesebb mint gondoltam, és hol van még a Karácsony :C

[ Szerkesztve ]

(#78067) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

Olyan kerdesem lenne (elnezest ha volt mar), hogy egy E-m10-es melle vajon a pana 25 1.7-ese vagy a sigma 19 2.8-asa lenne idealisabb es jobb valasztas?

Ami nincs és tudom, hogy be kell szerezzem az az Oly 45 1.8asa (ez a MMben amugy eppen 10essel olcsobb 89 jelenleg)

Es meg egy makro obi, de ott lovesem csincs mit kellene kituznom megvaslosithato celkent.

Segitene aki ert hozza pls?

(#78068) t72killer válasza MrChris (#78066) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, kis szerencsével lehet ez még idén <700EUR egy jobb akcióval:R. Végülis olyan bődületes különbség nincs a GX80-hoz (580€) képest, sztem hosszabb távon 100EUR-nál nagyobb prémiumnak nem kéne lennie.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78069) ANOka válasza ThorsHUN (#78067) üzenetére


ANOka
őstag

Első körben megírhatnád, hogy milyen célra akarnád elsődlegesen használni az adott obikat...
(Portré, városi fotózás, tájképek, gomb@szás :D, stb...)

[ Szerkesztve ]

(#78070) Ear001 válasza ThorsHUN (#78067) üzenetére


Ear001
addikt

Mit szoktál fényképezni? Az a 25-ös meg a 19-es elég más látószög. Makróra meg jó lehet az épp most megjelent 35-ös Oly.

[ Szerkesztve ]

(#78071) MrChris válasza t72killer (#78068) üzenetére


MrChris
nagyúr

Igen, első fellelkesültségem után átgondolva a kettő közötti különbség miatt nem kell elkapkodnom :D Továbbra is mindössze a mic csati ami érdemben befolyásolná a képet :DD
Arra a videó módosításra viszont kíváncsi lennék, kéne valami általános leírás pontosan mi mit is jelent.

(#78072) ThorsHUN válasza Ear001 (#78070) üzenetére


ThorsHUN
őstag

+(#78069) ANOka

Köszi:)

Jellemzően gyermekeimet fotózom hobbi szinten. Meg ami jön. Kirándulás, városnézés, ovi suli program, családi találkozók stb.
Igyekszem a kit szetten kívül olyan ár-érték arányban jó obik beszerzésén, vagy kivánságlista összeállitásán dolgozni amik megfelelő spektrumot lefednek.
Mihez megfelelő:? jó kérdés, nagyon amatőr nagyon hobbi és nem fotós vagyok:)
Ahhoz még sokat kell fejlődnöm.

Úgy gondoltam, hogy a 19 és a 25 mm elég közel van egymáshoz, de tévedtem:)
A 45 -ös Oly élességét dicsérik ahhoz nem fér kétség, must have. Ez jó lesz a gyerekek általános fotózására, de ahogy néztem mondjuk szobában már néha nincs meg a megfelelő távolság a használatához.
Így gondoltam egy fényerős, jóáras obira a 20-25-ös sávból.

Plusz egy olyan obira amivel makrózni (is?) lehet, bár itt van az előtétlencsés megoldás (remélem nem égettek meg ezért elevenen). makronal fogalmam sincs mire kell figyelni. A minimalis tavolsagnak nagynak vagy kicsinek kell hogy legyen? tenyleg nemtom:)

(#78073) Grga_Pitic válasza ThorsHUN (#78067) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

A Tedd próbára keretében kölcsönzöl egy hétre egy Oly 25-öt, 17-et, 45-öt és 60-as makrót (legalább két etapban, egyszerre max. kettő lehet nálad), meg még ami tetszik.
Ezek látószögben azt, vagy megközelítőleg azt adják, amit szeretnél, és így könnyebb lesz eldönteni, mire van szükséged.

(#78074) ANOka válasza Grga_Pitic (#78073) üzenetére


ANOka
őstag

Saját vélemény:
Szerintem a családi és óvodai programok miatt a fényerősebbet (~f1,8) kellene választanod. A ~25mm akár jó is lehet (a ~45mm mellé).
Városnézésre meg kifejezetten nagylátót szoktak ajánlani (12mm vagy még kisebb), így ez a cél felhasználás szerintem az első körben kimarad...

[ Szerkesztve ]

(#78075) Chance válasza ThorsHUN (#78072) üzenetére


Chance
tag

Szia!

Én nagyjából ezekre a témákra (gyerek, családi esemény, közös kirándulás) a Panasonic 20mm f1.7-et és az Olympus 45mm f1.8-at használom megelégedéssel. Ezek adnak elegendő teret arra is, ha néha kicsit művészibb fotózást folytatnék.
A képminősége mindkettőnek teljesen rendben van, annyi, hogy a 20as-nak (I. verzió) néha kicsit lassú a fókusza, ha le kell követni egy témát, ami gyorsan mozog (gyerek, kutya).

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#78076) roonin válasza ThorsHUN (#78072) üzenetére


roonin
tag

Nekem Oly 25, 45 és egy Pana 12-32 van. Mióta megvan az Oly 25 van fenn a legtöbbet, hasonló célokra használom én is a gépet. A 25-t azért is javaslom mert adott esetben még portréra is elmegy bár kicsit alany arcába mászós már, de 20mm-nél szerintem mindenképp jobb. És a háttérmosás is jobb mint egy 20-as esetén. Ha meg kell a nagylátó akkor 12-32 a nyerő. Az Oly 12-50-nél lényegesen jobb képminőség nagylátón még viszonylag tűrhető fényerő. Vége ennek kicsit rövid, de kárpótólja a lábzoom. :) Az Oly 45-os természetesen szintén remek obi, de ez már nagyobb tele portrézós nyugodtabb légkör és alany kell mint pl. a gyerekek téma. Makróra Oly 12-50-t ismerem, hobbi célra bőven megteszi. Ez olyan mindenre jó obi mindenben közepes teljesítménnyel és árral....

(#78077) mikrofon válasza roonin (#78076) üzenetére


mikrofon
addikt

Én ugyan rövid ideig használtam a 25/1.8 és 45/1.8 kombot (tényleg rövid ideig), mert a 25-öt kiváltotta a 12-40 PRO, míg a 45-öt meg szintén a 12-40 PRO vagy a 60/2.8. De amíg a 25 és 45 volt csak, addig bent 25-tel fotóztam a gyerekeket és a családot, kint meg 45-tel, mert így nem kellett közel menni a gyerekekhez, játszadozhattak nyugodtan és jól el lehetett kapni a pillanatokat. Persze ha közel voltak vagy sokan voltak akkor a 25-öt raktam fel... Képminősége mindkettőnek nagyon jó. Egyébként a 25 bentre kicsit szűkösnek éreztem..... lehetne 17 vagy 12....
Annak idején itt javasolták ezt a két lencsét nekem is, amit köszönök, mert tényleg nagyon jó képet adnak....
Makróra meg Mercutio_ javasolta az előtét lencsét, ő Igen jó képeket lőtt vele

[ Szerkesztve ]

(#78078) t72killer válasza MrChris (#78071) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én meg azon gondolkoztam el, hogy lehet egy gx80-at vadászok le, attól függően, mit hoznak a tesztek. Ez így eléggé hasonló fícsörszet, az időjárástól én is meg tudom védeni (+semmi kedvem szakadó esőben videózni), kérdés, ténylegesen jobb-e az új ibis-generáció, ill mit tudnak az új videós fícsörök.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78080) ANOka


ANOka
őstag

"Kedvenc" oldalunkon: Olympus interjú: Toshi Terada

(#78081) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Yéé M1.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78082) Golota válasza ThorsHUN (#78072) üzenetére


Golota
aktív tag

Nekem a 19-es Sigma pont erre a célra nagyon jó szolgálatot tesz beltérben. Még néha ezt is szűknek érzem. Ez szerintem egy nagyon jó kis objektív, pláne ennyi pénzért. Mivel többes számban írtál a gyerekekről, ezért feltételezem, hogy 2.8 alá amúgy sem rekeszelnél, szóval ez nem annyira szempont. A Sigma gyors AF-et, jó színeket is tud, van rá profil Photoshopban is. Az egyetlen hátránya, hogy szabadtéren éles napsütésben hajlamos a flaring-re.

A 45-ös egy abszolút must-have, az egy kiváló obi. Más kérdés, hogy gyereket fotózni elég frusztráló vele, mert ha eléggé eltávoldsz a használatához, már nem tudsz közbelépni, ha nem kooperálnak. Ez a gyakorlatban 2 gyereknél az odaszalad-rendet rak-eltávolodik-képet elront-visszaszalad-stb végtelen loop-ban végződik. :O

(#78083) ThorsHUN válasza Golota (#78082) üzenetére


ThorsHUN
őstag

A beallitott gyerekes kepekbol eleg bena kepek szoktak sikerulni. a termeszetessegnek meg a nyomat is nelkulozik:)
Ellenben mikozben jatszanak kivulrol tok jo kis eletszeru kepek szulethetnek :)

Igazabol a sigma 2,8 as erteke es az olcso pana 1,7es erteke kozti kulonbseg kerdes. De ha a 25os 1,7es pananak az AF-a lassu akkor a gyerekeknek foleg bukta az egesz. Inkabb gyors AF nagyobb atfogas, mint a ket objektiv kozti fenyero kulonbseg, ugye?

(#78084) Tin_Shield válasza ThorsHUN (#78083) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Pana 25 f1.7 fókusza elég gyors. A 20 f1.7 palacsinta a lassú. Persze ez a lassúság is csak viszonylagos, a többi mft objektívhez képest ugyan annak számít, de egy átlagos AF sebességet azért simán tud.

(#78085) Grga_Pitic válasza ThorsHUN (#78083) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

A 25-ös Pana AF sebességére szerintem nem panaszkodott senki, a 20-as az, ami lassú.
Az 1.7 és a 2.8 közötti különbség beltérben sokat számít, nem ritkán az ISO1600 és ISO3200 közötti választási lehetőséget jelenti, főleg a "napsütéses" őszi és téli időszakban. Ha egyszerre több gyereket akarsz fotózni, akkor persze rekeszelni kell, és nem vagy előrébb, de csak egy alanynál mehet az 1.7 is.
Az, hogy a 25 látószögébe belefér-e a téma, neked kell kitapasztalni, erre a kit objektív is teljesen jó.
Nekem 25-ös van (de Oly), és nem annyira hiányzott a nagyobb látószög, de ez nem biztos, hogy nálad is így lesz.

szerk.: megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#78086) ThorsHUN válasza Grga_Pitic (#78085) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Koszonom:)

Rola beszelunk ugye? :)

(#78087) Grga_Pitic válasza ThorsHUN (#78086) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Igen, a Panasonic 25 f1.7-ről.

(#78088) t72killer válasza Grga_Pitic (#78087) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A pana részéről amúgy nem terveznek 1.4-es vagy 1.2-es obit 20mm-re, DFD-vel (=pörgős c-AF-el)?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78089) Parci válasza t72killer (#78088) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát tényleg, csak ez hiányzik az mft-ből, de ez nagyon! hiszen a 20/1,7, 25/1,2, 25/1,4, 25/1,7 és 25/1,8 után sincs eléggé körbelőve ez a gyutáv :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78090) Golota válasza ThorsHUN (#78083) üzenetére


Golota
aktív tag

Fontos a szóhasználat: nem azt írtam, hogy beállít, hanem hogy rendet rak. Nehéz úgy fotózni, hogy az egyik fejjel lefelé már eltűnt egy tócsában, a másik meg kiment a képből és éppen egy villamost üldöz, hogy egy UWA sem fogná be mindkettőt. :D Ilyen, hogy beállított kép meg sem fordult a fejemben. Biztos van olyan gyerek, de én még nem láttam.

(#78091) Studi válasza Parci (#78089) üzenetére


Studi
addikt

Még esetleg a Sigma 30/1.4-et is ide merném írni a fényerős alapok közé. Picit hosszabb, de fényerős, és nem is vészesen drága. :K

(#78092) t72killer válasza Parci (#78089) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért 20!=25:D. A 17-es Nokton lenne érdekes, csak 1000EUR felett kicsit több minőséget vártam.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78093) Parci válasza t72killer (#78092) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jogos, a 17/1,8 kimaradt a listából :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78094) MrChris


MrChris
nagyúr

Váá ezt eddig észre sem vettem, focus stacking firmware frissítéssel GX80-hoz! Nesze neked dof fétis, minden éles lesz :D Mingyá meg is sasolom...

Nem találok ilyet...

[ Szerkesztve ]

(#78095) t72killer válasza Parci (#78093) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor mondjam azt, hogy f/1,8 != f/1,2?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78096) Parci válasza t72killer (#78095) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, van köztük bő 1 fé és pont a 20-as autofókusza tényleg nem acélos, de azért akkor is, érted... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78097) t72killer válasza Parci (#78096) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értemértem. Kacatból van sok, gyöngyszemből kevés. Az f/1.8 környékiek közül nem sok van, amiért bármilyen szituban érdemes lenne lecsavarni a 12-40-est, ezért is kérdeztem a fényerősebbeket.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78098) Grga_Pitic válasza MrChris (#78094) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Ez korrekt a Panától, főleg, hogy az Olympusnál csak az E-M1 tudja.

(#78099) Lassú Víz válasza Grga_Pitic (#78098) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ott se minden üveggel, az meg végképp érthetetlen számomra, hogy miért függ objektívtől az összefűzése a képeknek?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78100) theporcupine válasza MrChris (#78094) üzenetére


theporcupine
tag

Én is két napja keresem, de nem teszik ki. Az viszont ront egy kicsit a lelkesedésemen, hogy ez is 4K photo mode a leírás szerint. Pedig a focus bracketing ott van most is, csak nem fűzi össze.

https://www.flickr.com/photos/nomorethanwaves/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.