Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78901) Parci válasza Tikakukac (#78899) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

semmiképp se tegyél be linket!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78902) jmakk válasza Parci (#78901) üzenetére


jmakk
őstag

Persze, megvan erre a megfelelő topik.

(#78903) MrChris válasza hito (#78888) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor mégis csak kölcsön kérhettél volna egy obit ;)

(#78904) hito válasza MrChris (#78903) üzenetére


hito
nagyúr

Utólag én is így látom :D Viszont megvettem 25-ért az Oly 14-42-est és egész jól kijönnek a GX80-nal. Most tesztelgetem. Ami feltűnt, hogy az eddigi Pana vázaim inkább túlszaturáltak alapból, ez meg nagyon szerényen bánik a színekkel. Fel kellett húznom a szaturációt +3-ra, hogy köze legyen a valósághoz. Ilyet Pana vázon még nem láttam. Viszont eddig tecc. :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#78905) Nippon válasza hito (#78904) üzenetére


Nippon
őstag

Eddig... :D ;]

(#78906) MrChris válasza hito (#78904) üzenetére


MrChris
nagyúr

Stabival nincs különösebb hátránya az ilyen obiknak, nekem G6 után az is új élmény, hogy a 20/45-el is van stabi :D
Nem csordulnak így túl a színek? Én inkább 0-n, meg 1-2vel visszább veszem. De rá kell jöjjek, hogy még nagyon keveset használtam ezt a gépet.

(#78907) hito válasza MrChris (#78906) üzenetére


hito
nagyúr

Nem, pont ellenkezőleg, így lett a jó. Mondom én ilyennel még Panán nem találkoztam, hogy alapból kevés a szín. Fordítva szokott lenni. FZ1000-emen asszem -4-ben volt, de lehet hogy mínusz 5-ben.

Nippon: azt nem mondtam, hogy megtartom, csak azt hogy tetszik :P

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#78908) Oly-Service


Oly-Service
tag

Ismét egy kis akció, akit érdekel

Olympus Mintabolt és Szervizátvevőhely

(#78909) bigsee válasza Oly-Service (#78908) üzenetére


bigsee
addikt

:K

Ez nekem jobban tetsz! :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#78910) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, tudtok MFT-t (is) tudo FOV szimulatort, hasonlot, mint amit a Nikon keszitett?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78911) zso79 válasza Balinov (#78910) üzenetére


zso79
őstag

dofsimulator.net nem jó?

(#78912) kátú válasza Balinov (#78910) üzenetére


kátú
őstag

tessék csak kiválasztod amilyet szeretnél

It still works!

(#78913) Stitch


Stitch
őstag

Sziasztok, új vagyok az MFT világban, egy E-PL6-ot vettem magam mellé. Akármennyire bújom a menüt, nem találok megoldást arra, hogy az AEB funkciót valami gyorsbillentyűhöz rendeljem. Lehetséges egyáltalán?

(#78914) Muerte68 válasza bigsee (#78909) üzenetére


Muerte68
addikt

Ez tényleg jó :C :R

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#78915) Balinov válasza kátú (#78912) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi Sracok, :R ez nagyon fasza, eddig meg nem ismertem. Remelem segit eldonteni,hogy milyen uveget nezzek kovetkezonek

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78916) kátú válasza Balinov (#78915) üzenetére


kátú
őstag

Nagyon szívesen :D

én is ebben döntöttem el, hogy kell egy 45 f/1.8 as oly :D

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#78917) Muerte68 válasza kátú (#78916) üzenetére


Muerte68
addikt

én azt enélkül is tudtam volna :D
Amúgy tényleg jó progi a Sigma választáskor én is próbálgattam

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#78918) Balinov válasza Muerte68 (#78917) üzenetére


Balinov
félisten

hehe:) 5 perce allitgatom, huzgalom a csuszkakat es cserelem az alakot es/vagy hatteret. Ebbol valszeg 45/1.8 + Sigma 19mm lesz:)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78919) Muerte68 válasza Balinov (#78918) üzenetére


Muerte68
addikt

A sigmát próbáltam jó kis cucc beltérben kimondottan előnyös az oly-egyenlőre még távoli cél sajna :(((

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#78920) mikrofon válasza bigsee (#78909) üzenetére


mikrofon
addikt

Robin Wong 4 cikkben is foglalkozott az oly 12-50mm-es obival.
1
2
3
4

(#78921) Muerte68 válasza mikrofon (#78920) üzenetére


Muerte68
addikt

Ez még mindig jó :K
Elég látványos a külömbség a kitt obihoz képest.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#78922) Lassú Víz válasza Muerte68 (#78921) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az utolsóban összehasonlítja a 14-42 EZ-t és a 12-50-et. Képminőségre jobbnak hozza ki a 14-42-őt egy kicsivel. Itt meg eléggé általános vélemény az, hogy az EZ 14-42 gyengébb mint a sima. Ezeket a képeket a tartalma adja el, nem az obejktív rajzolata. Meg kell nézni a 60-as makrót ugyanott, 12-40 tesztjét, vagy a fixek tesztjeit szintén tőle. Az tényleg látványos különbség lesz.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#78923) t.imi válasza bigsee (#78909) üzenetére


t.imi
addikt

Aztakúúú! Megrendelve, köszönöm :R

(#78924) violentSt


violentSt
tag

Sziasztok!

Engem az érdekelne, h egy m4/3 - MD adapter milyen értékekkel kell számolnom egy fix 50es obinál?
tudom h az alap szorzó 2x-es, de érdekelne, h az adapter dob-e még ezen :F
illetve fényerőn is változtat, ha jól sejtem

:R

(#78925) t72killer válasza violentSt (#78924) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Se a fényerőn, se a fókusztávon nem fog változtatni ha nincs benne optika. Ugyanúgy f/x 50mm-es obid lesz, mintha egy natív f/x 50mm-eset vettél volna.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78926) g_g_g válasza Lassú Víz (#78922) üzenetére


g_g_g
őstag

Nekem van most egy Panasonic 12-32mm F/3.5-5.6 objektívem.
Akkor nem érdemes egy kis ráfizetéssel lecserélnem erre? Mert elgondolkoztam rajta ilyen áron :)
(A képminőség lenne az elsődleges szempont)

(#78927) Parci válasza g_g_g (#78926) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én nem cserélnék... a képminőség hasonló lehet (egyik sem acélos, mindkettő korrekt). viszont a 12-32 a rendszer lényege a méretével, a 12-50 meg egy... unalmas és nagy mindenes.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78928) g_g_g válasza Parci (#78927) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszi.
Igazából nekem is ez volt a gondolatom, csak jól jött egy kis megerősítés nálam jobban hozzáértőtől.

(#78929) jeni válasza Parci (#78927) üzenetére


jeni
félisten

A 14-42II-ről sem lenne értelme váltani a 12-50-re? Mint írtátok nincs oly mértékű képminőségi javulás.
Az lehet,hogy a 12-50 jobban van megépìtve, jobb anyag,időjárás állób,viszont az m4/3 rendszer lényegével szembe megy vele,hogy nagy méretű lett.

(#78930) Parci válasza jeni (#78929) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a képminőségbeli különbségeket felejtsd el, mert lényegtelenek, ha vannak egyáltalán és úgy nézd össze a két obit. ha a funkciók/tudás/méret szempontok alapján váltani akarsz, hajrá. de pusztán azért ne vegyél meg valamit, mert épp ákcijós.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78931) asdf_ válasza jeni (#78929) üzenetére


asdf_
veterán

Kell-e a macro, kell-e az idojarasvedettseg, hianyzik-e a 28mm helyett a 24mm (es van-e ez ala obid, vagy jelenleg 28mm az alja), utalod-e a 14-42 nyitogatojat, akarod-e hordozni a nagyobb 12-50-et? Bennem ezek a kerdesek merulnenek fel.

[ Szerkesztve ]

(#78932) mikrofon válasza jeni (#78929) üzenetére


mikrofon
addikt

Van rajta Macro, tehát ha nincs macro obid ez lehet még kérdéses. Ha van akkor eggyel kevesebb cserélgetés
Meg azért ott van a 42-50 mm közötti rész, ami egész jól jöhet...
A te esetedben meg ott a 12-14 közötti különbség is. Ez pedig kifejezetten sokat jelent.
Persze a méret és súly nagyobb de talán még nem túl nagy.....
Ráadásul ezen az áron egy magasabb színvonalú vagyis inkább tágabb használhatóságú, minőségibb, de azért szintén kitt obit kapsz 3 év garival....

Rengeteg tesztet találsz róla neten. Pl.: még egy

Szerintem ezen az áron, nagyon elgondolkodtató a 12-50 egy 14-42II helyett. Ha méretet meg tudod szokni el tudod fogadni. Főleg, hogy a 14-42II nem egy pancake...

[ Szerkesztve ]

(#78933) b.vr


b.vr
őstag

Komolyan, időről időre előjön, de el kéne már felejteni ezt a "rendszer lényege" dolgot :)
A 12-50-nel nem az a baj hogy "szembemegy a rendszer lényegével" hanem hogy nem éppen egy 12-40/2.8 :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78934) kátú válasza b.vr (#78933) üzenetére


kátú
őstag

de az ára se annyi neki :D

amúgy nekem most az első generációr 14-42 van a panámon, és elgondolkodtat ez hogy lecseréljem rá

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#78935) b.vr válasza kátú (#78934) üzenetére


b.vr
őstag

szabad gondolatasszociációs játékot játszol? :) mert amit írtam annak az árhoz semmi köze :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78936) kátú válasza b.vr (#78935) üzenetére


kátú
őstag

félig :DDD amúgy azért mondtam az árát, mert ugye sok embernek nincs oénze a 12-40 re és persze a minősége is sokkal másabb :D

It still works!

(#78937) jeni válasza Parci (#78930) üzenetére


jeni
félisten

Ami van most nekem azok a:
Pana 25mm/1,7
Oly 40-150mm 4.0-5.6

Árban nem vitás az alap KIT obi a 14-42II olcsóbb. Hiszen fele annyiért beszerezhető még ha nem az első tulaja leszel. A nyitó zár kapcsolása azon néha idegesítő tud lenni ha egyből kellene valamit fotózni.

Mint írva lett, a 43-50mm tartomány még jól jöhet természetesen súlyban növekedés van.

(#78938) mikrofon válasza b.vr (#78935) üzenetére


mikrofon
addikt

Mind a négy kitt obi. Mégis a képminőség, a fizikai minőség, az esztétika és ár mellett lényegi különbség a méret is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#78939) Parci válasza b.vr (#78933) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem kéne elfelejteni. nagy obi alá ugyanis nagy váz is mehet, ilyenből viszont már bazinagy konkurencia van és nem feltétlenül az oly jön ki győztesnek. minden egyéb azonossága mellett én is nagyobb szenzort választanék. a 12-50 relatíve nagy és ahhoz képest elég gyenge, nincs igazán érv mellette (most lett egy: az ára).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78940) Parci válasza jeni (#78937) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én inkább egy 12-32-t túrnék ezen obik mellé. ugyanúgy megvan a 12 mm, viszont diszkrét cucc.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78941) b.vr válasza Parci (#78939) üzenetére


b.vr
őstag

"a 12-50 relatíve nagy és ahhoz képest elég gyenge, nincs igazán érv mellette"

szerintem én egyértelműen _nem_ a 12-50 mellett érveltem, hanem annyit mondtam hogy nem az a baj vele hogy "szembemegy a rendszer értelmével" hanem amit itt írsz: hogy a mérete ellenére nem elég jó :)
Amit írtam a 12-40/2.8 is relatíve nagy csak éppen q*rvajó (és az a helyzet hogy (de ezt is írtam már) egyáltalán nincs bazinagy konkurenciája, ugyanis a Fuji megfelelője szintén nagyon jó de nem stabilizált, a Sony A7-nél az ennek megfelelő 24-70/4 pedig nem elég jó)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78942) b.vr válasza mikrofon (#78938) üzenetére


b.vr
őstag

ennek megintcsak mi köze van ahhoz amit én írtam? :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78943) mikrofon válasza b.vr (#78942) üzenetére


mikrofon
addikt

Csak annyi, hogy a méret is fontos lehet valakinek. Nekem ez ugrott be a HSZ-eddel kapcsolatban (De lehet nem neked kellett volna küldeni válaszként....) Amellett, hogy talán az egyik legjobb obi a kínálatból a PRO 12-40 ...

Mondjuk én simán megszoktam és kényelmesen használom. Dicsérni meg szerintem felesleges, mert, aki próbálta, használta, az tudja milyen. :)

Kíváncsian várom a 7-14-emet, hogy az milyen lesz, az is még a szerethető és jól használható méret-e.....

[ Szerkesztve ]

(#78944) pandur99 válasza Parci (#78939) üzenetére


pandur99
aktív tag

A 12-50 mindössze 212 g. Nem mondható nehéznek. E-M5-tel használom, és lassan minden egyéb objektív kikopik mellőle, annyira nem érzem szükségét a csereberének. Akár rá is hegeszthetném.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#78945) Parci válasza b.vr (#78941) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 12-40 a tudásához képest nem nagy, ilyen rajzú és közel ilyen fényerejű zoom nagyobb szenzoros rendszerekhez annyival nagyobb is. alapvetően hasonlóan gondolkodunk, leszámítva, hogy szerintem igenis indokolt a kisebb szenzor mellé, hogy az üvegek is kisebbek legyenek. elvégre ezért mikrózunk, vagy jószerivel ezért is. szóval mégis ez a rendszer lényege :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#78946) Studi válasza Parci (#78945) üzenetére


Studi
addikt

Én vagyok a szabályt erősítő kivétel. :DDD Kevésbé érdekel a váz/obi mérete, én az Olytól jól megszokott minőség miatt tévedtem a rendszerbe, és még mindig tartom, hogy méretben nekem az E-30 volt az ideális, jó lenne egy olyan fogású, milc testű valamit csinálni. Bár az új GH-k, és az E-M1 verziói egyre jobban közelítik. :K

(#78947) b.vr válasza Parci (#78945) üzenetére


b.vr
őstag

"elvégre ezért mikrózunk, vagy jószerivel ezért is. szóval mégis ez a rendszer lényege :DDD"
:DDD
úgyis gondoltam már arra hogy ha egyszer lesz rá időm majd írok a LOGOUT-on egy bejegyzést az e-m1 és a pro vonal kapcsán. Majd ott megírom miért tartom rossz megközelítésnek ezt az egész "m43 rendszernek van lényege, ráadásul egyszerűen összefoglalható: minden legyen kicsi" dolgot :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#78948) Balinov válasza jeni (#78929) üzenetére


Balinov
félisten

nekem van mindketto, EM-5. MK1-re. nem vettem eszre kulonosebb kepminoseg kulonbseget, annyi az elonye, hogy ugye 12mm meg 50. (meg a macro mod, + FN gomb). Ha most kene vennem 0-rol, valszeg egybol a 12-50-et vennem meg

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#78949) jeni válasza Balinov (#78948) üzenetére


jeni
félisten

Köszi az inputot, mesterek. :R

Mégis a 12-50mm lesz megrendelve.

(#78950) 80hun válasza mikrofon (#78938) üzenetére


80hun
addikt

A 12-40/2.8 Pro-t sztem ne sorold a kitobik közé. Ilyen elven a 40-150/2.8 Pro is kitobi :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.