Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77851) madgie válasza t72killer (#77850) üzenetére


madgie
titán

Na ezt a Ps tricket megnézem én is. Tök logikusnak tűnik igazából :)

(#77852) Parci válasza t72killer (#77850) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát ez a trükk épp olyasmi... hogy ilyen szívás helyett inkább csinálja meg nekem a gép, két átlósan eltolt képből és kész :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77853) hibavissza válasza haruspex (#77831) üzenetére


hibavissza
veterán

A személyeskedést te indítottad a jelzős szerkezeteiddel. Mit vártál cserébe?

A fotózás elméletével biztosan nem vagy képben. Az elkészült kép szempontjából nem mindegy, hogy az az "f4" mekkora érzékelőre vetül azonos technológiánál. Nem a kép egy előre meghatározott felületét nézzük a monitoron, papíron, hanem az egész képet. Ezt a kérdéskört nem ártana tanulmányoznod, mielőtt megint írsz ebben a témában.

Ha ezzel tisztába jössz, akkor fog leesni, hogy mennyire zseniális a m4/3.
Olyan kompromisszumos megoldás ami a userek nagy többségének bőven elég, de a bázistáv is elég kicsi.
Hogy a többi gyártó érthetően felfújja a technológiai előnyt és sikeresen meggyőzi a népeket, hogy a ff KELL, miközben a fotósok minimális része profitál valóban ebből az egy más kérdés.

Ezért tartom én rendszeridegennek ezt az egész mostani pro vonalat. De ez csak az én véleményem. Lehet ezzel lesz sikeres.

[ Szerkesztve ]

(#77854) szaby_gyerek


szaby_gyerek
tag

A jobb kéznél lévő pánt csatlakozó feljebb kerül, és az a nagyobb fedél dupla sd kártya helyre utal.

Stream az esti bejelentésekhez.

(#77855) OPiiPO válasza Mercutio_ (#77829) üzenetére


OPiiPO
addikt

Mercutio_, madgie: köszi! :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#77856) t.imi


t.imi
addikt

Urak, olvasom az itt folyó történéseket.
Én, mint 100%-ban mezei user, milyen vázat vegyek?
Egy D3300-t váltanék többek közt a jobb videó reményében. Mivel a váz kb egy súlyban van a pl G7-el, max az optikákban tudnék fogni pár dekát. Már amennyiben el tudom érni azt a képminőséget legalább 90%-ban, mint a nagy batár üvegeken keresztül.
Pl egy G7 használtan 130k környéke, maradna még ~170 obikra.
Ebből az összegből ki lehet hozni oly/pana fronton a mostani 50mm 1.8g, 17-50 2.8 Sigma, esetleg kis pótlással egy makró obit képminőségben is?
Használtban gondolkodom, rettenetes árai vannak számomra az új m43 obiknak.

Egy kedves fórumtárs részben pü-ben eligazított, még egyszer köszönet érte!

[ Szerkesztve ]

(#77857) Lassú Víz válasza madgie (#77851) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Kipróbáltam. Sok hűhó alig valamiért. Ha valaki, akinek van E-M5 MkII-je venné a fáradtságot és végigcsinálná egy sorozattal, meg betenné a kamera által kiadott nagyfelbontású képet véleményem szerint jelentős különbséget látnánk.

Sokkal eredményesebb eljárás a felbontás növelésére, ha megnöveled a gyújtótávolságot, képrészleteket fotózol, majd összerakod egy panoráma képpé.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#77858) madgie válasza Lassú Víz (#77857) üzenetére


madgie
titán

Az utóbbit szoktam csinálni, már ha lehetséges :)

(#77859) rumos14 válasza ati3x (#77799) üzenetére


rumos14
nagyúr

a szenzorstabi annullálja a FF előnyét? atyaég...
a highres mode meg elég limitáltan használható, arra kérlek ne építs érvelést...
és mi ez a 12/24mm DOF szöveg? tényleg nem értem.

no mindegy, mindannyian mások vagyunk, vki azt írta, hogy az Oly megint odáig tolja, mint a 4/3 rendszernél, kétségtelenül jó (éles) üvegek, de váz, és leginkább a szenzorméret miatt már overkill, mind a tudás, mind a (főleg az) ár. sztem nekik egy FF MILC-et kéne kihozni.

(#77860) MrChris válasza t.imi (#77856) üzenetére


MrChris
nagyúr

Más objektívek vannak m4/3-ban. Most jó kombó a 12-32, hozzá fényerős fix, 17 vagy 25 ös.
Másik verzió a 14-42 és szintén fényerős fix.
20-ast is ajánlanám, de az lassú, engem kárpótól a képminősége, normál fixek között talán a legjobb, meg a legolcsóbb. Még maradna is a 170-ből egy 45-ös Olyra, vagy 60-as Sigmára.

(#77861) Mercutio_ válasza t.imi (#77856) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azokra az obikra nincs ennyiért alternatíva :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77862) t.imi válasza MrChris (#77860) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm a gyors választ!
Ezzel tisztában vagyok, azt nem tudom, mi a "megfelelője" m43 fronton.
Átnyálazom amiket írtál. Inkább a képminőségre mennék rá, legyen két obi, de az szépet rajzoljon.

Mercutio_ köszi. Ez nem hangzik túl szépen.

[ Szerkesztve ]

(#77863) haruspex válasza hibavissza (#77853) üzenetére


haruspex
aktív tag

Két embernek írtál egy hozzászólásban kedves dolgokat, akik Neked nem nagyon címeztek semmit.

Az F érték csak egy szám, nem pedig mértékegység, így elég fura lenne, ha így kéne számolni vele. Nem véletlenül nem is teszik így általában csak itt az az MFT fórumban.

Igen a négyharmad egy kompromisszumos rendszer,de mindegyik az, hogy miben az csak nézőpont kérdése, a full frame felett meg ott a középformátum, de a méret is ugyanúgy szempont, meg az objektívkínálat, és ez az amiben itt viszont kevesebbet kell kötni, mint máshol. Hogy a saját példámat említsem, én a méret miatt tértem vissza, és az egyszerűség kedvéért szállok ki a másik rendszerből (pedig rühellem az EVF-t), de ezt, ha nem lennének a PRO objektívek, konkrétan a 35-100 f 2.8, vagy a 40-150 PRO ezt nem tudnám megtenni míg másnak pedig más hiányozna. Ha más MILC rendszert választanék akkor ezt nem tudnám megtenni, legalábbis lottó ötös nélkül.

Igen a marketing egy erős dolog, PL: volt ismerősöm, aki Canon 600d-t vett videózni Panasonic helyett, mert az apsc. Az FF meg pláne ez különösen az A7 vonal, mert elég hamar elfogynak a natív obik, ha elkezd építkezni az ember, és bár nyilván manuálozni az egyik legjobb, szerintem a legtöbben nem erre veszik.

t72killer: Igen azt én is írtam, hogy a Pana gyárt szenzort, csak azért ők itt messze nem akkorák mint a Sony, és azt hiszem az E-m1-ben is van némi Sony tervezés, de lehet hülyeséget mondok.

Az erős Jen az minden gyártót vissza fog fogni persze, mondjuk most amíg a régi gépek ki nem futnak kicsit felemás lesz a helyzet. Viszont lesz egy két dolog aminek különösen ártani fog eladás szempontjából, mert egyszerűen az emberek drágábban már nem fogják megvenni, a 12-100 az egyik ilyen lehet, mert azért ki lehet váltani másképp is.

[ Szerkesztve ]

(#77864) madgie válasza haruspex (#77863) üzenetére


madgie
titán

A gyújtótavolság is ugyanúgy ugyanaz marad (1 milliméter nem lesz kétszer akkora), mégis az Oly is eljátszotta már az ekvivalens FF gyutáv kiírását, akár az objektív dobozára.

[ Szerkesztve ]

(#77865) MrChris válasza madgie (#77864) üzenetére


MrChris
nagyúr

Még a régi szép időkben mikor csorgattam a nyálam a 4/3-os prosikra, a 2000-es években, rendszeres volt az ekvivalens gyutáv kiírása, nekem már akkor is zavaró volt, szövegben meg ki kell találni hogy most melyikre is gondolt az író. Talán a legdurvább a ZD70-300 volt, bazárian mutatott a nagy kék matrica.

(#77866) haruspex válasza madgie (#77864) üzenetére


haruspex
aktív tag

Igen az sem stimmelt nyilván. De azért egy kicsit más, és ha a látószöget írják rá akkor sokat nem érnek el.

MrChris: Igen, és azt nem reklámozták nagyon, hogy az csak egy átmatricázott Sigma volt ha jól emlékszem.

És közben ha jól láttam a Panasonic bejelentett két új objektívet.

[ Szerkesztve ]

(#77867) csacsi77 válasza MrChris (#77865) üzenetére


csacsi77
senior tag

4/3-os prostik?? :DDD

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#77868) Studi válasza haruspex (#77866) üzenetére


Studi
addikt

Asszongyahogy: 8-18, 12-60, 50-200 mind 2.8-4 fényerővel, Leicák.

Leírom előre, hogy másnak ne kelljen: nagyok lesznek, drágák, és mélységélességet tekintve csak ekv. 5.6-8 mindhárom.

Én azért várom, a 12-60/2.8-4 régi hiánycikk a rendszerben, és bár van már 7-14 kétféle fényerővel, valamint a 9-18, azért ha az új nagylátó árban betalál az Oly 7-14 alá még érdekes is lehet. :K A nagytele megintcsak f@szán hangzik. :K

(#77869) csacsi77 válasza Studi (#77868) üzenetére


csacsi77
senior tag

A TÖKÉLETES sor!!!! Végre 12-60 mm f/2,8-4.!!!

Öreg fater megoldja!!!!

(#77870) madgie válasza Studi (#77868) üzenetére


madgie
titán

Ezek tényleg jól hangzanak, csak a Leica felirat ármódositó hatásától félek.

(#77871) haruspex


haruspex
aktív tag

Innen a 42.5/1.8 is érdekesnek tűnik, pláne, hogy elvileg makróban sem rossz.

http://www.43rumors.com/yi-technology-announces-new-mft-camera/

(#77872) Studi válasza haruspex (#77871) üzenetére


Studi
addikt

Kérdés, hogy ezt fogjuk-e valaha látni, vagy olyan lesz, mint a Kodak címkés m43-as cuccok. Nem mondanám, hogy nagyon kell még egy ekv 85-90 körüli kistele, makró is van 30-45-60 már, de(talán) meglátjuk, hogy mit tud. Sigma áron versenyképes lehet.

(#77873) MrChris válasza Studi (#77868) üzenetére


MrChris
nagyúr

Kihagytad, hogy kicsi szenzorra rajzol és feljebb kell lépni. :D

(#77874) rumos14 válasza Studi (#77868) üzenetére


rumos14
nagyúr

G85 is szimpatikus, és az ára is korrekt, főleg a 12-60 kit 999 USD-ért (csak 100 USD felár a vázhoz képest, remélem, nem elírás, az obi magában 500 USD).
van vázstabi és javították / eliminálták a shutter shock-ot, mindkettő fájó pont volt a G7-nél.

ja, az FZ2000 is tetszik. egy gépben 24-450 f2.8-4.5, lényegében lefedi a 12-60, 50-200 2.8-4 zoom obikat, egy kategóriával kisebb érzékelővel, bár lehet h nincs is egy stopnyi különbség a kettő között.

(#77875) Studi válasza madgie (#77870) üzenetére


Studi
addikt

Viszont most került fel a G5-ről egy kép a rumorra, úgy tűnik a 12-60 van rajta: méretben kb akkorának tűnik, mint a 12-40/2.8 ránézésre.

Persze most meg ott vagyunk, hogy a 12-60 Lajka egyszerre jön a legnagyobb konkurensével, a 12-100-as Olyval. :K

(#77876) haruspex válasza Studi (#77872) üzenetére


haruspex
aktív tag

Hát gyanítom főleg nem Európába szánják ezt sem, de aki nagyon akarta a Kodakot is beszerezhette néha ebayről, legalább is az objektívvel találkoztam ott.

Igazából nekem pont jó lenne, így hogy f 1.8, és makró is egyben, kb. olyan fókusztávval amit keresek. Csak legyen jó, és beszerezhető...

(#77877) t72killer válasza madgie (#77851) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#77852: Anno asztrofotóhoz csináltam stackeket, de akkor még külön progival (deepskystacker), de inkább a zajról szólt a dolog akkoriban, mint a felbontásról.

Mindenesetre ezekután a hi-res mode nálam nem döntő tényező vázkiválasztásban:R. Ok, kényelmesebb, de amilyen ritkán használnám a feature-t, belefér.

Hazajövök a gyerkőccel a kórházból, és látom, potyognak az égből a kamerák :DD. A GH5 úgy tűnik tényleg olyan szép, mint aminek igérkezett (4k60p, 422 + amit csak lehet enged a firmware, ld 60fps fotó 4k méretben), a g85 ára korrekt :R. (hogy mit tud, még ki kell hámozni a preview-kból, egyelőre nem tértem magamhoz a GH5-ös hírekből:DDD)

Hogy lesz-e végül új gép a fa alatt, még eldől, ez a GH5 nagyon csábítóan hangzik.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77878) Parci válasza Studi (#77868) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77879) somasz válasza t72killer (#77877) üzenetére


somasz
addikt

Elvileg csak 2017-ben kezdik forgalmazni, így egyszerű a válasz: GH5 nem lesz a fa alatt.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#77880) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

na, ez a g85 ugyanúgy Tökéletesen Érett Terméknek tűnik, mint mondjuk a fuji x-t2 vagy a sony a6300. frankó videó, frankó af, frankó stabi(!) és frankó kereső + hajtipajti lcd végre egy vázban, aminek még a fogása is jó zoom obikkal. és ja, a 12-60 kit egész ígéretes!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77881) t72killer válasza somasz (#77879) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, félreérthető voltam: erősen szemezek a g85-tel is, meglássuk a józan ész győz-e (=fél év várakozás után GH5) vagy a kameragyűjtő szenvedély (g85, ahogy a boltok polcaira kerül) :)).

Mindenesetre továbbra is szimpatikus a m43-ban, hogy a nikonos korszakomhoz képest lényegesen alacsonyabbak az árak. Még az überbrutál GH5-ért se valószínű, h sokkal többet kell majd fizetni, mint a megjelenés hónapjában vett D7k-mért anno.

Videóban nagyon úgy tűnik, hogy az a7rII és az a6300 teljes jogú versenytársat kapott.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77882) atis78 válasza Parci (#77880) üzenetére


atis78
tag

Nekem a G80/85 ugyanugy ar/ertek bajnoknak tunik a sajat arkategoriajaban mint a GX80/85.

(#77883) Nippon


Nippon
őstag

Abszolút betalált ez a G85, még mindig nem szép, cserébe viszont elég ügyes és az ára is korrekt.

(#77884) Parci válasza atis78 (#77882) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az, és tud mindent, ami kell, egyik másik váz sem tudja (nem olvasom újra a cikket és meg sem jegyeztem, de a gx85-ből is hiányzik valami). mondjuk a fuji x-t2-t százszor szívesebben használnám, de annyit sosem adnék vasért, ráadásul a dslr formát én szívesebben fogom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77885) madgie válasza Parci (#77884) üzenetére


madgie
titán

Vegyél majd Fuji MF-et, az macsó forma lesz :DD

Lóvé ne érdekeljen, egy szervert eladsz a péhá alól :))

[ Szerkesztve ]

(#77886) PNP


PNP
őstag

YI

(#77887) Parci válasza madgie (#77885) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ekv. 28-300 lesz rá? :DDD

nincs már amúgy szerver, amit eladhatnék, venni kéne... :( :K

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77888) Rum.cájsz válasza PNP (#77886) üzenetére


Rum.cájsz
tag

elvileg nyitott a rendszer bárki fejleszthet vázat, lencsé(ke)t.

(#77889) madgie válasza PNP (#77886) üzenetére


madgie
titán

"Oddly, the 42.5mm prime doesn't offer manual focus – the 'focus ring' is purely cosmetic."

Na ezzel se fogtok makrózni.

(#77890) MrChris válasza Parci (#77884) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mikrofon bemenet.

(#77891) t72killer válasza atis78 (#77882) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most nézem, G80/85, Sync speed = 1/160 :W. Direkt csinálja ezt a pana? Vajon "buta" vakuval lehetne jobbat elérni? Az e-pl5-tel és egy öreg nikon vakuval simán hoztam az 1/320-at. (Látom az újabb oly vázak komolyabbat is tudnak)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77892) Studi válasza Parci (#77880) üzenetére


Studi
addikt

Az a 12-60 a "régi" lesz hozzá szerintem, nem a 2.8-4. :)

(#77893) Parci válasza Studi (#77892) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, de így sem rossz a mai világban ezer dollárért

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#77894) Lassú Víz válasza t72killer (#77891) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Gondolom igen. A vakuszinkront meghatározza a redőny mozgási sebessége, amivel négyzetesen arányos mozgási energiát kell létrehozni és felemészteni. Lehet választani, gyors zár kell shutter shockkal vagy ez. Esetleg nagy és nehéz váz + obi, amit nem tud berázni a gyorsabb zár sem.

Itt is kompromisszumot kell kötni mint sok esetben. Persze adhatna mellé ISO kicsit is, hogy ne kelljen agyon rekeszelni, ha nem FP (HSS) módot akarsz, hanem kimerevíteni valamit mondjuk egy sacc/kb 1/5000 s-es halálfénysugárral.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#77895) madgie válasza Lassú Víz (#77894) üzenetére


madgie
titán

Nem vágom a vakutémát, de nem egyszerűbb a lehetséges esetekben LED-del világítani? Vannak már nagyon jó cuccok erre. Ott hóttmindegy a vakuszinkron.

(#77896) Grga_Pitic válasza t72killer (#77891) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Miért, próbáltad, hogy a G80/85 nem tud 1/400-at? Hivatalos speckó szerint az Oly vázak sem tudnak 1/250-nél rövidebbet (sőt úgy általában egyik redőnyzáras váz se). Az 1/160-hoz képest az fél rekesznyi különbség, nehogy már ez rázza meg a világot...

[ Szerkesztve ]

(#77897) OPiiPO válasza Studi (#77868) üzenetére


OPiiPO
addikt

A sima 4/3-os rendszerben számomra a 12-60 f/2.8-4 volt az tökéletes mindenes obi, ami miatt a rendszer mindenekfelett állt akkoriban. Egy 50-200 f/2.8-4-el kiegészítve, szinte mindenre alkalmas lenne így.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#77898) Lassú Víz válasza madgie (#77895) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem feltétlenül. Ha pl. mozgást akarsz kimerevíteni, akkor hiába kicsi a rés a redőnyzárnál, a rés lefutási ideje összemérhető lehet a mozgó témával. Viszont, ha egy vakuval rövid fényimpulzussal világítod meg a témát, akkor hiába van hosszú ideig nyitva a zár, a vaku adja az expozíciós időt, ami ráadásul a teljes szenzorfelületre ugyanakkor van.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#77899) t72killer válasza Lassú Víz (#77894) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, teljesen jogos, gyors redőny = becsapódás, rázkódás:R:(. Mondjuk azért súlyban a GH széria se sokkal nehezebb a sima G-nél, gondolom akkor a GH-kba okosabb zárat tettek, ami vakuzáskor gyors, máskor inkább sokk-kímélő.

Amúgy derítéshez kellene a pörgősebb szinkron: napfényben csak úgy tehetem hansúlyosabbá a vaku fényét, hogy rövidebb expóidőt használok. A rekesszel, ISO-val hiába játszik az ember, az ugyanúgy csökkenti a vaku és a háttérfényt. pl ilyesmi lenne a gép dolga, lehetőleg nem tengeralattjáró-méretű vakukkal.

#77896: Ha úgy hozza a sors (="kameragyűjtő" verzió) és lesz G80-am, akkor a legelső kísérlet lesz, ahogy az olynál is volt:R, vagy ha szerencsés vagyok, egy tulajt meg tudok kérni, hogy próbálja ki pin-letakarással mit tud a kicsike.

#77895: aktívan figyelem a LED-ek fejlődését, uis videóhoz (víz alatt dolgozom kb 50%-ban, oda kell a fény) LED-es lámpa kell, és extra macera vakukat ÉS LED-et is cipelni. A legeslegújabb fények úgy 5k lumen felett már lassabban mozgó témára használható eredményt adnak, ráadásul a színviláguk is csiszolódik:R "Aprócska" hátrány, hogy egy ilyen fény kb grillezi a <2m-es környezetét :DDD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#77900) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha volt már, bocsi, G80 élményleirat a szomszédból:)

"The quality of the shots in Cinelike D, if exposed well, were also not too far off the GH4 with V-Log on an Atomos."

"In lowlight, the G80 performance is pretty much in line with the other Lumix cameras, it’s decent. It’s not full frame. "
...:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.