Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77251) eeXaa válasza MrChris (#77250) üzenetére


eeXaa
addikt

köszi.

(#77252) #72797440


#72797440
törölt tag

Milyen megoldások vannak vezeték nélküli vakurendszerekre?

(#77253) Grga_Pitic válasza #72797440 (#77252) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Nem túl sok. TTL-t csak optikai vonalon kapsz (Oly vakukon kívül Nissin, Metz van).
Rádiós vonalon manuális vakukkal tudsz operálni, pl. Yongnuo, Godox stb., illetve a Cactusnak van HSS képes megoldása. Kb. ennyi jelenleg. A Godoxnál van a tervek között TTL képes rádiós kioldó MFT-re, de miután arra is nyár eleje óta várok, hogy a HSS képes kioldójukat kiadják a Canonon kívül másra is, túl sok reményt nem fűznék ahhoz, hogy mostanában kihozzák...

(#77254) #72797440


#72797440
törölt tag

Nem muszáj a TTL. Az már jó ha van rajta egy csatorna választó meg egy "+/-" gomb. Ezt találtam. Van olyan is amelyik vakuban már benne van a vevő?

[ Szerkesztve ]

(#77255) #72797440


#72797440
törölt tag

Látom már. A Cactus meg a Yongnuo rendelkezik vele.

(#77256) Grga_Pitic válasza #72797440 (#77255) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

A kettő közül a YongNuo a költséghatékonyabb, bár nyilván a kevésbé megbízható is. Ha a vaku topikot fellapozod, vagy nézel Amazon értékelést, akkor azért van rá panasz, bár szervizelhető itthon is (Mikrosat). Olcsósága miatt nagyon elterjedt. Én különutas megoldást választottam Godox TT600 manuális vakukkal (ebben is van vevő- és adóegység is). Árban mint a YongNuo, de valamivel megbízhatóbbnak mondják, HSS-t is tud, illetve a teljes rendszerben több fantáziát látok most, mint a YongNuoban. Beszerzése nehézkes EU-ból, az Amazonról akasztottam le végül.

(#77257) Lassú Víz válasza #72797440 (#77255) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Yongnuo 560 IV vagy 660 manuális. 30 ezer a Mikrosatnál újonnan. Benne a rádiós adó-vevő, több csoportba szervezhetők, tudod a gépen lévőről állítani a távoli vakuk villanási erejét csoportonként.
AliExpressznél 3 vaku + kioldó

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#77258) de!


de!
csendes tag

Nem akarok vallásháborúba kezdeni a gyújtótávolságokat illetően, csak elmondom, hogy mit tapasztalok a Sigma fix 30-asaival.

1) Már a Sigma 30/2,8-at is imádtam. Ha fölment a vázra, nehezen jött le. Főleg sötétedés után könyökölte ki a Pana 20/1,7 vagy az Oly 45.

2) 1-2 hónapja bevállaltam a Sigma 30/1,4-et. Van vele macera, mert egyrészt bazi nagy a kit zoomokhoz meg a fixekhez képest, meg ND szűrő nélkül nem lehet nappal mit kezdeni az 1,4-gyel 1/4000-es záridő limit mellett.

Mégis: nyaralás alatt más fixet nem használtam. Ha szűk volt, jött a 9-18, ha távcsövezni kellett, jött az Oly kit 40-150. Az a 30 ott nagyon jó helyen van a 18 és a 40 között.

A Pana 20/1.7-nek még látszik egy kis élettere beltérben, ahol azért a 30 néha szűk. (Beltérben a 45-tel klausztrofóbiám volt.) Azt legalább egyszer elővettem.

Nem tudom, hogy mikor kerülök legközeelebb olyan helyzetbe, amiről azt gondolom, hogy feltétlenül az Oly 45-tel kellene megoldanom a Sigma 30/1.4 helyett.

Tehát ne húzzátok le a 30-ast a listátokróll, csak azért, mert olyan hülye szám.

(#77259) Mercutio_ válasza de! (#77258) üzenetére


Mercutio_
félisten

Inkább a mérete miatt felejtős.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77260) Lassú Víz válasza de! (#77258) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az oroszok a Zeniteket 58 mm-es fix obival forgalmazták, és készültek fényképek. Nem ördögtől való az ekv. 60 mm sem.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#77261) Ear001 válasza de! (#77258) üzenetére


Ear001
addikt

Teljesen megértelek, simán bele lehet buzulni szeretni egy fókusztávba, obiba. Én szereztem pár hónapja egy Oly 60 makrót, mert jó áron volt, aztán azóta valahogy minden témára az a 60 milliméter tűnik az ideálisnak. :)

(#77262) de! válasza Ear001 (#77261) üzenetére


de!
csendes tag

A fókusztáv csak az egyik. A másik meg az, hogy ezzel sokkal jobb eséllyel összejönnek egész alakos képek életlen háttérrel, mint 20/1,7-tel, a 25/1,8-cal vagy a 45/1,8-cal.

A 45-tel sokszor nincs hová hátrálni, vagy ha van, akkor közéd meg a tárgy közé mászik valaki. A másik kettő meg rövidebb, és ahogy elnéztem, azonos rekesz mellett a 30-as, ha ugyanazt ugynakkorára lekézepzve lefotózom, akkor életlenebb hátteret produkál. Pana 20, Oly 25 és a kicsi Sigma 30-cal kísérleteztem 2,8-con.

Emiatt meg az ára miatt döntöttem a Sigma 30/1,4 mellett, a Pana vagy Oly 25 rovására, akármilyen dög nagy is.

Ne értsétek félre, nincsen beteges bokeh-mániám, csak néha le akarom fotózni a kölykeimet vagy a családomat, kiemelve őket a háttérből. Korábban az ilyesmik, mint alább, nehezebben álltak elő.

(#77263) Grga_Pitic válasza de! (#77262) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Bizony, a hosszabb gyútáv életlenebb hátteret produkál, ebből a szempontból a 45-ös még jobb, feltéve hogy belefér a téma.
Nekem a 30-as túl közeli a 45-höz, de ezért jó, hogy van választási lehetőség.

(#77264) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Azt eddig is tudtam, hogy a Panák színei nem hasonlíthatóak az Olyéihoz, viszont most azzal is szembesülnöm kellett, hogy import után még a jpeg is fakóbb annál, mint amit a G5 lcd-jén látok, ilyenkor van arra vmilyen lehetőség, hogy gyorsan "visszaállítsam" a látott állapotot? (gondolok én olyanra, hogy esetleg a jpeg által használt preset elérhető-e a gépen?/milyen színteret érdemes használni-ezt a gyárin hagytam-, az jelenthet különbséget?)
Köszi a válaszokat!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#77265) #31733248 válasza de! (#77262) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#77262) de!

A Sigma 30mm f1.4 szerintem nagyon jó obi és ha Neked ennyire bejön ez a gyútáv, akkor nincs értelme azon fennakadni, hogy nem a klasszikus általános használatú obi, nem is portré, hanem a kettő között van valahol. A téma kiemelése pedig nyilvánvalóan fontos, ehhez kell a fényerős obi és/vagy a nagyobb szenzor. Erre ez az obi egy kedvező árú és jó képminőségű alternatívát kínál.

(#77264) INTELligent

Silkyt használsz? Mert abban pl. a GX7 színei benne vannak, de a legjobb eredményt a Silky standard színprofiljával hozza. Lightroomnál színprofil sajna egy darab sincs, emiatt sokkal nehézkesebb a dolog.

(#77266) INTELligent válasza #31733248 (#77265) üzenetére


INTELligent
senior tag

Szia!

LR-t használok persze :D, akkor arra semmilyen esély nincs, hogy a profilokat a Silkyből valahogyan importáljuk LR-be?

[ Szerkesztve ]

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#77267) Lassú Víz válasza INTELligent (#77264) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A jpg fájlban egyáltalán nem biztos, hogy van színprofil. A program, amivel nézed tud-e színprofilokat kezelni? Milyen monitoron nézed? Kalibrálva van? Még az is lehet, hogy a fényképezőgéped LCD-je túlszaturált, vagy csak más a színhőmérséklete.

A legnagyobb színteret érdemes használni, raw -> adobeRGB -> sRGB. A kisebb színtér miatt elvesztett árnyalatok már nem jönnek vissza. Ha kidolgoztatod abba kell menteni, amit a labor vagy nyomda kér.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#77268) INTELligent válasza Lassú Víz (#77267) üzenetére


INTELligent
senior tag

A monitorom nincs kalibrálva, az igaz, viszont meglepődtem, hogy óriási a különbség az lcd-n és a pc-n látott képek esetében, jóval nagyobb, mint egy ősrégi kompakt gép esetében, az lcd szaturációja pedig alapbeállításon van, ja és raw-ban dolgozom, nem jpeg-ben, megnézem, lehet valamit nem vettem figyelembe, köszi!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#77269) aginor válasza INTELligent (#77268) üzenetére


aginor
addikt

A fényképezőgépen a színezet és egyébb beállításoknak megfelelően látod a képet, míg LR a sima nyers fájlt mutatja. Próbáld meg a gyárialg mellékelt szoftverrel, ott nem lesz különbség szerintem.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#77270) MrChris válasza aginor (#77269) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez nem így van. Nyers fájlt is már konvertálva mutatja a Lr a Develop képernyőn, a saját alap profiljával. Másképp nem is lehet megjeleníteni a raw-t. Amit esetleg Library/Import nézetben láthat általában más színekkel, az a raw-ba integrált alacsony felbontású jpg. Nincsenek további Panasonic színprofilok Lr-ban, esetleg huelight-ot lehet letölteni 15 dollárért vagy kalibrálni színábrával...
A gyárilag mellékelt progi a Slkipyx ezer éves Light verzió, az újat 6/7pro-t kell használni, de semelyik szoftverrel sem lehet pont ugyan olyan színeket csinálni mint a váz jpg, ha egyáltalán olyat akar, én biztosan nem. Nagyon rossz a váz élesítése is, részletek elvesznek. Az újabb 16 megás vázak jpg motorja már jobb.

(#77271) INTELligent válasza MrChris (#77270) üzenetére


INTELligent
senior tag

Nem gondoltam, hogy ilyen port kavar a kérdésem :D, de mindenesetre köszönöm, mert sok hasznos infót kaptam, akkor nekiesek és alakítom a saját ízlésem szerint :D. :R :R :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#77272) aginor válasza MrChris (#77270) üzenetére


aginor
addikt

ok..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#77273) hibavissza


hibavissza
veterán

100 2,8 Macro csak manuál fókuszos Rokinon létezik?

(#77274) aginor válasza hibavissza (#77273) üzenetére


aginor
addikt

vagy Sigma feladapterezve. Árulnak is most egyet 55k-ba ha jól emlékszem. Bár ez 105mm.. :B

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#77275) 80hun válasza hibavissza (#77273) üzenetére


80hun
addikt

Tokina AF 100/2.8 van még.

Régiekből a Nikkor 55/3.5 micro-t ajánlanám
Vagy a gyári Oly 60-at , de a Pana 30 macro is egy jó kis obi.

(#77276) hibavissza válasza 80hun (#77275) üzenetére


hibavissza
veterán

és Aginor: köszi! Nekem AF-es kéne. Ezzel hármat ütnék egy csapásra makró, portré, tele. Kézenfekvő a 60-as Olympus, de akkor még kéne egy tele is. A 35-100 2,8 erősen be lett árazva. Ha ennyit kiadnék objektívre, már rég nem lennék a rendszerben.
Annyira kézenfekvő lenne áthozni egy 100-as makrót mft-re. 150-et szó nélkül fizetnék érte.

(#77262) de!: Nekem mindegyik kép kicsit szűk. Fényerős mosodás nagykedvencem a PL 25. Ezzel nem lehet rossz képet készíteni szerintem. Kicsit fakó színei vannak, de ezen könnyen lehet utólag segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#77277) aginor válasza hibavissza (#77276) üzenetére


aginor
addikt

Sigmával van af. :P

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#77278) hibavissza válasza aginor (#77277) üzenetére


hibavissza
veterán

Jó, de az adapterezés nincs jó hatással a fényerőre és a rajzra. A 2,8 meg már amúgy sem valami megváltás. Mondjuk makrónál ez nem téma.
Az igaz, hogy Sigma 60 + 40-150 kit + valami közgyűrű, előtét lenne a legolcsóbb megoldás. Csak az AF 100 2,8 makró annyira elegáns lenne.

[ Szerkesztve ]

(#77279) aginor válasza hibavissza (#77278) üzenetére


aginor
addikt

?!
Milyen hatással van a fényerőre meg a rajzra egy lencse nélküli műanyagdarab? :B
Az objektív csatlakozása 43 azt egy elektronikus adapterrel fel tudod tenni m43 gépekre és minden megmarad (rekesz, af, fénymérés, stb.). Max a fókusz sebessége, mgbízhatóséga lehet hátrány.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#77280) 80hun válasza aginor (#77279) üzenetére


80hun
addikt

Adapterezett AF obival felejtős az AF használata makrózásra , főleg mozgó témára túl lassú bármilyen gépen.
Statikus témára meg csak kényelmi megoldás az AF.:)
A fénymérés manuál obiknál is megmarad.

A közgyűrű csökkenti a fényereőt.

Ha kell az AF nincs választás Oly 60 + esetleg közgyűrű.
A sigma 60 is elég jól viseli a közgyűrűzést. Ami még alkalmas lenne rá nem makróből az a Oly 75/1.8. :)

Sajna az obik nagyrésze elvérzik közgyűrűzésnél. :((

(#77281) Lassú Víz válasza 80hun (#77280) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem ugyanarról beszéltek. A 4/3-on 2,8-as objektív adapterezve m4/3-on is 2,8-as lesz, vagy ugyanígy bármely más rendszeré is, aminek nagyobb a bázistávja. De, ha makrózási céllal kerül be a bázistávot növelő közgyűrű, és emiatt az optika nagyobb felületre vetíti ki ugyanazt a fényt, a képérzekelőre érkező fotonok száma csökken, tehát igazad van, csökken a fényerő.

Szerintem is Oly 60, főleg, hogy némely vázon teljeskörűen támogatott vele a fókusz sorozat. Az elkészítéstől az összefűzésig.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#77282) aginor válasza 80hun (#77280) üzenetére


aginor
addikt

Makrózásra úgy általánosságban felejtős az af. Működik, de csak nagyon limitált formában, teljesen statikus témánál, leginkább állványról. Ebből a szempontból az adapterezett 43 objektív sem rosszabb szerintem, mint bármelyik másik. Gyorsan mozgó dolgokat valóban nem fogsz vele elkapni, de azt a natív 60-as makróval sem nagyon (igazából szerencse kérdése).

Lassú Víz: köszi a kiígazítást. :R Szerintem is a natív Oly 60mm a legmegfelelőbb választás, de az nem jön ki 50k-ból. :U

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#77283) MrChris válasza aginor (#77282) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szoktam állványról makrózni, nincs AF makrobim, ilyenkor pedig nekem jól jönne a pin point tapifókusz. Meg van egy androidos appom Pana vázhoz ami fókusz léptetést tud csinálni focus stacking képhez. Ezt most kézzel csinálom, lassabb is meg megmozdul. Ha sokat makróznék megvenném a 60-ast.

(#77284) rumos14


rumos14
nagyúr

kérdés: amelyik m43 gép nem tud auto iso-t M módban, ott milyen szabály szerint történik a záridő beállítása A módban? mondjuk GM1, Pana 25/1.7, milyen záridőt fogok kapni, hogyan emeli az iso-t? ideális esetben szeretnék pl. 1/100 záridőt fixen, a rekeszt én választom, az iso-t állítsa a gép a fényviszonyok szerint - ez lehetséges? korábban használt Sony NEX gépeim ezt nem tudták és nagyon utáltam én állítgatni az iso-t. újabb ILCE gépek mint tudják,belépő szinten is.

(#77285) aginor válasza MrChris (#77283) üzenetére


aginor
addikt

Fókusz léptetéshez szerintem csak a natív obik jók (adapterezett 43-as szerintem nem), abból is lehet, hogy csak Pana, ennek nézz utána szerintem. Így vagy a PAna 30mm vagy Oly60mm, amik szóba jöhetnek, attól függően, hogy az Olyval működik-e a léptetés.
Ha nem találsz róla semmit, akkor egy Olym van próbára, ha gondolod.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#77286) hibavissza válasza MrChris (#77283) üzenetére


hibavissza
veterán

Gx80-ban van ultra gyors focus stacking. Még nem nagyon jutottam el a teszteléséig, csak kattintottam párat ezzel. A 7 db fókuszlépcsőt kb. 2 másodperc alatt ellövi. 3 fókuszmezővel még kézből is meg merném kockáztatni. Elég jól kezeli a PS stacking ezeket a kis bemozdulásokat.

Régebben nézegettem, hogy hirdet itt egy váci tag GX80 kitet. Mikor rászánom magam a vásárlásra már nincs fent a hirdetés. Irány a Media Markt. Most megint hirdeti 155-ért....miért vette le? 170-ért is elvittem volna :W

(#77287) MrChris válasza aginor (#77285) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi a lehetőséget, annyit nem makrózom, hogy számomra megérje venni egyet, ráadásul van egy jó manuál makróm.
hibavissza Az jó kis ficsőr. FT ezzel a progival bármilyen natív obival müxik, 10 lépésben végighalad a megadott tartományon, kicsit fapados, fizetős, nem fejleszti...

rumos14: ha jól tapasztaltam a Pana ezt nem engedi, (esetleg a legújabb gx80??)még manuál obival S módban se, hiába állítod autoiso-ra, mindig alapértéken van.

(#77288) Lassú Víz válasza rumos14 (#77284) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Csak azt tudom, hogy Olympusnál engedélyezni kell a menüben, és nagyon régi vázak is tudják. Viszont nem tud ilyenkor expó korrekciót, ami rohadt idegesítő. Ezért M módban inkább fix ISO-t használok, azt könnyebb odébb állítani a tárcsával, mint auto és valamilyen fix között ugrálni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#77289) m3ss válasza Lassú Víz (#77288) üzenetére


m3ss
veterán

g6-on sem volt manualban, ha jol emlekszem.
egeszen kriminalis, amit a gyartok csinalnak amugy...canonon nincs auto iso vakuval. aztan av-ben van pl 1/125, 1/250 limit..kozotte? sorry. gyorsabb zarido esetleg sporthoz, gyerekekhez? sorry. manualban expo korrekcio? nono. legalabbis 6d-n. de a zarido opciok 5d3-on sem jobbak...
sonyn Av-ben nincs lehetoseg zarido limitet allitani..csak manualban hasznalhato normalisan auto iso.
m43-on kb elfelejtettek ezt az egesz featuret.
fuji az egyetlen gyarto aki ezt meg tudta oldani tisztessegesen...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#77290) mazsi70 válasza MrChris (#77283) üzenetére


mazsi70
senior tag

Melyik app-ról van szó ?

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#77291) MrChris válasza mazsi70 (#77290) üzenetére


MrChris
nagyúr

GSimpleRelease

(#77292) rumos14 válasza Lassú Víz (#77288) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem tud ilyenkor expo korrekciót - ez sztem nem igazán probléma.
egyáltalán mi a default záridő mondjuk a 25/1.7-nél? az ekvivalensnek megfelelő reciprok, 1/50s? az lenne a cél, hogy ha veszek egy GM1-et 25/1.7-tel, akkor ne 1/50s záridőt kapjak, mert azzal tutira bemozdul a gyerek, 1/125s-et szoktam rögzíteni A7-en, persze magasabb lesz az iso, de inkább több zaj mint bemozdult kép.

(#77293) mazsi70 válasza MrChris (#77291) üzenetére


mazsi70
senior tag

:R meglesem

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#77294) Lassú Víz válasza rumos14 (#77292) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem az M mód auto ISO-val épp olyan automata mód, mint az A vagy S fix ISO-val. Ha utóbbinál van létjogosultsága az expo korrekciónak, akkor az előbbinél is.

GM1-em nem volt, sajnos ebben a kérdésben nem tudok segíteni. Olympusnál tudom, hogy csak az alsó és felső ISO határérték állítható, egyéb karakterisztika nem. Talán az SCN módok között eltérően viselkedik a sport és gyerek témánál, mint pl. a tájképnél. De olyan ritkán használom a téma módot, hogy erre a megérzésemre senki ne alapozzon semmit. :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#77295) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok,

nem tudom eldönteni, hogy a lentebbi összeállításokból melyiket kezdjem el begyűjteni az oly 25/1.8 és 45/1.8 mellé. Természetesen nem egyszerre.
Cél: nagylátás, egy általános zoom, egy macro funkció, és egy kistele/portré funkció
- 12/2; 14-150; 60/2.8 macro
- 12/2; 12-50 (Macro funkcióval); 75/1.8
- 9-18; 12-50 (Macro funkcióval); 75/1.8
- 12-40/2.8; 60/2.8 Macro

(#77296) Grga_Pitic válasza Lassú Víz (#77294) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

GM1 nem tud auto ISO-t M módban, sajna.

(#77297) gorgo válasza mikrofon (#77295) üzenetére


gorgo
őstag

a 2. sor tuti esélytelen lenne nálam, ha nem kell tele tartomány, akkor egyértelműen a 4. szett 12+40 és 60-as makró
(a 12/2 túlárazott + semmi extra, ráadásul nagylátónál hasznos a zoom, szal vagy 9-18 az nagyobbat is lát, vagy ha elég a 12, akkor 12-40).

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#77298) hibavissza válasza rumos14 (#77292) üzenetére


hibavissza
veterán

A Panasonic hivatalos álláspontja erre a problémára, hogy használj S módot.

(#77299) rumos14 válasza hibavissza (#77298) üzenetére


rumos14
nagyúr

dpreview fórum szerint GM5-ön viszont már van :C

(#77300) pandur99 válasza mikrofon (#77295) üzenetére


pandur99
aktív tag

A 12-40 + 60/2,8 adja a legjobb minőséget, és szerintem ezek mellé fölösleges a 25/1,8 és a 45/1,8. Talán még egy 40-150-es tele kitobi jól jön mellé.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.