Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33401) jjeahh


jjeahh
nagyúr

sztem nem olyan csúnya az a7...legalábbis nem annyira mint e-m1... ;]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33402) TayRol válasza jjeahh (#33401) üzenetére


TayRol
veterán

hátö, mérföldekkel szebb.:)

(#33403) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

a kb. 850 grammos, 1300 dolláros rx10-nek amúgy mi az értelme (herélt evf-fel)?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33404) Dare2Live válasza Parci (#33403) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem mindig ilyen 1inch átmérős fényerős 24-200ról álmodtál mindig? :D

33401: Na de mi nem szép ha e-m1 mellé rakjuk? :D

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33405) Parci válasza Dare2Live (#33404) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, de nem közel 1 kilós súly és ilyen méret és pláne ilyen ár mellett. de ha már ilyen ultimáté gépet csinálnak, miért tesznek bele szarabb evf-et, amikor házon belül is van jobb? :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33406) Mercutio_ válasza Studi (#33394) üzenetére


Mercutio_
félisten

Késve indultam meló miatt és inkább nem mentem végül, eszerint hiba volt kihagyni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33407) MrChris válasza jjeahh (#33401) üzenetére


MrChris
nagyúr

jól néz ki az em1, csak attól a markolattól olyan mint egy félfülű kutya.

(#33408) b.vr válasza Parci (#33403) üzenetére


b.vr
őstag

"amúgy mi az értelme?"

Természetesen egy ilyen bridge gépnek semmi.

Ellenben annyi mégis, hogy végre (egyelőre ugyan csak elméleti szinten, de előlegezzük meg a bizalmat) egy Sonyt az optikája miatt lehet dicsérni :) Kellene egy ilyen Nikon 1-re is :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33409) b.vr válasza MrChris (#33407) üzenetére


b.vr
őstag

"jól néz ki az em1, csak attól a markolattól olyan mint egy félfülű kutya"

Plusz ott a hülye EVF-felépítmény.
Tulajdonképpen ez a két karakteres dolog van rajta - és mindkettő béna... :D

De azért ha átmegy néhány áresésen, bármilyen ronda, ilyenem egyszer lesz, még ha nem is adják ötvené' :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33410) jjeahh


jjeahh
nagyúr

a gm1 is naon szexy, de sztem picit nőies...avagy simán el tudom képzelni a nővéremet, ahogyan felkiált: juuuj mileyn arannyooos... főleg ilyen leica markolattal és barnában vagy fehérben:



na meg ezzel, ha szintén pici, érdekes páros lesz sztem :)) : LEICA DG SUMMILUX 15mm / F1.7 ASPH

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33411) FEDman


FEDman
addikt

Nem lennék meglepve, ha a GM1 lenne az első mFT váz amiből tényleg készülni Leica klón is.
Még a dizájnon se kellene nagyon változtatni, ez kis Pana már most úgy néz ki, mint egy Leica. :D

És ez az új LEICA DG SUMMILUX 15/1,7 is mintha ennek lenne az előszele. Remek kit obija lehetne a Leica variánsnak. :)

(#33412) gorgo válasza Studi (#33391) üzenetére


gorgo
őstag

Lecsúsztam ezt is. Emlékeim szerint pedig mintha kértem volna hírlevelet az oldalról. Tosztak küldeni. Ezeket a fészbuk only szar oldalakkal eleve tele a tököm, én bedrótozva élek...

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33413) |AP| válasza jjeahh (#33410) üzenetére


|AP|
veterán

állítólag 100 dodó lesz az a kis extra markolat (bár már eltűnt a hír a 43rumors-ról). Ez már igazi Leicás árképzés :)

(#33414) gorgo


gorgo
őstag

..akarom mondani NEM bedrótozva, meg nincs wifi modul sem az agyamban.

Leica DG Summilux 15mm... ennek de kurvára kevés értelme van. Nem baj, jövőre meg kiadják a 16mm-t, nehogy má ne legyen meg mm-enként a sima nagylátó tartomány.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33415) rbalint88 válasza |AP| (#33413) üzenetére


rbalint88
addikt

nekem a markolat miatt nem fájna a fejem, biztos lesz majd ebayről 10-20 dollárért is :)

(#33416) Studi válasza gorgo (#33412) üzenetére


Studi
addikt

Legközelebb korábban szólok. :) Már ha ide benézel. :)

Szerintem érdekes volt, tetszett.

(#33417) FEDman


FEDman
addikt

Nálam nagyobb kérdés, hogy miért akarnak kihozni még egy 35-100mm-es objektívet? :)

Persze lehet az majd a jelenlegivel szemben egy összecsukható kompakt verzió lesz.

(#33418) Studi válasza gorgo (#33414) üzenetére


Studi
addikt

Lehet, hogy váltja a 14/2.5-öt. Vagy épp a 17/1.8 Oly ellen indítják útjára.

Ami tetszik, hogy blendegyűrű került rá. :R A régi 4/3-os Panák óta nem láttam ilyet.

(#33419) Studi válasza FEDman (#33417) üzenetére


Studi
addikt

Ja, ott fényerőt még nem ír, simán lehet, hogy ehhez az új 12-32-höz szeretnének egy kompakt folytatást.

(#33420) Studi


Studi
addikt

És a 150-es tele tényleg nincs rajta ezen az ábrán. :( Pedig az nagy királyság lenne! :(

(#33421) Dare2Live válasza Parci (#33405) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

rx10 810gramm
V1(V2) + 10-100 = 830gramm
Méretben 10-100al V1 100% nagyobb.
Drágább is a Nikon.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33422) FEDman


FEDman
addikt

Így fest a Nikon 1 mellett. :)

És vannak már képek a GM1 + 12-32-vel, elsőre egész biztató.

iso 200 29mm f/5,6

iso 200 27mm f/5,3

iso 2.000 32mm f/5,6

iso 3.200 27mm f/5,3

Mondjuk engem leginkább az érdekelt volna, hogy 12mm-en milyen, de ilyen képet normális iso mellett nem találtam, csak olyat, mint pl ez:

iso 10.000 12mm f/3,5

Ez az iso10.000 azért egy kicsit már sok a "kicsi" FT szenzornak. :D

Több kép itt.

[ Szerkesztve ]

(#33423) jjeahh válasza FEDman (#33422) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kíváncsi vagyok, mennyire válik rút kiskacsává a régi mft obikkal ;] ...manuálokkal meg végképp. az oké, hogy ez igazi zsebmasina, cserélhető obis gépek csivavája, de nem tudom elképzelni, hogy valaki ezen bütyköljön, lapszűrőzzön, állítgasson, pedig a tudás benne van...sztem ez inkább ilyen prémium céllozz-lőj cucc csajoknak, üzletembereknek, akiknek számít a kis méret, elegancia, és jó kepminőség

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33424) madgie válasza FEDman (#33422) üzenetére


madgie
titán

Hú az a Pentax! Mint valami otthoni fényképező alakú tortasütés-próba, ami nem igazán jött össze :DDD

(#33425) |AP| válasza FEDman (#33422) üzenetére


|AP|
veterán

így elsőre szerintem jó lesz ez :)

Az obi mindenképpen must have, a váz nagyon tetszik, de kicsit már a ló túlsó oldala méret szempontjából.
Mindenesetre tetszik az irány, de a számomra ideális váz valahol a GM1 és a GX7 között van.

(#33426) rbalint88 válasza jjeahh (#33423) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem a kép bal oldalán látható Pentax Q mellett esélye sincs úgy igazán csúnyának lenni :D
ergonómiailag viszont valószínűleg vissza fog ütni a kis méret a manuáloknál, nagyon ki fogja csavarni kézből a csöppséget már egy rövid, de fém obi is.

(#33427) |AP| válasza jjeahh (#33423) üzenetére


|AP|
veterán

5:10-től meg lehet nézni egy régi 14-140-nel :)

Warter: azt én is sajnálom.. .elfért volna legalább egy vakupapucs, de lehetett volna az egész váz annyival "férfiasabb" (hogy a te gondolatmeneted kövessem), hogy kap egy kis plusz szélességet egy pici EVF miatt és lehetett volna vastagabb is, hogy ne emelkedjen ki a bajonett (bár ez az új modelleknél rendre így lett megoldva, még a GX7-en is). Vagy ha már a bajonett kiemelkedik, akkor simán elférne egy markolatféleség is, nem növelné a vastagságot.

(de LX3 utóérzésből lehet mégis bevállalom ezt a kombót így, ha normalizálódik az ára)

[ Szerkesztve ]

(#33428) Warter válasza |AP| (#33425) üzenetére


Warter
őstag

Jó az a váz, csak nem pasiknak lett tervezve, inkább csajoknak meg gyerekeknek. Esetleg zsebrerakós túrázósnak. Lehet újraforgatni panáéknak a régi GF3-as "oktató" filmeket. Egyébként nekem is nagyon tetszik, simán cserélni fogom az LX7-et erre, csak menjen lejebb az ára kicsit. Egyet nem értek, hogy miért nem tudtak egy LX7-es vakupapucsot tenni a tetejére az lvf2-nek.

[ Szerkesztve ]

(#33429) jjeahh válasza |AP| (#33427) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jézusom...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33430) |AP|


|AP|
veterán

még egy videó, spanyolul tudók előnyben :)
A végén látható a minimarkolat is, vannak kétségeim afelől, hogy bármit is javít a helyzeten.

(viszont annyira szép így ezüst-feketében)

(#33431) Mercutio_ válasza madgie (#33424) üzenetére


Mercutio_
félisten

Biztos 3D nyomatóval készült azé olyan ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33432) Parci válasza Dare2Live (#33421) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugye még véletlenül sem a régi, lónagy 10-100 pd obit nézted..?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33433) FEDman


FEDman
addikt

Hát lehet velem van a baj, de én simán el tudom magam képzelni egy GM1-essel és közben semmi közöm ahhoz amit most itt felfestettetek, mint célközönség. :)

Persze ez a gép nagyon pici és nagyobb obikkal ritka hülyén fog kinézni és még jó kényelmetlen is lesz.
No de könyörgöm, azért ennél tudatosabb fotósok járnak ide ennél nem? :U

Úgy látom ahogy a GH3-at, úgy páran ezt a GM1-et se tudjátok a mérete miatt a helyén kezelni.

A GM1-et például én simán el tudnám magamnak képzelni lazulós másod váznak. Ennek megfelelően nem is tennék rá más obit a kit obin és egy 45/1,8-on kívül. Így meg mindjárt helyére kerül a mérete.

Lényeg, hogy tudjunk mindent a helyén kezelni, egy komolyabb fotózásra nyilván nem ezzel megy az ember, no de ez a gép nem is erről szól. :)

(#33434) |AP| válasza FEDman (#33433) üzenetére


|AP|
veterán

tulajdonképpen én is ugyanígy gondolom, csak nekem semmi sem jó :)

(#33435) Parci válasza FEDman (#33433) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

többen, köztük én is már az "utolsó gépüket" keresik, ez adja sokszor a konfliktusok zömét, meg remek magas labdákat xtremetuningnak, miszerint micsoda kislányos pincsogás, hogy egyik sem tetszik az embernek.

régóta minden váz bőven jó fényképezésre, jómagam csak azért várok ki, mert szeretnék egy olyan dologra lecsapni aztán, amit nem cserélgetek többet. ehhez viszont kevés a "majdnem jó", mint egy fuji x10 mondjuk, mert zavaró funkcionális hiányosságai vannak. bitang evf-fel és 24 mm-es kezdővel viszont olyan lenne a cucc, hogy nem igazán érdekelne már más. az rx10-en amúgy még gondolkodom egy kört (persze nem ennyiért, és megint nem arról van szó, hogy nincs ennyi pénzem és kenyérre kell helyette, hanem hogy nem ér meg ennyit, egyszerűen nem tartom ennyire értékesnek a témát), mert például ott tényleg egyáltalán nem zavarna, hogy nem cserélhető obis, egy 24-200/2,8-at az életben nem akarnék cserélni úgy sem :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33436) MLaca


MLaca
őstag

hiv. adatok.:
720 euró 12-32 mm-es obival
1040 euró 12-32 + 20/1,7 duplakitben
december eleje a forg. kezd. m.o.-n

http://mlzphoto.hu/

(#33437) madgie válasza MLaca (#33436) üzenetére


madgie
titán

Majszój' ha negyven lesz az aprón :)

(#33438) TayRol válasza jjeahh (#33410) üzenetére


TayRol
veterán

ezmiez, markolat? :D

(#33439) Studi válasza FEDman (#33433) üzenetére


Studi
addikt

Egyetértek, ezen a fixek 12-től 45-ig pompásan állnak, talán egyetlen kivétel pont a Pana 25-öse, az kicsit bumfordi külsőre. (de a képe mindenért kárpótol... :) )
Az alapzoomok közül szerintem az Oly 14-42-k, Pana PZ-k, és kicsit hunyorítva a 12-50 is mehet rá, a telékhez már nem való.

Egyébként nem tudom, hogy vagytok vele, bár nekem meg van a 25/1.4, nem is adnám semmiért, de nagyon hiányolok az Oly kínálatából egy ellenlábast, esetleg kicsit alálőve árban/fényerőben, mondjuk egy 25/1,8-at, 25/2-t. 17 és 45 között még mindig nagy űr tátong Oly oldalon.

(#33440) Studi válasza MLaca (#33436) üzenetére


Studi
addikt

Nem olcsó, de végülis top Pana szenzor van benne.

(#33441) Parci válasza Studi (#33439) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem meg pont nem kell a 17 és a 45 közé semmi. vagy hát oké, kell, átfogalmazom: nekem nem kéne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33442) TayRol válasza Studi (#33440) üzenetére


TayRol
veterán

van valami végleges specifikáció erről az apróságról?

(#33443) MLaca válasza TayRol (#33442) üzenetére


MLaca
őstag

nem olvastad a hírt róla?

http://mlzphoto.hu/

(#33444) TayRol válasza MLaca (#33443) üzenetére


TayRol
veterán

nem, átsiklottam felette, most próbálom bepótolni a hírmorzsákat.

(#33445) .mf válasza Studi (#33439) üzenetére


.mf
veterán

Pont ugyanezt írtam a GM1 hírénél: a rendszerből még mindig hiányolom a két talán legfontosabb / leggyakoribb gyútávból, 17 és 25-ből a fényerős pancake-eket, mint amilyen a 20-as. PanaLeica 25-ös nagyon jó, csak nem pancake. 17-esből van pancake, de csak f2.8; az 1.8-as pedig nem pancake. Nem értem, hogy ezek miért nincsenek még mindig. Hány fix van már (natívak: 7.5, 8, 12, 14, 15 (érkezik 2014), 17 ×2db, 19, 20, 25, 30, 42.5 (érk.), 45, 60, 75 -- kihagytam valamit? Ha nem, ez 15 db), s pont e kettő legalapabb nincs?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33446) jjeahh válasza TayRol (#33438) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, valszeg innen örökölte: :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33447) TayRol válasza jjeahh (#33446) üzenetére


TayRol
veterán

nade ez használható is.:)

(#33448) gorgo válasza Studi (#33439) üzenetére


gorgo
őstag

Én már nem hiányolok semmit, csak leginkább időt meg (újabban) kedvet a fotózáshoz. Egy kisebb méretű fix uwa jól jönne nem mondom, de amúgy sztem már ki vagyunk stafírungozva rendesen.
Tény, hogy sok balfaszságot csinálnak mostanság obi téren, pl. kihozzák a 20-as palacsintát más színben, és minden a régi marad, holott ha az AF-et lecserélik gyors/némára, hát komolyan szaladtam volna venni egyet. Vagy hogy itt van a negyvenedik normál zoom... Szegény 3rd partik is azt hiszik, hogy az APSC böhöm szarjaikat valaki megveszi értelmetlen fókuszhosszal és mérettel mft-re.
Azért javaslom örüljünk, mert akárhogyis, ez kérem már a bőség zavara ! Örüljünk meg sörözzünk is egyet a jövő héten :C

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33449) rumos14 válasza Parci (#33432) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem, számodra biztos nem jó választás* az RX10, és lehet csűrni, csavarni, az az 1300 USD rengeteg egy kompaktért... de! olvasd végig mondjuk a dpreview-féle hands on-t, minden lehetséges szart beletettek ebbe a gépbe. pl. ilyen tudású videokamera is 1000 USD körül van, és az ugyebár nem ekkora érzékelős. és fényképezőként sem éppen rossz, sőt. úgy látszik, a Sony pont nem gondolkodik 1/1.7" érzékelőben, de talán majd vki más megcsinálja.

*legalábbis az eddig elmondottak alapján, de látom, ez még változhat :D

[ Szerkesztve ]

(#33450) Parci válasza .mf (#33445) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most komolyan egy harmadik 17-es hiányzik igazán ebből a rendszerből? ne már, srácok! ráadásul nem olyan biztos, hogy 17 mm-en is megy a nagy fényerő + pancake forma. 25-ösből csinálhatna az oly egy pancake-et, oké. de rendszer szinten azért tessék mindenkinek megtalálni a mai kínálatból a megfelelőt... most már nagylátó pankeák is van!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.