Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32051) Studi válasza FEDman (#32039) üzenetére


Studi
addikt

Akksi: Az Olympus így szokta. Volt már cserélhető obis gépből nálam hétféle Oly, ezek összesen kétféle akkumulátort használnak. És volt négyféle Pana, amik négyféle különböző akkut használnak.

(#32052) Parci válasza TayRol (#32049) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tény, hogy szemre az e-m5 sokkal harmonikusabb. de fedmannek igaza lesz abban, hogy ez meg ergonómikusabb. persze lehetne akár szép is egy füst alatt :DDD

kár a gripért. az ritka ronda szemből. és én annyira azt sem szeretem, hogy az új oly mft vázak egyre hosszabbak a bajonettől jobbra (szemből nézve).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32053) madgie válasza Studi (#32051) üzenetére


madgie
titán

Rossz vázakat választottál :D G1-GF1-GH1-é ugyanaz volt, GF2-G3 asszem dettó, nincs ott sem százféle akku.

(#32054) jmakk válasza Parci (#32052) üzenetére


jmakk
őstag

Viszont legalább ingyen adják a gripet. Legalább is nyugatabbra, otthon nem tudom.

(#32055) TayRol válasza jmakk (#32054) üzenetére


TayRol
veterán

de csak az előrendelőknek, nem?

(#32056) .mf válasza FEDman (#32050) üzenetére


.mf
veterán

Kinek mi, nekem mindkettő tetszik. Na jó, az E-M5 még jobban, de az E-M1 funkcionalista és klasszikus SLR-es kinézetével sincs bajom. Főleg a kit-obival, mint anno írtam, sztem sokan azért szólták annyira meg, mert a 17-essel jelentek meg az első képek róla, amivel eléggé aránytalanul nézett ki.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32057) OPiiPO válasza Studi (#31990) üzenetére


OPiiPO
addikt

Még a 416.415Ft is sokkal magasabb mint pl. egy Nikon D7100 váz, ami 300eFt alatt elvihető - eléggé túl van árazva. A váz új ára kedvezmény nélkül csak 20eFt-vel alacsonyabb mint egy FX-es Nikon D600 ;]

Szó ami szó, biztos nagyon jó váz, de az ára is erősen prémium lett . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32058) schawo válasza OPiiPO (#32057) üzenetére


schawo
titán

A Ming Thien-féle teszt azért erősen árnyalja a ";]" jelet a D600-hoz viszonyítva. Valószínűleg az lehetett a feladata, hogy igyekezzen igazolni az Oly-féle árazást, és ez elég jól is sikerült neki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32059) lenan válasza OPiiPO (#32057) üzenetére


lenan
aktív tag

negyed annyiba kerül mint bármelyik másik pro váz a piacon (D4, eos1) - pont a szenzor méret arányában van - ha én csináltam volna, egy fillérrel sem adnám kevesebbért

(#32060) Mercutio_ válasza OPiiPO (#32057) üzenetére


Mercutio_
félisten

350-es árral nyitott a D7100 is, ahhoz képest a 416 nem akkora ugrás, és kisebb, könnyebb, szárazabb... :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32061) Parci válasza lenan (#32059) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kérdés, hogy meg is veszik-e majd ennyiért. kiderül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32062) hegyimorc válasza Mercutio_ (#32060) üzenetére


hegyimorc
senior tag

A D300 brutto 400 volt, pedig akkor 20% volt az ÁFA.

( Van értelme az ilyen hasonlítgatásoknak? :) )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#32063) Mercutio_ válasza hegyimorc (#32062) üzenetére


Mercutio_
félisten

Semmi :N csak ha már kezdő árhoz viszonyítunk, akkor a vele párba állított terméknél is a kezdő árat nézzük. Mindig lesz valamelyik gyártónak épp egy olyan terméke ami már elég rég van piacon, hogy essen eleget az ára, de még nem annyira elavult mint amennyire olcsó :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32064) arn


arn
félisten

Tetszik az m1, de azert az em5 forradalmibb volt. Jobban lazba hozott.

Ennyiert mar d600.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32065) MrChris válasza Fecniii (#32027) üzenetére


MrChris
nagyúr

Írtam privit!

(#32066) OPiiPO válasza schawo (#32058) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nyugi, én is nagyon jól tudom hogy az Oly műszakilag jobb és szinte ingyen van, de mit tegyek? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32067) OPiiPO válasza lenan (#32059) üzenetére


OPiiPO
addikt

Izé, tényleg lehet egy D4-hez hasonlítani? Tehát tényleg ugyanaz a PRO kategória? Mert ha tényleg az, akkor ingyen van ennyiért . . .

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32068) madgie válasza OPiiPO (#32067) üzenetére


madgie
titán

Az itt lévők 90%-a nem tudna a D4-gyel egy fikarcnyival sem jobb képet csinálni*, úgyhogy nem értem a felháborodást :DDD

*benne vagyok a többségben, nyugi :)

(#32069) lenan válasza OPiiPO (#32067) üzenetére


lenan
aktív tag

abszolút lehet, igen - a felhasználási területek különböznek szerintem
vagy másképpen definiáljuk a pro kategóriát

(#32070) OPiiPO válasza Mercutio_ (#32060) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ebben teljesen igazad van. Ha már szőrözünk, akkor szőrözzünk komolyan, és ne a Olympus Prémium Klub kedvezményes árat hasonlítgassuk, mert pl. az a Nikonra nem nagyon volt igénybe vehető amikor kihozták, tehát a 350 << 490.

De tökéletesen teljesen felesleges ezen lovagolni, mivel az early adoptereket úgysem fogja érdekelni, megveszik, akármennyibe is kerül . . .

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32071) OPiiPO válasza madgie (#32068) üzenetére


OPiiPO
addikt

:DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32072) lenan válasza madgie (#32068) üzenetére


lenan
aktív tag

ráadásul a pro kategóriának semmi köze ahhoz hogy jók-e a képek
(a 16 éves unokaöcsém Bristolban fotózgatott nyáron - évek óta nem láttam ilyen egyenletesen jó színvonalú 30 képből álló albumot -amúgy egy iphon-nal )

(#32073) Mercutio_ válasza OPiiPO (#32070) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arról nem az oly tehet, hogy a nikon nem nyújt ilyen konstrukciót a vevőinek :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32074) Peethy válasza Mercutio_ (#32073) üzenetére


Peethy
őstag

Nem, de nem is két év alatt veszítik el a Nikon vázak értékük 3/4-ét... :U Teljesen más a két cég árpolitikája.

(#32075) hegyimorc válasza OPiiPO (#32070) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"az early adoptereket úgysem fogja érdekelni, megveszik, akármennyibe is kerül . . ."

biztosan, de túl sokan nem fogják megvenni, és így arra se nagyon lehet számítani, hogy majd használtan olcsóbban ...

( Néha benézek az adok-veszekbe. Semmi értelmes cucc, csak első generációs 12megás vázak meg kitobik. )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#32076) hegyimorc válasza Peethy (#32074) üzenetére


hegyimorc
senior tag

No, épp valami ilyesmit írtam az előbb. Nekem úgy tűnik, hogy a normálisabb cuccok nem veszítik olyan gyorsan az értéküket. (Szerintem az EM-5-öt most is el tudnám adni annyiért amennyiért - használtan - megvettem)

[ Szerkesztve ]

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#32077) Parci válasza hegyimorc (#32076) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából ez csak azon múlik, hogy mennyire akciózza le a gyártó, amikor kifut. meglátjuk majd, hogy mi történik, ha kijön az e-m5 utódja is (bár nehéz elképzelnem, hogy hova pozicionálják majd, ha az e-m5 és az e-m1 közé, szerintem öngólt rúgnak, le kell lépni az e-m1-et is, ha arról van szó)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32078) schawo válasza Peethy (#32074) üzenetére


schawo
titán

Az E5-öt se láttam még gombokért.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32079) hegyimorc válasza Parci (#32077) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Igen, csak ezek a kifutó leakciózások nagyon rövid életűek. Hiába lenne olcsó, ha már nem lehet kapni. Jókor kell gépet venni.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#32080) Parci válasza hegyimorc (#32079) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a belépőbb vázaknál nagyon nem, jó sokáig volt e-pm1 meg minden. nálunk talán annyira nem, de amerikában hónapokon, talán fél éven át is. de amúgy ja..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32081) FEDman válasza Studi (#32051) üzenetére


FEDman
addikt

Persze és ez egy nagyon dicsérendő szokás. De persze csak egy bizonyos keretek között. Például ha azonos kategóriákon nem váltogatják sűrűn az akksit az pozitív. Viszont ha egy nagyobb E-M1 kategóriás vázba rakják a kisebb gépekben is használt akksit az már..
Gyári adat szerint 350 képet bír egy töltéssel. Ahhoz képest ahová ezt a vázat szánták szerintem ez nagyon sovány.

(#32082) FEDman válasza .mf (#32056) üzenetére


FEDman
addikt

Nekem is tetszik mind a két OMD váz. Mondom mind ezt úgy hogy én alapvetően fix obi párti vagyok. Kistelénél hosszabb obira se vágyom így ha most választanom kéne a két OMD váz közül, akkor én gondolkodás nélkül a GX7-es mellett döntenék. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32083) Ijk válasza madgie (#32068) üzenetére


Ijk
nagyúr

Attól függ milyen a jó kép. :DDD
Ha valaki szereti a szűk mélységélességet akkor vesz egy 50 f.8 ócsón FF vázra, és még relatíve nagy látószöge is megmarad. De még egy 85 f1.8D sem egy vagyon.
Kíváncsi vagyok ha már pro váz, lesz-e valaha f2-es pro zoom obi rá. Kíváncsi vagyok mekkora lenne, valószínűleg egy meglévő 14-35 f2 adapterrel már nem osztana szorozna vele szemben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#32084) Parci válasza FEDman (#32082) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gx7 stabi = kemény 1 fé laca szerint. és nem szeretett bele, pedig nagy pana user :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32085) FEDman válasza Peethy (#32074) üzenetére


FEDman
addikt

És ez biztos márkafüggő? A Nikon tartja jobban az árát, vagy csak a DSLR gépek?

Gondolok itt arra, hogy a mirrorless fronton bizony a Nikonnál is igen komoly áresés van.

:U

(#32086) TayRol válasza Parci (#32084) üzenetére


TayRol
veterán

erről van valami bővebb infó?

(#32087) FEDman válasza Parci (#32084) üzenetére


FEDman
addikt

Akkor olyat már ne is mondjak, hogy én stabi nélkül is a GX7-est választanám? :D

(#32088) Parci válasza TayRol (#32086) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

majd lesz teszt ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32089) TayRol válasza Parci (#32088) üzenetére


TayRol
veterán

oksa, azthittem volt már valami, csak nem találtam.:)

(#32090) b.vr válasza schawo (#32058) üzenetére


b.vr
őstag

"A Ming Thien-féle teszt (...) valószínűleg az lehetett a feladata, hogy igyekezzen igazolni az Oly-féle árazást, és ez elég jól is sikerült neki."

Hát annyiban is jól sikerült hogy nehéz nem észrevenni hogy annak a cikknek ez volt a feladata. :)

Persze sosem egyszerű különböző szenzorokat összevetni, meg ez nem olyan mint a súly hogy csak le kell olvasni egy pontosan kalibrlált mérlegről és helló, de azért az nem egyszerűen elfogadható hogy (feltételezve hogy az iso-értékek ugyanazt jelentik... mert persze ha nem, akkor ugye nincs miről beszélni...) számára az e-m1 is iso6400ig használható és eközben számára a d600 is csak addig! (ugyan szerinte e fölött már a nikon jobb - de nem mindegy ha egyszer ott már egyiket sem használná? :) )
Lehet hogy rosszul gondolom, de a fény-hasznosításnak (és a magas iso-s teljesítmény erről szól) azért nagyjából mégiscsak egyenesen arányosnak kellene lennie a területtel (feltéve hogy nagyjából azonos technológiai színvonalon állnak), és a d600 szenzora mégiscsak négyszer akkora területű (és nem vagyoke gy nagy dxomark-rajongó, de pl. e-m5 vs. d600 kérdésben ez szépen ki is jött, valahogy nehéz elfogadni hogy az e-m1 hirtelene ennyit javult)
Mondjuk ettől függetlenül is, azt azért problémának gondolom hogy jpg-kből vonta le a megállapításait (merthogy az ACR még nem támogatja, a gyári konverterben meg nincs eléggé otthon...)

Ettől (meg azért a nem kevésbé marketing-szagú, ámde amúgy flamebaitnek majd kiváló "top pro" hívószótól) függetlenül arról meg vagyok győződve hogy bizonyos területeken a m43 már kiütheti a FF canikonokat a nyeregből (és még csak nem is elsősorban az e-m1, hanem inkább az objektívek miatt, főleg ha majd megjönnek a még csak bejelentettek)
Pl. rendezvényfotózás. Hát a Szigeten elnézve szerencsétlen profikat, rengeteg táska és átlag három FF lógott rajtuk (szó szerint), abból nem ritkán egy 600/F4 méretű szörnyeteg...
Szerintem ilyesmire ez megváltás lesz...

De pl. egy divat- vagy portréfotósnak, hogy csak méregdrágán vehet olyan objektíveket mint az oly 75/1.8 vagy majd még durvábban a pana 42/1.2, és közben ezek FF ekvivalensben semmi extra... Hát nem hiszem hogy pl ők majd hanyatt dobják magukat azért mert az e-m1 az "top pro"...
(Ekv 50-ben ugyanígy (de legalább az amúgy imádnivaló 25/1.4 egyszerűen csak nem olcsó, nem pedig méregdrága.)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32091) b.vr válasza Parci (#32084) üzenetére


b.vr
őstag

"gx7 stabi = kemény 1 fé laca szerint."

Akkor ez megerősíti azt, amit erről korábban kinyomoztam. Ott is 1 FÉ nyereséget írtak.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32092) Parci válasza b.vr (#32091) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából lehet, hogy ennél még az is jobb lenne, ha nem lenne, mert azért a mozgó szenzor egyben mindig problémás pont is. még az e-pm/e-pl vázak stabija is elég közepes, van shutter shock stb., szóval egy annál jóval gyengébb valamit elképzelni is nehéz :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32093) b.vr válasza Parci (#32092) üzenetére


b.vr
őstag

Hát igen, az mondjuk egy jó kombináció lesz, hogy kis teljesítményű, de legalább nem javít hanem ront... :DDD

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32094) FEDman


FEDman
addikt

(#32095) schawo válasza FEDman (#32094) üzenetére


schawo
titán

Elég random az idő és a siker is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32096) lenan válasza FEDman (#32094) üzenetére


lenan
aktív tag

mondjuk van fény bőven, azért szódával elmegy

(#32097) MLaca válasza FEDman (#32081) üzenetére


MLaca
őstag

naja, a gh3-mal 700+ képet lövök egy töltéssel úgy, hogy mellé becsúszik még egy kis videózás is..

http://mlzphoto.hu/

(#32098) b.vr


b.vr
őstag

Na pl. ilyenre gondoltam (és ennél még jóval durvábbakat is láttam, nem egyet! :) )

Szerintem ilyen szituációban e helyett mondjuk a 12-40/2.8, a leendő 40-150/2.8, meg a (valószínűsített) 300/4 nagy királyság lenne (ha még videózni is szeretne a delikvens, akkor mondjuk az első szettet akár kicserélheti egy pana gh3 & 12-35 kombóra)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32099) lenan válasza MLaca (#32097) üzenetére


lenan
aktív tag

normál esetben a 700 kép közepén nincs 3 másodperc, hogy kicserélje a jónép az akkut?

(#32100) nord_ válasza FEDman (#32087) üzenetére


nord_
veterán

Ma (illetve már tegnap) mindenben egyetértünk. :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.