Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32203) b.vr válasza rumos14 (#32186) üzenetére


b.vr
őstag

Szerintem azok a belinkelt videok mást demosntráltak (mégpedig ugye a legacy 4/3 objketívekkel való af működését)
Egyébként a dpreview konklúzóját ezzel kapcsolatban beidéztem, a lényeg: "Which isn't to say the focus is bad - our first impressions are that the performance is consistent with Canon's EOS 70D, which offers some of the best live view focus of a conventional DSLR. However, for the very best performance, the E-M1 should be used with Micro Four Thirds lenses." Persze nyilván nem meglepő hogy az e-m1 nem a legacy objketívekkel fogja leadni a csúcsteljesítményt.

De még egyszer, amiről én beszélek, az nem egyszerűen az AF sebesség, hanem a m43 objektívekkel történő tracking. Az az említett lovas képsorozat pedig szépen demonstrálta ezt a teljesítményt (az amúgy nem is különösebben sebességbajnok 60/2.8-val)
Hát igen, a D4 egyrészt kicsit "overkill" lenne, másrészt az árából kb. fél évig utazgatnék és fotóznék :D Viszont a Nikon 1-gyel csak kicsit vicceltem, az első generációt már 100e alatt lehet kapni kitben, másod-gépnek tényleg kezdek rajta (egyre több minden miatt) komolyabban elgondolkozni... (Ráadásul ugye majd még szafarira is vihetem! ;] )

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32204) rumos14 válasza b.vr (#32203) üzenetére


rumos14
nagyúr

értelek én, és el is hiszem a dpreview-nak, hogy sokan javult a C-AF, akkor is, ha ez a lovaglós teszt az objektív és a tárgytávolság miatt vszleg annyira nem is izzasztotta meg a rendszert.

(#32206) need válasza wavrekordz (#32196) üzenetére


need
addikt

Ez a nálatok vásárol dolog.. vagy is ez csak a vázra igaz vagy kittben?
na meg ami még érdekel hogy nekem év vége felé lesz + a pénzem akkor rá érek +venni..? vagy ha pl. most regelek és itt van nov. 19 akkor kénytelen leszek..?!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#32207) Lassú Víz válasza need (#32206) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha még nincs E-System géped:
"Az Ajánlatra való regisztrációval a Felhasználó egy ingyenes HLD-7 akkumulátortartó markolat kiváltására jogosult (amíg a készlet tart), aminek a feltétele a 2013. szeptember 30-ig történő regisztráció és az E-M1 készülék 2013. október 31-ig történő megvásárlása."

Ha már van:
"Az Ajánlatra történő regisztrációval a Felhasználó egy ingyenes MMF-3 adapter kiváltására jogosult (amíg a készlet tart), aminek a feltétele a 2013. november 30-ig történő regisztráció és az azt követő vásárlás (a továbbiakban „Ajánlat 1”).

Ha a Felhasználó már 2013. szeptember 30-ig regisztrál a fenti Ajánlatra, és 2013. november 30-ig meg is vásárolja az E-M1 készüléket, a Felhasználó egy ingyenes HLD-7 akkumulátortartó markolat kiváltására is jogosult (amíg a készlet tart). "

A fáma nem szól arról, hogy még mit veszel mellé kitben. A webáruház is felkínálja a vázat, váz + 12-50 és a váz + 12-40 kitet.
Ha csak év vége felé tudod megvenni akkor a HLD-7 elúszott, de az MMF-3 -ra még van esély.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32208) need válasza Lassú Víz (#32207) üzenetére


need
addikt

köszi az infót..így már kerek minden... :R :R :R :R

akkor ez így nekem nem aktuális.. ;]

mind amellett ha nem az év vége lesz akkor jövő március.. én kivárok.. ;)

u.i:. már leesett hogy találkoztam a ninck neveddel..a zindexen.. ;) láttam jó párszor..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#32209) Lassú Víz válasza need (#32208) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az is én vagyok :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32210) b.vr válasza rumos14 (#32204) üzenetére


b.vr
őstag

Korábban linkeltem Robin Wongot is, 12-40-el, szintén nagyon elégedett volt a trackinggel.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32211) need válasza Lassú Víz (#32209) üzenetére


need
addikt

mit nem mondasz..? gondoltam.. :R

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#32212) b.vr válasza FEDman (#32123) üzenetére


b.vr
őstag

Itt van az e-7 meg az e-m1 egymás mellett :)
OLYMPUS OM-D E-M1 - FROM THE CREATORS Part 1: PRODUCT CONCEPT

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32213) need válasza b.vr (#32210) üzenetére


need
addikt

üdv..

én valamit nem értek..!?
ha jól tévedek te linkeltél korábban Robin Wongot.. na most ebből az egyiken van egy Makró sorozat és ott van hogy mivel..! a gépet szep. 10 jelentették be.ez hogy a bánatba tudott ennyi nyomorult bogarat ilyen rövid időn belül ezzel a géppel lefotózni..? én egész nyáron a birtokon 2 nyomorult szitakötőt láttam de mire észbe kaptam már el is szállt..ez +..?! :C
na most elképzelhető hogy kaptak korábban gépet a megjelenés előtt krampuszkondi..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#32214) b.vr válasza need (#32213) üzenetére


b.vr
őstag

"a most ebből az egyiken van egy Makró sorozat és ott van hogy mivel..! a gépet szep. 10 jelentették be.ez hogy a bánatba tudott ennyi nyomorult bogarat ilyen rövid időn belül ezzel a géppel lefotózni..?"

Benne van a cikkben hogy (pontosabban, hol ) csinálta: Butterfly Park, Kuala Lumpur. Már csak egy repjegy kell... :)
De azért azokhoz a képekhez nem árt némi gyakorlat sem :)

szerk: amúgy meg persze, ők korábban kapták a gépet. De csak az NDA lejártakor posztolták ki (az első részt)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32215) need válasza b.vr (#32214) üzenetére


need
addikt

én inkább arra gondoltam hogy a bejelentés..forgalmazás..ill. ő neki már kész kép anyaga van..!
akkor neki ezek szerint lehet teszt gépe..?!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#32216) b.vr válasza need (#32215) üzenetére


b.vr
őstag

Igen, ezt írtam: van neki(k) (Ming Theinnek is) (R.W. konkrétan egyébként egy ideje már olympus-alkalmazásban áll, ezt írta is)
És hogy így legyen, ez az Olympusnak is érdeke (hiszen ezért csinálják): így a bejelentéskor nem csak a száraz marketing-anyag megy mindenfelé, hanem lehet olvasni valós teszteket is (szubjektív és egyben objektív hangnemben, szerintem elég jó arányban), szép képekkel.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32217) .mf válasza need (#32215) üzenetére


.mf
veterán

Mivel Olympus alkalmazott (ezzel is kezdi a bemutatóit), miért ne lehetne, mi ezen a meglepő?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32218) b.vr válasza .mf (#32217) üzenetére


b.vr
őstag

Ő speciel igen. De mondjuk a dpreview nem, mégis volt gépük, szóval azért nem csak ezen múlik :)
De ez teljesen rendben van, az Oly (mint ahogy a többi gyártó is) kiválaszt pár arra érdemesnek találtat, kapják a gépet, van NDA (a bejelentésig "Ne Dumálj Apafej" :) )- aztán a bejelentés pillanatában már élesednek is az addig megírt cikkek - az olvasó (és potenciális jövőbeni vásárló) meg örül :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32219) need válasza .mf (#32217) üzenetére


need
addikt

nincs így +lepő benne...most már..
igaz elkerülte a figyelmemet..az "olympus alkalmazott"..szó.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#32220) TayRol


TayRol
veterán

na, elmentem a 40-150-es pakkért, szuper a cucc első blikkre.
az eladó azt mondta, hogy elírták az árat de nekem természetesen a rendelt áron adják.
pár perc alatt kb. harmincan akartak venni ilyen csomagot, valaki többet is, de csak pár darab volt, és a főnök kérésére rendelési sorrendben szolgálták ki a népet.
szó szerint csetepaté ment - de csak a cég saját boltjai között, hogy kié legyen az a pár darab. pl. a pécsi boltból az összeset felkérték Pestre, ott meg semmi nem maradt.

na mindegy, nekem már itt van, már csak a váz kellene hogy ki tudjam próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#32221) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nikon 1 safari friss tapasztalatok, érdekes olvasmány

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32222) madgie válasza Parci (#32221) üzenetére


madgie
titán

Én is Safariztam ma :))

Van több is, jobb is (kompozícióban tuti, a szájból itt kilóg az ág), de ez van épp kéznél és a hozzászólásodra adta magát :D

[ Szerkesztve ]

(#32223) b.vr válasza Parci (#32221) üzenetére


b.vr
őstag

A készülődésről szólót is a Te linked alapján olvastam pár hónapja, és most amikor újból előkerestem egy korábbi hsz-hez nem is vettem észre hogy már megvan a tapasztalataokról szóló is! :) Jó cikk lett!

A cím alatt meg van egy link a "The E-M1 versus the E-M5" poszthoz. Szerintem azt is érdemes elolvasni. Én sokmindent máshonnan közelítek meg, de abban feltétlenül egyetértek ami a kiindulás: hogy azért gondolkozzunk el az 1400 dolláros (ami az EUban pláne 1500 euro, Mo-n meg ugye "még plánébb" :) ) áron.
És szerencsére őt nem lehett annyival lepattintani (mármint őt _sem_ , merthogy a múltkor hasonló ügyekben Steve Huffot hoztam) hogy csóringer ká-európai / mexikói vendégmunkás aki nem lát túl az üres pénztárcáján, meg hogy elvakult dslr-fan aki helyből utálja a m43-ot. Szóval egyetérteni ugyan nem kell vele - viszont egyszerűen csak csípőből ignorálni meg nem lehet.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32224) Gondwana válasza madgie (#32222) üzenetére


Gondwana
addikt

(Mi le szoktuk engedni a vegyszereket a gépből környezettudatosan a csatornába és újat töltünk bele, ha ilyen színeket produkál - Fuji Frontier a szentem... ;) )

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32225) b.vr válasza b.vr (#31893) üzenetére


b.vr
őstag

Basszus, a német amazon-on új pana 12-35-öt lehet látni 820 euro-ért (egy hónapja még 999 volt a legolcsóbb), 35-100-at pedig 920 euroért (szerintem ez meg valahol 1099 körül volt legkedvezőbben), mindkettőnél japán import megjegyzéssel - feltételezhetően az "olympus hatás" itt-ott már kezd érvényesülni :)
Mondjuk még bizonytalan hogy alakulnak a dolgaim év végéig, de 35-100-at már régóta szeretnék és most az jön a fotócuccos prioritási listámon. Meglátjuk, mindenesetre ezek az árcsökkenések nem épp kedvezőtlenek :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32226) OPiiPO válasza Parci (#32221) üzenetére


OPiiPO
addikt

Jó cikk, köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32227) madgie válasza Gondwana (#32224) üzenetére


madgie
titán

Gondolom a sok csillagfotótól megfőtt a G3-ban a szenzor :D

(#32228) eeXaa


eeXaa
addikt

...esetleg valakinek sikerült már egy uj 14-140 et beszerezni? ...ha igen szivesen olvasnék egy személyes beszámolót....
... pár hónapja végigment a topic az mft kínálat nagyrészén blank expókkal zajteszt céljából.... lehetne olyat kérni valakinek akinek van em5-e, csinál és feltolja ide? ...mondjuk egy 30mp és egy 1 perces expóval..... borzasztóan kiváncsi vagyok, hogy tejesít a panák mellet ilyen téren...

(#32229) b.vr


b.vr
őstag

"...esetleg valakinek sikerült már egy uj 14-140 et beszerezni? ...ha igen szivesen olvasnék egy személyes beszámolót...."
Talán már nem kell sokat várni :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32230) lenan


lenan
aktív tag

nem is olyan nagy

[ Szerkesztve ]

(#32231) Studi válasza lenan (#32230) üzenetére


Studi
addikt

Ez mégnem kész obi, csak makett. :-) Persze lehet, hogy 1:1 méretarányú, de ki tudhatja bizosan?

(#32232) madgie válasza lenan (#32230) üzenetére


madgie
titán

Mi ez, orsó kiscápákhoz? :))

(#32233) .: JuSzT :. válasza TayRol (#32220) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Elírták 40ért? Előtte 50 volt, akkor nem is akartak megint akciózni?

(#32234) TayRol válasza .: JuSzT :. (#32233) üzenetére


TayRol
veterán

az árat nem volt hajlandó elmondani a hölgy, mikor az 50 ezret említettem csak mosolygott.

(#32235) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#32233) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szvsz már az 50 is akciós ár volt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32236) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#32235) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Valamit tuti akartak okoskodni, mert több hétig volt fent 50 ért, aztán valamiért csak hozzányúltak :)

(#32237) rbalint88 válasza .: JuSzT :. (#32236) üzenetére


rbalint88
addikt

90 volt az akcio elott, de csak az obi magaban.

(#32238) .: JuSzT :. válasza rbalint88 (#32237) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

De ha kint van akciósan az általuk jónak gondolt ár, az 50, akkor miért babrálnak bele, és szerintük "véletlen" lett átírva 40re?

(#32239) schawo válasza .: JuSzT :. (#32238) üzenetére


schawo
titán

Lehet, hogy 49-re akarták írni, csak nem sikerült.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32240) Ffranklyn válasza lenan (#32230) üzenetére


Ffranklyn
csendes tag

Nem lessz az olyan szörnyű nagy cucc, kivéve az ára :D

Persze még korán aggódni de én attól tartok hogy egy 1500 -2000 dollár köré fogják beárazni ami itthon simán lessz 500 ezer.

(#32242) vendingo


vendingo
veterán

Van valakinek tapasztalata az oly 14-150-es obival?

Erősen gondolkodok rajta, 100 körül tudnék újat.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32243) schawo válasza vendingo (#32242) üzenetére


schawo
titán

Igen, én szeretem, egész jóképű. Lecseréltem, mert nekem túl nagy volt, és a hosszú végét szinte sosem használtam. Lecseréltem kitobira, ami képileg kicsit sem jobb, viszont sokkal érzékenyebb a zárrezonanciára. De a méret miatt még így is jól jártam. Igaz a fixek miatt szinte sosem használom ezt sem :)

100k: szerintem jó helyről valamilyen random vázzal együtt is megvan annyiért. A vázat meg eladod a fenébe. Legalábbis régebben így volt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32244) .mf válasza vendingo (#32242) üzenetére


.mf
veterán

Személyes tapasztalat nincs, csak annyit hallottam / olvastam róla, hogy kevésbé éles, kevésbé fényerős, jobban CA-zik, mint a 14-42 és 40-150 páros. Viszont praktikus, univerzális túraobi, mivel pont akkora, mint a 40-150, s két obit vált ki.
Újonnan 100k sztem okés ár érte, mivel 150k-ért próbálják boltban vesztegetni.

Schawo: legolcsóbban kitben E-PM1-gyel 135k-ért látok. Igaz akcióban még bármi előfordulhat, főleg, ha el is írják...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32245) vendingo válasza schawo (#32243) üzenetére


vendingo
veterán

Köszönöm a válaszokat.
Ebay-en nézegettem 290-300 font között láttam, de közbe én is azon vagyok, hogy megpróbálok kifogni vázzal együtt akcióban.

Jobban bejönne mint a 40-150 ugyanis nem vagyok az a nagy obi cserélgető típus.

.mf: E.pm1-et nézegetek kit obival, hátha akciósan látok valahol.

Találtam használt 40-150-et is 35-40 körül de annyira nem hozott lázba, mert azt folyton cserélgetnem kellene.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32246) .: JuSzT :. válasza vendingo (#32245) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Én kizárólag a 40-150 el nyomulok, ugyanis egyszerűbb hátralépni tízet, mint előre ötvenet.

(#32247) Studi válasza .: JuSzT :. (#32246) üzenetére


Studi
addikt

Én a Tropicariumban voltam tegnap, esélyem se volt lépni se előre, se hátra. :D

(#32248) .: JuSzT :. válasza Studi (#32247) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Mások érdeke miatt menekülök az ilyen tömeges helyektől :) Fennáll a személyi sérülés lehetősége.

(#32249) TayRol válasza Studi (#32247) üzenetére


TayRol
veterán

múlt héten szombaton nem sokan voltak.

(#32250) Studi válasza TayRol (#32249) üzenetére


Studi
addikt

Igazából tegnap se szerencsére. A probléma maga az akvárium, és a víz, amik szanaszét szórják a fényeket. Nagyon kevés normális, éles kép készült, jellemzően azok közül, ahol pont merőlegesen az üveghez tudtam nyomni a napellenzőjét az obinak. De gyerekkel voltunk, mindenről kellett kép. :D Azért a lurkóról sikerült egy-két jó arcot elkapni.
A 25/1.4 jól szolgált végig, le se vettem, nem variáltam.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.