Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33851) arn válasza scarabaeus (#33850) üzenetére


arn
félisten

Koszi - ennyit nem fog nekem megerni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33852) Marseille199 válasza madgie (#33845) üzenetére


Marseille199
senior tag

Szépséges :)
De ez nem off, mft-vel készült, nem? :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#33853) jjeahh válasza madgie (#33845) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez a legjobb :P bírom az ilyen őszinte, nem melószagú, mégis élvezhetően megkomponált képeket

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33854) madgie válasza jjeahh (#33853) üzenetére


madgie
titán

Pedig csak gyors kattintások voltak :)

(#33855) neevous válasza madgie (#33835) üzenetére


neevous
tag

Azért hasonló stílusú képeknél nem jön rosszul némi játék a háttérmosással:
[link]
(Contax 645 + 80mm F2.0 Zeiss)

A 45 1.8 azért néha nekem kevés háttérmosás tekintetében. Szépen keni a hátteret, de jó lenne néha nagyobb tér a játékra.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#33856) Tulku válasza neevous (#33855) üzenetére


Tulku
veterán

Hát ha az ájfonjára rá sikerül buherálni azt a cejszt...akkor tán menne is néki :)

Gratula a kis boxerhez Madgie!

(#33857) madgie válasza Tulku (#33856) üzenetére


madgie
titán

Köszi! Dög vagyok, óraátállítás meg ez a kis vacak... lefáradtam már reggel hétre :))

(#33858) Mercutio_ válasza madgie (#33857) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kemény meló lehetett :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33859) jmakk válasza madgie (#33857) üzenetére


jmakk
őstag

Akkor még képzelj hozzá két kisgyerkőcöt és máris megérted miért nem hiszek azoknak, akiknek se gyerekük se "házidögjük" és mégis folyton nyafognak, hogy nincs semmire idejük. :D

[ Szerkesztve ]

(#33860) madgie válasza jmakk (#33859) üzenetére


madgie
titán

:DDD

(#33861) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

egyrészt a egy ilyen méretű vázban nem túl nagy eredmény egy 1/1,7"-os szenzor... másrészt, ha arra gondolok, hogy a ricoh gxr + p10-hez képest van szenzorban 1 fé és az obi zoomtartományában 1-2 fé előny, valamint egy normális evf és dönthető kijelző is, akkor nem is olyan rossz ez...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33862) jmakk válasza Parci (#33861) üzenetére


jmakk
őstag

Csak miért nem tudják belerakni azt a fránya 24mm kezdőt? Ejnye-bejnye kedves Olympus!

(#33863) arn válasza Parci (#33861) üzenetére


arn
félisten

nekem eleg lenne egy 28-100 is, fenyerosen - de legyen mar min colos szenzor.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33864) Studi válasza jmakk (#33862) üzenetére


Studi
addikt

Ja, egy 24-150-el sokkal izgalmasabb lett volna.

(#33865) |AP| válasza arn (#33863) üzenetére


|AP|
veterán

legyen 24-120, 1" szenzor, EVF egy GX7 formájú vázban és nem is kell több :)

(#33866) madgie válasza |AP| (#33865) üzenetére


madgie
titán

Én meg csak kedvet kérek a fotózáshoz (vagy ha úgy tetszik hívhatjuk ihletnek is), semmi többet :)

(#33867) Tulku válasza Parci (#33861) üzenetére


Tulku
veterán

Parci, én csak annak örülök, hogy bejött végre egy kívánságom...elkezdtek evf-es kompaktokat gyártani..aztán a kívánságod egyszer csak az egyik gépben megtestesül...minden együttható azonos lesz...és akkor majd már csak a pénztárca dönt.

Én személy szerint várok az LX7 evf-es utódjára és akkor megérkeztem...azt azért nem bánnám ha kicsit nagyobb lenne...

(#33868) Studi válasza madgie (#33866) üzenetére


Studi
addikt

Nekem mostanában állandó rohanás az életem, így amikor van egy kis megnyugvás, és kedv fotózáshoz, akkor tuti nincs nálam csak egy lemerülőfélben levő akku... :DDD

(#33869) Parci válasza jmakk (#33862) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért a 28-300 mm nem gyenge, sőt. nekem ezzel nincs bajom. nem rossz ez, a formáért mondjuk kár, továbbra is a nex-6 formát részesíteném előnyben. de összességében ez egy jó kompakt. kézbe kéne venni egyszer az x10-et, ezt és az rx10-et :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33870) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok van itt aki rágerjedne egy OM 50/1.8-as obira?
Felajánlották csereként, de közben rájöttem, hogy Pentax obikon kívül más adapterezendő obihoz nem igazán értek és valszeg nem is akarok már manuállal szüttyögni, de ha valaki pont erről álmodik.... :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33871) arn válasza |AP| (#33865) üzenetére


arn
félisten

megdumaltuk :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33872) Parci válasza |AP| (#33865) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ez kb. az optimális kompakt.

vagy ugyanez picit nagyobb üveggel, 28-200-zal.

az rx10 egy picit túl ambíciózus lett nekem, világos, hogy az ultimáté bridge gépet akarták megcsinálni (sikerült is szvsz), de a 850 gramm és az a méret túlzás, inkább engednék belőle itt-ott a kisebb méretért.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33873) jjeahh válasza Mercutio_ (#33870) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem már van, de nem rossz az, ha szeret valaki manuálozni remek eszköz, csak szokni kell a fura rajzát, sztem nagyon egyedi képe van azt meg kell hagyni

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33874) jmakk válasza Parci (#33869) üzenetére


jmakk
őstag

Természetesen nem gyenge, csak én jobban örülnék pl. egy 24-120/1.8-2.8 beépített EVF-es gépnek. Szenzor legyen mondjuk 2/3 colos. Most ért a kezem a bilibe! :D

[ Szerkesztve ]

(#33875) Parci válasza jmakk (#33874) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig teljesen reális elvárás egy ilyen, fogsz például egy fuji x20-at, kicseréled az ovf-et evf-re és picit nyújtasz az obin, kész.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33876) TayRol válasza Parci (#33875) üzenetére


TayRol
veterán

esetleg rövidítesz az obin és veszel egy x100s-t.

(#33877) Parci válasza TayRol (#33876) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ekv. fix 35 mm-ből azért elég macerás 24-120-at csinálni, nem? :DDD mindenképp macerásabb, mint egy 28-112-t nyújtani picit a két végén...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33878) TayRol válasza Parci (#33877) üzenetére


TayRol
veterán

háát, igen, jogos a felvetés.:D de nem lehetetlen. így már csak az x100s-re kell ráheggeszteni a kívánt obit.

[ Szerkesztve ]

(#33879) Gondwana válasza Parci (#33877) üzenetére


Gondwana
addikt

Lyó cserkész megoldja: motion panorama is akad a gépben, crop sem tilos, akkor mégis X100s...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33880) Parci válasza Gondwana (#33879) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon szimpatikus az x100s, a maga műfajában szerintem tökéletes gép, de azért az élet nagy kérdésére ő sem megoldás... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33881) scarabaeus


scarabaeus
őstag

Mi az aktuális helyzet a GX7 stabilizátorával?

prohardver:
"Próbánk során azonban nem voltunk lenyűgözve a működésétől, ugyanis 1-1,5 FÉ előnyre volt csupán képes a rendszer, ami ráadásul mozgóképfelvételhez nem is kapcsolható be."
De: "Fontos kiegészítés: utólag derült ki, hogy a tesztelt fényképezőgép hardvere még végleges előtti változat volt, így a képstabilizátor jóval a tervezett alatt teljesített, ezért az erre vonatkozó észrevételeink nem érvényesek, a szenzormozgatásos stabilizátort majd egy későbbi vázzal ismét le fogjuk tesztelni!"

A lengyel Optyczne (október 25-ei cikk) :
"Niestety, wynik GX7 w tej kategorii nas zawiódł. Skuteczność mechanizmu stabilizacji matrycy możemy ocenić maksymalnie na 1.5 EV, co w dzisiejszych czasach jest wynikiem raczej słabym. Dla przykładu stabilizacja w Olympusie E-P5 pokazała w naszym teście skuteczność na poziomie 3 EV."

(Kb.: Sajnos a GX7 kategóriájában elért eredménye elszomorított bennünket. A mátrix kiértékelésével kapott értékünk a stabilizációra max. 1,5 FÉ, ami manapság nagyon gyengének számít. Pl. az EP5 3 FÉ-t adott tesztünkben) - Az oldalukon van diagram is.

Ehhez képest a papír:

panasonic.net:
"To further enhance usability, the DMC-GX7 incorporates Optical Image Stabilizer in the camera body which works as effectively as the MEGA O.I.S. for the first time in LUMIX DSLM cameras."

Az Amazon GX7-es leírásában:
"Nearly as effective as the LUMIX MEGA O.I.S. in LUMIX DSLM lenses."

Sőt a Luminous Landscapes:
"If you mount any sort of non-stabilized lens on the GX7 then in-body stabilization does become available, and does a fine job. How fine? Well, in some comparisons with the Olympus OM-D I found them to be comparable, though maybe with a slight edge (about a half stop) to the OM-D. I caution that this is an empirical test, not a scientific one, but I tested enough lenses and did it enough times to be confident that this is the case, at least with the cameras that I was using. Not a bad showing for the new in-body system on the GX7."

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#33882) scarabaeus válasza scarabaeus (#33881) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Az idő lejárt, de hozzá tartozik: mivel a szenzorstabilizáció hatékonysága függ a fókusztávtól, meg kell említeni, hogy a lengyelek egy 45 mm-es Olympus objektívvel tesztelték, MLaca a nem végleges hardvert a Pana 20 mm-essel)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#33883) Studi válasza scarabaeus (#33882) üzenetére


Studi
addikt

A végeredmény gyakorlatilag nagyon hasonló.

A reklámszöveg meg persze, hogy hypeolja a saját portékát. :)

(#33884) schawo válasza scarabaeus (#33882) üzenetére


schawo
titán

Szerinted melyik lehet igaz, a marketingbullshit, vagy a független teszt?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33885) scarabaeus válasza schawo (#33884) üzenetére


scarabaeus
őstag

Persze, de a Luminous Landscapeses cikk írójának a kezében is valami másik hardver járt. Az már más, hogy a Panasonic kétféle szöveget is kiadott, egy "majdnem olyan", meg egy "ugyanolyan" szövegezésűt:)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#33886) Freddy76 válasza scarabaeus (#33885) üzenetére


Freddy76
addikt

Nincs más megoldás, meg kell várni, amíg TayRol vesz egy gx7-et, és bízni abban, hogy legalább addig nem adja el, amíg a stabit ki nem próbálja...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#33887) TayRol válasza Freddy76 (#33886) üzenetére


TayRol
veterán

remélhetőleg 1 bekapcsolást meg fog érni, de nem biztos.

(#33888) FEDman válasza madgie (#33845) üzenetére


FEDman
addikt

Jaj hát a boxer az egyik kedvencem. :))

(#33889) Studi válasza FEDman (#33888) üzenetére


Studi
addikt

Én is szeretem, ha szellősen van a szerszám. :)) :DDD

(#33890) .: JuSzT :. válasza Studi (#33889) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:C

(#33891) FEDman válasza Parci (#33861) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem meg eddig ez van talán a legközelebb az elvárásaidhoz. :)

A Nikon P7800 tökéletesen hozza méret teljesítmény kombinációt, csak az AF-e hervasztó. A Sony RX10 meg szuper, de egy nagy behemót.

Ehhez képest ez az Oly kompakt alig lesz nagyobb a Nikonnál. Magasságra 1, vastagságra csak fél centivel lesz nagyobb a P7800-nál, az még nem vészes. Főleg, hogy paraméterei alapján jobb obit kapott.

Ellenben a Sony RX10-nél ez az Olympus fele olyan vastag és fele olyan nehéz lesz. Azaz azért lehet majd érezni a kisebb szenzor nyújtotta előnyöket.

De hogy egy másik viszonyítási alapot is mondjak, ezen paraméterek alapján ez mind magasságba, szélességben, de még vastagságban is kicsit kisebb lesz, mint egy OMD + 14/2,5 ami azért nem rossz.

(#33892) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

dslr-es tag olyat mondott a múltkor, hogy ezek az f0.95, f1.1, f1.2 üvegeknél csak marketing a rekesz nyitás.

ő biztos stabil AF-el van teljesen nyitott rekeszen is ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33893) Parci válasza FEDman (#33891) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ha az üveg bitangul karcol, akkor ez üti a nikonokat, eleve jobb egy fé-vel és hosszabb 100 mm-rel tele oldalon, másrészt az af borítékolhatóan kanos lesz.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33894) Mercutio_ válasza FEDman (#33888) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pont linkelni akartam mazsinak a fotóboltos állást, hogy igazán megpályázhatná, de így, hogy van ez a blöki már kétlem, hogy hajlandó lenne nagyfaluba költözni, báááár mint tudjuk van az a pénz amiért... :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33895) .mf válasza FEDman (#33891) üzenetére


.mf
veterán

"De hogy egy másik viszonyítási alapot is mondjak, ezen paraméterek alapján ez mind magasságba, szélességben, de még vastagságban is kicsit kisebb lesz, mint egy OMD + 14/2,5 ami azért nem rossz."

De nézhetjük onnan is, hogy egy E-M5 a 12-32-essel ennél már csak kicsivel nagyobb....
Tudom, ez most csak félig releváns, mert Parci eleve kizárja az obi-cserét, s plusz egy tele már nem lenne ennyire kompakt (legkisebb a Pana 45-150 lenne, s az is 73×62mm).

Mindenesetre ez a 12-32 engem legalábbis alaposan felvillanyozott, esélyes, hogy beszerzek majd egyet. Addig is kíváncsi leszek a tesztjére.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33896) Parci válasza .mf (#33895) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 12-32 engem is izgat, de csak akkor, ha a telére, ami nekem tényleg kell, van más. ugyanakkor nem tudom, hogy mennyire használnék szívesen két vázat. összekeveredett fájlnevek stb. hát, izgalmas időket élünk. én örülök az új oly kompaktnak, mert szerintem ezzel szintén egy új sorozatot indítanak, és lesz majd jobb evf-fel, jobb szenzorral, jobb mindennel. de már igazából ezzel a pletykált cuccal sincs semmi baj.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33897) madgie válasza Mercutio_ (#33894) üzenetére


madgie
titán

A blöki a legkevesebb, ház, asszony, minden ideköt... pedig pont a múlt hónapban volt egy burnout-szerű mély szakaszom :( mondjuk 13 év azonos munkahely után nem csoda.

(#33898) b.vr


b.vr
őstag

E-M1 a DxOmarkon
Nem vagyok feltétlen hívük de az pl. érdekes (ők is kiemelik) hogy isoban alacsonyabb lett mint számítani lehetett volna rá.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33899) MLaca válasza scarabaeus (#33885) üzenetére


MLaca
őstag

továbbra sincs végleges tesztpéldány, de dolgozunk rajta.

http://mlzphoto.hu/

(#33900) Mercutio_ válasza madgie (#33897) üzenetére


Mercutio_
félisten

Asszony ha nem valami specifikus dolgot csinál valszeg itt is kapna állást, egy kertesház bérlet az Örstöl kifelé eső részen talán megfizethető, de nehéz kiszakadni az biztos és ha bejön a számítása az embernek akkor is idő kell mire megszokja az egészet...

Hehe, burnoutról inkább majd privátban mivel nem a munka inkább a munkahely ami...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.