Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32151) Peethy válasza MLaca (#32150) üzenetére


Peethy
őstag

Arról a tyúkos dologról fényképes tesztet azért megnéznék... :D

(#32152) Studi válasza MLaca (#32150) üzenetére


Studi
addikt

Most csak találomra tettem egy próbát, egy régi, 2TB-os külső WD-ről lőttem át egy DVD ISO-t SSD-re (hogy az írási oldalon ne nagyon legyen korlát), ez a Total Commander mérése alapján folyamatos 34xxx kbyte/sec sebességgel ment át. Ez alátámasztja az általad írt körülbelüli korlátot, viszont az én állításomat is, miszerint 18-19Mbps sebességnél nem az USB2.0, hanem a kártya/kártyaolvasó minősége a korlát.

(#32153) Studi válasza Studi (#32152) üzenetére


Studi
addikt

USB házba tett SSD => SSD is ugyanezzel a sebességgel megy, valóban van valami a 3x MBps maximum elérhető sebességben.

(#32154) .mf válasza Studi (#32153) üzenetére


.mf
veterán

Safranek helyett akkor: "mint az köztudott" ;] -- csodálkozok, hogy ezt nem ismerte mindenki.
Az USB-nek óriási átviteli overheadje van, emiatt ~60%-ot tud valós körülmények között. 480 Mbps = 60 MBps, ×0.6 = 36 MBps

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32155) Gondwana válasza Studi (#32152) üzenetére


Gondwana
addikt

SDHC meg SDHC UHS közötti sebességkülönbség a default clock miatt adódik, 20MHz vs. 100MHz, USB 2.0: 480Mbit/sec, de minden csomagra kell egy ACK csomag is, ezért lesz 30MByte/sec + egy kicsi a végsebessége a 60 helyett.
Szerk.: 10 sec. megelőztél!

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32156) FEDman


FEDman
addikt

(#32158) .: JuSzT :. válasza gorgo (#32109) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem ennél többet tud a sima Philips CL10 SDHC kártya, ősrégi hama kártyaolvasóval.

(#32159) Studi válasza .: JuSzT :. (#32158) üzenetére


Studi
addikt

Csak hogy gorgot kicsit stresszeljem: nekem 18,5MB/s-t tud egy Sandisk Class 4, felirat szerint 15MB/s-es kártya. :DDD

(#32160) gorgo válasza Studi (#32159) üzenetére


gorgo
őstag

Túl vagyok rajta... bevettem a leszarom tablettát. Azért vettem első sorban, hogy a visszanézés lényegesen hamarabb megtörténhessen fotózás közben. Itthon van +1 perc mindig.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32161) madgie válasza gorgo (#32160) üzenetére


madgie
titán

Én is pont lesz@rom, hogy a monitor oldalában csak USB 2.0 a kártyaolvasó... nem fogok a gyorsabb sebességért bemászni az asztal alá (a Miniben van beépített SDXC olvasó, tuti keresztbe lenyeli a Dell hub-ot sebességileg). Eleget tornázok én fotózás közben, itthon fő a kényelem :D

(#32162) gorgo


gorgo
őstag

Ööö, szóval ezért nem tudtam múlt héten részt venni a topikos fröcccsözésen. :DDD
Ha valaki magashegyi túrára vágyik, besza-behu isteni szép hely Cortina D'ampezzo, csak ajánlani tudom, mi megyünk jövőre is, akkor majd a mászókkal (oda most már nem volt hely).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32163) Marseille199 válasza gorgo (#32162) üzenetére


Marseille199
senior tag

Jó kis fotók. Gyönyörű helyeken jártatok! :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#32164) b.vr


b.vr
őstag

(#32165) undark


undark
csendes tag

ha már a milc-ek világa, én is bejönnék egy kérdéssel. Én is nagyon szeretnék venni valami masinát, de nem tudom eldönteni h. mi is lenne a jó. Ill. tudom mi lenne a jó, de arra meg nem futja.

nekem az om-d M5 tetszik, de sajnos elérhetetlen árban, és nem is feltétlenül ér annyit amennyit (300 e Ft) most egy csupasz vázért kérnek. Nézegettem az e-p modelleket is, de az e-p5 is ugyanez a hiba, túlárazott. Fele annyiért talán-talán megvenném...
Itt marad a régebbi e-p3,p2,p1, de ott meg búcsút kell inteni a keresőnek. Lehet rá rakni utólag, de nekem fáj kiadni 40 ezret egy használt keresőért, ami mindig elkallódik, nyomja a zsebed ha belenyomod külön, amúgy is hülyén mutat a vázon...

Ami még szóbajött, az a fuji x10-x20 (hunyorítva egy használt x100), de azokkal az a baj, hogy a szenzor is kicsi bennük, így a relatív mélységélességet dobhatod a kukába. Táj és utcafotózásra jobbat sem lehet kitalálni azoknál a gépeknél, de portréra véleményem szerint nem valók. A keresőjük OVF ami jó lenne, de az obi teleállásban kitakar egy jó nagy méretet a képből, így megint csak a bosszankodás van. Jól néznek ki, ebay-en kb. 100 körül (x20-ast 140k, ami megint baromság mert újonnan itthon 160) lehet lőni.
X100-ast olyan 160ért lehet venni, az még egy elgondolkodtató dolog, ott van evf lehetőség is, de az meg fix obi, és a relatív mélységélesség 35/f2 mellett ott se vág a földhöz, még egy nagyobb szenzor mellett sem.

Ami még maradt azok a régi Pana G3-ak, mert abban (elvileg) minden megvan, de ott meg a külső nem tetszik...
Ami még maradt az a fuji x-e1, azzal az a baj, hogy az M5höz képest még mindig drága, bár a szenzor is nagyobb. Az obik ott szintén drágábbak.

Utolsó mentsvár a Canon eos M volt, ami szerintem egy bitang jó gép lenne, ha arra lehetne kieg. EVF-et tenni. De arra még csak nem is lehet... Cumi.
Egyébként fix obival használnék mindent. Lehet kivárok egy kicsit, hátha elindul az M5 ára lefele így karácsony előtt (v. kicsit utána), és rárepülök...Ha valakinek van értelmes ötlete, akkor megoszthatja velem. :)

[ Szerkesztve ]

(#32166) madgie válasza undark (#32165) üzenetére


madgie
titán

Fogd meg azt a G3-at valahol. élőben teljesen más, mint képeken.

Jó, IRL sem lesz marokba fogható :))

(#32167) b.vr


b.vr
őstag

Olympus OM-D E-M1 - Review extended with more AF insights
"The way see it is this: if you're a Four Thirds lens owner and hoping for contemporary DSLR performance, you're going to be disappointed. However, if you want a camera that offers a considerable step up in image quality, that allows you to continue to take great images with your existing lenses and welcomes you into an impressive and growing new system, then you'll be delighted.

Which isn't to say the focus is bad - our first impressions are that the performance is consistent with Canon's EOS 70D, which offers some of the best live view focus of a conventional DSLR. However, for the very best performance, the E-M1 should be used with Micro Four Thirds lenses."

(valamint érdemes az előző szakaszra vonatkozó update-et is elolvasni, az e-m1 javára)

Amúgy (a hatalmas raw buffer mellett) ez a Continuous AF/Tracking baromira tetszik, tegnap épp az unokahúgom volt a "célpont" ahogy körbe-körbe száguldott felém a kis biciklijén - hát oda ez kellett volna! :)
Kár hogy ez még valószínűleg évekig nem lesz olyan áron amit hajlandó lennék egy vázért kifizetni - asszem előbb veszek annál jólárasított kifutó Nikon 1-et másod-váznak! :D

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32168) Gondwana válasza b.vr (#32167) üzenetére


Gondwana
addikt

...ez a Continuous AF/Tracking baromira tetszik, tegnap épp az unokahúgom volt a "célpont" ahogy körbe-körbe száguldott felém a kis biciklijén - hát oda ez kellett volna!
Vagy a Fuji focus lock priority módja – nyomod az expógombot, mint süket a csengőt, úgyis csak akkor lövi el, amikor az AF élesre állt.
Szerk.: minden másra meg ott a manuális fókusz :K

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32169) jjeahh válasza undark (#32165) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az e-m5-nél ebayen kb 100 font-al olcsóbb az x-e1, de ja, az obik drágábbak rá, és nincs (még) egy fényerős 50-es..
amúgy pont szóról szóra ez a gondom nekem is, jövő év elejéig remélem tudok dönteni... :N
e-p1 helyett kellene keresős valami, viszont amiben van evf m@rha drága, kivéve a g3-at, az meg csúnyának tűnik, meg plasztiknak. Az x-e1 szép is, aps miatt portrézni is jobb, de nincs portréobi rá, és nem olcsó...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32170) vendingo


vendingo
veterán

Lehetséges, hogy láttam új 150-es oly obit a neten 50k pénzért?
Nyaralás után rákerestem, akkor találtam, de most megint rákerestem, de sehol semmi.

Asszem marad az PL2, nézegettem ismerős képeit, amik kompakttal készültek, inkább erőltetem tovább a milcezést. Nem csúcskompakt volt, de akkor is!
Lehet veszek mellé egy FT2-t, de a milc marad.

Illetve az lenne még a kérdésem, hogy normális, hogy a PL2 nagyon lassan menti el a képeket?
Noname 8GB Class8-as kártya van benne. Ha cserélném egy márkás C10-es kártyára javulna valamit a helyzet? A gépen a legújabb FW van.

Amúgy melyik a legkisebb milc váz (emberi áron)?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32171) b.vr válasza Gondwana (#32168) üzenetére


b.vr
őstag

Hát nem biztos hogy ugyanarról beszélünk :)
Nézd meg az előző linken a sorozatot: vágtat feléd a lovas, és van róla egy húsz képből álló szériád, végig a lovassal a fókuszban.
Ez nem az hogy előre manuál fókusszal beállítasz valamit és ha odaért a célpont akkor exponálsz.
A Fujit nem ismerem, de ahogy leírtad, nekem úgy tűnik az sem a sorozatra a megoldás
(amúgy mennyire gyors, ha csak egy képről van szó? Tehát ha viszonylag gyorsan jön felém valami, van esély hogy fókuszt talál?
Persze csak érdeklődöm - nagyobb az esélye hogy e-m1-et veszek (vagy ki tudja melyik szériába szivárog majd ez még le a közeljövőben), mint hogy átállok teljes rendszerben fujira :) )

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32172) eeXaa


eeXaa
addikt

...a G3 nál nincs jobb választás ha van egy árlimit... az meg hogy küllemre milyen? ....kamoon !

[ Szerkesztve ]

(#32173) Studi válasza vendingo (#32170) üzenetére


Studi
addikt

Mármint az m.Zuiko 40-150-est? Lehetséges, sőt, 40-ért adtak hozzá ajándék táskát és memókártyát is a múlt héten! :Y De már elfogyott persze. :(

[ Szerkesztve ]

(#32174) Studi válasza undark (#32165) üzenetére


Studi
addikt

Elég széles spektrumot vázoltál fel. :)

A Pana G3 best buy, igazi mindenes gép. Semmiben nem tud kiemelkedőt, de mindene meg van ahhoz, hogy egy kényelmesen használható, praktikus váz legyen. Itt is sokan használják, szeretik.

A Canon-t hagyd a fenébe, ők maguk sem gondolják komolyan, egy év alatt egy váz és két lencse a Canon MILC termése, ha jól tudom, és se hír, se remény komolyabb bővülésre. Ha tényleg MILC-ben gondolkodnának, akkor nem a 100D-t hozták volna ki entry-level kategóriába, hanem egy EVF-es MILC-et.

A Olympusnál a mintaboltban van lehetőség Olympus Prémium Klub tagságit venni, ez 8e Ft/év, és 15% kedvezmény jár minden normál, nem piros áras termékre. Ezzel már 310 körül meg lehet a Premium kit, amiben a jobbik objektív van. De ha nem sürgős, akkor karácsonyig még elképzelhetőnek tartok ármozdulást lefelé, vagy akciós kiteket mondjuk ilyen áron markolattal, vagy valami más okossággal.

Fujijat egyáltalán nem ismerem, volt a kezemben X20, nagyon pofás gép, az tényleg vicces, hogy az objektív kitakar a képből. Összerakott, jó, a képminőségéről nem tudok nyilatkozni. :)

(#32175) Studi válasza vendingo (#32170) üzenetére


Studi
addikt

Jah, legkisebb MILC váz a Pentax Q, de az tényleg inkább egy cserélhető objektíves kompakt. :DDD

(#32176) Mercutio_ válasza undark (#32165) üzenetére


Mercutio_
félisten

EOS M-nek emlékeim szerint elég sz*r sebességű az AF-ja :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32177) vendingo válasza Studi (#32173) üzenetére


vendingo
veterán

Akkor erről nagyon lecsúsztam.
Pont kéne táska és memkari is :(

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32178) Freddy76 válasza jjeahh (#32169) üzenetére


Freddy76
addikt

Próbálgattam az MM-ben az XE-1-et és az EM-5-öt. Az utóbbi gyorsaságába beleszédültem az előbbi után... Magyarul az XE-1 tetűlassúnak tűnik. Nem csak az af, minden.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#32179) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#32176) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az augusztusi firmwarevel lett elfogadhato (:DDD) sebessegu az af-je. vegulis a tavaly oktoberi launch ota raertek csiszolni sw-t :C

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32180) eeXaa válasza Mercutio_ (#32176) üzenetére


eeXaa
addikt

..már javították...

(#32181) jjeahh válasza Freddy76 (#32178) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én sem vagyok egy begyorsult ember, nincs szükségem vadászgépre, szóval nekem tökmindegy...örvendek, ha van egyáltalán af :D csak ne lenne ennyire drága...na meg ok, a váz árába bele lehet nyugodni, de a 35-ös üveg ára már vad...ha lesz 50/1.4, vagy 50/1.2, vagy bármi hasonló, az meg még drágább lesz...pana g3+45/1.8 jó ár-érték arányú portrécuccnak tűnik, de tényleg látnom kellene élőben, ha nem is szép, de legalább, hogy mennyire plasztik feeling. Pl a 700d, 650d számomra elviselhetetlen, de a 60d sem igazán tetszik ilyen szempontból, ha a g3 is azt a szintet üti...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32182) FEDman válasza jjeahh (#32181) üzenetére


FEDman
addikt

Azért egyszer vegyél kézbe egy G3-at is, sokkal jobb minőségérzetre, mint azt gondolod..

(#32183) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#32181) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

xf 56/1.2 hm? mondjuk az ara is kb. 56g kokain/heroinnak megfelelo lesz. :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32184) TayRol válasza vendingo (#32177) üzenetére


TayRol
veterán

én vettem meg azt a csomagot, ha kell a táskát és a kártyát eladom neked. ma megyek el a boltba érte.

[ Szerkesztve ]

(#32185) rumos14 válasza undark (#32165) üzenetére


rumos14
nagyúr

milyen látószögű fixet szeretnél használni? mert ott van pl. a NEX-6 is. az egy bitang jó váz aps-c szenzorral, evf-fel... ha pl. ekv 50mm köll, ráraksz egy 35/1.8-at és voilá. na ez sem olcsó éppenséggel.

(#32186) rumos14 válasza b.vr (#32167) üzenetére


rumos14
nagyúr

ennél még inkább meggyőző volt a két videó amiket asszem FED linkelt, a 4/3-os 12-60 és 50-200 üvegekkel sztem nagyon is jó volt az AF sebesség.
száguldó unokahúgokra azért lehet h még ez a C-AF sem lesz elég. ahhoz már D4 kell :)

szerk: na csak most látom h másodszorra updatelte a dpreview az AF-ről szóló oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#32187) gorgo válasza Freddy76 (#32178) üzenetére


gorgo
őstag

Nem régen tapiztam X-E1-et friss firmware-rel, és nekem nem volt kivetnivalóm. Nem villám, de gyors, nem is gondolkodós, vadászós, sztem lazán lehet egy lapon említeni az oly EM5-tel.

Üveg is van rá, sőt, k*** jó üvegek vannak rá, csak bírja az ember kicsengetni őket! Haszált piaca mondjuk kizárólag e-bay, bár itthon nem nagyon figyeltem, de gyanítom fehér holló.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32188) vendingo válasza TayRol (#32184) üzenetére


vendingo
veterán

Egybe lett volna a jó, a táskát, memkarit megoldom magamnak nagykerből olcsón.
Azért köszi a lehetőséget.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32189) TayRol válasza vendingo (#32188) üzenetére


TayRol
veterán

oksa!

(#32190) MrChris válasza Freddy76 (#32178) üzenetére


MrChris
nagyúr

mamutban? :) én ott tapiztam szintén elsősorban ezt a kettőt és nekem az első benyomásom a fujiról hogy hú de lassúcska az em5-höz képest. És élőben sokkal kevésbé tetszett mint képeken. Kicst nagyocska és a tetőlemez mintha bóvli szürke festékkel lenne megküldve gazdagon.
Az oly az elrontott hátsó ellenére szubjektíve jobban bejön.

(#32191) wavrekordz


wavrekordz
csendes tag

Pár perce kiderült, hogy a HLD-7 br. 65 ezer, a 12-40/2.8 pedig 325 ezer HUF lesz!

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#32192) ROBOTER válasza wavrekordz (#32191) üzenetére


ROBOTER
addikt

És tudsz arról valamit, hogy a nálatok vásárolt E-M1-hez is járni fog a markolat és az adapter?

(#32193) Mercutio_ válasza ROBOTER (#32192) üzenetére


Mercutio_
félisten

És a csinos marketinges lány a bemutatókról ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32194) rumos14 válasza wavrekordz (#32191) üzenetére


rumos14
nagyúr

akkor az obi olcsóbb mint a Pana 12-35. persze abban meg van stabi, így akinek Pana váza van, inkább azt fogja venni.

(#32195) Lassú Víz válasza ROBOTER (#32192) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Magánszemélyeknek elvileg igen, de teljesen független történet. A feladat annyi, hogy regisztrálni kell még ebben a hónapban. Utána a boltnak kell ügyesen lobbizni, hogy időben át lehessen venni a gépet a számlamásolat és a sorozatszám postázásához, meg reménykedni, hogy mire mindez megtörténik nem fogy el a készlet, meg nem tűnik el a postán. Karácsonyra akár öröm és bódottá.

Őszintén szólva az előzetes regisztráció miatt elég görény dolognak tartanám, ha markolat meg az adapter helyett az jönne, hogy bocs, elfogyott.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32196) wavrekordz válasza Lassú Víz (#32195) üzenetére


wavrekordz
csendes tag

Pont így lesz :K

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#32197) Freddy76 válasza MrChris (#32190) üzenetére


Freddy76
addikt

Ott. Nekem élőben is tetszett az xe-1, de tényleg zavaróan lassúnak tűnt. Gyerekem ott rohangált körbe-körbe, esélytelen volt megfogni.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.