Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33901) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Stylus 1

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33902) TayRol válasza jjeahh (#33901) üzenetére


TayRol
veterán

hejj! megint nem fogok a seggemen maradni...:D

(#33903) Parci válasza jjeahh (#33901) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem lett ez rossz, épp most olvastam végig a dpreview tesztjét, nagyon tetszik. egyrészt, normális aksija van, amit a pen vázak is használnak, 410 képig bírja. másrészt, az e-m5 keresőjét kapta (vf-2), az nagyon oké. az lcd-től jobbra is több hely van, mint az e-m5-nél, normális twin control tekerentyűi vannak. méretre pont jó ahhoz képest, amit tud (300/2,8).

ritkán mondok ilyet, de a maga nemében ez úgy jó, ahogy van. a sony rx10 is ilyen, kár, hogy az a versenyszám (bridge) annyira nembejön nekem, mert amúgy tudásra az még vonzóbb gép.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33904) jjeahh válasza Parci (#33903) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link] :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33905) FEDman válasza Parci (#33903) üzenetére


FEDman
addikt

A dpreview tesztből nekem elsőre az ragadt meg, hogy az obija egy ekv. 14-150/6,3 mFT obinak felel meg.
Ha emlékeim nem csalnak akkor pont ez az a rekesz ahol az mZuiko 14-150-est szeretted használni.
Na ehhez képest ez egy elég csinos méret csökkentés.

[ Szerkesztve ]

(#33906) Parci válasza FEDman (#33905) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van. jó lesz ez. az rx10 persze még másfél fé-vel jobb, na de milyen áron? a kérdés tényleg csak az, hogy mire elég abszolútértékben ez az 1/1,7"-os lapka. mert a sony-féle 1"-os 20 mp-es bsi cucc elég vagány, az tényleg mindent kiváltana a szememben (ugye mindenki látja, hogy az 1" az új 4/3"? :DDD). de valószínűleg ez is bír elég lenni. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33907) b.vr válasza Parci (#33906) üzenetére


b.vr
őstag

Nem rossz ez a Stylus 1. Nem is bánom hogy rohadt drága mert ez a design ezzel a kiemelkedő púppal úgysem jön be, kompaktban sokkal inkább a P7800-féle, pedig befoglaló méretben szinte nincs különbség, viszont azzal hogy nincsenek fölfele meg hátra kiálló részek amik elakadhatnak, úgy képzelem a Nikon "zseb-barátabb" megoldás. [link] Kár hogy annak meg nem tud ennyit az obija (pedig a méret miatt bele tudna férni, ez az Oly rá a példa) Na de tényleg mázli hogy drága mind, így esélyem sincs elcsábulni egyik iránt sem :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33908) pilóta válasza b.vr (#33907) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azért döbbenet, hogy milyen olcsók lettek ezek a csúcskompaktok. Komolyan mondom. A Minolta A1, amikor megjelent 475000 Ft volt, és azóta jópár év eltelt, inflációt, forintromlást figyelembe véve az kb. 650-700k lenne. Na ehhez képes ez gombokért van...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#33909) sasa134


sasa134
addikt

üdv Urak

ha minden igaz, jó úton járok egy OM-D (E-M5) váz beszerzése felé (DSLR-ről jövök). Sokat olvasgattam de nem nagyon találtam egyértelmű választ: melyik kitobit érdemes megvenni a vázhoz? egyáltalán érdemes bármelyiket is? 14-42 v 45 v 54, 12-50 ? A vázat külön veszem így külön kell vmi obit vadásznom. Egyben nem fogok tudni megvenni egy fix sort + utazásra zoom(okat) szóval kéne a tipp, mivel kezdjem - már, ha érdemes egyáltalán kit zoom-ban gondolkozni (DSLR-en nem volt 18--55-öm, egyből 35 f2.4 került a Pentaxra, aztán így tovább). köszönöm a tanácsot

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#33910) b.vr válasza pilóta (#33908) üzenetére


b.vr
őstag

Hát nem t'om, én a számítógépeimet sem ahhoz szoktam hasonlítani hogy a maihoz képest mondjuk 10-20 éve milyen nevetségesen gyenge teljesítményt lehetett kapni milyen óriási áron :)

Olyan szempontból realtíve nem drágák, hogy szinte annyit tudnak mint egy m43 szuperzoom, viszont sokkal kompaktabb méretben, vázzal együtt (persze az áruk is meredekebben fog esni)

De ettől olcsónak (főleg döbbenetesen olcsónak) semmiképp sem nevezném őket (sem ezeket a csúcskompaktokat, sem a m43 szuperzoomokat) Ha döbbenetesen olcsók lennének, már vettem volna :) Így azért ezt a százötven-kétszáz ezret azért inkább másra szánom.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33911) Mercutio_ válasza sasa134 (#33909) üzenetére


Mercutio_
félisten

Milyen Pentaxról váltol, és miért az EM-5 mellett döntöttél?

Ha Pentaxon 35/2.4 bejött neked, akkor vagy Pana 20/1,7, vagy Pana-Leica 25/1,4 (használtan), vagy Olympus M.Zuiko 17/1.8 aztán a kötelező darab 45/1.8 (szintén használtan garival) a neten találsz mindegyikkel készült képeket.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33912) sasa134 válasza Mercutio_ (#33911) üzenetére


sasa134
addikt

K-x-ről váltok (jó sok obival), a méret, a fogás illetve az EVF miatt döntöttem az E-M5 mellett. Emellett a stabi és a gyors AF csak hab a tortán (videó tudás nekem nem fontos).
Igen, a 20 1.7 és a 45 1.8 is a "listámon". A 25 az most biztos nem, egyrészt az ára másrészt lehet a 20 mellé nem nagyon van értelme, talán 17mm mellé jobban. (bár lehet a gyakrolat más mondana). Akkor szerinted (azt vélem kihallani), ne is foglalkozzak a kit zoomokkal mert annyira kompromisszumosak?

Avanti Roma

(#33913) Parci válasza sasa134 (#33912) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

rajzra nincs semmi baj a kitzoomokkal, azt döntsd el, hogy akarsz-e csukódó mechanikásat (olympus). amúgy a legújabb pana 14-42 szerintem elég bitang lett (meg persze a 12-32).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33914) FEDman


FEDman
addikt

Azon gondolkozom, hogy a hamarosan érkező új FF Nikon váz lehet bizonyos értelemben mégis kicsit mirrorless váz lesz?

A legújabb beharangozó videóban 0:25-nél felvillan a szóban forgó Nikon váz.

Itt van ez PS-ben összedobva.

Sok minden nem látszik, egy valami viszont nagyon is, felül ott valami hiányzik. :)
Vagy csak szórakozik velünk a Nikon, vagy ez tényleg egy F3-hoz hasonlóan cserélhető keresős váz lesz. És ha az lesz akkor már sejteni vélem azt is, hogy a hibridsége miben fog megvalósulni. Ebben az esetben szerintem nem csak a hagyományos optikai "feltétek" lesznek elérhetők, de lesz hozzá EVF is. Ebben az esetben nyilván felcsapott tükörrel fog működni. Az új 50/1,8 meg az új dizájnon túl gondolom megkapja majd a kontraszt AF-hez hangolást is.

Viszont ha már lehet rá EVF-et tenni és tud felcsapott tükörrel is üzemelni akkor semmi akadályát nem látom annak, hogy miért ne készítenének pár olyan üveget is hozzá aminek a hátsó lencséje mélyen benyúlik a vázba.
Na egy ilyen húzással a Nikon egy vázban egyesíteni a DSLR és a mirrorless koncepciót.

Na ez nem lenne rossz.. :))

Persze lehet most csak sötétben tapogatózom és a végén valami teljesen más fog ebből kisülni. :U

[ Szerkesztve ]

(#33915) Parci válasza FEDman (#33914) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

wow..!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33916) FEDman válasza Parci (#33915) üzenetére


FEDman
addikt

Persze lehet csak direkt kimaszkolták a keresőt, hogy idő előtt ne látszódjon még minden és nem is lesz cserélhető keresős és csak én vetítettem ki a vágyálmaim ebbe az árnyképbe. :DDD
Reméljük hamarosan bejelentik és akkor majd meglátjuk mi az igazság.

(#33917) .mf válasza sasa134 (#33909) üzenetére


.mf
veterán

Az attól függ...

12-50-tel jön gyárilag, ha kit. Jó tartomány (ekv. 24-100), csak a két vége széleken kicsit életlen és 12mm-en CA-zik. Obi nagy (83mm hossz) (mivel belső zoomos), de a kevés időjárás-álló obi egyike (a 60 macro és az új 12-40 mellett). Kitben olcsón kapni, attól függően, hogy honnan veszed, 40-50k felárát megérheti.

14-42 a PENek kitobija. Kompaktabb, mivel nem csak zoommal változik a hossza, hanem össze is csukható. Asszem 56mm hossz. Élességre hasonló, mint a 12-50 -- kitzoomnak okés, de a fixek továbbra is köröket futnak körülöttük. Nem időjárás-álló. Aprón 20-30k-ért dobálják.

45: hacsaknem mániád a portrézás, egyetlen obinak nem biztos, hogy jó lesz (90mm ekv portrés kistele). Nagyon jó élesség és boké, árához képest optikailag kiváló -- viszont az olcsóságának ára a bajonettet leszámítva full-műanyag felépítés. Ez sem időjárás-álló.

Elég sok obi van még, amik közül válogatni lehet. Ha a lehető legkevesebb obival szeretnél legtöbbet, akkor szvsz:
1/a.) ha elég az ekv. 24-100 és kéne az időjárás-állóság, akkor a kit
1/b.) ha kell hosszabb tele is, akkor váz + Oly 14-150, kb. 100k a használt piaci ára
1/c.) ha befér két obi és nem zavar a cserélgetés: 14-42 + 40-150, kb. 25-30 + 35-45k
2.) ha használod gyengébb fényben is, akkor pluszba a Pana 20/f1.7, kb. 70-80k használtpiaci ár

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33918) Parci válasza FEDman (#33916) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tartok tőle, hogy pontosan így lesz. valahogy nem nézem ki a nikonból a kemény újítást, kapunk évekkel a retró láz beindulása után egy retró formájú nikon dslr-t és helló.. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33919) rumos14 válasza FEDman (#33905) üzenetére


rumos14
nagyúr

hú, nagyon látványos ez a kép.
nekem tetszik a gép, az optika biztos rendben lesz, a lapka már tudjuk, mire képes. nem vágom a miértjét, de ha 300-on f2.8-at tud, akkor a nagylátó végén nem lehetett volna fényerősebb? XZ2-nek itt ugyebár 1,3 FÉ előnye van.
illetve a videó... megint csak 30p, se több, se kevesebb :(((

(#33920) Mercutio_ válasza sasa134 (#33912) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra készülj fel, hogy a követő AF még erősen elmarad a DSLR-ekétől.

25-ös a 20-as helyetti lehetőség, nem mellette gondoltam.
Azt írtad DSLR-en is fixet használtál azért nem foglalkoztam a kitzoomokkal. Nem rosszak, de fényerőtlenek (kivétel Pana 12-35/2.8 és 35-100/2.8 páros, illetve az új M.Zuiko 12-40/2.8 de ezek mind elég drágák)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33921) sasa134 válasza .mf (#33917) üzenetére


sasa134
addikt

Köszönöm Mindenkinek a segítséget! :R Megvizsgálom ezt a 12-50-et jobban, jól menne az időjárásállósága az OM-D-hez. Igazából csak kirándulásra, jobbára városlátogatásra kell a zoom, ott nem szívesen tornászok 3-4 üveggel. Az ekv 100mm vég elég lesz..fényerő meg nem izgat mert nappal kirándulok :)
A 20 1.7 mindenképp jönni fog, streetre, meg beltérre, meg lehet valami fix tele olyan ekv 200-250mm körülre kéne. A 45 nagyon izgat, de tudom, hogy évente kb 3x venném elő :U
A Pentax 50 1.7-et fel tudom csavarni adapterrel, igaz? Mert akkor azt meghagynám, nagy kedvenc az öreg MF-es SMC.

Szóval valószínűleg 12-50, meg a 20.17, pentax 50 1.7, meg MR X olyan 100-125mm körül

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#33922) FEDman válasza Parci (#33918) üzenetére


FEDman
addikt

Sajnos ez a legreálisabb forgatókönyv.

Ettől függetlenül szerintem egy ilyenben lenne fantázia. Főleg a két nagy gyártónak akik láthatóan foggal körömmel ragaszkodnak a DSLR vonalukhoz. Olyan szinten, hogy még csak komolyan vehető belső konkurenciát se mernek nekik állítani. Na nekik egy ilyen megoldás maga lenne a tökély, úgy szállhatnának be a komolyabb mirrorlessek közé, hogy közben mégiscsak maradnak alapvetően a jól kitaposott DSLR vonalukon.

(#33923) schawo válasza sasa134 (#33909) üzenetére


schawo
titán

Ha eddig sem használtál kitobit, akkor ne most fogj hozzá, csalódás lesz. :)

A Pentax 50 1.7-et fel tudom csavarni adapterrel, igaz? Mert akkor azt meghagynám, nagy kedvenc az öreg MF-es SMC.
Igen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33924) hegyimorc válasza sasa134 (#33912) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nálam az E-M5 nem látott kitobit. Ha egyelőre nincs pénz fix sorra, esetleg kipróbálhatod kb egy kitobi áráért a Sigma 30/2.8-t amit árulok. Aztán jöhet fölé a 45/1.8 , alá a 17/1.8 és végül a 30-ast le lehet cserélni a 25/1.4-re :) (nálam kb ez volt a sorrend)

Ha mégis kitobi akkor a 12-50

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#33925) Studi válasza .mf (#33917) üzenetére


Studi
addikt

Még annyit, hogy Pana oldalról a 14-45-öt érdemes keresni, nagyobb, de jó képminőségű. A 14-42-k közül pedig a legújabb, nem power-zoomosról lehet olvasni jókat. Nem rossz a régi, műanyag sem, de abban tapasztalatok szerint nagyobb a minőségi szórás, ki lehet fogni jobb-rosszabb példányokat egyaránt.

(#33926) Mercutio_ válasza sasa134 (#33921) üzenetére


Mercutio_
félisten

A 12-50-et ha nem jön be szerintem árában el tudod adni, ha kitben veszed.

A 20-assal sok dolgot meg lehet lőni, streetre ideális, de DCR-250-t rárakva makrózni is jó, a 45-ös meg olyan mint Pentaxon egy 60-as, kültérben kicsit távolról már egész jól használható.
Teléből csak zoom-ok vannak, vagy Oly 60/2.8 makró, 75/1.8 aranyárban, de adapterrel még a kályhacső is felmegy ezekre a milc vázakra :K

Az 50-es nem rossz obi, de arra készülj fel, hogy a bázistáv miatt - közel vannak a mikrolencsék - minden olyan érzékenysége, ami a szenzorról visszaverődő fények miatt előjöhet felerősödik. Egy öreg 50-es zenitarral bohóckodam annó (utolsó kettő simán, többi DCR-250-nel) de bevallom nem volt türelmem a manuál fókuszhoz :(

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33927) FEDman válasza Mercutio_ (#33926) üzenetére


FEDman
addikt

Régi MF üvegek esetén az eredetihez képest az adapternek köszönhetően még mindig nem változik a bázistávolság. ;)

(#33928) Mercutio_ válasza FEDman (#33927) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, tényleg :B akkor csak szimplán érzékenyebb a szenzor a nem merőlegesen érkező fénysugarakra :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33929) sasa134 válasza Mercutio_ (#33928) üzenetére


sasa134
addikt

:R

Avanti Roma

(#33930) b.vr válasza FEDman (#33914) üzenetére


b.vr
őstag

a videon is ott a felépítmény (meg a nagy fehér felirat), ahogy emeli az arcához, ki is van kockázva
[link]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33931) FEDman válasza Mercutio_ (#33928) üzenetére


FEDman
addikt

Inkább csak kicsit kisebb szenzor/nagyobb pixelszűrűség jobban próbára teszi az obik feloldóképességét.

(#33932) Mercutio_ válasza FEDman (#33931) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meglehet :K az biztos, hogy az APS-C Pentax szenzorhoz képest gyengébben muzsikáltak az öreg manuális üvegek nyitva.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33933) FEDman válasza b.vr (#33930) üzenetére


FEDman
addikt

Oké, de nem egészen vágom, hogy ezzel most pontosan mit is szeretnél mondani? :)

(#33934) b.vr válasza FEDman (#33933) üzenetére


b.vr
őstag

hogy ez inkább azt valószínűsíti hogy a video végén a nézőpont és a trükkös megvilágítás miatt nem látszanak a gép tetején a kezelőszervek, a felirat és a felépítmény.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33935) FEDman válasza b.vr (#33934) üzenetére


FEDman
addikt

Az amit itt mutatsz nekem az semmire nem válasz jelenleg. Ebből jelenleg annyi derült ki számomra, hogy nem jutott eszükbe ezen a reklám videón kereső nélkül fotózást imitálni. :DDD

Ettől még simán lehet az a kereső fix, vagy akár cserélhető is.

(#33936) Studi válasza b.vr (#33930) üzenetére


Studi
addikt

Senki nem állította, hogy nem lesz ott semmi, FEDman csak álmodott egy merészet, hogy cserélhető lesz a pentaprizma esetleg EVF-re. Cserélhető keresőre volt már példa a cég történelmében, szóval nem lenne ördögtől való ötlet.
És igen, ebben a megoldásban akár egy kereső nélküli, hátlapon fotózós megoldás is benne lehet. De csak mint alternatíva.

(#33937) Studi válasza Mercutio_ (#33932) üzenetére


Studi
addikt

Hasonló pixelszám nagyobb érzékelőn jobb végeredményt fog adni, az biztos.

(#33938) Freddy76 válasza sasa134 (#33921) üzenetére


Freddy76
addikt

A 12-50 nagy dög, az omd-hez képest. Olyan, mintha egy sörösdoboz lenne ráerősítve. Azt is érdemes számításba venni, hogy itt más fixezni, mint egy dslr-rel. Nekem 20 és 45 volt, mindkettő kicsi, kabátzsebbe, pelenkázótáskába bőven elfértek, a csere pedig egykezes művelet. A 20-45 faxa páros.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#33939) .mf válasza sasa134 (#33921) üzenetére


.mf
veterán

Igen, ez a kompromisszum a zoomoknál egy fix-sorral szemben: praktikusság és ár vs. optikai minőség, fényerő és méret. (Általában. Az új 12-32 méret szempontjából pont kivétel).

Azért a naplemente utófényeinél már eléggé el tud fogyni a fény a zoomokhoz, de szerencsére az E-M5-ben elég jó stabi van, ha statikus témát fotózol.

Mindenféle tükröshöz készült manuális obi felmegy ebayről filléres adapterrel.

A 20-as nekem egy kicsit sötét ló. Ekv. 40, azaz közel normál; nekem viszont sokszor valamivel szélesebb kellene. A zoommal készült képeknél is feltűnt, hogy 20-on alig lövök, a 17 és a 25 jobban kézre szemreáll nálam. Persze kinek-mi. Én lehet, hogy idővel le fogom cserélni 17/1.8-asra.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33940) sasa134 válasza Freddy76 (#33938) üzenetére


sasa134
addikt

Igen, épp ezt néztem én is, hogy gyakorlatilag adnék egy pofont a MILC-élménynek a 12-50-el. :(
Azt hiszem, a váz után egy 20 1.7 lesz (anno Pentaxon is 35 2.4 volt az első, és mindvégig nagyon kedvel(t)em). De sokat lőttem a 28mm 2.8-al is (Pentax A) , tudom, sokan nem bírják az APS-C 28mm-t de nekem bejött az a gyutáv.
SZóval emiatt talán nekem a 20-as lesz a legjobb kezdő, hogy segítsen meghatározni, mire van szükségem később. Mercutio képei is csak megerősítettek ebben. :K

Lehet csak ügyetlen vagyok, de Pentax DSLR-en nekem nem nagyon ment az 1/30 - 1/40-nél hosszabb záridő kitartása, E-M5-ön ez (ahogy a teszteket olvasom), ez azért a szuper stabi miatt javulni fog, főleg ugye nagylátó irányában. Kíváncsi vagyok nagyon, remélem karácsonyig elmegy a pentax cucc (sírva válok meg tőle , de túl sok, nehéz, kényelmetlen) és jöhet az Oly.

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#33941) schawo válasza sasa134 (#33940) üzenetére


schawo
titán

Jó döntés :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33942) .mf válasza sasa134 (#33940) üzenetére


.mf
veterán

Szép páros lesz az is.

Viszont utazásra (főleg városokba) továbbra is javasolnám, hogy egy olcsó, kisebb zoomot is dobj be a táskába. Főleg este és gyenge fénynél szoktam a 20-ast használni, s sokszor van úgy, hogy nem elég széles, és már nincs hova menni. Ha nappal is csak egyetlen 20-as lenne, városok és belterek kicsit frusztráló lenne. Szvsz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33943) Freddy76 válasza sasa134 (#33940) üzenetére


Freddy76
addikt

A stabi más liga, mint amit megszoktál (bár a pentaxét nem ismerem, de az omd tudtommal köröket ver rá). Beszarás, mennyit megfog.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#33944) Studi válasza .mf (#33942) üzenetére


Studi
addikt

Ezekre itt a 12/2 is! :D

(#33945) .mf válasza Studi (#33944) üzenetére


.mf
veterán

Azt én is elfogadnám -- de az árát is :P

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33946) Studi válasza .mf (#33945) üzenetére


Studi
addikt

Legközelebbi serezésre vigyek? :) Óccsóé' volt. :DDD A 9-18 picit azért olcsóbb, és elég jó alternatíva, persze fényerőben az sem jobb. A 14/2.5 vészmegoldásként nem rossz, 2/3FÉ előnye van kb a kitekkel szemben, és nem drága, ha valaki fix sorban gondolkozik.

(#33947) sasa134 válasza .mf (#33942) üzenetére


sasa134
addikt

APS-C-n 18mm-el elvagyok, nagyobb látószög nem nagyon hiányzott. De biztosan idővel kell valami 14-17mm majd. Mft 20mm szűk lehet városban (bizonyos helyzetekben) - persze ez is szokás kérdése, van aki meg tud lőni úgy is egy épületet 50mm-rel hogy beszarás, én meg már lehet az úttestre hátrálnék és valószínűleg rosszabb kép lenne. :B
Sajna ugye a 17 1.8 kb 2x annyi mint a 20 1.7, nem biztos, hogy megéri a 2x árat ilyen megközelítésben.

Esteleg egy ilyen sor: Pana 14 f2.5 , 20 f1.7, 45 f1.8 ?

Avanti Roma

(#33948) Parci válasza sasa134 (#33947) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a sor is teljesen jó. de leginkább jó a koncepciód, hogy a 20-as után meglátod, hogy merre tovább. azt amúgy is mindig el lehet adni. nagylátó helyett meg érdekes lehet akár egy lx-3/5/7 vagy az új 12-32 is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33949) .mf válasza Studi (#33946) üzenetére


.mf
veterán

"Legközelebbi serezésre vigyek? :) Óccsóé' volt. :DDD"

Srácok, javaslom a következő sörözést valami város széli erdőben rendezzük. Ki hoz ásót? :DDD

Már nem fér fel a listámra. Samyang 7.5/f3.5, Pana 12-32, Oly 17/f1.8, Pana 25/f1.4, Oly 45/1.8, már ez is kész anyagi csőd, az üzente a Jézuska :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33950) rbalint88


rbalint88
addikt

No akkor én is bedobnék egy koncepciót a közösbe: nekem most 12-50, 45-150 és fix 17 van, (a 45-öst pedig használja egészséggel TayRol, nekem most csak porosodna), aztán gondolkodom, hogy a két zoomot be kellene cserélni egy superzoomra, csakhogy: 14-150-ben nincs stabi, az annyira nem jó G3-ra emiatt. Régi 14-140 nagy-nehéz, szintén nem annyira élném. Ott az új 14-140, azt megpróbálnék olcsón szerezni, legrosszabb esetben veszek másik 12-50+45-150 párost, ha nem jön be. Az új 14-140 tetszene méret és súly szempontból, csak valahogy a 12-es vége (és néha a makró) hiányozna a 12-50ből, viszont cserélgetés nélkül meglenne a túrázós felállás. aztán majd idővel, ha megint helyreáll a világbéke, jön újra egy 45/1,8, csak már fekete :P

sasának javaslom a 17/2,8-at is szerintem abszolút vállalható a képe és elég olcsón van, azt is el lehet sózni árában kb mindig -és most indexen került fel egy pm-1 vázzal, elég jó vétel annyiért, még tartaléknak is megéri megvenni szvsz.
Illetve a 12-50 se olyan nagy a huhogás ellenére, viszont elég sokoldalú obi és ekv 24-ről indul, szóval na. :) én adnék neki egy esélyt, ha kell zoom és ha elég az 50-es vég.

.mf: majd kap katit a sörébe és akkor vérengzés se kell legyen :P

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.