Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33951) TayRol válasza rbalint88 (#33950) üzenetére


TayRol
veterán

köszi mégegyszer! :)

(#33952) sasa134


sasa134
addikt

Köszönöm mindenkinek a tanácsot, nincs más hátra, irány a pixel-peeper, meg dslr-forum.de (ahol van tükör nélküli élet is) - aztán kitalálom a hogy-smintet. De az OM-Dváz meg a 20 1.7 egyelőre biztosnak tűnik, aztán meglátjuk. Köszönöm, ha túlleszek a Pentax cumón és megvan a motyó, majd beköszönök egy-két képpel :R

Avanti Roma

(#33953) .mf válasza sasa134 (#33952) üzenetére


.mf
veterán

S honnan tervezed venni?
Idén én is tervezem (már egy ideje), körbenéztem már a boltokat Európában, lehet pár tippem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33954) sasa134 válasza .mf (#33953) üzenetére


sasa134
addikt

használtan venném, elsősorban a dslr-forum.de aprójáról, mivel Németo.-ban élek. E-M5 vázak pár ezer (4-5-6e) expoval úgy 550-700Eur közt mennek.

Avanti Roma

(#33955) arn


arn
félisten

A 20as egy baromi jo latoszog, en nem ereztem a nagylato hianyat. Jo es olcso kombo a 45ossel. A fixes stab hab a tortan - csak ff meretu lapka kel versenyre azzal, amikor 1/10s mellett fotozol a 20assal. Statikus temat persze.

A 25os melle viszont kell.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33956) madgie válasza arn (#33955) üzenetére


madgie
titán

A 20/1.7 minden túlzás nélkül életem legjobb objektíve. Mindezt minden hibája ellenére (lassú és traktor AF, nincs C-AF).

És én hülye eladtam...

TayRol: nemtom, szerintem itt az AF motor hangja és lassúsága miatt lőtték ki.

[ Szerkesztve ]

(#33957) TayRol válasza madgie (#33956) üzenetére


TayRol
veterán

az, hogy van-e c-af mitől függ?

(#33958) .mf válasza sasa134 (#33954) üzenetére


.mf
veterán

Küldtem pü-t, remélem hasznodra lesz ;)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33959) sasa134 válasza .mf (#33958) üzenetére


sasa134
addikt

Köszönöm - igen és ment re-pü :R

Nézegetem a flickr pana 14mm 2.5 pool-ját, hááát, vannak itt nagyon tisztességes fotók. Szimpatikus kis palacsinta. Jó, a bokeh nyilván nem olyan meghatározó mint a 20-ason, de bőven vállalható. Élességgel sincs baj, bár jó lenne látni, melyik kép milyen rekeszen készült. nagyon lágy lehet ez 2.5-ön? Mikor karcol - valakinek tapasztalat vele? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#33960) gorgo válasza rbalint88 (#33950) üzenetére


gorgo
őstag

vedd csak meg az új 14-140-et ha nem jön be megalkuszunk!

Studi: igen, legközelebbi sörözésre jó ötlet a 12-es az még amit nem láttam élőben. Hál' istennek, azért nem viszket a tenyerem... :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33961) Tin_Shield válasza sasa134 (#33959) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Majd' egy évig 14-20-45 trióm volt E-M5-re, nagyon korrekt kis objektív a 14-es palacsinta. Nyitva is bőven vállalható minőséget produkál szerintem, rekeszelve kicsit javul a széleken/sarkokban, f4-f8 között a legjobb.

(#33962) schawo válasza sasa134 (#33959) üzenetére


schawo
titán

A pana és oly MFT obikról nyugodtan állítható, hogy nyitott rekeszen is karcolnak, nem kell őket rekeszelni. Ez talán a legnagyobb előnye a rendszernek. Az 1,7 az 1,7, a 2,5 az 2,5, nem csak valami marketingrizsa.

(#33956) madgie
Bizony, a 20/1,7 megkerülhetetlen. Azzal kell kezdeni az mft rendszert, és köré lehet építkezni. A méret/fényerő/képminőség/ár összevont kategória legjobbja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33963) rbalint88 válasza gorgo (#33960) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha látnám azt, hogy a 12-50 és a 45-150 árából kijön az új 14-140 úgy, hogy nem kell hozzátenni, nem gondolkoznék sokat. De mivel még + 20-50e ahhoz képest, egyelőre tipródom.

(#33964) arn válasza madgie (#33956) üzenetére


arn
félisten

En most adtam el :-) most a 25 az alapobi. De kell melleje egy nagylato.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33965) TayRol válasza madgie (#33956) üzenetére


TayRol
veterán

a lassúságra tippeltem volna én is.

(#33966) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

hejj, de jó mérete van! kell.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33967) TayRol válasza Parci (#33966) üzenetére


TayRol
veterán

nekem mérettől függetlenül is begyere.

(#33968) Tulku válasza Parci (#33966) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyon összeszedettnek tűnik ez az oly kompakt, egyedül a 2,8 indulót sokallom...

De...

Úgy látom az irány nagyszerű, szerintem 1 éven belül kijön az az evf-es kompakt amire lecserélem a kis lx7-et (lx8?)

(#33969) Mercutio_ válasza Parci (#33966) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kell-kell, de melyik? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33970) Studi válasza arn (#33964) üzenetére


Studi
addikt

Jah, hitvita, kinek az ekv 40mm, kinek az ekv 50mm. Azért nem sok rendszer mondhatta el ilyen "fiatalon", hogy két ilyen zseniális alap közül választhattak a használók! :R :)

(#33971) sasa134 válasza Tin_Shield (#33961) üzenetére


sasa134
addikt

köszi Tin_Shield, schawo

dslr-ről átnyergelve azért ez (is) furcsa lesz, ott azért minimum 1-et rekeszelni kellett, de ugye sok üvegnél f8-on jön meg csak az élet. Örömteli, hogy ezek valóban fényerős üvegek és ténylegesen kihasználható a gyorsaságuk :R

Avanti Roma

(#33972) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

van ott egy gyanús gomb, a ??? jelű... mások is azt tippelik, hogy a kereső kioldója. reménykedjünk :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33973) FEDman válasza sasa134 (#33971) üzenetére


FEDman
addikt

Nekem a váltás után kellett egy kis idő, mire megszoktam/kinőttem a biztos ami biztos alapon rekeszelek egy kicsit DSLR mentalitást. :)
És itt nem csak arról van szó, hogy a rendszer mFT objektívek jellemzően már nyitott rekeszen is szépen dolgoznak, hanem ehhez még hozzájárul, hogy a kontraszt AF is sokkal pontosabb. Még nagyobb tárgytávon se nagyon van jelen a DSLR-ekre jellemző apró AF pontatlanság.
Az például itt nem probléma ha véletlen nyitott rekeszen felejti az ember a gépet. Eleinte csak tévedésből lőttem a 20/1,7-essel tájképet nyitott rekeszen. Csak utólag vettem észre, de legnagyobb megdöbbenésemre teljesen használható lett a kép. Ehhez a jó obin túl kellett az AF pontossága. És ezt stabilan hozza a gép.
Többek között ez az egyik oka annak, hogy ma már nem vágyom vissza DSLR rendszerbe. Mostanra már nagyon megszoktam az efféle stabilitást. :)

(#33974) madgie válasza Parci (#33972) üzenetére


madgie
titán

Ez csak egy Nikon, mi izgalmas ebben? :DDD

(#33975) FEDman válasza Parci (#33972) üzenetére


FEDman
addikt

Egyet mondok neked, DFinder! :D

És eddig is látni véltem, de a legutóbbi videón már egyértelműen látszik is, hogy az új AF-S 50/1,8 a régi AIS obik megjelenésére fog hajazni. Vagy legalábbis az a jellegzetes króm gyűrű ott lesz ezen az obin is, amit anno annyira szerettem. Mind funkcionális, mind esztétikai szempontból egy remek dolog. :)

Még jó hogy most írtam le, hogy már nem vágyom vissza DSLR-re, mert hosszú évek óta épp ez az a DSLR amit először várok újra érdeklődéssel. :DDD

(#33976) Parci válasza FEDman (#33975) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bakker, és itt figyelnek az ai-s dögök a polcon :DDD

á, amúgy nekem ez az egész már nem pálya, azokat is inkább eladni kéne végre :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33977) Mercutio_ válasza Parci (#33976) üzenetére


Mercutio_
félisten

Viszont, ha új életre kelnek ezzel a vázzal, akkor várd meg az eladással, hogy ez kiderüljön és felverje az árakat ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33978) Schanyee


Schanyee
senior tag

Nem tudtok valami olyasmi tokot ajánlani, amibe elfér egy Panasonic G3 meg mondjuk rajta a 20-as fix és vagy a táska pántjára vagy övre csatolható? A hétvégén voltam túrázni és a táskában nyilván nem szerettem tartani a kamerát, mert sokáig tart elővenni, meg néha nem is könnyű. Viszont a nyakamban sem szívesen hordtam, még féloldalasan sem, mert elég könnyen mozgott, ami zavart és gyakran arra kellett figyeljek nehogy egy kőnek ütődjön. Vagy nem érdemes külön ilyent keressek, vegyem meg a legkisebb általános tokot, amibe belefér és övre csatolható, mert nincsen speciálisan kamerához készített verzió ebben a méretben?

Vagy ami még eszembe jutott valami univerzális tok, amiből az objektív kilóg, de rögzíthető bele a kamera és így nem csak 1 objektívvel lehetne használni.

[ Szerkesztve ]

(#33979) Studi válasza Schanyee (#33978) üzenetére


Studi
addikt

Kukkold meg a hirdetésben szereplő két típust. Kicsit lehet, hogy nagyobbak, mint a G3 + 20mm, de legalább egy alapzoommal is kényelmesen belefér a váz.

(#33980) FEDman


FEDman
addikt

Érdekesen alakul a Panasonic első szenzor stabija..
Rengeteg tesztben nagyon gyengének találták a hatékonyságát. Ugyanakkor MLaca is megjegyezte, hogy ilyen téren még nem volt végleges a nála járt GX7. Könnyen lehet az összes többi teszttel is ez a helyzet.

Viszont itt van ez az összevetés. Na itt egészen meglepő eredményeket produkált. Főleg hosszabb (75mm) obival.

Lehet itt már a végleges finomhangolt Pana ibis lett tesztelve?

Ha igen akkor megint nagy öngólt lőtt a Pana ezzel. Mostanra már szinte mindenkiben rögzült/tudatosult, hogy a GX7 ibis-e semmire se jó és ezt utólag már nagyon nehéz lesz helyretenni a fejekben.

(#33981) TayRol válasza FEDman (#33980) üzenetére


TayRol
veterán

nekem a gyenge stabival is kell a gx7, ha meg még működni is fog az csak hab a tortán.

(#33982) scarabaeus válasza FEDman (#33980) üzenetére


scarabaeus
őstag

Emmándöfi!

Quoth the Raven "Nevermore."

(#33983) FEDman válasza TayRol (#33981) üzenetére


FEDman
addikt

Nekem még IBIS nélkül is kellene a GX7. :D

Ettől függetlenül örülök ennek a tesztnek. A 20-assal itt se volt túl meggyőző, de őszintén szólva a látószöge miatt a 20-ashoz én sose igényeltem a stabit, teljesen jól elvoltam nélküle eddig is. A 45-össel már nem lenne hátrány, de azzal is meglőttem eddig is mindent stabi nélkül. Az mZuiko 75/1,8 az eslő olyan mFT obi ami mellett már szinte biztos fájna a stabi hiány, de ezzel az obival meg meglepően jól teljesített itt a GX7.

No persze egy teszt nem teszt. Főleg a stabi esetében rengeteg a szubjektív tényező. Az se mindegy kinek a kezében van a gép, de még az se mindegy, hogy épp milyen idegállapotban van, hány kv-t tolt be pl. teszt előtt. :DDD
Ezen felül az se mindegy adott gépen ki mennyire találja meg a stabil fogást. Jelen esetben pl ez a csóka ahogy nézem bal szemes volt. Ez a GX7 esetében elsőre azt gondolná az ember, hogy direkt kényelmetlen is lehet. Más szempontból viszont az is lehet, hogy egy sarokba helyezett keresős gépnél egy balszemes ember a gépet jobban meg tudja támasztani a fejével, mint egy jobb szemes.

Szóval jó volt ez a teszt, de azért még jó lenne még több ilyet is látni több kézből. :)

(#33984) jmakk válasza FEDman (#33983) üzenetére


jmakk
őstag

De a legjobb lenne saját kézből tesztelni a saját GX7+Oly 75mm kombómat. Ilyeneket szívesen álmodik az ember! :D

(#33985) Lassú Víz válasza Schanyee (#33978) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A csak öv nem jó. Kifordul és idétlenül húzza az egyik oldalt lefele. Egy egyszerű case logic táskát használok hasonló célra. (Választásnál vittem magammal a gépet obival és ebbe fért bele úgy, hogy pont jó legyen.)
A lényeg, hogy a hátizsák mindkét vállpántján átfűztem a fotós táska vállpántját rövidre állítva, ez tartja a gép súlyát. A hátizsák övpántja pedig a fotós táska övbújtatóján van átfűzve, az meg megakadályozza, hogy előrehajolásnál lengjen az egész cumó. Az oldalzsebekben elfér a tartalék akku, lenspen, memóriakártya. Többre meg egy átlag kiránduláson nincs is szükség.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33986) schawo válasza FEDman (#33983) üzenetére


schawo
titán

Ez is első csomagból származó készülék, régóta teszteli.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33987) Studi válasza schawo (#33986) üzenetére


Studi
addikt

Nem emlékszem pontosan, MLaca cikke mikori, de szept. közepén volt egy firmware update a GX7-en. Bár hivatalosan nem nyúltak a stabihoz, azért ki tudja, nem mindig csak az változik egy fw update-nél, amit kiírnak.

(#33988) Schanyee válasza Studi (#33979) üzenetére


Schanyee
senior tag

Köszi, ezek most nem játszanak, ilyesmim van jelenleg is. Belefér a G3, rajta a 20-as és mellé éppen elfér a 100-300, bár az enyém csak vállra rakható. Ha már így nézem a linket, a hirdetett E-P1 a G5-höz képest (ha jól emlékszem neked olyanod van) mennyire visszalépés?

Lassú Víz: neked is kösz az ötletet, valami hasonlóra gondoltam én is, csak azt nem tudtam hogy az övtáskás nem igazán nyerő megoldás. Bár egyelőre ez a táskás sem igazán nyerő, mert a táskámnak nincs övpántja. Válószínűleg az lesz, egyik alkalommal bemegyek valami 1-2 táskás boltba, hátha megtetszik valamelyik kialakítás.

[ Szerkesztve ]

(#33989) scarabaeus válasza FEDman (#33983) üzenetére


scarabaeus
őstag

"jó lenne még több ilyet is látni több kézből"
A Luminous Landscapesével kettő, és igen, jó lenne még pár.
Akárcsak a 14-42x esete, az is érdekes ügy volt, még a GX1 kapcsán, teszteltek akkoriban abból is berázóst, nem berázóst.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#33990) madgie válasza scarabaeus (#33989) üzenetére


madgie
titán

A Panasonic olyan, mint a Kinder tojás... nem tudod, mit kapsz, míg ki nem bontod :)

(#33991) .mf


.mf
veterán

Oly kompakt 250/f5 tükörobi szabadalmi bejegyzés.

Bár a tükörobi kivitel nem a legjobb, de ebből lehet egy sokak által várt tele -- méghozzá nagyon kompakt méretben (ránézésre akkora, mint a 14-42 kitzoom, ha méretarányos a rajz).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33992) Parci válasza .mf (#33991) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon patent kis obi, és az is, hogy az olympus mérnökök azóta is e-pl1-et nyúznak. nyilván úgy vannak vele, hogy a kretén marketing bekérte az e-pl3 és e-pl5 "fogású" vázakat és megcsinálták, oké, de maguk között azért nagyon jól tudják, hogy az utolsó normálisabb fogású és használható kis pen az e-pl1 volt... :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33993) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

amúgy minél többet nézegetem az új oly kompaktot a camerasize-on, annál inkább úgy érzem, hogy tökéletes lett méretre, kialakításra. kicsit rondábbak a lekerekített élek az e-m5 határozott vonalaihoz képest, ezért mondjuk kár. úgy is mondhatnám, ha osztályozni akarnám az új gépet kinézetre, hogy stílus: 1

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33994) Studi válasza .mf (#33991) üzenetére


Studi
addikt

:C

Járatlan vagyok tükörobi témában: van belőlük AF-es is? Én csak az ősi oroszokat láttam még élőben.

(#33995) rumos14 válasza Studi (#33994) üzenetére


rumos14
nagyúr

eddig csak ez: [link]

(#33996) schawo válasza Parci (#33992) üzenetére


schawo
titán

Nálam a PL1 állandó darab marad.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33997) .: JuSzT :. válasza schawo (#33996) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Most télire kéne nekem is egy. Bánom hogy eladtam 20e Ft körül...

(#33998) |AP|


|AP|
veterán

Az új 12-32-t itt is nagyon dicsérik. Nagyon izgat ez az obi és igazából a GM1 is tetszik. Ejj, ha kapott volna egy EVF-t, akkor nem sajnálnám rá a nagyobb összeget sem.

(#33999) .mf válasza Parci (#33992) üzenetére


.mf
veterán

Ki tudja, hány éves rajz az már ;)
Meglátjuk, hogy mi sül belőle ki. Ha igaz a rajz, végre natívra átméretezett, tehát nagyon kompakt obi, nem pedig egy APS-C, FF-hez tervezett és utólag adapterezett darab. Elvileg kevés üveg kell a tükörobikba, tehát akár egészen olcsó is lehet (elméleti síkon persze). CA-ra nem túl hajlamos. Ellenben bokéja nem túl szép.
Nekem elég a 40-150, s az is elég olcsó; de ki tudja, lehet, hogy asztrofotózáshoz (már amennyire 250-nel lehet) egy olcsó, kompakt, viszonylag fényerős (más tükrösöket csak f6.3 és 8-asokat láttam) alternatíva.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34000) schawo válasza .mf (#33999) üzenetére


schawo
titán

Nem túl szép. Haha:))

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.