Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33151) Lassú Víz válasza Studi (#33148) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ja. Egy enyhe zabszem próbát kiálltam volna amikor próbálgattam az E-M1 tapinapon a bolt előtt, hogy miként viselkedik az 50-200-zal. :))

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33152) Studi válasza .: JuSzT :. (#33149) üzenetére


Studi
addikt

A 200-as kezdő szerintem ehhez már hosszú, azzal inkább madarakra vadászom.

(#33153) .: JuSzT :. válasza Studi (#33152) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ahogy régebben említetted, ha azzal fotóznál emberre, azt sem venné észre hogy a kerületben vagy :D

(#33154) Studi válasza .: JuSzT :. (#33153) üzenetére


Studi
addikt

Ezt azt hiszem valaki más írta, de jogos. :DDD

Amúgy nem, portréra az már tényleg nagyon hosszú, lapos lesz tőle az arc, nem az igazi. Persze ki mit szeret, de nekem az ekv 100-150 (max 200) körüli táv tetszik leginkább erre a célra.

(#33155) .: JuSzT :. válasza Studi (#33154) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nem nem :D

Én ember fotózásra nem kifejezettem az arc portréra gondoltam, hanem egy sima érdekes figura, szép gyerek, pofáraesés bringával, ilyesmi

[ Szerkesztve ]

(#33156) gorgo válasza Mercutio_ (#33146) üzenetére


gorgo
őstag

Igen, én észre vettem, de mivel ezek beállított (műterem, sminkes, öltöztető, anyámpicsája) képek nem pedig spontánok, szal mindegy.

Az "utcai" fotózás meg hát, nem az igazi telével. Persze az emberek nagyobb része parás amiatt, hogy közelről kell lőjön (én is). Ráadásul nem is egyszerű, mert ha észre veszik hogy fotózol, ugrott is a téma, szal gyorsan, begyakorolt mozdulatokkal vagy 'rejtve' kell lőni. Nomeg persze pofátlannak kell lenni, mese nincs.

Amúgy azt vettem magamon észre, hogy az utóbbi 1-2 évben gyökeresen megváltozott a viselkedésem akkor ha engem fotóznak. Addig a tömegre jellemző nem szeretem ha fotóznak hozzáállással viszonyultam (de legalább nem voltam agresszív), mostanság már cseppet sem zavar! Mily meglepő, újabban mintha jobb képeket készülnének rólam...
Kár, hogy az utcán lődörgő emberek 99%-a beteg módon viszonyul a fényképezéshez. Nem szeretem az USA-t, de az egyik ok amiért szívesen elmennék oda, hogy ezt leteszteljem, hogyan viszonyul ott az utca embere ha fotózzák.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33157) rbalint88 válasza gorgo (#33156) üzenetére


rbalint88
addikt

8 napon túl gyógyulóan vagy rács mögé juttatóan. kb.
a másik eset a kis pöcs/pics, aki meg pózol, de az megint nem természetes.

(#33158) Mercutio_ válasza gorgo (#33156) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mondjuk lelőnek? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33159) Freddy76 válasza Mercutio_ (#33158) üzenetére


Freddy76
addikt

Jogeset, mai napig előkerül adatvédelmi, személyiségvédelmi előadásokon: apuka anyuka válnak, anyuka teljesen meghülyült, és nem engedte apukát a gyerek közelébe. Anyuka tényleg pszichopata volt, eljátszott az agresszív fúriától kezdve a haldokló angyalig mindent. Apuka nem mehet a gyerek közelébe, mert ekkor anyuka terrorizálja (lelkileg) a teljes környezetét, a gyereket is. Amúgy viszont nem foglalkozik a gyerekkel. Anyuka anyukája (nagymama) bízva a gyermek (nyolc éves) érettségében, megbeszéli vele, hogy találkozhat apukájával, de anyának (a nagymama lányának) egy szót sem. Találkoznak a belvárosban, öröm, boldogság sírás. A jelenetről egy fotó megjelenik egy "utcai lesifotós" blogjában, ismerős észreveszi, anyuka megtudja, óriási botrány, a gyereket bezárja a szobájába napokra. A bíróság nem sokkal később az apukánál helyezi el a gyereket, sőt, anyuka még nem is találkozhat vele felügyelet nélkül, merthogy pszichopata, de azért apuka beperli a fotóst, aki el is veszíti a pert: nem a környezetet fotózta ugyanis, a fotó tárgya két felismerhető ember volt, a fotó kifejezetten az ő ábrázolásukra készült. Ez még nem baj, de ezt a fotót publikálta.

Nem tudom elfogadni, hogy az utcán fotózzanak direkt engem, és azt publikálják... Azzal persze nincs bajom, ha valaki lefotózza a Fröccsteraszt, ahol én is ott vagyok, de ha az a kép tárgya, hogy nyolc fröccs után kissé összeakadt szemekkel iszom a kilencediket, és a fotós ezt lefotózza, és közzé is teszi, akkor szarjon sünt, tuti beperelném. A fotózz.hu tele van alkeszekről és hajléktalanokról készült, a "művésziesség" jegyében fekete-fehérre alakított, kissé túlkontrasztos képekkel. Merthogy az milyen mélyenszántó meg művészi meg elgodnolkodtató meg hű. Ez is kissé hányiner.

Szóval itt tudni kellene a mértéket. Persze ezt nem a jelenlevőknek írom, csak ez a véleményem.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#33160) bb0t válasza Freddy76 (#33159) üzenetére


bb0t
senior tag

Szerintem nem azzal van baja a legtöbb embernek ha lencsevégre kapják hanem, hogy hol és milyen célból fog ez megjelenni... kb olyan mint ha a személyes adataimat felhasználnák.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#33161) Studi válasza .: JuSzT :. (#33155) üzenetére


Studi
addikt

:DDD A memóriám nem (sem) a régi már. :DDD

(#33162) Studi válasza Freddy76 (#33159) üzenetére


Studi
addikt

Vizet prédikálsz, de fröccsöt iszol? "Mit fotózol? Ne fotózzá'!" :DDD

(#33163) Freddy76 válasza Studi (#33162) üzenetére


Freddy76
addikt

Klasszikusokat csak pontosan, ha kérhetem: "Mit fotózol? Ne fotózzá'! Bazmeg"

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#33164) rbalint88 válasza Freddy76 (#33159) üzenetére


rbalint88
addikt

"Azzal persze nincs bajom, ha valaki lefotózza a Fröccsteraszt, ahol én is ott vagyok, de ha az a kép tárgya, hogy nyolc fröccs után kissé összeakadt szemekkel iszom a kilencediket, és a fotós ezt lefotózza, és közzé is teszi, akkor szarjon sünt, tuti beperelném."

ugyan már, akkorra kezd el szétakadni és egyenesbe jönni :P

(#33165) schawo válasza Freddy76 (#33159) üzenetére


schawo
titán

Ezért fotózok magamnak, és nem teszek közzé semmit. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33166) gorgo válasza Freddy76 (#33159) üzenetére


gorgo
őstag

Hú, bazz, akkor most gyorsan, mielőtt Freddy maci meglátja, leszedek pár képet a flickerről! ;]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33167) Mercutio_ válasza Freddy76 (#33159) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jogos :K a történet meg szép kerek, momentán én is tudnék egy "megható" sztorit, de inkább majd élőben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33168) madgie válasza Freddy76 (#33159) üzenetére


madgie
titán

Tehát összességében egy idegbajos nőszemély miatt nyírjuk ki a street photography-t. Valóságos, komolyan, mindig a nők miatt van minden :D

(#33169) Freddy76 válasza madgie (#33168) üzenetére


Freddy76
addikt

Natessék, keletiek megint értik a lényeget :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#33170) Lassú Víz válasza wavrekordz (#33026) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nehéz szülés vagy csak elkeveredett az értesítésem?

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33171) Mercutio_ válasza madgie (#33168) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33172) Studi válasza Lassú Víz (#33170) üzenetére


Studi
addikt

Még én sem kaptam visszajelzést, gondolom nincs kitalálva, hogy legyen pontosan. :)

(#33173) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Nem tudom ismeritek-e, mindenféle régi üveg MILC vázakon.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33174) eeXaa válasza madgie (#33141) üzenetére


eeXaa
addikt

..jájj fón?

(#33175) Mr.Csizmás válasza Mercutio_ (#33171) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pwntz

avataroddal együtt :D :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#33176) Dare2Live válasza Freddy76 (#33159) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ohát mostmég szabadság, lazaság van jövőre nem csak a publikáláshoz ahoz is hozzájárulás kell, hogy kattingathass.

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33177) neevous


neevous
tag

Jut eszembe, nem iktatunk be valamikor egy sorozest? Freddynek ugyis logok meg sorrel. :)

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#33178) Freddy76 válasza neevous (#33177) üzenetére


Freddy76
addikt

Kettővel, plusz kamatok, de ki számolja :D ?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#33179) schawo válasza Dare2Live (#33176) üzenetére


schawo
titán

is, nem is

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33180) MrChris


MrChris
nagyúr

Érdekes ez az összehasonlító videó, a GH2 mennyivel élesebb képet rögzít u.azon bitrátán mint az 5DMK3. Csak sajnos a színek, főképp a sárgák, a sárga nárcisz jóval gyengébb.

(#33181) HollyBoni válasza MrChris (#33180) üzenetére


HollyBoni
veterán

Persze, GH2/GH3 összes Canon DSLR-t veri részletességben, élességben. (GH1 is jó párat) Najó az 1DC-t 4k-ban nem. Nekem is az a bajom hogy a Canon színek szebbek, de sokat ki lehet hozni utómunkával a GH szériából is.

Néztem teszteket, 5D RAW videóban éri utól a GH szériát élességben. :))

[ Szerkesztve ]

(#33182) bb0t


bb0t
senior tag

Megvan a gép, beléptem a 4/3-osok klubjába :C köszi mindenkinek a tanácsokat! :R

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#33183) TayRol válasza bb0t (#33182) üzenetére


TayRol
veterán

gratula, jó fényeket! :)

(#33184) FEDman válasza MrChris (#33180) üzenetére


FEDman
addikt

Ez egy elég régi, de igen jó összevetés. Ennek ellenére a színeket itt összevetni teljesen felesleges és félrevezető. Ha megnézed itt kiderül, hogy Nostalgic képstíluson volt a Pana. Az meg egy szándékosan színekben eltolt, barnított móka.

GH2 Standard

GH2 Nostalgic

(#33185) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

mai felfedezésem, hogy a ricoh gxr + p10 szinte hajszálra akkora, mint a fuji x10. a fujinak mégis sikerült egy keresőt + manuális zoomot + nagyobb szenzort beletennie, ami klassz. a ricohnak meg rendes ergonómiát. istenem, de jó lenne a gxr vázban az x10 "agya és szeme"...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33186) MrChris válasza HollyBoni (#33181) üzenetére


MrChris
nagyúr

A hackek nem csak a bitrátát húzzák fel, hanem javítanak ezen a téren is, a részletességen. A GH3 gyári firmwareje nemtom hogy tudja e ezt a ficsőrt, még lehet, hogy nincs is hozzá hack :)

(#33187) MrChris válasza FEDman (#33184) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mi a facér kellett úgy csinálnia a felvételt? Pedig jó összehasonlítás lenne. Volt GH2-m és még mindig rohadtul tetszik a videója. Viszont fényképileg az OMD. :)) A kettő együtt lenne faja ;]

(#33188) HollyBoni válasza MrChris (#33186) üzenetére


HollyBoni
veterán

Csak a bitrátát húzzák fel, az javít mindenen. Van még pár ficsőr, nincs fél órás limit is stb, de a bitráta a fő. (Nekem is GH1 van) GH3-hoz nincs hack, de 72Mbps videót tud hack nélkül, simán utoléri a GH2-t hackelve szvsz és nekem még a képi világa is jobban tetszik. Na meg ugye ott az 1080p 60fps 50Mbps bitráta mellett.

[ Szerkesztve ]

(#33189) MrChris válasza HollyBoni (#33188) üzenetére


MrChris
nagyúr

ebben tévedsz, a kódolási folyamatba is belenyúltak! Ettől olyan szuper! Én ezt a heket használtam:

www.personal-view.com/talks/discussion/3337/gh2-flow-motion-v2-100mbps-fast-action-performance-reliability-for-class-10-sd-cards/p1

(#33190) Mercutio_ válasza neevous (#33177) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kedd, szerda nem játszik, Freddy76 csütörtöki palacsintazos népeket rá lehet venni, hogy inkább jöjjenek sörözni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33191) HollyBoni válasza MrChris (#33189) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hát, ha átnézed a ptool-t, főleg csak bitráta és GOP szám van. Vagy mit jelent pontosan a kódolási folyamat?

(#33192) Freddy76 válasza Mercutio_ (#33190) üzenetére


Freddy76
addikt

Á, azok nem isznak, meg marha nagy fényképezőgépeik vannak, és velem ellentétben nem félnek használni. Necro kiteszi a portrémarkolatos d90-et a 70-200-zal, és meg is telt az asztal...

De meg lehet kérdezni, persze :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#33193) rbalint88 válasza Freddy76 (#33192) üzenetére


rbalint88
addikt

még az a szerencse, hogy a fröccsterasz legalább bezárt, lehet rendes helyre menni :P

(#33194) MrChris válasza HollyBoni (#33191) üzenetére


MrChris
nagyúr

ezt pontosan meg nem tudom mondani, de értem ez alatt, hogy nagyjából nincs blokkosodás, ami szimplán bitráta emeléssel nem szokott 100%-ig eltünni. Pl a fentebb linkelt tesztvideóban a canon hiába u.o. emelt bitrátán dolgozik mégis észrevehetően blokkosodik és kevésbé éles. Meg a Flow Motion v2 leírásában is az lenne, hogy megpiszkálták...

[ Szerkesztve ]

(#33195) MrChris válasza HollyBoni (#33188) üzenetére


MrChris
nagyúr

ja meg a gh2-n hackkel ment a 60 fps :) jött is belőle rendessen az adat 100-140mbittel :))

(#33196) HollyBoni válasza MrChris (#33195) üzenetére


HollyBoni
veterán

1080p-ben? :Y

A blokkosodás asszem a gop (group of pictures) -hoz kapcsolódik. Szerintem csak ezt és a bitrátát lehet piszkálni.

[ Szerkesztve ]

(#33197) MrChris válasza HollyBoni (#33196) üzenetére


MrChris
nagyúr

Bizony nem 1080p hanem csak interlaced. 720p/60 viszont megy.

(#33198) madgie válasza HollyBoni (#33196) üzenetére


madgie
titán

Nem-nem, a fejlesztői résznél a quantization tables-t, meg hasonlókat is lehet piszkálni a PTool-ban (azért ott, hogy mi, kocajúzerek ne piszkáljunk hozzá, mert nem úgy működik, mint a bitrátabuhera, hogy csak hasra átírjuk). Az GH2 tömörített videót tud csak ugyi rögzíteni, ahol millió összetevője van annak, hogy spóroljanak a hellyel, itt a szokásos bitrate, IPB frame és GoP mellett arra mentek rá, hogy lehetőleg minél kevesebb blokkosodás és más digitális hiba legyen, nem csak az Intra frame-eknél. Hogy ezt pontosan hogyan csinálják? Kérdezz mást, nem vágom én ezt a H.264 oldalt :)

(#33199) gorgo válasza neevous (#33177) üzenetére


gorgo
őstag

De,de sörözést/fröccsözést akarunk! Az előzőn nem tudtam ott lenni, és szénné akarom lőni a részeg pofátokat, hogy aztán befizessek egy óriásplakátra valami forgalmas helyen... Na jó meg lehet majd vesztegetni valami finomsággal!

OFF: egyébként meg a mai társadalom (és egyének) 'érettségét', 'felelősségvállalását' (=tudattalanságát) is mutatja ez a hozzáállás a fotózáshoz. Ha zavar hogy részegen kapnak lencsevégre, vagy kilátszik rózsaszín alsógatyád a lehúzott slicceden, vagy egyéb gázos dolog, akkor tegyél róla, hogy ne így legyen. Ha meg így volt, akkor fogadd el. Tkp. ilyen esetekben a perelőnek/hőzöngőnek (fotó alanyának) saját magával van baja, saját tökéletlenségét, gázos voltát nem képes elfogadni, és ezt szépen a fotóson akarja megbosszulni. Ez kérem nem egyéb mint tudattalanság! A jogi baszt most hagyjuk, elhiszem hogy úgy van...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33200) gorgo


gorgo
őstag

A Mercutio_ által linkelt oldalon találtam ilyet, hogy UV-fotózás. Wow, ez még nem is annyira meglepő, hisz csak egy szűrő kell hozzá, de egyik post alján látok egy obi felsorolást:
Zeiss UV-Planar f4/60mm
Lomo Уфар-12 f2.5/41mm
Nikon UV Nikkor f4.5/105mm
Zeiss UV-Sonnar f4.3/105mm
CERCO UV-VIS-NIR f4.1/94mm
Pentax Quartz Takumar f3.5/85mm
Rodenstock UV-Rodagon f5.6/60mm

Ennek eddig milyen jól sikerült elkerülnie a figyelmem! Na nem mintha mostantól erre gyúrnék, csak amolyan érdekességképp...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.