Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32751) vendingo válasza ezisjo (#32749) üzenetére


vendingo
veterán

Lesz velem egy olympus tg620 is :)
Amúgy príma víz alatti képeket csináltunk a héten, medúzák meg minden (valami invázió van, napi 5-10 db-ot láttam) :)
Majd kielemezem őket, hogy valójában milyenek is lettek, aztán feltöltöm valahova, ha jól sikerültek. Eddig csak a gép kijelzőjén láttam a képeket.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32752) ezisjo válasza rbalint88 (#32748) üzenetére


ezisjo
tag

Ez így igaz és érthető. Ha az árat és értéket nézzük a legjobb megoldás a 9-18. Mindegy melyik. Én máig visszasírom a 4/3-os 9-18-at. A 12-60 sem kárpótol.

(#32753) ati3x válasza .mf (#32731) üzenetére


ati3x
senior tag

Nem tom.. Egyszer a helyi MM-ben tapiztam az E-m5-öt.. Hanyattestem milyen pici... És ez előny.. :D Mág várok, ha tovűbb esik az e-m5 ára, olyan 150-160 ezer tartományba, akkor beruházok rá.. Addig E-pl1.. Azt is élvezem.. Jó kis masina, habár igencsak koros konstrukció... Pedig mindig DSLR-t szerettem volna, de kb 2 éve belehabarodtam a MILC-ekbe.. Mert a méret igenis számít! :D

(#32754) ezisjo válasza ati3x (#32753) üzenetére


ezisjo
tag

"...Pedig mindig DSLR-t szerettem volna, de kb 2 éve belehabarodtam a MILC-ekbe.. Mert a méret igenis számít!...!Esetleg 'akciósan' tudok neked adni egy gyönyörű állapotban lévő E300-at. Elég kicsi a mérete. :)

(#32755) rbalint88 válasza Parci (#32750) üzenetére


rbalint88
addikt

álmodozni csak szabad :) 12-nél nagyobbat látónak még sosem éreztem hiányát, azért 12-xx. A 12-50 rövid sokszor, aztán jó lenne cserélgetés nélkül megúszni...

viszont elég hétköznapi helyzetben is kijött, hogy a 14mm még szűk lenne (direkt próbálgattam), viszont a 12mm már pont elég.

[ Szerkesztve ]

(#32756) Parci válasza vendingo (#32751) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyszer 5 percet kellett várnom, mielőtt be tudtam csobbanni a vízbe, annyi medúza volt. amikor bementem, és végre rendesen láttam a víz alatt, akkor láttam, hogy minden tele velük. köbméterenként volt mondjuk 4-5, igazi rajzás, mint a natgeón. nem nagyon tudtam köztük maradni, annyian voltak, de az a pár másodperc is felejthetetlen volt. pulzus + adrenalin az egekben, féltem, de közben pazar látvány volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32757) Parci válasza rbalint88 (#32755) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem baromi ritkán kell hirtelen egy nagylátó. arra általában van idő. úgyhogy 14-140 és akár egy előtétlencse is jó megoldás. 12-120 esélytelen. érted, lehetne akkor például a 7-14 helyett 7-70 :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32758) rbalint88 válasza Parci (#32757) üzenetére


rbalint88
addikt

akkor marad a mostani felállás vagy 14-140 és meggörbítem a teret, hogy beleférjen a képbe :DDD

7-70: biztos megoldható. én nem vagyok a torzításkorrekció ellen, legyen az hw vagy sw... az megint más kérdés, hogy érdemes-e. a 12-es kezdő 90-120 közötti véggel szerintem kevésbé elrugaszkodott, de én nem értek a lovakhoz, csak a csökevényes logikámmal és a felhasználói igényeimmel erre jutottam

[ Szerkesztve ]

(#32759) Parci válasza rbalint88 (#32758) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pedig próbáltam kellően extrém példát hozni, hogy szemléltessem, hogy azért ez nem ilyen egyszerű, hogy 10x zoom és kész. mit szólsz egy 4,5-45 mm-hez? azaz ekv. 9-90 mm. láttál már 9 mm-es rektilineáris üveget fullfreámra?

a 12-60 reális, de szerintem igenis jobban jársz egy 14-140-nel és egy nagylátó előtéttel vagy nagylátóval. vagy samyang 7,5-ös halszemmel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32760) vendingo válasza Parci (#32756) üzenetére


vendingo
veterán

Ez konkrétan hol volt?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32761) rbalint88 válasza Parci (#32759) üzenetére


rbalint88
addikt

értem én a dolgot mester. itt most nem arról van szó, hogy mi megvalósítható vagy mi nem, de egyrészt objektívtervezési ismeretek nélkül nem tűnik megvalósíthatatlannak egy 12-120-as üveg, de a példa kedvéért legyen 12-150, mert az akkor mindkét végén rádob a 14-140-re. én pusztán azt írtam le, hogy felhasználói szemmel mi elégíti ki az igényeimet. és mint rendes felhasználó (ún. egységsugarú user) pont telibefosom, hogy ehhez hány mérnöknek hány álmatlan éjszakát kell végighánykolódnia, hogy megvalósítsa. de amúgy már az első bejegyzésben is ott volt, hogy bilibe lóg a kezem... gondolom, ha olyan egyszerű lenne, más érzékelőméretre megcsinálták volna már, ha rentábilis lenne a koncepció.

offoff: amúgy vicces, hogy egy olyan dologban próbálsz meggyőzni az igazadról/a hibás elképzelésemről, ami eleve elméleti síkon indult, másrészt nem tudom hány hozzászólás óta passzírozzuk a szart arról, hogy ez meg az is lehetne, de arra még nem adtál egyértelmű választ, hogy miért nem megvalósítható a példa okáért egy 12-120-as üveg. de lehet 12-150 is, ha az jobban tetszik. szóval a további ellenpéldákkal dobálózás helyett inkább egy részletes, nem magas lóról letekintő, magyarázó választ várnék, ha mindenképp folytatni akarjuk ezt a témát.

(#32762) .mf válasza Parci (#32736) üzenetére


.mf
veterán

Persze, jó üveg, már az előző is jól teljesített optikailag -- pl. itt van az SLRGear teszt, csúnyán odavág élességben az Olynak és a régi Panának is.

Viszont még az új sem az a kifejezetten kompakt darab. 60.5 × 70.5 mm, 298 g, miközben az új Pana 67 × 75 mm, 265 g, pedig 33%-kal nagyobb szenzorhoz van tervezve. Az én szememben az lett volna a legnagyobb fegyverténye, ha a kisebb szenzorméretért cserébe kisebb és könnyebb obikat kapunk. Ehhez képest...
Másik, amit ugyancsak vártam volna, hogy a szenzor méretét ellensúlyozandó lesznek hozzá kicsi fényerős fixek. Nem éppen így alakult.

Vendingo: miért nem kérted akkor többször kölcsön, szinte mindig ott volt nálam az is :)
Vagy azóta voltál megint?
Ja látom közben, szóval megvolt a második kör is. Milyen jó, hogy ez a medúza-invázió nem akkor volt, nem hiányzott volna...

Rbalint88: s mellé teljesítsen optikailag is jól, ne CA-zzon, ne torzítson 12-n se, ja és olcsó is legyen. Ilyeneket én is álmodok néha :))
Én már egy 12-60 vagy -75 tartománnyal beérném, mint univerzális darab. Ennél hosszabb már ritkán kell, amikor meg igen, olyankor nem akkora macera felcsavarni egy másikat.

Parci: velem lehet beszélni, rendben, akkor legyen 10-100 :DDD

Ati3x: én is :)) pont ugyanezt várom: hogy az E-M5 váz elérje a 150k-t vagy a 12-50-nel kitben a 200k-t. Remélem az E-M1 boltokba érkezésével ez meg is történik (a boltok feltűnően hallgatnak. Voltak ezelőtt -150 USD-s akciók, meg volt E-M5 egy hónapja 700 USD-ért is Neweggen, de azóta visszaálltak az árak. Remélem csak a vihar előtti csend). Jó 30. sznapi ajándék lenne :)) Ha nem, akkor kivárom, hátha lesz Karácsony táján akciósan.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32763) sideburns válasza rbalint88 (#32761) üzenetére


sideburns
aktív tag

Valószínűleg meg lehetne csinálni egy ekv. 12-150-et is m43-ra.
Csak akkora lenne mint egy vödör. (És a fényáteresztése is hasonló lenne.)

"objektívtervezési ismeretek nélkül nem tűnik megvalósíthatatlannak"
:DDD

(#32764) rbalint88 válasza sideburns (#32763) üzenetére


rbalint88
addikt

a lényeg inkább it keresendő, nem az ismereteknél ;)
"...hogy felhasználói szemmel mi elégíti ki az igényeimet. és mint rendes felhasználó (ún. egységsugarú user) pont telibefosom, hogy ehhez hány mérnöknek hány álmatlan éjszakát kell végighánykolódnia, hogy megvalósítsa."

(#32765) b.vr válasza rbalint88 (#32764) üzenetére


b.vr
őstag

túl azon hogy ez a stílus ehhez a mondanivalódhoz nem hozzátesz hanem ha lehet akkor elvesz, lefordítva ez annyit jelent hogy nem kívánod figyelembe venni sem a fizikai,sem a gazdasági realitásokat. Ez pedig egyáltalán nem rendes felhasználói szemmel van, hanem így csak üres fantáziálgatás, zérónullasemmi értelemmel.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32766) nord_ válasza Parci (#32759) üzenetére


nord_
veterán

Maradjunk annyiban, hogy a mondatod első fele - a 12-60 reális - a lényeg. ;) Rbalint nem az első, hanem a nagyon is népes júzerek azon táborába tartozik, akiknek az az ekv.28mm a se hús, se hal kategória. Én is rühelltem ezt a látószöget... ha nagylátó kell, az a nem véletlenül évtizedek óta 'népszerű' ekv. 24mm. Ha pedig nem kell mormális nagylátó, az ekv.35mm adja az univerzális látószöget a legtöbb embernek. Fuji se hasrapacsi alapon hozta ki az X100-at ilyen obival.
Na most ehhez képest van nekünk mikrónégyharmadon 14, 14-42, 14-45, 14-140 és 14-150, amitől agyhúgykövet lehet kapni... Az meg a másik fele, hogy a nagy innovátor Panasonic a zúm kategóriában ennyire beszűkült módon dolgozik, mert legalább a Zoly felismerte az obik terén az igényeket. 12, 17, 45, 75, parádés kvartett. Zúmban kicsit sokat akartak markolni a 12-50-nel, ezért voltak kénytelenek a fényerőtlenségre gyúrni, de legalább van olyan gumiobjektív, ami normális átfogással, induló látószöggel rendelkezik. Ez egy igazi kirándulóobi, ami nyaraláskor rágyógyulhat a vázra: én, a fix-mániás is meg voltam lepődve, hogy egy tíz napos horvát túrán kvázi le se került a Nikkor 16-85 a gépről... Nyilván, néhány dof-játékos pillanatban fölmegy a fix, de a dof-játék miatt kell a kis "f", nincs az az emberi méretű zúm, ami ezt ki tudná váltani.

Lényeg a lényegben, induló 24-et mindenkinek! :)

(#32767) .mf válasza nord_ (#32766) üzenetére


.mf
veterán

"Lényeg a lényegben, induló 24-et mindenkinek! :)"

Nord_ 4 prezident! :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32768) madgie válasza nord_ (#32766) üzenetére


madgie
titán

Induló 24-et mindenkinek? Ismételd utánam: el-iksz-hét :))

(#32769) Studi


Studi
addikt

No, megfogdostam tegnap az E-M1-et. Nagyon jó cucc, ez az AF már döbbenetes, félelmetesen felgyorsulnak rajta a(z amúgy se lassú) régi m43 obik is. A markolat viszont számomra még csak elérte a Pana G5 szintjét, azt nem előzi meg. Sőt, lehet, hogy a megszokás miatt, de nekem kényelmesebb a G5. Viszont a Panához sose lesz portrémarkolat, az E-M1 viszont azzal még jobb lehet. (igaz, az E-M5 is a pici markolattal, de a portrémarkolat nélkül tűnik számomra a legkényelmesebbnek)

(#32770) Parci válasza vendingo (#32760) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hú, meg nem mondom a település nevét, de valahol a lipari szigeteknél

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32771) Parci válasza nord_ (#32766) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mint minden, ez sem ilyen egyszerű... ;)

többször is volt ekv. 24-120 optikám (16-85 vr, 12-60), valamint ekv. 28-300-am is (18-200 vr, 14-150). minden esetben mindig azt használtam, ami volt. és bizony a tele tartomány sokkal gyakrabban kell spontán (hirtelen) és egyáltalán. egyrészt.

egy nagylátó jó esetben pedig lehet pici és kompakt, akár olcsó is (előtét stb.), vagy halszem, amikor tényleg, igazán kell.

de a másik tapasztalatom, hogy bizony a 28 mm is elég extrém tud lenni, ha addig szórakozik a komponálással az ember, amíg megtalálja a jó szöget.

lényeg a lényeg: nekem ekv. 28-200 vagy 28-300 kéne inkább, a extrém nagylátóra meg egy ügyes megoldás. m4/3-on ez talán egy samyang 7,5 + 14-140 lenne most, esetleg egy rektilineáris előtéttel a zoomra.

nikon 1-ben egyértelműen az új 10-100 és a 6,5-13,0 vagy hogy hívják.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32772) Parci válasza rbalint88 (#32761) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ezt mellélőtted, legalábbis csodálkoznék, ha rá tudnál mutatni a magas lóra a hozzászólásomból. valóban a fizikai és gazdasági racionalitás hibádzana csak. azért hoztam az extrém példákat, hogy végiggondold, hogy hogy néz ki egy ekv. 9 mm körüli üveg full frame-re (nem létezik). de már egy 14/3,5 is lób@szó nagy.

szóval képzelj el akkor egy olyan ultranagylátótól teléig tartó zoomot, ami:
- 2 kiló és baromi nagy
- iszonyatosat torzít, vacak a képminősége
- eszméletlen drága

kéne, felhasználói szemmel?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32773) Parci válasza Parci (#32771) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

...vagy méginkább tényleg valamelyik lx-3/5/7 gép a multiaspival, és egy könnyebb pana váz az új 14-140-nel...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32774) .: JuSzT :. válasza .mf (#32731) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

g3 40-150 után vettem kézbe, és meglepően kicsi a 12-50 el az e-m5. Azt biztosra nem mondom hogy kisebb az em5 mint a g3, de képeken nagyobbnak gondoltam.

(#32775) .: JuSzT :. válasza .mf (#32734) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Elég méretes, inkább csúnya mint haszontalan. Ezt azért gondolom, mert nekem egyenesen bejönnek az orr nehéz szettek. Amióta a 40-150 van a gépen, tetszik hogy szinte a teljes bal markommal meg tudom fogni a lencsét, és nem két ujjal zoomolok hanem marokkal. Jó, valóban parasztos, ellenben teljes bal kézzel megfogva sokkal jobb stabilitást, és kitartást tudok elérni kisebb záridőn, mint egy kompaktabb zoomnál.

(#32776) .: JuSzT :. válasza vendingo (#32738) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Olvastad amit neked írtam? g3+40-150 + 12-50 + töltő + 2 pótakksi + pót memkari belefér nekem. Logisztika rulez. :K

(#32777) need válasza Studi (#32769) üzenetére


need
addikt

Épp a másikon írtam a Mercutio_ -nak hogy bíztam benne hogy megy..és persze gondoltam hogy te is..megnézed majd.. és beszámolsz róla.. :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#32778) TayRol


TayRol
veterán

srácok, még nem tudom, hogy megtartom-e az EM-5-öt, kicsit tesztelem egy pöppet még.
ám ha eladnám akkor úgy döntöttem, hogy még várok egy kicsit amíg az új csúcsmodellek ára lecsökken, és addig veszek egy csúcskompaktot.

LX7, X20 vagy XZ-2 közül szerintetek melyik ajánlott? vagy más?

(#32779) schawo válasza nord_ (#32766) üzenetére


schawo
titán

Egyetértek. 28mm az egyetlen látószög, amit sosem használok. A 24mm használható, de a 28 (nekem) tényleg nem jó semmire.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32780) b.vr


b.vr
őstag

Steve Huff is megírta lelkes beszámolóját az e-m1-ről :) Nincs benne talán semmi új a már eddig olvasottakhoz képest, de mondjuk én szeretem a képeit.
Az pedig az Olympus marketingeseit dícséri, hogy (legalábbis szerintem) az e-m1-et igen jól előkészítették. Robin Wong és Ming Thein is jó választás volt, jó és érdekes képeket tudtak mutatni, és ez az írországi kastély a műtermi fotókkal és a vízben vágtató lovakkal (ami volt már a dpreviewn) is elég hatásos.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32781) rbalint88 válasza Parci (#32772) üzenetére


rbalint88
addikt

rendben, értem, de az egész úgy kezdődött, oda is volt írva, hogy bilibe lóg a kezem. de hogy legyen mihez viszonyítani, leírom, mi alapján jutottam arra, hogy tudnának csinálni megfelelő üveget megfelelő áron. kijött most ugye az új 14-140, ami kicsi is, könnyű is, az ára sem vészes a tudásához képest és a képminősége is rendben van. ha mondjuk a régi 14-140 méretében, súlyában és árában tudnának csinálni egy 12-ről induló túrazoomot, én boldog lennék. és _laikusként_ nem tűnik megvalósíthatatlannak
a magas ló arra vonatkozott, hogy nem adtál konkrét magyarázatot arra, hogy miért nem jó, csak -bocs- hülyébbnél hülyébb példákat írtál, hogy akkor már miért nem akkorát. pedig írtam, hogy nem értek hozzá.
úgyhogy peace

[ Szerkesztve ]

(#32782) Parci válasza TayRol (#32778) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem egy picit higgadj le első körben, gyorsabban csereberélsz mint mlaca vagy mint tulku legszebb napjaiban, az meg azért már húzós :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32783) TayRol válasza Parci (#32782) üzenetére


TayRol
veterán

nem vagyok én ideges.:D

(#32784) Parci válasza rbalint88 (#32781) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, ha szerinted a 10-100 mft-re hülye példa (az egyébként), a 14-140 meg létező termék, ellenben 12-120-at még nem csinált senki, semmilyen rendszerhez, akkor azért valahol sejtened kell, hogy az lehet az oka ennek, hogy nem olyan egyszerű olyat jól csinálni, és ahogy mész nagylátó felé, úgy egyre extrémebb az a 10x-es átfogás.

szóval felejtsd el, leginkább, nem lesz 12-120. vagy ha lesz, akkor nem lesz jó. vagy ha mégis, akkor nem lesz kicsi. vagy ha mégis (de nem), akkor nem lesz olcsó.

a legextrémebb ilyen obira példa amúgy talán a tokina 24-200 ff-re.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32785) Mercutio_ válasza TayRol (#32778) üzenetére


Mercutio_
félisten

De hisz tudtad mire számíthatsz, Freddy76 gépet is tapiztad :DDD
Szerintem fuss össze valakivel akinek van e-m5-e és keni-vágja a beállításokat - esetleg ugorj be a márka boltba amikor nincs tömeg és raér vawrecord - nagyon jól testreszabható a váz úgy tudom, pl 1 képernyőn allithatsz minden lényeges értéket.
Nekem 3 év pana után agybaj volt, de ha kisebbre lehetne venni és úgy és oda pakolni a fokuszpontot mint a G3-on akkor meg bírnám szokni talán az oly jpg-ért cserébe, ja meg a hajtogatós lcd is jobb lenne mint az "emelőhátfal" :))

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32786) .mf válasza Parci (#32771) üzenetére


.mf
veterán

"egy nagylátó jó esetben pedig lehet pici és kompakt, akár olcsó is (előtét stb.)"

Egy előtét viszont optikailag rontja az obi képminőségét, az olcsóak főleg nagyon csúnyán.
Nem mindig olyan kicsi és kompakt a széles. A 12/f2 is akkora, mint a 45/f1.8

"m4/3-on ez talán egy samyang 7,5 + 14-140 lenne most, esetleg egy rektilineáris előtéttel a zoomra."

Jaja, én is ugyanezt írtam: utazni a legjobb / leginkább lencse- és helytakarékosan úgy lehetne, hogy 14-140 v 14-150 a gépen nappalra, esetenként a Samyang halszem; éjszakára pedig a Pana 20, s esetleg még bilibe lógó kézzel az Oly 12-es....
Viszont a 12-50-esen gondolkozok még, mert a kevés időjárásálló obi egyike, ha már E-M5 a kiszemelt. Néha jól tud az is jönni, főleg utazás során. Pl. amíg Szingapúrban voltam, szinte minden nap volt délután egy kisebb vagy egy nagyobb (az egyik elég durván nagy volt) zápor / felhőszakadás. Moszkvában pedig havazott, úgy kellett a gépet takargatnom, kabát alá rejtenem, hogy ne legyen túl havas. Ilyen helyekre nem jut el gyakran az ember, nem mindig lehet kivárni, amíg jobb idő lesz.

Juszt: láttam már, volt már a kezemben is, tehát tudom, hogy még az elég kicsi PL3-hoz képest is szinte csak az ál-pentaprizmával plusz markolattal nagyobb, s a 12-50 kb. ugyanolyan hosszú, csak vékonyabb, mint a 40-150-em. Nekem a meglepetés az 1 V1 volt, ami alig kisebb, mint az E-M5, s még a kisebb 10-100-asa is alig kisebb (de még nehezebb is), mint az új Pana 14-140.

Roli, ne szórakozz :)) Most Mazsi vagy Freddy gépcserélőbajnok titulusára hajtasz? :DDD
Egy napja van még csak nálad, nyugi, használd ki a jó időt ma meg holnap, pattanj motorra :P ja hogy már azt is eladtad ;] és menj fényképezni, ahogy én is teszem. Lehet, hogy csak egy kis idő kell, hogy hozzászokj.
Ha mégis eladod, szólj ;]

Mercutio: furcsa, én pedig a Pana-féle forgathatósat választanám. Utazáskor befordítom és védi a kijelzőt. Kifordítom oldalra, és oldalra tartva a gépet is látom, hogy mit néz. Vagy akár szemből is. A sima hajtogathatóssal mindezt nem lehet. Reméltem pedig, hogy az E-M1-be legalább belerakják...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32787) hegyimorc válasza b.vr (#32780) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Steve Huff is megírta lelkes beszámolóját az e-m1-ről"

Valaki nem látott olyan "real world" beszámolót, ahol megpróbálnak vele sportot is fotózni? (nem sakkot :DDD )

A "gyors és pontos" AF kb addig igaz, amíg tesztábrákat fotózgat az ember ;] , de amint tényleg szükség lenne rá kiderül, hogy használhatatlan, legalább is az eddig próbált m4/3 gépeknél így volt. (mindegy, hogy pana, vagy oly)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#32788) Mercutio_ válasza .mf (#32786) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt mondom én is, hogy a pana megoldása jobb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32789) Parci válasza .mf (#32786) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

anno az e-3 + 12-60 kombónál azt tapasztaltam, hogy esőben nemigen tudom kihasználni az időjárásállóságot, mert szinte azonnal vizes lesz a frontlencse, ami hazavágja a képeket (amit a helyszínen észre sem veszel ráadásul :().

az előtét meg persze, hogy optikailag so-so, de nekem tényleg marha ritkán kell ultranagylátó, ha meg kell, akkor nem feltétlen a tökéletes felbontás a lényeg, hanem, hogy egyáltalán meg tudtam csinálni a fotót.

lényeg a lényeg, szerintem/nekem az ultranagylátó speciális felhasználás, ami nem is gyakran kell spontán, így pont annyira szőröznék a megoldás tökéletességén, mint egy makróobién (amit szintén használnék évente párszor).

a tele tartományt és a jó af-et spontán fotókhoz viszont sokkal gyakrabban, így azért a nikon 1 mellé odatenném, hogy bár fajlagosan (a szenzorhoz képest) picit nagyobb mondjuk egy v1 + új 10-100 kombó, de ad is más fontosat cserébe. ráadásul azért meg is kell fogni ezeket, szóval nem jó, ha végtelenül kicsi (lásd e-pl3).

de ha a pénz nem számítana, egy gx7 + új 14-140 kombót kérnék én is :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32790) b.vr válasza hegyimorc (#32787) üzenetére


b.vr
őstag

"legalább is az eddig próbált m4/3 gépeknél így volt."

merthogy eddig melyik m43-vázban volt hibrid AF? :)

Viszonylag gyors mozgásos AF trackingre volt példa a már linkelt dpreview (vágtató lovak) és Robin Wongnál (görkorcsolyások) cikkekben.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32791) b.vr


b.vr
őstag

RobinWong: Olympus OM-D E-M1 Review: Color Creator

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32792) schawo válasza hegyimorc (#32787) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32793) Studi válasza Mercutio_ (#32788) üzenetére


Studi
addikt

Gx7-re sajnos nem ezt tették. :-(

(#32794) Mercutio_ válasza Studi (#32793) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, valamit mindig el kell szúrni... :(((

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32795) Studi válasza Parci (#32789) üzenetére


Studi
addikt

12-60-nak a napellenzője nem elég nagy, hogy védje a frontlencsét az esőcseppektől?

(#32796) schawo válasza schawo (#32792) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32797) hegyimorc válasza b.vr (#32790) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Semmi zavaró elem, a háttértől jól elkülöníthető és nem is különösebben nagy szögsebességgel mozgó tárgy. Ezek nem igazán meggyőző példák.

Így érdekesebb lenne, vagy erdőben mondjuk MTB versenyen, az se baj, ha nagyjából szemből.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#32798) Parci válasza Studi (#32795) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a tapasztalatom azt mutatta, hogy nem, egyáltalán nem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32799) b.vr válasza hegyimorc (#32797) üzenetére


b.vr
őstag

Csináljak Neked személyre szabott tesztet vagy mégis mire gondolsz? :)
Én annyit mondtam hogy semelyik korábbi m43-gépből nem lehet kiindulni.
Szerintem az általam mondott reviewk vagy amiket schawo linkelt videók azok jól mutatják normál körülmények között mire lehet számítani (az első videón amúgy mondja a srác: nem rossz, de nem is kiemelkedő (feltételezem a csúcs dslr-ekhez képest) - ha Neked az olyan extrém felhasználás az érdekes mint egy száguldó motoros orra elé lógatott kamera, akkor ezügyben személyre szabott tesztre van szükséged. Próbáld rábeszélni MLacát :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32800) TayRol válasza .mf (#32786) üzenetére


TayRol
veterán

a 12-50 pozitív csalódás, teljesen jó képeket lehet vele lőni nyitva is, csak az forditott zoomolást szoknám meg a nikonhoz képest.:)

(#32785) Mercutio_: azért elég jól belaktam, azzal nincs gond. Freddyét tapiztam ( ;] ), de már régen volt. a képminőséggel nincs gondom, naggyon sokat tud a vas, de a kezelhetőség az hagy kivánnivalót maga után.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.