Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32651) nord_ válasza hegyimorc (#32644) üzenetére


nord_
veterán

Hű de jó az első, fekete-fehér! Olyan nincs, hogy két kézzel fogod a kormányt? :)

(#32652) schawo válasza nord_ (#32651) üzenetére


schawo
titán

A maradék kézzel fotózott :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32653) Mercutio_ válasza nord_ (#32651) üzenetére


Mercutio_
félisten

Majd PS-sel rátükrözi :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32654) MrChris válasza gorgo (#32303) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hála egy PH moderátornak sikerült visszaszereznem a nickem és email címem, ebből kifolyólag korábban nem kaptam meg és nem jelentkeztem, bocs!

(#32655) nord_ válasza schawo (#32652) üzenetére


nord_
veterán

Tudom, vicc vót. :)

(#32656) hegyimorc válasza nord_ (#32651) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Jobban zavar, hogy rajta van a GPS :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#32657) HollyBoni válasza Dare2Live (#32650) üzenetére


HollyBoni
veterán

Premiere Pro!

(#32658) de! válasza vendingo (#32619) üzenetére


de!
csendes tag

Kocamakrózáshoz 12-50-et használok. 8-as blendénél már elég jó képe van. Nyilván nem egy 60/2.8. De pl. 1920x1080-ra kroppolva már elég nagyra rajzol egy házilegyet.

[ Szerkesztve ]

(#32659) vendingo válasza TayRol (#32649) üzenetére


vendingo
veterán

Ha nem szereted meg az OMD-t, akkor jó áron azt is átveszem ;-)
Szerintem a 40-150 nálam se fog sokáig vendégeskedni, szeretnék egy pana 100-300-at meg valami túra obit.
Az M-es méretű táskába amit küldesz mi minden fér bele?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32660) .mf válasza .mf (#32622) üzenetére


.mf
veterán

Bocsánat a bumpért, de kicsit hajt a kíváncsiság:

Mi a legkisebb, legkompaktabb, de már értelmes vaku, amit legalább valamilyen szögben felfelé is lehet fordítani, Oly-kompatibilis, s tud TTL-t és wireless Slave üzemmódot is? Gondolom az egyik válasz az FL36R lesz -- az FL300R teljesítményben már túl kicsi?

Részletezek is akkor egy kicsit:
Jelenleg csak a kit FL-LM1 (GN 7 @ ISO100) van, amellé/helyett, nem túl gyakori használatra. A lehető legkisebb méretű, de már értelmes teljesítményű TTL és slave kéne, hogy mindig magammal tudjam vinni, ha mégis kéne.
Felhasznállás: beltér, plafonról pattintott, pár fős csoportképek kis távolságról (3-6m); valamint belekóstolnék kicsit a makróba (nem extrém makró, hanem közepes-nagyobb rovarok illetve virágok, növények) is, s ahhoz fő- vagy off-camera slave vakuként (FL36R és FL300R is tudja, LM1/2 mint vezérlővel); meg minél többet olvasok vakuzással kapcsolatos tananyagokat, tippeket, annál inkább látom hasznát az off-camera slave-nek.
A lassú újratöltés sem zavar. Viszont nem tudom, hogy makróhoz (főleg napsütésben) mekkora fényerő kéne, elég lenne-e a kisebb 300R is? Illetve 36R-rel szemben nem tud FP-t, ez makró képek exif adatait, záridőit elnézve nem lenne egy halálos dolog, jól gondolom?

FL36R: GN 20-36 @ ISO100; 67x95x108mm (687.5 mm^3)*, 260 g
FL300R: GN 12-20 @ ISO100; 56.4x89.2x26.9mm (135.3 mm^3), 97 g
* tudom, nem téglatest alakú, de indikatív, hogy mennyivel több helyet foglal.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32661) .mf


.mf
veterán

Közben találtam egy érdekes FT4 híresztelést is 43rumors-on:

Pana a következő mégkompaktabb gépéhez egy nagyon kompakt 12-32 obit mutat be, mely a PZ14-42-höz hasonló méretű, de nem PZ-s.
Egy kicsit nehezen tudom elhinni, hiszen a PZ alig vastagabb (26.8 mm), mint a 20-as pancake (25.5 mm), s ebbe a méretbe fókusz- és zoom-gyűrűt is belezsúfolni... A képminőség is kérdéses lesz. Viszont tetszik, hogy próbálnak kihozni egy kompakt, pancake-méretű, de nem-PZ zoomot, és hogy 14 helyett 12-ről indul. :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32662) TayRol válasza vendingo (#32659) üzenetére


TayRol
veterán

öö, nemtudom, nem bontottam ki.:D

(#32663) Studi válasza .mf (#32660) üzenetére


Studi
addikt

Ha tudsz kanyarodni a Nemzeti Színház felé valamikor, akkor szívesen adok kölcsön egy FL-36R-t kipróbálni.

(#32664) gorgo válasza madgie (#32645) üzenetére


gorgo
őstag

Méééég halacskás képeket, méég!!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32665) scarabaeus


scarabaeus
őstag

A Samyang halszemmel én is elvagyok, bár sima, "egyes" képekre ritkán használom, akkor is csak átfogásra:

Viszont most is nálam volt a szeptemberi, mászkálós utamon, gömbpanorámát készíteni:

A Kotori-öböl a Pestingrad-csúcsról (1009 m)
A Kotori-öböl a Lovćen hegységbe vezető út mellett lévő kilátóhely alól (1250 m)

(A 360cities webes megjelenítőjénél simábban mutatja a Kotor_panorama.zip-em: windowsos gépen kibontva majd a start_Pestingrad.bat illetve start_Bay_of_Kotor.bat fájlokat indítva, a DevalVR programmal fogja forgatni teljes képernyőn)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#32666) .: JuSzT :. válasza vendingo (#32659) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Nekem g3+40-150 , 12-50, töltő , +2 pótakksi, töltőfej, memókari,

[ Szerkesztve ]

(#32667) madgie válasza scarabaeus (#32665) üzenetére


madgie
titán

Wow, nem semmik :)

Ilyenkor örülök, hogy nálad landolt pár cuccom... jó helyen vannak :))

(#32668) rumos14 válasza scarabaeus (#32665) üzenetére


rumos14
nagyúr

a Kotor pano nagyon jó!
a szerpentin nem semmi, tavaly végigmentünk rajta, szerencsére lefelé :) a közelebbi szerpentint csak gyalogosok használják ugye?

(#32669) Mercutio_ válasza scarabaeus (#32665) üzenetére


Mercutio_
félisten

Máltán a katedrálisban ez állat lett volna!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32670) scarabaeus válasza rumos14 (#32668) üzenetére


scarabaeus
őstag

Igen, gyalogosoknak van, teraszos kiképzésű, egy ideig láttam rajta vakmerő biciklist lefelé csörögni utánam, de csak nem ért utol, tele van rakva az út nagy, billegő kövekkel. :) A 12-essel:

Quoth the Raven "Nevermore."

(#32671) k1csi válasza .mf (#32660) üzenetére


k1csi
senior tag

Ha indirekt vakuzni akarsz nem nagyon érdemes kisebb vakut venni mint a 36-os (600-as aminek ugyanaz a GN-e). A GN-t el kell osztani a rekesszel, hogy megkapd a távolságot. Plafonról villantós esetén a távolság ugye oda vissza + a visszaverődés hatékonységa is lehet gyenge.
Ha azt akarod, hogy a vaku a lövés után rögtön kész legyen akkor nem max. teljesítménnyel hanem fél, de inkább harmad szabad menjen (ugye ekkor nagyjábol tök mindegy milyen gyorsan tölt).
TTL vaku esetén ugye M mód és számolja ki a váz (a vaku segítségével) mekkorát kell villanjon.

Azaz tapasztalatom szerint beltérben (nagyobb szoba) simán min. ISO400 kell indirekt vakuzáshoz, ha nem tudsz fényerősebb obit használni. Viszont a fényerősebb obi nem biztos hogy kellően nagy mélységélességet ad egy csoporthoz (még mFT-n sem)...

Persze sejtem, hogy nem túl jó amikor a vaku jóval nagyobb mint maga a váz, viszont, ha olyan vázad van ami tudja vezeték nélkül vezérelni a vakut akkor ugye nem is kell a vázra tenni.
Azért itt meg kell jegyezzem, számomra a mFT rendszer előnye nem a nagyon pici vázakban van, hanem inkább az obikban.

Makrónál kevésbé izgalmas a teljesítmény mert le tudod venni a vázról akár TTL kábellel és oda tolod a témára. Persze akkor lesz lágy fény, ha a fény körbeöleli az obit, azaz ehhez jó, ha van extra cucc (nekem nincs).

Napsütésben FP nélkül nem tudsz deríteni (vagy eszméletlen le kell rekeszelni az obit hozzá).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#32672) Lassú Víz válasza k1csi (#32671) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Makrónál a borotválkozó tükör, hungarocell meg a pausz papír csodákra képes. Nem hittem, de láttam. Az "áldozat" egy kökörcsin volt.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32673) FEDman válasza .mf (#32661) üzenetére


FEDman
addikt

PZ nélkül, full mechanikusan is lehet egy obi összecsukható. ;)

(#32674) k1csi válasza Lassú Víz (#32672) üzenetére


k1csi
senior tag

Nem kétlem. Vsz. a makrofotózás a fotózás egyik legkreatívabb ága. Mindenre van legalább jópár alternatíva és a végeredmény legkevésbé függ a felszereléstől. Viszont ebben nem vagyok benne.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#32675) Parci válasza FEDman (#32673) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem töltöttem még le a képeket, így kicsit korai, de: állatira klassz a fuji x10 használatra, az egész gép totál egyben van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32676) FEDman


FEDman
addikt

Mechanikus ki/be kapcsolás, mechanikus zoomolás. Egyik se lét kérdés, de mégis olyan kis apróságok amik miatt az ember örömmel vesz kézbe egy fényképezőgépet.
És ha élvezed a fotózást akkor az már önmagában félsiker. :)

(#32677) m3ss válasza wavrekordz (#32643) üzenetére


m3ss
veterán

hmm ebben a topicban is vannak kepek? ;] :P
ezek a halszemes kepek nekem bejonnek, sztem klassz mind, ugyes.

(#32644) hegyimorc detto.

ennyire gorbiti a teret, vagy meghuztatok utolag a torzitast? mekkora gyutav ez apscn nezve?

(#32665) scarabaeus belteri fotok nagyon eletlenek, montenegroiak meg utomunka hianyosak. se csucsfeny, se kontraszt, se dinamika. sztem nyomjal neki meg. amugy durva hogy ilyen magasra is fel lehet menni az obolnel, tavaly voltam ott en is de ezekszerint mehettunk volna feljebb is :B

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#32678) gorgo


gorgo
őstag

Fotóexpóra valaki?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32679) schawo válasza m3ss (#32677) üzenetére


schawo
titán

mekkora gyutav ez apscn nezve?
10mm

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32680) wavrekordz válasza gorgo (#32678) üzenetére


wavrekordz
csendes tag

Én hivatalból ott leszek... többek között az E-M1-gyel ;)

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#32681) Studi válasza gorgo (#32678) üzenetére


Studi
addikt

Még az is lehet. :)

(#32682) .mf válasza Studi (#32663) üzenetére


.mf
veterán

Köszönöm a felajánlást! :R
Az FL36R-ben biztos vagyok, hogy jó (Ming Thein és Robin Wongnál is láttam már review-ikban, hogy azt használták makróhoz), a kérdés inkább az FL300R. Már az eleje óta ott motoszkál benne, hogy az legjobb esetben is a határon van, de valószínű, hogy inkább alatta. Ezért tettem fel a kérdést, s K1csi válasza is ezt erősíti bennem. Kár, mert méretben sokkal jobb lenne az utazós-szetthez, míg a 36R nem csak komikus a PENeken, de a táskában is elveszi 1-2 objektív helyét.
Akkor már csak egy jó 36R-t kell vhonnan halászni :) Úgy látom, hogy a rögzítőcsavarra érdemes nagyon figyelni, könnyen reped / törik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32683) wavrekordz válasza .mf (#32682) üzenetére


wavrekordz
csendes tag

Azt a rögzítő gyűrűt sokan félreértelmezik és azzal próbálják rászorítani a vakupapucsra, holott egyáltalán nem ez a szerepe... egy kis pöcköt tol ki a csatlakozó aljából, ami tökéletesen fixálja a vakut, teljesen felesleges tovább szorítani, mert csak eltörik.

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#32684) scarabaeus válasza m3ss (#32677) üzenetére


scarabaeus
őstag

Körbe is fordultál bennük? Merthogy a kb. 20 km-re lévő dolgokig pára is van a levegőben, a szögenként három képes expósorból számolt képet abba az irányba nem lett volna értelme tovább kontrasztosítani, mert akkor a hátam mögötti sziklák válnak irreálissá. A templom és a katedrális viszont éles, sem bemozdulási, sem fókuszhiba nincs az eredetin, az, hogy a kétszeres jpeg újratömörítés, amiből a prohardver oldali bevallottan erős is, mit hoz ki, az más!

Quoth the Raven "Nevermore."

(#32685) .mf válasza FEDman (#32673) üzenetére


.mf
veterán

Köszönöm az elismerést, de azért ennyire nem kell hülyének nézni :R
Egyrészt nekem is van összecsukható obim az Oly 14-42 kitzoom személyében, tehát nem ismeretlen számomra. Viszont az vastagságban ennek a 12-32-nek a duplája, márha igaz a híresztelés.
Továbbá, ezt írtam "Egy kicsit nehezen tudom elhinni, hiszen a PZ alig vastagabb (26.8 mm), mint a 20-as pancake (25.5 mm), s ebbe a méretbe fókusz- és zoom-gyűrűt is belezsúfolni... A képminőség is kérdéses lesz." Nem lehetetlen, de ergonómiában nem lesz bajnok, ha ilyen kis helyen a két tárcsával valaki a zoommal együtt a fókuszt is tekeri. Egy ilyen ergonómiai öngólt nem tudom, hogy bevállalnak-e.
Persze, meg lehet kerülni, végülis egy egyszerűbb és egy bonyolultabb megoldást is tudok (a belső nagyobb átmérőjű, a külső kisebb, így a belsővel nem tekeredik véletlen ráfogással; vagy csak egyetlen, de az Oly 12-eshez hasonlóan előretolom-hátrahúzom kétfunkciós gyűrű).
A képminőség, kezdő fényerőt viszont már nem lehet ilyen könnyen megkerülni, de azt majd a tesztképek eldöntik. Én a PZ14-42-höz hasonló teljesítményre számítok.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32686) Studi válasza .mf (#32682) üzenetére


Studi
addikt

Ahogy wavrekordz írta: nem a gyűrűvel kell rögzíteni a vakut. Ha a vázon a vakusín nincs elhajolva, és a vakun a talp nincs kikopva, akkor az alpból tökéletesen fog állni. A csavar még kitol egy pici pöcköt, hogy esély se legyen kicsúszásra, de azt totál felesleges rászorítani.

(#32687) m3ss válasza scarabaeus (#32684) üzenetére


m3ss
veterán

sorry igazad van :R :DDD
nem fordultam korbe kotornal, azt hittem sima kep, igy mar nincs vele bajom. par oraval kesobb persze jobb lett volna. amugy latvanyos igy 360-ban :K
erdekes amikor mi voltunk akkor is baromi paras(meg kodos, fustos) volt a levego, de nem csak itt hanem mindenhol, kb naplementekor volt csak jo a latotavolsag...de akkor sem igazan...

es persze a templomosakat is beneztem, 150%-on maradt a chrome nagyitas es ugy ugy nezett ki mintha mobillal lottek volna :N ezt mar eljatszottam parszor...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#32688) .mf válasza wavrekordz (#32683) üzenetére


.mf
veterán

Igen, az indexes apróban is pár napja volt téma; ennek ellenére nem egyet találtam már ebayen, ahol el volt repedve.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32689) scarabaeus válasza m3ss (#32687) üzenetére


scarabaeus
őstag

Á, már odaúton kezdte a felhősödést, esőt (a környékbeli hegyekben Európa-rekord az évi 5000 mm csapadék), de az jó volt, hisz ilyeneket láthattam, amikor már a sziklák közt jártam, esett, egy sziklahasadékban megbújva néztem kifelé, ahogy a zivatarfelhő végigvonul villámokkal lefelé csapkodva a Tivati-öböl fölött, de tudtam az előrejelzésből, hogy jön a derült szakasz, és jött is, azalatt az egy-két óra alatt, amíg az öböl fölött álltam, volt kék ég, de utána ismét összementek a felhők.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#32690) Warter válasza .mf (#32685) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem olyan lesz, mint a PZ, csak a zoom gombot, felpattintják a kioldó mellé, mint a kompaktokon vagy az újabb G-s fényképezőkön. Így lehet akár még egy kicsit vékonyabb is.

(#32691) FEDman válasza .mf (#32685) üzenetére


FEDman
addikt

Igazad van, én kérek elnézést, hogy egyáltalán hozzá mertem szólni..

(#32692) Warter


Warter
őstag

(#32693) Parci válasza FEDman (#32691) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyugi, srácok!

.mf, időnként talán kicsit kisebb vehemenciával szólj hozzá, engem is leoltottál a múltkor vmi sony qx modul méret kapcsán...

FEDman, te meg ne szívj mellre ilyen gyorsan mindent :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32694) HollyBoni válasza Warter (#32692) üzenetére


HollyBoni
veterán

Már letöltöttem korábban, nem rossz! Sajna RAW-al nem tud mit kezdeni. Nem rajongok nagyon a fekete fehérért, de ebben van pár szép effekt. Ingyé megéri!

(#32695) FEDman válasza Parci (#32693) üzenetére


FEDman
addikt

Nemrég írtam .mf obi tesztes dilemmájára segítségképpen egy hosszabbat, de mintha falnak beszéltem volna, semmit se reagált rá..
Most meg hogy egy fél sorban egyszerűen csak megjegyzem, hogy vannak ügyes mechanikus megoldások is, ezt meg egyből személyeskedésnek veszi??

Lehet ezt persze így is, csak azt nem tudom nekem mi szükségem van erre az egészre..

(#32696) Lassú Víz válasza Warter (#32692) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Le is tölthető a 3-as? Hirtelenjében nem találtam. Mindenhonnan a 4-es jönne.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32697) Warter válasza Lassú Víz (#32696) üzenetére


Warter
őstag

Persze, ott a linken beadsz egy emailt és a következő oldalon ad letöltő linket.

(#32698) Lassú Víz válasza Lassú Víz (#32696) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Megtaláltam. :) Reg után felkínálja.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32699) madgie válasza FEDman (#32695) üzenetére


madgie
titán

Íííízi! :)

(#32700) FEDman válasza madgie (#32699) üzenetére


FEDman
addikt

Pár hét fórummentesen azt olyan nyugodt leszek, mint még soha. :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.