Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32951) b.vr


b.vr
őstag

Most már muszáj közbekérdeznem: honnan számítjátok azokat a belépő vázakat amik hasonló képminőséget tudnak mint a D3100?
A D3100 ISO-ban (ha ez nem számít, vehetne csúcs-kompatkot is, és amúgy egy csomó szempontból jobban járna egy ilyen másodgéppel) jóval többet tud a G5 szenzoránál is, annál pedig csak a sony-szenzoros Olyk jobbak - azok meg ugye nem belépők (mint az árukon is látszik)

PS: bár a kérdezőt sem teljesen értem hogy a "kreatívkodáshoz" miért nem vesz fényerős fixet a d3100-ra? Nincsenek kimerítő ismereteim, de 35 1.8, 50 1.8, 85 1.8, ezek azért nem megfizethetetlenek. Ha a manuálfókusz nem zavarja, lehet találni használtan még olcsóbbakat is a régiekből, ráadásul ha majd olyan Nikon vázra vált amiben van fókuszmotor, akkor lesz autofokusz is.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32952) HollyBoni válasza b.vr (#32951) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én túloztam kicsit, sulis D3100-al sokat lőttem, de nem sok különbséget láttam pl ISO-ban a GH1-hez képest ami nekem van, nagyon hasonló képminőségük volt.

(#32953) Chance válasza b.vr (#32951) üzenetére


Chance
tag

Ha olvastad, kell egy második gép, mert esetleg többen fényképeznénk egyszerre a családból.
50 1.8-am van, szeretem is. A 35 1.8-nak nem látom hasznát az én felhasználásomban, pláne 50es mellé. A 85-tel ugyanúgy nem lenne se AF, se stabi, és kb annyiért lenne, mint az említett Olympus kitobival. A manuálok meg D3100-ra nem témák, vagy nincs hozzá normális adapter, vagy nincs végtelen fókusz.
Ellenben tetszik a régi obik ára/fényereje/bokeh-ja így együtt nézve.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#32954) b.vr válasza Chance (#32953) üzenetére


b.vr
őstag

Ha olvastad amit írtam: "ha ez (azaz ISO-teljesítmény) nem számít, vehetne csúcs-kompatkot is, és amúgy egy csomó szempontból jobban járna egy ilyen másodgéppel"

De Te tudod, én mindenesetre nem látom sok értelmét egy apsc tükrös mellett párhuzamosan egy m43-nak is.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32955) jjeahh válasza b.vr (#32954) üzenetére


jjeahh
nagyúr

öö, hát én lehet, hogy mft mellé veszek még egy mft-t, és akkor mi van? :D a régit a tesóm kölcsönbe kapja, vagy nekiadom, használja ameddig, ahogyan akarja...szóval így legalább rólam is készül kép.. :DDD na meg ha megy/megyünk valamerre, ő is meg tud örökíteni amit akar, és természetesen mindig mást akar, mint én, így nem kell folyton az én gépemet elkérje...én teljesen megértem, ha családban több gép is van, akkor is, ha ugyanolyan bajonettesek, sőt, akkor legalább csereberélgethetjük az obikat is.

Chance: én a helyedben feljegyezném, hogy milyen kompromisszumokat vagyok hajlandó kötni, és ezek alapján vennék valami olcsó használt, vagy új mft vázat, manuálokkal, és ha tetszik a dolog, akkor beújítanék egy új, jobb cuccra, (pl pana g3) +oly 45mm obira, vagy amire szükséged van...ha végül kiderül, hogy az egész family a kis mft-vel akar képet lőni, és a nagy nikont hanyagoljátok, akkor eladtok mindent, és veszel egy om-d-t :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32956) Warter válasza b.vr (#32954) üzenetére


Warter
őstag

Nalunk is 2 gep van, asszony az lx7-tel mig en a GX1-gyel. Mi ezen a furcsa?

(#32957) b.vr válasza Warter (#32956) üzenetére


b.vr
őstag

Ezen semmi, konrkétan ugye pont ezt vetettem fel :) (másik gépnek egy csúcskompaktot)
Két m43 váz is tök oké (ez nem lesz ugye két párhuzamos rendszer) , lehet cserélgetni az objektíveket, párhuzamos használat, backup, stb.
És még lehetne sorolgatni a konkrét példákat, a lényeg: akkor látom értelmét egy párhuzamos másik _rendszer_ kiépítésének ha az valami nagyságrendileg mást tud a már meglévő mellé.

(konkretizálva: melyik az a manuál üveg, ami miatt a d3100 mellett érdemes lenne belekezdeni a m43ba _is_ ? )

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32958) schawo válasza b.vr (#32957) üzenetére


schawo
titán

Jogos a két pont. Kis tükrös mellé nem vennék MFT-t, ahogy MFT mellé biztosan nem vennék kis tükröst. Az MFT rendszerem mellé vagy egy másik MFT gépet vennék tarcsiba, vagy tényleg egy kisfilmes tükröst. Nem tudom, hogy mit vennék APS-C mellé, mert én eladtam a D3k-t a p..sába, amikor lett az Oly.

Nikon DX mellé esetleg tényleg a Nikon 1 lehet valamilyen opció, mert ott legalább az objektívek komatibilisek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32959) madgie válasza schawo (#32958) üzenetére


madgie
titán

Én is az MFT + LX7 pártján állok, kár, hogy anyagilag nem jön most ez össze nekem :( (pont most jön a csillagfotós idő)

(#32960) Marseille199 válasza gorgo (#32926) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nem vagyok egy nagy vakumájsztró, de nem hallottatok ti még vakukapucsba tolható rádiós kioldóról?
Én párszor műtermeztem a G3-al, minden pöpec volt így, de pl nikon rendszervaku talpára húzva is villan a G3-ról sütve (igaz manuálban) az sb800. :))

Vagy a TTL lenne a lényeg?

Mert a rádiós kioldás maga az rém egyszerű egy ilyen pár ezer forintos kütyüvel szinte bármilyen gépről. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#32961) k1csi


k1csi
senior tag

Nekem "kistükrös" meg mFT is van, de nem látom a problémát, lehet perverz vagyok? Sőt, most, hogy a filmes vázam is előkerült (bár az energiaellátásával még gondok vannak) mostmár biztos...

Szerk: Persze kiscsaládban én is oda adok ezt-azt.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#32962) Ffranklyn válasza Marseille199 (#32960) üzenetére


Ffranklyn
csendes tag

Engem régebben nagyon érdekelt a dolog, de nem találtam rádiós TTL képes transmitter-t. A legközelebbi dolog ez http://www.aokatec.com/AK-TTL.html ami a flash vezérlő villanásait alakítja át rádiós jelre. Viszont nem akartam rá gányolni a FL600R -emre ezt a borzadmányt ezért inkább kihagytam.

(#32963) schawo válasza k1csi (#32961) üzenetére


schawo
titán

Filmesem az nekem is van, de az pont jól illik az MFT-hez :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32964) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Ma felbuzdulva a PH-n lévő G3 teszten, meg "hülyeségből" délután lőttem két képet ISO5000-rel, és lám, nem lett jelentősen rosszabb mint 1600-2000 körül. (jpeg)

Gondolom ha pixelekig lemennénk akkor igen, de a nyers kép simán nézhető.

[ Szerkesztve ]

(#32965) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#32964) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mennyi fény volt, mer az nem mindegy.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32966) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#32965) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Kevésnek mondanám, mert azért próbáltam ki, mert a 45-150 , 45mm en, f4 mellett már 1/50 körül volt, azt meg keveseltem. (iso1600körül)

[ Szerkesztve ]

(#32967) HollyBoni válasza Mercutio_ (#32965) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ja, én múltkor erdőben lőttem GH1-el olyan képet ISO 1600-on hogy csak pislogtam milyen tiszta, de kevesebb fénynél már bőven elvérzik 1600-on.

(#32959) madgie : Te GH1-el lőttél csillagfotókat, amik jók is lettek?

(#32968) madgie válasza HollyBoni (#32967) üzenetére


madgie
titán

Hosszúexpót sehogy sem bírja, illetve long exp nr-rel sokkal jobb, anélkül viszont bukó. ISO 1600 az én vázamon már so-so volt, 1000 felett bandingolt. Mondjuk ne felejtsük el, hogy az 1600 más, mai vázon ISO 2500 lenne.

Szerk: a hideg sokat segít, lassan lehet a GH1-gyel is kint dolgozni :) (mondjuk én anno szinte csak ezért szereztem egy GF1-et, az körberöhögi ebben a GH1-et)

[ Szerkesztve ]

(#32969) HollyBoni válasza madgie (#32968) üzenetére


HollyBoni
veterán

Áh, kéne egy új váz. Mondjuk üveg is elé. :O Most próbálgatom, ISO 400 30 másodperc mellett már elég zajos, itt is jelentkezik egy kis banding.

(#32970) HollyBoni válasza madgie (#32968) üzenetére


HollyBoni
veterán

GF1 jobban bírja a hosszú záridőt, vagy ISO-t? Ezen mennyi a max bulb time? Nem drága gép, lehet nekem is be kéne szereznem egy ilyet, mert nagyon érdekel a csillag és éjjeli tájfotózás.

(#32971) madgie válasza HollyBoni (#32970) üzenetére


madgie
titán

Hosszúexpót határozottan, sőt, szubjektiv a G3-nál is jobbnak találtam abban. Magas érzékenységen nem bandingol, de mócsingosabb képű. Ami még meglepő a GH1-hez mérten: rawnál a csúcsfényeiben több a tartalék (árnyékokban viszont kevesebb). Összességében kevesebb a dinamikája a GF1-nek, mégis bánom, hogy eladtam (két GF1-en volt, de G3-ból is a másodikat fogyasztom :D)

B idő asszem itt is 4 perc körüli, télen, nagyon hidegben egész jól veszi alapérzékenység körül kikapcsolt long exp zajszűréssel is az egy percet (általában 30-40" képekből startraileztem mft vázakkal, de télen kicsit kitolható).

[ Szerkesztve ]

(#32972) HollyBoni válasza madgie (#32971) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor lehet beszerzek egyet. Bár mondjuk egy Noktor 12mm T1.6 lehet többet segítene. :))

(#32973) Marseille199 válasza Ffranklyn (#32962) üzenetére


Marseille199
senior tag

A fene tudja. Mondjuk aki vakukioldóval dolgozik, annak szerintem pont felesleges a TTL.
Mármint ha 1, 2 vagy akárhány vakut is kezelek a gépváztól távol, akkor azok nekem ne döntsék el maguktól, hogy mit villantanak. Tudom én azt, legalábbis én így működök, ha több vakuval dolgozok. Mindegyiket külön szabályzom az elérni kívánt hatás érdekében. A precíz TTL szerintem a vázon hagyott vakunál fontos, illetve ha 1 fényforrás van. De ha többel machinál az ember, akkor pl tiszta káosz is lehet. :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#32974) .mf válasza Marseille199 (#32960) üzenetére


.mf
veterán

Dehogyisnem, írtam is a hsz-emben.

De egy kicsit messzire kanyarodtunk már el... szóval az egész onnan indult, hogy kéne egy vaku. Régen nem szerettem túlzottan a vakukat, ha csak lehetett, természetes fényt használtam. De azóta én is egyre többször látom be, hogy itt-ott egy kis rásegítés kellett volna, mert estefelé bemozdult vagy nappal fontos részek alulexponáltak maradtak.

Innen kezdett bonyolódni: jobb lenne, ha minél több dolgot tudna egyszerre. Mivel használnám a vázon is, kéne TTL*. De használnám vázról levéve is, optikai slave-ként, a kitvakuval mint vezérlővel. Jó lenne, ha tudna HSS-t is (ezt kicsit bonyolítja, hogy sokan állítják egyes darabokról, hogy tud HSS-t (avagy FP-t), miközben a gyártó adatlapja nem írja. :F ). Jó lenne, ha minél kisebb lenne, hogy az obis övtáskámban mindig nálam lehessen. Eleve az utazások, a méret miatt választottam a m4/3-ot más rendszerekkel szemben, vicc, hogy ilyen batár nagy vakuk vannak itt is.
Más fícsörök viszont számomra kevésbé fontosak: nem kell villámgyorsan újratöltsön, nem érdekel a motoros zoom, jó a kézi is vagy az is mindegy, ha egyáltalán nincs.

* TTL. Mivel nem ismerem túlzottan a vakuzást, nem igazán értem/érzem, hogy miből mennyi kéne, hogy ne legyen se alul-, se túlexponált. Tehát vmi olyan, ami tudja csinálni is automatikusan, de közben mutatja is nekem, hogy miből mikor mennyi, hogy megtanuljam. Látok itt-ott utalásokat arra, hogy vaku GN, teljesítmény, fgép rekesz között elég konkrét összefüggések vannak, de képletes leírást magyarázattal nem találtam (még). Vicces, hogy olyan technikai finomságokat már megtaláltam, hogy első- ill. hátsó-zár szinkron mire jó, csak az egész kvázi alapját képező képleteket és magyarázatot nem :DDD
/ Kapcsolódó kérdés: valós helyzetben, ha már az ember érti az elméletet, mennyivel körülményesebb használni és belőni kábé-jóra egy TTL-nélküli manuális vakut?

Amiken gondolkozok:

Oly FL300R: legkompaktabb, kicsi, könnyű -- kitnél komolyabb utazó-vakunak. Korlátozottan fel-le dönthető, oldalra nem. TTL, optikai távkioldás van, HSS nincs. Teljesítménye harmatos, GN20, lehet, hogy már plafonos derítéshez is kevéske.

Oly FL36R: hagyományos kialakítású, mozog fel-le-oldalra. GN36. TTL, optikai távkioldás van, páran állítják, hogy HSS is. 300R-nél már jóval nagyobb, lista többi eleménél még vmivel kisebb. Eddigi befutó. Újonnan drága, de akad használtan is -- kérdés csak az, hogy mennyire tartós, mennyi használatot bír.

Oly FL600R: mint 36R, de mivel újabb, használtan nem láttam még, újonnan kicsit drága.

Metz 36-AF: van TTL, optikai távkioldás. GN36. Újonnan még normális ár. Fel-le igen, de oldalra nem dönthető. HSS nincs.

Nissin Di466FT: van TTL, optikai távkioldás. GN33. Újonnan még elfogadható ár. Fel-le igen, de oldalra nem dönthető. HSS nincs.

Yongnuo 460-II: nincs TTL, teljesen manuális. Fel-le-oldalra dönthető, van optikai kioldás, HSS nincs, GN38 (34?), olcsó.

Yongnuo 560-III: nincs TTL, teljesen manuális. Fel-le-oldalra dönthető, rádiós és optikai kioldás, HSS nincs, GN58 (?), olcsó. Manuális esetén ez lenne a jelölt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32975) Gondwana válasza Marseille199 (#32973) üzenetére


Gondwana
addikt

Azt ne hallgasd el, hogy vakufénymérés nem csak TTL lehet! FL36R-nek is van sajàt fénymérő szenzora (ahogy 580EX ii-t is ilyen mòdban hasznàlok X100s-sel meg régebben GH1-gyel) amikoris a vakun àllìtasz ISO+Blende pàrt (amit a gépen hasznàlsz, vagy kompenzàlhatod erősebbre/gyengébbre, ha elàllìtod pl. a blendét). Ha az ambiens fény is része a képnek, töketlenkedjen manuàlis vakuàllìtàssal, akinek két anyja van, amikor a vaku magàtòl is kimérheti a pontosat.
FL36R-hez még annyi, hogy triggerelt slaveként nem tud _csak_ a màsodik villanàsra elsülni, ami X100s-nèl nem zavar (tud commander flash mòdot), de GH1-nél figyelni kell, hogy csak GN18-ig azaz félerőig igényeljen villantàst a jelenet, és akkor lesz benne elég kakaò a két villanàshoz is. Illetve (.mf) Fl36R tényleg tud FP mòdot (GH1, f/1.8 1/2000s pròbàlva)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32976) Mercutio_ válasza .mf (#32974) üzenetére


Mercutio_
félisten

És ott vannak azok a nikon vakuk is amik tudják az automata módot mert van saját szenzoruk.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32977) Studi válasza Marseille199 (#32973) üzenetére


Studi
addikt

Jogos. Az Oly rendszer előnye, hogy a manuális beállításokat is vázról tudod vezérelni, három csoportra bontva a villanókat.

(#32978) ezisjo válasza .mf (#32974) üzenetére


ezisjo
tag

FP-t az Fl-36R tud, de még a "sima" Fl-36 is.

(#32979) Ffranklyn válasza .mf (#32974) üzenetére


Ffranklyn
csendes tag

Szerintem minenképp olyan flash-t érdemes venni ami dönthető forgatható. Használtan is lehet jókat kapni mert sokan megveszik és utána nem használják egyáltalán. Nem annyira bonyolult a manual mód, hamar ki lehet tapasztalni.
Itt van pár okosság a "few gotchas" részben.
http://www.ayton.id.au/wiki/doku.php?id=photo:olympusomdem5_flashrc

[ Szerkesztve ]

(#32980) n.andras74 válasza Ffranklyn (#32979) üzenetére


n.andras74
aktív tag

így van... én a oly 36os vakuval megvagyok.. Igaz furi a gx1 tetején:-)

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#32981) .mf válasza Gondwana (#32975) üzenetére


.mf
veterán

Jé, tényleg. Megnéztem a manualt, s ott már le van írva. Sőt, GN-teljesítményszint-FP mátrixok is vannak benne, végre valami valahol. Kösz a tippet! :R

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32982) TayRol


TayRol
veterán

Pofátlan kérésem volna: egy jó csatos bambiert cserébe tud nekem valaki segiteni az Olymarkabolt 15%-os akciójaban? :) Megköszönném! :R

(#32983) Studi válasza TayRol (#32982) üzenetére


Studi
addikt

Ha jövő kedd-szerdáig ráér, akkor keress priviben. (tudom, ennyi idő alatt te el is adod az új cuccot, de most nem leszek Pesten. :DDD)

(#32984) need válasza Studi (#32983) üzenetére


need
addikt

de gonosz... :C ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#32985) HollyBoni


HollyBoni
veterán

E-PM2 használtan csak váz mennyiért szokott menni?

(#32986) erzol válasza TayRol (#32982) üzenetére


erzol
őstag

Bár nem sűrűn írok ide, de jóideje napi olvasó vagyok itt. Szívesen segítek oly kedvezményben bármelyik nap....
#32985 HollyBoni
Nézem egy ideje az ebay-t, de használtat(pláne csak váz) még egy darabot sem találtam.
Persze új távol-keletről gari nélkül van bőven... :(

(#32987) de!


de!
csendes tag

Muhaha, :DD egy angol fórumon most hívta fel egy illető az olvasóközönség figyelmét, hogy az E-5-ön sincsen mode dial. Nekem nincsen E-5-öm, de gondolom, hogy MODE gomb benyom, tárcsa teker.

Ha ez belefér, akkor talán az E-PM2 mode-dial-nélkülisége is belefér. MENU gombot megnyom, megfelelő betűt (P/A/S/M) a képernyőn megérint.

Hogy én hogy' rágtam a szájam szélet, hogy merjek-e mode dial nélküli E-PM2-t venni...

(#32988) MLaca válasza de! (#32987) üzenetére


MLaca
őstag

nincs hát :)

http://mlzphoto.hu/

(#32989) b.vr válasza de! (#32987) üzenetére


b.vr
őstag

GF3-ban sincs, de ez az ilyen kis gépeknél ez nem meglepő. Mivel beépített EVF nincs, így a hátsó LCD úgyis állandó használatban van (ellenben ugye G-széria, ahol nálam (és sokaknál) alapból befelé fordítva). Így bal kézzel az érintésérzékeny LCD bal felső sarkában megbököd az ikont, jobb hüvelykkel arréb forgatod a tekerentyűt, és akár az exponálógombbal mutatóujjal leokézod. Mondjuk (nálam, meg gondolom sokaknál) úgyis döntő többségben "A" (aperture priority) módban van, de ha nagyon máshol jársz és hirtelen kéne valami "normális" beállítás, akkor ott a deidkált iA (inteligent auto) gomb.

Mondjuk lehet hogy lemaradtam valamiről, de ennek a hiánya valamikor szóba került itt mint az e-pm2-n döntő hiányosság? Vagy miről szól most ez a történet?

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32990) Studi válasza de! (#32987) üzenetére


Studi
addikt

Minek is az, sose használom. "A" módban van a gép mindig, az ISO-t rögzîtem előre a fényviszonyokhozminden másra ott az expo korrekció. :-)

(#32991) de! válasza b.vr (#32989) üzenetére


de!
csendes tag

Lehet, hogy itt szó szerint senki sem állította, hogy az E-PM2 kezelése azért béna, mert nincsen mode dialje, de - hogy itt vagy máshol, nem tudom - az azért elő szokott jönni, hogy a PEN Mini játékszer a PEN Lite-hoz képest. A billenős LCD nem lehet a megkülönböztető jegy, mert billenés nélküli gépeket is szoktak tisztelni, ezért gondoltam, hogy a mode dial tehet a megbélyegzésről.

Hozzászólásom célja, hogy bátorítsak minden vevőt, aki sajnálja az E-PL5 felárát: érdemes megfontolni vagy kipróbálni az E-PM2-t, ha elvan billentős kijelző nélkül, mert egy E-PM2 kezelése a gyakorlatban alig marad el az E-PM5-étől, és az érintőképernyőnek köszönhetően kényelmesebb, mint egy korábbi E-PLx.

Meg hogy nem érdemes a PM1-ről a PM2-re extrapolálni: a PM1-nek kettővel kevesebb gombja van, és érintőképernyője sincsen, azzal tényleg hogy lényegesen körülményesebb a fényképezés.

(#32992) de! válasza Studi (#32990) üzenetére


de!
csendes tag

Jé, te az ISO-t előre rögzíted? Én biz nem rögzítem, ha nincsen sok fény, hanem inkább választok egy záridőt, ami még jó eséllyel nem rázkódik be, aztán hagyom, hogy az ISO-val menjen utána a helyzetnek. Hadd legyen már maximális a dinamikai tartomány és minimális a zaj.

A záridőt meg úgy választom, hogy vagy elfogadom, amit A-ban felkínál, vagy átteszem M-be, és engedélyezem a menü mélyén, hogy M-ben is AUTO ISO-zzon.

Egyébként A-ban is lehet befolyásolni, hogy meddig menjen le: szintén a menü mélyén van a flash slow limit beállítás, ami eredetileg azt mondja meg, hogy milyen záridő alatt vakuzik, de egyben azt is befolyásolja, hogy milyen záridő alá nem megy le A módban. Gyárilag ez 1/60 talán, én meg átrakom 1/30-ra, mert a Pana 1.7/20-szal életképes az 1/30 képstabival és bekapcsolt Anti-Shockkal.

Tök jó volna egy olyan, mondjuk AM mód, hogy az egyik paraméter a blende, a másik pedig a záridő alsó korlátja, és a tényleges záridőt meg az ISO-t ezek alapján automatikusan választja. Lemegy ISO-val 200-ig, onnantól meg rövidíti a beállítotthoz képest a záridőt.

Kár, hogy nem lehet az E-PM2-nek megadni egy C# delegatet vagy legalább letölteni rá egy embedded C függvényt, aminek bemenője a mért EV, és kimenője a záridő, a blende, meg az ISO. :D

(#32993) b.vr


b.vr
őstag

(#32994) Mercutio_ válasza b.vr (#32993) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az utolsó mondaton jót vigyorogtam :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32995) gorgo


gorgo
őstag

Egy kis bokeh összehasonlítás. A Sigma üvegek dicséretet kaptak ! :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32996) de! válasza gorgo (#32995) üzenetére


de!
csendes tag

Szerintem is egészen kellemesen tujda mosni a hátteret a Sigma 30/2.8. Nyilván nem az a kategória, mint egy full frame 50/1.4, de egy m4/3 kitzoomhoz képest határozott előrelépés. Hiába van 20/1.7-em és 45/1.8-am, mégis szeretek a 30/2.8-cal mosogatni. Ide kiraktam pár képet, bár nem mind a háttér elmosásáról szól:
[link]

(#32997) Mercutio_ válasza de! (#32996) üzenetére


Mercutio_
félisten

ez a kép ;] (Balról a második srác terepruhában véletlenül nem Tibor és nem ex-debreceni?)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32998) de! válasza Mercutio_ (#32997) üzenetére


de!
csendes tag

Se nem Tibor, se nem debreceni. :(

(#32999) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Nem tudja valaki, Photoexpo-n lesznek e kint M4/3-os obik, amiket esetleg próbálgatni is lehet saját gépen?

[ Szerkesztve ]

(#33000) Mercutio_ válasza HollyBoni (#32999) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennyit tudunk biztosan.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.