Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33051) schawo válasza eeXaa (#33049) üzenetére


schawo
titán

Igen, de ugyanazon értékek mellett azonos szenzortech mellett nagyobb zajt. A különbséget pedig ki lehet számolni az átszámított rekeszértékből.

( #33050 ) Parci
Te már tudsz valamit, hogy mennyire lesz kompakt? Az én képzeletemben egy elég nagy objektív ez, ha tényleg 10x zoom.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33052) b.vr válasza eeXaa (#33046) üzenetére


b.vr
őstag

"...pedig az a fz200 sem egy batárnagy gép..."

felülnézeti összehasonlítás
(...lenne, ha meg lehetne jegyeztetni a beállítást... szóval át kell állítani :) )

Nem véletlenül írta Parci is és én is a Nikon 7800-at, ott még esélyes hogy egy bővebb zsebben elférjen, az fz200nál esélytelen.

Persze a Nikon7800 csak 200ig megy, ezért érdekes kérdés hogy most az Oly milyen keskenyre tudja levinni a magáét 300-as max gyutáv mellett. Meg persze hogy mit tud a stabi, mert ha amúgy is csak kb atomvillanás mellett lehet kihasználni a 300-at akkor úgyis tökmindegy, akkor ott a Nikon (ráadásul abból van korábbi generáció, a 7700, ami már átesett a kezdeti nagy értékvesztésen)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33053) Studi válasza schawo (#33051) üzenetére


Studi
addikt

Biztos, hogy itt is bevetik majd a m43-nál alkalmazott torzítás korrekciót, az is segíteni fog a méretben.

(#33054) Parci válasza schawo (#33051) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, sajnos. de ha nagyobb a nikon p7700-nál, engem nem érdekel, akkor már nagyobb szenzort is várnék.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33055) b.vr válasza Parci (#33054) üzenetére


b.vr
őstag

Hát amikor ezt a kört lezongoráztam magamban, ott nekem az jött ki hogy "nagyszenzorosban" van egyrészt a sony rx100, de ez csak ekvivalens 100-ig megy, ami önmagában nem rossz, de nekem m43 mellé pont nem hozza azt amire kellene (lefedni a tele-tartományt hogy arra ne kelljen mindig objektívet vennem/vinnem/cserélnem) , meg persze ha valakit komolyabban érdekel a tele tartomány (Te is ezt írtad) akkor neki sem pálya.
Nikon 1-ben a 10-100 azért megintcsak nem túl slim, ebből kiindula ekkora szenzorra innentől nem látom reálisnak hogy ki tudjanak hozni egy vékony superzoomot 1" szenzorral.

De abban megintcsak egyetértek hogyha ez az Olympus most lényegesen vaskosabb lesz a p7700-nál akkor nem pálya, akkor vagy marad a p7700 mint opció, vagy inkább a Nikon 1 (nálam speciel inkább a dupla kit, de ez sokminden egyéb miatt (mos nem részletezem).
Ha egyetlen gépnek szánnám, akkor azért valszeg inkább a 10-100, nem bontanám meg a tartományt - na persze ez jóval drágább is a dupla kitnél)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33056) Parci válasza b.vr (#33055) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az rx100 egyáltalán nem érdekel, mert vacak az obija és érdektelen az átfogása számomra, cserébe drága. sőt, az túl kicsi is nekem. a nikon 1 10-100 nekem bőven jó volna, de túl drága. a p7700 tulajdonképpen tök jó méret és átfogás, a p7800-ban már evf is van, viszont a szenzorhoz képest nem kicsi, lehetne benne legalább 2/3".

lényeg a lényeg, tökéletes kompakt nekem még nincs. viszont ennek az oly-nak van sansza rá. amíg be nem jelentik :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33057) b.vr válasza Parci (#33056) üzenetére


b.vr
őstag

"lényeg a lényeg, tökéletes kompakt nekem még nincs. viszont ennek az oly-nak van sansza rá. amíg be nem jelentik :DDD"

:D

Hát igen, ez meg a másik bajom. Hogy nem elég hogy drágák de mindben van valami ami nem oké és baromi kellemetlen lenne megvenni jó soké' aztán mondjuk fél év múlva kijönne (vagy nem, de hát ezt nem lehet tudni) egy lényegesen jobb...

Ilyenkor jövök magamnak azzal hogy mégis inkább egy szuperzoom a m43-ra, igaz hogy az még drágább, nagyobb, macerásabb, de legalább nem avul el ilyen baromi gyorsan. De aztán inkább mégsem, és nem veszek semmit. Mondjuk anyagilag így jövök ki ezzel a legjobban... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33058) Parci válasza b.vr (#33057) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én lerakom a lóvét, ha valaki olyan gépet csinál, aminél nincs hiányérzetem. a fuji amúgy marha közel volt az x10/x20-szal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33059) b.vr válasza Parci (#33058) üzenetére


b.vr
őstag

Most kicsit hangosan gondolkodom: ez az Oly is 1/1.7"os szenzor lesz, mint a Nikon 7700/7800, tegyük fel hogy hasonlóképp slim desing tud lenni (bár persze ez nem automatikus, mert 200 helyett 300, és 4 helyett 2,8)

Az 1" szerintem továbbra is kiesik, legalábbis én abból indulok ki hogy a Nikon 10-100 az ebből a szempontból túl nagy, és nem hinném hogyha itt lehetne érdemben tovább kicsinyíteni, akkor ne tették volna meg (persze ez csak feltételezés, és lehet hogy téves)

2/3"-ra példa a fuji x20 (egyrészt nem annyira slim (persze nem vészesen vastagabb (5,68 vs. 5,04), de itt a "zsebrevághatóság" miatt azért a szokásosnál nagyobb a jelentősége), de ami fontosabb hátrány hogy csak ekv. 112ig megy (f2.8)

Szerinted mennyire reális hogy fizikailag ki tudnak majd jönni 2/3"ra slim design + minimum 200/2.8 tartományú kompakttal? Már csak azért hogy reális-e ilyenre számítani?

(mondjuk az 1/1,7" vs 2/3" szenzorterületre csak 34% a különbség, ez jóval kisebb mint ami a 43 vs apsc között van. Szóval lehet hogy ennek nincs is akkora jelentősége. Úgy gondolkozom hogy amennyiben a teljes méret a prioritás, akkor a kis szenzor (plusz a teléhez egy jó stabi) a járható út (az optikák zsugorításábnan nem tudom van-e tartalék) és bízni abban hogy a szenzortechnológia eleget fejlődik ahhoz hogy egyre zajtűrőbb legyen.
Aztán persze lehet hogy ez nem jó gondolatmenet)

És itt tényleg a "kvázi-zsebrerakhatóság" a kritérium - ha ez nem érdekes akkor ott a m43 a szuperzoommal.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33060) Parci válasza b.vr (#33059) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most már várjuk meg az oly-t, kár találgatni, főleg, hogy fogalmam sincs. nyilván a képminőség is számít. a nikon nem kicsi, de az a 28-200 obi gyakorlatilag tökéletes. egyébként az oly xz-k obija is. a 10-100 mérete amúgy ne tévesszen meg, lehetne az kisebb, ha fixen a gépen lenne és összecsukódna.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33061) nord_ válasza Parci (#33056) üzenetére


nord_
veterán

LX7 sincs nálad a topon vagy a közelében?

(#33062) b.vr válasza Parci (#33060) üzenetére


b.vr
őstag

"a 10-100 mérete amúgy ne tévesszen meg, lehetne az kisebb, ha fixen a gépen lenne és összecsukódna."
Hát valamennyire így is összecsukódik, persze lehet hogy lehetne még jobban.
De igazad van, fölösleges tovább találgatni.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33063) Parci válasza nord_ (#33061) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs, nekem nagyon rövid a 90 mm, 200 mm-t szeretnék. inkább 28-200, mint 24-90. a 24-120-nál már picit jobban vakaróznék.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33064) Mhamster


Mhamster
tag

Nagyon OFF, de ígértem, hogy ha lesz kép a Yashica-val, megosztom veletek:

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#33065) nord_ válasza Parci (#33063) üzenetére


nord_
veterán

90-ből lehet vágni 120-at, de 28-ból 24-et sose. :)
(De a 24-120, beépített evf nekem is ideális lenne.)

(#33066) MrChris válasza Mhamster (#33064) üzenetére


MrChris
nagyúr

jól néz ki! Amíg film van meg vegyszer addig szépen muzsikálnak. Mivel szkennelted?

Az a trabi mögötte a várban, az ütős poén a képen :))

(#33067) schawo válasza Mhamster (#33064) üzenetére


schawo
titán

:C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33068) Parci válasza nord_ (#33065) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem is 28-120-at írtam a 24-90 helyett... és 200-at sem szeretnél már 90-ből vágni egy ilyen kompakttal

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33069) Mercutio_ válasza Mhamster (#33064) üzenetére


Mercutio_
félisten

Dikkmán', üvegtigris van az orrán? :Y

Klassz :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33070) schawo válasza Mercutio_ (#33069) üzenetére


schawo
titán

Nem üvegtigris, hanem fapuma. Ja nem is, hanem vasjaguár :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33071) Mhamster válasza MrChris (#33066) üzenetére


Mhamster
tag

Ha más nem is, FF mindig lesz :)
Amúgy Canon 9000F (tehát ennél sokkal jobb is lehetne), LR-ben kicsit meghúzgálva.
Kritikákat köszi :)

[ Szerkesztve ]

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#33072) MLaca válasza Mhamster (#33064) üzenetére


MLaca
őstag

sok szösz volt a szenzoron 8)

http://mlzphoto.hu/

(#33073) gorgo válasza MLaca (#33072) üzenetére


gorgo
őstag

(direkt rajta hagyta...)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33074) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az Olympus E-PL3-hoz gyárilag van kis vaku vagy nincs? Ugyanis mindenki mást mond a témában - felhívtam az edigitalt, ők azt mondják nem jár hozzá vaku, az Ipon meg még nem válaszolt. Másik kérdésem pedig, hogy tudtok olyan helyet ahol 80k-ért lehet ezüstöt kapni? Mert az edigitalban meg az olympus mintaboltban csak feketét láttam az alap obival. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#33075) Lassú Víz válasza bb0t (#33074) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szerintem aki nem ad hozzá az próbál nyerészkedni valami megbontott kiten. Az Olympus honlapján nincs vaku nélküli kit.
http://www.olympus.hu/site/hu/c/cameras/pen_cameras/pen_lite/e_pl3/e_pl3_kits_and_boxcontent.html

Kifutó termékről lévén szó egyre nehezebb lesz ezüstöt vagy bármilyet találni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33076) Mercutio_ válasza bb0t (#33074) üzenetére


Mercutio_
félisten

A hivatalos gyártói honlapon ott van mint tartozék a FL-LM1 vaku

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33077) schawo válasza bb0t (#33074) üzenetére


schawo
titán

A edigitalnál csak idióták vannak, fingjuk sincs róla, hogy mi van a dobozban.Aki kiírta a honlapjukra, az se tudta, az eladó meg megnézte a honlapot, és ott nem volt fenn.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33078) ijjen nincs


ijjen nincs
tag

Kissé off, de megkérezném itt is, hogy nincs valakinek véletlenül Contarex-u4/3 adaptere Budapesten?
Szeretnék kipróbálni egy CZ 50/1,4 Planar-t ami Contarex bajonettes és nem vennék rögtön egy fenti adaptert 100 dollárért...
Köszönöm!

(#33079) lenan válasza ijjen nincs (#33078) üzenetére


lenan
aktív tag

- van contarex-leica m és leica m - m43, végülis feltehető vele
- nincs 1.4/50, csak 2/50 és 1.4/55 a contarexhez
ha kell nálam budán kipróbálhatod

(#33080) bb0t


bb0t
senior tag

Ez remek a mintaboltnak van raktáron ezüst úgyhogy már dörzsölöm a tenyerelemet, köszi mindenkinek a segítséget! :R

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#33081) Mercutio_ válasza bb0t (#33080) üzenetére


Mercutio_
félisten

Keress valakit akinek van prémium klub tagságira, arra 15% engedmény jár.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33082) Studi válasza Mercutio_ (#33081) üzenetére


Studi
addikt

Most gyorsan ránéztem, nem-e piros áras (arra nincs Prémium Klub kedvezmény), de nem, tényleg 68k egy E-PL3 kit. :Y :R Lehet, hogy szerzek egy ilyet oldalbordának.

(#33083) Lassú Víz válasza Mercutio_ (#33081) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Értem én ezt is, de valahol attól félek, hogy ha nagyon elharapódzik ez a fajta egymásnak átpasszolt kedvezmény akkor előbb-utóbb senkinek sem lesz.
Tényleg nagy ügy venni egy tartalék akkut listaáron amire úgyis szükség van? Utána a tagsági kiváltása már megtérül a gép árából. Ha azt akarjuk, hogy életben maradjon a mintabolt, és továbbra is megkapjuk azt a kiszolgálást és bánásmódot amit eddig sehol máshol nem tapasztaltam, akkor ahhoz valamennyi pénzt célszerű juttatni nekik. Pl. egy saját jogon kiváltott tagságin keresztül.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33084) schawo válasza Lassú Víz (#33083) üzenetére


schawo
titán

így.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33085) Mercutio_ válasza Lassú Víz (#33083) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem ezt az anyacég téríti nekik, ahogy annó a natgeo-s 20% kedvezmény se a bolt zsebéből vettük ki :U viszont tuti, hogy a forgalmon elég nagyot dobott :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33086) ijjen nincs válasza lenan (#33079) üzenetére


ijjen nincs
tag

Helló!

Akkor ez milyen bajonett? A zindexesek azt mondták, hogy Contarex...
Továbbá Planar 50/1,4 van ráírva.

[link]

(#33087) bb0t válasza Mercutio_ (#33081) üzenetére


bb0t
senior tag

Jó lenne de szerintem nem tudok ilyen embert :N

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#33088) schawo válasza ijjen nincs (#33086) üzenetére


schawo
titán

A Contarex jónak tűnik: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33089) bb0t válasza Lassú Víz (#33083) üzenetére


bb0t
senior tag

nem tudom, ha nem lenne a plusz 8000 tagsági díj akkor még meg is érné, de így csak pár ezer ft-ot lehetne spórolni de a kiadás meg megnő...

ha nem lenne a tagsági díj akkor rendelnék hozzá egy bőrtokot...

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#33090) Studi válasza bb0t (#33089) üzenetére


Studi
addikt

Tagsági 8e Ft, utána a kit 68e Ft, összesen 76e Ft. Tagsági nélkül a kit 80e Ft, amihaz kapsz amúgy 1 év tagságit automatikusan.
Egyetlen hátránya a tagságinak, hogy csak személyesen intézhető/használható. Ha viszont úgyis bemész a boltba, az a +5-6 perc regisztráció megér (nekem legalábbis) 4e Ft-ot.

(#33091) bb0t válasza Studi (#33090) üzenetére


bb0t
senior tag

Szegedi vagyok, úgyhogy nem :/

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#33092) lenan válasza ijjen nincs (#33086) üzenetére


lenan
aktív tag

igen, ez biztosan contarex bajonet, de láthatóan átépítés - hozd el és próbáld ki, nekem valami nem stimmel a kép alapján a blendeállítással, de majd kiderül oké-e így

(#33093) vendingo válasza bb0t (#33091) üzenetére


vendingo
veterán

Kérj meg valakit, akinek már van tagsága, hogy vegye meg neked.
Anno én is valami hasonló elven vettem a gépet.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#33094) .: JuSzT :. válasza Studi (#33090) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha már vettem idén tagsági nélkül PEN kitet, akkor 1 év tagságit kaptam hozzá?

(#33095) Mercutio_ válasza .: JuSzT :. (#33094) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha a klub beindulása után vetted elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33096) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#33095) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen, mert kaptam hozzá nyomtatványt, de annyira nem olvastam el, hogy csak akkor töltsem ki, ha kívánom e igényelni és fizetni minden évben, avagy az első évre ingyen kapom.

(#33097) .: JuSzT :. válasza Mercutio_ (#33095) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Bizony így van

Mondjuk már azt sem tudom kinek adtam el azóta.... :D

(#33098) bb0t válasza vendingo (#33093) üzenetére


bb0t
senior tag

nem akarok én mókolni mert akkor más nevén van a cucc meg nem is volt fent a weboldalon ezüstben úgyhogy telefonon kellett megrendelni, így tisztább nekem, de azért ha pesten járok kiváltom a tagságot

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#33099) ijjen nincs válasza lenan (#33092) üzenetére


ijjen nincs
tag

Köszönön,írtam privátot az ügyben!

(#33100) orko


orko
tag

Még csak ismerkedek a MFT témával..Aps-c Canonról szeretnék váltani GH3 Panára. A C-mount obikról lenne kérdésem.Videózásra használnám ezeket leginkább.Ugyebár a GH2 szenzora nagyobb,mint a GH3-é.Az érdekelne,hogy a peremsötétedés így kisebb-e,mint a GH2 esetében ezekkel az obikkal?Mekkora az a látószög amitől már nincs komoly vignettálódás?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.