Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32301) Lassú Víz válasza rbalint88 (#32300) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Kezdd el nyugodtan. Mire összejön az ára lesz jobb, és örülhetsz annak. :)

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#32302) schawo válasza Lassú Víz (#32301) üzenetére


schawo
titán

Így :K

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32303) gorgo válasza MrChris (#32293) üzenetére


gorgo
őstag

A megadott mail címedre küldtem mintákat (közben vissza is pattant, nem létező címre hivatkozva! - Adj egy élő címet...)

Pontosítás: nos tegnap a kelleténél jobban le voltam nyűgözve :U , ma a képekre pillantva már nem látok eget verő különbségeket. A kék csatorna lesz teltebb a Color Checker használatával, ezt kapcsiból ki lehet jelenteni. A tesztet eddig csak természetes napfény mellett végeztem (ideális körülmények).
Kevert fény meg kompakt fénycső melletti képekre leszek majd igazán kíváncsi! Folyt. köv.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32304) madgie válasza gorgo (#32303) üzenetére


madgie
titán

Folyt köv? CC elad, sz@r az egészbe, pont :DDD

(#32305) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Mi is ez a ColorChecker? :B

(#32306) b.vr válasza HollyBoni (#32305) üzenetére


b.vr
őstag

X-Rite ColorChecker Passport
asszem a classic olcsóbb.
(bár nem használtam de gondolom az a lényeg hogy lősz egy normál képet, meg egy olyat ahol ez is rajta van. Aztán meg kell neki az utóbbin mutogatni hogy melyik színminta melyik, és arra úgy tologatja a color curve-ök pontjait hogy azt kapd vissza a képen mint ami a "valóságban" van, és aztán ezt a profilt ráhúzod a normál képedre. Remélem jól írtam, meg remélem érthetően :)
Azt gondolom hogy madgie azért írta amit írt (én is így gondolom), hogy a fényképnél úgysem az lesz a fontos hogy "igazi" színeket mutasson - hanem hogy tetszen :) )

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32307) gorgo válasza madgie (#32304) üzenetére


gorgo
őstag

Höhöhö, disznó! Nem ér spoilerezni! :D
Szóval kompakt fénycső mellett sem találtam meg a Holy Grailt (azazhogy DE: fekete-fehér konverzió, vagy idealizált színvilág, a'la Fuji akármichrome, stb) A kalibrált WB kamera default kicsit magentába hajlik, a korrigált pedig kicsit sárgába hajlik. Az igazság valahol odaát, félúton van.
A vicc az, hogy ez egyaránt így sült el Pana G3 / Oly OMD esetében is. Ezen mondjuk nem kell meglepődni, hiszen ezeknek a fénycsöveknek eleve szar színreprodukciós indexük van.
Egy dolgot megnéznék, hogy muzsikál egy D800E. Ming bácsi szerint az majdnem tökély. Sosem tudom meg. :)
Azért arra mindenképp jó ez a cucc, hogy van rajta egyebek mellett neutrális szürke, lehet vele WB-t állítani és expozíció helyességet ellenőrizni. Ha az ember vesz még egy széles spektrumú standard fényforrást, akkor reprodukálhatóan lehet vele dokumentálni, ami ezen eszközökkel elérhető szinten kvázi színhelyes. Erre találták ki, a többi sztem extra amit a gyártója kamatoztat. A cégnél is erre vettük, én meg használom jól.

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#32308) MLaca


MLaca
őstag

frissült a panasonic gx7 cikk >>képminőség<< pontja, mert időközben kijött az új acr!

http://mlzphoto.hu/

(#32309) HollyBoni


HollyBoni
veterán

[link]

Ez a kép szerintem nagyon rossz minőségű lett (maga a kép sem lett jó, de egyelőre nem megy ez a bringa fotózás, nem tudtam egy érdekes szöget találni). GH1+kitobival készült, 14mm F4.5. A 14-es palacsinta ennél tuti nem tudna többet? Nagyon nem tetszik a kitobi képe 14mm-en.

(#32310) .: JuSzT :. válasza HollyBoni (#32309) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Szerintem adódik ebből a képből a jó szög. Állj a bringa alá, marad még zöldes fás háttér is hogy ne csak az ég maradjon, illetve talán szépen be tud csillanni a napfény is.

(#32311) hegyimorc válasza HollyBoni (#32309) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ez hidegkútnál van?

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#32312) HollyBoni válasza .: JuSzT :. (#32310) üzenetére


HollyBoni
veterán

Bringa alá? Úgy érted az ugró és az érkező között, vagy hogy?

hegyimorc: Igen, patakhegy dirt. :K

(#32313) .: JuSzT :. válasza HollyBoni (#32312) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Ha innen nézzük akkor jobbra az a domb mellé, amin elugrat, vagy valahol az induló és érkező pukli között valahol... ne sajnáld az expo-t :)

VALAHOGY ÍGY,amikor ugrik a muksó

[ Szerkesztve ]

(#32314) wavrekordz


wavrekordz
csendes tag

Figyelem! Még csak 99%, de valószínűleg szeptember 27-én pénteken lesz az E-M1 bemutató nap a mintaboltban! ;)

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#32315) MLaca válasza wavrekordz (#32314) üzenetére


MLaca
őstag

igen, ha más is úgy akarja :)

http://mlzphoto.hu/

(#32316) need válasza wavrekordz (#32314) üzenetére


need
addikt

14. Audio Video Trend & Hi-Fi Show kint lesz a gép? oda kiviszitek...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#32317) tozso76


tozso76
aktív tag

Nem találtam jobb topikot a kérdésemre, ráadásul úgy tudom van itt egy pár Fuji X10 tulaj is.
Tehát mi a reális ára egy X10-nek használtan? Kinti beszerzés. Szép állapot. Gari nem tudom hogy érvényesíthető-e itthon. Esetleg ha megkeresne egy X10 tulaj priviben, azt megköszönném.

(#32318) OPiiPO


OPiiPO
addikt

http://www.fourthirds-user.com/forum/showthread.php?t=12808

A 13. hsz a lexebb: "When I was in Tokyo last month I asked Eiji Shirota, one of the senior lens designers at Olympus, if some size reduction had been at the cost of basic geometric distortion and reading between the lines he said yes."
Magyarán szólva az Olympus beáldozta az optikai minőséget hogy könnyebb legyen a lencse, és marad az utólagos szoftveres korrekció mint nem kikerülhető opció.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32319) Studi válasza OPiiPO (#32318) üzenetére


Studi
addikt

Üdvözlünk a micro43 rendszerben!

(#32320) OPiiPO válasza Studi (#32319) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ja, elég durva, mi? A sima 4/3-os obiknak nem volt erre szükségük, és mégis működtek. Nem tudod hol romlott/módosult (nem tudom melyik a jó szó) ennyire a rendszer az elődhöz képest?

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32321) Parci válasza OPiiPO (#32320) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és 0,5-3,0 kilósak voltak... ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32322) jjeahh válasza Parci (#32321) üzenetére


jjeahh
nagyúr

és ez befolyásolja a végeredményt? jobb képeket köpködtek a 4/3 obik, mint a m4/3-osok? mert ha nem, akkor sztem tökmindegy...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32323) vendingo


vendingo
veterán

Ismerősömet sikeresen lebeszéltem DSLR-ről.
100-140 között mit ajánlanátok neki? (Váz+ kit obi, akár dupla kit.)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32324) Parci válasza jjeahh (#32322) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a top pro 4/3-os obik fantasztikusak voltak. de hatalmasak és drágák. top pro oly zoom meg most jött ki az első, a 12-40. meglátjuk majd, hogy mit tud. a 75/1,8 azért elég jó lett. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32325) Parci válasza vendingo (#32323) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az egyik a sony nex-3n kit, ha nem fontos nagyon a tele. ha igen, akkor valamelyik duplakit, ami belefér egyáltalán.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32326) wavrekordz válasza need (#32316) üzenetére


wavrekordz
csendes tag

Erről az eseményről konkrétan nem tudok (ami még nem jelent nemet)... de még októberben lesz valami több napos fotós izé, ahol tuti kint leszek a teljes hacukával.

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#32327) Studi válasza jjeahh (#32322) üzenetére


Studi
addikt

Mindkét rendszerben vannak kitűnő objektívek.

(#32328) .mf válasza OPiiPO (#32318) üzenetére


.mf
veterán

Ez eddig is így volt, nem? Az összes m4/3 lencsénél mindkét gyártó -- a Pana is, ahogy ugyanabban a 13-as számú hsz-ben meg lett említve: "It's well known that the size of the glass elements in a lens can be reduced if you don't mind some distortion as a by-product. This is why Panasonic lenses are usually more compact than similar specification Leica-branded Panasonic lenses; Leica does not permit excessive distortion, whereas Panasonic is not so fussy and corrects it in the camera."

Szóval mi ebben a meglepő? Ezt eddig is tudtuk, s azt is, hogy szoftveres korrekcióval hatékonyan lehet csökkenteni.

De ha már kiemelted azt a részletet, kiemelhettél volna ilyen hsz-eket is:
#10: "As far as I can see, Olympus has done their homework very well as I see the jpegs. That means that they have done the optical formula + softwarecorrection at the wide end very good, better than any mFT lens before."
#11: "This is highly interesting. Not only because of the decentering issues of the 12-60. But also because the 12-40 seems so incredibly consistent across the frame."
#21: "From said quick look, there does not seem to be much to choose between the two lenses as far as image quality. Closer inspection or other subjects/conditions may reveal bigger differences. But it seems that we're looking at two excellent lenses here. Chances are the choice between the two could be made based primarily on features (size, cost, zoom range, maximum aperture, focusing mechanism, etc.) rather than image quality."

Szóval ettől még továbbra is egy kiváló lencse, s úgy tűnik, hogy az eddig hasonló árú Pana 12-35-öt letaszítja a trónjáról.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32329) Studi válasza OPiiPO (#32320) üzenetére


Studi
addikt

Ahogy FEDman már többször kifejtette: egyáltalán nem válik a rendszer hátrányára a szoftveres korrekció. Ekkora bázistávolságnál természetes, hogy a képszéleken erősebb korrekcióra van szükség. Az optikai korrekció nagyobb, nehezebb, drágább objektíveket jelentene, és még mindig nem biztos, hogy jobb eredménnyel. Főleg a nagylátóknál. Más milc rendszerek még erősebben szenvednek ettől, a nagyobb érzékelő miatt.

(#32330) Gondwana válasza OPiiPO (#32320) üzenetére


Gondwana
addikt

(Aki még nem érti: ha TTL-OVF (= tükör) van a rendszerben, az objektívet kell geometriaikorrigálnod, ellenkező esetben nem azt látod a keresőben, ami a képen lesz. Ennyi, és semmi más oka nincs annak, hogy Canikonék még nem élnek a módszerrel. Ha EVF van a rendszerben, akkor az on-the-fly alkalmazott korrekcióktól függetlenül ugyanazt látod a keresőben, ami a képen is lesz. Azokat meg külön röhögöm, akik ebből vallási kérdést csinálnak. Ha pl. egy FW-hack lehetővé tenné, hogy a 7.5mm Samyangot rektilineárisra korrigálja a gép, szerinted hány embert zavarna, hogy 290€-ért van egy ultrademégattólisnagyobblátószögű objektívje?)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#32331) Schanyee válasza MLaca (#32308) üzenetére


Schanyee
senior tag

Az értékelésnél is szerepel a raw konverter hiánya. (bocsi, nem tudom melyik a hivatalos fóruma az ilyen bejelentéseknek)

(#32332) madgie válasza Gondwana (#32330) üzenetére


madgie
titán

Ennyi :K

(#32333) Mercutio_ válasza OPiiPO (#32320) üzenetére


Mercutio_
félisten

A többiek már leírták, kifelejted a bázistávolság változást és annak következményeit.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32334) FEDman válasza OPiiPO (#32320) üzenetére


FEDman
addikt

Számomra az a durva, hogy sokan képesek még mindig emiatt hisztizni! :DDD

Meg kell nézni milyen eredményeket ér el jelenleg ezzel a technikával a Pana és az Olympus. Nincs semmi hátránya, ellenben előnye annál több. Ennek fényében aki a szoftveres korrekción kiakad az vagy nem akarja látni az elért teljesítményeket, nem elég tájékozott, nem érti, vagy csak simán hit vitát generál az egészből.

Jelen esetben pl. meg kell nézni az mZuiko 12-40/2,8-at. Durván jó üveg lett, abból amit eddig láttam semmivel se rosszabb a ZD 12-60/2,8-4-nél.

Akkor felteszem a kérdést mi a probléma? Ha csak nem az, hogy mZuiko végeredményt tekintve nem csinál olyan ronda komplikált bajusz torzítást, mint a ZD 12-60 nagylátóvégen. :DDD

Viccet félretéve, ha egy pillanatra félreteszed az előítéleteidet és csak a végeredményt nézed akkor hamar rájönnél te is, hogy ez az egész inkább csak előnyére válik a rendszernek.

Persze ehhez hozzáteszem nem minden objektívnél indokolt az alkalmazása, de ennek megfelelően nem is alkalmazzák az összes mFT objektívnél. Többek között az mZuiko 45/1,8 és a 75/1,8 valamint a PanaLeica 45/2,8 objektívek esetében egyáltalán nincs szoftveres korrekció.

Ja és ami az általad linkelt oldalt illeti, megint nem voltak képesek egy normális tesztet összehozni, az egyik obival a háttérre, a másikkal az előtérre állította az élességet, ez így teljesen használhatatlan.

(#32335) Parci válasza FEDman (#32334) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

imádtam a 12-60-at, bitang éles volt, de a torzítása 12 mm-en tényleg undorító volt :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32336) FEDman válasza .mf (#32328) üzenetére


FEDman
addikt

És még ebben is van egy kis adag városi legenda. :)

A torzítást ott nem alkalmazzák ahol az obi jellegénél fogva eleve könnyen meg lehet oldani a korrekciót optikailag is. Például az mZuiko 45/1,8 esetében se alkalmaztak korrekciót, pedig az az obi a rendszeren belül egy olcsóbb műanyag darabnak számít.

Azaz ennek semmi köze a Leica extra igényeihez. Ez az egész valószínű onnan fakadt, hogy az első PanaLeica mFT objektív, a 45/2,8 esetében nem alkalmaztak korrekciót. Azóta viszont azt hiszem elég jó bebizonyosodott, hogy ez csak azért történt amit fent vázoltam, ennél az obinál egyszerűen csak nem volt értelme ezt alkalmazni.
Hogy miből gondolom ezt? Azóta kijött a 25/1,4 mFT verziója PanaLeica létére elég rendesen épít a szoftveres korrekcióra. És hozzáteszem ezzel együtt egy piszok jó kis üveg. :)

(#32337) Spezial


Spezial
csendes tag

Abszolút OFF, nemtom hová forduljak. Email címet változtattam, mert gorgo jelezte, hogy nem fogadja a fiókom, de azóta nem tudok belépni a MrChris nickemmel. Természetesen az email címemmel próbálnék... Hiába kérek új jelszót, a szerver vagy mi, azt nem küldi el, nem érkezik meg. Pedig látom a MrChris felhasználót, vagyis a saját email címem... Mit csinálok rosszul? Tud valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#32338) Freddy76 válasza Spezial (#32337) üzenetére


Freddy76
addikt

Szerintem írj valamelyik moderátornak (a "moderátort keresek" topikban hemzsegnek), még mielőtt dupla reg miatt ki lennél tiltva.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#32339) eeXaa válasza Spezial (#32337) üzenetére


eeXaa
addikt

..nézd meg a spam fiókod..

(#32340) Spezial válasza eeXaa (#32339) üzenetére


Spezial
csendes tag

üres. Már többször küldettem vele új jelszót...

(#32341) Spezial válasza Freddy76 (#32338) üzenetére


Spezial
csendes tag

írtam oda, remélem jó helyre.
Dupla reg? De akkor ilyen esetben mit csináljon a jóember?

(#32342) Freddy76 válasza Spezial (#32341) üzenetére


Freddy76
addikt

Nem hiszem, hogy jelen esetben bármi gond lenne. De gondolom, valami program figyeli a dupla regeket, nem hiszem, hogy egyenként vizsgálnák a modik. Ezért írtam, hogy célszerű minél előbb rájuk írni, így nem lesz gond.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#32343) vendingo


vendingo
veterán

Milyen fotós táskát ajánlanátok?
Jelenleg az Olympus CBG-6-al szemezek 8 ezerért hozzá tudnék jutni.

Váz+-2-3 obi, kis állvány meg egyéb sallangoknak kellene.
Ha férne mellé pár személyes cucc, pénztárca.... stb az jó lenne.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#32344) jjeahh válasza FEDman (#32336) üzenetére


jjeahh
nagyúr

még sosem tapogattam 45 1.8-at, de képekről szinte az összes mft obi műanyagabbnak tűnik nála...vagy a lencsékre gondolsz? az meg azt hittem ma már minden obiban műanyag :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32345) OPiiPO válasza Parci (#32324) üzenetére


OPiiPO
addikt

Izé, Top Pro Oly zoom m43-ra még nem jött ki szvsz, a 12-40 az csak a régi Pro kategória megfelelője, mind fényerőben, mind pedig átfogásban ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32346) OPiiPO válasza .mf (#32328) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hali,

Igazán nekem csak ezzel van gondom: "First of all, there's a massive barrel distortion on the 12 mm end of the 12-40 (not surprisingly, I'd say). Secondly, in the corners you can see huge vignetting. Luckily, they're cropped once the distortion is corrected (Olympus Viewer crops much more than PhotoNinja, b.t.w. - even after distortion correction).Thirdly, an that's for me the most interesting part: In the developped RAW file, the corners and edges seem to be notably softer than the center. There seems to be some selective sharpening going on: the soft outer part of the image is sharpened more than the center. That's why the results are so consistent. "

A hordótorzítás az volt a 43-os 12-60-on is, nagyon szerettem azt a lencsét. A vinyettálás kiszedése és a geometriai torzitás korrekcója még belül esik az elfogadható, ha ez az ára a miniatürizálásnak.
Viszont a sarkok felé történő szelektív élesítés az egész egyszerűen a kép megmásítása kategória. mint ilyen, nehezen elfogadható.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32347) b.vr


b.vr
őstag

(#32348) OPiiPO válasza FEDman (#32334) üzenetére


OPiiPO
addikt

T. Fedman Úr!

A "hiszti" és az "előítélet" pejoratív jelzők annyira azért nem voltak jelen a hsz-ben, kéretik a velem történő kommunikációt a jövőben kissé objektívebben folytatni, ahogy az Önnek korábban is igen jó szokása volt.

Maradok őszinte híve:

OPi

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#32349) schawo válasza OPiiPO (#32346) üzenetére


schawo
titán

Miért is?

2 falatot már megemésztettél, a 3. fennakadt? Gondolj bele, még a CA-t is kiszedik. Ez már végképp inkvizíció után kiált. :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32350) eeXaa válasza schawo (#32349) üzenetére


eeXaa
addikt

...azért marad ott még kiszednivaló... az utóbbi túrám sziklás képein az élek úgy abberálnak hogy nem hittem a szememnek...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.