Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32851) rumos14 válasza jmakk (#32844) üzenetére


rumos14
nagyúr

és ha mondjuk éppen nem kevés fényben akarsz fotózni? a nagyobb szenzor előnye minden képnél jelentkezik, nagyobb dinamika és természetesebb színhatás formájában, míg az F1.4-nek csak kevés fényben látod igazán értelmét.
(nem, nem a m43-FF vitát melegítem fel újra...)

(#32852) jmakk válasza rumos14 (#32851) üzenetére


jmakk
őstag

Tudom, hogy ezek csak számok, de valamit azért mégis jelentenek.
Összehasonlítás a GF6-tal, mint fizikai méretben legközelebbi konkurencia és pl. EM5-tel, mint egy etalon m4/3 szenzorral. Szerintem nincs szégyenkezni-e valója, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#32853) b.vr


b.vr
őstag

Na meg persze az ár lesz még itt a fontos faktor.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32854) Schanyee


Schanyee
senior tag

A vízálló tokokkal van valakinek valami tapasztalata? Konkrétan Panasonic G3-ra keresnék és nem igazán találtam. Ebay-en konkrétan csak egyet ami azért nem olyan olcsó, viszont ez inkább pozitívum, hátha így jobban bírja. Meg ez végül is egy teljesen általános tok, amibe elég sok kamera belefér. Használt már valaki ilyent? Ha jól látom kb a beállításokat nem fogom tudni állítani a csomagolás miatt, max a kioldót tudom lenyomni. Bár talán az érintő kijelzőn lehet. Vagy inkább ilyenre jobb egy GoPro Hero, amit ráadásul akármilyen extrém körülmények között használhatok?

(#32855) b.vr válasza Schanyee (#32854) üzenetére


b.vr
őstag

Ha ez az S5, akkor nekem is ilyen van. Sajnos nem léptem időben, a cég meg (egy szlovák webshop) késett a kiszállítással, így akkor jött meg (mármint természetesen BPre) amikor már a tengernél voltunk... :((( Úgyhogy csak a szárazon próbáltam ki (bár különféle vizes ötleteim azért így is maradtak még hogy bohóckodjak vele mire legközelebb tenger-közelbe kerülök), és hát elég nehézkes használni (még a kioldást is, nemhogy az egyéb gombokat vagy az érintőképernyőt használni). Persze ebbe talán bele lehet majd szokni. A másik pedig hogy szerintem nagy (G5 + akármi, a nagy teléket leszámítva) viszont mielőtt rendeltem, a hivatalos honlap meg amit találtam a neten (meg hát amit linkeltél, az is) ezt a méretet ajánlja (ez a középső), az S3-at asszem csak a PEN-ekhez meg a GF-hez de szerintem ha van időd, talán lehet találni magyar forgalmazót és érdemes lenne kipróbálnod (én legalábbis tervezem csak nem volt még időm ezzel fogllakozni, hogyha elég az S3 akkor ezt eladom majd akinek nagyobb géphez kell. Ha passzentosabb (de azért persze férjen bele :) ), akkor talán az a használhatóságán is javít.)

Ez persze nem búvártok, és ugyan amit tud (5m) az amúgy snorkelinghez persze elég, de inkább tényleg az ergonómiával, kezelhetőséggel van a baj, csakhát én amikor kerestem, igazi vázhoz dedikált búvártokot csak a PEN-ekhez találtam, és a váztól függően méregdrágán és még annál is drágábban...

(ellenben (bár ezt már írtam) a Nikon 1-hez pl baromi olcsón találtam búvártokot dedikált kezelőszervekkel)

Hogy amit a GoPro Hero képminőségben tud az számodra elég-e, azt viszont Neked kell eldönteni.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32856) b.vr


b.vr
őstag

(FT5) Olympus to announce a mini-OMD alike compact camera (with small sensor)

ezt már korábban is írták, viszont a másik érdekesebb: "I also got some info about a second high-end compact with FT sensor. But that camera could be announced a couple of months later…" Mintha ezt a pletykát már egyszer elvetették volna... persze lehet hogy nem jól emlékszem (bár mondjuk ehhez most sincs megbízhatósági százalék írva)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32857) Parci válasza b.vr (#32856) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csinálnak 87-iknek ők is egy fix obis kompaktot, ami úgy sem lesz jobb a fuji x100s-nél (egyik sem az). a kompakt om-d érdekesebb lehet, ha legalább 1/1,7"-es a szenzor és az a 28-300 legalább olyan fényerős, mint a nikon p7800 obija.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32858) b.vr válasza Parci (#32857) üzenetére


b.vr
őstag

"csinálnak 87-iknek ők is egy fix obis kompaktot"
Hát ez jogos.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#32859) Parci válasza b.vr (#32858) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

50+ éve ezt csinálják a japán fényképezőgép gyártók. mit is? hát, pont ugyanazt, amit a másik, csak 0,03482%-kal jobban..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32860) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Melyik alsó kategóriás gépekben van Sony szenzor?

(#32861) Marseille199 válasza HollyBoni (#32860) üzenetére


Marseille199
senior tag

Nex3n? :DDD

Bocsi, magas labda volt. :)

Szerintem amúgy E-PM2 és annyi, de nehogy hülyeséget mondjak.

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#32862) rbalint88 válasza HollyBoni (#32860) üzenetére


rbalint88
addikt

PM2, PL5. Panákban csak GH3.

(#32863) Schanyee válasza b.vr (#32855) üzenetére


Schanyee
senior tag

Köszi a részletes választ! Igazából a GoPro csak az ára miatt nem játszik, mert most ennyit nem költenék rá, de a képminőségével nincsen bajom és valószínűleg sokkal több mindenre tudnám használni mint egy vízalatti tokot. Szerintem maradok ott, hogy továbbra is gyűjtök objektívre, lassan át akarok térni a kit objektívről 2 fixre. Egy vízalatti tok sőt még a Gopro sem lenne kihasználva a közeljövőben szabadidő hiányában, aztán annyira nem jó befektetés, hogy itthon porosodjon. :)

(#32864) .mf válasza Schanyee (#32854) üzenetére


.mf
veterán

Lehet, hogy csak én vagyok így vele, de egy ilyennel le nem mennék. Vagy max. csak úgy, ha a benne lévő gép már eleve vízálló :P

A nemrég megjelent Nikon AW1 búvárMILC? Igaz még kissé drága.
Régebbi Gopro vagy Sony AS15? Víz alatti filmezésre korlátozottan alkalmasok -- bár 60m-ig jók, de olyan sötétben nem sokat fognak látni. Lámpát minimum kéne vinni.
Vmelyik strapakompakt? Néhány régebbit talán olcsóbban is ki lehet fogni. Világítás azért oda is kell majd, mert kb. ugyanakkora szenzor lesz bennük, mint a Gopro / Sony (1/2.3")

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32865) Schanyee válasza .mf (#32864) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ha külön gépet veszek, akkor az valszeg Gopro, hogy ne féltsem és minden sporthoz tudjam használni, szerintem arra mérete meg strapabírása miatt ideális. Sötétben meg a kompaktokkal se lennék előrébb. Víz alatti dolgokra meg nem is annyira a búvárkodás a cél, hanem ahol még van azért fény.

[ Szerkesztve ]

(#32866) TayRol válasza rbalint88 (#32862) üzenetére


TayRol
veterán

ezen a pl5-ön tényleg nincs egyetlen tárcsa vagy gomb se?

(#32867) Mr.Csizmás válasza TayRol (#32866) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32868) TayRol válasza Mr.Csizmás (#32867) üzenetére


TayRol
veterán

Egy igen válasz is elég lett volna. :)
Természetesen olyan gombra gondolok, ami a manuális fotózást segíti.

(#32869) Parci válasza TayRol (#32868) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem egy olyan gomb sincs rajta, ami a fotózást segíti, de tudjátok, hogy sarkos a véleményem eme ergonómiai remekről...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#32870) TayRol válasza Parci (#32869) üzenetére


TayRol
veterán

Pedig nem rossz masina (lenne), de így...

(#32871) madgie válasza Parci (#32869) üzenetére


madgie
titán

A Play meg a Kuka pont jó helyen van, nem? :D

Úgy értem pont segíti a fotózást :))

[ Szerkesztve ]

(#32872) .mf válasza TayRol (#32868) üzenetére


.mf
veterán

Nehogy azután jöjj rá, hogy mégiscsak jó volt az E-M5, miután már eladtad :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32873) TayRol válasza .mf (#32872) üzenetére


TayRol
veterán

Nem bántam meg hogy eladtam. :)

Freddy: nyugi, csak nezegetem hogy mi vannak, és minek mi a hibája.

[ Szerkesztve ]

(#32874) Freddy76 válasza TayRol (#32870) üzenetére


Freddy76
addikt

Hűbammeg, te nem vagy ám egyszerű eset...

Szerk.: csak nyugodtan, csak vegyél már egy gx7-et, hogy karácsony körül meg tudjam venni tőled olcsón.

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#32875) .mf válasza TayRol (#32873) üzenetére


.mf
veterán

Már el is adtad? :Y
Még nem bántad meg ;]

Mazsi, Freddy, Tulku: fel van adva a lecke, E-M5 3 nap. ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32876) TayRol válasza .mf (#32875) üzenetére


TayRol
veterán

Ja, 1 nap alatt. Gx7-et majdnem megrendeltem de a Digitcamnél már most 299e a kit ára, szóval megy még lejjebb is.

(#32877) Studi válasza madgie (#32871) üzenetére


Studi
addikt

Amúgy felfedeztem két gombot a G5-ön, amit még sose nyomtam meg: az iA és a dedikált video gombot. :DDD Nagyon jó helyen vannak, tehettek volna oda valami értelmeset is! :DDD

Komolyra fordítva a szót: lehet, hogy én vagyok béna, de egyelőre nem tudtam rájönni, hogy a tárcsa funkcióját hogy lehetne testre szabni. Mivel power zoom obikat nem használok, így annak a billenő izéje expo korrekció, mert arra van lehetőség. A tárcsa viszont két funkciós, benyomásra lehet váltogatni köztük. De egyelőre úgy tűnik, hogy a második funkciója mindenképp az expo-korrekció akar lenni ennek is. :-( Pedig jó lenne, hogy fent az expo-korrekció, a tárcsán meg a blende és az érzékenység A módban. :(

(#32878) Mr.Csizmás válasza Studi (#32877) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

epm1-en a dedikált videjóra rá lehet kötni a fókusz belenagyítást. hüvelykujjra pont útbaesik, 2x gyorsan MF csekk, expo. :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32879) rbalint88 válasza Mr.Csizmás (#32878) üzenetére


rbalint88
addikt

G5 azt tudja az expo félig lenyomásával plusz a tárcsa benyomásával (legalábbis G3-nál így van)

(#32880) MrChris válasza TayRol (#32870) üzenetére


MrChris
nagyúr

vegyél egyszer kézbe egy ilyet, én megtettem. Azonnal tudtam a választ, hogy kell-e. :)

(#32881) Studi válasza rbalint88 (#32879) üzenetére


Studi
addikt

G5-nél ha félig lenyomott expogombnál mozdítasz a fókuszgyűrűn, akkor egyből belenagyít. (rendszerobival persze)

(#32882) Studi válasza MrChris (#32880) üzenetére


Studi
addikt

Látod E-M5 is volt a kezében, aztán megvette, és egy héten belül eladta. :DDD

(#32883) TayRol válasza MrChris (#32880) üzenetére


TayRol
veterán

Nem kell. :D

(#32884) rbalint88 válasza Studi (#32881) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem ez a fícsör azoknál létszükséglet, akik manuál lencsékkel használják, ott meg így működ. rendszerobinál a fókuszgyűrű-bizerga működik G3 esetén is.

(#32885) Tulku válasza .mf (#32875) üzenetére


Tulku
veterán

Na neee..LX7-em van már háromnegyed éve...tökéletesen elégedett vagyok vele, csak egy beépített evf-es lx-re váltom majd le...

(#32886) n.andras74 válasza rbalint88 (#32850) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Ez a kettő hiányzik az én repertoáromból. :) Marad egy darabig a GX1

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#32887) hegyimorc


hegyimorc
senior tag

OFF:

Barátnéninek kellene valami jobb kompakt vagy mft kit (lehet kitzoommal, nem fényerős fix kell neki ... most még :DDD ).

Valakinek - ismerősök előnyben :) - valami visszautasíthatatlan ajánlata ... ? (

Ontopik kitből nem a használhatatlan legalja, tetőlassúfókuszos izé, mert akkor inkább egy kompakt)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#32888) .: JuSzT :. válasza hegyimorc (#32887) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Talán ez?

Olympus E-PL1 váz M.Zuiko digital 14-42mm 1:3,3-5,6L obival eladó

(2db akku+töltő+adatkábel+kezelési könyv+teljes bőrtok-doboza nincs meg)

5-6e expó lehet benne, hibátlan, újabb típusra(E-PL5) váltás miatt adom el.

Irányár: 39.900.-ft ...(ésszerű alku belefér) - /Pannonhalma/

(#32889) Freddy76 válasza .: JuSzT :. (#32888) üzenetére


Freddy76
addikt

"Ontopik kitből nem a használhatatlan legalja, tetőlassúfókuszos izé, mert akkor inkább egy kompakt)"

Szóval szerintem nem...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#32890) .: JuSzT :. válasza Freddy76 (#32889) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Meglehet... bár rég volt a kezemben 40 rongyos kompakt, nem tudom az mennyire gyors ehhez képest.

(#32891) hegyimorc válasza Freddy76 (#32889) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ja, szerintem sem :)

Épp ilyenekre gondoltam mint elrettentő példa. Nem ez ilyen AF fogja a kompaktoktól a MFT felé csábítani :)

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#32892) .: JuSzT :. válasza hegyimorc (#32891) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Akkor kicsit bővíts a szempontokon. Ár, méret, szín,szag,állag... stb :D

(#32893) hegyimorc válasza .: JuSzT :. (#32892) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ha én azt tudnám, hogy mi jár egy nő fejében ... :DDD

( szerintem ők sem tudják, ezért olyan nehéz :D )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#32894) Mercutio_ válasza hegyimorc (#32891) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valami Pana GFx váz (nemrég voltak gombokért, de most épp nem látok) + rá egy kitobi.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32895) .: JuSzT :. válasza hegyimorc (#32893) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Akkor fehér/rózsaszín Nx1000 :D

[ Szerkesztve ]

(#32896) Freddy76 válasza hegyimorc (#32893) üzenetére


Freddy76
addikt

Van egy mondásunk (mármint ügyvédeknek, állítólag a németektől ered), miszerint három dologra nincs válasz:
1. Mi van a virsliben,
2. Mi jár a nő fejében,
3. Mit dönt a bíróság.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#32897) nord_ válasza Freddy76 (#32896) üzenetére


nord_
veterán

Meg az is, hogy az ügyvédek a számokat csak akkor ismerik fel, ha Ft vagy § van mögé írva. :)

(#32898) .: JuSzT :. válasza nord_ (#32897) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

:C

(#32899) madgie válasza Freddy76 (#32896) üzenetére


madgie
titán

Pü, ha ránézel azonnal, árányember vagy :D

Ha nem, akkor is :))

[ Szerkesztve ]

(#32900) schawo válasza nord_ (#32897) üzenetére


schawo
titán

+1 :DDD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.