Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33251) b.vr válasza schawo (#33250) üzenetére


b.vr
őstag

"A méret és az ár más kérdés"

Ne viccelj már :) Az ár ne legyen már más kérdés ha egyszer direkt erről írok. A méret meg pláne ne legyen más kérdés mikor pár hsz-szel kapcsolatban fentebb meg azzal kezdtem hogy egy kompaktnak akkor látom létjogosultságát ha nagyjából zsebrevágós kategória.
Itt tök konkrétan egy 1300 dolcsis bridegről van szó. Én ezt nem ajánlanám senkinek. És nagyon kevés helyzetet tudok elképzelni amikor ezzel meg tudom oldani de egy m43+szuperzoomal nem (ellenben rengeteget amit meg egyikkel sem - nincs is szuperzoomom :) )

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33252) jjeahh


jjeahh
nagyúr

The Olympus OM-D E-M1 Full Review. The most versatile Mirrorless Camera ever. :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33253) MLaca válasza jjeahh (#33252) üzenetére


MLaca
őstag

már a cikk címe sem igazán helytálló. videóban, azaz videós funkciókban még van mit fejleszteni.

http://mlzphoto.hu/

(#33254) jjeahh válasza MLaca (#33253) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, ahogy belenéztem a cikkbe, kb szépen elnyújtva leírja, hogy űdeüberbrutálszuper :D meg, hogy számára a leica óta ez az első kompromisszummentes, tökéletes kamera :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33255) lenan


lenan
aktív tag

no van választék a dslr-ek mellett most már bőven

(#33256) lenan válasza lenan (#33255) üzenetére


lenan
aktív tag

mondjuk jópofa, hogy a 4x akkora érzékelős a kisebb,objektívestül is (hasonló dof-fal), kb. azonos áron (kicsit olcsóbban)
szerintem nem lesznek könnyű napjai az M1-nek

(#33257) Studi válasza lenan (#33256) üzenetére


Studi
addikt

Ha lesz mit tekerni a Sonyra, és nem lesz takony a széleken. :-)

(#33258) Mercutio_ válasza Studi (#33257) üzenetére


Mercutio_
félisten

Maj' kroppolsz! ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33259) lenan válasza Studi (#33257) üzenetére


lenan
aktív tag

rx1-et ismerem,nem takony a széleken,nem izgulnám magam ezen halálra :-)
volt azért egy canon F1-e a designer csapatnak - ez persze nem baj egyáltalán

(#33260) jjeahh válasza lenan (#33255) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez nekem bejövős, de kicsit kevésnek tűnik a markolat-bajonett közötti hely az ujjaknak...
e-m1 árban nekem szűkös obiparkal is kéne :P erre már lehet nagylátó manuálokat is csemegézni, és tyű de mosogatna a helios-al... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33261) .mf válasza lenan (#33255) üzenetére


.mf
veterán

Nem akarom mondani, de hogy egyesek mit fújjogtak az E-M1 kinézete kapcsán, erre az A7 még rondább, ahhoz képest már szinte szép :DDD

Az A7-családot az obipark fogja egy ideig még visszatartani. De majd úgyis elkezd esni az E-M1 ára, van honnan.

A kérdés már csak az, hogy az Oly-féle IS-t is megkapta-e.

jjeahh: kiadni 2000 EURt egy vázra csak azért, hogy filléres voltszovjet üvegeket dobj rá? :))

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33262) lenan válasza .mf (#33261) üzenetére


lenan
aktív tag

az IS-t sajnos nem kapta meg, a kereső állítólag ugyanaz mint az olyé.

(#33263) madgie válasza MLaca (#33253) üzenetére


madgie
titán

Cameráról ír, nem Camcorder-ről :P :DDD

(#33264) Mercutio_ válasza lenan (#33259) üzenetére


Mercutio_
félisten

Volt egy halom analóg váz, ami legalább annyira hajaz rá mint az F-1.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33265) lenan válasza Mercutio_ (#33264) üzenetére


lenan
aktív tag

bocs, képet kérek

(#33266) Mercutio_ válasza lenan (#33265) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha nem nézzük a (szemből) jobb oldali szabályzót, ami az F1-en is ott van, akkor így hirtelen rákeresve:
Miranda MS-1, Pentax MZ-3, MZ-5, Minolta X-370, Canon AE-1

Lényegében mindegyiknél ahol volt saját vagy külső markolat (winder) és hangsúlyos a prizmaház és nagyjából szögletes a test belelátható az alfa-7:)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33267) Parci válasza lenan (#33256) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hol olcsóbb a még be sem jelentett sony? ne viccelj már...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33268) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Valakinek kellett már főpanelt cserélni a gépében? Mennyibe fájhat egy ilyen, munkadíjjal együtt?

(#33269) b.vr válasza Parci (#33267) üzenetére


b.vr
őstag

Gondolom a kitre értette - csak hát az Oly 12-40/2.8 egy kicsit más "kit-obi" :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33270) b.vr válasza b.vr (#33269) üzenetére


b.vr
őstag

szerk: természetesen ezzel nem azt akarom mondani hogy a sony 28-70/f4 üvege ne lenne (valószínűleg) szuper (figyelembe véve a FF-szenzor előnyét) , de abban a rendszerben majd a Zeiss 24-70 lesz az igazán prémium üveg, nyilván árát tekintve is.

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33271) b.vr válasza b.vr (#33270) üzenetére


b.vr
őstag

szerk02 :) sőt itt nem egyértelmű az infó, mert máskor meg 28-70 / 3.5-5.6-ról írnak, és ez tűnik reálisabbnak (FF-ben ez sem rossz persze, az 5.6 az m43on 2.8 lenne, persze nem elsősorban a dof-nak van egy ilyen általános zoomnál jelentősége hanem a FF szenzornál meg vehetünk kb 2 stop nyereséget ami visszahozza a veszteséget fényerőben)
Az persze továbbra is áll hogy a prémium a Zeiss 24-70 lesz (f4.0)
(az mondjuk érdekes lehet, hogy ennél jelzik a stabit, a kit-obinál pedig nem)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33272) Parci válasza b.vr (#33270) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, hogy 28-70-es kitben olcsóbb és kisebb a sony? wow. ugyanakkor ha csak olyan szuper lesz optikailag az a 28-70, mint a nex zoomok... szóval várjuk ki a végét. már a nex zoomok is borzasztóak méretre (egy kicsi van), nem hiszem, hogy pont most tudja majd meghazudtolni a fizikát a sony.

persze, ha leica sorom lenne, és is azonnal vennék egy ilyet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33273) b.vr válasza Parci (#33272) üzenetére


b.vr
őstag

"szóval várjuk ki a végét."

Egyetértünk :)

Meg amúgy is azzal kezdtem hogy ami az Olynál a 12-40 "kit", az a Sonynál nem a kit lesz, hanem a Zeiss, csak nyilván méregdrágán, persze a szenzorral párosítva jobb teljesítménnyel, méret, optikai minőség majd kiderül - szóval megintcsak: várjuk ki a végét :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33274) lenan válasza Mercutio_ (#33266) üzenetére


lenan
aktív tag

egy kicsit még nézegesd :-)

(#33275) gorgo válasza Studi (#33232) üzenetére


gorgo
őstag

Egy sörike mellett tarthatnál egy kis élménybeszámolót az expo-ról. Én is terveztem menni, csak a kis családom meg mást tervezett (mint mindig).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33276) gorgo válasza lenan (#33274) üzenetére


gorgo
őstag

Én is megnézegettem őket (meg volt is közülük egy) és "érdekes" módon azt azonnal könnyen ki lehet szúrni hogy mindegyiknek a nyakpánt felfogató szem nem az oldalán van, hanem 45°-ban előre hozva. Egy duplán jó, egyrészt, mert nincs az ujjaid útjában, másrészt meg sokkal kiegyensúlyozottabb vele + obival az egész.
A büdös francért nem képesek ezek a kretén tervezőmérnökök a Panánál/Olynál ezt a kiváló hagyományt tovább vinni. :W
Még az EM-1 is ugyanilyen faszául ergonómikus, bár lehet ,hogy fogásra már fele olyan szar (mai mércével ezt jónak szokás mondani :F )...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33277) Studi válasza gorgo (#33275) üzenetére


Studi
addikt

Benne vagyok, Mercutio írt valami serzést, nem tudom, hogy mikorra.

(#33278) Mercutio_ válasza Studi (#33277) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez a hét nekem már nem jó :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33279) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Tényleg, expón mindenki volt? A modellfotózás nem volt valami jó szvsz, de azért mentem hogy kipróbáljak mindent, az elég jó volt, mindent ki lehetett próbálni és minden standnál kedvesek voltak. Az egészből az EM1, az Oly 75 1.8 (ezen rendesen meglepődtem milyen nehéz), meg a Samyang 7.5-ös halszem, és a GH3 tetszett nekem a legjobban. :))

[ Szerkesztve ]

(#33280) gorgo válasza HollyBoni (#33279) üzenetére


gorgo
őstag

Samit melyik cég vitte ki?
Csak azért kérdem, mert neten rákeresve egyedül a Bluechip üzleteiben kapható, "csekély" 95eFt-ért...
Felteszem egy ismerősét próbáltad ki...

A sörözést illetően hadd ne én szervezzem, mert akkor megint kétfelé megyünk :) :U

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#33281) Mercutio_ válasza gorgo (#33280) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem Wav kivitte a sajátját.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33282) |AP|


|AP|
veterán

na most már tényleg nagyon várom azt a mini 12-32-t...
Biztos voltam benne, hogy gyengébb lesz a képminősége, mint a "sima" 14-42-nek, erre itt meg azt írják, hogy nem úgy van az...
Meglátjuk, én naivan hiszek benne az utolsó pillanatig :)

(#33283) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

itt a sony a7. és hát ellent kell mondanom lenannak. a 28-70 átfogásra túró, méretre nagy, fényerőre nem nagy szám és gyaníthatóan képminőségre sem egy mft pro szint lesz.

ha lennének leica üvegeim, azonnal megvenném, így értem lenan lelkesedését. ha nem lennének üvegeim alá, akkor ez is csak egy mirrorless rendszer (a sony-nak immáron lesz kettő, holott még az első is elég foghíjas üvegileg), annak minden előnyével és hátrányával.

úgy amúgy a váz tetszik, bár érzésre jobban örülnék az expógombnak előretolva a markolaton, a tárcsa meg az égnek állva a felső részen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33284) b.vr válasza Parci (#33283) üzenetére


b.vr
őstag

Engem mondjuk ezek a zoomok csak elméletileg érdekeltek, általános használatra a m43ot gondoltam hogy nem tudják nálam megverni. Nem is erre szeretnék FF-et.
Engem majd a fényerős fixek fognak érdekelni (55/1.8 elvileg már most lesz, 85/1.8 meg majd hamarosan), itt a hibrid fókusz még jobb is lehet mint egy tükrösnél (mondjuk ha legalább olyan szépen rááll a közelebbi szemre mint a Pana) Minőség és ár lesz a kérdés (D600/610 + objektívekkel összehasonlítva)

"bár érzésre jobban örülnék az expógombnak előretolva a markolaton"
jaja, én is, amikor kijött az első 3D termékrajz, írtam is ezt a NEX topicban.

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33285) Gondwana válasza |AP| (#33282) üzenetére


Gondwana
addikt

Már az LX3-on is nagyon ki voltam békülve a 24-60 ekvivalenssel... (Pláne multiaszpikban...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#33286) lenan válasza Parci (#33283) üzenetére


lenan
aktív tag

Nem kell hogy ellentmondjál, a minőségéről nem, csak a bokeh-képességéről, ezzel összefüggésben az árról és a méretéről (nem tűnik nagyobbnak mint a 12-40) beszéltem. Ezeket továbbra is igaznak gondolom.
Az üvegek minősége meg majd kiderül később, persze nehéz lesz az mft üvegek minőségére felkűzdenie magát, ami a zoomokat illeti pláne.
A fix mf obikkal való használhatóságban, akár leica (csak ha fasza eltolt mikrolencséi vannak), akár más üvegek, valószinüleg egy teljesen értelmes választás, és valószinüleg igazából csak a FF mirrorless az igazi erre. Ha másért nem is, hát ezért már jó hogy létrehozták szerintem.
A design-ja olyan amilyen, nekem nincs bajom vele így egy oldalát látva.

(#33287) b.vr válasza lenan (#33286) üzenetére


b.vr
őstag

Árról mi értelme minőség nélkül beszélni? Ha mondjuk a Sony 28-70 / 3.5-5.6 még kanyarban sem lesz az Oly 12-40/2.8hoz képest (átfogásban eleve fontos különbség van, főleg az ekv. 28 helyett 24), akkor mi értelme egyszerűen összevetni az áraikat? És mivel a Sonyról még nem tudunk semmit, mi értelme erről most megállapításokkal próbálkozni?

PS: egyébként azt sem igazán értem (már tegnap is akartam írni) miért pont egy A7 vs. E-M1 összehasonlításról van szó. Egy potenciális A7-vásárlónak miért az E-M1 lenne az első eszébe jutó alternatíva?

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33288) Parci válasza lenan (#33286) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, az biztos, hogy ff üvegek alá ez nagyon jó kis cucc lesz. és persze nekem is van még egy adag nikkorom. de közben engem már jóval kevésbé érdekel ez az irány, mint pár éve. mondjuk nagy bokeh-őrült sem vagyok. a vázzal amúgy nekem sincs bajom, és árban is korrekt (és igazából még olcsóbb is lehetne és lesz is majd, előállítási költségben jóval egy dslr alatt van).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33289) wavrekordz válasza Mercutio_ (#33281) üzenetére


wavrekordz
csendes tag

Nyert. Pult alól osztottam a halszemet, meg 25/1.4-es Panát :DD

Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#33290) FEDman


FEDman
addikt

Nem előlegezném még, hogy teljesítményre milyen lesz az FF NEX. A Sok jó mellett van nem kevés negatív tapasztalat is a Sonyval kapcsolatban. Mindenesetre én szurkolok, hogy tényleg nagyon jó legyen, és szorongassa meg az E-M1 féle gépeket. Ha így lesz max. kiéleződik kicsit az árverseny, ez meg nekünk csak jó lehet. :)
Ha meg nem, akkor meg marad a megszokott állóvíz.

Szerk.
A formáért kár. Nálam se elsődleges szempont a külső, egy semmilyen Panás (G3) formával is boldogan elvagyok. Az viszont nekem már sok, ha valami olyan ronda, hogy büntet akárhányszor csak ránézek és bizony most ezeknék az FF Sonyknál én ezt érzem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33291) MLaca válasza FEDman (#33290) üzenetére


MLaca
őstag

borítékolom, hogy a sony jpeg motorja most is szar gyenge lesz.

http://mlzphoto.hu/

(#33292) |AP| válasza |AP| (#33282) üzenetére


|AP|
veterán

sőt, ha már lúd, akkor legyen kövér és kapjon a GM1 egy olyan pici EVF-et, mint az LF1 :) (még ha kompromisszumos is)

(#33293) Studi válasza MLaca (#33291) üzenetére


Studi
addikt

Hacsak nem kérdezik meg az Olyt, ha már ennyire együttműködnek.

(#33294) .mf válasza Parci (#33283) üzenetére


.mf
veterán

A váz specifikációilag (FF vs méret, CD+PDAF, EVF, 1/8000, időjárásálló, stb.) nagyon tetszik, itt is megint az üvegek lesznek a kérdés. Hiába "olcsó" a váz (1/8000 nincs se D600 / D610, se 6D-ben, amik árban a legközelebb állnak hozzá), ha jó üveg cserébe csak méregdrága Zeiss lesz.

Más:
Ejj, de lassan csorog az E-M5 ára lefelé... csak bírjam türelemmel...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33295) TayRol válasza .mf (#33294) üzenetére


TayRol
veterán

lesz egy szint, aminél nem megy lejjebb.

(#33296) HollyBoni válasza gorgo (#33280) üzenetére


HollyBoni
veterán

Jó kérdés, már nem emlékszem. Azt tudom hogy kint volt azon a standon az összes Samyang obi szerintem, plusz pár tükrös obi is, meg távcsövek.

Amúgy meglepődtem, ebay-en már 60-65e körül lehet kapni. Régebben drágább volt, be kell szerezni egyet.

[ Szerkesztve ]

(#33297) MrChris válasza TayRol (#33295) üzenetére


MrChris
nagyúr

50e.? :))

(#33298) .mf válasza TayRol (#33295) üzenetére


.mf
veterán

Az még messze van :) Elég valószínűnek tartom , hogy fog még egy elég nagyot esni.
Több érv is van mellette.
1.) Legnyilvánvalóbb a szokásos m4/3-os áresés
2.) Az új modell boltokba kerülése -- várhatóan november
3. és egyben a legfőbb: volt már olcsóbb. 1-2 hónapja a Newegg 700 USD-ért adta a vázakat. Jelenleg a refurb darabok is 750 körül mennek, az újak pedig 950...

Olyan jó deal, mint a 2011-ben 700 USD-n kezdő GX1 200 USD-s kiárusítása, biztos nem lesz; de azért a jelenlegi 1199 USD-s kit-ár is -- a 2012 eleji megjelenéskori 1299-hez képest -- mesterségesen magasan tartott, onnan még van hová esnie.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33299) lenan válasza b.vr (#33287) üzenetére


lenan
aktív tag

ezt a kirohanást nem egészen értem, elolvastam amit írtam még egyszer
mondjuk jópofa, hogy a 4x akkora érzékelős a kisebb,objektívestül is (hasonló dof-fal), kb. azonos áron (kicsit olcsóbban)
szerintem nem lesznek könnyű napjai az M1-nek

sem az objektív minőségéről, sem más paraméter (szenzor, kezelés akármi) egy szót sem ejtettem.

És igen, szerintem sok szempontból azonos vevőkört is céloznak: rengeteg azonos tulajdonságuk van, kb azonosan kicsik, időjárásállóak, kb azonos keresőjük, használati módjuk, nem utolsó sorban kb az áruk.
És akinek tele a hócipője a nagy dög dslr-ekkel, kicsi de minőségi gépet akarnak, zömmel azok vesznek milc-et, és nem a szenzorméret kicsisége miatt. Az hogy a szenzor méret részben meghatározza az objektívméretet, az persze mérlegelendő és a választások alapja is lehet. Meg még ezer más is. És persze ezer különbség van, szenzorméretben, af sebességben, kezelésben, meglévő, de rátehető natív obiparkban stb, mégis például én e kettő között gondolkodom, és szerintem mások is páran.

(#33300) Studi válasza TayRol (#33295) üzenetére


Studi
addikt

Utód nélkül viszont nem hajíthatják ki a kínálatból. :-)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.