Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33351) Mercutio_ válasza FEDman (#33342) üzenetére


Mercutio_
félisten

Baba lenne, de kereső nélkül majd csak ha 50-ér szórják :DDD

Az obi viszont instant get, remélem ez lesz az alap kit és majd az átfogással kezdeni nem tudó kezdők eladogatják gombokért ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33352) de! válasza Mercutio_ (#33321) üzenetére


de!
csendes tag

Sajnos van az E-P5-nek is shutter shockja, hiába az öttengelyes csoda. Lásd itt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#33353) .mf válasza jjeahh (#33337) üzenetére


.mf
veterán

Mint a PL3 / PM1.

Ja, hogy azt itt szinte mindenki szidja a kis mérete miatti ergonómiai kompromisszumai miatt? :P

A váz meh. Az obi már sokkal érdekesebb. Tesztekre és árára kíváncsi leszek.

de!: sztem ott is javítható a helyzet azzal a trükkel, mint a többinél: 1/8s-ra állított shutter-shock csökkentő üzemmódot használni.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33354) MrChris válasza de! (#33352) üzenetére


MrChris
nagyúr

ez a shutter shock a zár miatti berázódás? Vagy mi?

(#33355) Parci válasza .mf (#33353) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, azért várjuk ki a végét, hogy mennyire meh. az oly elég hülyén csinálja a kisebb vázak ergonómiáját, de a pana nem biztos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33356) b.vr válasza MrChris (#33354) üzenetére


b.vr
őstag

na jó, lehet hogy keverem a dolgokat, inkább belinkelem amit erről régebben olvastam :)

[ Szerkesztve ]

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33357) de! válasza .mf (#33353) üzenetére


de!
csendes tag

Használom az 1/8-ot, de sajnos az sem mindig véd meg.

(#33358) .mf


.mf
veterán

Gondolom már a legtöbben elfeledkeztek róla, de elvileg most már 1-2 héten belül boltokba is érkezik (tőlünk nyugatabbra) a Tamron 14-150mm f/3.5-5.8 Di III VC
85.24 × 63 mm, 280 g (stabival).
A Pana 14-140 f3.5-5.6 ~80 × 67 mm, 265 g; s 700 USD / 570-600 GBP.
Az Oly 14-150 f4-5.6 83 × 63.5 mm, 290 g stabi nélkül, 490 GBP.
A Tamron optikai teljesítménye majd a tesztekből kiderül, de remélem, hogy egy kedvezőbb árú alternatíva lesz. (Méghozzá jóval. A jelenlegi árazás egy vicc -- kitben, "ingyen kamerával" olcsóbbak a szuperzoomok, mint önmagukban...)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33359) rumos14 válasza |AP| (#33349) üzenetére


rumos14
nagyúr

egy baj van csak, a 12mm-t a GM1 esetn kizárólag 4:3 képaránnyal kapod, míg az LX3-nál ott volt a multiaszpinak hála a 3:2 és 16:9 is, ezek nagyon sokat hozzáadnak a nagylátó fílinghez.
amúgy nagyon szexi gép a GM1, de az RX100-hoz hasonlítani, méretre, teljesen értelmetlen, nyilvánvalóan az obi miatt érezhetően vastagabb lesz.

(#33360) MrChris válasza b.vr (#33356) üzenetére


MrChris
nagyúr

azért kérdem, mert tényleg nemtudom mi az!

(#33361) Schanyee


Schanyee
senior tag

Valaki nem akar mostanában GX7-et venni? (vagy bármilyen másik vázat amihez lehet kapni kit-ben a 20mm-es objektívet) Akkor szívesen beszállnék az üzletbe az objektív megvásárlásával, és mindketten jól járhatnánk. :)

[ Szerkesztve ]

(#33362) Mercutio_ válasza Schanyee (#33361) üzenetére


Mercutio_
félisten

278 a váz, 338 a 20-as kittel, ez 70ezer difi, olyan nagyon jóljárás nem lesz belőle, max hogy új nagyjából garis lesz az obi.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33363) Warter válasza Mercutio_ (#33362) üzenetére


Warter
őstag

Nem 60? :U

(#33364) TayRol válasza Warter (#33363) üzenetére


TayRol
veterán

de, és 70e ft egy hibátlan használt 20-as.

(#33365) Mercutio_ válasza Warter (#33363) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne fórumozzon aki közben dolgozik :B ja, 60, de akkor csak az obis rész jár jól.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33366) Lassú Víz válasza MrChris (#33360) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A zár indulásakor illetve érkezésekor gyorsulási, lassulási erők lépnek fel amik a természetesen a vázra is hatnak. Gyakorlatilag ez egy lökés, ami átterjedhet különböző dolgokra amik elmozdulni képesek úgy mint szenzor, lencse tagok, gépet tartó ember keze. Az E-P5 gyorsabb vakuszinkronja feltételezésem szerint gyorsabb zármozgással is jár. Ha a zár tömege nem csökkent akkor törvényszerűen nagyobbak a fellépő erők. A zár expozíció előtti első bezárása okozta rezgések csillapodnak le az anti shock késleltetés beiktatásával.

Nem tesz jót az ügynek a magunktól eltartott gép és az LCD-n keresztüli komponálás sem. Egyértelműen instabilabb mint a keresőbe nézve, három ponton támasztva és a testhez közel tartva a gépet. Ehhez jön még a gép tetejére helyezett expo gomb (ahol ott van) ami nekem nagyon nem esik kézre, mondhatnám sokat ront a gép stabil tartásán.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33367) Schanyee válasza Mercutio_ (#33362) üzenetére


Schanyee
senior tag

Én most a Panashop-os árakból indultam ki, ott 284 991Ft vs 339 990Ft azaz a különbség 55 000Ft, szóval ha mondjuk rádobok egy 10-est, az 65 000ft, és akkor mindegyikőnk jobban jár, valamint most épp 75 000Ft-os használt hirdetéseket látok csak, amikre nincs garancia (bár az egyiket láttam és jó állapotban van, nem rég lett véve, csak amerikai a vásárlás). Mondjuk ha nem lesz jelentkező, akkor marad a használt, mert tulajdonképpen nincs semmi gond azzal sem, nem a garancia hiánya miatt merült fel ez bennem, hanem az árkülönbség. (meg egy hajszálnyit, hogy a GX7-hez az új 20mm-es fix jár, ami tudom teljesen ugyanaz, de állítólag több benne a fém)

[ Szerkesztve ]

(#33368) rumos14 válasza Lassú Víz (#33366) üzenetére


rumos14
nagyúr

de miert csak (bizonyos) m43 gepekkel, obikkal van ez?

(#33369) hegyimorc válasza Schanyee (#33367) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Ha 75-ért mennek a gari nélküli első generációs obik, akkor miért ne hirdetné 75-ért az új, garisat az aki gx7 kitben veszi?

Szóval én sem teljesen értem, miért járnék jól ha együtt vennék kitet.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#33370) Schanyee válasza hegyimorc (#33369) üzenetére


Schanyee
senior tag

Ez is benne van a pakliban, én csak feldobtam egy kérdést és az árat csak példának írtam. Egyébként a 65 000-el is már "nyer" 10 000ft-ot, ez olyan ár, amivel mindketten jól járunk szerintem, persze benne van a pakliban, hogy ha vinnék drágábban, akkor drágábban adja, de ott már lehet rajta marad egy ideig az obi, ha nem talál egyből vásárlót (pl amit kinéztem eladót, azt 1 hónapja hirdetik és ha sürgős lenne a pénz, akkor nyilván nem ennyiért hirdetné), szóval valamit valamiért, hogy megvédjem az álláspontomat.

De ha te benne lennél (vagy bárki más) egy ilyen vásárlásban akkor írj egy árat, max azt mondom rá hogy nem, mint ahogy te is a 65 000-re azt mondanád nem, és nem történik semmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#33371) hegyimorc válasza Schanyee (#33370) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Tetszik a GX7, de nem akarok venni.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#33372) TayRol válasza hegyimorc (#33371) üzenetére


TayRol
veterán

én igen, de még drága. egy 10-15%-os akcióban megvenném.

(#33373) Studi válasza rumos14 (#33368) üzenetére


Studi
addikt

Pana vázak egyből kiesnek a szórásból, mert az érzékelő fixen a vázhoz van rögzítve. A tükrösöknél pedig valószínűleg azért nem figyelték meg ezt a jelenséget, mert a váz súlya annyival nagyobb, hogy jobban elnyeli ezeket a rezgéseket.

(#33374) Studi válasza .mf (#33358) üzenetére


Studi
addikt

Meglátjuk, hogy mikor ér ide. A Photoexpon kérdeztem a Sigmás srácokat a 60/2.8-as mft obijukról (szívesen összehasonlítottam volna az Oly macroval élőben), de azt mondták, hogy élőben még ők se látták, nem rendeltek belőle, mert gyakorlatilag én vagyok az első érdeklődő. Pedig a Sigmának erősebb a képviselete itthon, mint a Tamronnak.

(#33375) |AP|


|AP|
veterán

elég durva ez a méret... ezen már egy 20-as palacsinta is orbitálisan nagy lesz :)

(#33376) Warter válasza |AP| (#33375) üzenetére


Warter
őstag

Arra lennék kíváncsi, hogy LX7 mellett, hogy mutat.

(#33377) hegyimorc válasza TayRol (#33372) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Én akkor gondolkodnék a vételén, ha valaki meg akarná venni az EM5-t markolattal együtt :D ( de igazából nem akarok megválni tőle, hirdetni is lusta vagyok ... meg ahogy nézem a használtpiac teljesen leállt )

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#33378) Studi válasza hegyimorc (#33377) üzenetére


Studi
addikt

Van az az ár... :DDD

szerk: amúgy nem, meglepően sok E-M5 bukkant fel, majd kelt el az elmúlt hetekben, szerintem van rá kereslet.

[ Szerkesztve ]

(#33379) TayRol válasza hegyimorc (#33377) üzenetére


TayRol
veterán

én nagyon jó árban adtam el az em5-öt, még kerestem is rajta. szerencsém is volt. most már a gx7 a cél egy 20-as fixszel mondjuk.

(#33380) FEDman válasza Warter (#33376) üzenetére


FEDman
addikt

Ha ez a 43rumors-os kép méretarányos akkor így fog festeni az LX7 mellett.

Mondjuk felülnézetből lenne igazán érdekes. Vastagságra obival együtt már gondolom a GM1 lesz a nagyobb, de nem sokkal. Ahogy nézem a váz vastagságából is faragtak kicsit (30,4mm). Mondjuk emiatt valószínű dönthető kijelzője nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#33381) Warter válasza FEDman (#33380) üzenetére


Warter
őstag

Hát ez így elég ütősnek tűnik. Lehet, hogy az assony LX7-ét jövőre lecseréljük egy GM1-re. Legalább lesz 12-es obim is. :DDD

Itt vannak az adatok elvileg:

Width: 4,87 inch or 98.5mm
Height: 2,16 inch or 54.9mm
Thickness: 1,18 inch or 30.4mm
Weight: 173g

[ Szerkesztve ]

(#33382) FEDman válasza Warter (#33381) üzenetére


FEDman
addikt

A 37mm szűrőmenethez igazodva összedobtam még egy ilyet is:

Ezzel az obival együtt saccra olyan bő fél centivel lesz szerintem csak vastagabb az LX7-nél, az nem rossz..

Kis túlzással ez az új LX8! :U

(#33383) Lassú Víz válasza rumos14 (#33368) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem tudom. Gondolom pont szerencsétlen az együttállás. Mozgó alkatrészek sebessége és tömege viszonyítva a nem mozgókhoz, meg ilyesmik. Nem utolsó a fogás is. A dpreview tapasztalatai szerint ugyanaz a konfig ugyanolyan körülmények között állványon jobb mint kézben. Tehát az ember is bemozdítja a vázat exponáláskor az meg döntően azon múlik, hogy a kialakítása miatt hogy lehet megfogni, meg milyen erő kell az expo gomb megnyomásához.

Érdekes lesz, hogy a Sony FF MILC-e hogy birkózik meg evvel a problémával.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33384) Lassú Víz válasza Studi (#33373) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem. Olvasd el a linkelt oldalt. Inkább mondjuk úgy, hogy egy tényező kipipálva.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#33385) rumos14 válasza Lassú Víz (#33383) üzenetére


rumos14
nagyúr

hát, a NEX-ek, Samu NX-ek vhogy csak megbírkóztak a problémával... sőt, a Pana G3 is, ami könnyebb, mint az Oly E-P5.
amúgy a Panánál is volt ilyen probléma, de ott asszem a PZ 14-42 első szériája volt a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#33386) hegyimorc válasza Studi (#33378) üzenetére


hegyimorc
senior tag

Nem az a kérdés, hogy el lehet-e adni szaré'-hugyé', hanem, hogy érdemes-e (akár csak egy fillért is rákölteni, hogy helyette GX7 legyen ... vagy más)

De ha valakinek minden vágya egy ezüst EM5 markolattal együtt, megkereshet az ajánlatával :D

GX7-től kicsit tartok, mert nem voltam jóban a pana gépek színeivel ... bár a G3 már rég volt, azóta sok gép lefolyt a Dunán :D, a stabival sem biztos, hogy elégedett lennék
Az EM1 pedig már nagy, itt hiányozna az, hogy EM5-nél választhattam a jobb fogás (markolattal) vagy a kisebb méret és súly között.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#33387) Tulku válasza Warter (#33381) üzenetére


Tulku
veterán

Biztos vagy te abban hogy egy LX7-nél jóval kisebb géppel tökéletesen tudsz fotózni?

Nekem már ezzel is meggyűlik néha a bajom (nem szidni akarom, tökéletesen meg vagyok vele elégedve, de rettenetesen kicsi) hát még ez a törpeség...kiejtem a kezemből :)

És persze nem tehető rája evéef...grrr!

(#33388) Warter válasza Tulku (#33387) üzenetére


Warter
őstag

Asszonynak nem kell evf, de fontos, hogy kicsi legyen és lehesen vele videózni normális minőségben. Majd meglátjuk, hogy lesz-e csere.

(#33389) |AP|


|AP|
veterán

megjött az ezüst-feketéről is a kép:

fekete obival szebb lenne, de így sem rossz :)

(#33390) FEDman válasza |AP| (#33389) üzenetére


FEDman
addikt

Hát basszus, ez eddig a legszebb mFT Pana váz. :U
Nagy kár hogy az GX7 nem kapott ennyire szép és letisztult dizájnt, az lett volna nálam aztán az igazi telitalálat. :D

(#33391) Studi


Studi
addikt

Mai ingyenes fotóelőadásra jön valaki? :)

(#33392) |AP| válasza FEDman (#33390) üzenetére


|AP|
veterán

nem hittem volna, hogy ilyet mondok, de ez talán már tényleg túl apró is :)
Az obi viszont nagyon ígéretes, méretre és átfogásra is. Én pont egy ilyet hiányoltam eddig a rendszerből. Időnként elmormolok egy-egy imát, hogy ne okozzon csalódást a képminőség :)

A váz is tetszik. Minőségi, fém, mindig az LX3-mat juttatja eszembe, mennyire jó volt kézbevenni. Viszont azt nem bántam volna ha annyival nagyobb, hogy elférjen benne egy EVF, és tőlem vastagabb is lehetett volna, hogy ne lógjon ki előre sem semmi.

(#33393) Marseille199 válasza Studi (#33391) üzenetére


Marseille199
senior tag

Wut? Hol, micsoda? :)

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#33394) Studi válasza Marseille199 (#33393) üzenetére


Studi
addikt

Link. Nem tudom, milyen lesz, nekem ez az első, amire el is tudok menni. Mercutio már biztos volt ilyenen.

(#33395) MrChris válasza Lassú Víz (#33366) üzenetére


MrChris
nagyúr

aha, valami ilyesmi mechanikus behatásra gondoltam, következtettem. Ez az lcd-n keresős, kitartott kézzel fotózás rengeteg hátránnyal jár. Egy halom pénz a fényerős obira, magas iso-s érzékelőre, hogy kompenzálja a felkarból kitartott instabil tartást. Evf-el csak az arcomhoz nyomom és máris 2 fé zárelőny :))

(#33396) Marseille199 válasza Studi (#33394) üzenetére


Marseille199
senior tag

Basszuus, erről most lecsúsztam. Pedig mennyire imádom az öreget. Én is voltam már ilynen, alapesetben nem rossz, engednek fotózni is, bár aztán nyaggatnak, hogy küldjél nekik képeket, vízjelmentesen, nagyban :DDD

De Benkőt kihagyni.. :(

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#33397) FEDman válasza |AP| (#33392) üzenetére


FEDman
addikt

És tudja a 1/16.000s-et is ...
A forma után még valami, amit szívesen viszont láttam volna a GX7-ben is. :)

Frissítettem az ábrát.

(#33398) schawo


schawo
titán

PM1/2-höz képest mekkora a GM1?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#33399) FEDman válasza schawo (#33398) üzenetére


FEDman
addikt

Az EPM2 nagyjából akkora, mint az LX7. Azaz egy nagyon picit alacsonyabb a GM1.
Ez mondjuk már ránézésre is látszik, ez az új kis Pana az első mFT váz, ami pont olyan magas, mint amekkora a bajonett. :)

(#33400) TayRol válasza FEDman (#33397) üzenetére


TayRol
veterán

ekkora és markolat nélküli? nem én vagyok a célcsoport.:)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Micro Four Thirds (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.