Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) zeboly válasza szg88 (#32050) üzenetére


zeboly
csendes tag

Igen eléggé.
Samsung wb 750ről tud valaki véleményt mondani? Vagy igazából bármelyik másikról?

(#32052) Cyrin


Cyrin
addikt

ma volt farsangi buli az óvodában, háromféle képek készültek:
1. bemozdulós
2. homályos
3. videofelvétel vibrál - gondolom a neonvilágítás miatt?

kezdem feladni, de nem baj, holnap jön az s95...

(#32053) buci30 válasza Cyrin (#32052) üzenetére


buci30
addikt

huhaaa :Y Milyen gépel sikerült ami nem sikerült?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32054) szg88 válasza Cyrin (#32052) üzenetére


szg88
őstag

Add nekem :Y

(#32055) Cyrin válasza szg88 (#32054) üzenetére


Cyrin
addikt

Hétvégén teszt, ha beválik a Canon, akkor még akármi is lehet...

(#32056) szg88 válasza zeboly (#32051) üzenetére


szg88
őstag

Teszt szerint jó. Másik teszt. Az sx 220/230-at nem nézted?

[ Szerkesztve ]

(#32057) tybsen válasza joysefke (#32048) üzenetére


tybsen
addikt

Fenykepezogepet mar kb 10 eve nem vettem, de mobiltelefonokra peldaul mindenhol 2 ev garancia van, ebbol indultam ki, fel sem merult bennem, hogy csak 1 ev? Sorry ha felreinformaltalak. A jotallas 2 ev, de ez nem csak Ausztriaban van igy, hanem minden EU orszagban, tehat Magyarorszagon is. De nem kerdeztem utana, tehat abbol indulok ki csak, amit most Te megkerdeztel.

(#32058) tybsen válasza joysefke (#32048) üzenetére


tybsen
addikt

Lejart a szerkesztesi ido..

Az jutott eszembe hirtelen, hogy ha ennyire fontos a gyari garancia, miert nem Nemetorszagbol rendelsz pl. az amazon-rol, ott biztosan 2 ev garanciat adnak.

(#32059) szg88 válasza tybsen (#32058) üzenetére


szg88
őstag

Ha nincs magyar gari jegye nem biztos, hogy itt foglalkoznak vele ha gond van.

(#32060) tybsen válasza szg88 (#32059) üzenetére


tybsen
addikt

oke, erre nem gondoltam.. :U

(#32061) szg88 válasza tybsen (#32060) üzenetére


szg88
őstag

sztem az egy év is jó, ezen kár annyit filózni.

(#32062) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Itt van a magyar jogszabály:
http://www.fome.hu/kotelezo_jotallas/
és az én olvasatomban nem tudnak arról, hogy 2 év a kötelező jótállás fényképészeti cikkekre.

Mellesleg az osztrák helyzet sem tiszta nekem:
Az osztrák MM állította, hogy 2 év garancia van a termékeikre, a gyártón keresztül, úgy mondták "amennyit a gyártó ad".

Ehhez képest amikor megkérdeztem az osztrák Canont, azok azt mondták, hogy egy évet adnak. :F

Lassan tele lesz a tököm ezzel az egésszel...

J.

[ Szerkesztve ]

(#32063) tybsen válasza joysefke (#32062) üzenetére


tybsen
addikt

Szerintem ok is keverik a torveny altal eloirt jotallast a garanciaval. Szerintem bennem is ezert van ez a ket ev.. ne foglalkozz vele szerintem vagy marad a nemet 2 ev ;-)

(#32064) joysefke válasza tybsen (#32063) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

hát én sem tudom mi a különbség, én úgy értelmezem, ha M.o,-n vásárlás után másfél évvel megy tönkre a fényképezőgép, akkor csak a gyártó jóindulatára vagyok utalva, míg, ha Ausztriában veszem a gépet, akkor másfél év után is törvényi kötelességük javítani a gépet.

Te is így értelmezed?
Gondolom tudnod kell ezeket a részleteket, hiszen a keleti birodalomban fogod megvenni..

J.

(#32065) sznb


sznb
csendes tag

Sziasztok!
Fényképezőgépet vennék, és a segítségeteket kérném abban, hogy a kiválasztott 2 gép közül melyiket vásároljam meg: Panasonic TZ20, Canon PowerShot SX220?
Egyébként teljesen családi használatra venném, tulajdonképpen azt sem tudom, hogy a manuális beállítások számomra mennyire fontosak, de jó képeket szeretnék készíteni.
Előre is köszi a válaszokat.

(#32066) tybsen válasza joysefke (#32064) üzenetére


tybsen
addikt

Én mindenképpen Ausztriában fogom megvenni, egyrészt nekem drágább az átváltás miatt Magyaroszág, másrészt a garanciális ügyintézés a tapasztalataim szerint rugalmasabb, gyorsabb és problémamentesebb, mint Magyarországon.Persze nyilván nem akarok általánosítani de ez az én személyes tapasztalatom.

(#32067) szg88 válasza Cyrin (#32055) üzenetére


szg88
őstag

Rendben, szólj és megadom hová postázd :DDD :DDD :C

(#32068) szg88 válasza sznb (#32065) üzenetére


szg88
őstag

"Nálunk" az sx220 a favorit, de én 90%-ban manuálban használom. Az autó-t csak akkor használom ha nem érdekel különösebben "művészi" képet (meg az asszony használja :DDD ). Előfordul, hogy jobban feltologatja az iso-t a gép automatán, mint amennyire szeretném. A másik meg az, hogy szükséged van e ilyen gépre? Mennyire akarsz "komolyabban" fényképezgetni? Ha csak nyaraláskor, meg alkalmakkor stb. akkor egy ixus vonabeli gép is lehet bőven elég lenne?!

(#32069) sznb válasza szg88 (#32068) üzenetére


sznb
csendes tag

Lehet, h igazad van, de attól félek, ha mégis rákattanok, akkor utána ne legyen hiányérzetem.

Egyébként szerinted érdemes várni az új szériák megérkezésére, akkor majd mehetnek kicsit lejjebb ezeknek az árai?

(#32070) Cyrin válasza szg88 (#32067) üzenetére


Cyrin
addikt

megjött az S95, még épp csak beüzemeltem, már a pótakku-t töltöm :D
Van gyári garanciapapír 1 évről szól, plusz egy bolti 2 évről.
Egyelőre el vagyok tőle ájulva, nagyon jó kis gép, a motoros vaku kicsit parasztvakítós, de nem rossz egyébként, és lefelé is magától megy.
kicsit kevésnek tűnik az állítási lehetőség az oly után, pl képarányt nem találtam.
nagyon minőségi érzetű kis darab.
lőttem egy-két képet auto módban, persze egyből vakut használta, és jó élesnek tűnt, egyelőre csak az lcd-n visszanézve. lehet az a gond, hogy az oly-n rohadtul erőltettem a vaku nélküli módot, és mindent azzal teszteltem. persze hogy rossz lett.
egyelőre rendelek egy microSD kártyát az oly-ba, és ha mégis postázom :DDD , akkor jó lesz a telefonba :D
mindenesetre asszonynak ez a gép tökéletesnek néz ki, és ajánlom mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#32071) scarabaeus válasza Cyrin (#32070) üzenetére


scarabaeus
őstag

pl képarányt nem találtam
(Keresgesd még :) )

Quoth the Raven "Nevermore."

(#32072) szg88 válasza sznb (#32069) üzenetére


szg88
őstag

Hát nem is tudom, a múltkor ezt beszéltük itt mással is. Lehet, hogy lemegy, de pl. az egyik Nikonnál mikor kijött az újabb tipus akkor még is felfelé ment az ára.
Lehet az is benne van, hogy a sikeresnek számító gépek árát nem viszik le annyira. De próbáld ki, már kapható az új sx240/260, várj egy kicsit, hogy lemegy e az ára.

(#32070) Cyrin: sztem csak egy képarány lehetőség van :DDD
Oké, kártyám van nem gond...

[ Szerkesztve ]

(#32073) sznb válasza szg88 (#32072) üzenetére


sznb
csendes tag

Köszi.
A Pana TZ20-at akkor nem ajánlod, inkább az sx220?
Még néztem az olympus sz-20-at. Vélemény?

(#32074) Cyrin válasza scarabaeus (#32071) üzenetére


Cyrin
addikt

közben megvan, letöltöttem a használatit, mert magyar nincs hozzá, és rákerestem, a menüben nincs benne, ezért nem találtam...

(#32075) szg88 válasza Cyrin (#32074) üzenetére


szg88
őstag

Ne ölj már szét. 5 féle variációt írnak hozzá??!! :Y :F

(#32076) Cyrin válasza szg88 (#32075) üzenetére


Cyrin
addikt

mondom megvan :D
remélem sokáig fogja bírni, mint az elődje az IXUS 500-as, amit Bécsben vettem, mert itthon még nem volt kapható, és ami több mint 6 éven keresztül szolgált, iszonyat mennyiségű képet készített. És még ma is lepipál sok új gépet. Persze a 4,5 éves fiam rögtön lecsapott rá, azóta azzal fényképezget :D

na, megjött az új avatarom :D kb ilyen képet vágok, amikor az oly képeit nézegetem

[ Szerkesztve ]

(#32077) szg88 válasza Cyrin (#32076) üzenetére


szg88
őstag

Ja baxki nem took olvasni :R
Mosmá nem lesz oly :O ;] Majd tolj fel pár képet.

(#32073) sznb: Azt nem mondtam, nekem bejött a canon. Az olyról azt mondta tisztelt Nagya kolléga, hogy jó képeket csinál. Tesztben nem annyira értékelték jónak. Itt tudsz teszteket nézni. Itt meg képeket összehasonlítani (a tz20-ast zs10-ként keresd). Jobban el tudod dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#32078) buci30 válasza tybsen (#32066) üzenetére


buci30
addikt

Nem vetted meg a ixus 115 gépet?
Ha igen akkor tehetnél fel próba képeket ,hogy milyeneket csinál. THX

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#32079) sznb válasza szg88 (#32077) üzenetére


sznb
csendes tag

Köszi, megnéztem a képek összevetését, sztem a Pana kisebb ISO-n jobb képeket produkált, de magasabb ISO-n egyértelműen a Canon teljesített jobban.
Nagyon úgy tűnik, h a Canon SX220 lesz a befutó.
Abban segítenél még, h milyen tartozékokat vegyek/ ne vegyek hozzá:
milyen osztályú memóriakártyát rendeljek (méretre egyébként a 4GB-ost akarom, az elég-e?), tokot vegyek-e, ill. pótaksit, LCD védő fóliát javasolsz-e)?

(#32080) tybsen válasza buci30 (#32078) üzenetére


tybsen
addikt

Szerdán lesz meg elvileg illetve kedden talán. Rakok fel képeket amint lesz mit ;-)

(#32081) Nagya21 válasza sznb (#32073) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Jó az sz-20, mondom eztet úgy, hogy sx220-am van, csak ha a régi firmware van rajta, akkor töltsd rá az újat.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#32082) szg88 válasza sznb (#32079) üzenetére


szg88
őstag

Én ilyen samsungot vettem (szürke) sztem a 4GB kevés, de függ attól is mennyit akarsz egyszerre fényképezni. Vagy videózni is akarsz e? 8GB-ra vagy fél óra megy fhd-ba. Az akksi is ettől függ, ha rendesen nekiállsz lövöldözni akkor 2 pót akksi se sok. Ezt a tokot vettem, picit nagyobb a gépnél. Fóliát meg vágósat.

(#32080) tybsen: linkelj valahonnan párat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32083) BiriBum válasza sznb (#32079) üzenetére


BiriBum
őstag

A Soligornak van egy nagyon jó tokja, amelyiket mintha ráöntötték volna.

Én 2 db nagy kapacitású pótakksit vettem az ebay-en kb 2000 Ft-ért. Az említett Soligor tokban van pótakku és memóriakártya tartó rekesz is.

LCD védő fóliát pedig szerintem ne vegyél, ha tényleg fényképezni szeretnél és nem a gépet babusgatni.

[ Szerkesztve ]

(#32084) sznb válasza szg88 (#32082) üzenetére


sznb
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, akkor inkább a 8GB-st választom, mivel a videó is lényeges szempont.

(#32081) Nagya21 - hát, abból a szempontból, h nem vagyok biztos a manuális beállítások használatában, ez (Oly sz-20) egy jó alternatívának tekinthető, de még alszom rá egyet-kettőt.
A Canon sx220-ról néztem teszt videókat is és nagyon tetszett pl. a szuper lassú funkció, ill. a zoom is elég ütős, egyértelműen a videót tekintve is jobb, mint az oly sz-20 (igaz drágább is).
Tehát várok még egy kicsit, hátha megy le az sx220 ára pár ezer Ft-ot (csak ki ne vonják addig a forgalomból).

(#32085) sznb válasza BiriBum (#32083) üzenetére


sznb
csendes tag

Kösz az infókat, dobnál egy linket erről a tokról.

(#32086) sznb válasza BiriBum (#32083) üzenetére


sznb
csendes tag

Én ezt a tokot találtam megfelelőnek:

http://www.220volt.hu/Canon+DCC-1500+SX210+SX220+SX230

Viszont érdekes, hogy máshol a tok méretének a 106x59x32 van feltüntetve, itt meg azt írja, h az SX 220-hoz is megfelelő, de annak a mérete: 105,7 × 59,3 × 33,2.
Vagy az nem gond, ha egy kicsit szűkös a fényképezőnek a tok?

(#32087) SkyLaci válasza sznb (#32086) üzenetére


SkyLaci
őstag

1-2 milliméter pontatlanság szerintem gyártásnál is lehet a toknál, és annyit simán tud nyúlni.

(#32088) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Üdv, egy gyors választ legyen szíves valaki: Fuji Finepix S2000HD jó állapotban 26k-ért megéri?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#32089) szg88 válasza $p@rr0w (#32088) üzenetére


szg88
őstag

Relatív a dolog. Ha nem akarsz sokat költeni, és hajlandó vagy esetleges kompromisszumokat kötni. Vagy kezdő vagy, és ismerkedni akarsz a fényképezéssel akkor jó lehet. Amúgy nem mai darab, próbálj még alkudni. teszt

(#32090) $p@rr0w válasza szg88 (#32089) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszönöm a gyors választ. Nincs ennél több pénzem, ezért kell kompromisszumot kötnöm. Ez már alkudott ár, ennyiért kaphatok jobbat? Vagy te megadnád érte ha meg akarnád venni?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#32091) SkyLaci válasza $p@rr0w (#32088) üzenetére


SkyLaci
őstag

Mire szeretnéd használni? milyen szempontok fontosan számodra, melyek nem? (ennek függvényében lehet csak eldönteni hogy jó választás-e)

pl a mérete egy eléggé nagy negatívum, ugyanis baromi nagy, de a képminősége nem jobb egy kicsi kompaktnál

[ Szerkesztve ]

(#32092) szg88 válasza $p@rr0w (#32090) üzenetére


szg88
őstag

Hát ez jó kérdés. Újba csak elég kezdő gépeket kapsz. Az mindenesetre pozitív, hogy csak 10 megás. Nem igazán van tapasztalatom a fujikkal. Eléggé megoszlanak a vélemények a képminőségéről is negatív meg pozitív irányban. + én elég canon párti is vagyok, de mondjuk összehasonlításképpen pl. 23e-ért kapsz egy canon a2200-ast. Ami egy alap canon, de jó kis gép, hasonló tulajdonságai vannak, mint a fujinak, viszont nincs rajta manuális üzemmód, mint a fuji-n. Ami már felérne technikai tudással az a sx130, de az 40e. Viszont összehasonlítottam a képét egy a2000-nek meg ennek a fujinak, és sztem jobb a canon képe, pedig az a a2200-as elődje (igaz kisebb a felbontása is). Mindenesetre nézd meg te is.

[ Szerkesztve ]

(#32093) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

(#32091) SkyLaci, (#32092) szg88: Köszönöm a válaszaitokat, egy kicsit azt hiszem félre értettetek, vagy rosszul tettem fel a kérdést részben, mert nem a gépről, vagy a tudásáról érdeklődök hanem hogy mennyit ér, mert nem tudom belőni hogy milyen árat érdemes megadni érte, vagy hogy kaphatok-e ezen az áron jobbat? Hasznosak voltak persze amiket írtatok, köszönöm.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#32094) szg88 válasza $p@rr0w (#32093) üzenetére


szg88
őstag

Én a kérdésedre írtam alternatívaként. Hogy egy 3-4 éves gép mennyit ér azt ki tudja. Konkrét árak nincsenek, amennyit megadnak érte. Nézd meg a vatit ott 24e-ért adnak egyet.

(#32095) $p@rr0w válasza szg88 (#32094) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszönöm, tudom h nincs konkrét ár, úgy értettem a kérdést hogy akik nálam jártasabbak az árakban azok megadnának-e érte ennyit.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#32096) Cyrin


Cyrin
addikt

kicsit fényképezgettünk kint a szabadban a gyerekeket az s95-tel auto módban, nagyon jó gép ez, minden éles, könnyen kezelhető, manuális módban sokkal könnyebben kezelhető mint az oly, mert ugye van két tárcsa, az egyik a rekeszt a másik a záridőt állítja, esküszöm jobban értem az egész manuális módott, és ugye zoom nélkül az f2 fényerő is jobb, mint a 3.5.
egyetlen problémát látok, mégpedig, hogy a gyereken és az asszonyon is kb ugyanolyan sötétlila színű kabát volt, és ez következetesen sötétkék színű a képeken, ez nem tudom mitől lehet...

(#32097) szg88 válasza Cyrin (#32096) üzenetére


szg88
őstag

Fehéregyensúlyt beállítottad rendesen? Meg biztos lehet szineket is állítani.

[ Szerkesztve ]

(#32098) BiriBum válasza $p@rr0w (#32088) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem éppen a legjobban sikerült Fuji bridge.

(#32099) BiriBum válasza Cyrin (#32096) üzenetére


BiriBum
őstag

Tölts föl képet teljes méretben, az exif adatokról sok minden kiderül.

(#32100) Cyrin


Cyrin
addikt

Kicsit utánaolvasva létezik a probléma.
" Purple, especially royal purple, is very hard for many compact digicams to replicate - most tend to shift toward blue, but a few shift toward red - so shooting purple subjects provides a very good way to test hue accuracy."
Márpedig ez pont ilyen royal purple színű kabát...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.